تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمايش نتايج 21 به 30 از 30

نام تاپيک: خرید سیستم amd تا 400 هزار تومن

آخر فروم باز nikaan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

در کل x2 250 برای گیم مناسب تره اما تو بعضی از بازیها این طور نیست ....
    مثلا تو بازی dirt 2 یا gta iv و یا رزیدنت 5 پردازنده ی x4 620 خیلی بهتر از 250 عمل میکنه اما تو یه بازی مثل call of duty فرقی ندارن .....
    اما اگه محدودیت بودجه نباشه x4 620 p/p بیشتری داره ولی بودجه ی دوستمون جوری هست که بهتره گرافیک رو قویتر بردارن......
    من خودم چند رو بدلیل سوختن cpu با یدونه x2 240 که تا 3.6 اور شده بود روی سیستم خودم (تو امضام) کار کردم و تو چند تا بازی از جمله dirt 2 واقعا اذیت میکرد و تو خیلی جاها هم اذیت نمیکرد اما وقتی که 620 رو گزاشتم رو سیستم واقعا تفاوت رو مشد احساس کرد مخصوصا بعد از اورکلاک ....
    اما برای 5770 همین x2 250 هم زیاده
    من هم موافقم 5770 رو با 250 بردارن، برای همین فروم رو گذاشتند تا بهترین نظر پیدا بشه

اگرچه تفاوت 9 درصدی در مجموع بازیها با اتلون 620 داره(در کارت گرافیک یکسان) ولی فکر کنم فریم اتلون 250 با گرافیک 5770 بیشتر از اتلون 620 با کارت 5750 داشته باشه
    Last edited by nikaan; 19-06-2010 at 22:02.

2. این کاربر از nikaan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز sasan816's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Malaga

پيش فرض

اگرچه تفاوت 9 درصدی در مجموع بازیها با اتلون 620 داره(در کارت گرافیک یکسان) ولی فکر کنم فریم اتلون 250 با گرافیک 5770 بیشتر از اتلون 620 با کارت 5750 داشته باشه
    بله همینطور هست من هم یک زمانی همین رو میگفتم شما میاومدی فسخش میکردی

4. این کاربر از sasan816 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بله همینطور هست من هم یک زمانی همین رو میگفتم شما میاومدی فسخش میکردی
    من نگفتم تفاوت 9 درصدی زیاده گفتم فریم 620 بالاتره و همونطور که در چند پست قبل توضیح دادم این تفاوت ها ناچیزه و میشه در حالت بازده به قیمت یکی از این پردازنده ها رو با کارت بالاتر پیکر بندی کرد

مثل پست قبلیم که برای آقا کوروش نوشتم که به نظر من هم چینش 250 با 5770 بهتر از 620 با 5750 هست

من این مطلب رو نوشتم چون شما گفتید فریم 250 بالاتر از 620 هست و من فقط می خواستم بگم که فریم 620 بهتره

برای همین هم هست که میشه پردازنده ی 440 رو با 5850 پیکر بندی کرد که فریم بیشتری رو میده نسبت به پیکر بندی که گفتم

اما در تاثیر پردازنده در گیم ، دیدگاهها متفاوت هست ومن در یک تاپیک لینکی رو از سایت معتبر game spot قرار دادم که معتقد هست در رزولیشن بالا تاثیر پردازنده کم هست و البته تست اون سایت هم برای کارت های تک هسته ای بود

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    tests were divided into two categories--those that were CPU limited (low resolution/quality tests) and those that were real world or GPU limited (high resolution/high quality). The Intel CPU scored more than its fair share of wins on the CPU-limited tests. When we switched over to how users actually play games, the two chips were dead even with both CPUs largely taken out of the equation
    The Phenom II X6 1090T did not dissappoint when it came to real world gaming, but its losses on CPU-limited tests made us pause.
    این رو هم اضافه می کنم که تامز هم رزو لیشن 2560x1600 رو اعتقاد داره که وابستگی کامل به کارت گرافیک هست ونه پردازنده

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    At 2560x1600, the graphics subsystem is always the bottleneck

این تفاوت نظر هم روی رزولیشن هست که سایت game spot این رزولیشن رو از 1080*1920 به بالا می دونه(این رو در نظر بگیرید که حتما ستینگ در حالت بالا باید باشه و بعبارتی high setting باشه) ولی به نظر می رسه که تامز این رزولیشن رو 2560x1600 می دونه البته در رزولیشن 1200*1920 که در تست های همین بنچمارک پردازنده ی فنوم 1090 هست می بینید که پردازنده ها در این رزولیشن تفاوت فوق العاده کمی دارند(به صفحات تست گیم همین بنچمارک مراجعه کنید)
    شاید علت اینکه این پردازنده رو مناسب نمی دونه تفاوت فریم کمی هست که این پردازنده با کارت های متفاوت گرفته ولی وقتی این پردازنده در مقایسه با پردازنده های دیگه با کارت 480 قرار گرفته اما متاسفانه در رزولیشن 1050*1680 این تست صورت گرفته و در جایی که در رزولیشن2560x1600 این تست انجام شده با کارت های مختلف ، پردازنده ها رو برای مقایسه قرار نداده

در ضمن جالبه که در تست game spot وقتی AA فعال میشه و در حالت 4X قرار میگیره دو پردازنده ی 1090 و 930 فریم برابری رو ارائه میدن و در تست تامز AA که در حالت 8X قرار می گیره(در رزولیشن بالا 1200*1920)این تفاوت بین پردازنده ها بسیار کم هست و حداکثر 2 فریم هست(اینجا همون دنیای واقعی هست که گیم اسپات میگه ، به این معنی که گیمرها با این رزولیشن و با این کیفیت تصویر بازی می کنند)

در پایان باید بگم که علاوه بر مورد رزولیشن که در بالا گفتم،تامز این چینش بر اساس بودجه رو هم می پذیره
    Last edited by nikaan; 20-06-2010 at 13:33.

6. این کاربر از nikaan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

راستش من این لینک را گذاشتم چون خیلی از دوستان فکر می کنند برای بازی و مثلا برای کارتهایی مثل 5850 یا 5870 حتما باید یک پردازنده بالای 200 تومن خرید کنند در حالیکه این تصور کاملا غلط هست

خوب پردازنده گرون قیمت تر چقدر در افزایش فریم ریت موثر هست؟ مسئله اصلی این هست!!

مثلا خیلی از دوستان فکر می کنند که با افزایش رزلوشن به بیش از 1920X1080 پردازنده های AMD دچار محدودیت میشن در حالیکه ساختار پردازش این گروه به گونه ای هست که تاز از بعد از این رزلوشن در بازی ها خودشون را نشون میدن

به هر حال من معتقدم که پردازنده X4 620 برای کارتی مثل 5770 در بازی ها محدودیتی ایجاد نمی کنه

8. 2 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز sasan816's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Malaga

پيش فرض

پس نتیجه میگیریم از cpu های منقرض شده ی سوکت 775 هم میشه استفاده کرد مثل
    Core 2 Quad Q8200S که در بازی بهتر از 620 عمل کرده

10. این کاربر از sasan816 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

اینجا دیگه بحث کلا عوض میشه و مسئله قابلیت ارتقا و قیمت به کارایی بوجود میاد!

مثلا به نظر شما Q8200 در بازیها چقدر از 620 قویتر هست!؟

قیمتشون در چه حدود هست؟

فکر کنم برای سوال اول باید بگم که در بازی خیلی به هم نزدیک هستند و شاید نهایتا 5% پردازنده اینتل در بعضی بازیها بهتر عمل کنه

در حالی که قیمت Q8200 حدود 140 تومن هست(اگر گیر بیاد) و قیمت 620 95 تومن!

12. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

راستش من این لینک را گذاشتم چون خیلی از دوستان فکر می کنند برای بازی و مثلا برای کارتهایی مثل 5850 یا 5870 حتما باید یک پردازنده بالای 200 تومن خرید کنند در حالیکه این تصور کاملا غلط هست

خوب پردازنده گرون قیمت تر چقدر در افزایش فریم ریت موثر هست؟ مسئله اصلی این هست!!

مثلا خیلی از دوستان فکر می کنند که با افزایش رزلوشن به بیش از 1920X1080 پردازنده های AMD دچار محدودیت میشن در حالیکه ساختار پردازش این گروه به گونه ای هست که تاز از بعد از این رزلوشن در بازی ها خودشون را نشون میدن

به هر حال من معتقدم که پردازنده X4 620 برای کارتی مثل 5770 در بازی ها محدودیتی ایجاد نمی کنه
    من تصور می کنم دیدگاه شما هم همون بحث بازده به قیمت هست

یعنی شما می گید که چرا هزینه ی بیشتر روی پردازنده انجام بدن

می تونن همین هزینه رو روی گرافیک قرار بدن که فریم بهتری رو نسبت به قبل می گیرن

در ضمن در قسمت آخر نتیجه گیری اتلون 440 میگه کسانی که بازده ی کامل رو نمی خوان این پردازنده بسیار مناسب هست چون از نظر بازده به قیمت این میزان کاهش فریم رو پوشش میده

مثل همون مثال 400 هزار تومنی که زدم

میبینید که فریمش در هر صورت از چینش 920 به همراه 4770 بالاتر خواهد بود حتی با کاهش فریمی که داره

14. 2 کاربر از nikaan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

همونطور که دوستمون گفتند این بحثی که شما میگید مربوط به عدم قابلیت ارتقا مطرح هست و نه قدرت پردازنده

و بله اگر کسی قابلیت ارتقا براش مهم نباشه چرا نشه از پردازنده های CORE2DUE استفاده کرد(به شرط نبود گزینه ی بهتر در رنج قیمت این پردازنده ها)

یک لینکی از سایت تامز هست که اگر خواستید قرارش میدم(چون قبلا در یک تاپیک قرارش دادم) و اون هم این هست که میگه پردازنده ی چهارهسته ای Q8400 هنوز برای گیم و برای اکثر کارت گرافیک ها مناسب هست

خوب داره این رو از لحاظ قدرت بررسی می کنه و کاری به قابلیت ارتقا نداره

شما اینجوری فرض کن که یکی این پردازنده رو داره و می خواد برای بازی سیستمشو ارتقا بده ، این بررسی تامز میگه که نیازی نیست که شما پردازنده رو عوض کنی و فقط کارت گرافیکت رو ارتقا بده چون پردازنده ات برای گیم مناسب هست
    Last edited by nikaan; 20-06-2010 at 13:31.

16. این کاربر از nikaan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

یک لینکی از سایت تامز هست که اگر خواستید قرارش میدم(چون قبلا در یک تاپیک قرارش دادم) و اون هم این هست که میگه پردازنده ی چهارهسته ای Q8400 هنوز برای گیم و برای اکثر کارت گرافیک ها مناسب هست

خوب داره این رو از لحاظ قدرت بررسی می کنه و کاری به قابلیت ارتقا نداره

شما اینجوری فرض کن که یکی این پردازنده رو داره و می خواد برای بازی سیستمشو ارتقا بده ، این بررسی تامز میگه که نیازی نیست که شما پردازنده رو عوض کنی و فقط کارت گرافیکت رو ارتقا بده چون پردازنده ات برای گیم مناسب هست
    ببین موافقم که Q8400 کاراییش از 620 و حتی شاید از 630 هم بیشتر باشه

ولی قیمتش در بازار چیزی بین 160-170 تومن هست

خوب در این رنج قیمت مثلا فنوم 2 های 4 هسته ای نابودش می کنند

به هر حال اگر هم قابلیت ارتقا مهم نباشه باز هم باید در رنج قیمتش با سایر پردازنده های هم قیمت مقایسه بشه

به نظر میاد از همه این بحث ها به این نتیجه رسیدیم که برای گیم لازم نیست حتما یک پردازنده به نسبت گرون قیمت انتخاب کرد

این گیمشم بزرگ نوشتم تا با سایر کاربردها تفکیک بشه

18. 2 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه -reza-'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    In THe SKY

پيش فرض

دوستان از همتون ممنونم.
    امیدوارم نه فقط من.همه از این راهنمایی های شما بهره ببرن.
    من پاورم ریل 430 گرین هست.باید عوضش کنم؟تازه هم خریدم.

صفحه 3 از 3 اولاول 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •