تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 39

نام تاپيک: سوال فني درباره ي سمند !

آخر فروم باز total_overdose's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کاکو شیرازیم ما.

پيش فرض

دوست عزیز من یه راهی برای تست بهت میگم اما ممکنه کمی برات مشکل باشه اجراش!
    ببین شما ماشین رو برسون به حداکثر توان یعنی cut off البته برای یبار دوبار مشکلی پیش نمیاد ولی نه همیشه چون به ماشین فشار میاد!
    مثلا تویه دنده 1 حدودا تا سر عت 50 شاید یکم کمتر باید بره و بعد میرسه به کات آف و ماشین دک میزنه و بیشتر نمیره همچنین برا دنده 2 تا مرز 90 کیلومتر.
    اگه دیدی این سرعت هارو نمیره بدون که ایراد داره و ممکنه همون طور که دوستان گفتن دیسک و صفحه درگیر نیست یا خرابه و... و هرز گردی داره!
    البته بازم میگم این روشو اگه میبینی برات سخته ببر ماشین نشون خود میکانیک بده

داره خودمونی میشه pouyans's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    RaSht

پيش فرض

احتمالا متوجه شدم که عیب از کجاست. اما روش بیان شما کمی ایراد داره. شما مهمترین فاکتور رو حذف کردید دوست من، دور موتور!!
    باید بگی وقتی سرعتم به 100 میرسه دور موتورم میره مثلا X.
    احتمالا دیسک و صفحه کلاچ شما ایراد داره، البته یه احتمال دیگه اینه که در حین تعمیر موتور چون گیربکس باز شده مقداری گریس یا روغن رو صفحه ریخته و چرب شده باشه.
    عیب معمولا به این شکل خودشو نشون میده:
    تا یک دور خاص (در هر دنده ای) مثلا تا دور 3000 همه چی نرماله اما به محضی که دور از 3000 بالاتر بره یا به ماشین کمی فشار بیاری ناگهان دور موتور سریعا افزایش پیدا می کنه بدون اینکه سرعت به اون تناسب افزایش پیدا کنه و بدون فشردن بیشتر پدال گاز.
    اگه همین شرایطه باید گیربکس باز بشه و دیسک و صفحه کلاچ بازدید بشه.
    درسته منظورم همين بود و قبلش تو توضيحاتم از همون اول گفتم كه رو سرعت 100 دور موتور ميره رو 4500 ! يا همين حدودا ! به نظرتون عجيب نيست كه به محض اينكه به خاطر مشكل قبلي از تعميرگاه بيارمش به اين صورت در بياد؟ يعني به گفته شما گيربكس ايراد داشته باشه؟

---------- Post added at 10:47 PM ---------- Previous post was at 10:45 PM ----------

دوست عزیز من یه راهی برای تست بهت میگم اما ممکنه کمی برات مشکل باشه اجراش!
    ببین شما ماشین رو برسون به حداکثر توان یعنی cut off البته برای یبار دوبار مشکلی پیش نمیاد ولی نه همیشه چون به ماشین فشار میاد!
    مثلا تویه دنده 1 حدودا تا سر عت 50 شاید یکم کمتر باید بره و بعد میرسه به کات آف و ماشین دک میزنه و بیشتر نمیره همچنین برا دنده 2 تا مرز 90 کیلومتر.
    اگه دیدی این سرعت هارو نمیره بدون که ایراد داره و ممکنه همون طور که دوستان گفتن دیسک و صفحه درگیر نیست یا خرابه و... و هرز گردی داره!
    البته بازم میگم این روشو اگه میبینی برات سخته ببر ماشین نشون خود میکانیک بده
    total_overdose عزير تستي رو كه گفتيد انجام دادم، مثلا با يك تا نزديك 50 رفتم مشكلي پيش نيومد !!!

حـــــرفـه ای heinrich_himmler's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

دیسک و صفحه کلاچ مورد داره. بهتره تا جا نذاشته شما رو ببرید یه نمایندگیی جایی نشون بدید.

تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    RaSht

پيش فرض

دیسک و صفحه کلاچ مورد داره. بهتره تا جا نذاشته شما رو ببرید یه نمایندگیی جایی نشون بدید.
    از راهنماييتون ممنونم
    حدودا فك مي كنيد چقدر هزينه برداره؟

آخر فروم باز total_overdose's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کاکو شیرازیم ما.

پيش فرض

از راهنماييتون ممنونم
    حدودا فك مي كنيد چقدر هزينه برداره؟
    سلام
    اگر حتما از دیسک و صفحه باشه بین 100 تا 120 هزینه داره!
    حدود 70 تا 80 دیسک و صفحه والئو اصلی و بقیه هم دست مزد

6. این کاربر از total_overdose بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    RaSht

پيش فرض

با عرض پوزش !!! دوستان مشكلي كه در اين تاپيك مطرح كرده بودم و ازطريق مكانيك پيگيري كردم ! والا يه سري چيزا رو عوض كرد و گفت رو به راهه ماشينت ! اما واقعا من هنوز باش مشكل دارم !
    به طوري كه الان موقع استارت زدن ماشين به شددددت دود مي كنه !!!! و بعد از چند دقيقه خوب ميشه !
    دوستان ميشه راهنماييم كنيد....!

حـــــرفـه ای heinrich_himmler's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

با عرض پوزش !!! دوستان مشكلي كه در اين تاپيك مطرح كرده بودم و ازطريق مكانيك پيگيري كردم ! والا يه سري چيزا رو عوض كرد و گفت رو به راهه ماشينت ! اما واقعا من هنوز باش مشكل دارم !
    به طوري كه الان موقع استارت زدن ماشين به شددددت دود مي كنه !!!! و بعد از چند دقيقه خوب ميشه !
    دوستان ميشه راهنماييم كنيد....!
    ماشین چیه؟ مدل چه سالیه؟ کاربراتور یا انژکتور؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

مكانيكت بد بوده
    ببر يه جاي خوب بده دوباره موتور رو بازكنن و در مورد دور موتور مشكل از كلاچ هستش
    اول كه روشم ميكني دود چه رنگي ميده؟ اگه به ابي و سياه ميزد از رينگ موتوره و اگر به سفيد همون واشر سر سيلندره
    من هم پارسال اينطوري شد و براي همين اولين بار كه ماشين واشر سرسيلندر بخاطر آب كم كردن عوض كردم ميكانيك بد بود و مجبورشدم دوباره موتور رو بازكنم بدم تراشكاري و واشر سر سيلندر تعمير آخر گذاشتند. اگه اين دفعه خراب بشه حدود 300 فقط قيمت سر سيلندر سمنده. اين همه خسارت فقط بخاطر ميكانيك بد.

تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    RaSht

پيش فرض

مكانيكت بد بوده
    ببر يه جاي خوب بده دوباره موتور رو بازكنن و در مورد دور موتور مشكل از كلاچ هستش
    اول كه روشم ميكني دود چه رنگي ميده؟ اگه به ابي و سياه ميزد از رينگ موتوره و اگر به سفيد همون واشر سر سيلندره
    من هم پارسال اينطوري شد و براي همين اولين بار كه ماشين واشر سرسيلندر بخاطر آب كم كردن عوض كردم ميكانيك بد بود و مجبورشدم دوباره موتور رو بازكنم بدم تراشكاري و واشر سر سيلندر تعمير آخر گذاشتند. اگه اين دفعه خراب بشه حدود 300 فقط قيمت سر سيلندر سمنده. اين همه خسارت فقط بخاطر ميكانيك بد.
    سمند ال ايكس مدل 87 !
    والا دودش سفيده ! واسه اينكه اول فك مي كردم بخاره چون هوا سرده،‌ اما چون بوي دود ميداد فهميدم كه بخار نيست!

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

شما به یه مکانیک دیگه سر بزن اونوقت میفهمی اولی چیکار کرده!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •