تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 37

نام تاپيک: گازو پر کنم یا نه؟!

Banned
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    متاسفانه روی خاک!

پيش فرض

آقا آخرش چی شد به ماشین آسیب میرسونه یا نه؟؟؟
    من که دهن اسپورتیج سرویس کردم میندازم رو تیپ ترونیک با دنده 2 ، 120 تا دقیقا پر میکنم!!! خیلی حال میده آدم واقعا تخلیه میشه من همیشه این لحظه ها یاد نیدفوراسپید میوفتم !!! سرعت که یه خورده از 120 میره بالا خودش اتومات میزنه رو 3 البته یه صدای عجیبی هم میده انگار دنده واسه چند لحظه درست عوض نمیشه خلاصه یه صدای عجیبی میده و اتومات میره روی 3 !!!
    زد بعد یه سال میخواستیم بفروشیمش ... هرکس باهاش یه دور میزد واسه خرید میگفت : لامسب عجب شتاب و نفسی داره
    منم اینو شنیدم و چندتا از رفیقام دیدن یکی از رفیقام هم که موتور داره همینجوری باهاش گاز داده الان شتابش عالیه واقعا رانندگی با دور بالا شتاب زیاد میکنه؟! یا اینا شانسی بودن!!!

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

من که دهن اسپورتیج سرویس کردم میندازم رو تیپ ترونیک با دنده 2 ، 120 تا دقیقا پر میکنم!!! خیلی حال میده آدم واقعا تخلیه میشه من همیشه این لحظه ها یاد نیدفوراسپید میوفتم !!! سرعت که یه خورده از 120 میره بالا خودش اتومات میزنه رو 3 البته یه صدای عجیبی هم میده انگار دنده واسه چند لحظه درست عوض نمیشه خلاصه یه صدای عجیبی میده و اتومات میره روی 3 !!!

منم اینو شنیدم و چندتا از رفیقام دیدن یکی از رفیقام هم که موتور داره همینجوری باهاش گاز داده الان شتابش عالیه واقعا رانندگی با دور بالا شتاب زیاد میکنه؟! یا اینا شانسی بودن!!!
    ماشین خارجی هیچ اتفاقی براش نمی افته ... خیالت راحت . من هم با سورنتو پسر عموم یه یه ماهی گاز و گوز خفن دادم . خیلی حال داد ...
    این فشار و... که به ماشین فشار میاد برا پیکان 57 به پایین هستش ... نه ماشین مدل بالا
    در ضمن تعویض به موقع روغن هم تاثیر بسیار زیادی بر طول عمر موتور داره ...

3. این کاربر از soheilsh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز pooria-ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    سگ دونی (تهران)

پيش فرض

شما خودت میگی کات آف پراید 6200 هستش ... 206 بیشتر ... حالا من میگم با 405 و الانم با زانتیا تا 7000 میکنم این کارو میای میگی نه اینطور نیست

برای پیکانم دنده 1 راحت تا 6500 میره دنده 2 یه خورده کمتر و دنده 3 و 4 رو نهایتن 5000 بره
    دوستمون dark.life درست میگه
    لطفا اطلاعات غلط ندید
    کات آف حداکثر میزان دور موتور خودروی انژکتوری هستش برای جلوگیری از فشار بیش از حد به موتور
    اونی که شما میگی محدودیت سرعته که روی برخی از خودرو ها قرار میدن با کات آف کاملا متفاوته
    ضمنا 405 و سمند حداکثر دور موتورش روی 6500 هستش و کات آف میکنه،نمیدونم شما چجوری 7000 پر کردی !!!
    Last edited by pooria-ir; 25-10-2010 at 17:48.

5. این کاربر از pooria-ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shifter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    uk.ac.ir

پيش فرض

ماشین خارجی هیچ اتفاقی براش نمی افته ... خیالت راحت . من هم با سورنتو پسر عموم یه یه ماهی گاز و گوز خفن دادم . خیلی حال داد ...
    ..
    چرا اتفاقي براش نيوفته؟
    دوستم با سوناتا دقيقا همين كاري كه امير ميكنه رو انجام ميده الان ماشينش داغوون شده...ديگه اتوماتيك هم كه عوض ميكنه هم تكون ميده به ماشين هم ديگه هوشمنديش قاطي شده! يه بار رو 2000 عوض ميكنه يه بار رو 6000!!

7. این کاربر از shifter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای farshad bugatti's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

واقعا رانندگی با دور بالا شتاب زیاد میکنه؟! یا اینا شانسی بودن!!!
    من گفته بودم پست نمیدم اما دیگه اینو ناچارن میدم!
    قدیما (البته الانا هم) بعضی ها اعتقاد بر این داشتند که هر چقدر ماشینو پر گاز برونی نفسش وا میشه! الان در بین دوستانم دیدم که پرگاز میرونن و دلیلش رو پرسیدم گفتن که نمیخوان ماشین تنبل بار بیاد!!!
    یه نکته ای رو باید بگم اینکه ماشین هنجره نیست که هر چقدر داد بزنی صدا وا بشه
    موتور مکانیکی چه ماشین باشه و یا چیز دیگه ای باشه کلا اگه سریع کار کنه استهلاکش زیاد میشه و زود از کیفیت میوفته و زود به تعمیر احتیاج پیدا میکنه!
    اگه ماشینو پر گاز برونی عمر قطعات کم میشه! یعنی هر کس که دور موتور رو از 3 - 3.5 بالاتر نیاره تو هر ماشینی چه پیکان باشه چه سوناتا! واقعا میتونم بگم عمر ماشین چندین برابر میشه!
    Last edited by farshad bugatti; 25-10-2010 at 18:29.

9. 2 کاربر از farshad bugatti بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    متاسفانه روی خاک!

پيش فرض

چرا اتفاقي براش نيوفته؟
    دوستم با سوناتا دقيقا همين كاري كه امير ميكنه رو انجام ميده الان ماشينش داغوون شده...ديگه اتوماتيك هم كه عوض ميكنه هم تكون ميده به ماشين هم ديگه هوشمنديش قاطي شده! يه بار رو 2000 عوض ميكنه يه بار رو 6000!!
    آرش جدی میگی؟ فکر نکنم اینجوری باشه چون اگه فشار بیش از حد باشه خودش دندرو عوض میکنه فکر کنم حرف سهیل درست باشه
    راستی حالا که بحث تخته گاز اینا شد یه سوال اساسی دارم من تابستون با همین اسپورتیج با رفقا زدیم به دل طبیعت (جای همگی خالی) بعد خواستم از 4wd ماشین استفاده کنم ببینم قدرتش چقدره!!!یه کوه دیدم که هیچ اثری از جاده نبود دل زدم به دریا از همون پایین سرعت برداشتم تا وسطاش خیلی خوب اومد ولی رفته رفته که شیب زیاد میشد سرعت کم میشد یه جمعیت خفن هم اون بالا نگاه میکردن ببینن میاد بالا یا نه خلاصه بدجوری استرس داشتیم آخراش دیگه پدال گاز تا ته فشار دادم تقریبا یه 3 دقیقه ای با سرعت 1 - 2 کیلومتر حرکت کرد که آخرش قله رو فتح کردیم!!! خودم تقریبا مطمئنم دهن ماشین اساسی سرویس شده حالا نظر شما چیه؟؟؟این فشار چقدر به خودرو آسیب میرسونه؟! فقط همینو بگم ماشین اون 3 دقیقه آخر بدجوری به نفس نفس افتاده بود سرعتش هم خیلی کم بود دیگه نمیکشید بره بالا!!!!
    ولی آخرش ملت کف کردن!!!
    هیچ وقت با ماشینای سواری اینجوری حال نکرده بودم!!!

---------- Post added at 06:36 PM ---------- Previous post was at 06:33 PM ----------

واقعا میتونم بگم عمر ماشین چندین برابر میشه!
    اونوقت شتابش چی ؟؟؟ حتما اینجوری شتاب کمتر میشه درسته؟!
    چندتا از رفیقام که سمند 405 دارن همه تو کار دور بالان کاری با خرجش ندارم ولی انصافا شتابشون عالیه!!!!

11. این کاربر از rambo_1386 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shifter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    uk.ac.ir

پيش فرض

چندتا از رفیقام که سمند 405 دارن همه تو کار دور بالان کاری با خرجش ندارم ولی انصافا شتابشون عالیه!!!!
    اره ديگه...
    -----------------
    اين كه اينجور كار كردن با ماشين استهلاكشو بالا ميبره و عمر قطعات موتور كم ميشه كه كاملا مشخصه...
    اما اينكه بعدش ماشين سرحال بار مياد حقيقت داره!

13. این کاربر از shifter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    متاسفانه روی خاک!

پيش فرض

خوب نمیشه یه جوری هم عمر قطعات کم نشه شتاب زیاد شه اصلا آرش مطمئنی اینجوری عمر قطعات کم میشه؟! شاید طرف با دور موتور بالا میره ولی روغن خودرو سر وقت عوض نمیکنه مثلا من خودم خیلیارو میشناسم خیلی خوب با ماشین میرن ولی ماشینشون داغونه!!!

اگه نباشه جاش خالی می مونه vb-sosol's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

ببینید موتور ماشین که بازوی آدمی زاد که نیست هر چه باهاش کار کنی ورزیده تر بشه
    بابا این آهن بیچاره که زرنگ شدن و خفن شدن که حالیش نیست
    این حرف که هر چی ماشین رو پر گاز تر رانندگی کنی زرنگ بار میاد از اساس غلط می باشد
    دور موتور 3000 تا 3500 بهترین موقع برای تعویض دنده هست

16. این کاربر از vb-sosol بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای farshad bugatti's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

اونوقت شتابش چی ؟؟؟ حتما اینجوری شتاب کمتر میشه درسته؟!
    اين كه اينجور كار كردن با ماشين استهلاكشو بالا ميبره و عمر قطعات موتور كم ميشه كه كاملا مشخصه...
    دوست ندارم تکراری صحبت کنم اما پستم رو نقل قولمیکنم تا یه بار دیگه بخونید!
    من گفته بودم پست نمیدم اما دیگه اینو ناچارن میدم!
    قدیما (البته الانا هم) بعضی ها اعتقاد بر این داشتند که هر چقدر ماشینو پر گاز برونی نفسش وا میشه! الان در بین دوستانم دیدم که پرگاز میرونن و دلیلش رو پرسیدم گفتن که نمیخوان ماشین تنبل بار بیاد!!!
    یه نکته ای رو باید بگم اینکه ماشین هنجره نیست که هر چقدر داد بزنی صدا وا بشه
    موتور مکانیکی چه ماشین باشه و یا چیز دیگه ای باشه کلا اگه سریع کار کنه استهلاکش زیاد میشه و زود از کیفیت میوفته و زود به تعمیر احتیاج پیدا میکنه!
    اگه ماشینو پر گاز برونی عمر قطعات کم میشه! یعنی هر کس که دور موتور رو از 3 - 3.5 بالاتر نیاره تو هر ماشینی چه پیکان باشه چه سوناتا! واقعا میتونم بگم عمر ماشین چندین برابر میشه!
    من خودم ماشین رو از دست کسی میخرم که صاخب قبلیش بهش کمتر فشار اورده باشه!
    مثلا یه مثالی میزنم دوتا پرشیا رو در درنظر بگیر که هر دوتاشون 60 هزار کیلومتر کار کردن!
    اولی پرگاز رونده شده و دومی اصولی و ملایم باهاش برخورد شده!
    اگه یه تست سرعت و شتاب از هردوشون بگیری 100% دومی یعنی اونی که کمتر بهش فشار اومده پیروز میشه!

18. این کاربر از farshad bugatti بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •