تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 23

نام تاپيک: فرق رزولوشن های مختلف 1080p چیه؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام.

گمون کنم منظور شما فیلمهاییه که به اسم 1080p برای دانلود روی اینترنت هستن، اما رزولوشن اونها چیزی غیر از 1920x1080ـه. علتش اینه که ویدئوهای Full HD نسبت پیکسلی 1.0 دارن (مربعی) و نسبت تصویری 1.778. از اونجا که فیلم های سینمایی نسبت تصویری بالاتری دارن (مثل 1.85، 2.39 و ...) و باید با نسبت پیکسلی 1.0 تو کادر Full HD قرار بگیرن، ناچاراً بالا و پایین تصویر نوارهای سیاه اضافی باقی میمونه. ریپرهای حرفه ای و کار درست وقتی Bluray ها رو ریپ میکنن، این نوارهای اضافی سیاه رو میبرن (crop). برای همین رزولوشن کمتر از 1920x1080 میشه. مثلاً برای فیلم های سینمایی که با لنزهای Panavision با نسبت ظاهری 2.35 فیلمبرداری شدن، مؤلفه ی عمودی رزولوشن میشه این:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    که گرد بشه میشه 817. اما کدک های فشرده ساز (مثل xvid و AVC) فقط ویدئوهای تولید میکنن که ابعادشون به 2 بخشپذیر باشه (یا به 4، به 8، به 16). واسه همین مثلاً یه پیکسل دیگه از بالا یا پایین فیلم بریده میشه تا 817 بشه 816 و رزولوشن میشه همونی که شما گفتین: 1920x816.

اینطوری دیگه تصویر نوارهای اضافی سیاه رو نداره و مهم تر از اون از بیت ریت استفاده ی موثرتری میشه. بنابراین این ویدئوهای با ابعاد کمتر، در حجم ثابت، نه تنها کیفیت کمتری ندارن، بلکه کیفیتشون نسبت به Full HD ها بالاتره!!!

(اصطلاح Full HD به ویدئوهایی گفته میشه که دقیقاً رزولوشن 1920x1080 دارن. به ویدئوهایی با رزولوشن غیر از این دیگه Full HD نمیگن. اما چون این ویدئوها crop شده از Full HD هستن، به اینا هم میگن Full HD).

درسته منظور من همین بود.
    اما وقتی من یه فیلم با همین رزولوشن 816*1920 دانلود کردم همون نوار سیاه بالا پایینش بود. چرا؟
    و در آخر میشه راهنمایی کنید که من که فیلم دانلود می کنم چه رزولوشنی از اچ دی 720p و فول اچ دی 1080p بهتره که دانلود کنم؟؟ منظورم اینه که ؟*1920 و ؟*720 ؟؟؟
    اگه ریپر های حرفه ای فیلم رو هم می شناسید اسمشون رو بگید ممنون می شم که از کار های اونا دانلود کنم. (با فرمت MKV )
    Last edited by hadi totti; 01-10-2011 at 12:26.

2. این کاربر از hadi totti بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Hektor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

درسته منظور من همین بود.
    اما وقتی من یه فیلم با همین رزولوشن 816*1920 دانلود کردم همون نوار سیاه بالا پایینش بود. چرا؟
    و در آخر میشه راهنمایی کنید که من که فیلم دانلود می کنم چه رزولوشنی از اچ دی 720p و فول اچ دی 1080p بهتره که دانلود کنم؟؟ منظورم اینه که ؟*1920 و ؟*720 ؟؟؟
    اگه ریپر های حرفه ای فیلم رو هم می شناسید اسمشون رو بگید ممنون می شم که از کار های اونا دانلود کنم.
    البته آقای maximoo توضیح کاملتر رو خواهند داد ولی یکی از ripper های حرفه ای و معروف برای 720p که به خروجی با کیفیت و کم حجمش معروفه YIFY هست که میتونه کارهاش رو توی ahashare.com پیدا کنی. Mr. KickASS هم که برای خودش یه سایت اختصاصی به آدرس kat.ph برای معرفی تورنت داره و کارش خوبه.
    درباره ی بهتر بودن HD یا Full HD قبلاً از جنبه ی فنی و کیفی صحبت شد ولی شخصاً بخاطر همین مشکل تمام صفحه نبودن 1080p ها ترجیح میدم 720p بگیرم که معمولاً حجم های خیلی کمی بین 450MB تا 800MB دارند.

4. این کاربر از Hektor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

عریض ترین نسبتی که من تا حالا از فیلم های سینمایی دیدم، 2.40 بوده که برای Letterbox شدن در قاب FullHD به رزولوشن 1920x800 نیاز داره. یعنی فقط 16 پیکسل با رزولوشن مورد بحث شما تفاوت داره. بعید میدونم کسی با رزولوشن 1920x816 ریپ کنه و باز هم نوار سیاه بالا و پایین بمونه، مگه اینکه در حد همون 16 پیکسل باشه که بازم بعیده. آخه اگه نسبت 2.40 بوده باشه، اون شخص حتماً 1920x800 ریپ میکنه، نه 1920x816. شما از وجود نوار سیاه مطمئنید؟ با پلیری که در اختیار دارید و با تنظیمات صحیح Aspect Ratio، فیلم رو با زوم %50 و در حالت پنجره (Windowed) تماشا کنید. اگه نوار سیار وجود داشته باشه، در این حالت خودشو نشون میده.

این دیگه بستگی به فیلم مورد نظر داره. پیج IMDB مربوط به فیلم رو بیارید، توی قسمت مشخصات فنی Aspect Ratio رو نگاه کنید. کوچکترین مقدار رو در نظر بگیرید (اگه بیشتر از یک مقدار بود)، رزولوشن رو محاسبه کنید و فیلم رو برای دانلود انتخاب کنید. مثلاً اگه در IMDB نوشته نسبت 2.35، رزولوشن برای FullHD میشه همون 1920x816 و برای 720p میشه 1280x544. انتخاب بین 1080p و 720p کاملاً به سلیقه ی خودتون برمیگرده. این دو تا هیچ فرقی با هم ندارن، فقط اینکه 1080p بزرگتره و طبیعتاً جزئیات بیشتری رو به نمایش میذاره (دقت کنید که از کیفیت حرفی نزدم، چون کیفیت بحثش جداست). من اگه اینترنت سرحال داشته باشم، قطعاً 1080p رو ترجیح میدم. در ضمن منتظر فیلم های 2K و 4K یا حتی 8K هم باید باشیم کم کم... در کل اگه به دنبال کیفیت هستید، هر چه بالاتر بهتر.

اما در مورد کیفیت... ترجیح میدم در مورد کیفیت با این قسمت از بحث شما:

اگه ریپر های حرفه ای فیلم رو هم می شناسید اسمشون رو بگید ممنون می شم که از کار های اونا دانلود کنم. (با فرمت MKV )
    صحبتم رو همراه کنم. راستش من خیلی ریپرها رو نمیشناسم، چون تو زمینه ی HD تعداد ریپرها خیلی زیاده و معروف ها هم کمتر هستن. فقط به دو سه تا اشاره کنم؛ برای فیلم های 720p کم حجم ریپر 3Li کارش واقعاً خوبه. البته فیلم هاش رو با فیلتری ریسایز میکنه که یه مقدار (خیلی کم) تصویرش محو میشه (blur)، اما در عوض من ندیدم تو فیلم هاش تصویر بلوک بلوک بشه. فیلم هاش معمولاً بین 2 تا 3 گیگ حجم داره. ریپر CHD روی حجم های بالاتر کار میکنه، معمولاً 4.37 گیگ برای 720p و بالای 8 گیگ برای 1080p ها. ریپرهای روس هم اکثراً کارشون خوبه.

زیاد روی نام ریپرها تکیه نکنید. اگه میخواید فیلم HD با کیفیت دانلود کنید،

1- فیلم HD رو فقط با کدکهای AVC/H.264 و AVCHD دانلود کنید. به هیچ وجه xvid دانلود نکنید. xvid کدک خوبیه، اما به پای AVC/H.264 و AVCHD نمیرسه.WMV هم دانلود نکنید. کدک های خوب دیگه ای مثل Theora و VC-2 یا Dirac وجود دارن که یا رایج نیستن یا وارد عرصه نشدن. پس فعلاً فقط با کدک های مطرح شده فیلم HD دانلود کنید.

2- از حجم پایین انتظار معجزه نداشته باشین. 720p زیر 2 گیگ دانلود نکنید. البته من 720p های کم حجم تر دیدم که کیفیت قابل قبولی دارن، اما استثناست. 1080p زیر 6 گیگ هم دانلود نکنید (البته بازم استثنا وجود داره).

3- به مشخصات فنی فیلم آپلود شده دقت کنید. اگه یه آپلود کننده مشخصات دقیق از آپلودش میذاره، میشه تقریباً مطمئن شد که به کارش اهمیت میده و تو کارش وارده. به رزولوشن دقت کنید که منطقی باشه. به بیت ریت هم دقت کنید.

4- نمونه یا Sample فیلم بهترین معیار برای قضاوت در مورد کیفیتشه.

5- اگه تورنت دانلود می کنید، حتماً کامنت ها رو بخونید. البته تو کمتر سایتی در مورد تورنت ها نظر میدن و من تا حالا فقط thepiratebay.org رو دیدم. به نظرم این سایت بهترین مرجعه برای دانلود تورنت. معمولاً برای تمام تورنت های فعال کامنت وجود داره، اونم کامنت های مفید. خوندن کامنت ها به شما کمک میکنه.

6- اگه از وب دانلود میکنید، حتماً از وب سایت ها و فروم های معتبر باشه. و شخص آپلود کننده یا شخص نویسنده ی پست هم معتبر باشه. کامنت ها و پست های بعدی رو حتماً بخونید.

اینطوری میتونید بهتر برای دانلود فیلم تصمیم بگیرید.

Last edited by maxeemo; 02-10-2011 at 22:47.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

1- فیلم HD رو فقط با کدکهای AVC/H.264 و AVCHD دانلود کنید. به هیچ وجه xvid دانلود نکنید. xvid کدک خوبیه، اما به پای AVC/H.264 و AVCHD نمیرسه.WMV هم دانلود نکنید. کدک های خوب دیگه ای مثل Theora و VC-2 یا Dirac وجود دارن که یا رایج نیستن یا وارد عرصه نشدن. پس فعلاً فقط با کدک های مطرح شده فیلم HD دانلود کنید.

2- از حجم پایین انتظار معجزه نداشته باشین. 720p زیر 2 گیگ دانلود نکنید. البته من 720p های کم حجم تر دیدم که کیفیت قابل قبولی دارن، اما استثناست. 1080p زیر 6 گیگ هم دانلود نکنید (البته بازم استثنا وجود داره).

3- به مشخصات فنی فیلم آپلود شده دقت کنید. اگه یه آپلود کننده مشخصات دقیق از آپلودش میذاره، میشه تقریباً مطمئن شد که به کارش اهمیت میده و تو کارش وارده. به رزولوشن دقت کنید که منطقی باشه. به بیت ریت هم دقت کنید.

4- نمونه یا Sample فیلم بهترین معیار برای قضاوت در مورد کیفیتشه.

5- اگه تورنت دانلود می کنید، حتماً کامنت ها رو بخونید. البته تو کمتر سایتی در مورد تورنت ها نظر میدن و من تا حالا فقط thepiratebay.org رو دیدم. به نظرم این سایت بهترین مرجعه برای دانلود تورنت. معمولاً برای تمام تورنت های فعال کامنت وجود داره، اونم کامنت های مفید. خوندن کامنت ها به شما کمک میکنه.

6- اگه از وب دانلود میکنید، حتماً از وب سایت ها و فروم های معتبر باشه. و شخص آپلود کننده یا شخص نویسنده ی پست هم معتبر باشه. کامنت ها و پست های بعدی رو حتماً بخونید.

اینطوری میتونید بهتر برای دانلود فیلم تصمیم بگیرید.

ممنون از توضیحات کاملتون. فقط میشه در مورد بیت ریت و فریم فیلم هم توضیح بدید؟
    و اینکه اینا باید چند باشه تا کیفیت فیلم خوب باشه.؟

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

ممنون از توضیحات کاملتون. فقط میشه در مورد بیت ریت و فریم فیلم هم توضیح بدید؟
    و اینکه اینا باید چند باشه تا کیفیت فیلم خوب باشه.؟
    بیت ریت یا پهنای باند ویدئویی، یعنی مقدار داده ای (بر حسب بیت) که برای نمایش یک ثانیه (1s) از ویدئو مصرف میشه. واحدش هم "بیت بر ثانیه" ست (bps یا bits per second و b/s یا bits/second). وقتی پیشوندهای کیلو و مگا در ابتدای مقدار بیت ریت قرار میگیرن، به ترتیب ضریب های 1000 و 1000000 مورد نظره. بیت ریت به طور مستقیم روی کیفیت تاثیر داره، اما تنها عامل موثر نیست. هر چه بیشتر باشه، بهتره. این مفهوم به همین شکل برای فایل ها و استریم های صوتی هم تعریف میشه.

دو نوع بیت ریت داریم، ثابت (cbr یا constant bit-rate) و متغیر (vbr یا variable bit-rate). بیت ریت متغیر در طول فیلم معمولاً بین دو مقدار مینیمم و ماکسیمم در حال تغییره. به میانگین این مقدار متوسط در کل طول فیلم، بیت ریت میانگین میگن (abr یا average bit-rate).

در مورد بیت ریت سخت میشه نظر داد. به عنوان مثال عرض می کنم؛ وقتی دو نفر یک فیلم رو ریپ میکنن، در رزولوشن یکسان و با کدک یکسان، ممکنه یکی با بیت ریت 3000 کیلو ریپ کنه و اون یکی با بیت ریت 3600 کیلو. اما کیفیت فیلم اونی که 3000 کیلو ریپ کرده، بالاتر باشه. و خود من همچین مواردی دیدم و سراغ دارم. مهارت ریپر و تنظیماتی که استفاده می کنه، خیلی روی نتیجه ی کارش تاثیر داره. برای همین اون معیارهای کلی رو در پست قبل عرض کردم تا با توجه به اونا تصمیم گیری کنید. اما اگه اصرار دارید تا محدوده واسش مشخص کنم، سعی میکنم مقدارهای تقریبی رو بیان کنم.

برای 720p حداقل 1800-2000 کیلو (kbps) قابل قبوله. بیشتر از 4000 کیلو به سمت خوب و عالی پیش میره.

برای 1080p حداقل 4000-6000 کیلو (kbps) قابل قبوله. بیشتر از 8000 کیلو به سمت خوب و بیشتر از 10000 کیلو به سمت عالی پیش میره.

» توجه کنید که این مقدارهای برای بیت ریت میانگین اند که بالا توضیحاتش رو عرض کردم.

البته بازم تاکید میکنم مقدارهای بالا اصلاً قطعی نیستن! مقادیر بالا رو با این فرض ها نوشتم که
    1- ریپر حرفه ای فیلم رو ریپ کرده.
    2- از کدکهای AVC/H.264 یا AVCHD استفاده کرده.
    3- از بهترین تنظیمات استفاده کرده.
    4- فریم ریت فیلم 23.976 یا 25.000 بوده با اسکن progressive.
    5- فیلم درصد نرمالی از پراکندگی رنگ و حرکت رو داشته.
    6- نویز فیلم در حد معمولی بوده.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = =

در مورد "فریم"، منظورتون رو ازش متوجه نشدم. اگه همون رزولوشن مد نظرتونه که تو پست قبل در موردش توضیح دادم. فقط اینو اضافه کنم که در بیت ریت ثابت و در نتیجه در حجم ثابت، هر چه رزولوشن کمتر باشه، جزئیات کمتر و کیفیت بیشتر هست. مثلاً یه ریپ 1080p و 720p از یک فیلم رو اگه در نظر بگیریم که هر دو سایز 4.37 گیگ دارن و در تمامی مشخصات برابراند، به جز رزولوشن؛ فیلم 720p کیفیت بهتری داره و جزئیات قابل نمایش کمتر.

پزشک انجمن S0R3N4's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

استاد maxeemo عزیز...
    واقعا خیلی عالی,جامع و تخصصی توضیح دادید و هیچ جای بحثی نمونده...
    از کجا امده این دانش؟؟
    یه سوال
    1080p و 720p هایی دیدم با فرمت MP4 ... چقدر تفاوت داره با MKV ها؟؟؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه hellfire's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

شما بین ریپ 1080p به حجم 2گیگ و 720p به حجم 4گیگ کدوم رو انتخاب میکنی؟ تو همچین مواردی رزولوشن تاثیر بیشتری تو کیفیت داره یا حجم فیلم؟

10. این کاربر از hellfire بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

استاد maxeemo عزیز...
    واقعا خیلی عالی,جامع و تخصصی توضیح دادید و هیچ جای بحثی نمونده...
    از کجا امده این دانش؟؟
    یه سوال
    1080p و 720p هایی دیدم با فرمت MP4 ... چقدر تفاوت داره با MKV ها؟؟؟
    آقا شرمنده میکنی. قابل این حرفا نیست...

عرض شود که MP4 در این موردی که شما بهش شاره کردین، یک کانتینره (Container) یا همون قالب فایل ویدئویی که استریم های صوتی و تصویری و غیره رو در خودش نگه میداره. و به این شکل MP4 و MKV هیچ تفاوتی با هم ندارن. فقط اینکه MKV در کل پیشرفته تره و فرمت های بیشتری رو ساپورت میکنه. در ضمن از فضای دیسک هم استفاده ی بهینه تری می کنه. اگه استریم های مشابهی رو در MP4 و MKV قرار بدید، MKV کم حجم تر خواهد بود.

شما بین ریپ 1080p به حجم 2گیگ و 720p به حجم 4گیگ کدوم رو انتخاب میکنی؟
    در حجم 4 گیگ یا پایین تر، من 720p رو انتخاب میکنم که البته این سلیقه ی شخصی منه. هر چند 1080p های خیلی خوبی با حجم 4 گیگ وجود داره. همیشه معیار نهایی رو چشمان خودتون قرار بدید.

تو همچین مواردی رزولوشن تاثیر بیشتری تو کیفیت داره یا حجم فیلم؟
    راستش پاسخ به این سوال خیلی سخته. اگه کلی در نظر بگیریم، تو این محدوده (2 تا 4 گیگ) کیفیت به حجم وابسته است. از 4 گیگ که بگذریم، کم کم میشه رزولوشن رو انتخاب کرد.مثلاً در حجم 8 گیگ من قطعاً 1080p رو انتخاب میکنم. البته فیلم هایی وجود دارن (مثل Black Swan) که دارای نویز زیادی هستن و حتی 8 گیگ هم واسه 1080p اون ها جوابگو نیست. بازم به نظر من داور نهایی، چشم و سلیقه ی شماست.

اگه نباشه جاش خالی می مونه hellfire's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

در مورد "فریم"، منظورتون رو ازش متوجه نشدم. اگه همون رزولوشن مد نظرتونه که تو پست قبل در موردش توضیح دادم. فقط اینو اضافه کنم که در بیت ریت ثابت و در نتیجه در حجم ثابت، هر چه رزولوشن کمتر باشه، جزئیات کمتر و کیفیت بیشتر هست. مثلاً یه ریپ 1080p و 720p از یک فیلم رو اگه در نظر بگیریم که هر دو سایز 4.37 گیگ دارن و در تمامی مشخصات برابراند، به جز رزولوشن؛ فیلم 720p کیفیت بهتری داره و جزئیات قابل نمایش کمتر.
    ببخشید یه سوال برام پیش اومده. منظور از جزیات و کیفیت رو میشه توضیح بدبد؟
    البته به نظر من کیفیت میشه میزان شفافیت و کیفیت رنگ و میزان ماتی تصاویر و توانایی نشان دادن صحنه های شلوغ و جزییات هم در که میزان نقاط تصویر و مرزبندی بین اشیا تصویر تاثیر داره. این نظر درسته؟

یه چیز دیگه که تو این بحث ازش غفلت شد ،اگه بحث رو درباره همه اجزای فیلم در نظر بگیریم، تاثیر فایل صوتی در کیفیت لذت بردن از فیلم هست، معمولا تو ریپ های 720p به حجم 3-4 گیگ 500-600 مگ حجم فایل صدا هست که به صورت چند کاناله هم هست. حالا سوالی که داشتم اینه که چرا ریپر ها از صدای dts تو ریپ شون استفاده نمیکنن؟

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

ببخشید یه سوال برام پیش اومده. منظور از جزیات و کیفیت رو میشه توضیح بدبد؟
    البته به نظر من کیفیت میشه میزان شفافیت و کیفیت رنگ و میزان ماتی تصاویر و توانایی نشان دادن صحنه های شلوغ و جزییات هم در که میزان نقاط تصویر و مرزبندی بین اشیا تصویر تاثیر داره. این نظر درسته؟
    تقریباً... البته تعریف دقیق اینه؛

کیفیت (Quality) تصویر: مفهوم کیفیت در تصویر اینه که رنگ یک نقطه از اون تصویر، تا چه حدی به رنگ واقعی (در تصویر مادر) نزدیکه. در تصاویر کامپیوتری، نقطه رو پیکسل درنظر میگیریم. تصویر مادر (source) با توجه به تصویر نهایی تعریف میشه. مثلاً در عکاسی، تصویر مادر میشه منظره ای که انسان میبینه. و کیفیت دوربین عکاسی به این صورت تعریف میشه که رنگ نقاط تصویر ثبت شده توسط دوربین، تا چه حد به رنگ های تصویر طبیعی نزدیک هستن. در Bluray-Rip ها تصویر مادر هر فریم میشه فریم معادل در Bluray. و کیفیت Bluray-Rip به این صورت تعریف میشه که رنگ هر پیکسل از هر فریم Bluray-Rip تا چه حد به رنگ پیکسل معادل از فریم معادل Bluray-Rip نزدیکه.

جزئیات (Resolution) تصویر: مفهوم رزولوشن یا جزئیات تصویر اینه که هر واحد از تصویر حاوی چه میزان داده ی تصویری هست. داده ی تصویری در تصاویر کامپیوتری رو تعداد پیکسل ها در نظر میگیریم. با این تعریف هر فریم از یک فیلم 1080p دقیقاً 2.25 برابر یک فریم از یک فیلم 720p داده ی تصویری (پیکسل) داره. یعنی به همین میزان میشه جزئیات بیشتری رو در یک فیلم 1080p نسبت به 720p قرار داد.

برای درک هر دو مفهوم، تصاویر زیر رو قرار میدم. البته این تصاویر رو با فوتوشاپ طراحی کردم، اما دقیقاً مفاهیم رو میرسونه.

Resolution

تصویر اول: به جزئیات دقت کنید (ساختمان ها، و نویز های قابل مشاهده روی سطح آب)

تصویر دوم: جزئیات رو با تصویر اول مقایسه کنید.
    این تفاوت وقتی قابل مشاهده ست که شما یک فیلم 1080p و 720p همون فیلم رو روی یک تلویزیون Full HD تماشا میکنید.

Quality

تصویر اول: فرض کنید که این تصویر، تصویر مادر هست.

تصویر دوم: مقایسه ی پیکسل به پیکسل کار سختیه، اما به لبه های اشیاء داخل تصویر دقت کنید. و نویزهای روی سطح آب که کاملاً از بین رفتن.

یه چیز دیگه که تو این بحث ازش غفلت شد ،اگه بحث رو درباره همه اجزای فیلم در نظر بگیریم، تاثیر فایل صوتی در کیفیت لذت بردن از فیلم هست، معمولا تو ریپ های 720p به حجم 3-4 گیگ 500-600 مگ حجم فایل صدا هست که به صورت چند کاناله هم هست.
    بله، 100%. صدا هم خیلی مهمه.

حالا سوالی که داشتم اینه که چرا ریپر ها از صدای dts تو ریپ شون استفاده نمیکنن؟
    البته استفاده میشه، اونم به وفور. منتها چون stream های DTS حجیم هستن (1.2 گیگ و بیشتر)، با ریپ های حجیم عرضه میشن. مثلاً ریپ های 1080p زیر 4.37 گیگ بعیده که صدای DTS داشته باشن. شما 1080p های 16 گیگی دانلود کنید، از تصویر فوق العاده و صدای DTS لذت ببرید.

14. 10 کاربر از maxeemo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •