تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2345 از 3345 اولاول ... 134518452245229523352341234223432344234523462347234823492355239524452845 ... آخرآخر
نمايش نتايج 23,441 به 23,450 از 33450

نام تاپيک: 3G & 4G Irancell / شرکت ایرانسل

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها m_amin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004

پيش فرض

دوست عزیز! چیزی که باعث شد در پاسخ پرسش شما چند خطی بنویسم برخی توضیحات نادرست یا شاید نادقیقی است که در هفته های اخیر درباره LTE-A که در برخی از نقاط دنیا اپراتورها در شبکه خود از عبارت +4G به جای آن استفاده می کنند، در این تاپیک منتشر شده است.
    در واقع LTE-A یا به عبارتی +4G آمیزه ای از چند فناوری مختلف است که مهمترین این فناوری ها با نام «carrier aggregation» یا «بر هم افزایی اپراتورها» شناخته می شود. البته به لحاظ فنی این نامگذاری را اشتباه می دانند زیرا عملا هیچ «هم افزایی بین اپراتوری» در کار نیست در واقع پای «هم افزایی حامل ها» در میان است که نه در سوی فراهم کننده یا اپراتور که در سمت گیرنده یا دستگاه موبایل اتفاق می افتد. به عبارت دیگر مودم نسل چهار جاگذاری شده در پردازنده موبایل یا مودم شما به ویژگی مجهز شده است که با به کارگیری آن می تواند کار دریافت یا ارسال دیتا را به صورت همزمان روی دو باند فرکانسی مختلف انجام دهد و بدین ترتیب سرعت دریافت یا ارسال شما را افزایش دهد. بنابراین مثلا ایرانسل خدمات FDD-LTE خود را روی دو فرکانس 1800 و 2600 ارائه می کند و این توانایی گوشی یا مودم شما در اتصال همزمان به هر دوی این فرکانس هاست که آن را تبدیل به LTE-A یا +4G پلاس می کند.
    با این توضیحات روشن است که بر خلاف گفته برخی دوستان در این تاپیک که خلط بحث می کنند و LTE-A یا +4G را با مباحث فنی ناشی از سمت اپراتور و کلاس بندی های نسل چهار اشتباه گرفته و آن را به cat6 یا بالاتر ترجمه می کنند؛ این فناوری پردازنده گوشی یا مودم شماست که تعیین کننده است و اتفاقا LTE-A یا +4G در گوشی ها و مودم های cat4 نیز وجود دارد. به عنوان مثال مودم داخلی پردازنده های محبوب و مشهور شرکت کوالکام که با نام های تجاری Snapdragon 800 و Snapdragon 801 شناخته می شوند و اینک جای خود را به تازه واردهای این رده داده اند، هر دو از cat4 و بیشینه سرعت دانلود 150 مگابیت در ثانیه پشتیبانی می کنند و به فناوری LTE-A یا +4G هم مجهز شده اند بنابراین می توانند با بکارگیری «carrier aggregation» در محدوده ای که یک اپراتور خدمات نسل چهار را روی دو باند فرکانسی ارائه می کند شانس خود را برای نزدیک شدن به بیشینه سرعت 150 مگابیتی در نظر گرفته شده برای آنها امتحان کنند.
    کوتاه سخن اینکه LTE-A یا +4G در نتیجه کارایی پردازنده گوشی یا مودم ها هم در cat4 هم در categoryهای بالاتر اتفاق می افتد و پیش نیاز آن تنها تنوع فرکانسی خدمات نسل چهار اپراتورهاست نه چیز دیگر. افزون بر «carrier aggregation» فناوری دیگری به نام «Receive diversity» وجود دارد که به گوشی و مودم های مجهز به آن، این توانایی را می دهد که با اتصال همزمان به چند دکل تلفن همراه سرعت دریافت و ارسال را بهبود دهند مثلا در میان مودم های محبوب فعلی E3372 به آن مجهز است.
    امیدوارم با این توضیحات دوستان با آگاهی در پی انتخاب گوشی یا مودم مناسبی باشند که به فناوری LTE-A یا +4G مجهز شده اند و برای این کار باید به سراغ قابلیت های پردازنده ها روی سایت تولید کنندگان آن بروند. الان حتی پردازنده ارزان قیمتی مانند Snapdragon 430 در cat4 و cat5 از فناوری LTE-A یا +4G پشتیبانی می کند در حالی که مدل میان قیمتی مانند Snapdragon 616 که هم اکنون روی بسیاری از گوشی های میان قیمت خودنمایی می کند از این فناوری بی بهره است و ناگزیر باید منتظر همه گیر شدن استفاده از Snapdragon 617 روی گوشی ها میان قیمت بود.
    پس براي اينكار هيچ اقدامي از اپراتور لازم نيست كه انجام شود؟!
    چون در بعضي از نقاط مه هر دو فركانس قبلا وجود داشته اما اينكار توسط تلفن همراه انجام نميشده اما در يك تاريخي به بعد در همون نقطه با همون گوشي انجام شده
    اين شبه اي ايجاد ميكنه كه شايد اپراتور بايد چيزي را فعال كند يا اجازه اينكار را بدهد

Sent from my iPad using Tapatalk

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها m_amin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004

پيش فرض

سلام. تست زیر در باند ۲۶۰۰ و در فاصله‌ی ۱۲ کیلومتری BTS با آنتن SXT LTE گرفته شده.

وضعیت:

در همين نقطه با مودمي تست كردين كه چه سرعتي ميده!؟

3. این کاربر از m_amin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه NetizeN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

پس براي اينكار هيچ اقدامي از اپراتور لازم نيست كه انجام شود؟!
    چون در بعضي از نقاط مه هر دو فركانس قبلا وجود داشته اما اينكار توسط تلفن همراه انجام نميشده اما در يك تاريخي به بعد در همون نقطه با همون گوشي انجام شده
    اين شبه اي ايجاد ميكنه كه شايد اپراتور بايد چيزي را فعال كند يا اجازه اينكار را بدهد

دلیل همچین مسأله ای می تونه این باشه که یا هر دو فرکانس با وجود موجود بودن همزمان زیر بار برده نشده بودن یا اپراتور به دلایل فنی یا برای پایین آوردن ترافیک شبکه اش می تواند پیکره بندی شبکه را به گونه ای تنظیم کند که از رجیستر همزمان یک وسیله واحد از دو درگاه متفاوت فرکانسی در شبکه اش جلوگیری کند و یا گوشی کاربر به دلایل نرم افزاری توان بهره برداری از ویژگی پردازنده خود را نداشته و با آپدیت های گاه و بیگاهی که برای تلفن های همراه منتشر می شود این مسأله رفع شده و این توانایی در گوشی بوجود آمده است.
    Last edited by NetizeN; 17-08-2016 at 07:36.

5. این کاربر از NetizeN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه raya2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

یک سوال--اگه من مثلا یه بسته ی اینترنتی 1 ساعتی اینترنت شبانه بخرم, حتما باید همون روز استفاده کنم یا میشه برای چند روز بعد هم استفاده کرد؟
    Last edited by raya2; 17-08-2016 at 08:58.

اگه نباشه جاش خالی می مونه S I G N A L's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    ISFAHAN

پيش فرض

در همين نقطه با مودمي تست كردين كه چه سرعتي ميده!؟

سلام. در همین نقطه تست با گوشی به همراه مشخصات سیگنالش:

اینم تست امروز با آنتن SXT LTE که شرایطش یه کم بهتر شده :

8. 5 کاربر از S I G N A L بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ak313's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

دلیل همچین مسأله ای می تونه این باشه که یا هر دو فرکانس با وجود موجود بودن همزمان زیر بار برده نشده بودن یا اپراتور به دلایل فنی یا برای پایین آوردن ترافیک شبکه اش می تواند پیکره بندی شبکه را به گونه ای تنظیم کند که از رجیستر همزمان یک وسیله واحد از دو درگاه متفاوت فرکانسی در شبکه اش جلوگیری کند و یا گوشی کاربر به دلایل نرم افزاری توان بهره برداری از ویژگی پردازنده خود را نداشته و با آپدیت های گاه و بیگاهی که برای تلفن های همراه منتشر می شود این مسأله رفع شده و این توانایی در گوشی بوجود آمده است.
    دوست عزیز از اینکه وقت گذاشتید و درباره تجمیع فرکانسها مطلب نوشتید ممنونم
    اما دو تا نکته
    اول اینکه چقدر خوب بود منبع گفته های ص قبل رو از منابع اون میدادید
    دوم اینکه: همینکه اپراتور می تونه کاری کنه که مودم با وجود دو فرکانس فعال همزمان از هر دو تا دیتا نگیره یعنی این صرفا قابلیت مودم نیست بلکه به تنظیمات اپراتور هم برمی گرده. پس اگر دوستان میگن بعضی جاها فعال هست و بعضی جاها فعال نیست حرف اشتباهی نیست. در حقیقت حرفی رو که خیلی محکم زده بوده اید تا حدی نقض کردید ( این برداشت من بود)

10. 2 کاربر از ak313 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها srx190d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

سلام. در همین نقطه تست با گوشی به همراه مشخصات سیگنالش:

اینم تست امروز با آنتن SXT LTE که شرایطش یه کم بهتر شده :

[/CENTER]
    سلام
    از نظر قدرت دريافت سيگنال چقدر با گوشي اختلاف داره
    مكاني كه اصلا گوشي فورجي كه هيچي تري هم پيدا نميكرد
    با mr200 ٧٥درصد سيگنال دريافت ميكردم
    احتمالا شما تنظيم كردي نزديك ترين دكل وصل بشي
    وگر نه زياد اختلاف ديده نميشه يا من اشتباه ميكنم

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk by Javad

اگه نباشه جاش خالی می مونه S I G N A L's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    ISFAHAN

پيش فرض

دوست عزیز از اینکه وقت گذاشتید و درباره تجمیع فرکانسها مطلب نوشتید ممنونم
    اما دو تا نکته
    اول اینکه چقدر خوب بود منبع گفته های ص قبل رو از منابع اون میدادید
    دوم اینکه: همینکه اپراتور می تونه کاری کنه که مودم با وجود دو فرکانس فعال همزمان از هر دو تا دیتا نگیره یعنی این صرفا قابلیت مودم نیست بلکه به تنظیمات اپراتور هم برمی گرده. پس اگر دوستان میگن بعضی جاها فعال هست و بعضی جاها فعال نیست حرف اشتباهی نیست. در حقیقت حرفی رو که خیلی محکم زده بوده اید تا حدی نقض کردید ( این برداشت من بود)
    سلام. بنده دوستانی از عوامل اریکسون و هوآوی دارم که کانفیگ BTS های ایرانسل رو انجام میدند. باید عرض کنم طبق مشاهدات شخصی خودم آنتن هایی که مولتی باند هستند (به طور مثال Kathrein penta) هر دو باند ۳و ۷ FDD-LTE رو پشتیبانی میکنند، یعنی عوامل Towerman ( یا همون دکل بند به طور عامیانه) جمپرهای اینها رو تا خود رَک کابل کشی میکنند (جمپر همون اتصالاتی که شبیه کابل هست رو میگم که پایین آنتن توی عکس هایی که قبلا بنده قرار دادم میبینید) ولی داخل خود رک باید تجهیزات مربوط به باند ۲۶۰۰ رو قرار بدند و بعد کانفیگ و مثلاً قابلیت تجمیع حامل رو هم فعال کنند. عوامل اریکسون یا هوآوی کانفیگ های مختلفی رو تجهیزات BTS انجام میدند و به طور مثال همین 3G رو با دوآل کریر کردن سرعتش رو افزایش میدند.

پی نوشت: به گوشی +4G دسترسی ندارم، وگرنه اولین تست +4G در اصفهان با بالاترین قدرت سیگنال رو اینجا قرار میدادم.

سلام
    از نظر قدرت دريافت سيگنال چقدر با گوشي اختلاف داره
    مكاني كه اصلا گوشي فورجي كه هيچي تري هم پيدا نميكرد
    با mr200 ٧٥درصد سيگنال دريافت ميكردم
    احتمالا شما تنظيم كردي نزديك ترين دكل وصل بشي
    وگر نه زياد اختلاف ديده نميشه يا من اشتباه ميكنم

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk by Javad
    سلام. خب شما قدرت سیگنال رو با آنتن SXT LTE و بدون اون در تصاویری که قرار دارم میتونید ببینید. ( بدون آنتن با گوشی -112 dBm وبا آنتن -60 dBm ).
    TP-LINK Archer MR200 دستگاه داخلی یا indoor ه. شما اگه در داخل خونه با گوشی سیگنال LTE ندارید، مطمئناً در فضای خارج منزل سیگنال LTE دارید ( با گوشی - توجه کنید که قدرت سیگنال -112 dBm با گوشی که گفتم در فضای خارجی و بدون هیچ مانعی هست) . و اینکه ۷۵ درصد سیگنالی که میگید از نظر عددی چه مقداری هست؟ مطمئناً با شرایطی که دارید و داخل منزل سیگنال خوبی با mr200 دارید، با آنتن SXT LTE با نصب در فضای بیرونی سیگنال قوی تری دارید و میتونه سرعت اینترنت شما رو بیشتر کنه. در مورد دکل هم که گفتید، خیر جایی که آنتن SXT LTE رو نصب کردم کمترین فاصله ش حدود همون ۱۲ کیلومتر هست با دکل. یعنی به BTS های نزدیک تری دسترسی ندارم. این آنتن رو البته برای خودم نصب نکردم و برای یکی از دوستان هست.

13. 3 کاربر از S I G N A L بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

یک سوال--اگه من مثلا یه بسته ی اینترنتی 1 ساعتی اینترنت شبانه بخرم, حتما باید همون روز استفاده کنم یا میشه برای چند روز بعد هم استفاده کرد؟
    متأسفانه فقط همون روز.

15. این کاربر از koodak11 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

سلام دوستان.

یه راهنمایی میخواستم. بین مودم های mr6400 و b315 کدومشون دریافت سیگنال بهتری داره؟ در کل کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
    ممنون.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •