تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 58 اولاول 12345671353 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 574

نام تاپيک: وزیر ارتباطات تفاوت نظام تعرفه‌ای سابق و جدید اینترنت ثابت را اعلام کرد

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2017

پيش فرض

تمام اینا به یک طرف مساله ایی که برخی از دوستان فراموش می کنند اینه که اینا اگه بیان پورت های .... رو ببندن که فعلا یک جورایی نمی تونن یا نمی خوان این کاررو بکنن واون اینترنت مدنظرشون رو ارائه کنن عملا تمام این بحثا بی معنی می شه کلا ما دیگه اصلا با اینترنت مواجه نیستیم بلکه با یک شبکه محلی با محوریت خاصی که می دونیم مواجه هستیم همین چند سال پیش یکی دیگه به اسم اخوان بهابادی هم به سرش زده بود که همه چی رو یک شبکه داخلی کنه که خدا رو شکر نتونست شباهت های زیادی هم به همین اقای وزیر داشت
    اولین گام در اینترنت ازادی در حد عرف جهانی است واگرنه وقتی همون اولین اصل رعایت نشه بقیه حرفا و بحثا سرسرعت و حجم کشکه

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

این طرح جدید ۱۰۰ درصدد اشتراکی هست بین چند نفر چرا ؟
    چون fair policy هست و اگه یگ نفر زیاد دانلود کنه و از اون محدوده اعمال شده رد بشه اینترنتش سرعتش ‍پایین میاد در واقع این کار برای این هست که سرعت بقیه کاربرها کم نشه و تفاوتی چندانی با اینترنت حجمی نداره و فقط اینترنت کلا قطع نمیشه ولی خوب ۱۲۸ کیلوبایت تو دنیای امروز فایده ای نداره و فکر کنم خرید حجم هم کلا تعطیل بشه !

کاربر فعال انجمن اینترنت misam5526's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

با توجه به توصیه یکی از مدیران که در خصوصی لطف داشتند؛ کلا از ادامه این بحث ها چه فنی و چه جواب به هر پستی خودداری میکنم.

همونطور که ایشون هم گفتند جو فعلی برای مباحثه مناسب نیست و ... خب حق دارند. قبلا هم در تاپیک قبلی به توصیه ایشون گفتم پست نمیدم و ندادم در اون تاپیک دیگه. الانم باز به خواست این بزرگوار از ورود به بحث برای به زحمت نیفتادنشون خودداری میکنم. هرچند من بحثی رو شخصی نکرده و با شخصیت و فلان و به امان کسی کاری نداشتم و ندارم مگه اینکه اونا شروع کننده باشن ولی با اینحال سمعا و طاعا برادر گلم

پ. ن : عامل بسته شدن یک تاپیک ریپورت اون تاپیک به ادمین یا ناظرین به دلیل نقض قانون که یکیش توهین و شخصی سازی بحث هاست! باز شدنشم در اولین انلاین شدن مدیر اون بخش صورت میگیره که اسپم ها رو پاک کنه...

4. 2 کاربر از misam5526 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال sima_6600's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

بحث های وب رو میزارم کنار چون طرفداری از یک شرکت قرار نیست بشه (من خودم شاتل رو توی تاپیک کرمانشاه به همه بخاطر کیفیتش توصیه کرده و میکنم).

شما الان دو تا مفهوم رو کمی (نه خیلی) به هم مرتبط کردید توضیح میدم خدمت شما:

1- پهنای باند اختصاصی:
    در این مدل که مورد اشاره شماست شرکت میبایست یک بخشی از پهنای باند رو منطبق بر سرویس خریداری شده به مشترک اختصاص بده که در اون مشترک سرعتش کاملا متعلق به خودشه برای کل مدت قرارداد (نه حتی یک درصد کمتر) و نکته مهم اینه کل اون پهنای باند متعلق به خودشه چه استفاده بکنه و چه نکنه در اختیار دیگیری گذاشته نمیشه (حتی اگه خالی باشه)

مثال: به شما این حق رو میدند که در یک هتل با هزار اتاق، یک اتاق برای یک ماه در اختیار شما باشه . چه اونجا برید و چه نرید اون اتاق متعلق به شماست و کسی واردش نمیشه. پس هر وقت خواستید برید هتل اتاق دارید ولی اگه نرفتید کسی نمیتونه استفاده کنه ازش و خالی میمونه

2- ضریب اشتراک 1 به 1 در اشتراک گذاری پهنای باند اختصاصی:

اول مثالش رو میگم:
    همون هتل هزار اتاقی رو داریم. اینبار به شما حق میدن و میگن هربار که برید هتل یک اتاق خالی حتما و حتما برای خود شما و نه کس دیگه اختصاصی میدیم. ولی روزایی که تشریف نمیبرید هتل اون اتاق رو در اختیار یک نفر دیگه هم میشه گذاشت و خالی نمیمونه.

در این مدل پهنای باند اختصاصی مدیریت میشه ولی کیفیت حفظ میشه. دلیلش هم بر اینه که با وجود حجم منصفانه همه کاربرا در همه ساعات قرار نیست از کل پهنای باند استفاده کنند. در اینجا شرکتها میتونن در ساعاتی که یه کاربر انلاین نیست پهنای باندی که نیاز نداره به کس دیگه بدن ولی همچنان وقتی فرد انلاینه به اندازه سرویس خریداری شدش بهش باید پهنای باند بدن.

3- ضریب اشتراک 1 به 8 در اشتراک گذاری پهنای باند اختصاصی:

اول مثالش رو میگم اینجا هم

همون هتل 1000 اتاقی. در این حالت به شما گفته میشه اگه تشریف بیارید هتل یک تخت رو براتون تضمین میکنیم و رو زمین نمیمونید ولی بسته به شلوغی هتل ممکن اتاق یک نفری برید یا اگه شلوغ باشه چند نفر باید تو یه اتاق باشید . حداکثرشم هشت نفر در یک اتاقه.... در این حالت جا گیرتون میاد ولی حق داشتن اتاق خصوصی رو در زمانی که میرید هتل تضمین نمیکنه (شاید گیر بیاد و شاید نیاد) و فقط حق داشتن یک تخت رو بین حداکثر هشت نفر تضمین میکنه

در این مدل تنها بحث مدیریت پهنای باند خالی مونده برای بهره برداری بیشتر نیست بلکه شرکتها مجازند در ساعات شلوغی دقیقا یک پهنای باند که حق یک مشترک در اون تایم هست رو با چند نفر دیگه به اشتراک بگذارند و مشترک حقش برای دقیقا 1 هشتم پهنای باند تضمین میشه حتی اگه خیلی انلاین نشه.
    یکی از عاملان اصلی بسته شدن تاپیک های وب خود شما بودید، پس لطفا بحث طرفداری و... رو مطرح نکنید چون با شخصیت شما آشنایی کامل دارم.
    درباره مبحثی هم که مطرح کردید پاسخی نمیدم چون شما از اول اشتباه متوجه شدید...
    چیزی که بنده از پشتیبان یک isp دریافت کردم، بیانگر هیچگونه تغییر در سیستم زیرساخت فعلی اینترنت نیست... بهرحال شما که از پشتیبان یک شرکت بالاتر و آگاه تر نیستید...
    اگر هم فرضا تغییری رو شاهد باشیم بسته شدن سرعت سرویس روی حداکثر کشش خط هست، مثل سابق...
    اما از این تعجب میکنم که بعضی ها خودشون رو به کوچه علی چپ زدند و توی دنیای دیگه ای هستن...

Sent from my Fly IQ4514 using Tapatalk
    بعضی ادم ها دوست ندارن حقیقت رو ببینن و هر چی بگی باز حرف خودشون رو میزنن.
    چیزی که شما از یک نفر در پشتیبانی یک isp پرسیدی ارزش بیشتری داره یا حرف یک وزیر؟؟؟؟
    اگه درست متوجه نمیشی یک بار دیگه متن خبری که منتشر شده رو بخوان.
    از این پس به جای فروش بر پایه میزان حجم فروش بر اساس سرعت اتصال هست نه حجم.
    1 به 1 رو که خیلی خوب توضیح داد یکم بیشتر بخوان باز شاید متوجه بشی.
    اینجا بحث سر این هست که با این کار وزیر میخواد کاری کنه که شرکت ها به سمت بالا بردن پهنای باند برن با سیستم فعلی این اتفاق نمی افته میدونی چرا باز توضیح میدم.
    با سیستم فعلی شما میری یک اینترنت 128 با قابلیت اتصال تا 16 مگابیت از یک شرکت میخری و توی توضیح همون برگه خرید زده تضمین سرعت تا مثلا 128 کیلو باید که میشه همون سرویس های 1 به 8.
    خوب شرکت ها با داشتن 1000 پورت میتونه یک پهنای باند ناچیز رو بین همه به اشتراک بزاره چار چون همه در یک زمان انلاین نیستن و اگه هم باشن نهایت به همه حداقل میزان پهنای باند میرسه که این مشکلی رو برای شرکت بوجود نمیاره و شرکت هم مجبور به توسعه زیرساخت خودش نیست و نیاز به خرید پهنای باند نداره و شما هم حق شکایت نداری. ولی با این مدل اگر شرکت 1000 کاربر داشته باشه که همه بخوان 8 مگ اینترنت بگیرن باید به اندازه کافی پهنای باند داشته باشه تا در صورت که همه 1000 کاربر انلاین بشن بتوانند از 90% سرعت اتصال استفاده کنن که این خودش باعث میشه که شرکت ها از دادن پورت بیش از حد جلوگیری کنن و دوم این که نیاز داشته باشن تا در صورت کم اوردن پهنای باند پهنای باند بیشتری خرید کنن که این ها همه باعث پیشرفت و توسعه زیرساخت میشه حالا حرف من رو میفهمی؟؟؟؟؟؟؟؟ فکر نکنم.

آخر فروم باز italodance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

این طرح جدید ۱۰۰ درصدد اشتراکی هست بین چند نفر چرا ؟
    چون fair policy هست و اگه یگ نفر زیاد دانلود کنه و از اون محدوده اعمال شده رد بشه اینترنتش سرعتش ‍پایین میاد در واقع این کار برای این هست که سرعت بقیه کاربرها کم نشه و تفاوتی چندانی با اینترنت حجمی نداره و فقط اینترنت کلا قطع نمیشه ولی خوب ۱۲۸ کیلوبایت تو دنیای امروز فایده ای نداره و فکر کنم خرید حجم هم کلا تعطیل بشه !
    درست گفتی ولی برای من همین "محدودیت دانلود زیاد نفر" کافیه و من با این موافقم
    من هم دل خوشی از این طرح ندارم ولی به نظرم نه بد هست نه خوب ولی داشتن اینترنت با سرعت و با کیفیت در تمام 24 ساعت شبانه روز حق مسلم ماست نه یک فرد 24 ساعت دانلود کنه به بقیه پهنای باند و سرعت نرسه

اینترنت صبح خوب اوکی اما ظهر و شب چرا باید بد بشه؟ شما هم حق داری ما هم داریم پس حق مسلم ماست 24 ساعت خوب داشته باشیم.
    Last edited by italodance; 29-11-2017 at 16:10.

ناظر انجمن اینترنت و شبکه fanoostalaei's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    Great & Lovely Tabriz

پيش فرض

چرا همش میخواید تو این تاپیک ها الکی بحث و مشاجره کنید و همدیگه رو به رگبار ببندید ؟
    اگر هدف این بحث های الکیه این تاپیک هم قفل میشه

8. این کاربر از fanoostalaei بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

فاز اینایی که از این طرح حمایت میکنم رو درک نمیکنم
    واقعا نمیدونم به چی دلخوش کردن یا واقعا از حامیان دولت و وزیر هستن
    چیزی که مشخصه فقط و فقط محدودیت هست و هیچ جای حمایتی نداره !!

در دراز مدت و با یه شیب ملایم سرویس های نامحدود واقعی رو حذف کردن
    بعد یه مدت هم این سرویس های غیرحجمی (( نمیدونم معنیش چی میشه )) رو دارن غالب میکنن

واقعا اگه نفراتی بخوان دانلود کنن حالا هرچی دقیقا باید چیکار کنن ؟؟
    چون چیزی به اسم نامحدود وجود خارجی نداره !! (( البته میشه از نت های 3 و 4g استفاده کرد )) ولی خب ما بحثمون اینترنت ثابت هست
    با این اوصاف گرفتن vdsl و ftth هم توجیحی نداره
    شما سرعت 100 مگ داشته باشی ولی محدودیت در استفاده به درد چی میخوره ؟؟

اینا که با شعار کیفیت اومدن جلو و در دراز مدت عملا خون نت رو مکیدن و چیزی ازش باقی نذاشتن
    کیفیت ؟؟
    فکر کنم تعریف کیفیت عوض شده یا کسی واسه آقایون تعریف نکرده یعنی چی ...
    خودشون تو دنیا پایه گذار نت 1 به 8 هستن بعد شعار کیفیت میدن و واسه برداشتن این محدویت منت سر مشترک میزارن

میگن طرف رو به مرگ بگیر به درد راضی بشه
    مثل این سایت های فروش میمونه تو تخفیف - قیمت یه جنس رو 30 درصد گرون میکنن بعد میگن 25 درصد تخفیف برای رضایت مشتری
    فقط و فقط دزدی و دیگر هیچ .

جالب اینجاست خودشون با فی*لتر*ینگ بسیار قوی و پایه گذاری نت 1 به 8 عملا کیفیت نت رو از بین بردن بعد شعار کیفیت میدن
    این بی کیفیتی از اثار همین زیرساخته و با نت 1 به 1 تازه به نقطه صفر میرسه - جایی که باید باشه و بالاتر از اون میشه کیفیت
    چرا یه عده برا خرید 70 گیگ 40 تومن پرداخت کنن (های وب) و عده ای هم مثل بنده برا 30 گیگ 60 تومن میدم (مخابرات)
    هیچگونه بسته ترافیکی مثل فشفشه هم نداره مخابرات استانمون
    خط هم فیبر هست و امکانش نیس برا بقیه شرکت ها

اینکه از این طرح حمایت میکنن بعضیا مسلما شرایطی مثل من دارن و شما خبر ندارید ازشون

10. 4 کاربر از mahmoodsoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

چرا یه عده برا خرید 70 گیگ 40 تومن پرداخت کنن (های وب) و عده ای هم مثل بنده برا 30 گیگ 60 تومن میدم (مخابرات)
    هیچگونه بسته ترافیکی مثل فشفشه هم نداره مخابرات استانمون
    خط هم فیبر هست و امکانش نیس برا بقیه شرکت ها

اینکه از این طرح حمایت میکنن بعضیا مسلما شرایطی مثل من دارن و شما خبر ندارید ازشون
    خوب از کجا معلوم مخابرات قیمت سرویس های جدیدش را بر مبنای قیمت فعلی حجمی که میفروشه نگذاره مثلا 16 مگابیت 50 گیگ مصرف منصفانه ۱۰۰ هزار تومان ....
    Last edited by vegas; 29-11-2017 at 17:08.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

خوب از کجا معلوم مخابرات قیمت سرویس های جدیدش را بر مبنای قیمت فعلی حجمی که میفروشه نذاره مثلا 16 مگابیت 50 گیگ مصرف منصفانه ۱۰۰ هزار تومان ....
    مطمئنا ارزونتر از الان میشه! اگه نشه من مجبورم برم سمت TD LTE
    یه نکته بگم خدمتتون حداکثر قیمت سرویس 16 مگابیت از 80 تومن تجاوز نمیکنه و شما نوشتید 100 تومن ...

کاربر فعال انجمن اینترنت ShadowDragon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    DALARAN ARENA

پيش فرض

تا ۲۴ ساعت اینده تکلیف همه شرکت ها مشخص میشه. ولی طولانی نوشتن دلیل بر درست گفتن نیست... قراره سرویس ، بررسی شه! وقتیچیزی کامل مشخص نیست، الان داریم چیو برسی میکنیم؟

14. این کاربر از ShadowDragon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •