تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 31

نام تاپيک: باور احمقانه ای که از خودمان داریم---باهوش بودن ایرانی ها

اگه نباشه جاش خالی می مونه shamsoddin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

معمولا تو تحقیقاتی که انجام میشه چین و تایوان و اینا اول میشن معمولا هم این کشورها توی تولیدات الکترونیکی خیلی پیشرفتن ولی رشد و پیشرفت علوم معمولا توسط دانشمندان کشورهای خاصی مثل آمریکا،بریتانیا،فرانسه و .. انجام میشه
    به نظر میرسه افراد باهوش بدون داشتن نبوغ و خلاقیت یا طرز تفکر جدید خیلی برجسته و سدشکن نمیشن، مثلا باهوشترین آدم جهان که میگن کره ایه _کیم اونگ یونگ_ کار فوق العاده ای تا خالا انجام نداده فقط هفت هشت تا مهندسی گرفته

ایرانیا هم بد نیستن سلام میرسونن

2. 2 کاربر از shamsoddin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز GHOST RECON's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

واقعا متاسفم که چند تا ایرانی نشستن خودشونو میبرن زیر سوال و برای دلیل حرفاشون از منابعی مثل bbc news که خود خارجی ها هم به دروغگوییش اطمینان دارن استفاده میکنن
    ایرانی ها باهوش هستن ولی چیزی که باعث میشه کم هوش به نظر برسن .......... یا به عبارتی تنبلیشونه

با مقام هایی که توی المپیاد های بین المللی کسب کردیم مشخص میشه کی باهوشه کی نیست
    همچنین از تعداد اختراعات و اکتشافات

اینم تو پرانتز بگم
    (کسی که میاد اینجا فکر میکنه خیلی مخه بعد حرف از فرار مغز ها میزنه و میگه خودمم دارم به این دسته می پیوندم تابلوهه یکی از بیکاران جامعه ست که داره میره اونور دنبال کار
    کدوم مغز متفکر ایرانی و غیر ایرانی بوده که وقتشو تو این فروم ها گذرونده باشه ؟؟؟)

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

4. 3 کاربر از GHOST RECON بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

جواب تو پرانتزتون:
    همین بیکاران جامعه وقتی میروند اونور آب استعدادشون شکوفا میشه و میشوند کارآفرین و نخبه و استاد دانشگاه که لابد شما برای اثبات باهوش بودن ایرانیان آنها را مثال هم میزنید.
    مورد زیاده. یکی خانم پردیس ثابتی که اگه تو ایران مونده بود، فوقش استاد دانشگاه ازاد برره میشد.
    ما اگر باهوشترین ملت جهان بودیم که هر حماقتی را تحمل نمیکردیم.

6. 5 کاربر از saeediranzad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز alone one's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من چندین سال هست که توی بحثهایی که توی بعضی مجالس بین دوستان و آشناهامون بوجود میاد مبنی بر هوش سرشار ایرانیها درگیرم

باور هوش سرشار ایرانی ها یک باور احمقانه بوده به نظر من همیشه
    و اکنون نتیجه تحقیقات

ایرانیها باهوشترین مردم جهان نیستند!

اینکه ايرانيان باهوش ترين مردم جهان " هستند در سال هاي گذشته تقريبا تبديل به ضرب المثلي معروف ميان ايرانيان شده است ، اما اين در حالي است كه اگر نتايج تحقيقات انجام شده در اين باره توسط دانشمندان انجام شده ، مطالعه شود ابطال اين گزاره ثابت مي شود . در واقع طبق تخقيقات علمي دانشمندان ما ايراني ها نه تنها گل سر سبد هوش در دنيا نيستيم بلكه جايگاهي متوسط در جهان داريم و ميلياردها نفر در جهان ضريب هوشي بالاتري از ما دارند .

"ريچارد لين " روانشناس و استاد ۸۱ ساله دانشگاه اولستر بريتانيا در كتابي كه در سال ۲۰۰۶ انتشار داد نتايج تحقيقات خود را در اين باره منتشر ساخته است .
    وي كه متخصص مطالعه بر روي تاثير دو متغير " نژاد " و " هوش " بر روي يكديگر است ، در كتاب خود وضعيت ضريب هوشي مردم جهان را با توجه به نژاد بررسي كرده و به اين نتيجه رسيده كه باهوش ترين مردم جهان با ضريب هوشي ۱۰۵ و بالاتر مردم كشورهاي شرق آسيا ( چين ، كره شمالي و جنوبي و ژاپن ) هستند .

در رده مياني كشورهاي اروپايي ، روسيه ، آسياي مركزي و قفقاز و حتي مغولستان قرار مي گيرند كه متوسط ضريب هوشي آنها ۹۰ تا ۱۰۰ است .
    ايرانيان به همراه تمامي كشورهاي خاورميانه و شمال آفريقا ، هند ، پاكستان و كشورهاي آسياي جنوبي و نيز دو قاره آمريكاي شمالي و جنوبي در رده مياني يعني با ضريب هوشي ۸۵ تا ۹۰ قرار مي گيرند.
    نادرست بودن این باور هم مثل خیلی باورهای اشتباه دیگه از قبیل نژادی موهوم بنام آریایی و.... و... که هیچ سند و استدلالی پشتشون نیست جز غرور بیجا مدتهاست که اثبات شده و چیزهایی مجرد نیست که قابل دیدن و استنتاج نباشه:
    همین مشکلات روزمره ی زندگی که در حل اونها عاجزیم. دوباره کاریهای. خرابکاریها. قبول نکردن واقعیات قبول نکردن تقصیرات و کم کاریها و انداختنش به گردن عوامل فرعی و خارجیها و... توی کشور ما بیداد میکنه.
    اینها همه بخشی از عوارض کم هوشیه.
    هزاران ساله در تاریخ ما زلزله در این کشور میاد بازم عمداً خونه هامون رو طوری میسازیم که با زلزه ی 3.5 ریشتری ترک برمیداره.اینا فقط بخشی کوچیک از نمودهای کم هوشی یک ملته.
    ژاپنیها اینطورند؟
    هر چه بسمت جوامع فقیرتر میریم که وضع تغذیه ای بدتری و بالطبع مغز رشد نیافته تری دارند وضع بدتر میشه.
    شوربختانه دو دهه فرار مغزها(که تا دو ماه دیگه خودم یکیشون هستم!!) باعث پایینتر آمدن توزیع نرمال هوش بهر در ایران شده و وضع از آنی که هست بدتر داره میشه:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    کاش حداقل پشتکار بالایی میداشتیم که جبران این قضیه رو بکنه ولی دریغ که فقط در خوردن پشتکار داریم طوریکه در کنار بقیه ی رکوردهایی که در دنیا داریم.... رتبه ی دهم پرخوری رو هم در دنیا کسب کردیم اخیراً.

ما توی المپیادها رتبه های خوبی داریم ولی این ملاک نیست چون گفته میشه توی دنیا فقط ایران و تا حدی چین هستند که برای تعداد انگشت شماری از
    نخبه ترین دانش اموزان با استعدادشون دوره های دو ساله ی بسیار بسیار سنگین و فشرده ی آموزشی مخصوص المپیاد میذارن و همه جور دروس سطح بالای دانشگاهی رو به خوردشون میدن تا رتبه بیارن.
    به اذعان سرپرستان و بچه های المپیادی ما، کشورهای پیشرفته اصلاً المپیاد براشون مهم نیست و فقط تعدادی دانش امور کاملاً عادی علاقمند رو به المپیادها اعزام میکنن نه نخبه هاشون رو.

ولی گذشته از اینا تحقیقات آماری و علمی مستندی وجود داره که از سالها قبل میزان هوش جوامع انسانی رو نشون داده:

دوست عزیز با وجود احترامی که برای نظرتون قائلم و جواب من به پستتون شخصی نیس اما اصلا بر پایه علمو منطق صحبت نکردین،من کاری ندارم ایرانیا باهوشن یا نیستن یا هرچیزه دیگه،شما تو تحلیلتون از یه کتاب و یه فرد بعنوان معیار استفاده کردین که ممکنه درست باشه،ممکنه نباشه و یه تحقیق بین المللی نیست
    در مورد المپیادیام بگم که این یکیم شما نمیدونم بر چه اساسی همینطوری بی اطلاع صحبت میکنین!کجا کشورای دیگه فقط دانش آموزای علاقه مندشونو روونه مسابقات میکنن!برای دانش آموزان مقیم ایالات متحده(نه لزوما آمریکایی ها)اگر بتونن در مدارس خودشون نمره های خوبی بیارن و یا با معرفی دبیرانشون(قانونش دقیق یادم نیس)تو یه المپیاد سراسری تو ایالات متحده شرکت میکنن،درواقع طرح اولیه المپیاد از آمریکا اومده بیرون
    درضمن فقط ایرانو چینم نیستن،هندم همین کارو میکنه(کشورای دیگه رو اطلاع دقیق ندارم،شاید بقیه کشورام همینطور باشن)
    درمورد زلزله و ... هم یموقع کسی استعدادتو تواناییشو داره اما بکار نمیگیره و یموقع کسی همچین استعدادیو نداره،این مسئله اصلا به هوش ربطی نداره!ژاپنیه مدیری داره که میفهمه زلزله جون انسانو بخطر میندازه و اگه کاری واسش نکنن(باتوجه به تعداد بالای زلزله در ژاپن)کشوری واسشون باقی نمیمونه اما اینجا مدیر احمقی (ببخشید)داره تصمیم میگیره که اصلا جون بقیه واسش مهم نیس،درضمن چون تو ژاپن کمیت و کیفیت زلزله زیاده مجبورن اونا به این فکر باشن،مثلا زلزله اندازه زلزله آذربایجان ما واسشون تو سال چندین بار اتفاق میفته اما تو ایران نه به این تعداد
    کلا نمیشه با مثال استدلال کرد و یا چیزیو ثابت کرد!
    درکل ادعا ندارم ایرانیا خیلی باهوشن یا خیلی کم هوش اما اینجوری استدلال کردنم از یه ایرانی بعیده
    اگر کسی قانع نشد حتما تو پست بعدی با سند(چه داخلی و چه خارجی)گسترده تر بحث میکنم
    آها درمورد آریایی هام واقعا دیگه متاسفم،یه چیزه اثبات شدس ولی شنیدم که درصد کمی از ایرانیها ژن آریایی دارن!
    Last edited by alone one; 16-12-2012 at 14:44.

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

این موضوع فقط یکی دیگه از خصلت های بد ایرانی هارو نشون میده. نشون میده که ایرانی ها خودبزرگ بین هم هستن

طبق چیزی من میدونم آمریکایی ها بسیار باهوش و متواضع هستن ( البته من به صورت مستقیم هیچ آمریکایی رو ندیدم اما از طریق اینترنت با چندتا آمریکایی دوستم )

هرچیزی از اینها بگم کم گفتم! خصوصیت هایی که دارن و خیلی پرنگ هم هست اینا هستن

1- خیلی کمک جو هستن! یعنی کسی مشکل داشته باشه سعی میکنن بدون هیچ چشم داشتی و فقط از روی انسانیت براش وقت بذارن و بهش کمک کنن
    2- به هیچ وج خودشون رو بهتر از مردم کشورهای دیگه نمی دونن
    3- به عدالت خیلی اهمیت میدن
    4- بدون اینکه خودشون بخوان یا سعی کنن بسیار متواضع هستن
    5- حسادت تو وجودشون خیلی کمرنگه
    6- تفکرشون چند بعدی هستش یعنی از یه زاویه به چیزی نگاه نمی کنن و همه زاویه هاشو می بینن

خصوصیت های بد آمریکایی ها

1- بی بند و باری جنسی و نداشتن شرم و حیاء تو اینجور مسائل!

====

خصوصیت های خوب ایرانی ها

1- به شدت لوده و استعاد بی نظیر در صنعت جوکسازی و پیش قدم این صنعت در جهانن. که به نظرم این به مورد خیلی خوبه در مورد ایرانی ها

خصوصیت های بد

1- خودخواه
    2- خود بزرگ بین
    3- تفکر تک بعدی یعنی نمی تونن یه موضوع رو درست و حسابی تحلیل کنن و زاویه های دیگه اش رو بسنجن
    4- حسادت زیاد
    5- تک رای! یعنی فکر می کنن فقط حرف خودشون درسته و به هیچ عنوان قانع نمی شن
    6- کوتاه فکر

البته اینا هم طبیعی هست چون ایران همیشه فقر و بی فرهنگی وجود داشته و اینا هم محصولات فقر و بی فرهنگیه

9. 4 کاربر از anti-military بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال moh72's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    اردبیل

پيش فرض

دوست عزیز با وجود احترامی که برای نظرتون قائلم و جواب من به پستتون شخصی نیس اما اصلا بر پایه علمو منطق صحبت نکردین،من کاری ندارم ایرانیا باهوشن یا نیستن یا هرچیزه دیگه،شما تو تحلیلتون از یه کتاب و یه فرد بعنوان معیار استفاده کردین که ممکنه درست باشه،ممکنه نباشه و یه تحقیق بین المللی نیست
    در مورد المپیادیام بگم که این یکیم شما نمیدونم بر چه اساسی همینطوری بی اطلاع صحبت میکنین!کجا کشورای دیگه فقط دانش آموزای علاقه مندشونو روونه مسابقات میکنن!برای دانش آموزان مقیم ایالات متحده(نه لزوما آمریکایی ها)اگر بتونن در مدارس خودشون نمره های خوبی بیارن و یا با معرفی دبیرانشون(قانونش دقیق یادم نیس)تو یه المپیاد سراسری تو ایالات متحده شرکت میکنن،درواقع طرح اولیه المپیاد از آمریکا اومده بیرون
    درضمن فقط ایرانو چینم نیستن،هندم همین کارو میکنه(کشورای دیگه رو اطلاع دقیق ندارم،شاید بقیه کشورام همینطور باشن)
    درمورد زلزله و ... هم یموقع کسی استعدادتو تواناییشو داره اما بکار نمیگیره و یموقع کسی همچین استعدادیو نداره،این مسئله اصلا به هوش ربطی نداره!ژاپنیه مدیری داره که میفهمه زلزله جون انسانو بخطر میندازه و اگه کاری واسش نکنن(باتوجه به تعداد بالای زلزله در ژاپن)کشوری واسشون باقی نمیمونه اما اینجا مدیر احمقی (ببخشید)داره تصمیم میگیره که اصلا جون بقیه واسش مهم نیس،درضمن چون تو ژاپن کمیت و کیفیت زلزله زیاده مجبورن اونا به این فکر باشن،مثلا زلزله اندازه زلزله آذربایجان ما واسشون تو سال چندین بار اتفاق میفته اما تو ایران نه به این تعداد
    کلا نمیشه با مثال استدلال کرد و یا چیزیو ثابت کرد!
    درکل ادعا ندارم ایرانیا خیلی باهوشن یا خیلی کم هوش اما اینجوری استدلال کردنم از یه ایرانی بعیده
    اگر کسی قانع نشد حتما تو پست بعدی با سند(چه داخلی و چه خارجی)گسترده تر بحث میکنم
    آها درمورد آریایی هام واقعا دیگه متاسفم،یه چیزه اثبات شدس ولی شنیدم که درصد کمی از ایرانیها ژن آریایی دارن!
    چه اثباتی؟کی ثابت کرده؟
    واقعا این بحث نژاد اریایی رو بیخیال بشید این که ادم خودشو نژاد برتر بدونه خیلی غلطه عین همون تفکر نازی هاست که خودشونو نژاد برتر میدونستن

آخر فروم باز h-blade's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    همدان

پيش فرض

من چندین سال هست که توی بحثهایی که توی بعضی مجالس بین دوستان و آشناهامون بوجود میاد مبنی بر هوش سرشار ایرانیها درگیرم

باور هوش سرشار ایرانی ها یک باور احمقانه بوده به نظر من همیشه
    و اکنون نتیجه تحقیقات

ایرانیها باهوشترین مردم جهان نیستند!

اینکه ايرانيان باهوش ترين مردم جهان " هستند در سال هاي گذشته تقريبا تبديل به ضرب المثلي معروف ميان ايرانيان شده است ، اما اين در حالي است كه اگر نتايج تحقيقات انجام شده در اين باره توسط دانشمندان انجام شده ، مطالعه شود ابطال اين گزاره ثابت مي شود . در واقع طبق تخقيقات علمي دانشمندان ما ايراني ها نه تنها گل سر سبد هوش در دنيا نيستيم بلكه جايگاهي متوسط در جهان داريم و ميلياردها نفر در جهان ضريب هوشي بالاتري از ما دارند .

"ريچارد لين " روانشناس و استاد ۸۱ ساله دانشگاه اولستر بريتانيا در كتابي كه در سال ۲۰۰۶ انتشار داد نتايج تحقيقات خود را در اين باره منتشر ساخته است .
    وي كه متخصص مطالعه بر روي تاثير دو متغير " نژاد " و " هوش " بر روي يكديگر است ، در كتاب خود وضعيت ضريب هوشي مردم جهان را با توجه به نژاد بررسي كرده و به اين نتيجه رسيده كه باهوش ترين مردم جهان با ضريب هوشي ۱۰۵ و بالاتر مردم كشورهاي شرق آسيا ( چين ، كره شمالي و جنوبي و ژاپن ) هستند .

در رده مياني كشورهاي اروپايي ، روسيه ، آسياي مركزي و قفقاز و حتي مغولستان قرار مي گيرند كه متوسط ضريب هوشي آنها ۹۰ تا ۱۰۰ است .
    ايرانيان به همراه تمامي كشورهاي خاورميانه و شمال آفريقا ، هند ، پاكستان و كشورهاي آسياي جنوبي و نيز دو قاره آمريكاي شمالي و جنوبي در رده مياني يعني با ضريب هوشي ۸۵ تا ۹۰ قرار مي گيرند.
    نادرست بودن این باور هم مثل خیلی باورهای اشتباه دیگه از قبیل نژادی موهوم بنام آریایی و.... و... که هیچ سند و استدلالی پشتشون نیست جز غرور بیجا مدتهاست که اثبات شده و چیزهایی مجرد نیست که قابل دیدن و استنتاج نباشه:
    همین مشکلات روزمره ی زندگی که در حل اونها عاجزیم. دوباره کاریهای. خرابکاریها. قبول نکردن واقعیات قبول نکردن تقصیرات و کم کاریها و انداختنش به گردن عوامل فرعی و خارجیها و... توی کشور ما بیداد میکنه.
    اینها همه بخشی از عوارض کم هوشیه.
    هزاران ساله در تاریخ ما زلزله در این کشور میاد بازم عمداً خونه هامون رو طوری میسازیم که با زلزه ی 3.5 ریشتری ترک برمیداره.اینا فقط بخشی کوچیک از نمودهای کم هوشی یک ملته.
    ژاپنیها اینطورند؟
    هر چه بسمت جوامع فقیرتر میریم که وضع تغذیه ای بدتری و بالطبع مغز رشد نیافته تری دارند وضع بدتر میشه.
    شوربختانه دو دهه فرار مغزها(که تا دو ماه دیگه خودم یکیشون هستم!!) باعث پایینتر آمدن توزیع نرمال هوش بهر در ایران شده و وضع از آنی که هست بدتر داره میشه:
    کاش حداقل پشتکار بالایی میداشتیم که جبران این قضیه رو بکنه ولی دریغ که فقط در خوردن پشتکار داریم طوریکه در کنار بقیه ی رکوردهایی که در دنیا داریم.... رتبه ی دهم پرخوری رو هم در دنیا کسب کردیم اخیراً.

ما توی المپیادها رتبه های خوبی داریم ولی این ملاک نیست چون گفته میشه توی دنیا فقط ایران و تا حدی چین هستند که برای تعداد انگشت شماری از
    نخبه ترین دانش اموزان با استعدادشون دوره های دو ساله ی بسیار بسیار سنگین و فشرده ی آموزشی مخصوص المپیاد میذارن و همه جور دروس سطح بالای دانشگاهی رو به خوردشون میدن تا رتبه بیارن.
    به اذعان سرپرستان و بچه های المپیادی ما، کشورهای پیشرفته اصلاً المپیاد براشون مهم نیست و فقط تعدادی دانش امور کاملاً عادی علاقمند رو به المپیادها اعزام میکنن نه نخبه هاشون رو.

ولی گذشته از اینا تحقیقات آماری و علمی مستندی وجود داره که از سالها قبل میزان هوش جوامع انسانی رو نشون داده:

من فقط يه چيزو ميدونم اونم اينه كه شما دو تا هستين كه به خاطر هوش و آي كي فوق العاده كمتون ميانگين هوش ايراني ها رو آوردين پاييد به جز شما دو تا ما با هوش ترين افراد جهان هستيم....

البته اين كه مگي هوش همه ايراني ها كمه به يه ضرب المثل قديمي بر ميگرده كه ميگه: كافر همه را به كيش خود پندارد

آخر فروم باز secretman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ساري

پيش فرض

این سایت 50 تا سوال میپرسه و در آخر ضریب هوشی شما رو میگه

خیلی جالبه ، امتحان کنید

50 تا سوال و 30 دقیقه وقت

دچار عقب ماندگي ذهني هستيد كمتر از 70
    ضريب هوشي شما كمتر از حد طبيعي است بين 70 تا 90
    ضريب هوشي شما طبيعي است بين 90 و 120
    ضريب هوشي شما بسيار زياد است بالاتر از 120

کـاربـر بـاسـابـقـه MehranVB's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

دوستي داشتم كه مهندس پروژه برج ميلاد بود. هميشه راجع به اين پروژه موقع ساختش با اب وتاب صحبت ميكرد و من هم كه حوصله اش رو نداشتم فقط بهش نگاه ميكردم و سرمو براي تاييد تكون ميدادم ولي توي فكر خودم بودم. يه روز ديدمش كه خيلي ناراحت بود. ازش پرسيدم كه چي شده كه شروع كرد به تعريف كردن. گفت:
    " امروز يه چيزي پيش اومد كه خيلي ناراحتم كرد. يه گروه ژاپني اومده بودن براي بازديد. حدودا ١٤ يا ١٥ نفر بودن ، هر دونفر با يكي از ما رفتن كه از چيزهاي مختلف بازديد كنن. من هم با دو نفرشون رفتم و شروع به توضيح دادن كردم . از سه طبقه زيرزمين شروع كردم واينكه حدود ٤٥٠ تا ٥٠٠ ميليون دلار هم هزينه ساخت اون شده به اضافه اينكه ٨ سال هم از موقع شروع تا پايانش طول كشيده و بعد main hall و تجهيزات basement , seismic device ، و بعد سالن اجتماعات رو نشونشون دادم و بعد هم رفتيم توي اسانسور كه قسمتهاي كلاهك و pinnacle رو بهشون نشون بدم كه توي اسانسور يكيشون پرسيد از اين قسمتshaft چه استفاده اي ميشه؟؟؟ من هم نيشخندي زدم و گفتم كه خوب معلومه ديگه اين قسمت كلاهك ٢٥٠٠٠ تني رو كه بزرگترين كلاهك برج مخابراتي در دنيا هست رو نگه ميداره. اون گفت نه منظورم اين نيست، يعني اينكه اينجا مسكوني هست يا اداري ؟؟ من گفتم نه اين قسمت خاليه و راه پله و اسانسور و انتقال تجهيزات از اينجاست. اون هم ديگه چيزي نگفت و رسيديم به بالاي برج . خلاصه اونجا هم يه سري چيزها رو نشون دادم و بعد رسيديم به رستوران گردان . چون هنوز راه نيفتاده بود من رفتم كه موتورش رو نشون بدم كه يكيشون گفت كه اين چرا اين شكليه؟؟؟ پيش خودم گفتم كه اينها چه جوري اينقدر كم استعدادن!!! رستوران گردان تا حالا نديدن و بعد هم با افتخار گفتم كه اين رستوران گردانه و يه عالمه توضيح دادم. خلاصه اون قسمتها كه تموم شد اومديم روي تراس كه اون يكي گفت : پس gyroscope اينجا كجاست ؟؟؟ من گفتم كه البته جايي براش تعبيه كرديم ولي فعلا در برنامه نيست كه اون رو در محل بذاريم ... ياروگفت جالبه چون من اون رستوران گردان رو فكر كردم كه gyroscope هست... روي تراس كه بوديم ژاپني اولي ازم سوال كرد كه اين كوهها مال كشور شماست؟؟؟ من هم بادي در غبغب انداختم و گفتم بله تمام اونها مال كشور ماست. گفت ارتفاعشون چقدره ؟؟ گفتم ٤٠٠٠ متر حدودا . گفت چقدر از اينجا فاصله داره ؟؟؟؟ گفتم حدودا ٨ تا ١٠ كيلومتر. گفت تله كابين هم داره؟؟ گفتم بله داره ، ميخواين ببرمتون اونجا؟ اسكي هم ميتونين بكنين. گفتن نه احتياجي نيست. اون اولي از من پرسيد كه شما مسوول پروژه هستين؟؟؟ و من هم كه خيلي جو گرفته بودم گفتم بله خودم هستم ( البته نبودم و فقط مسوول يه قسمت كوچيكش بودم) بعد يه چيزي به ژاپني به هم گفتن و شونه هاشون رو بالا انداختن و به ساعتشون نگاه كردن و گفتن بايد بريم براي ناهار. براي ناهار رفتيم و همهشون جمع شدن و من با اون اوليه سر يه ميز نشستيم. اولش ساكت بود و هيچي نميگفت، بعدش يه دفعه رو به من كرد و گفت شما گفتين اين برج shaft اش خاليه يعني استفاده اداري ومسكوني نداره؟؟ گفتم بله براي مخابرات ساخته شده. گفت شما گفتين اون كوهها هم مال شماست و كمتر از ١٠ كيلومتر با اينجافاصله داره؟؟؟؟ گفتم بله مطمئنا. گفت خوب اگه شما مسوول اين پروژه بودين چرا اين برج رو روي اون كوهها نساختين؟؟؟ گفتم اخه اين كه خيلي واضحه توي اونشرايط جوي اين همه مصالح براي ساختن برج اونجا رو چه جوري ببريم؟؟ گفت خوب من و دوستم هم همينو داشتيم بحث ميكرديم شما اصلا احتياجي به ساختن برج نداشتين يه دكل اونجا ميذاشتين . يه دكل مخابرات در ارتفاع ٤٠٠٠ متري بهتر از يه دكل روي يك برج ٤٠٠ متري عمل ميكنه. Shaft اين برج كه خاليه كاري انجام نميده. گفتم شوخي ميكنين، خوب اگه اينطوريه شما چرا خودتون بلندترين برج مخابراتي دنيا رو دارين ميسازين(SKY TREE بلندترين برج مخابراتي جهان در توكيو سال٢٠١٢ افتتاح شد ولي اون موقع در حال ساخت بود) ؟؟؟؟؟ گفت توكيو يه شهريه كه در كنار اب هاي ازاده. بلندترين منطقه اون ١٠٠ متر ارتفاع نداره . در ضمن تا ٦٥ كيلومتريش كوه ١٠٠٠ متري هم نيست چه برسه به كوه ٤٠٠٠ متري در فاصله ٩ كيلومتريش. گفتم اين همه برج مخابراتي تو دنيا هست... حرفم تموم نشده بود كه گفت برج رو كه براي رقابت نميسازن ، براي نياز ميسازن. تمام اونهاي ديگه هم از اين قاعده مستثني نيستن. ..... يك كم فكر كردم .. برج مسكو ، تيانشان، تورنتو، كوالالامپور .. راست ميگفت!!!! همه اينها در زمينهاي flat land ساخته شدن و حتي تا فاصله ده ها يا صد ها كياومتر اصلا يك تپه ٤٠٠ يا ٥٠٠ متري هم نيست!!!!!!!!
    گفتم اخه ما نياز به يك سمبل ملي داشتيم ،،،، گفت شما ميتونستين يه سمبل ملي با ١٠ يا١٥ ميليون دلار درست كنين نه يك برج ٥٠٠ ميليون دلاري روي ضعيفترين نقطه شهر ،،، اونم بدون gyroscope كه حتي به يك طوفان اجازه ميده كه اون رو جابجا كنه و نه حتي زلزله. چون تا جايي كه من ميدون gyroscope به صورت built in كار گذاشته ميشه و بايد اون در محل قرار داده بشه و بعد pinnacle دورش ساخته بشه...
    من ديگه جوابي نداشتم بدم فقط گفتم كه من مسوول ساخت اينجا نبودم و يه سري پرت وپلا كه از قيافه يارو فهميدم كه ديگه نبايد ادامه بدم ،،،، هر دو ديگه حرفي نزديم.... من هم داشتم زمين و زمان رو مقصر ميدونستم از اقا محمد خان قاجار كه چرا تهران رو وسط كوهها ساخت نه بغل يه پهنه ابي تا ما بتونيم راحت توش برج بسازيم تا كسي كه ٥٠٠ ميليون دلار رو هزينه اين برج كرد و علاوه بر اون فكر روزي كه يك جسم به وزن يك برابر ونيم USSR GEORGE WASHINGTON از ارتفاع ١٠٠٠ پا بخوره وسط بزرگراه همت!!!! و در يك سناريوي بدتر وارد پارك وي بشه و غلت بخوره بره پايين!!!!
    از همه بدتر چيزي كه ازارم ميداد اين بود كه من دو سال و نيم اينجا كار كردم و بعدش دو سال هم درگير اينجا بودم ولي اصلا اين فكر به مغزم خطور هم نكرده بود و اين دوتا در عرض يك ساعت اين رو فهميدن!!! و تازه ما ايراني ها نميدونم از كجامون در اورديم كه باهوشيم؟؟؟.

14. 6 کاربر از MehranVB بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Ramin khuzestan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

ضریب هوشی من 110 بود البته نمیدونم این تست که دوستمون [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گذاشتن معتبر بود یا نه!
    علاوه بر خصلت هایی که بقیه دوستان در مورد ایرانیها گفتن یه خصلت دیگه هم دارن و اونم نژاد پرستیشونه که اونقد سطح فکر پایینی دارن که به اصالته هم وطن های خودشون هم احترام نمیذارن
    نمونش جوک هایی که همه روزه به گوشمون میخورن در مورد ترک و لر و عرب و گیلانی و اصفهانی و تهرانی و قزوینی و ... بعد کافیه یه زلزله بیاد مثل همین زلزله که چند وقت پیش توی آذربایجان رخ داد تا مردم یاد هموطنشون بیفتن

16. 2 کاربر از Ramin khuzestan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •