تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 42

نام تاپيک: حمله به ایران باستان ، با چه هدف؟

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

باور کن اشتباه میکنی کشورت ایران است شاید تو شناسنامه ات مهر ایران خورده باشه اما این دلیلی بر ایرانی بودن تو نیست. گفته شما براساس بغض کینه حسادت و عقده بیش از حد به تاریخ و تمدن با شکوه ایران است و اساسا گفته و عقاید شما پوچ مزحک وبی اساس است و غیر مستند و قابل قبول نمی باشد در ضمن ادای آدمهای به ظاهر روشن فکر با گفتن جملات پوچ و تبلیغی همچون (ولی به عنوان یک انسان قرن حاضر بهتره یا قرن 21)که در اصل کور فکرن را در نیار.
    خطاب کردن پارس ها به فارس نشان از نژاد پرستی محض و کینه و حسادت شما از پارس ها می باشد.
    اشتباه دیگر شما این است که پارس ها را یک قوم از اقوام ایرانی می دانید در صورتی که پارس ها همان ایرانند و ایران همان پارس است .

هرگز پارس ها در قالب محدودی به نام قوم قرار نمیگیرند و این چیزی است که شما و امثال شما را آنچنان آزرده خاطر کرده که با توهین و جعل تاریخ سعی بر ضربه زدن به آن را دارید.
    همین که شناسنامه من مهر ایران خورده میگه که من ایرانی هستم ولی ادعایی ندارم که از بقیه بیشتر ایرانی هستم ! ولی این توهم بیش ایرانی پنداری شماست که من رو به کینه و بغض نسبت به فرهنگ و تمدن ایران متهم میکنه. ایران به عنوان یه کشور باستانی غنی از فرهنگ و تمدن هستش و من هم بهش افتخار میکنم ولی اگه جایی اشتباهی هم شده اون رو وظیفه داریم تقبیح کنیم تا از تکرارش جلوگیری بشه ، همونجوری که تیکه تیکه کردن و قیچی زدن زیر تاریخ و فرهنگ ایران باید تقبیح بشه.
    اوج شوونیسم فارس گرایی شما رو دیگه میشه در پاراگراف آخر به عینیت دید.
    فارس فقط یک قوم هست از ده ها (اگه نگیم صدها) اقوام ساکن ایران (چه ایران امروزی ، چه ایران تاریخی) و اتفاقا زیبایی ایران به همین تکثرش و اقوام و فرهنگ ها و زبانهای گوناگونش هست.
    در کنار فارس در ایران ترک، عرب، کرد ، بلوچ ، لر ، خراسانی ، سیستانی ، گیلک و ... داریم که همه در کنار هم کشور ما رو تشکیل میدن.

2. این کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز dvd2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    OPTICAL FIBER

پيش فرض

همین که شناسنامه من مهر ایران خورده میگه که من ایرانی هستم ولی ادعایی ندارم که از بقیه بیشتر ایرانی هستم ! ولی این توهم بیش ایرانی پنداری شماست که من رو به کینه و بغض نسبت به فرهنگ و تمدن ایران متهم میکنه. ایران به عنوان یه کشور باستانی غنی از فرهنگ و تمدن هستش و من هم بهش افتخار میکنم ولی اگه جایی اشتباهی هم شده اون رو وظیفه داریم تقبیح کنیم تا از تکرارش جلوگیری بشه ، همونجوری که تیکه تیکه کردن و قیچی زدن زیر تاریخ و فرهنگ ایران باید تقبیح بشه.
    اوج شوونیسم فارس گرایی شما رو دیگه میشه در پاراگراف آخر به عینیت دید.
    فارس فقط یک قوم هست از ده ها (اگه نگیم صدها) اقوام ساکن ایران (چه ایران امروزی ، چه ایران تاریخی) و اتفاقا زیبایی ایران به همین تکثرش و اقوام و فرهنگ ها و زبانهای گوناگونش هست.
    در کنار فارس در ایران ترک، عرب، کرد ، بلوچ ، لر ، خراسانی ، سیستانی ، گیلک و ... داریم که همه در کنار هم کشور ما رو تشکیل میدن.
    دیدی اشتباه کردی. مهر خوردن ایران در شناسنامه شما دلیلی بر ایرانی بودن شما نیست .
    بازهم بنده را به افراط گرایی متهم کردی.القاب صفات و توهمات خودت را به دیگران نسبت نده!
    هرگز پارس ها در قالب محدودی به نام قوم قرار نمیگیرند و این چیزی است که شما و امثال شما را آنچنان آزرده خاطر کرده که با توهین و جعل تاریخ سعی بر ضربه زدن به آن را دارید.
    تو و امثال تو هیچی ندارید هیچی این یه واقعیت محضه! خودت را پشت اقوام ایرانی با به میان آوردن آنها قایم میکنی و شروع به ضربه زدن به ایرانیان می کنی .هدف تو و امثال تو هم اینه امروز حرف از ده ها قوم و فردا حرف از هزاران قوم در ایران میزنی هدفی که دشمنان ایران دنبالش هستن که ایران در قالبی به نام قوم محدود و در نتیجه نابود کنند.

4. این کاربر از dvd2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

vxp

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

به نظر من فقط یه مزدور میتونه تاریخ کشور خودشو زیر سوال ببره.
    این چند وقته یه سری پستها و تایپیکهایی با موضوع مشخص زده میشه همه هم شبیه هم.
    سوال اینه که چقدر میگیرین پست میدین؟

6. 2 کاربر از J@viD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

تاریخ ایران:
    همه پادشاهان عادل، تمام کشورگشایی ها به دلیل نجات سایر کشورها بوده، هیچ جا هیچ ظلمی نشده، همه مناطقی که تحت تصرف قرار گرفت باهاشون به خوبی رفتار شد، تمدنی نابود نشد و ...

تاریخ بقیه جهان:
    همه پادشاهان ظالم، تمام کشورگشایی ها به دلیل استعمار بوده، همه جا ظلم شده، با مناطق تحت تصرف با ظلم محض رفتار شد، تمدن ها نابود شدند و ...

ایران تنها کشور عادل و سالم جهان که امپراطوری هاش خوب و بدون مشکل بودند! یا شاید یکم تعصب رو باید کنار گذاشت.

--

جالب اینجاست وقتی سایرین به کشور ما حمله کردند (مغول ها، اعراب، روم، اسکندر مقدونی و ...) ما ازشون به بدی یاد می کنیم. وقتی خارجی هایی اومدن به دنبال منابع کشور ما (مثل انگلیسی ها)، بسیار بسیار بد!! غافل از اینکه ما در تاریخمون دقیقا همین کارها رو با بقیه کشورها کردیم. ما کشورگشایی کردیم، تمدن ها و تاریخ سایرین رو نابود کردیم، قتل و غارت و ... هم داشتیم، و بله در مقاطعی هم پادشاهان خوبی داشتیم ولی کلیت مسئله امپراطوری ها همون غارت و استعمار سایر کشورهاست. حالا چه امپراطوری های ایران، چه روم، چه بریتانیا، عثمانی و ... . دلیل اینکه ما خودمون رو خوب می دونیم و بقیه رو بد فقط قبیله گرایی افراطی، وطن پرستی افراطی و نژادپرستی است.

خوب دانستن خود و بد دانستن سایرین همیشه کار بسیار ساده ای است! هر قبیله ای و گروه و ... ای رو که در تاریخ ببینیم همیشه فکر می کرده خودش خوب است و بقیه بد. هنر اینه که شخص مکث کنه، نگاهی به درون داشته باشه و ببینه کجا در چه زمانی خودش و کشورش و تاریخش می تونسته بهتر کار کنه و کجا اشتباه کرده. اون انگلیسی ای که به امپراطوری بریتانیایی که درش آفتاب هیچ وقت غروب نمی کرد افتخار می کنه هنر نکرده، اون شخصی هنر کرده که مکث کنه و ببینه هزینه داشتن اون امپراطوری برای سایر مردم جهان چقدر بوده و چقدر ظلم در حق سایرین شد تا اون امپراطوری پایدار بمونه.

این به این معنی نیست که هر انتقادی از تاریخ خود کشور صحیح است، ولی نپذیرفتن هیچ انتقادی همونقدر اشتباه است که پذیرفتن همه انتقادات اشتباه است.

8. 7 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه ●●●FDR●●●'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

تاریخ ایران مثل هر تمدن قدیمی دیگری تاریخ پر فراز و نشیبی هست روزهای سخت داشته روزهای باشکوه هم داشته. ولی به عنوان یک انسان قرن حاضر بهتره با دید منطقی تر و بدون تعصب به این تاریخ نگاه بشه جاهاییش که باعث افتخاره ازش به نیکی یاد بشه جاهاییش که نه تقبیح بشه و در کل درس گرفته بشه برای حال و آینده، باز هم به عنوان یک انسان قرن ۲۱ دیگه الگوها و جنگ آوران باستانی مخصوصا در امپراطوری مثل ایران که اکثرا دچار خودکامگی و استبداد بوده نمیتوانند الگو مناسبی باشند.
    میتونم از شما سوال کنم شما کدوم قسمتش رو فراز میدونید ؟ و کدوم قسمتش به نظر شما نشیب هست ؟ چون تا اونجایی که من میدونم اکثر تاریخدانها حتی تاریخدانهای غیر ایرانی هم دوران کوروش رو فراز تاریخ ایران میدونن . از نظر شما کدوم قسمت تاریخ ایران فراز و کدوم قسمت فرود هست ؟

10. این کاربر از ●●●FDR●●● بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

vxp

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

میتونم از شما سوال کنم شما کدوم قسمتش رو فراز میدونید ؟ و کدوم قسمتش به نظر شما نشیب هست ؟ چون تا اونجایی که من میدونم اکثر تاریخدانها حتی تاریخدانهای غیر ایرانی هم دوران کوروش رو فراز تاریخ ایران میدونن . از نظر شما کدوم قسمت تاریخ ایران فراز و کدوم قسمت فرود هست ؟
    پاسخ این پرسش به این سادگی نیست چون معیارها در هر برهه زمانی متفاوت هست حتی عقاید پیشرو یک مصلح اجتماعی در دوره بعدی میتونه عقب افتاده باشه برای همین باید وقایع تاریخی رو در برهه زمانی خودشون ارزیابی کرد.
    جایی که به تعالی فرهنگی و اجتماعی و سیاسی و ... انجامیده باعث افتخار و جایی که به کشورگشائی و بی عدالتی و... انجامیده باعث عبرت.
    مثلا مجلس مهستان یه افتخار هست همونجور مشروطه یا الغای پادشاهی تعالی هنر و فرهنگ در دوره های از نکات مثبت فرهنگی و سقوط اخلاقی در دوره هایی از نکات منفی.

اگه نباشه جاش خالی می مونه ●●●FDR●●●'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

پاسخ این پرسش به این سادگی نیست چون معیارها در هر برهه زمانی متفاوت هست حتی عقاید پیشرو یک مصلح اجتماعی در دوره بعدی میتونه عقب افتاده باشه برای همین باید وقایع تاریخی رو در برهه زمانی خودشون ارزیابی کرد.
    جایی که به تعالی فرهنگی و اجتماعی و سیاسی و ... انجامیده باعث افتخار و جایی که به کشورگشائی و بی عدالتی و... انجامیده باعث عبرت.
    مثلا مجلس مهستان یه افتخار هست همونجور مشروطه یا الغای پادشاهی تعالی هنر و فرهنگ در دوره های از نکات مثبت فرهنگی و سقوط اخلاقی در دوره هایی از نکات منفی.
    خوب شما که در برهه زمانی خودش ارزیابی میکنید به نظرتون در زمان همان کوروش کشورگشا , بقیه کشورها در حال هدیه دادن خاکشون به بقیه بودن ؟ خوب بقیه هم داشتن کشور گشایی میکردن.

13. این کاربر از ●●●FDR●●● بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

vxp

پروفشنال NEED FOR PC's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

بنظر بنده ی صغیر،هدف تاپیک پوچ هست!
    حمله به ایران باستان، با چه هدف؟
    صرفا اگر به نتیجه برسیم که کشور X با هدف Y به پرشیا حمله کرد، الان هیچ ارزشی نداره!
    آدما فرق کردن!
    درس گرفتن از گذشته،از نظر من بسیار احمقانه س
    بدرود

15. این کاربر از NEED FOR PC بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال vxp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

تاریخ ایران:
    همه پادشاهان عادل، تمام کشورگشایی ها به دلیل نجات سایر کشورها بوده، هیچ جا هیچ ظلمی نشده، همه مناطقی که تحت تصرف قرار گرفت باهاشون به خوبی رفتار شد، تمدنی نابود نشد و ...

تاریخ بقیه جهان:
    همه پادشاهان ظالم، تمام کشورگشایی ها به دلیل استعمار بوده، همه جا ظلم شده، با مناطق تحت تصرف با ظلم محض رفتار شد، تمدن ها نابود شدند و ...

ایران تنها کشور عادل و سالم جهان که امپراطوری هاش خوب و بدون مشکل بودند! یا شاید یکم تعصب رو باید کنار گذاشت.

--

جالب اینجاست وقتی سایرین به کشور ما حمله کردند (مغول ها، اعراب، روم، اسکندر مقدونی و ...) ما ازشون به بدی یاد می کنیم. وقتی خارجی هایی اومدن به دنبال منابع کشور ما (مثل انگلیسی ها)، بسیار بسیار بد!! غافل از اینکه ما در تاریخمون دقیقا همین کارها رو با بقیه کشورها کردیم. ما کشورگشایی کردیم، تمدن ها و تاریخ سایرین رو نابود کردیم، قتل و غارت و ... هم داشتیم، و بله در مقاطعی هم پادشاهان خوبی داشتیم ولی کلیت مسئله امپراطوری ها همون غارت و استعمار سایر کشورهاست. حالا چه امپراطوری های ایران، چه روم، چه بریتانیا، عثمانی و ... . دلیل اینکه ما خودمون رو خوب می دونیم و بقیه رو بد فقط قبیله گرایی افراطی، وطن پرستی افراطی و نژادپرستی است.

خوب دانستن خود و بد دانستن سایرین همیشه کار بسیار ساده ای است! هر قبیله ای و گروه و ... ای رو که در تاریخ ببینیم همیشه فکر می کرده خودش خوب است و بقیه بد. هنر اینه که شخص مکث کنه، نگاهی به درون داشته باشه و ببینه کجا در چه زمانی خودش و کشورش و تاریخش می تونسته بهتر کار کنه و کجا اشتباه کرده. اون انگلیسی ای که به امپراطوری بریتانیایی که درش آفتاب هیچ وقت غروب نمی کرد افتخار می کنه هنر نکرده، اون شخصی هنر کرده که مکث کنه و ببینه هزینه داشتن اون امپراطوری برای سایر مردم جهان چقدر بوده و چقدر ظلم در حق سایرین شد تا اون امپراطوری پایدار بمونه.

این به این معنی نیست که هر انتقادی از تاریخ خود کشور صحیح است، ولی نپذیرفتن هیچ انتقادی همونقدر اشتباه است که پذیرفتن همه انتقادات اشتباه است.
    این ها عقاید شخصی شماست کسی این ها را بیان نکرده که پادشاهان ایران همه خوب بودند و بقیه دنیا ظالم تا انتهای متن سراسر مغلطه است.

پروفشنال vxp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

بنظر بنده ی صغیر،هدف تاپیک پوچ هست!
    حمله به ایران باستان، با چه هدف؟
    صرفا اگر به نتیجه برسیم که کشور X با هدف Y به پرشیا حمله کرد، الان هیچ ارزشی نداره!
    آدما فرق کردن!
    درس گرفتن از گذشته،از نظر من بسیار احمقانه س
    بدرود
    اصلا احمقانه نیست نگاهی به چگونگی فرار اروپا از حاکمیت کلیسا بکنید تا متوجه بشید.
    مثل این که شما اصلا متن پست اول را نخواندید منظور ما از حمله ، حمله لفظی است که الان می شود.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •