تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 9 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 87

نام تاپيک: توپ طلا | Ballon d'Or | سال 2016

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

قرار گرفتن گریزمن خیلی نکته خوبی هست نشون میده که چه مسی چه رونالدو هرکدوم اول بشن نمیتونیم ادعا کنیم عملکرد فردی رقیبش بهتر بوده و این به خاطر جوایز تیمی برنده شده. اگر رای دهنده ها به عناوین تیمی بیشتر توجه کرده بودن سوارز یا نیمار جای گریزمن رو میگرفتن.
    کاپلو: رونالدو نبوغ مسی را ندارد
    نبوغ مسی رو هیچ کسی در هیچ رشته ورزشی نداره حتی مایکل فیلپس در شنا. ولی در کنار بوغ و استعداد تلاش هم مهمه که. منم استعدادم در دومیدانی عالی بود بچگی عناوین کشوری به دستم آوردم و هیچ مصدومیت و محرومیت و مشکلات شخصی و ... هم نداشتم فقط تلاش نکردم و در این رشته ورزشی به جایی نرسیدم. استعداد و نبوغ عامل اصلی موفقیت بازیکنایی اکثر بازیکنان آمریکای جنوبی مثل مسی و رونالدینهو و رونالدو برزیلی و مارادونا و ... بودن ولی بازیکنایی مثل کریستیانو رونالدو عامل اصلی موفقیتشون تلاش و زحمت کشیدن بیشتر بوده.

Crisis Manager kasra_khan2003's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

یه سری تغییرات جزئی در مراسم توپ طلا امسال داریم، البته سیستم رای گیری مثل گذشته هست (قبل از سال ۲۰۱۰). تغییر اصلی تو محل برگزاری هست، که از سوییس به فرانسه (پاریس) منتقل شده و بجای لیست ۲۳ نفره، لیست ۳۰ نفره خواهیم داشت.

3. این کاربر از kasra_khan2003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

به گزارش مارکا، تصویر کاور شماره ی فردای مجله فرانس فوتبال که مسئول اهدای جایزه ی توپ طلا از اول تا الان (بجز ۶ سال اخیر) بوده، لو رفت! در تصویر عکس رونالدو دیده میشه که برنده ی توپ طلا شده. نشریه Mundo Deportivo هم گفته بود رونالدو برنده ی توپ طلا شده و چون الان در ژاپن هست (بازی های جام باشگاه های جهان)، مجله فرانس فوتبال از قبل باهاش تماس گرفته بوده و در یک قراری ازش عکس و احتمالا فیلم های لازمه رو گرفته. در تصویر، جمله ای از گریزمن دیده میشه که گفته: پشت سر دو قول تمام کردم. در واقع یعنی مسی دوم، و گریزمن سوم شده. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    .

5. این کاربر از kasra_khan2003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض رونالدو پس از کسب چهارمین توپ طلا: احتمالا بهترین سال کاری ام بود؛ برای کسب پنجمین توپ طلا تلاش خواهم کرد

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    .

.
    طرفداری- پس از کسب چهارمین توپ طلای خود، کریستیانو رونالدو مصاحبه ای با فرانس فوتبال انجام داد. صحبت های او را به نقل از تارنمای رسمی باشگاه رئال مادرید می خوانید که این گونه شروع کرد:

کسب چهارمین توپ طلایم افتخاری بزرگ است. خیلی خوشحالم و از کسب این جایزه به خود می بالم و می خواهم از کلیه اعضای تیمم، هم تیمی هایم در رئال مادرید و پرتغال سپاس گزاری کنم.
    آیا همان حسی را داری که پس از کسب نخستین توپ طلایت داشتی؟

نخستین بار حس و حال دیگری داشت. خیلی خوشحال بودم و کاملا همانند یک رویا بود. آن موقع 23-4 ساله بودم و آن اتفاقی ویژه در زندگی من بود. حسی که امروز دارم هم به همان گونه است؛ این شغل من است، حرفه من. همیشه می خواهم که بهترین باشم و برای این تلاش و کوشش به خرج می دهم. کسب چنین چیزی برای من بسیار با اهمیت است. بدیهی است که تیم در وهله نخست قرار دارد و اگر با رئال مادرید یا پرتغال قهرمان نمی شدم، نمی توانستم این عنوان را به دست بیاورم.
    آیا توپ طلا برایت با قهرمانی در یورو برابری می کند؟

احتمالا این بهترین سال دوران حرفه ای من بود؛ چه از دید جمعی و چه فردی. کسب یک عنوان با پرتغال برای نخستین بار در تاریخ چیزی بود که در کارنامه ام آن را کم داشتم و در عین حال یکی از لحظات فراموش نشدنی و البته نباید لیگ قهرمانان با رئال مادرید را هم فراموش کرد‌، همچنین آقای گل شدن و به ثمر رساندن بهترین گل ها. احتمالا این بهترین سال دوران حرفه ای من بود.
    و یازدهمین عنوان قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان را کسب کردی...

فرق بین رئال مادرید و پرتغال این است که رئال مادرید در پی قهرمانی در اروپاست و یازده بار این کار را انجام داده ولی پرتغال هرگز به این مهم دست نیافته نبود و بنابراین من آن را ارزشمندتر می دانم البته بدون ناچیز شمردن لیگ قهرمانان. قهرمانی در یورو برایم کمی بالاتر است، چیزی ویژه همانند نخستین توپ طلایم. این سالی فراموش نشدنی بود.
    این توپ طلا یکی از چیزهایی است که به تو خیلی می چسبد؟

برای من کسب چنین جایزه مهمی، لحظه ای ویژه به شمار می رود. این به اندازه تلاش من در کل سال می ارزد و بنابراین مرا خشنود می سازد. لذت بسیاری را حس می کنم چون برای رسیدن به این عنوان خیلی تلاش کردم. خوشحالم و افرادی را که به من اطمینان کردند را به خاطر می آورم. هم تیمی هایم، خانواده ام، افرادی که مستقیما برای من کار می کنند، آن هایی که نگران من هستند، آن هایی که به من کمک می کنند بهتر شوم و سال به سال در همین سطح خود را نگه دارم که البته کار آسانی نیست.
    کسب این جایزه در سانتیاگو برنابئو خاص است؟

کسب این عنوان همیشه خاص است، نه فقط زمانی که در خانه ام به من رسیده باشد؛ در باشگاهی که در قلبم جای دارد. در منچستر هم چنین لذتی را داشتم. اما بله‌، اینجا مکانی عالی برای کسب این جایزه است.
    کدامیک سخت تر خواهد بود؟ کسب پنجمین توپ طلا یا قهرمانی دوباره با پرتغال؟

پرسش دشواری است. هر دوی این ها برایم مهم هستند. همانند هر سال، هر کاری که از دستم بر بیاید انجام خواهم داد. هر فصل چالش جدیدی است. تمام تلاشم را برای کسب عناوین برای رئال مادرید و کشورم انجام خواهم داد و البته که کار دشواری در پیش است. به سختی تلاش خواهم کرد ولی اینک می خواهم که از کسب این عنوان لذت ببرم.

+

امتیاز نام بازیکن
    745 Ronaldo
    316 Messi
    198 Griezmann

+

رونالدو با ۴۲۹ رای بیشتر از نفر دوم (بیش از دو برابر مسی)، چهارمین توپ طلاش رو برد. ۴سال اخیر: سه توپ طلا! به پایان آماد این دفتر، حکایت همچنان باقیست...

توپ طلای بیشتر از کرایوف، پلاتینی و فان باستن، رونالدو بهترین بازیکن تاریخ اروپا؟

7. 4 کاربر از kasra_khan2003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

۱۳۷ کشور، رای اولشون رونالدو بود، شامل اسپانیا، برزیل، آلمان، و حتی فرانسه! تنها ۱۳ کشور به نفر دوم، مسی، رای دادن، که شامل آرژانتین هم میشه.
    .

9. 5 کاربر از kasra_khan2003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای nw_nk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

دیگه توپ طلا افتاد دست خبرنگارا و از این به بعد شاهد همین روند هستیم: "بازیکنی از قهرمان اروپا" تا "بهترین بازیکن جهان"

نمونه سال 2013 که خبرنگارا به ریبری رای دادن منتهی توپ طلا تمام و کمال دستشون نبود و با رای فوتبالی ها (کاپیتان و مربی) که عملکرد فردی براشون مهمه توپ طلا به رونالدو رسید

رونالدو

سوپرکاپ اسپانیا
    +
    آقای گل چمپیونز لیگ

ریبری

چمپیونز لیگ
    سوپرکاپ اروپا
    جام جهانی باشگاهی
    بوندسلیگا
    حذفی آلمان
    سوپرکاپ آلمان
    +
    بهترین بازیکن اروپا
    بهترین بازیکن بوندسلیگا
    بهترین بازیکن جام جهانی باشگاهی
    بهترین بازیکن سوپرکاپ

نکته مثبت اینکه احتمالا تنوع بیشتری داریم چون قهرمان اروپا هر سال یک تیم میشه

اما جنبه منفی، جایزه با اینکه فردی هست ممکنه به عنوان تیمی داده بشه، نه بهترین بازیکن اون سال

در مورد امسال

رونالدو باید قدردان راموس و ادر باشه که با گل در فینال قهرمانی برای رئال و پرتغال اوردن

وگرنه گل به ولفسبورگ و مجارستان قطعا برای توپ طلا کافی نبود

مدیر انجمن بازی Masoud King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    فعلا مشهد!

پيش فرض

نمونه سال 2013 که خبرنگارا به ریبری رای دادن منتهی توپ طلا تمام و کمال دستشون نبود و با رای فوتبالی ها (کاپیتان و مربی) که عملکرد فردی براشون مهمه توپ طلا به رونالدو رسید
    البته اون سال تمدید رای گیری و همچنین قابلیت ویرایش رای ها به خاطر یک بازی پلی آف، مهم ترین دلیلی بود که ریبری نتونست توپ طلا بگیره

رونالدو باید قدردان راموس و ادر باشه که با گل در فینال قهرمانی برای رئال و پرتغال اوردن
    این برای همه بازیکنان صدق میکنه. چون فوتبال یک ورزش گروهی و هیچ بازیکنی بدون کمک بقیه نمی تونه کار خاصی از پیش ببره. مثالش می تونه بازی های ملی باشه که بعضی ستاره ها اونجا کاری از پیش نمی تونن ببرن چون همبازی ها باشگاهیشون رو ندارن

12. 5 کاربر از Masoud King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

۶۱ توپ طلا داده شد، که فقط ۶ تاش رو فیفا داد، تا الان کسی اینجوری تحلیل نکرده بود و زیر سوال نبرده بود: دی پس هرکی قبلش برده، لایق نبوده.

ریبری که بعد قهرمانی، نیم فصل بعدش خبری ازش نبود، یعنی الان دوباره بریم از دلایل برنده شدن رونالدو تو سال ۲۰۱۳ بگیم؟ حالا باز خوبه رونالدو دو سری هم تو همون سیستم قبلی که ۹۰٪ مربی ها و کاپیتان ها میرفتن به بازیکنای تیم ملی خودشون رای میدادن برد.

بهترین بازیکن اروپا رو اصلا تو ماه آگوست میدن، عملکرد یک سوم سال بازیکن اصلا ملاک نیست.

راموس واسه پرتغال هم مگه بازی میکنه؟ : دی

بهترین و حرفه ای ترین خبرنگارای دنیا، که درواقع بخاطر فعالیت اوناست که فوتبال این همه شناخته شده و ما بخاطر اونا چه داخل زمین و چه خارج زمین از فوتبال لذت میبریم، و حتی خیلی بازیکنای بزرگ بعد از خداحافظی از فوتبال میان و به حرفه ی خبرنگاری یا گزارش گری روی میارن، از جمله مایکل اوون که خودش یه توپ طلا هم داره. حالا رای اینا شد بی ارزش، توان تحلیل اینا رفت زیر خط نرمال.

نکته جالب اینجاست که جایزه Fifa World Player of the Year از سال ۱۹۹۱ شروع به کار کرد و همیشه رای مربی و کاپیتان ملاک بود، از ۲۰۱۰ ادغام شد، حالا مقایسه نتایج تا قبل از ادغام به نوعی مقایسه ی رای مربی+کاپیتان+خبرنگاران با رای خبرنگاران هست:
    .
    FIFA WP Ballon D'or Year #
    Messi Messi 2009 1
    C.Ronaldo C.Ronaldo 2008 2
    Kaka Kaka 2007 3
    Cannavaro Cannavaro 2006 4
    Ronaldinho Ronaldinho 2005 5
    Ronaldinho Andriy Shevchenko 2004 6
    Zidane Nedved 2003 7
    Ronaldo Ronaldo 2002 8
    Figo Owen 2001 9
    Zidan Figo 2000 10
    Rivaldo Rivaldo 1999 11
    Zidan Zidan 1998 12
    Ronaldo Ronaldo 1997 13
    Ronaldo Sammer 1996 14
    Weah Weah 1995 15
    Romario Stoichkov 1994 16
    Baggio Baggio 1993 17
    Van Basten Van Basten 1992 18
    Matthäus Jean-Pierre Papin 1991 19
    .
    فقط تو ۳۶٪ موارد (یعنی ۷ مورد از ۱۹ مورد)، بین رای خبرنگاران و رای مربی+کاپیتان+خبرنگاران اختلاف بوده. و ضمن اینکه، تمام این مدت هم، ارزش توپ طلای فرانس فوتبال بالاتر از جایزه فیفا بود، فرانس فوتبال هم تا دید فیفا داره این ارزش و جایگاه رو خدشه دار میکنه، اهدای جایزه رو دوباره بدست گرفت. حالا بازیکن مورد علاقه ما نبرده، یا بازیکن منفور ما برده، نیایم با مغلطه کاری کلاً ارزش جایزه ای که تقریبا به اندازه خود فوتبال تاریخ داره رو زیر سوال ببریم.

14. 7 کاربر از kasra_khan2003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن مباحث عمومی نرم‌افزار Mohammad King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    Markazi-Arak

پيش فرض

این برای همه بازیکنان صدق میکنه. چون فوتبال یک ورزش گروهی و هیچ بازیکنی بدون کمک بقیه نمی تونه کار خاصی از پیش ببره. مثالش می تونه بازی های ملی باشه که بعضی ستاره ها اونجا کاری از پیش نمی تونن ببرن چون همبازی ها باشگاهیشون رو ندارن
    سلام مسعود

با گفته هات موافقم توی این پستت مثال میشه همین نفر دوم رو زد (مسی) که بازیکنان باشگاهشو نداره نمیتونه کاری پیش ببره توی بازی های ملی

16. 3 کاربر از Mohammad King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای nw_nk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

البته اون سال تمدید رای گیری و همچنین قابلیت ویرایش رای ها به خاطر یک بازی پلی آف، مهم ترین دلیلی بود که ریبری نتونست توپ طلا بگیره

خیر. خبرنگارا بعد از تمدید هم به ریبری (بخاطر قهرمانی اروپا) رای دادن. منتهی رای شون ملاک نبود و اون سال فقط یک سوم جمعیت رو تشکیل میدادن. دلیلش این بود. امسال با بازگشت دوباره به فرم قبل، 100 درصد ملاک بودن.

در مورد گروهی بودن فوتبال حرفت درسته. در گرفتن نتیجه و قهرمانی همه نقش دارن، ولی بازی خود بازیکن چی؟ شاید سطح بازی بخاطر نداشتن همبازی ها افت کنه ولی بازم بازیکن خودشو نشون میده. نمونه مسی که بهترین بازیکن جام جهانی و گریزمان که بهترین بازیکن یورو میشه. در مقابل، رونالدو که حتی جز 10 بازیکن برتر یورویی که پرتغال قهرمان هم شده نیست. به نظرت به خاطر نداشتن هم بازی های رئالی کاری از پیش نبرد؟

فقط تو ۳۶٪ موارد (یعنی ۷ مورد از ۱۹ مورد)، بین رای خبرنگاران و رای مربی+کاپیتان+خبرنگاران اختلاف بوده. و ضمن اینکه، تمام این مدت هم، ارزش توپ طلای فرانس فوتبال بالاتر از جایزه فیفا بود، فرانس فوتبال هم تا دید فیفا داره این ارزش و جایگاه رو خدشه دار میکنه، اهدای جایزه رو دوباره بدست گرفت. حالا بازیکن مورد علاقه ما نبرده، یا بازیکن منفور ما برده، نیایم با مغلطه کاری کلاً ارزش جایزه ای که تقریبا به اندازه خود فوتبال تاریخ داره رو زیر سوال ببریم.
    اسم بازیکن محبوبتون اومد موضع گرفتین بدون اینکه به حرف دقت کنید. سال دیگه رونالدو ممکنه 60 گل بزنه ولی مثلا بارسلونا با بازی گروهی قهرمان اروپا بشه. فرض کنیم گل ها ارزشمند بوده و کسی در بارسلونا ندرخشیده. من میگم رسیدن توپ طلا به رونالدو عادلانه است. حالا ممکنه شما و خبرنگارا نظرتون این باشه که بازیکنی از بارسلونا باید بشه چون قهرمان شده.

موضعت چه جام و چه عملکرد فردی هر کدوم هست باشه ولی امیدوارم تغییر نکنه. حتما میدونی خبرنگارا برای توپ طلا زیدان رو حتی جز سه بازیکن برتر نمیدونستن در حالیکه از اینور بازیکن سال فیفا میبرد؟ حالا به نظرت خبرنگارا بی سوادن یا زیدان بازیکن نبوده؟

سلام مسعود

با گفته هات موافقم توی این پستت مثال میشه همین نفر دوم رو زد (مسی) که بازیکنان باشگاهشو نداره نمیتونه کاری پیش ببره توی بازی های ملی
    تعریف من و شما از کار پیش بردن کاملا فرق داره. مسی بهترین بازیکن جام جهانی شده حتی بدون قهرمانی آرژانتین. گریزمان بهترین بازیکن یورو شده حتی بدون قهرمانی فرانسه. رونالدو در یورویی که پرتغال قهرمان هم شده حتی جز 10 بازیکن برتر نیست.

18. این کاربر از nw_nk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •