تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 9 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 84

نام تاپيک: سفر در زمان چطور انجام می شود؟

همکار بازنشسته farbod123's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    تبريز

پيش فرض

تا 30 سال دیگه اینقدر انسان پیشرفت کرده که بتونه جلوی پدیده طبیعی رو بگیره!

ولی خدا می دونه چه اتفاق هایی رخ خواهد داد ... من که از سن زیاد خوشم نمیاد! چون می خوام خیلی زود بفهمم بعد از این دنیا به کجا می روم!
    بعضی چیزا هستن که انسان نمی تونه جلوسونو بگیره
    مثل تموم شدن سوخت یه ستاره مثل خورشید که اول موجب تورمش و در برگرفتن زمین توسطش و بعد تبدیل شدن به ستاره ی نوترونش منتج می شه

2. این کاربر از farbod123 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Aref_2008's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

تا اون وقت انسان کوچ کرده به یک کهکشان دیگه!

4. 2 کاربر از Aref_2008 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

همکار بازنشسته farbod123's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    تبريز

پيش فرض

تا اون وقت انسان کوچ کرده به یه کهکشان دیگه!!!!!

اوکی
    اما دیگه بهته این بحثو که مثله چت شد تموم کنیم چون ممنوعه

6. این کاربر از farbod123 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Codename 77's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Kaktuss Group

پيش فرض

سلام .
    تو این تاپک هم درباره سفر در زمان به صورت علمی بحث شده .

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

8. 2 کاربر از Codename 77 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه PC°BASE's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

10

دانشمندان گفتند تا سال 2040 می توانند سلول های انسان رو جوان کنند یعنی کسی 100 سالشه مثل اینکه 20 سالشه!!!

بعد شما می گویید ما آخرین نسل انسان هستیم!!! حالا حالا هستیم دیگه نمی میریم!
    این در صورتی هست که سلول های دستکاری شده ی ژنتیکی رو بشه جایگزین سلول های معمولی بدن کرد ...
    در برهی از نقاط بدن این امکان پذیره ولی سلول های عصبی و ماهیچه ای که قابل تقسیم نیستند فکر نکنم قایل جایگزین کردن باشن ... یعنی وقتی بافت ماهیچه ای قلب شما از کار بیافته دیگه مهم نیست سلول های تشکیل دهنده ی پوست شما جوون هستن یا نه !!

10. 5 کاربر از PC°BASE بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت FaridDodin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

با سلام
    بابا این حرفا چیه که دانشمندان تا جند سال دیگه انسان رو جوان می کنند اگه از نظر تئوری بخواین تا اونجایی که من یادم مییاد و بلدم برای مسافرت در زمان باد بتوان از یک طرف سیاهچال های فضایی به طرف دیگه اش رفت یعنی کهاز آن رد شد که این کار غیرممکن است ولی تازگی ها چیزی به نام کرم حفره ها در درون سیاهچاله ها گشف کردند که اگر بتوان یک سفینه ساخت و از میان آن کرم حفره ها که دارای جاذبه زیادی هستند سالم رد شد می توان به طرف دیگر سیاهچاله رفت .

اما یک چیزی که باید بهتون یاد آوری کنم اینه که طبق نظریه ی انیشتین انسان اگر به سرعت نزدیک به نور برسد میتواند فاصله ها را برای خود کوتاه کند که این خود سبب بلند شدن زمان می شود .برای اطلاعات بیشتر می تونید کتاب نسبیت های انیشتین رو بخرید و مطالعه کنید .

12. 3 کاربر از FaridDodin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه keykavoos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    سر کلاس

پيش فرض

يه سوالي كه من دارم اينه كه ما هميشه اين ايراد رو وارد مي كنيم كه اگه يكي بره به گذشته و مثلا جد خودش رو بكشه بعد چي ميشه. حالا سوال اينجاست كه اگه يكي بره به گذشته و خودش بميره چي ميشه؟ اصلا وقتي من ميرم به 10 سال پيش، اونوقت من كوچيك ميشم يا دوتا ميشم؟

حـــــرفـه ای seymour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

يه سوالي كه من دارم اينه كه ما هميشه اين ايراد رو وارد مي كنيم كه اگه يكي بره به گذشته و مثلا جد خودش رو بكشه بعد چي ميشه. حالا سوال اينجاست كه اگه يكي بره به گذشته و خودش بميره چي ميشه؟ اصلا وقتي من ميرم به 10 سال پيش، اونوقت من كوچيك ميشم يا دوتا ميشم؟
    این بحث رو البته در تاپیک [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم داشتیم، من اونجا هم گفتم که پاسخ های قوی تر این تناقض چیه ... حالا اینجا قدری بازش می کنم:

قاعده قائمیت بالذات نوویکوف: بزبان بسیار ساده، همون چیزیه که بهش میگیم تقدیر ... شخص نمیتونه کاری بکنه که تاریخ رو تغییر بده .. هر اتفاقی که افتاده، افتاده... اگه پیشامدی داشته باشیم که بتونه موجب تناقض بشه، احتمال وقوع اون پیشامد برابر صفر خواهد بود... این یکی از قوی ترین تئوری ها در این زمینه اس و حتی در حیطه مکانیک کوآنتوم هم به نوعی تست و تایید شده...

بطور مشابه و در سطح بالاتر، مفهومی در فلسفه داریم به نام Compossibility... لایب نیتز (فیلسوف آلمانی) میگه یک موجودیت (مثلاً یه انسان) و تمام ویژگی ها و ارتباطاتش با موجودیت های دیگه، باید سازگار باشه... (در راستای تناقض ما: ) نمیتونی در گذشته کاری رو انجام بدی که با موجودیتت ناسازگار باشه... فقط اونچه با موجودیتت سازگاری داره (یا موجب ناساگازی نشه) میتونه رخ بده.

اگه بخوایم خوش بین تر باشیم و پاسخ های دیگه این تناقض رو بررسی کنیم:

تئوری جهان های موازی: این هم تئوری پرطرفداریه .. چنین تغییری (=کشته شدن فرد) در گذشته باعث بوجود آمدن یه خط زمانی جدید از اون لحظه به بعد میشه .. توی اون خط زمانی جدید شما دیگه وجود نداری ... (یه رودخانه رو فرض کن که انشعابی ازش ایجاد بشه) ...

اثر تماشاگر: میتونی خودت رو در گذشته بکشی... اما بعدش تنها کسی که تفاوت در خط زمانی رو میفهمه خودتی .. اگه به "زمان حال" (جدید) بیای ، یه غریبه خواهی بود که هیچ اثر و سابقه ای ازت وجود نداره ... این تئوری ضعیفیه و کم طرفدارتره.

15. 14 کاربر از seymour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Leyth's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

بعضی چیزا هستن که انسان نمی تونه جلوسونو بگیره
    مثل تموم شدن سوخت یه ستاره مثل خورشید که اول موجب تورمش و در برگرفتن زمین توسطش و بعد تبدیل شدن به ستاره ی نوترونش منتج می شه
    مردن خورشید که فکر می کنم مال چند میلیون سال دیگه باشه...
    مطمئن باشید تا اون موقع آدما خودشون همدیگه رو نابود کردن و کسی نیست نابود شدن خورشیدو ببینه.. چه برسه بخواد جلو شو بگیره!

اگه نباشه جاش خالی می مونه keykavoos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    سر کلاس

پيش فرض

این بحث رو البته در تاپیک [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم داشتیم، من اونجا هم گفتم که پاسخ های قوی تر این تناقض چیه ... حالا اینجا قدری بازش می کنم:

قاعده قائمیت بالذات نوویکوف: بزبان بسیار ساده، همون چیزیه که بهش میگیم تقدیر ... شخص نمیتونه کاری بکنه که تاریخ رو تغییر بده .. هر اتفاقی که افتاده، افتاده... اگه پیشامدی داشته باشیم که بتونه موجب تناقض بشه، احتمال وقوع اون پیشامد برابر صفر خواهد بود... این یکی از قوی ترین تئوری ها در این زمینه اس و حتی در حیطه مکانیک کوآنتوم هم به نوعی تست و تایید شده...

بطور مشابه و در سطح بالاتر، مفهومی در فلسفه داریم به نام Compossibility... لایب نیتز (فیلسوف آلمانی) میگه یک موجودیت (مثلاً یه انسان) و تمام ویژگی ها و ارتباطاتش با موجودیت های دیگه، باید سازگار باشه... (در راستای تناقض ما: ) نمیتونی در گذشته کاری رو انجام بدی که با موجودیتت ناسازگار باشه... فقط اونچه با موجودیتت سازگاری داره (یا موجب ناساگازی نشه) میتونه رخ بده.

اگه بخوایم خوش بین تر باشیم و پاسخ های دیگه این تناقض رو بررسی کنیم:

تئوری جهان های موازی: این هم تئوری پرطرفداریه .. چنین تغییری (=کشته شدن فرد) در گذشته باعث بوجود آمدن یه خط زمانی جدید از اون لحظه به بعد میشه .. توی اون خط زمانی جدید شما دیگه وجود نداری ... (یه رودخانه رو فرض کن که انشعابی ازش ایجاد بشه) ...

اثر تماشاگر: میتونی خودت رو در گذشته بکشی... اما بعدش تنها کسی که تفاوت در خط زمانی رو میفهمه خودتی .. اگه به "زمان حال" (جدید) بیای ، یه غریبه خواهی بود که هیچ اثر و سابقه ای ازت وجود نداره ... این تئوری ضعیفیه و کم طرفدارتره.
    ممنون سيمور جان
    در واقع من اين مد نظرم بود كه كاووس 22 ساله بره مثلا به 10 سال پيش و اونموقع كاووس 22 ساله كشته بشه نه كاووس 12 ساله. پس در نتيجه اين دوتا شدنه كلا منتفي ميشه و اون كوچيك شدنه جانشينش ميشه؟ پس اگه اينطوري باشه من نمي تونم به زمانهاي قبل از تولد خودم برگردم؟ (در واقع اين سؤال با لاست برام ايجاد شده كه اون افراد دارن الان خودشون رو تو گذشته مي گذرونن. مي خوام بدونم اين چقدر علميه؟)

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •