تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 32

نام تاپيک: ◄◄◄ تاپیک اختصاصی گیاه خواران ►►►

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

بله مهرسا جان ، از لحاظ قیمتی خیلی پایینتر از گوشته ( ) ، دم خونه ی ما که همین ماشینهای
    سبزی فروش میارن کیلویی 500 تا 800 من همیشه میگیرم ( یعنی مامانم میگیره درواقع )

انصافن قیمت ارزون و سالمی و خوشمزگی رو ول کنی و بری گوشت یه حیوون بدبخت رو بخوری ؟!

2. 2 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

جالبه که بدونید ، گیاه یونجه ( که چهارپایان میخورن ! ) یه داروی خوب برای درمان شبکوری هستش.
    البته باید یونجه رو به خوبی بشورین ، چون از بیابان چیده میشه و کثیفه. خوردن یونجه با آب قوره هم
    میچسبه واقعن !

4. این کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام

سویا گیاهی هست که انواع و اقسام آمینو اسیدهای مورد نیاز برای ساخت پروتئین های بدن رو داره ولی بعضی آمینو اسیدهای مورد نیاز برای ساخت پروتئین های مهم بدن فقط در گوشت قرمز هست (توو گوشت سفید و سویا هم وجود نداره) به نظرم اگه تو یک ماه حداقل یکبار از گوشت قرمز استفاده کنید برای سلامتی بدنتون مفید باشه ..

6. 2 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

البته درکنار سویا قارچ هم خوبه که فیبر زیادی داره ولی خب پروتئینش زیاد نیست. پروتئین هارو همونطور که
    گفتم میشه از حبوبات و مغزها پیدا کرد که واقعن منبع مغذی ای هستن.

ولی الان یک سری میکسهای گیاهی اومده که تقریبن هرچیزی که در گوشت وجود داره رو در این قرار دادن.

به هرحال من حتی اگر دراین راه تلف بشم !!! سراغ گوشــت نمیــرم

8. 2 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن زیست شناسی، پزشکی raana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من گوشت قرمز ،جگر ، کله پاچه،تخم مرغ رو دوست ندارم...به جاش اینارو میخورم:همه نوع میوه و

سبزی،مغرها،حبوبات،جوانهها ،سویا،قارچ،خرما

همه ویتامین ها و مواد معدنی و آهن و پروتئینی که تو گوشت هست تو اینام هست...

چون واقعا از گوشت بدم میاد

10. 2 کاربر از raana بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من هیچ وقت تصور اینم نمیتونم بکنم که گیاه خوار بشم...لذتی که تو خوردن گوشت هست تو هیچ چیز نیست ..
    .
    از طرفی ارزش بیولوژیکی پروتئینهای گیاهی بسیار پایینتر از گوشت هست...البته تخم مرغ و شیر رو فاکتور بگیرید..چون ارزش بیولوژیکی اینا خیلی بالاست...
    .
    ولی در کل واقعا چه کاریه ادم گیاه خوار شه ؟ گوشت قرمز کم استفاده بشه مفیده...جالبه راجع به همین گوشت بدونید که برادرم نه از جگر ، نه از کله پاچه ، نه از رون مرغ خوشش
    .
    نمیمود .... ولی حالا همه اینا رو میخوره...شما هم شروع کنید .. کباب کنید بزنید به بدن لذت دنیا رو بفهمید

12. این کاربر از majid322 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

والا مجید دلایل من یکی که یکم فرق داره ، برای نخوردن گوشت. به هرحال گوشت متعلق به حیوان هست،
    و انسان هم گونه ای از حیوان هست بالاخره. خوردن گوشت یک حیوان برای من مث این میمونه که برم یـک
    انسان بی گناه رو بکشم و گوشتش رو بخورم

به هیچ عنوان نمیتونم با این فکر کنار بیام ، موقعی که حتی گوشت توی غذا ببینم حالم بد مـیشه. از لحاظ
    پروتئینی خوشبختانه همیشه بدنم توی یه رنج نرمال بوده. از طرفی ما گیاه خوار ها خیلی معضل داریـــــم،
    به عنوان مثال توی مهمونی ها همیشه مشکل دارم ، یا مثلن توی تالارها مواقع جشن و عـروسی و .....

ولــی الان موجی که شاهدش هستیم اینه که بیشتر افراد دارن رو به گیاه خواری میارن ، خیلی چیزها هم
    داره به محصولات گیاهی اضافه میشه. حتی من شنیدم سوسیس هم تولید شده گیاهی !

14. 2 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نمیدونم ...شاید گیاه خوراها خیلی احساساتی هستن.....
    .
    ولی قبول نداری این قانون طبیعته ؟ این یه چرخه ست..حیوانات قویتر حیوانات ضعیفتر رو میخورن...پس اقا شیره بگه من میخوام گیاه خوار بشم دیگه گور خرای گوگول مگولی رو نمیخورم
    .
    البته من منم...این قضیه برا من اینطوریه ولی برای یه کس دیگه شاید خیلی جدی باشه و اصلا دوست نداشته باشه گوشت بخوره..

16. این کاربر از majid322 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

والا مجید دلایل من یکی که یکم فرق داره ، برای نخوردن گوشت. به هرحال گوشت متعلق به حیوان هست،
    و انسان هم گونه ای از حیوان هست بالاخره. خوردن گوشت یک حیوان برای من مث این میمونه که برم یـک

به هیچ عنوان نمیتونم با این فکر کنار بیام ، موقعی که حتی گوشت توی غذا ببینم حالم بد مـیشه. از لحاظ
    پروتئینی خوشبختانه همیشه بدنم توی یه رنج نرمال بوده. از طرفی ما گیاه خوار ها خیلی معضل داریـــــم،
    به عنوان مثال توی مهمونی ها همیشه مشکل دارم ، یا مثلن توی تالارها مواقع جشن و عـروسی و .....

ولــی الان موجی که شاهدش هستیم اینه که بیشتر افراد دارن رو به گیاه خواری میارن ، خیلی چیزها هم
    داره به محصولات گیاهی اضافه میشه. حتی من شنیدم سوسیس هم تولید شده گیاهی !
    منم تو خوردن گوشت مزه دار شده و خوب پخته شده این احساس رو ندارم بخاطر اینه که شما موقع خوردن گوشت این تصور رو بهش دارین

باید فکر کنید این یه غذاست و خوشمزس ولی این حس شما رو درک میکنم چون بعضی وقتا که از کنار قصابی رد میشم یا تو فریزر چشمم به گوشت میوفته این حس شما رو دارم حسی بدیه

18. این کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

خب دوستان گوشتخوار ، میخوام طرز تهیه ی یکی از محبوب ترین غذاهای گیاهیم رو بهتون بگم.

بورانی اسفناج

مواد مورد نیاز : سیر ، آب ، ماست ، اسفناج ، نمک

ابتدا اسفناج را در قابلمه گذاشته روی آن مقداری آب بریزید.

سپــس کمی نمک به آن اضافه کرده در قابلمه را بگذارید تا حدود نیم ساعت وقتی آب آن کشیده شد،
    سیر را با سیر خردکن خرد کرده به آن اضافه کنید و در قابلمه را بگذارید تا کاملا بخارپز شود.

پس از پخته شدن اسفناج آن را در غذاساز ریخته با ماست کاملا مخلوط کنید. این خــوراک سرشـــار از
    آهن بوده و برای افرادی که دچار عارضه کم خونی هستند، بسیار مفید است. آن را در یخچال گذاشته
    و خنک سرو کنید.

پ.ن : البته بهتره کسایی که بار اولشون این غذا رو درست میکنن ، از سیر استفاده نکنن فعلن !

20. 2 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •