تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: داوطلب کدام رشته در کنکور 90 هستید؟

راي دهنده
368. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • ریاضی

238 64.67%
  • تجربی

91 24.73%
  • انسانی

26 7.07%
  • هنر

13 3.53%
صفحه 3 از 515 اولاول 12345671353103503 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 5146

نام تاپيک: ✔ کــنــکــور 90 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

آقا چرا کسی به سوالات یه عضو جدید جواب نمیده؟ الان که جمع پیشکسوتا هم جمعه
    1- سوالات عربی و دین و زندگی رو کجا بپرسیم؟
    2- ما دبیرمون گفت فیزیک یک فقط دو فصل آخر و فیزیک دو سه فصل آخر و فیزیک سه همشو بخونید الان تو برنامه گزینه دو فصل یک و دو فقط فرمولاشو بخونم یا متنا رو هم دقیق بخونم؟مثلا "روش فیزیک همان روش گالیله است" و از این حرفا که صفحات اولیه فیزیک 2 نوشته و این چیزا که فرمولی نیست هم لازمه مطالعش؟!

====
    ویرایش:
    یه مشکل دیگه ...

الان تو برنامه ریزی که گزینه 2 داره و آزموناش عربی ، ادبیات و بعضی مباحث رو به صورت درس به درس داره ازمون میگیره ! ... من موندم که کتاب ها رو بخونم ( روش کتاب سبز گاج ) .... یا اینکه بیخیال برنامه کوتاه مدت گزینه 2 و آزمون بشم و کتاب های موضوعی مثل درک متن هامون سبطی و عربی ایاد فیلی رو بخونم !؟
    البته منم که کنکوری 90 هستم اما اون طور که فکر کنم پور دستمالچی تو سی دی میگفت هفته ششم (هفته آخر دور دوم) واسه مروره که اگه کسی طبق برنامه پیش رفته باشه میتونه تو اون یه هفته مرور کنه یا عقب موندگی ها رو جبران کنه....فکر کنم تو اون هفته بشه این کتب رو خوند
    Last edited by eshghe abi; 12-07-2010 at 15:08.

آخر فروم باز shabeashegha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

یکی از دوستام 3 ماه قبل از کنکور 89 که میدیدمش لاغر بوذ ! ... الان خیلی چاغ شده ؟! ( شکمش کاملا معلومه ! ) ... برای حل این مشکل چیکار میشه کرد ؟!

ممنون بابت مطالبی که نوشتین ! ... فقط یه چیزی شما حتما براتون پیش اومده که برنامتون با مدرسه یا آزمون فرق داشته باشه ! ... اینجور مواقع چیکار کنیم ؟! ..

مثلا من الان مدرسه میرم ! ... همه درسای پیش جز ادبیات و معارف رو داریم میخونیم ! ... گزینه 2 هم شرکت کردم ! ... و از برنامه گزینه 2 عقبم ! .. اما درسای مدرسه رو تقریبا باهاش جلو میرم ! ... چیکار میتونم بکنم ؟! ....

البته مشکلم بیشتر سر کمبود وقت هست ! ... به سال سوم که برسم فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد چون تازه خوندیمش ! ... واسه سال دوم چیکار کنم ؟! ..

یه مشکل دیگه ...

الان تو برنامه ریزی که گزینه 2 داره و آزموناش عربی ، ادبیات و بعضی مباحث رو به صورت درس به درس داره ازمون میگیره ! ... من موندم که کتاب ها رو بخونم ( روش کتاب سبز گاج ) .... یا اینکه بیخیال برنامه کوتاه مدت گزینه 2 و آزمون بشم و کتاب های موضوعی مثل درک متن هامون سبطی و عربی ایاد فیلی رو بخونم !؟

ممنون
    در مورد چاقی که یه چیز کاملا طبیعیه بخصوص اگه وقتتو کاملا برای درس بذاری ولی چاق نشی عجیبه ولی منظورم اینه که زیاد چاق نشید که یکی از اثرات چاقی زیاد خواب آلودگیه و تمرکز کم روی درس
    ببین در مورد یکی نبودن برنامه آزمونها و مدرسه بنظرم همیشه سعی کن خودتو به برنامه ای برسونی که جلوتره مثلا اگه برنامه مدرست تا فصل 2 فیزیکه ولی برنامه گزینه2 تا فصل 3تو خودتو تا فصل 3برسون اینطوری جفت برنامه هارو رسوندی ولی با فرض اینکه این کار امکان پذیر نباشه (به هر دلیلی) برنامه مدرسه رو معیار قرار بده چون معدل و نمره توی مدرسه مهمه ولی توی گزینه 2 تراز و رتبت جزو سوابقت حساب نمیشه!
    ضمنا یه چیزی. فقط و فقط یه آزمون رو شرکت کن اگه گزینه 2 میخوای شرکت کنی دیگه فکر قلم چی و گاج و آزمونای آزمایشی مدرسه نباش از همین الان آزمون آزمایشیتو مشخص کن و با برنامش پیش برو وگرنه بهمن ماه سردرگمی سراغت میاد و حس میکنی توی هیچ کدوم از آزمونا اونی نبودی که راضی کننده باشه.
    در مورد سوال آخرت من یه نظری دارم هرچند این کارو خودم انجام ندادم و پشیمونم همه آزمونای آزمایشی درس به درسه تو بیا یه کاری بکن از روی کتاب درسی محدوده ای که بهت گفته رو بخون (تا اینجای کار اگه سوالی عینا از متن کتاب اومد جواب میدی) مثلا ادبیات . وقتی قراره درس 1تا 5 ادبیات پیش بیاد از روی کتاب بخون و مطالب مهمش رو علامت بزن. حالا برو سراغ کتابای موضوعی مثل همین کتاب هامون سبطی . یادت نره که ادبیات فقط 20 درصد سوالاش عینا از متن کتابه و بقیش یا آرایه ست یا قرابت معنایی که با خوندن مبحثی خودتو قوی میکنی. شدیدا مراقب باش که کتاب درسی رو کنار نذاری

3. 3 کاربر از shabeashegha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز elendil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    مشاوره، طراحی سازه ، تاسیسات ، تهویه مطبوع

پيش فرض

- ما دبیرمون گفت فیزیک یک فقط دو فصل آخر و فیزیک دو سه فصل آخر و فیزیک سه همشو بخونید الان تو برنامه گزینه دو فصل یک و دو فقط فرمولاشو بخونم یا متنا رو هم دقیق بخونم؟مثلا "روش فیزیک همان روش گالیله است" و از این حرفا که صفحات اولیه فیزیک 2 نوشته و این چیزا که فرمولی نیست هم لازمه مطالعش؟!

دبیرتون درست گفته البته .......

+

دوست عزیز من گزینه 2 اینا رو کاری ندارم شما چند ماه دیگه ببین سازمان سنجش منابعی رو که اعلام میکنه دقیقا کجاها هستش بعد به اینا فکر کن برا اینکه پارسال که اعلام کرد متن فیزیک 1 هم اگه اشتباه نکنم جزوش بود

+

توی کنکور انقدر برای سوال دادن از مباحث دیگه تست کم میاد به اینا نمیرسه + فوقش هم برسه دیگه شما 1 بار بشینی بخونیشون فک نمیکنم وقتت اونقدر گرفته بشه چون پیش رو که برای امتحانای هماهنگی که دارین مجبورین بخونین 3 هم چیزی نداره به اون صورت میمونه یکم از 2 و 1 که وقت گیر نیست همین تابستون بشینی بخونی تا چند ماه بدون مشکل تستاشو میتونی بزنی

---------- Post added at 04:50 PM ---------- Previous post was at 04:45 PM ----------

ببین در مورد یکی نبودن برنامه آزمونها و مدرسه بنظرم همیشه سعی کن خودتو به برنامه ای برسونی که جلوتره مثلا اگه برنامه مدرست تا فصل 2 فیزیکه ولی برنامه گزینه2 تا فصل 3تو خودتو تا فصل 3برسون اینطوری جفت برنامه هارو رسوندی ولی با فرض اینکه این کار امکان پذیر نباشه (به هر دلیلی) برنامه مدرسه رو معیار قرار بده چون معدل و نمره توی مدرسه مهمه ولی توی گزینه 2 تراز و رتبت جزو سوابقت حساب نمیشه!

قرمز تایید میشه چون مدرسه همیشه از هرجای دیگه برای کسی که محصل هستش مهمتره ولی بنفش تایید نمیشه

سعی کنید همیشه در هر صورت با برنامه مدرسه جلو برین اگه محصل هستین که اکثرا هستین

+

دو برنامه ای و چند برنامه ای نشین فقط یکی

5. 6 کاربر از elendil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز BioHazard's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    cmd| echo tehran

پيش فرض

سلام

فکر کنم گفتنی ها رو گفتن همه.

من خودم اگه بخوام روی چیزی تاکید کنم ، روی دفتربرنامه ریزی تاکید میکنم. از نظر من برنامه ی مدون و از قبل تعیین شده برای اکثر بچه ها کارساز نباشه. بخاطر همین باید با مشاورتون حتما صحبت کنید. از ساعت کم شروع کنید و بیشترش کنید.

کلاسور خلاصه نویسی یادتون نره. آماده کردنش وقتی نمیگیره ، بعد از کلاس که اومدین خونه موقع تمرین این دفتر هم کامل کنید.

تست هارو زماندار بزنید، سعی کنید اختصاصی هارو زیر 2 دقیقه و عمومی هارو زیر 1 دقیقه

کلاسور ارزیابی هیچوقت یادتون نره. مخصوصا بعد از آزمون. صبح که آزمون دادید ، بعد از ظهر بشینید ارزیابیش کنید. اگه اینکار رو انجام بدید ، میانگین اختصاصی ها از 30% میشه 80% ، قول میدم

تمرین تنفس یادتون نره. 2 شماره دم ، 4 شماره حبس و 1 شماره بازدم. با این کار شما استرستون کنترل میشه. اصلا هم دنبال قرص نرید. هرگونه قرص آرام بخشی باعث فراموشی مقطعی میشه

7. 2 کاربر از BioHazard بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز seyyedi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

دوستان سلام
    مواظب چاق شدنتون باشین
    نه مشکلی نیست بزار چاق بشن چون فردا که رفتن دانشگاه لاغر میشن و اگه هم رشته ای بنده بشن تاس و کچل هم احتمالا میشن دی:

یکم هم تفریحی بخونین
    غرض از مزاحمت :
    والا من داشتم زندگیم رو میکردم که یکی دوتا از دوستان گفتن تجربه های بی ارزش خودت بزار اینجا تا ما نخونیم و بالطبع استفاده نکنیم
    بنده هم منت گذاشته و انگشت رنجه کردم و اومدم
    اما تجربه:
    من تجربه ای جز یک مشت هزل و هجو و چرت و پرت بدرد بخور ندارم که اونایی که الان یادم میاد رو حضورتون امر میکنم دی:

1- من موقعی که کنکور میخوندم مثل دوستان خیلی اینجا نمی اومدم پس نمی تونم بگم اینجا بدردتون میخوره یا نه اما یکی از تلنگر های اساسی برای درس خوندن توی همین تاپیک ها و با یک جمله یکی از دوستان به من زده شد

2- خدائیش اینجا خودمونیم و خدایی که در این نزدیکی است ، همه با یک هویت مجازی هستیم که اکثرا از هم اطلاع آنچنانی نداریم پس دلیلی وجود نداره که بخوایم همدیگه رو و علی الخصوص خودمون رو گول بزنیم
    یک مسئله هست : تسلط 90% (که دروغه و حاصل نمیشه) بر 60% مطالب بهتر از تسلط 60% بر 90% مطالب هست
    کاری به احتمالات ریاضیش نداریم، این جمله درستیه
    حالا خودتون کلاه خودتون رو قاضی کنید(خودتون رو گول نزنین):
    تمام انگیزه خودتون ( اعم از دوست داشتن یک رشته خاص، دانشگاه خاص و نرفتن به سربازی و غیره) ، استعداد و پشتکار خودتون روجمع کنید و ببیند چقدر ظرفیت و توان بالفعل دارید اگه ندارید هم که هیچی دی:
    حالا به توجه اینها و با توجه نکته بالا خودتون این درصدها رو تعیین کنید و روی درساتون اعمال کنید
    در نتیجه یه سری درس ها رو حذف میکنید و یه سری رو هم با اهمیت کمتر بهش میپردازید

3- استرس کمش لازمه ، زیادش هم من نمیدونم دی:
    اگه مثل من هستین که هیچ استرسی ندارین سعی کنین یه کاری کنین یکم استرس بهتون وارد بشه
    پارسال تاپیکی بود به نام " بیا تو انرژی مثبت بگیر" که توش دوستان به همدیگه درکاهش استرس کمک میکردن
    من رفتم گفتم یکی یه چیزی بگه استرس پیدا کنم
    آخرش هم توی 4 ساعتی که کنکور برگزار شد بهم استرس وارد شد و بعدش هم دوباره .....

اگه خیلی خرخون هستین این نکته رو هم نخونید، عمل کنید
    من ریاضی بودم پس این بیشتر به درد ریاضی ها میخوره، برای تجربی ها اطلاعاتی در دست نیست
    4- همیشه اگه سطح اطلاعات درسی شما افزایش پیدا کنه در حل مسائل قبلی مشکل کمتری خواهید داشت و اونها برای شما آسونتر میشن
    پس اگه بتونید کسی رو پیدا بکنید که دانشجو هست(ترمای اولش باشه بهتره) و یه سری از درسها و تکنیک های دروس دانشگاهی رو به شما بگن شما در محاسبه هم قوی تر میشین و هم چون چیز بیشتری خوندین همینایی که میخونین براتون آسونتر میشه
    این مسئله برای ریاضیات بیشتر صادقه تا فیزیک و شیمی

اگه سوالی بود در خدمتم

در آخر امیدوارم امیدوار به خدا باشید
    علی علی

9. 4 کاربر از seyyedi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

لطفا در گروه كنكوري هاي 90 هم عضو بشين و همينطور تقاضا دارم كه لينكش رو در پست اول بزارين

اگه نباشه جاش خالی می مونه mahyar_bt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اینجانب با سابقه 2 سال کنکور دادن خدمت شما عرض میکنم وسواس... بزارید کنار بشینید عین یه پسر/دختر خوب تست بزنید روزی 2 ساعت هم بخونید خیلی ترکوندید !!! به خدا میتونم بگم 90% شرکت کننده ها همین 2 ساعت هم نمیخونن

12. 3 کاربر از mahyar_bt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

بچه ها بالاخره قرار شد نمره هاي پيش دانشگاهي سال اينده تو كنكور اثر داشته باشه ؟‌

آخر فروم باز Amir_oscar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    خرم‌آباد

پيش فرض

بچه ها بالاخره قرار شد نمره هاي پيش دانشگاهي سال اينده تو كنكور اثر داشته باشه ؟‌
    آره تاثیر داره حتما، ولی هنوز درصدش اعلام نشده.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

تاریخ انتشار :17/4/1389 - 13:55:0
    حميدرضا حاج بابايي:
    دروس پیش‌دانشگاهى سال آینده به صورت نهایى برگزار مى ‌شود
    *وزیر آموزش وپرورش: دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی ملزم به رعایت قوانین مدرسه مبنی بر حضور در کلاس‌های درس هستند، چرا که حداقل 15 درصد از نمرات آنها در کنکور لحاظ خواهد شد
    وزیر آموزش وپرورش با بیان این که از سال تحصیلی آینده تمام دروس پیش‌دانشگاهی با تصویب شورای عالی آموزش و پرورش به صورت نهایی می شود، گفت: از سال تحصیلی آینده حداقل 30 درصد از نمرات دوره پیش‌دانشگاهی در کنکور تاثیر گذار هستند لذا درصددیم تا دروس پیش‌دانشگاهی به صورت نهایی برگزار شود.
    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، حمیدرضا حاج بابایی افزود: دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی ملزم به رعایت قوانین مدرسه مبنی بر حضور در کلاس‌های درس هستند، چرا که حداقل 15 درصد از نمرات آنها در کنکور لحاظ خواهد شد.
    وی با بیان اینکه مدارس متوسطه موظف هستند دانش‌آموزان دوره پیش دانشگاهی را ثبت نام کنند، اظهار داشت: هم اکنون مدارس پیش دانشگاهی باید با تغییر تابلوی مدرسه خود آن را به مقطع متوسطه تغییر بدهند و اگر مدرسه‌ای در ثبت‌نام دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی در دبیرستان‌ها کوتاهی کند با آنها برخود می‌شود.
    وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید تعداد مدارس هوشمند در حد قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند به طوری که در هر استان و در هر منطقه سه مدرسه علاوه بر مدارس موجود فعلی هوشمند‌سازی می‌شود.
    به گفته وی هدف اصلی از توسعه مدارس هوشمند استفاده دانش‌آموزان از امکانات اینترنتی برای تولید محتوا و شرکت در تدریس است.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •