تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 39

نام تاپيک: بیوگرافی خواننده ها .

پروفشنال @ MARYAM @'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

حسن شماعی زاده

--------------------------------------------------------------------------------

حسن شماعی زاده

حسن شماعی زاده یکی از مطرح‌ترین و جریان سازترین خوانندگان و آهنگسازان 30 سال اخیر مى‌باشد که در طی این دوران همواره موسیقی پاپ به نوعی تحت تاثیر وی قرار داشته است. او متولد اصفهان بوده و در 16 سالگی به تهران آمد.در سال 1345 وارد رادیو شده و در ارکسترهای جاز،پاپ و جوانان شروع به کار کرد و همزمان با چندین ارکستر اسپانیایی همکاری نمود و در کلاب‌های شبانه تهران نیز به نوازندگی پرداخت.
    او آهنگسازی را از سال 1351 آغاز کرد و پس از آن از سال 1352 شروع به خوانندگی نمود. تسلط و تکنیک بالای حسن شماعى‌زاده در خوانندگی و هوش و نبوغ ذاتی وی در شناخت سلائق مخاطب باعث شد که او به سرعت مورد توجه مردم و اساتید موسیقی قرار گرفته و به خواننده تراز اول تبدیل گردد، بصورتی که در یک نظر سنجی که از 50000 نفر از مردم و کارشناسان، توسط مجله زن‌روز صورت گرفت، به عنوان بهترین خواننده سال برگزیده مى‌شود.در زیرتصویر مجله زن روز آمده است.
    این موفقیتهای چشمگیر باعث گردید که برخی از کمپانى‌ها و خوانندگان با خواندن وی به مخالفت پرداختند و حتی در مقطعی هزینه‌های بسیاری را در مطبوعات صرف این مسأله نمودند، زیرا از طرفی کمپانى‌ها نگران درآمدهایشان بودند و از سوی دیگر خوانندگان یک رقیب جدی را در مقابل خود مى‌دیدند که با قدرت و تسلط بالا، پا به میدان گذاشته بود. اما به دلیل حمایت و پشتیبانی مردم این حملات و دشمنی ها نتوانست کوچکترین مانعی در برابر موفقیت روز‌افزون وی ایجاد کند و همین علاقه‌ وافر مردم به صدای حسن شماعى‌زاده باعث ماندگاری وی در عرصه‌ی خوانندگی در طی 30 سال گذشته گردید و او همواره یکی از پولسازترین و جریان‌سازترین خوانندگان سالهای اخیر بوده و هست.
    حسن شماعی زاده به چندین ساز آشنایی کامل دارد و در استانداردهای بین‌المللی یک نوازنده سطح بالا به حساب مى‌آ‌ید. او خواننده‌ی توانا و با تکنیک است که به نظر بسیاری از اساتید موسیقی، یکی از مسلط‌ترین خوانندگان ایرانی مى‌باشد.
    او در کنار خوانندگی، آهنگسازی مؤلف و صاحب سبک است که تعداد بسیاری از آهنگهی ماندگار 30 سال گذشته که توسط خوانندگان بزرگی همچون گوگوش، داریوش، ابی، معین، هایده، ویگن و .... اجرا گردیده، ساخته و پرداخته وی بوده و موسیقی پاپ ایران بخش بزرگی از اعتبار خود را مدیون ساخته‌های درخشان او مى‌باشد

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

جنیفر لوپز

--------------------------------------------------------------------------------

جنیفر لوپز

او متولد 24 جولای 1970 در بخش کسل هیل در برونکس نیویورک است. پدرش دیوید لوپز متخصص کامپیوتر و مادرش گادالوپه لوپز یک معلم مهد کودک است. خانواده انها به جز او 2 دختر دیگر دارند. خواهر بزرگش لسلییک خواننده اپراست که البته حرفه ای نیست. خواهر کوچکترش لیندا در رادیو و تلوزیون نیویورک ترانه های درخواستی پخش میکند. اجداد او اروپایی الاصل بوده اند.
    او اموزش رقص را از سنین کودکی و در حقیقت در 5 سالگی اغاز کرد و به مدرسه کاتولیک ها رفت و از همان سنین کودکی اموزش تنیس و سافت بال را به طور حرفه ای دنبال کرد رویای او در کودکی این بود که روزی تبدیل به یک سوپر استار هنری شود زیرا از کودکی عاشق موسیقی و فیلم بود و البته داستان وست ساید فیلم مورد علاقه اش بود که بارها دیدن دیدن این فیلم علاقه اورا برای بازیگری صد چندان کرده بود. والدینش توجه خاصی نسبت به او داشتند و تقریبا او را لوس کرده بودند. جنیفر در18 سالگی خانه را ترک کرد و برای مدتی در یک دفتر وکالت مشغول به کار شد. اما شبها به کلاس رقص و آواز میرفت .
    که در20 سالگی شانس به سراغش امد و از او برای بازی در فیلم کمدی in living color دعوت شد. او در این فیلم نقش یک مهماندار هواپیما را داشت اما او از لوس انجلس خوشش نمی امد و مدتها طول کشید تا به انجا عادت کند. اولین فعالیت حرفه ای او با جانت جکسن و گروه موسیقی او بود که بعدا او فعالیتش را به تنهایی ادامه داد. او در این مدتها در فیلمهاو سرریالهای تلوزیونی بازی کرد که از جمله انها (پرستاران در خط – برخورد پرواز 8- جک ) بودند. اما بازی در فیلم سلنا برای او شهرت نامزدی گلدن کلاب را به همراه داشت .

جنیفر در سالهای بعد در فیلمهای طراح عروسی – گیگلی- یک زندگی ناتمام (2004) بازی کرد و قراره در اینده در کنار نیکل کیدمن در فیلم American darlings بازی کند .او به خاطر بازی در فیلمهایش تا به حال 6 بار کاندیدای جایزه ی آلما و دو بار برنده ان و 4 بار کاندیدای MTV و 1 بار برنده ان برای فیلم the cell در سال 2000 شده. و البته تا به حال 3 بارهم کاندیدای جایزه ی تمشک طلایی (بدترینها) و برای بازی در گیگلی با بن افلک که ان را دریافت کردند.

او در 27 سالگی با اوجانی نوا بازیگر کوبایی ازدواج کرد. انها یک سال بعد از هم جدا شدند و اوجانی از برکت این ازدواج توانست وارد دنیای سینما شود . او در سال 2001 با کریس جاد ازدواج کرد که این ازدواج با سرو صدای زیادی صورت گرفت اما در سال 2003 به جدایی ا نجامید . بعد از ان او با بن افلک بازیگری که 2 سال از خودش کوچکتر بود نامزد شد و این در حالی بود که او هنوز رسما از همسر دومش جدا نشده بود نامزدی انها در اغاز سال 2004 به پایان رسید و ضرری معادل 5/2 میلیون دلار به انها وارد کرد زیرا سفارشهای انها برای ازدواجشان با وجود کنسل شدن مبالغی برای برای جبران خسارت بر دوش انها گذاشت.
    و اکنون او بعد از جدایی از افلک با مارک انتونی 32 ساله نامزد شد و خیلی زود مراسم ازدواجی مختصر گرفتند جنیفر اکنون باردار است.

چند نکته دربارهی جنیفر:
    1- میگن او تا زمانی که با کسی نامزد است بسیار به او وفادار است .زمانی که در سال 2003 حلقه نامزدی اش با افلک در دستشویی هتل افتاد از شدت ناراحتی غش کرد .2- مادر او اخیرا در یک شرط بندی 5/2 میلیون دلار برده .3- ترانه ای ساخت و تقدیم افلک کرد به نام بن عزیزم. 4- در سالهای 2002 و 2003 عنوان یکی از صد بازیگر زیبای جهان را گرفته.5- به فرهنگ کشورهای اسیایی علاقه بسیار دارد.6- هرگز نوشیدنی الکلی نمینوشد.7- او در میامی در همسایگی ریکی مارتین است. 8-رقابت سختی میان مزون های معروف والنتینو و ورساچه بر سر طراحی لباس عروس او بود که خوب بی نتیجه ماند.9- بعضی از طرفداران او به او لقب (دیوا) به معنای زن برجسته ی مشهور را دادند .

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

بیوگرافی بنيامين!

مصاحبه با بنيامين
    7 ماهه خواننده شدم!

(بنيامين‌) خواننده‌ جواني‌ است‌ كه‌ با ترانه‌ دنيا ديگه‌ مثل‌ تو نداره‌ نداره‌، نه‌ مي‌تونه‌ بياره‌ به‌ شهرت‌ رسيد، پس‌ از اين‌كه‌ چند سال‌ بازار موسيقي‌ از تب‌ هميشگي‌ برخوردار نبود، و به‌ نوعي‌ راكد بود، بنيامين‌ آلبوم‌ (سال‌ 85) را روانه‌ بازار كرد، گرچه‌ ترانه‌هاي‌ اين‌ آلبوم‌ پيش‌ از اين‌كه‌ مجوزدار روانه‌ بازار شود، دست‌ به‌ دست‌ مي‌چرخيد و همه‌ از يك‌ آلبوم‌ بدون‌ مجوز صحبت‌ مي‌كردند، اما وقتي‌ در سال‌ 85 آلبوم‌ روانه‌ بازار شد، همان‌ افراد متوجه‌ شدند كه‌ آلبوم‌ (بنيامين‌) مجوز دارد... پس‌ از تعطيلات‌ نشريات‌ زيادي‌ به‌ سراغ‌ بنيامين‌ رفتند و با او مصاحبه‌ كردند، از اين‌ رو سعي‌ كرديم‌ كه‌ با او گفتگويي‌ متفاوت‌ انجام‌ دهيم‌، گپي‌ دوستانه‌ روي‌ پشت‌ بام‌ خانه‌ بنيامين‌ انجام‌ پذيرفت‌. (گفتگو با بنيامين‌) را بخوانيد:

- بنيامين‌ چطور وارد دنياي‌ هنر شد؟
    بنيامين‌: 14 سالم‌ بود كه‌ اولين‌ شعرم‌ را گفتم‌، كلاسيك‌، سپيد و بعد هم‌ ترانه‌. در سن‌ نوزده‌ سالگي‌ هم‌ نواختن‌ گيتار را فرا گرفتم‌ و از اين‌ رو با هنر آهنگسازي‌ آشنا شدم‌، خوانندگي‌ هم‌ كه‌ عمر طولاني‌ ندارد، حدودا 7 ماه‌ است‌.
    - چه‌ كارهايي‌ را به‌ طور مشخص‌ براي‌ آهنگسازي‌ انجام‌ داديد؟
    بنيامين‌: تعدادي‌ كار را براي‌ چند خواننده‌ از جمله‌ (ناصر عبدالهي‌) ساختم‌ به‌ نام‌ (منو ببخش‌) كه‌ خيلي‌ از اين‌ كارها در مرحله‌ توليد و انتشار آلبوم‌ قرار داشته‌ و توزيع‌ نشده‌، پيش‌ از اين‌ هم‌ كارهاي‌ متعددي‌ را براي‌ گروه‌ كودك‌ انجام‌ دادم‌، مثل‌ برخي‌ آهنگ‌هاي‌ چرا و چيه‌ در آلبومي‌ به‌ نام‌ (گل‌هاي‌ رنگين‌ كمان‌) كه‌ دست‌اندركاران‌ معتقد بودند كار متفاوتي‌ شده‌ است‌، حالا نمي‌دانم‌ در اين‌ زمينه‌ تا چه‌ اندازه‌ موفق‌ ظاهر شدم‌.
    - كدام‌ يك‌ از آهنگ‌هاي‌ چرا و چيه‌ كار شما بود؟
    بنيامين‌: چيكه‌ چيكه‌، آب‌ تني‌.
    - آهنگسازي‌ يا خوانندگي‌، كدام‌ يك‌ را بيشتر دوست‌ داريد؟
    بنيامين‌: آهنگسازي‌ را به‌ مراتب‌ بيشتر دوست‌ دارم‌.
    - به‌ عنوان‌ شنونده‌ موسيقي‌، كارهايي‌ را كه‌ در زمينه‌ خوانندگي‌ انجام‌ دادي‌ را مي‌پسندي‌ يا آهنگسازي‌؟
    بنيامين‌: چون‌ تمام‌ كارها را انتخاب‌ كرده‌ بعد انجام‌ دادم‌ به‌ يك‌ اندازه‌ دوست‌ مي‌دارم‌.
    - شهرت‌ چند درصد از هدف‌ بنيامين‌ بود؟
    بنيامين‌: هيچكس‌ (به‌ خصوص‌ افرادي‌ كه‌ كار هنري‌ مي‌كنند) از شهرت‌ بدشان‌ نمي‌آيد ولي‌ شهرت‌ آخر چيزي‌ نبود كه‌ من‌ مي‌خواستم‌، دايره‌ هنر وسيع‌تر از اين‌ مسايل‌ است‌.
    - سقف‌ كار يك‌ خواننده‌ كجاست‌؟
    بنيامين‌: به‌ عقيده‌ من‌ اگر يك‌ هنرمند براي‌ خودش‌ سقف‌ بزند آن‌ روز، لحظه‌ مرگش‌ خواهد بود، يعني‌ سقف‌ هنر مرگ‌ است‌.
    - شهرتي‌ كه‌ امروز به‌ دست‌ آوردي‌ را چطور حفظ خواهي‌ كرد؟
    بنيامين‌: تنها راه‌ حفظ شهرت‌، محبوبيت‌ است‌.
    - چطور؟
    بنيامين‌: وقتي‌ ما مردم‌ را دوست‌ بداريم‌ و برخورد درستي‌ با آنها داشته‌ و در خصوص‌ آنها مثبت‌ فكر كنيم‌، مسلما برايشان‌ احترام‌ قايل‌ خواهيم‌ بود و در توليد كارهاي‌ بعدي‌ دقت‌ مي‌كنيم‌ تا كاري‌ بد تحويلشان‌ نداده‌ و چيزي‌ در شان‌ و مقام‌ خودشان‌ ارايه‌ دهيم‌ و اين‌ در درجه‌ اول‌ باعث‌ محبوبيت‌ و در وهله‌ دوم‌ نيز حفظ شهرت‌ خواهد شد.
    - پس‌ با اين‌ تفاسير اصول‌ اخلاقي‌ را رعايت‌ مي‌كنيد...؟
    بنيامين‌: تا جايي‌ كه‌ بتوانم‌، در برخوردهايم‌ رعايت‌ اصول‌ اخلاقي‌ را مي‌كنم‌، هيچ‌گاه‌ دوست‌ ندارم‌ كاري‌ كنم‌ تا كسي‌ از من‌ رنجيده‌ خاطر شود، مردم‌ ما در اين‌ خصوص‌ اين‌ موضوع‌ (اصول‌ اخلاقي‌) خيلي‌ دقيق‌ و حساس‌ هستند، از اين‌ رو در جامعه‌ ما محبوبيت‌ پيش‌ و بيش‌ از شهرت‌ مطرح‌ است‌، از طرفي‌ محبوبيت‌ حاصل‌ نخواهد شد مگر با رعايت‌ اصول‌ اخلاقي‌، همواره‌ معتقدم‌ قيمت‌ ارتباط و دوست‌ داشتن‌ بسيار بسيار بالاتر از توليد كار است‌.
    - در اين‌ مدت‌ هفت‌ ماه‌ كه‌ خواننده‌ شديد، چقدر در بين‌ مردم‌ چهره‌ شناخته‌ شده‌اي‌ هستيد؟
    بنيامين‌: تا پيش‌ از انتشار رسمي‌ و مجاز آلبوم‌، درصد خيلي‌ كمي‌ از مخاطبين‌ با چهره‌ام‌ آشنا بودند، اما حالا...
    - تا به حال‌ امضا هم‌ داديد؟
    بنيامين‌: (بلند مي‌خندد و...) يك‌ كمي‌...
    - معمولا چه‌ جمله‌اي‌ را كنار امضا مي‌نويسيد؟
    بنيامين‌: هميشه‌ به‌ دنبال‌ جمله‌اي‌ هستم‌ كه‌ تناسب‌ شخصيت‌ و شان‌ مخاطبم‌ باشد و خداي‌ ناكرده‌ بي‌احترامي‌ صورت‌ نگيرد.
    - اگر مايليد يك‌ بار ديگر توزيع‌ غيرمجاز كار را توضيح‌ دهيد؟
    بنيامين‌: براي‌ دو شركت‌ آواي‌ نكيسا و ترانه‌ شرقي‌ آهنگسازي‌ مي‌كردم‌، خب‌ مديران‌ به‌ دنبال‌ ارايه‌ كاري‌ متفاوت‌ و مردم‌پسند در زمينه‌ موسيقي‌ پاپ‌ بودند، از اين‌ رو تيمي‌ را تشكيل‌ دادند كه‌ من‌ نيز عضو كوچكي‌ از آن‌ به‌ حساب‌ مي‌آمدم‌. براي‌ شروع‌، به‌ صورت‌ امتحاني‌ دو كار را بر روي‌ آهنگ‌هايي‌ كه‌ ساخته‌ بودم‌، خواندم‌ كه‌ متاسفانه‌ لو رفت‌; نمي‌دانم‌ از چه‌ طريقي‌...

- واسطه‌اي‌ در بين‌ بود؟
    بنيامين‌: به‌ كسي‌ تهمت‌ نمي‌زنم‌، به‌ هر حال‌ مثل‌ آبي‌ است‌ كه‌ روي‌ زمين‌ ريخته‌ شده‌ بود ديگر هيچ‌ كاري‌ نمي‌شد كرد.
    - در هر صورت‌ اين‌ اتفاق‌ بدي‌ براي‌ شما نبود...؟
    بنيامين‌: البته‌ با وضعيت‌ امروز موسيقي‌ نمي‌شود پيش‌بيني‌ كرد كه‌ اتفاق‌ خوبي‌ بوده‌ يا نه‌... اما خيلي‌ از اتفاقات‌ را جلو انداخت‌.
    -در نهايت‌ خوب‌ به‌ سرانجام‌ رسيد...
    بنيامين‌: بله‌ به‌ سرانجام‌ رسيد، ولي‌ خيلي‌ سخت‌، قصد نداشتم‌ به‌ اين‌ زودي‌ها بخوانم‌، ولي‌ اين‌ حادثه‌ خيلي‌ ناخواسته‌ و زود برايم‌ پيش‌ آمد.
    - مگر الان‌ از اين‌ جريان‌ ناراضي‌ هستيد؟
    بنيامين‌: نه‌... (با خنده‌) نمي‌گذارم‌ هيچگاه‌ به‌ خودم‌ بد بگذره‌.... اما در برنامه‌اي‌ كه‌ داشتم‌ حالا حالاها خوانندگي‌ در ليست‌ نبود.
    - و بعد از لو رفتن‌ آن‌ دو كار چه‌ اتفاقي‌ افتاد...؟
    بنيامين‌: مدير شركت‌ پيشنهاد داد كه‌ تمام‌ كارها را خودم‌ بخوانم‌.
    - مهمترين‌ ويژگي‌ آلبوم‌ (85) معرفي‌ يك‌ عشق‌ فرا زميني‌ و يا عشقي‌ كه‌ شايد خيلي‌ نمي‌بينيم‌ و كمتر شاهدش‌ هستيم‌، مي‌باشد...؟
    بنيامين‌: شايد به‌ همين‌ دليل‌ از اين‌ كار خيلي‌ استقبال‌ شد، آدم‌ها به‌ نوعي‌ گمشده‌ خود را پيدا كردند، آنقدر عشق‌هاي‌ پاپ‌ امروزي‌ برايشان‌ تلقين‌ شده‌ كه‌ كلام‌ اين‌ اثر همه‌ را جذب‌ نمود.
    - اما هميشه‌ برخلاف‌ موج‌ حركت‌ كردن‌ نتيجه‌ خوبي‌ نمي‌دهد...؟
    بنيامين‌: ما هيچگاه‌ نخواستيم‌ كه‌ برخلاف‌ جريان‌ آب‌ حركت‌ كنيم‌، بلكه‌ تنها آنچه‌ را كه‌ فكر مي‌كرديم‌ درست‌ است‌ و به‌ نوعي‌ اعتقادمان‌ بود را نشان‌ داديم‌، امكان‌ دارد يك‌ روز ما هم‌، حرف‌هاي‌ ديگران‌ را تكرار كنيم‌، باز به‌ دليل‌ اين‌كه‌ به‌ آن‌ ايمان‌ داريم‌ و مهم‌ اين‌ است‌ كاري‌ را انجام‌ مي‌دهيم‌ كه‌ اعتقاد داريم‌ درست‌ است‌.
    - عشق‌ آلبوم‌ 85، عشق‌ نزديك‌ و قابل‌ دسترسي‌ است‌، در دنياي‌ امروز؟
    بنيامين‌: عشق‌ ما خيلي‌ دور هم‌ نيست‌، مي‌گويد: دنيا ديگه‌ مثل‌ تو نداره‌... اين‌ جمله‌ را هر عاشقي‌ بايد به‌ معشوقش‌ بگويد، در غير اين‌ صورت‌ كه‌ ديگر عاشق‌ نخواهد بود، عاشق‌ بايد معشوق‌ را تك‌ ببيند، يا اين‌كه‌ يك‌ عاشق‌ وقتي‌ به‌ عشقش‌ مي‌خواهد ابراز علاقه‌ كند، امكان‌ دارد زبونش‌ گرفته‌ و يا دست‌ و پاهايش‌ بلرزد، اين‌ موضوعات‌ مطرح‌ شده‌، خيلي‌ عجيب‌ و رويايي‌ است‌...
    - شايد به‌ اين‌ دليل‌ غيرقابل‌ دسترس‌ مي‌نمايد، كه‌ براي‌ ما عينيت‌ نداشته‌ و يا كمتر شاهدش‌ هستيم‌...؟
    بنيامين‌: شايد هم‌ خودمان‌ از اين‌ فضا دور شديم‌.
    - و شايد دورمان‌ كرده‌ باشند...
    بنيامين‌: چه‌ كسي‌ مي‌تواند در اين‌ قضيه‌ دخيل‌ باشد؟!
    - قبول‌ كنيد كه‌ موسيقي‌ پاپ‌ امروز در اين‌ جريانات‌ چندان‌ بي‌تاثير هم‌ نبوده‌...؟
    بنيامين‌: به‌ اميد خدا و اگر مردم‌ قبول‌ كنند، ما آمديم‌ و خواستيم‌ كه‌ تاثير مثبت‌ در اين‌ جريانات‌ بگذاريم‌، راستش‌ را بخواهيد از ابتدا چنين‌ هدفي‌ نداشتيم‌، يعني‌ خود را خيلي‌ دخيل‌ نمي‌ديديم‌... اما مي‌خواستيم‌ كار درستي‌ انجام‌ دهيم‌ كه‌ نتيجه‌ دهد.
    - خودتان‌ هم‌ در ترانه‌ها دخالت‌ داشتيد؟
    بنيامين‌: سراينده‌ اين‌ كارها (فريد احمدي‌) است‌، اما به‌ دليل‌ سابقه‌ من‌ در زمينه‌ شعر و ترانه‌، پيشنهاداتم‌ را مي‌پذيرفت‌.
    - چرا تمام‌ ترانه‌ها داراي‌ يك‌ موضوع‌ و مضمون‌ است‌; عاشقي‌ كه‌ از معشوقش‌ دور شده‌؟
    بنيامين‌: اين‌ آلبوم‌ همان‌ طور كه‌ مي‌دانيد در مدت‌ زمان‌ بسيار كوتاهي‌ توليد و منتشر شد، خب‌ در اين‌ مدت‌ يك‌ حس‌ داشتيم‌، از طرفي‌ خوشبختانه‌ من‌، فريد احمدي‌ و نيما وارسته‌ خيلي‌ اتفاق‌ نظر و احساس‌ مشترك‌ در خصوص‌ موارد مختلف‌ داشتيم‌ كه‌ اين‌ موضوع‌ كمك‌ بزرگي‌ به‌ ما كرد.
    - در يكي‌ از ترانه‌ها مي‌گوييد: (امروز درست‌ يك‌ سال‌ و ده‌ ماه‌ و دو روزه‌ كه‌ نديدمت‌...) اين‌ نشان‌ از فاصله‌ بين‌ عاشق‌ و معشوق‌ دارد، حالا نمي‌دانم‌ اين‌ موضوع‌ در خصوص‌ شما صدق‌ مي‌كند يا فريد احمدي‌؟
    بنيامين‌: اين‌ گفتن‌ تاريخ‌ شايد بيانگر همان‌ گفته‌ شما باشد كه‌ مدت‌هاست‌ از عشق‌ درست‌ و دوست‌ داشتن‌ صحيح‌ فاصله‌ گرفتيم‌.
    - آن‌ هم‌ به‌ اين‌ دقيقي‌...
    بنيامين‌: با خنده‌ مي‌گويد:اين‌ دقت‌ در تاريخ‌ موضوع‌ ديگري‌ را نشان‌ مي‌دهد كه‌ حالا عاشق‌ روزشماري‌ را شروع‌ كرده‌، حالا دارد چوب‌ خط مي‌زند و تقويم‌ را مرور مي‌كند كه‌ از عشقش‌ دور شده‌، اين‌ عدد هم‌ نشان‌دهنده‌ عشق‌ واقعي‌ است‌. نه‌ صرفا يك‌ سال‌ و...
    - از اول‌ در ترانه‌ اين‌ تاريخ‌ دقيق‌ انتخاب‌ شده‌ بود يا بعد از ساخت‌ ملودي‌ به‌ آن‌ رسيديد؟
    بنيامين‌: خوب‌، اين‌ از اسرار كار به‌ حساب‌ مي‌آيد... جدا از شوخي‌ به‌ خاطر ندارم‌ چون‌ ملودي‌ و ترانه‌ به‌ دليل‌ كمي‌ وقت‌ با هم‌ ساخته‌ و تنظيم‌ شد...
    - درست‌ است‌ افرادي‌ كه‌ ادبيات‌ مي‌خوانند، يك‌ كم‌ رويايي‌ و خيال‌پرداز هستند؟
    بنيامين‌: چون‌ در دانشگاهي‌ درس‌ مي‌خوانم‌ كه‌ در كنار كتاب‌هاي‌ درسي‌، موضوعات‌ ديگر، مثل‌ تشكيل‌ انجمن‌هاي‌ مختلف‌ و... مورد بررسي‌ قرار مي‌گيرد، اين‌ قضيه‌ را تجربه‌ نكرده‌ام‌.
    - در كدام‌ دانشگاه‌ تحصيل‌ مي‌كنيد؟
    بنيامين‌: رودهن‌.
    - اگر اشتباه‌ نكنم‌ ورودي‌ 80 هستيد، هنوز فارغ‌التحصيل‌ نشديد؟
    بنيامين‌: مي‌خندد و با كمي‌ مكث‌ مي‌گويد: اگر خدا بخواهد امسال‌ به‌ اتمام‌ خواهد رسيد.
    -خوانندگي‌ را ادامه‌ خواهي‌ داد؟
    بنيامين‌: بايد ديد كه‌ آيا آن‌ اتفاق‌ خوب‌ رخ‌ مي‌دهد.
    - منتظر چه‌ اتفاقي‌ هستيد؟
    بنيامين‌: به‌ هر حال‌ كاري‌ را كه‌ بلد بودم‌ انجام‌ دادم‌، بايد اتفاقي‌ بيفتد كه‌ مرا اسير تكرار نكند.
    - با اين‌ حساب‌، خودتان‌ دوست‌ داريد كه‌ پيش‌بيني‌ نشده‌ جلو برويد؟
    بنيامين‌: در هنر بايد به‌ دنبال‌ اتفاقي‌ بود كه‌ اول‌ خود شخص‌ را راضي‌ كند و بعد مردم‌ را
    - به‌ نظر مي‌رسد، مقداري‌ خجالتي‌ هم‌ باشيد؟
    بنيامين‌: در پنج‌ دقيقه‌ اول‌ كمي‌ يخ‌ دارم‌ كه‌ خيلي‌ زود آب‌ مي‌شود.
    - معمولا با احساس‌ جلو مي‌رويد يا منطق‌؟
    بنيامين‌: هر يك‌ در رفتار و تصميم‌گيري‌ها، جايگاه‌ و نقش‌ خود را دارند، فراخور كاري‌ كه‌ انجام‌ مي‌دهم‌ تاثيرگذار خواهند بود، برخي‌ اوقات‌ احساسي‌ و برخي‌ مواقع‌ منطقي‌...
    - دو كار هم‌ براي‌ محرم‌ خوانديد كه‌ در آلبوم‌ 85 نيست‌، آنها چطور لو رفت‌؟
    بنيامين‌: دو سال‌ پيش‌ چند ماه‌ مانده‌ به‌ محرم‌ از سوي‌ يك‌ شركت‌ نيمه‌ دولتي‌ كاري‌ مذهبي‌ براي‌ ساخت‌ به‌ من‌ داده‌ شد، آن‌ كار را در استوديوي‌ خصوصي‌ آن‌ شركت‌ خواندم‌ البته‌ فقط براي‌ امتحان‌، چون‌ خواننده‌ ديگري‌ براي‌ اين‌ كار انتخاب‌ شده‌ بود كه‌ با صداي‌ آن‌ خواننده‌ هيچ‌گاه‌ كار در ارشاد مجوز نگرفت‌، دليلش‌ را هم‌ نمي‌دانم‌، بعد از گذشت‌ چند ماه‌ متوجه‌ شدم‌ دو كار آن‌ آلبوم‌ غيرمجاز آن‌ هم‌ با صداي‌ من‌ منتشر شده‌.
    - عاشق‌ترين‌ فردي‌ كه‌ تاكنون‌ ديديد؟
    بنيامين‌: خودم‌، چون‌ از دل‌ عاشق‌هاي‌ ديگر خبر ندارم‌، اما خودم‌ را خيلي‌ خوب‌ مي‌شناسم‌.
    -اولين‌ كسي‌ كه‌ گفت‌ صداي‌ خوبي‌ داري‌؟
    بنيامين‌: راستش‌ تا به‌ حال‌ هيچ‌ كس‌ نگفته‌ كه‌ صداي‌ خوبي‌ دارم‌.
    -خانواده‌ات‌ در اين‌ خصوص‌ چه‌ نظري‌ دارند؟
    بنيامين‌: خيلي‌ جدي‌ نمي‌گيرند، يعني‌ روش‌ خانوادگي‌ ما براي‌ پيشرفت‌ بچه‌ها اينست‌ كه‌ موفقيت‌ها را خيلي‌ جدي‌ نگيرند، خواهرم‌ و برادرانم‌ در كارهايشان‌ موفقيت‌هاي‌ زيادي‌ كسب‌ كردند كه‌ از طرف‌ خانواده‌ تشويق‌ نشدند.
    - به‌ نظر شما اين‌ روش‌ جواب‌ مي‌دهد؟
    بنيامين‌: فكر مي‌كنم‌، بله‌، جواب‌ مي‌دهد.
    -اولين‌ بار كه‌ صداي‌ خودت‌ را به‌ عنوان‌ خواننده‌ شنيدي‌، چه‌ كار كردي‌؟
    بنيامين‌: خوب‌ به‌ عنوان‌ يك‌ آهنگساز بر روي‌ آهنگ‌هاي‌ ساخته‌ شده‌ مي‌خواندم‌، اما در جايگاه‌ خواننده‌ وقتي‌ اولين‌ كار را خواندم‌ از دوستانم‌ فريد و علي‌ خيلي‌ سئوال‌ پرسيدم‌ كه‌ خوب‌ شده‌ يا نه‌؟ چون‌ به‌ نظر جمع‌ خيلي‌ معتقدم‌ و مطمئنم‌ كه‌ جمع‌ انتخاب‌ اشتباهي‌ ندارد و بعد از آن‌ مدت‌ها فكر مي‌كردم‌.
    - به‌ چي‌؟
    بنيامين‌: كه‌ حالا براي‌ بهتر شدن‌ بايد چه‌ كار كرد.
    - بهترين‌ تفريح‌؟
    بنيامين‌: خوابيدن‌ را خيلي‌ دوست‌ دارم‌، خيلي‌ هم‌ مي‌خوابم‌.
    - بعد از خواب‌ چطور؟
    بنيامين‌: باز هم‌ خواب‌، در مرحله‌ سوم‌ ترانه‌، شعر و موسيقي‌.
    - ورزش‌...
    بنيامين‌: ورزش‌ كردن‌ را البته‌ براي‌ حفظ سلامتي‌ خيلي‌ دوست‌ دارم‌، مثل‌ شنا.
    - بهترين‌ جمله‌اي‌ كه‌ تا حالا شنيديد....؟
    بنيامين‌: شخصي‌ است‌ و نمي‌توانم‌ بگويم‌.
    - خوب‌ بهترين‌ جمله‌ عمومي‌ را بگوييد؟
    بنيامين‌: بهترين‌ جمله‌ها را زماني‌ مي‌شنوم‌ كه‌ در دوستي‌ دو نفر گفته‌ مي‌شود، در كل‌ با آشتي‌ خيلي‌ موافقم‌.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

شکيرا ايزابل :

شکیرا ایزابل مبارک ریپل(sha***a Isabel mebarak Ripoll) در روز چهارشنبه (Barranquilla) در دوم فوریه 1977 در کلمبیا به دنیا امده است
    شک ی را در یک خانواده فقیر متولد شده، پدرش جواهر ساز و نویسنده است، در دوران مدرسه عضو گروه کر مدرسه بوده و به خاطر اینکه خیلی بلند وقوی می خونده از گروه اخراج شده. اون با آلبوم Magia که در 13سالگی خونده بود تونست برای فستیوال OTI اسپانیا انتخاب بشه، اما به دلیل سن کمش، بهش اجازه شرکت در فستیوال رو ندادند، که بعد از اون با آلبوم Peligro تونست انتقام سختی ازشون بگیره. یکبار هم توسط دولت کلمبیا مورد تقدیر قرار گرفته و تونسته مجوز ملاقات رسمی با پاپ رو در واتیکان به دست بیاره. معنی اسمش رو هم که حتماً خودتون اطلاع دارید، شک ی را (بر وزن فعیلا) در زبان عربی به معنی "زیبا و خوش اندام". در ضمن اون علاوه بر زبان مادریش یعنی لاتین،به زبان های اسپانیایی و انگلیسی کاملاً مسلطه و با زبانهای عربی- ایتالیایی و حتی فارسی!!! آشنایی داره.

شک ی را ازهمان دوران بچگی به موسیقی و سرودن شعر علاقه زیادی داشت به طوری که در هشت سالگی اولین شعرخود را سرود ودر یازده سالگی گیتار نواخت.

در سیزده سالگی برای انتشار البوم جادو (magia) که شامل ترانه هایی بود که او در سنین هشت تا سیزده سالگی سروده بود قرار دادی با شرکت (sony musik Colombia) امضاء کرد.

او پس از فارغ التحصیل شدن از دبیرستان تصمیم گرفت زندگی خود را وقف موسیقی کند به این ترتیب چندی بعد البوم دوم خود (peligro) یاهمان خطر(danger) را ضبط کرد.

پس از این البوم(pies descalzos)یاهمان پاهای برهنه (bare feet) را به بازار عرضه کرد. این البوم نقطه عطفی در زندگی هنری شک ی را بود. به جرات می توان گفت که این البوم با فروش چهار میلیون کپی درهشت کشور جهان نام شک ی را را به عنوان یک خواننده و اهنگساز توانای (pop-rock)بر سر زبان ها انداخت و بدین ترتیب بود که البوم بعدی او (donde estan los ladrones) به بازار های امریکا راه یافت.
    شک ی را در جایی درباره نوع موسیقی خود می گوید من اگر چه یک کلمبیایی بودم ولی به گروه هایی نظیرled zeppelin the care---the police---the beatles وnirvana علاقه داشتم و با وجود این علاقه زیادی به موسیقی rock داشتم به علت اینکه اصلیتی لبنانی دارم به موسیقی عربی نیز علاقه پیدا کردم و در واقع اهنگ هایی که من می سازم ترکیبی از موسیقی(pop-rock وعربی) است.

اولین البوم شکیرا به زبان انگلیسی(laundry service) سرویس لباسشویی است که در سال 2001 به بازار امد.در ابتدا او خود علاقه زیادی به خواندن به زبان انگلیسی را نداشت اگر چه به اندازه کافی به این زبان تسلط داشت اما ترجیح می داد تا اسپانیایی بخواند.تا زمانی که او با امیلیو وگلوریا استفان همکاری می کرد این دو نفر او را قانع کردند تا به زبان انگلیسی نیز بخواند. و از این رو او اولین اهنگ خود را به زبان انگلیسی نوشت که این ترانه با نام اعتراض
    (objectron) در البوم سرویس لباسشویی جای گرفت.

جدید ترین البوم شک ی را که به بازار امده است وقرار است به بازار راه یابد در سال 2005با نام های (fijacion oral vol 1)به زبان اسپانیایی است که به بازار امده است والبوم(oral fixation 2)که به زبان انگلیسی است وقرار است به زودی به بازار راه یابد.البوم (fijacion oral vol 1)در سه هفته اول به فروش 1800000رسید که من امید وارم که البوم (oral fixation 2) به زبان انگلیسی که قرار است(November 28 and 29 یا همان 8و7ماه اذر)به بازار راه یابد.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

انریکه ایگلزیاس

نام كامل:ENRIQUE MIGUEL IGLESIAS PREYSLER
    اسامي مستعار:E-KIKE-SUPER NOVA-QUIQUE
    تاريخ تولد: 8 مي 1975.
    محل تولد: مادريد اسپانيا.
    قد: 188 سانتي متر.
    شغل: خواننده، ترانه سرا، بازيگر.
    سبك: لاتين، دنس، پاپ.
    علت شهرت: ترانه BAILAMOS در سال 1999.
    تحصيلات:دانشگاه ميامي در رشته مديريت بازرگاني. (اما پس از يك سال ترك تحصل كرد)
    نام پدر:JULIO IGLESIAS---- شغل:خواننده بلند آوازه اسبق
    نام مادر:ISABEL PRESYLER----- اهل فيليپين.
    * پدر و مادر انريكه در سال 1979 از يكديگر جدا شدند.
    برادرها:JULIO IGLESIAS ,JR-MICHAEL ALEXANDER
    برادرهاي ناتني:MIGUEL ALEJANDRO-RODRIGO
    خواهرها:ANNA-TAMARA-CHABELI
    خواهر هاي ناتني:VICTORIA-CRISTINA
    دوستان دختر:
    1-SOFIA VERGARA--- شغل:مدل.
    2-ANNA KOURNIKOVA--- شغل: تـنـيـس بــاز. (دوسـت
    دختر فعلي وي ميباشد)

روابط ديگر:
    1- CHRISTINA AGUILERA ---خواننده.
    2-ALICIA MACHANDO--- دختر شايسته جهان.
    جوايز دريافتي:
    5 بار PREMIOS ERES
    6 بار WORLD MUSIC AWARD
    4 بار BILLBOARD AWARD
    LATIN GRAMMY يك بار.
    فيلمهايي كه وي در آنها ايفاي نقش كرده:
    * ONCE UPON A TIME IN MEXICO(2003)
    A TRIBUTE TO HEROES(2001) *
    آلبومهاي وي:

(1995) Enrique Iglesias

(1996) Version en Italiano

(1996) master pistas

(1997) Vivir

(1998) Cosas del Amor

(1999) Bailamos

(1999) Enrique

(2001) Escape

(2002) Quizas

(2003) Seven

بيوگرافي:
    هـنـگامي كـه پدر بزرگ انريكه توسط آدم ربايان ربوده شد
    (الـبـتـه وي صحيح و سـالـم آزاد گشـت) وي و خانواده اش
    تصـمـيـم گرفتند در سال 1985 به ميامي آمريكا نقل مكان
    كـنـند. انـريـكـه بـه سبـب شـهرت و ثروت پدرش، ژوليو، در
    رفــاه كــامــل گـذران زنـدگـي كـرده اسـت. وي در سـن 15
    سـالـگـي بـطور پنهاني به سرودن شعر ميپرداخت. انريكه
    نخـسـتـيـن آلـبـوم خـود را بـه زبـان اسپانيايي در سن 21
    ســالـــگـي و در ســال 1995عــرضــه كــرد كـــه ENRIQUE
    IGLESIAS نـام داشـت. پـس از چـنـدي بــا اجــراي تــرانــه
    BAILAMOS مشهور گشت.
    چند مطلب ديگر در رابطه با وي:
    1-وي ترانه QUIZAS را در رابطه با پدرش خوانده است.
    2- وي پيش از سال 2003 داراي يك خال روي گونه راست
    بود كه آن را به توصيه پزشكان برداشت.
    3-انريكه صاحب دو سگ ميباشد.
    4- انريكه اغلب اشعار آلبومهايش را خود مي سرايد

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

سلن دیون

Celine Dion
    سلن دیون
    كـوچكـتـرين عـــضو خانواده 16 نفريشان بود.وي وخانواده فقيرش
    در شهر كوچكي به نـام كـوئيـبـك واقـع دركـانادا زندگيميكردند. خانواده وي به رغم
    بي بضاعتي وتـنـگدستـي بـا يـكديـگر بسيار يكدل وصميمي بودند. پدر
    ســلن كلوبي در شهر داشت كه در آن خود و خانواده اشبهاجراي موسيقي و
    خوانندگي مي پـرداخـتـنـد و اينگونهاهــالي محل را سرگرمميساختند
    سلن به كمك مادر
    ويـكي از بـرادرانش نــخستين ترانه خود را اجرا وضبط كرد.
    ايـن تــرانـه CE N`ETAIL QU`UN REVE تنـها يك رويا بودنامداشت.
    هنگاميـكهRENE ANGELILصداي زيباي سلنرا شـنـيد اشك از چشمانش
    جاري گشتو تصميم گرفتكه از وي يك سوپر استار جهاني خلق كند.
    او اولين ترانـه خود رادر سال 1991بنام (LA VOIY DU BON DIEU صداي خدا )
    عـرضه كـرد كه در شهر خـودبسـيـار مـورد استقبال قـرار گــرفت. در سن
    18 سالگي هنگامي كه سلن مايكلجـكســـون را در تلويزيون مشاهده كرد به تجليل
    گفت كه مـيخواهد مانند مايكلگردد. وي در آن سال اقدام به تغييرشكل ظاهري خود كرد.
    موهاي خود را كوتاه كرد،دندانهاي جلو آمده خود را تراشيد و در كلاسهاي
    زبان انگليسي ثبت نام كرد تا قادرباشد انگليسي را به رواني فرانسه صحبت كند.
    نخستين آلبوم انگليسي زبان وي بنام UNISON در سال 1990
    منتشر گرديد كه توجه جهانيانرا به خود جلب ساخت. سپس با اجراي
    ترانهBEATY AND THE BEAST در
    سال 1991 به شهرت دست يافت.
    نام كامل:CELINE MARIE CLAUDETTE DION
    تاريخ تولد:30 مارچ 1968
    محل تولد:كوئيبك كانادا
    شغل:خواننده
    قد:170 سانتي متر.
    وزن:50 كيلو.
    علت شهرت:اجرايترانه BEAUTY AND THE BEAST به
    همراه PAEBO BYSON در سال 1991.
    برادر و خواهر:سلن داراي 13 برادر و خواهر ميباشد كه سن
    همگيآنها بيشتر از وي ميباشد.
    نامشوهر :RENE ANGELIL
    مـديـر بـرنـامه هاي سلن ديون
    تاريخازدواج :17 دسامبر 1994.
    نام پسر:RENE CHARLES ANGELIL
    جوايز:وي چندينجايزه معتبر بعنوان هنرمند سال، ترانه
    سال، خواننده محـبـوب و پـرفـروش تـرينآلبوم را از سوي
    GRAMMY - WORLD MUSIC AWARD - FELIX - JUNO-
    AMERICAN AWARD دريافت داشته است.
    شمار آلبومهاو تـك آهـنـگهاي بفروش رفته وي در سراسر
    جهان:200 ميليون.
    ثروت وي:ثروت ويرا 400 ميليون دلار برآورد ميكنند.

چند نکته درباره سلنديون:

1-ترانه MY HEART WILL GO ON وي پـرفـروشـترين ترانه
    اركسترال بشمار مي آيد.
    2-سـلن بمدت 2 سال ازعرصه موسيقي بدور بود. يكي
    به عـلت آن كه شوهرش مبتلا به سرطان گلو شده بودو
    بـايـد از وي مراقبت مي كـرد و آنكه بايد از فرزند تازه متولد
    گشته خود نيزپرستاري ميكرد.
    3-ويداراي عـطـر اخـتصاصي بنام خود مي باشد كـه در
    سال 2003 پرفروش ترين عطر سالگرديد.
    4-وي هـمـچـنينچـنـد سـالــيست مجله اي را بنام خود
    منتشر ميسازد.
    5-سـلن ديـون صـاحب چندين رستوران در امريكا وكانادا
    ميباشد.
    6-ويداراي كلكسيوني از 100 ها جفت كفش ميباشد.
    7-وي مـوفـق بـه دريـافـت ديـپـلم مـتــوسط نگرديد زيرااز
    دبيرستان ترك تحصيل كرد.
    8-وي عاشق بازي گلف است.
    9-وي موفق به كسب نشان افتخار از دولت كاناداگرديده
    است.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

اشلی سیمپسون

Ashly Simpson
    اشلی سیمپسون
    نام کامل :
    اشلی نیکول سیمپسن
    متولد:
    3 اکتبر 1984 (11 مهر 1364)
    محل تولد :
    تگزاس.ایالات متحده امریکا
    شغل:
    بازیگر.میوزیشن(خواننده.گیت ریست.ترانه سرا
    خانواده:
    پدر:
    جو سیمپسن

مادر :
    تینا سیمپسون (که در مدرسه معلم اشلی بوده و همچنین
    معلم خانگی ش(
    خواهر :
    جسیکا سیمپسن.میوزیشن.شخصیت تلویزیونی.متولد 10
    جولای 1980
    همسر (سابق) خواهر:
    نیک لشی.میوزیشن.شخصیت تلویزیونی
    تحصیلات:
    جوانترین عضو مدرسه باله آمریکا (که در 11 سالگی وارد آن
    شد(
    بیوگرافی:
    اشلی در 3 اکتبر 1984 به دنیا آمد از تینا و جو
    سیمپسن.اشلی رقص رو در سن 4 سالگی آغاز کرد و در 11 سالگی
    جوان ترین کسی بود که تونست وارد مدرسه باله آمریکا بشه.در
    14 سالگی اشلی همراه با خواهر بزرگترش جسیکا ستاره پاپ
    خیلی حرفه ای می رقصید.اشلی در فیلم معروف هات چیک ht
    chick راب اسکنیدر ظاهر شده.
    و همچنین یک برنامه ی تلویزیونی داشته (The ashlee simpson
    show که از MTV پخش می شد و زندگی واقعی اشلی رو نمایش می
    داد) هم چنین در شوهای The Bell, The Donny & Marie Show,
    The Rosie O'Donnell Show, با جی لنو The View, The
    Tonight Show و شوی کریسمس دیزنی ظاهر شده است
    صلیت:دالاس امریکا
    شروع فعالیت:2003
    سبک:پاپ / راک
    Ashlee Nicole Simpsonمتولد 3 اکتبر 1984 خواننده و ترانه
    سرای امریکایی است که هنر پیشگی را نیز تجربه کرده است.او
    خواهر کوچکتر Jessica Simpson است.
    شهرت او در اواسط سال 2004 با موفقیت البوم اولش
    Autobiography اغاز شد که در این راه برنامه تلویزیونی
    Ashlee Simpson showThe نیز بی تاثیر نبود.
    او در ابتدای کارش و قتی یک اجرای ازمایشی در یک کنسرت
    داشت مورد تمسخر قرار گرفت,همچنین یک حضور ناموفق نیز در
    یک فیلم داشت.
    Ashlee البوم دوم خود را به نام IAm Me در اواخر 2005
    ریلیز کرده است.
    Ashlee در دالاس حومه تگزاس متولد شد و همان جا نیز بزرگ
    شد.او دختر Joe Truett Simpson و Tina Ann Drew است.
    Ashlee یک رقاص اموزش دیده و ماهر است,او از سن 3 سالگی

یادگیری رقص باله کلاسیک را شروع کرده است و در 11 سالگی

به مدرسه رقص School Of AmericanBallet در نیویورک رفت.در

همین زمان ها بود که از بیماری کم اشتهایی عصبی رنج می

برد,این وضعیت او حدود 6 ماه طول کشید تا بالاخره به وزن

70 پوند رسید.بعد از انکه Jessica یک قرارداد برای فعالیت

های هنری اش منعقد کرد,خانواده Simpson تصمیم گرفتند تا به

لس انجلس کالیفورنیا نقل مکان کنند,انجا بود که Ashlee

فعالیت های تبلیغاتی خود را در تلویزیون اغاز کرد.

وقتی Jessica بعد از ریلیز البوم اولش معروف شد,Ashlee یکی

از رقاصان بک اپ او شد.بعدا Ashlee شروع به فعالیت در

سینما و سریال های تلویزیونی کرد که از انها می توان به

حضور افتخاری او در سریال کمدی Malcolm In The Middle در

سال 2001,یک نقش کوتاه در فیلم The ht chick در سال 2002 و

یک حضور در سریال خانوادگی 7th Heaven اشاره کرد.

تابستان 2003 او برای مدت کوتاهی در برنامه MTV VJ فعالیت

داشت و بعدا یک اهنگ به نام Just let me cry برای فیلم

Freaky Friday ضبط کرد,بالاخره یک قرارداد با کمپانی

Geffen Records منعقد کرد.

البوم اول Ashlee با نام Autobiography در جولای 2004 در

امریکا اول شد و با فروشی حدود 398,000 کپی پرفروش ترین

البوم هفته شد.این البوم سپتامبر 2004 پلاتینی 3گانه

دریافت کرد.او در سرودن همه ترانه های این البوم همکاری

داشت و اهنگ های این البوم را "خیلی نزدیک به احساساتش"

توصیف کرد.

در یک مصاحبه چند نظریه انتقاد امیز در مورد او مطرح

شد.Peter Relic نویسنده Rolling Stone,البوم Autobiography

را ترکیبی از پاپ بچه گانه Avril و راک منحصر به فرد

Sheryl Crow دانست,در حالیکه E!Online نوشت:اگرچه این

البوم شما را حیرت زده نمی کند ولی غافل گیرتان خواهد

کرد!!

تک اهنگی که موجب پیشرفت البوم شد Pieces of Me بود که یکی

از داغ ترین اهنگ های تابستان در امریکا بود و در دیگر

نقاط هم فروش خوبی داشت,اگرچه اهنگ های بعدی یعنی Shadow و

La La موفقیت این اهنگ را به دست نیاوردند.

کاور البوم Autobiography

Ashlee حضور مختصری هم در برنامه Newleweds داشت,که یک

برنامه واقعی از زندگی خانوادگی Jessica و همسرش Nick

Lachey بود.

Ashlee برای انکه کار موسیقی خود را اغاز کند, برنامه خودش

را در MTV با نام The Ashlee Simpson show اغاز کرد که

دقیقا بعد از برنامه newlyweds پخش می شد.این برنامه برای

8 هفته در تابستان 2004 ادامه پیدا کرد و سری دوم ان نیز

که شامل 10 قسمت بود ژانویه تا مارچ 2005 پخش شد.در این

برنامه پیشرفت تدریجی ترانه ها,کارهای ضبط شده و اجراهایی

که سیمپسون ها داشتند مورد تحلیل قرار می گرفت.

برای اجرای زنده,Ashlee با همراهی گروهی متشکل از Ray

Brady(گیتاریست) و Braxton Olita(گیتاریست) و Joey Kaimana

(گیتار باس_که از 2004 Zach Kennedy جای او را گرفته)و

Chris James (کیبورد و خواننده_که از 2004 Lucy Walsh جای

او را گرفته)و Chris Fox(جاز) به روی سن رفت.سپتامبر

2004,Ashlee روی سایت خود اعلام کرد که گروه نام "Ashlee

Simpson And Submission" را برای خود انتخاب کرده است,این

نام از انجا انتخاب شده که انها پیشنهادات زیادی برای نام

گروه دریافت کردند.

غیر از البوم اول خود,Ashlee اهنگ"Christmas

Past,Present, And Future" را در البوم تعطیلات خود به نام

Radio Disney Jingle James خواند ,همچنین یک اهنگ دو نفره

به نام Christmas Song با خواهرش Jessica خواند که در

البوم ReJoyce قرار گرفت,این اهنگ را با هم در ABC Variety

Hour خواندند .
    سال 2004,Ashlee یک Teen choice award به عنوان "بهترین

اهنگ تابستان" برای اهنگ Piecesof me برنده شد,همچنین در

Fresh face award یک جایزه برد.Ashlee یک Bilboard Award

نیز به عنوان "بهترین هنرمند زن سال" در سال 2004 نیز بدست

اورد.در EntertainmentWeekly نیز به عنوان "Breakout star

of 2004" انتخاب شد.

Ashlee در کنسرت Saturday Night Live در 23 و 24 اکتبر به

عنوان خواننده مهمان حضور پیدا کرد و مانند دیگر خواننده

های کنسرت در جدول برنامه ها دو اهنگ در این کنسرت اجرا

کرد.اهنگ Pieces of me بدون مشکل اجرا شد ولی وقتی خواست

اهنگ Autobiography را اجرا کند,هم خوانان او(کر)دوباره

اهنگ Pieces Of Me را خواندند و Ashlee بعد از کمی رقص

استیج را ترک کرد.در پایان نمایش,Ashlee همراه مجری برنامه

Jude Law روی سن امد و مشکل به وجود امده را به خاطر

اشتباه گروه دانست.

25 اکتبر,Ashlee با برنامه Total Request Live تماس گرفت و

توضیح داد که که مشکل گوارشی شدیدی برایش پیش امده(Acid

Reflux) که باعث شده نتواند بخواند و دکتر نیز به او توصیه

کرده به هیچ وجه نخواند,و در مورد مشکل به وجود امده در

کنسرت هم گفت که اشتباه Drummer در شروع اهنگ باعث اشکال

شد.

همان زمان Radio Music Award,اشلی را برای اشتباه به وجود

امده و جریان بیماری متهم به تظاهر کرد,اما 31 اکتبر, CBS

در برنامه60Minutes, تمرین Ashlee قبل از برنامه SNL را

نشان داد که به خاطر مشکل گوارشی که داشت نمی توانست خوب

بخواند و این مسئله خیلی او را ناراحت کرده بود.

4 ژانویه 2005,Ashlee اهنگ La La را در کنسرتی در میامی

فلوریدا اجرا کرد اما در پایان اهنگ تعدادی از 72,000

تماشاگر برنامه او را هو کردند که نشان می داد از او به

خاطر اتفاقی که در NSL افتاده است راضی نیستند و این اجرای

او را برای جبران دیر می دانند,البته بعضی ها هم این کار

را به خاطر این دانستند که بیشتر حاضران در این کنسرت در

بازه سنی طرفداران Ashlee قرار نداشتند.

بعد از اتفاقات کنسرت Orange Bowl,سایت petitiononline. com

اعلام کرد که خواندن Ashlee از پرانتقاد ترین مسائل مطرح

شده در سایت است.بعدا Ashlee اعلام کرد:"مسئله ای

نیست,همیشه که همه نباید طرفدار یک خواننده باشند" و به

دنبال ان حمایت هایی که طرفداران او در سایتش از او کرده

بودند را بیان کرد.

همان زمان مجله Cosmopolitan تصمیم گرفت که برای شماره

فوریه 2005,عکس Ashlee را روی جلد قرار دهد و به او لقب

"زن شجاع و با مزه سال" را داد.

اولین تور امریکایی Ashlee ( همراه با دو اجرا در کانادا)

از اواسط فوریه تا اواخر اوریل 2005 به طول انجامید.

Ashlee در ویدئوی La La

در این کنسرت ها غیر از اهنگ های البوم Autobiography

اهنگی به نام هالیوود را که در البومش نبود نیز می

خواند,همچنین اهنگ های Brass in Pocket از The Pretenders

و Call Me از Blondie و Burning Up از Madonna را در این

کنسرت اجرا کرد.او گفت که در این کنسرت ها خودش و گروهش

قصد دارند حسابی خوش بگذرانند.

مارچ 2005,Ashlee اعلام کرد که سری دوم برنامه The Ashlee

Simpson Show به پایان خواهد رسید و اخرین قسمت ان روز اخر

ماه پخش شد.

Ashlee به عنوان بازیگر نقش دوم به نام Clea در فیلم

"Undiscovered" (با نام اصلی Wannabe) ظاهر شد ,این فیلم

اگوست 2005 روی پرده سینما ها رفت,Ashlee در اواخر 2004

بازی در این فیلم را انجام داده بود.با ان که Ashlee بازی

قابل قبولی در این فیلم از خود ارائه داده بود و کار او

بازتاب خوبی داشت,ولی فیلم از نظر منتقدان بد بود و نتیجه

خوبی کسب نکرد,بطوریکه در هفته اول نمایشش حتی در Top 10

نیز قرار نگرفت و تنها 676,048 دلار فروش کرد.

البوم دوم Ashlee به نام I Am Me, در 18 اکتبر 2005 در

امریکا ریلیز شد.Ashlee گفت که می خواهد احساسات موسیقی

دهه 80 را در این البوم بیامیزد.البوم I Am Me با 220,000

کپی فروش اول شد اما سرعت فروش ان کم شد و تا ژانویه 2006

کمتر از 1میلیون کپی فروخت.

اهنگ اول البوم به نام Boyfriend در Bilboard ht 100 رتبه

25 را گرفت.اهنگ دوم یعنی L.O.V.E نیز موفق بود و در Top40

امریکا قرار گرفت.

Ashlee در اواخر سپتامبر تور دیگری را اغاز کرد و در

برنامه NSL که 8 اکتبر 2005 بود نیز شرکت کرد تا فروش

البوم خود را افزایش دهد.اهنگ اول او در این برنامه Catch

Me WhenI Fall بود که درباره خراب کاریش در برنامه قبلی

بود و در پایان اجرایش از همه حاضران قدردانی کرد.

اواسط سپتامبر,Ashlee بعد از برنامه ای که در ژاپن داشت

حالش بد شد که دلیل ان را خستگی دانستند.او برای مدت

کوتاهی در بیمارستان بستری شد و مجبور شد برنامه ای که در

Radio Music Awards داشت را کنسل کند.

عکس Ashlee به همراه خواهرش Jessica روی جلد مجله Teen

People رفت,همچنین مجلات Blender و Cosmopolitan نیز در

ژانویه 2006 و Seventeen و JANE نیز عکس Ashlee را روی جلد

خود داشتند.

12 اوریل Ashlee مجری برنامه MTV Australia Video Music

Award بوده است.
    سال 2004,Ashlee یک Teen choice award به عنوان "بهترین

اهنگ تابستان" برای اهنگ Piecesof me برنده شد,همچنین در

Fresh face award یک جایزه برد.Ashlee یک Bilboard Award

نیز به عنوان "بهترین هنرمند زن سال" در سال 2004 نیز بدست

اورد.در EntertainmentWeekly نیز به عنوان "Breakout star

of 2004" انتخاب شد.

Ashlee در کنسرت Saturday Night Live در 23 و 24 اکتبر به

عنوان خواننده مهمان حضور پیدا کرد و مانند دیگر خواننده

های کنسرت در جدول برنامه ها دو اهنگ در این کنسرت اجرا

کرد.اهنگ Pieces of me بدون مشکل اجرا شد ولی وقتی خواست

اهنگ Autobiography را اجرا کند,هم خوانان او(کر)دوباره

اهنگ Pieces Of Me را خواندند و Ashlee بعد از کمی رقص

استیج را ترک کرد.در پایان نمایش,Ashlee همراه مجری برنامه

Jude Law روی سن امد و مشکل به وجود امده را به خاطر

اشتباه گروه دانست.

25 اکتبر,Ashlee با برنامه Total Request Live تماس گرفت و

توضیح داد که که مشکل گوارشی شدیدی برایش پیش امده(Acid

Reflux) که باعث شده نتواند بخواند و دکتر نیز به او توصیه

کرده به هیچ وجه نخواند,و در مورد مشکل به وجود امده در

کنسرت هم گفت که اشتباه Drummer در شروع اهنگ باعث اشکال

شد.

همان زمان Radio Music Award,اشلی را برای اشتباه به وجود

امده و جریان بیماری متهم به تظاهر کرد,اما 31 اکتبر, CBS

در برنامه60Minutes, تمرین Ashlee قبل از برنامه SNL را

نشان داد که به خاطر مشکل گوارشی که داشت نمی توانست خوب

بخواند و این مسئله خیلی او را ناراحت کرده بود.

4 ژانویه 2005,Ashlee اهنگ La La را در کنسرتی در میامی

فلوریدا اجرا کرد اما در پایان اهنگ تعدادی از 72,000

تماشاگر برنامه او را هو کردند که نشان می داد از او به

خاطر اتفاقی که در NSL افتاده است راضی نیستند و این اجرای

او را برای جبران دیر می دانند,البته بعضی ها هم این کار

را به خاطر این دانستند که بیشتر حاضران در این کنسرت در

بازه سنی طرفداران Ashlee قرار نداشتند.

بعد از اتفاقات کنسرت Orange Bowl,سایت petitiononline. com

اعلام کرد که خواندن Ashlee از پرانتقاد ترین مسائل مطرح

شده در سایت است.بعدا Ashlee اعلام کرد:"مسئله ای

نیست,همیشه که همه نباید طرفدار یک خواننده باشند" و به

دنبال ان حمایت هایی که طرفداران او در سایتش از او کرده

بودند را بیان کرد.

همان زمان مجله Cosmopolitan تصمیم گرفت که برای شماره

فوریه 2005,عکس Ashlee را روی جلد قرار دهد و به او لقب

"زن شجاع و با مزه سال" را داد.

اولین تور امریکایی Ashlee ( همراه با دو اجرا در کانادا)

از اواسط فوریه تا اواخر اوریل 2005 به طول انجامید.

Ashlee در ویدئوی La La

در این کنسرت ها غیر از اهنگ های البوم Autobiography

اهنگی به نام هالیوود را که در البومش نبود نیز می

خواند,همچنین اهنگ های Brass in Pocket از The Pretenders

و Call Me از Blondie و Burning Up از Madonna را در این

کنسرت اجرا کرد.او گفت که در این کنسرت ها خودش و گروهش

قصد دارند حسابی خوش بگذرانند.

مارچ 2005,Ashlee اعلام کرد که سری دوم برنامه The Ashlee

Simpson Show به پایان خواهد رسید و اخرین قسمت ان روز اخر

ماه پخش شد.

Ashlee به عنوان بازیگر نقش دوم به نام Clea در فیلم

"Undiscovered" (با نام اصلی Wannabe) ظاهر شد ,این فیلم

اگوست 2005 روی پرده سینما ها رفت,Ashlee در اواخر 2004

بازی در این فیلم را انجام داده بود.با ان که Ashlee بازی

قابل قبولی در این فیلم از خود ارائه داده بود و کار او

بازتاب خوبی داشت,ولی فیلم از نظر منتقدان بد بود و نتیجه

خوبی کسب نکرد,بطوریکه در هفته اول نمایشش حتی در Top 10

نیز قرار نگرفت و تنها 676,048 دلار فروش کرد.

البوم دوم Ashlee به نام I Am Me, در 18 اکتبر 2005 در

امریکا ریلیز شد.Ashlee گفت که می خواهد احساسات موسیقی

دهه 80 را در این البوم بیامیزد.البوم I Am Me با 220,000

کپی فروش اول شد اما سرعت فروش ان کم شد و تا ژانویه 2006

کمتر از 1میلیون کپی فروخت.

اهنگ اول البوم به نام Boyfriend در Bilboard ht 100 رتبه

25 را گرفت.اهنگ دوم یعنی L.O.V.E نیز موفق بود و در Top40

امریکا قرار گرفت.

Ashlee در اواخر سپتامبر تور دیگری را اغاز کرد و در

برنامه NSL که 8 اکتبر 2005 بود نیز شرکت کرد تا فروش

البوم خود را افزایش دهد.اهنگ اول او در این برنامه Catch

Me WhenI Fall بود که درباره خراب کاریش در برنامه قبلی

بود و در پایان اجرایش از همه حاضران قدردانی کرد.

اواسط سپتامبر,Ashlee بعد از برنامه ای که در ژاپن داشت

حالش بد شد که دلیل ان را خستگی دانستند.او برای مدت

کوتاهی در بیمارستان بستری شد و مجبور شد برنامه ای که در

Radio Music Awards داشت را کنسل کند.

عکس Ashlee به همراه خواهرش Jessica روی جلد مجله Teen

People رفت,همچنین مجلات Blender و Cosmopolitan نیز در

ژانویه 2006 و Seventeen و JANE نیز عکس Ashlee را روی جلد

خود داشتند.

12 اوریل Ashlee مجری برنامه MTV Australia Video Music

Award بوده است.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

بيوگرافي مرد حنجره طلايي ( اكبر گلپايگاني گلپا )

با سلام خدمت همه دوستان
    زندگي نامه اي از جاودانه صداي موسيقي ايران علي اكبر گلپايگاني (( گلپا ))

نام : علي اكبر گلپايگاني
    روز تولد : 10 بهمن 1312
    محل تولد : محله تکيه زرگرها ی تهران
    همسر : گلرخ گلرايلی
    فرزندان : ساقي و ساغر گلپايگاني
    خواهران و برادران : عباس ، حسن (مدرس آواز و استاد دانشگاه)، محمد (با نام هنری گلريز) که خواننده ميباشند ، محمود (مهندس و مدرس آواز) ، و يک خواهر بنام مريم .
    تيم هاي مورد علاقه : رئال مادريد – بارسلونا – بايرن مونيخ – منچستر
    فوتباليست مورد علاقه : پله – زيدان – گرد مولر – بكن باوئر
    فوتباليست هاي ايراني : همايون بهزادي – علي پروين – مهدوي كيا – كريمي – كعبي
    خواننده مورد علاقه : اديب خوانساري
    خوانندگان مورد علاقه نسل امروز : شجريان – افتخاري – اصفهاني – مرحوم ايرج بسطامي
    فيلم ايراني مورد علاقه : سوته دلان
    بازيگران ايراني مورد علاقه : فردين – بهروز وثوق – جمشيد مشايخي – اكبر عبدي – هديه تهراني – نيكي كريمي – خسرو شكيبايي – پرويز پرستويي
    كارگردان ايراني مورد علاقه : تهمينه ميلاني
    تحصيلات : ديپلم و فارق التحصيل از دانشگاه نقشه برداري دانشگاه افسري و كارشناس بانك مسكن
    يك بيت : به خدا قطع كند خصم اگر سر ز تنم به جهاني ندهم ذره خاك وطنم
    -----------------------------------------------
    اکبر گلپایگانی( مرد حنجره طلايي ) بدون کوچکترین تردید یا شک و شبهه ای برترین خواننده موسیقی اصیل ایرانی در طول تاریخ این سرزمین و در مدت قریب به یک صد سال از شکل گیری آن در قالب نوین به شمار می رود .
    استاد گلپا مبدع و مروج شیوه جدیدی از تصنیف خوانی در قالب های اصیل به شمار می رود که در آن پیش از او هیچ خواننده دیگری تا آن اندازه در ژرفای ترکیبات الحان، ملودی ها، و سازها غور و تفحص نکرده بود . ایشان در تمام ادوار خوانندگی خود تنها حول و حوش 50 ترانه خوانده اند که الحق والانصاف اغلب در نوع خود بی بدیلند . وسواس خاص استاد در گزینش اشعار، سازها، و ملودی ها وجه فراق و تمایز ایشان از سایرین است .
    با مطرح شدن نام اکبر گلپایگانی و اوج گیری این بزرگمرد آواز ایرانی، تقریبا همگی آوازخوانان معروف و مردمی کنار زده شدند و برای مردم و صاحبان فن و ذوق تنها چهار نام دیگر بازتابی سنگین و قابل اعتنا و قابل قیاس با گلپا داشتند : مرضیه، بنان، ایرج، و شجریان. این درست که استادانی چون محمودی خوانساری و قوامی و حتی عبدالوهاب شهیدی و نادر گلچین و سایرین نیز عرصه پهناوری از بی کرانه موسیقی ایرانی را تصرف کرده بودند، لیکن به واسطه امکانات محدودتر در ضبط صدا و ترانه، کم کاری، و دوری گزینی از هیاهوی عصر، و عوامل دیگر، نتوانستند پا به پای این چهار استاد گام بردارند . البته نام بانو دلکش نیز نمی تواند از اذهان زدوده شود ، اما ایشان در مبحث آواز دستگاهی همانند مرضیه کمتر وارد شده اند .
    برای این بزرگمرد آواز ایرانی عمری مستدام و طولانی آرزومندیم و امیدواریم اکنون که گلو و حنجره مرمرین ایشان از قید ( غل و زنجیر و لاک و مهر و پلمپ بیست و پنج ساله ) آزاد شده ، بیست و پنج سال دیگر بخوانند و با به فراموشی سپردن آنچه در این مدت گذشت ، از زنگار غم و اندوه رهایی یافته و نسیم شور وشادی و امید را در قلب جوانان این سرزمین به وزیدن وا دارند ، جواناني که به نسل کنونی تعلق دارند و تنها نامی از ایشان و استادان دیگر شنیده اند ...

:::::::::: سال شمار زندگی استاد اکبر گلپايگانی ::::::::::

● متولد دهم بهمن سال 1312 شمسی __ 1933 م ، در محله تکيه زرگرها ی تهران .
    ● خواندن اولين اذان برای سلامتی مادر در سال 1317 شمسی __ 1938 م ، که ايشان در همان سال مادر خود را از دست ميدهند .
    ● ورود به دبستان فرهنگ در محله تکيه زرگرها در سال 1318 شمسی __ 1939 م ، که ايشان در همان سال قاری قرآن در کلاس درس بودند .
    ● آشنايی با محمود آقا خراز محل و قاری مساجد و ابراهيم گردن تعزيه خوان معروف و آغاز تعليم ابتدايی موسيقی نزد آنها در سال 1319 شمسی __ 1940 م .
    ● آغاز تعليم موسيقی نزد پدر ، حسين گلپايگانی ، به طور جدی و منظم در سال 1320 شمسی __ 1941 م .
    ● نقل مکان از محله تکيه زرگرها به خيابان آبشار و ثبت نام در کلاس چهارم ابتدايی در دبستان اقبال در خيابان آبشار و آشنايی با مرحوم (( جهانگير ملک استاد تنبک )) ، در کلاس درس در سال 1321 شمسی __ 1942 م .
    ● ثبت نام در دبيرستان بدِر در سرچشمه و عضويت در تيم فوتبال باشگاه تهران جوان در رده سنی نوجوانان به مربيگری مرحوم حسين فکری در سال 1324 شمسی __ 1945 م .
    ● کسب عنوان قهرمانی تهران با تيم فوتبال نو جوانان باشگاه تهران جوان در سال 1325 شمسی __ 1946 م .
    ● اولين تجربه شرکت در يک گروه ارکستر کر به رهبری ايرج گلسرخی در سال 1326 شمسی __ 1947 م .
    ● اولين تجربه بازی در يک نمايش در سالن شير و خورشيد و ايفای نقش يک پسر شعر خوان به پيشنهاد شاپور قريب کارگردان سينما در سال 1326 شمسی __ 1947 م .
    ● ورود به مدرسه نظام و عضويت در انجمن موسيقی مدرسه نظام و آشنايی با حسين خواجه اميری ((استاد ايرج )) ، در سال 1327 شمسی __ 1948 م .
    ● آشنايی با مرحوم حسن يکرنگی از شاگردان اقبال السلطان و تعليم آواز نزد او در سال 1328 شمسی __ 1949 م .
    ● آشنايی با دکتر ((نور علی خان برومند)) به کمک استاد ((علی تجويدی)) و آغاز تعليم تحت نظر ايشان در سال 1330 شمسی __ 1951 م .
    ● آشنايی با اساتيد برجسته موسيقی ايران و تعليم آواز نزد استاد ((ابوالحسن صبا)) ، ((طاهر زاده)) ، ((اديب خوانساری)) ، ((عبدالله خان دوامی)) ، (( حاج محمد آقا ايرانی مجرد)) و ((يوسف فروتن)) در سال 1331 شمسی __ 1952 م .
    ● ورود به دانشکده افسری در سال 1332 شمسی __ 1953 م .
    ● خواندن اولين آواز با ساز استاد ((دکتر نور علی خان برومند)) و ((استاد علی اصغر بهاری)) برای يونسکو ( در بيات اصفهان و سه گاه ) ، در سال 1335 شمسی __ 1956 م . که به صورت صفحه بزرگ ضبط شد . که اين اثر در بازار پخش نشد .
    ● ورود به دانشکده نقشه برداری در سال 1336 شمسی __ 1957 م .
    ● دعوت به راديو توسط ((مرحوم پيرنيا ))، سرپرست و مبتکر برنامه گلها در سال 1337 شمسی __ 1958 م .
    ● استخدام در سازمان برنامه در سال 1337 شمسی __ 1958 م .
    ● خواندن اولين آواز بدون ساز ، شعر حافظ ، ( در خرابات مغان نور خدا می بينم ) در اول فروردين ماه سال 1338 شمسی __ 1959 م . گلپا در اين آواز به عنوان خواننده ناشناس و جوان معرفی شد .
    ● پخش اولين آواز با ساز از راديو در برنامه گلها تحت عنوان ، مست مستم ساقيا دستم بگير ، در مثنوی شور، با شعر بيژن ترقی و آهنگ ((مرتضی خان محجوبی)) و ((پرويز ياحقی)) در سوم فروردين ماه سال 1338 شمسی __ 1959 م . که اين آواز از استقبال بی سابقه ای در ميان عامه مردم برخوردار گشت.
    ● ضبط اولين صفحه توسط کمپانی ايران گرام در سال 1339 شمسی __ 1960 م .
    ● ضبط چهار صفحه توسط کمپانی ايران گرام و سفر به آمريکا به همراه استاد ((فرهنگ شريف نوازنده تار )) و مرحوم ويگن جهت اجرای کنسرت برای ايرانيان مقيم آن کشور در سال 1340 شمسی __ 1961 م .
    ● تدريس موسيقی ايرانیbuilding music در دانشگاه USLA ، به همراه استاد ((فرهنگ شريف)) به مدت سه ماه در سال 1340 شمسی __ 1961 م .
    ● اجرای کنسرت در لندن و هلند در سال 1340 شمسی __ 1961 م .
    ● ازدواج با خانم گلرخ گلرايلی در سال 1346 شمسی __ 1967 م . در سن 34 سالگی
    ● اجرای کنسرت در کويت همراه با فرهنگ شريف و مرحوم امير ناصر افتتاح (نوازنده تنبک) در سال 1348 شمسی __ 1969 م .
    ● بازی در فيلم سينمايی مرد حنجره طلايی به عنوان هنر پيشه نقش اول به کارگردانی مرحوم ميثاقيه در سال 1348 شمسی __ 1969 م .
    ● تولد اولين فرزند بنام ساقی در يازدهم ارديبهشت ماه سال 1349 شمسی __ 1970 م . که ايشان هم اکنون پزشک ميباشند .
    ● اجرای کنسرت در لندن با استاد ((حبيب الله بديعی نوازنده ويلون )) و همچنين بازی در نمايشنامه راديويی آتشی بر دل ، در سال 1350 شمسی __ 1971 م .
    ● تولد دومين فرزند بنام ساغر در سوم فروردين ماه 1350 شمسی __ 1971 م . که ايشان هم اکنون دارای درجه دکترای بورس آمار و احتمالات ميباشند .
    ● اجرای برنامه در رويال دايان لندن ، در سال 1352 شمسی __ 1973 م . که در اين برنامه از هر کشور يک خوا ننده منتخب و يک موزيسين شرکت داشتند .
    ● اجرای کنسرت سراسری در آمريکا برای ايرانيان مقيم آن کشور با استاد فريدون حافظی ( نوازنده تار) ، در سال 1355 شمسی __ 1976 م .
    ● کنسرت در افغانستان و اجرای آواز دو صدايی با محمد ظاهر خواننده معروف افغانستان و همچنين اجرای کنسرت در پاکستان و هندوستان در سال 1355 شمسی __ 1976 م .
    ● ممنوعيت برای کار در راديو و تلوزيون در سال 1358 شمسی __ 1979 م .
    ● اجرای کنسرت سراسری در آمريکا در سال 1371 شمسی __ 1992 م .
    ● اجرای کنسرت در چين و ژاپن در سال 1372 شمسی __ 1993 م .
    ● اجرای کنسرت در آمريکا در سال 1373 شمسی __ 1994 م .
    ● اجرای کنسرت در رويال فستيوال هال لندن در سال 1378 شمسی __ 1999 م .
    ● آغاز به کار مجدد و ارائه دو کاست تحت عناوين (مست عشق) و (عقيق) در سال 1382 و شکست رکورد تاريخي فروش نوار ، آن هم پس از 24 سال دوری ايشان از بازار موسیقی کشور ... كه همانطور كه در بالا گفتم به خاطر ممنوع الفعاليت كردن استاد بود .
    ● دوباره ركورد تاريخي براي مرد حنجره طلايي و عنوان (( پرفروشترين آلبوم بعد از انقلاب )) براي آلبوم (مست عشق) كه در سال 1382 منتشر شده بود .

:::::::::: بیوگرافی اکبر گلپایگانی ::::::::::

سال 1312در تهران دیده به جهان گشود . تحت توجهات پدرش با اصول اول موسیقی تا حدودی آشنا شد ، تا این که گذرش به منزل (حسن یکرنگی) که مردی پاک طینت و دارای صدایی خوش بود می افتد او که به خوبی به گوشه ها و ردیفهای موسیقی ایرانی وارد بود گلپای جوان را مورد تشویق قرار می دهد . مدت زیادی از آمد و شد نمی گذارد که او یک شب با استاد ((نور علی برومند)) در آن منزل آشنا می شود ... استاد (( نور علی برومند)) از صدای او خیلی خو شش می آيد و تصمیم به تعلیم وی می گیرد و حدود 8 سال و 9 ماه به طور مداوم وی را تحت تعلیم قرار میدهد. تا این که ((داوود پیر نیا)) مبتکر برنامه گلهای جاویدان برای شرکت در برنامه گلها از وی دعوت می کند ... اكبرجوان و با استعداد به زودى خواننده اصلى اركستر گل ها و گل هاى جاويدان شد .... و شد گلپا . گلپا آواز را هم طورى خواند كه ورد زبان ها شد و بعد از اين دوره موفق به ترانه خوانى روى آورد و از آنجا كه از ريشه محكمى برخوردار بود بسيارى از آثارش خيلى سريع مشهور شد .
    گلپا از محضر استادانی نظیر : ((حاج آقا محمد ایرانی)) ، ((ادیب خوانساری)) و صفحات ((طاهر زاده)) بهره می گیرد ولی به هیچ وجه کوششی به عمل نمی آورد که از آنها تقلید نماید.
    گلپا در سال 1956 میلادی ( 1334-35 ش ) به همراه ((علی اصغر بهاری استاد کمانچه)) و (( نورعلی برومند ردیف دان و استاد تار )) در سازمان بین المللی ((یونسکو)) دو تصنیف یکی در دسگاه سه گاه و دیگری در مایه اصفهان با اشعار سعدی و حافظ اجرا نمود و بدین ترتیب می توان گفت گلپایگانی و برومند و بهاری از پیشروان معرفی آواز و موسیقی ایرانی در سطح جهان هستند .
    سال 1961 میلادی بنا به دعوت دانشکده "میوزیک بیلدینگ" یو.اس.ال.ا کالیفرنیا با استاد ((فرهنگ شریف)) و تونی که از استاد تار می باشد 18 جلسه تدریس کرد و اولین ایرانی است که در 21 نوامبر 1995 موفق به دریافت دکترای افتخاری در رشته آواز از دانشگاه کلمبیای آمریکا شده است.

چند سال پیش در منزل ((عبدالرزاق وحدت)) مراسمي براي بزرگداشت از استاد گلپایگانی برگزار شد . در این بزرگداشت خودمانی اساتیدی مثل ((فرهاد فخرالدینی)) و ((استاد جلیل شهناز)) و ((مرحوم استاد علی تجویدی)) و ((استاد اسدالله ملک)) و ((استاد محمد رضا شجریان)) و همچنين همایون خرم و میلاد کیایی و بیژن ترقی و فریدون حافظی و ..... حضور داشتند . این بزرگداشت به همت هنرمندان و به پاس قدرداني چند دهه فعالیت ارزشمند استاد گلپا در عرصه آواز ایران ترتیب داده شده بود .

:::: افتخارات و پاداش های کسب شده ::::

● اجرای آواز در سازمان يونسکو در سال 1335 ، به دعوت اين سازمان و اولين خواننده ايرانی که در خارج از ايران کنسرت داشته است .
    ● اجرای بيشترين آواز در برنامه گلها . همچنین ایشان تنها خواننده ای است که در تمام سلسله برنامه گلها شرکت داشته است . ( 298 آواز بصورت رسمی و بيش از 700 آواز خصوصی و بزم)
    ● تدريس موسيقی ايرانی و آواز بنا به دعوت دانشکده ميوزيک بيلدينگ دانشگاه USLA کاليفرنيا در سال 1340.
    ● اجرای برنامه در ( رويال دايان لندن ) در سال 1352 در اين برنامه از هر کشور برترين خواننده ها برای اجرای برنامه اعزام شده بودند که از ايران نيز استاد گلپايگانی دعوت شده بودند .
    ● دريافت دکترای افتخاری هنر در رشته آواز از دانشگاه کلمبيای آمريکا (( استاد گلپا اولين ايرانی است که موفق به دريافت دکترای افتخاری هنر در زمينه موسيقی شده اند))
    ● استاد اکبر گلپايگانی از ( رويال فستيوال هال لندن ) نيز نشان صد سال هنر معاصر را دريافت كرده است .
    ● دريافت دکترای افتخاری اقتصاد و هنر از سازمان يونسکو در سال 1381.
    ● در 25 آذر سال 1383 نیز از طرف آکادمی نخبگان جوان دانشگاه تهران به سرپرستی پروفسور صحرائیان ، دکترای افتخاری را دریافت کرد . ((در ۲۵ آذر در دانشگاه تهران غوغايي بود . استاد هنگام دریافت دکترا با استقبالی حيرت انگيز دانشجويان مواجه شد . دانشجویان با فریادهای گلپا دوستت داریم علاقه خود را به آوازه خوان بزرگ کشور نشان میدادند ... ))
    ● دريافت دکترای افتخاری و اسکار هنر موسيقی در سال 1384 از دانشگاه بوداپست مجارستان ((همانطور که ميدانيد این مراسم یکی از بزرگترین مراسم موسیقی هست که در جهان برگزار میشه و در این مراسم غیر از استاد گلپا کسانی مثل ابراهیم تاتلیس و جیبسی کینگ و سلن دیون و ... شركت مي كنند. ))
    ● دريافت دکترای افتخاری و مدال هنر در سال 1384 از سازمان ملل متحد و نماينده اين سازمان .
    ● قرار دادن آوای آواز استاد گلپايگانی در يک فيلم جهانی به نام " مده آ " ، ساخته کارگردان مشهور ايتاليايی " پازولينی" . استاد گلپا تنها خواننده ايرانی است که صدايش در يک فيلم جهانی گنجانده شده است . (( استاد گلپا بخاطر اين آهنگ يك ميليون دلار از تهيه كننده اين فيلم دريافت كرد ))
    ● انتخاب به عنوان محبوبترين خواننده سال 1382در بين تمام خوانندگان ايرانی داخل و خارج از کشور و انتخاب ترانه عشق پاک (من تو را آسان نياوردم بدست) از ساخته های استاد جهانبخش پازوکی به عنوان برترين آهنگ سال . ( به نظر من كه آهنگ عشق پاک در top ten كارهاي استاد گلپايگاني قرار داره ) . خبر برگشت استاد گلپا بعد از 25 سال تيتر تمام روزنامه ها و مجلات ايران شد ... در مجله وزين "موسیقی قرن بیست و یکم" تیتر زدند ، (( حنجره طلایی برگشت و رکورد شکست )) _______________________________________
    اکبر گلپایگانی ، مرد حنجره طلايي ، از سوی یونسکو به عنوان برترین خواننده و آوازه خوان کلاسیک جهان در 100 سال اخیر انتخاب شد . این جایزه با نظر خواهی از موسیقیدانان و خوانندگان کلاسیک برتر جهان و از طرف یونسکو به او تعلق گرفت و قرار است در 25 اسفند امسال مدال (( رساترین صدا )) را از ژاک شیراک ، رئیس جمهور فرانسه در حضور بزرگان موسیقی کلاسیک جهان در ساختمان سنای فرانسه دریافت کند .

وی در سال گذشته نیز در مجارستان یک شیر طلایی به همراه دکترای افتخاری موسیقی از طرف آکادمی هنر بوداپست دريافت كرد . در اين مراسم بزرگ بين المللي هر خواننده اي كه دكتراي موسيقي دريافت مي كند ميتواند 5 دقيقه ( مثل مراسم اسكار ) صحبت كند . استاد گلپا در اين 5 دقيقه كه به طور مستقيم از CNN پخش ميشد درباره لزوم توجه بيشتر جهان به تخت جمشيد صحبت كردند .
    اکبر گلپايگاني که به تازگی از سفر فرانسه و ترکیه به ایران بازگشته است هم اکنون منتظر مجوز انتشار از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی برای انتشار کاست جدیدش است و مثل اينكه هنوز مجوز ندادند و اين در حالي است كه متاسفانه ما شاهد دادن مجوز به کاستهای بی هویت و بی نشانی هستیم که نه خواننده آن دارای صدای مناسبی است و نه شعر و آهنگ مناسبی دارند و با زور دستگاههای پیشرفته صدای خود را تغییر میدهند و از سازهای کامپیوتری و ... استفاده میکنند.
    وی در پاییز امسال کنسرتی را در استرالیا و در شهرهای سيدني و ملبورن برگزار خواهد کرد .

نكته : ......
    ● معین خواننده معروف ایرانی ساکن لس آنجلس مدتی را نزد استاد به یادگیری آواز پرداخته است .
    ● استاد شجريان در كتاب زندگي نامه خود و همچنين مصاحبه سال (شرمنده حافظه جواب نميده) گفته است كه الگو و مشوق من در موسيقي استاد گلپا است و من وقتي صداي استاد گلپايگاني را شنيدم واقعا عاشق موسيقي شدم ...
    ● استاد گلپا به دعوت از ابراهيم تاتليس براي حضور در يك كنسرت مشترك در كشور تركيه دعوت شده است . (( البته من زياد از ابراهيم تاتليس خوشم نمي آيد ولي خب به هر حال غول صنعت موسيقي تركيه به حساب مي آيد ))
    ● دو تن از نزديك ترين دوستان استاد گلپا نيز ((مرحوم فردین)) و ((مرحوم تختي)) بودند .
    ● (( مرد حنجره طلايي علاقه خيلي زيادي به مايكل جكسون دارد و ميگويد وقتي مايكل جكسون شروع به خواندن مي كند من واقعا لذت مي برم ))
    ● چندي پيش نيز روزنامه خبر ورزشي ( پرتيراژ ترين روزنامه ورزشي در ايران ) گفتگوي مفصلي را با استاد گلپايگاني انجام داد ( به نظر من خيلي جالب بود) .
    ● هم اكنون استاد گلپا يك هتل به نام شاهين در شهر اشتوتگارت آلمان دارد .
    ● هم اكنون محل زندگي استاد گلپا در فرمانيه است و بهترين تفريح اش نيز رفتن به پارك جمشيديه براي ورزش همراه با همسرشان است .
    ------
    نظرات تني چند از بزرگان موسيقي ايران درباره گلپا :
    استاد علی تجویدی:
    ایجاد سبک و شیوه ای نوین در اجرای آوازهای اصیل ایرانی همراه با صدایی رسا و تحریرهایی بدیع و استادانه در قالب ردیفها و گوشه های آن توسط شما از چنان جذابیت و دلنشینی برخوردار بود که لاجرم بر گوش دلها نشسته و آواز ایرانی را که تا آن زمان عامه مردم کمتر بدان توجه می کردند مورد توجه و اقبال عمومی قرار داد. بنابراین لازم می دانم مراتب قدر شناسی و سپاس خود و دیگر هنرمندانی که همراه با شما در بوجود آوردن گلهای جاویدان و رنگارنگ شعر و موسیقی ما سعی داشته اند به حضورتان تقدیم و سعادت و نیکبختی شما را از خداوند آرزو مینمایم.
    استاد جلیل شهناز :
    آقای اکبر گلپایگانی از جمله هنرمندانی هستند که دوستش دارم و علاوه بر صدای کم نظیری که دارند زحمت زیادی در راه اعتلای آواز ایران کشیده است و به طور خلاصه می توانم بگویم گلپا هنرمندی واقف و وارد مانند آقایان بنان و قوامی و تاج اصفهانی و ادیب خوانساری صاحب سبک است.
    استاد فضل الله توکل :
    اکبر گلپا سلطان آواز ایران است.
    استاد پرویز یاحقی:
    گلپا هنرمندی صاحب سبک و مردمی و به خاطر صاحب سبک بودن گلپا بود که مردم بهترین لقبها مانند ((سلطان آواز ایران)) و ((مرد حنجره طلایی)) و ((گل سرسبد آواز ایران)) را به او دادند .
    استاد منصور نریمان:
    شهر خلوت است امشب گلپا می خواند.
    استاد فرهنگ شریف:
    صدای اکبر گلپا صدای جاویدانی است که همواره باقی خواهد ماند.
    استاد بیژن ترقی(شاعر):
    صدای گلپا بواقع تحولی عظیم و چشم گیر در سبک خوانندگی کشور ایجاد کرد. در ایامی که همه مردم اعم از پیر و جوان بیشتر به ترانه های رادیو دل بسته بودند و چندان توجهی به موسیقی آوازی نداشتند صدای گلپا با چنان استقبال و شور و حالی روبه رو شد که از هر خیابان و جلوی هر میدان و مغازه ای که رد میشدیم طنین صدای او عابرین را از حرکت باز میداشت . امید است قدر چنین هنرمندان بزرگی را بیشتر بدانیم که ارزش هر کشوری به بزرگان و هنرمندان آن کشور است.
    همچنين خوانندگان بزرگي نيز مثل تیمور مصطفی اف (اذربایجان) ، حاج بابا (اذر بایجان) ، ابراهیم تاتلیس (تركيه) ، ام کلثوم (مصر) ، شالاز ناوور (فرانسه) ، فرانک سیناترا ، سلن ديون ، خولیوو ایگلسیاس و ... از اکبر گلپایگانی به عنوان یکی از خوانندگان بزرگ موسیقی کلاسیک در دنیا نام برده اند و همچنين بزرگترين نوازنده گان و موسیقیدانهای کشور نيز مثل مرحوم علی تجویدی و جلیل شهناز ومرحوم اسدالله ملک و مرحوم حبیب الله بدیعی و پرویز یاحقی و فرهنگ شریف و منصور نریمان و انوشیروان روحانی و فضل الله توکل و .... يكصدا استاد گلپايگاني را به عنوان بهترین آوازه خوان تاریخ ایران مي نامند .

((( كنسرت بزرگ تخت جمشيد )))
    حرف كنسرت بزرگ استاد گلپايگاني در تخت جمشيد چندي هست كه در محافل خبري سر زبانها افتاده است و استاد گلپا مي خواهد بعد از 27 سال در وطنش كنسرت بگذارد . ولي خب اينطور كه معلومه هنوز مجوز دريافت نكرده البته صحبت هايي با آقای حسین صفار هرندی شده و ايشان نيز قول مجوز را دادند ولي هنوز كه خبري نيست ... ضمنا کلیه درآمد این کنسرت زیر نظر آکادمی نخبگان جوان و همچنین پرفسور صحرائیان به دانشجویانی که از عهده مخارج دانشگاه برنمی آیند اختصاص خواهد یافت . این کنسرت به احتمال ۹۰درصد در شیراز و در تخت جمشید برگزار خواهد شد و اينطور كه قبلا گفته شده بود قراره به اين كنسرت مجوزه 20000 نفري داده شود ولي خب فعلا كه هيچ خبري از مجوز نيست .
    **
    همچنين تا چندي ديگر (( جايزه پيكاسو )) را به اكبر گلپايگاني تقديم مي كنند . در طول تاريخ فقط 9 نفر جايزه پيكاسو را دريافت كردند .
    **
    اين هم يك تاپيك بود براي آشنايي بيشتر شما با بهترین آوازه خوان تاریخ .
    مطالب اين تاپيك از منابع مختلفي از جمله وبلاگ و سايت رسمي استاد گلپا گرفته شده است كه جا دارد در همين جا از همه آنها تشكر كنم .
    پايان

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

پاريس ويتنی هيلتون

جد پاريس، کنراد نيکولسون هيلتون بود که اولين هتلش را در سال ۱۹۱۹ خريد و همان نخستين حلقه هتلهايی زنجيره ای شد.
    کنراد اولين هتل هيلتون را در سال ۱۹۲۵ در دالاس واقع در ايالت تگزاس بنا کرد و خيلی زود هيلتون به نخستين هتل زنجيره ای تبديل شد که در دو سوی آمريکا گسترش يافت.
    آقای هيلتون الگوی تجاری خود را روی مسافران کاسبکار متمرکز کرد که می خواستند يکی دو شب در يک شهر به قصد تجارت بمانند و شبها سرگرم شوند. اين ايده چنان موفق از کار درآمد که آقای هيلتون به يکی از ثروتمندترين مردان دنيا تبديل شد.
    وی همچنين چند اقامتگاه صاحب نام ديگر را خريد، از جمله: فرانسيس دريک در سانفرانسيسکو، والدورف آستوريا در نيويورک و پالمر هاوس در شيکاگو.
    آقای هيلتون در سال ۱۹۵۷ زندگينامه خود با عنوان "مهمان من باش" را منتشر کرد و سپس به تامين بودجه بورس رشته مديريت رستوران و هتلداری کنراد هيلتون را در دانشگاه هوستون همت گمارد.
    بعد از کنراد هيلتون، پسرش بارون زمام اداره شرکت را به دست گرفت. کنراد در سال ۱۹۷۹ جان سپرد و بخش عمده ثروتش را برای بنياد خيريه خود به نام بنياد کنراد نيکولسون هيلتون به ارث گذاشت.
    يک پسر ديگر وی به نام کنراد جونيور ملقب به "نيکی"اولين شوهر اليزابت تيلور، هنرپيشه سابق هاليوود بود. اين زوج در اوايل دهه ۱۹۵۰ ازدواج کردند.
    زندگی هاليوودی
    پاريس هيلتون که نوه کنراد جونيور است، در ۱۷ فوريه ۱۹۸۱ در شهر نيويورک به دنيا آمد و از همان بدو تولد در ناز و نعمت پرورش يافت.
    وی در نوجوانی به پای ثابت ميهمانی های اشرافی در نيويورک و لس آنجلس تبديل شد و خيلی زود بخاطر انتخاب لباس و رفتار غريبش توجه رسانه های شکارچی ستارگان نوظهور را جلب کرد.
    بعد از گرفتن ديپلم دبيرستان، وی علاقه ای به کالج نشان نداد، برای همين در حوالی سال ۲۰۰۰ بود که پاريس هيلتون تصميم گرفت مشهورتر از گذشته شود.
    در نتيجه وی به مدل لباس تبديل شد و اندک زمانی بعد در نمايش طراحانی مانند مارک بوئر و کاترين مالندرينو خودنمايی کرد. سپس در يک آگهی برای بوتيک ايتاليايی Iceberg حضور يافت.
    مجلات ملی آمريکا مانند جی کيو، ونيتی فئر و اف اچ ام نيزعکسهای پاريس هيلتون را به عنوان مدل چاپ می کردند.
    در همين حال، وی همچنان در رادار رسانه های پاپاراتزی قرار داشت که درباره روابط واقعی و خيالی اش با ستارگان هاليوود مانند لئوناردو دی کاپريو و نيز خوانندگانی نظير نيک کارتر از گروه Backstreet Boys گمانه زنی می کردند.
    اما حقيقت اين است که درباره رابطه ساده وی با اين افراد که در ميهمانی ها با همديگر آشنا می شدند، بی اندازه غلو می شد. از همين رو پاريس هيلتون عقيده دارد اين دسته از خبرنگاران و عکاسان "انسانهای سخيفی هستند."
    اما انتشار يک فيلم ويديويی در اينترنت در سال ۲۰۰۳ که رابطه جنسی او با دوست پسر سابقش ريک سلومون را به تصوير کشاند، بدنامی غيرمنتظره ای نصيب وارث خاندان هيلتون کرد. اين فيلم ظاهرا در سال ۲۰۰۰ ضبط شده بود که پاريس فقط ۱۹ سال سن داشت.
    وی به مجله نيوزويک گفته است که انتشار اين فيلم مايه تحقيرش شده است. خانم هيلتون می گويد: "بسيار دردناک بود، اما من درس عبرت گرفتم که به کسی اعتماد نکنم."

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

غلامحسين بنان

غلامحسين بنان : خواننده

ارديبهشت ماه سال 1290 خورشيدي در تهران خيابان زرگنده ( قلهك ) ؛ در خانواده يي متعين و صاحب جاه ، به دنيا آمد . پدرش كريم خان بنان الدوله نوري و مادرش دختر شاهزاده محمد تقي ميرزا ركني ( ركن الدوله ) برادر ناصر الدينشاه يا پسر محمد شاه قاجار بود . از شش سالگي بنا به درخواست و توصيه استاد ني داود به خوانندگي و نوازندگي ارگ و پيانو پرداخت و در اين راه از راهنمايي هاي مادرش كه پيانو را بسيار خوب مي نواخت بهره ها گرفت ، اولين استاد او پدرش بود و دومين استاد ، مرحوم ميرزا طاهر ضياء ذاكرين رثايي و سومين استادش مرحوم ناصر سيف بوده اند .

بنان در سال 1321 خوانندگي در راديو را آغاز كرد ، در آن زمان ، شادروان روح اله خالقي مسئوليت موسيقي راد يو را بر عهده داشت ، روزي كه بنان با عبدالعلي وزيري جهت امتحان به راديو مي رود در دفتر روح اله خالقي ، ابوالحسن صبا هم نشسته بوده ، از بنان مي خواهند كه براي ايشان قطعه يي بخواند و او (( در آمد سه گاه )) را آغاز مي كند و صبا هم با ويولون او را همراهي مي كند. هنوز (( در آمد )) تمام نشده بود كه خالقي به صبا مي گويد : (( شما نواختن ويولون را قطع كنيد )) و به بنان اشاره مي كند (( گوشه حصار )) را بخواند و بنان بدون اندك مكثي ، با چنان مهارت و استادي (( در آمد حصار )) را مي خواند و به (( سه گاه )) فرود مي آيد كه روح اله خالقي بي اختيار برخاسته و او را در آغوش گرفته و مي بوسد و آينده وي را در هنر آواز درخشان پيش بيني مي كند .

(( صداي بنان ، بسيار لطيف و شيرين ، زيبا و خوش آهنگ است ، كوتاه مي خواند ولي در همين كوتاهي ، ذوق و هنر بسيار نهفته است ، غلت ها و تحريرهاي او چون رشته مرواريد غلطاني ، به هم پيوسته و مانند آب روان است . من از صداي او مسحور مي شوم ، لذتي بي پايان مي برم كه فوق آن متصور نيست ، تصور نمي كنم خواننده يي به ذوق و لطف و استعداد بنان در قديم داشته باشيم ، و به اين زودي ها هم پيدا كنيم ... بنان در موسيقي ما از گوهر گرانبها هم گرانبها تر است .))

از سال 1321 صداي غلام حسين بنان ، همراه با همكاري عده يي از هنرمندان ديگر از راديو تهران به گوش مردم ايران رسيد و ديري نگذشت كه نام بنان زبانزد همه شد و شيفتگان فراواني در سراسر كشور پيدا كرد . خالقي او را در اركستر انجمن موسيقي شركت داد و با اركستر شماره يك نيز همكاري را شروع كرد و از بدو شروع برنامه هميشه جاويد (( گلهاي جاويدان )) بنا به دعوت استاد ارجمند داود پيرنيا همكاري داشت . بنان در طول فعاليت هنري خود ، حدود 450 آهنگ را اجرا كرد و آنچه كه امتياز مسلم صداي او را پديد مي آورد ، زير و بم ها و تحريرات صداي او است كه مخصوص به خودش مي باشد بنان نه تنها در آواز قديمي و كلاسيك ايران استاد بود ، بلكه در نغمات جديد و مدرن ايران نيز تسلط كامل داشت . تصنيف زيبا و روح پرور (( الهه ناز )) او بهترين معرف اين ادعا مي باشد .

غلامحسين بنان به سال 1315 خورشيدي به سمت بايگان در اداره كل كشاورزي استخدام شد و بعد از چندي به شركت ايران بار كه مركز آن در اهواز بود منتقل گشت . پس از چند سال به معاونت آن اداره منصوب گرديد . در سال 1321 به تهران آمد و بنا به پيشنهاد مرحوم فرخ كه وزير خواربار بود ، به سمت منشي مخصوص وزير به كار پرداخت . بهد از تغيير كابينه ، به اداره كل غله و نان منتقل شد و چندي كفالت اداره دفتر و كارگزيني و مدتي هم مسئوليت تحويل كوپن نان تهران را برعهده داشت . در سال 1332 به پيشنهاد شادروان خالقي به اداره كل هنرهاي زيباي كشور منتقل شد و به استاد آواز هنرستان موسيقي ملي به كار مشغول گرديد و در سال 1334 رئيس شوراي موسيقي راديو شد .غلامحسين بنان از ابتدا در برنامه هاي گلهاي جاويدان و گلهاي رنگارنگ و برگ سبز شركت داشته كه ره آورد اين همكاري ها از اين قرار مي باشد :

گلهاي جاويدان بدون شماره در (( شور )) ، گلهاي جاويدان بدون شماره در (( سه گاه )) ، گلهاي جاويدان بدون شماره در (( همايون )) با سنتور رضا ورزنده ، گلهاي جاويدان شماره 92 در (( بيات ترك و ابو عطا )) ، گلهاي جاويدان شماره 93 در (( شور )) با ويولون استاد مهدي خالدي ، گلهاي جاويدان شماره 98 در (( ابو عطا )) با تار لطف اله مجد ، گلهاي جاويدان شماره 118 در (( ماهور )) با ويولون استاد علي تجويدي و سنتور رضا ورزنده ، گلهاي جاويدان 118مكرر در (( ابو عطا )) با ويولون استاد مهدي خالدي ، گلهاي جاويدان 124 در (( بيات ترك )) ، گلهاي جاويدان شماره 128 در((شوشتري))،گلهاي جاويدان شماره 129 ، گلهاي جاويدان 130 ، گلهاي جاويدان 131 در (( سه گاه ))، گلهاي جاويدان شماره 132 در (( دشتي )) ، گلهاي جاويدان شماره 136 ، گلهاي جاويدان شماره 137 در (( چهار گاه )) با پيانو استاد مرتضي محجوبي و استاد علي تجويدي ، گلهاي جاويدان شماره 138 ، گلهاي جاويدان شماره 139 در (( سه گاه )) با استاد جليل شهناز ، گلهاي جاويدان شماره 143 در (( شور )) ، گلهاي جاويدان شماره 145 در (( شور )) با سنتور رضا ورزنده ، گلهاي رنگارنگ شماره 103 در (( دشتي )) ، گلهاي رنگارنگ شماره 109 در (( سه گاه )) ، گلهاي رنگارنگ شماره 126 در (( دشتي )) ، گلهاي رنگارنگ شماره 134 در (( افشاري )) ، گلهاي رنگارنگ شماره 136 در (( سه گاه ))، گلهاي رنگارنگ شماره 140 الف در (( افشاري )) ، گلهاي رنگارنگ شماره 140 ب در (( افشاري ))، گلهاي رنگارنگ شماره ب مكرر ، گلهاي رنگارنگ شماره 149 در (( دشتي )) گلهاي رنگارنگ شماره 171 در (( شور )) ، گلهاي رنگارنگ شماره 172 در (( شور )) ، گلهاي رنگارنگ شماره 174 در (( سه گاه )) ، گلهاي رنگارنگ شماره 176 در (( دشتي )) ، گلهاي رنگارنگ شماره 190 در (( سه گاه )) ، گلهاي رنگارنگ شماره 201 در (( ابو عطا )) ، گلهاي رنگارنگ شماره 205 در (( افشاري )) ، گلهاي رنگارنگ شماره 210 در (( بو سيلك )) ، گلهاي رنگارنگ 210 ب مكرر در (( بوسيلك ))، گلهاي رنگارنگ 211 در (( سه گاه )) ، گلهاي رنگارنگ شماره 228 در (( افشاري )) ، گلهاي رنگارنگ شماره 330در (( دشتي ))، گلهاي رنگارنگ شماره 232 در (( دشتي )) ، گلهاي رنگارنگ شماره 234 در (( دشتي و ماهور )) ، گلهاي رنگارنگ شماره 237 در (( ماهور )) ، گلهاي رنگارنگ شماره 242 در (( شور )) ، گلهاي رنگارنگ شماره 245 در (( همايون )) ، گلهاي رنگارنگ شماره 249 در (( شور )) ، گلهاي رنگارنگ شماره 250 در (( دشتي )) ، گلهاي رنگارنگ بختياري ( محلي ) ، شماره 251 ، گلهاي رنگارنگ شماره 252 در (( همايون )) ، گلهاي رنگارنگ شماره 254 در (( اصفهان )) ، گلهاي رنگارنگ شماره 256 در (( شور )) ، گلهاي رنگارنگ شماره 257 در (( ماهور )) گلهاي رنگارنگ شماره 265 در (( اصفهان )) ، برگ سبز شماره 27 در (( سه گاه )) ، برگ سبز شماره 31در (( افشاري )) ، برگ سبز شماره ‌ 46 در (( سه گاه )) ، برگ سبز شماره 63 در (( اصفهان )) ، برگ سبز شماره 83 در (( سه گاه )) ، برگ سبز شماره 107 در (( اصفهان )) ، برگ سبز شماره 145 در (( همايون )) و برنامه هاي متعدد و گوناگون ديگري كه از اين خواننده بزرگ و هنرمند به يادگار مانده است .

برنامه هاي متعدد و گوناگون ديگري كه از اين خواننده بزرگ و هنرمند به يادگار مانده است .

غلامحسين بنان مدتها بود كه به ناراحتي جهاز هاضمه مبتلا شده بود از طرف ديگر حنجره اش نيز آمادگي بيان نياز هاي درونيش را نداشت و به همين دليل اندك اندك از خواندن اجتناب ورزيد و از صحنه هنر كناره كشيد و ديگر حدود بيست سال آخر عمر را تقريبا فعاليت چشم گيري نداشت و روز به روز ناراحتي جهاز هاضمه او را بيشتر رنجور مي كرد و متاسفانه كوشش هاي پزشكان و خاصه مراقبت ها و از خود گذشتگي هاي پري بنان همسر وفادار و مهربانش هم موثر نيفتاد و سرانجام در ساعت 7 بعد از ظهر پنجشنبه هشتم اسفند ماه 1364 خورشيدي در بيمارستان ايرانمهر قلهك جهان را بدرود گفت . روانش شاد باد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •