تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 17 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 161

نام تاپيک: با رییس جمهور . .

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض واکنش رسانه های انگلیسی زبان به سخنان دکتر روحانی در سازمان ملل

تیتر اول بسیاری از روزنامه ها و سایت های خارجی به صحبت های شب گذشته آقای روحانی اختصاص یافته بود. این در حالی است که بسیاری از شبکه های خبری بین المللی

نیز به طور زنده صحبت های آقای روحانی را از شبکه های خود پخش کردند.

به گزارش سرویس سیاسی جام، روزنامه کریستین ساینس مانیتور در تیتر یک خود نوشت: «رئیس جمهور ایران به شدت از تحریم ها علیه کشورش انتقاد کرد و خواستار مذاکرات

جدی در مورد برنامه هسته ای ایران شد.»

این روزنامه آمریکایی افزود: «تا قبل از سخنرانی انتظارات نیز بر این بود که آقای روحانی و اوباما با یکدیگر در حاشیه اجلاس سازمان ملل دست بدهند اما اینطور نشد.»

خبرگزاری رویترز نیز نوشت: «روحانی در سخنرانی خود از آمریکا خواست تا در مورد برنامه هسته ای ایران یک رویکرد نامتناقضی را در پیش بگیرد.»

روزنامه نیویورک تایمز در تحلیل سخنان دکتر روحانی نوشت: «رئیس جمهور ایران در اولین سخنرانی خود در سازمان ملل به طور معتدل و بردبار ظاهر شد.»

این روزنامه آمریکایی افزود: «سخنرانی حسن روحانی نشانـگر درک و بردباری او بود. او در سخنـرانی خود خواستار رفع تحریم ها شد و اعلام کرد برنامه ساخت سلاح اتمی در

برنامه هسته ای کشورش وجود ندارد.»

روزنامه واشنگتن پست نیز نوشت: «سخنرانی رئیس جمهور روحانی در سازمان ملل تکرار دوباره سخنرانی های احمدی نژاد بود.»

این روزنامه آمریکایی ادامه داد: «هر چند روحانی تلاش زیادی کرد که رویکرد خود را نسبت به مسائـل جهـان با رئیس جمهور قبلی ایران متفاوت نشان دهد اما او همان انتقادات

احمدی نژاد را دوباره تکرار کرد اما این بار با لحنی بسیار آرام و نرم تر.»

روزنامه واشنگتن تایمز نیز نوشت: «روحانی شاخه زیتونی را که اوباما در سازمان ملـل به او داد، رد کرد. اوبامـا در سازمان ملل واقعـا درب مذاکـره با ایران را باز کرد اما همین که

رئیس جمهور ایران دعوت کاخ سفید برای دیدار مستقیم را نپذیرفت، در واقع نشان داد که آنها شاخه زیتون را رد کرده اند.»

2. 4 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

دوستان تاپیک تحلیلی است... اگر در مورد اخبار اجلاس صحبتی است به آنصورت که شایسته علم سیاست در آن اعلام کنید تا سطح حرفها از شعارزدگی و میزانی که روزمره در تاکسی و صف و برخی کانالها و...می‏بینیم فراتر رود... در غیر اینصورت اگر پست بار علمی نداشته باشد و تنها از سر گره گشایی از حرفهای مانده در سینه باشد(هرچند صحیح یا خیر)...متاسفانه معذور میکند به حذف...
    با سپاس

4. 8 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز H A M A S's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

عکسی از صندلی​هایی که دیگر خالی نبود

چرا سالن مجمع عمومی عوض شده؟؟مخصوصا صندلی هاش که بیشتر شبیه 4 پایه بود!!

جک استراو وزير امور خارجه پيشين انگليس که در طي دو ماه گذشته براي دومين بار به استوديو بي‌بي‌سي مي‌آمد به موضوعات مختلف از جمله مذاکرات هسته‌اي ايران با غرب پاسخ داد.

تیتر اصلی حرف های استراو:

حسن روحاني" ايراني است و خيلي محکم پاي اعتقاداتش مي‌ايستد

"جک استراو" "وزير امور خارجه پيشين انگليس" که در طي دو ماه گذشته براي دومين بار به "استوديو بي‌بي‌سي" مي‌آمد، در ابتدا در پاسخ به انتخاب دکتر روحاني به عنوان رئيس کابينه يازدهم گفت: "حسن روحاني ايراني است و خيلي محکم پاي اعتقاداتش مي‌ايستد اما در عين حال واقع بين هست. من ده سال پيش وقتي که همراه همتايان فرانسوي و آلماني با آقاي حسن روحاني مذاکره مي‌کردم، اين موضوع را به خوبي متوجه شدم. او به موضوعات احاطه کامل داشت. او تجربه زيادي در مسايل سياسي و امنيتي که به دهه ۱۹۸۰ ميلادي برمي‌گردد دارد. به همين خاطر انتخابش به رياست جمهوري خيلي براي من اميدوارکننده است.

وي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود با اشاره به اينکه سران کشورهاي غربي نبايد در مورد دکتر روحاني و پايبندي او به منافع ملي ايران دچار اشتباه شوند و به بيراهه بروند عنوان کرد: "البته من به دوستانم در بريتانيا و در جاهاي ديگر گفتم که هيچ کس نبايد فکر کند، دکتر حسن روحاني به راحتي به غرب امتياز مي دهد يا حاضر است که کاري بر خلاف منافع ملي ايران يا اصول مبنايي جمهوري اسلامي ايران کند. اين کاملا يک اعتقاد غلط و بي پايه است".

ايران به مراتب از بسياري از نظام‌هاي خاورميانه و جهان دموکراتيک‌تر است

وزير خارجه اسبق انگليس در ادامه با اعتراف به اجراي دموکراسي در ايران و وضعيت خوب آن نسبت به بسياري از کشورهاي "خاورميانه" و حتي جهان گفت: ايران به مراتب از بسياري از نظام‌هاي ديگر خاورميانه و ساير نقاط دنيا هم دمکراتيک‌تر است.

مذاکره‌کننده ارشد انگليس در بين سال‌هاي ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ در بخش ديگري با اشاره به خاطره خود از پشت کردن غرب به ايران عنوان کرد در برهه‌اي از زمان رئيس جمهور اسبق ايران(محمد خاتمي) به سمت غرب آمد اما بوش رئيس جمهور وقت آمريکا قالي را از زير پاي او کشيد.

لابي‌هاي صهيونيستي و آمريکا به يک دشمن نياز دارند

استراو در ادامه در تشريح نوع دشمني آمريکايي‌ها و لابي‌هاي صهيونيستي با ايران گفت: قبل از هر چيز توجه داشته باشيد که در گفتمان دست راستي اسرائيل و به تبع آنها دست راستي‌هاي آمريکا لازم است که ايران به عنوان دشمن معرفي بشود. آنها به يک دشمن احتياج دارند. اين دشمن حالا ايران است.

وزير خارجه اسبق انگليس در تذکري به مسئولان و رهبران غربي گفت: غرب بايد برخي از اين تحريم‌ها را لغو کند و ببيند واکنش دولت ايران به اين اقدام چي خواهد بود؟

مذاکره کننده ارشد اسبق انگليس با اشاره به تفاوت نوع ديدگاه‌ها در کشورهاي غربي و آمريکا به مسئله ايران گفت: يک تفاوت عمده بين ديدگاه غرب و آمريکا وجود دارد و آن اينکه لابي ضد ايران در واشنگتن و در کل آمريکا و همين طور در مجلس نمايندگان که در کنترل جمهوري خواه ها است، خيلي خيلي قوي است. اما در اين کشور(انگليس)، درآلمان و حتي در فرانسه نگرش به مراتب نرم‌تري در قبال ايران وجود دارد.

به خاطر مخالفت با اقدام نظامي عليه ايران مجبور به ترک شغل خود شدم

استراو ادعا کرد با اقدام نظامي عليه ايران مخالف بوده است و به همين خاطر از سمت خود برکنار شده و گفت: من شخصا هيچ گاه و تحت هيچ شرايطي طرفدار اقدام نظامي عليه ايران نبودم و به همين خاطر هم دچار مشکل شدم و مجبور شدم شغلم را عوض بکنم.

تهديد ايران هم احمقانه است

وي در اين خصوص با اشاره به احمقانه بودن استفاده گزينه نظامي عليه ايران ادامه داد: به هر حال هميشه معتقد بودم که چنين چيزي(حمله نظامي به ايران) نبايد در دستور کار باشد و حتي تهديد به آن هم احمقانه است چه برسد به واقعا انجام دادن آن. ‌به نظر من در جهان غرب، ميلي به انجام چنين حملاتي وجود ندارد و اين هم زمينه انجام مذاکره در سطح محدودتر را فراهم مي‌کند.

وزير خارجه اسبق انگليس در بخش ديگري از مصاحبه خود ضمن تمجيد از نقش ايران در معادلات منطقه‌اي و بين المللي ادامه داشت: در آن‌ها سال‌ها بعضي کارها بدون همکاري فعالانه ايراني‌ها قابل انجام نبود.

"محور شرارت" خواندن ايران از سوي "بوش" احمقانه بود

مذاکره کننده ارشد اسبق دولت انگليس در مذاکرات بين تهران و غرب ضمن احمقانه خواندن معرفي ايران به عنوان محور شرارت از سوي بوش گفت: در اواخر ژانويه ۲۰۰۲ بوش ايران را در کنار دو کشور واقعا ياغي يعني عراق و کره شمالي به عنوان محور شرارت معرفي کرد. اين کار هم احمقانه بود و هم اشتباه.

مهمان شبکه دولتي انگليس ضمن انتقاد شديد از نوع عملکرد دولت بوش در برخورد با ايران افزود: خيلي غم انگيز بود که آن روند ادامه پيدا نکرد. در اين مرحله هم چيزهايي بود که ايران به آنها نياز داشت مثلا قطعات يدکي براي هواپيماي مسافربري، ايزوتوپ‌هاي پزشکي و امثال اين‌ها. ما به راحتي مي‌توانستيم اينها را به ايران بدهيم ولي در واشنگتن دولت آقاي بوش جلوي کار ما را سد کرد و همين مسئله را هم باعث شد که ما نتوانيم به ايران کمک کنيم.

"جان‌بولتون" آدم "ديک‌چني" در وزارت خارجه بود

وزير خارجه سابق انگليس با اشاره به بي اراده بودن کشورش براي دور زدن تحريم‌ها گفت: کار به جايي رسيد که من فهرست مفصلي از قطعات موتورهاي رويس رويز را براي کالين پاول(همتاي آمريکايي‌اش در دولت وقت آمريکا) فرستادم. رولز & رويس مي‌توانست اين قطعات را تامين کند اما بدون اجازه دولت آمريکا جرات اين کار را نداشت اما حتي کالين پاول هم نتوانست اين کار را پيش ببرد.

جان بولتون را گذاشته بودند که مواظب کالين پاول باشد

جک‌ استراو با اشاره به نقش جان بولتون در وزارت خارجه آمريکا گفت: جان بولتون را گذاشته بودند که مواظب "کالين پاول" باشد. جان بولتون آدم ديک چني در وزارت خارجه بود و همه سعي‌اش را مي‌کرده تلاش‌هاي سه کشور اروپايي را بي اثر کند. همه سعي من بر اين بود که توافقي صورت بگيرد. اتفاقا راجع به اين موضوع با دکتر حسن روحاني شوخي مي‌کردم به دکتر روحاني مي‌گفتم ما سه وزير خارجه اروپايي سپر انساني شما هستيم.

کشورهاي غربي نبايد ساده‌انگاري کنند

سياستمدار انگليسي ضمن هشدار به کشورهاي غربي در خصوص ساده انگارانه توصيف کردن دور جديد مذاکرات هشدار داد: اين خيلي ساده‌انگارانه است که اگر غرب فکر کند دکتر حسن روحاني سر ميز مذاکره مي‌آيد و مي‌گويد کارت‌هاي من اين‌ها است. غرب هم کارت‌ها را بر مي‌دارد و در ازاي آن هيچ کارتي را به او نمي‌دهد.

"ظريف" ديپلمات بسيار با تجربه‌اي است

استراو در ادامه گفت: آقاي "ظريف" ديپلمات بسيار با تجربه‌اي است. من فکر مي‌کنم که يکي از نشانه‌هاي اميدوارکننده اين است که حکومت ايران تصميم گرفته است مذاکرات هسته‌اي را به آقاي ظريف و وزارت امور خارجه بسپارد.

به دلايل صرفا خانوادگي به تهران نيامدم

در انتها جک‌استراو در پاسخ به سوالي مبني از دعوت از او براي شرکت مراسم تحليف دکتر روحاني گفت: از من سئوال شد که اگر به مراسم دعوت بشوم آيا خواهم توانست در آن شرکت کنم، در نتيجه هيچ دعوت رسمي در کار نبود اما از من سئوال شد که در صورت دعوت قادر به شرکت خواهم بود يا نه؟ متاسفانه به دلايل صرفا خانوادگي و کوتاه بودن فاصله زماني تا روز مراسم براي من مقدور نبود که پنج روز اول تعطيلات خانوادگي که از مدت‌ها پيش برنامه ريزي شده بود را از دست بدهم.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

6. 3 کاربر از H A M A S بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

همین مونده که یک انگلیسی بیاد در طرف حمایت از ایران بایسته و از شرایط و موارد دیگه اون در باب تمجید سخن بگه .
    یک سیر گذرا در تاریخ نشون میده که انگلیسی ها هیچ وقت بدون در نظر گرفتن منفعت یا تهیه شرایطی برای سو استفاده خودشون در مقام کمک و حمایت از کشور دیگه ای بلند نشدن .
    الان هم دقیقا به همین گونه است .

اینجاست که باید گفت جناب استراو "چقدر گرفتی" ؟!

8. 3 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز H A M A S's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

معمولا دیپلمات های غربی بعد از اینکه منصب حقوقی شون رو واگذار میکنن و مستقل میشن اظهاراتشون کلی فرق میکنه!!
    من تو این صحبت ها بیشتر نفرت استراو از نئوکانها رو میبینیم تا تعریف از ایران.که البته واقعا هم حقم داره!!..بعضی جاها با دخالت الکی کار رو خراب کردن
    Last edited by H A M A S; 26-09-2013 at 13:19.

10. 2 کاربر از H A M A S بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز stealer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    esf

پيش فرض

میشه گفت دروغ هم نگفته
    نمیگم ما دموکراسی داریم و ...
    ولی خوب حداقل نسبت به کشور های منطقه مثل عربسستان و کویت و .. بهتریم خدایی
    در مورد گزینه نظامی هم دروغ نگفته واقعا اگه این جنگ بشه میتونه با جنگ جهانی سوم تبدیل بشه
    باید واقع بین بود و الکی جو گیر نشد!

12. این کاربر از stealer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

حسن روحانی می‌‌‌خواهد 'ظرف سه ماه' به توافق هسته‌‌‌ای برسد

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، در مصاحبه با یک روزنامه آمریکایی گفته است که بنا دارد ظرف سه ماه به یک توافق هسته‌ای با غرب دست پیدا کند.

این اظهارات ساعاتی پیش از نشست وزرای خارجه کشورهای ۱+۵ در نیویورک مطرح می‌شود.

در این نشست قرار است محمدجواد ظریف و جان کری، وزرای خارجه ایران و آمریکا، برای نخستین‌بار درباره ایران با یکدیگر مذاکره کنند.
    آقای روحانی در مصاحبه با روزنامه واشنگتن‌پست گفته است: "تنها راه گام‌برداشتن به سمت حل این پرونده این است که زمان‌بندی به مذاکرات اضافه شود و مذاکرات هم کوتاه باشد".
    رئیس‌جمهوری ایران برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و دیدارهای دیپلماتیک در حاشیه آن به نیویورک رفته و در روزهای گذشته دیدارها و مصاحبه‌هایی با رسانه‌های عمده آمریکایی داشته است.
    به گزارش واشنگتن‌پست، حسن روحانی درباره زمان دست‌یابی به یک توافق هسته‌ای با کشورهای ۱+۵ به این روزنامه گفته است: "هرچه زودتر به این توافق برسیم، برای همه بهتر است. اگر بشود سه ماهه به این نتیجه رسید که این ترجیح ایران است. اما شش ماه هم خوب است. به‌هر‌حال حرف همین چند ماه آینده است؛ نه چند سال."
    به نوشته این روزنامه، حسن روحانی بار دیگر تاکید کرده که "قدرت کامل" دارد تا مذاکرات هسته‌ای را به نتیجه برساند.
    طبق این گزارش، گزارش‌های اطلاعاتی دولت‌های غربی نیز این گفته آقای روحانی را تایید کرده‌اند.
    واشنگتن‌پست نوشته است تحلیلگران می‌گویند آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، "از موج فراگیر حمایت از سیاست‌های میانه‌روانه او غافل‌گیر شده و به او فرصت داده است که با غرب به توافق برسد".
    'آماده برای شفاف‌‌سازی'

حسن روحانی در این مصاحبه گفته که آماده است اقداماتی برای شفاف‌کردن فعالیت‌های هسته‌ای ایران و تایید این که تهران نمی‌خواهد سلاح هسته‌ای بسازد، صورت بدهد.
    او درباره این که این اقدامات چه می‌تواند باشد، به سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ میلادی اشاره کرده که خود مذاکره‌کننده ارشد اتمی ایران بود.
    آقای روحانی یادآوری کرده است که در آن‌زمان تهران پروتکل‌های الحاقی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و همچنین بازرسی‌های آژانس هسته‌ای برای ارزیابی "ابعاد احتمالا نظامی" فعالیت‌های ایران را پذیرفت.
    این روزنامه آمریکایی نوشته است که رئیس‌جمهوری ایران تصریح نکرده که برای توافق هسته‌ای، تهران به چه سطحی از غنی‌سازی رضایت می‌دهد.
    واشنگتن‌پست از قول "یک منبع معتبر ایرانی" نوشته است که این هفته گفته آقای روحانی ممکن است غنی‌سازی ۵ درصدی و محدودکردن ذخیره‌های غنی‌شده را به عنوان سقف فعالیت‌های ایران بپذیرد.
    گام اول: هسته‌‌ای

حسن روحانی گفته است اگر پیش‌شرطی برای حضور ایران نباشد، تهران می‌خواهد در مذاکرات ژنو در آینده درباره بحران سوریه حضور داشته باشد.
    او همچنین بار دیگر گفته است که درباره حکومت آینده سوریه، مردم این کشور باید پای صندوق رای در این باره تصمیم بگیرند.
    رئیس‌جمهوری ایران همچنین گفته است که پس از حل و فصل پرونده هسته‌ای، تهران و واشنگتن می‌توانند به مسائل دیگری برای عادی‌سازی روابط خود بپردازند.
    در دو هفته اخیر، ایران و آمریکا موضع‌گیری‌های مسالمت‌جویانه‌تری نسبت به گذشته در پیش گرفته‌اند.
    باراک اوباما در نطق خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفت که حل‌شدن پرونده هسته‌ای ایران می‌تواند گام اول حل مشکلات بین دو کشور باشد.
    پس از او حسن روحانی هم در نطق خود تاکید کرد که تهران آماده "مدیریت‌کردن" اختلافات خود با واشنگتن است.
    هفته گذشته آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، در ملاقات با فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از "حرکت‌های صحیح دیپلماتیک" استقبال کرد و گفت به "نرمش قهرمانانه" معتقد است.
    پیش از او حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران نیز در سخنانی در جمع فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خواسته بود که به دولت اجازه داده شود در فضای بازتری سیاست خارجی ایران را پیش ببرد.

14. 2 کاربر از شاهزاده خانوم بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

حسن روحانی می‌‌‌خواهد 'ظرف سه ماه' به توافق هسته‌‌‌ای برسد

حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، روز پنجشنبه در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد اولین گام جدی را به سوی آنچه تعامل سازنده بر سر مساله هسته‌ای می‌خواند، بر می‌دارد.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه او، پس از چند روز رایزنی‌های فشرده با دیپلمات‌های کشورهای گروه ۵+۱ قرار است که در نیویورک رسما با آن‌ها پشت میز مذاکرات هسته‌ای بنشیند.

این بار اما در آن سوی میز، در کنار وزیران امور خارجه بریتانیا، فرانسه، روسیه، چین و آلمان، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا نیز حاضر خواهد بود.
    بیش از ۳۰ سال است که مقام‌های ایران و آمریکا در یک چنین سطح عالی رتبه‌ای علنا درباره یکی از حساس‌ترین موضوعات مورد اختلاف دیدار و گفتگو نداشته‌اند. به همین دلیل، نشست روز پنجشنبه از همین حالا در کانون توجه رسانه‌های جهانی قرار گرفته است.
    جواد ظریف چهارشنبه در نیویورک گفت که «آغاز مجدد مذاکرات اتمی برای رسیدن به توافقی در کوتاه‌ترین زمان ممکن» هدف این گفتگوهاست.
    دیوید آلبرایت، رییس موسسه علوم و امنیت بین المللی در واشنگتن به میدان آمدن وزیران امور خارجه ایران و آمریکا را مهم و مثبت می‌داند.
    او به بی‌بی سی فارسی می‌گوید: «امیدوارم که فقط برای یک روز دیدار نداشته باشند و بعد از شروع مذاکرات در دور بعد به ژنو یا مکان قابل قبول دیگری بروند و چند هفته در آنجا بمانند و سعی کنند که به توافق برسند. مهم است که گفتگو‌ها به طور محرمانه انجام شود تا بتوانند این مناقشه را در پشت درهای بسته حل و فصل کنند.»
    گذر دشوار از سد تحریم‌ها

ایران که برنامه هسته ای‌ خود را صلح آمیز می‌داند در پی خارج شدن از محاصره تحریم هاست به ویژه تحریم‌های فلج کننده‌ای که آمریکا علیه صنعت نفت و نظام بانکی‌ ایران اعمال کرده‌اند.
    اما لغو تحریم‌های عمده نیازمند جلب حمایت کنگره آمریکاست و به باور بیشتر ناظران، کار آسانی نخواهد بود.
    آقای آلبرایت می‌گوید: «ایران می‌خواهد که تحریم‌ها کاهش یابد اما برآورده شدن این خواسته در کوتاه مدت مشکل است. بیشتر تحریم‌ها را کنگره اعمال کرده است. برای باراک اوباما بسیار دشوار خواهد بود که برای کاهش تحریم‌ها اقدام کند در حالی که ایران امتیازات بزرگی نداده باشد.»
    وزیر امور خارجه ایران گفته است که جمهوری اسلامی اراده سیاسی لازم برای مذاکرات جدی را دارد. آقای ظریف ابراز امیدواری کرد که طرف مقابل هم از چنین آمادگی‌ای برخوردار باشد.
    کلسی داونپورت، کار‌شناس موسسه کنترل تسلیحات در واشنگتن انتظار دارد که سطح غنی سازی، ‌مکانیزیم شفاف سازی و چگونگی بازرسی از مراکز اتمی ایران از موضوعات اصلی مورد بحث ایران و گروه ۵+۱ باشد.
    او همچنین می‌گوید: «یکی از بزرگ‌ترین موانعی که باراک اوباما با آن مواجه است این است که در توافق احتمالی به ایران اجازه ادامه غنی سازی داده شود. گروهی از اعضای کنگره با هرگونه حق غنی سازی اورانیوم در ایران مخالفند.»
    هنوز روشن نیست که ایران و آمریکا در عمل تا چه حد برای امتیازدهی متقابل و کاهش شکاف جاری آمادگی دارند.
    رییس جمهوری ایران در نطقش در نیویورک تاکید دارد که از حق مسلم کشورش در مورد فن آوری هسته‌ای دفاع خواهد کرد. باراک اوباما هم برای کاهش تحریم‌ها با مخالفت جدی اسرائیل و نیز اعضای ارشد کنگره از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه مواجه است.
    واشنگتن و تهران بر رسیدن به نتیجه‌ای برد - برد در آینده نزدیک تاکید دارند ولی به نظر می‌رسد که راه رسیدن به نتیجه مطلوب مد نظر آن‌ها طولانی و پر از چالش خواهد بود.

16. 2 کاربر از شاهزاده خانوم بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

سلام دوستان
    بسیار پوزش می خواهم از اینکه دو سه روز گذشته فرصت نکردم خدمت شما گزارش دهم. هم اکنون ساعت 6 صبح پنجشنبه است که می خواهم فعلا یک گزارش اجمالی و کوتاهی تقدیم کنم و شاید شنبه یا یکشنبه آینده فرصت کنم مفصل تر بنویسم.
    ملاقات ها: امسال همه می خواهند با ایران ملاقات کنند. لذا ملاقات های دکتر روحانی و بنده به صورت فشرده ادامه داشته است. بسیاری از درخواست ملاقات ها را به دلیل نداشتن وقت نتوانسته ایم تنظیم کنیم. حتی بعضی وقت ها علیرغم اصرار خودم و تمایل رییس جمهور محترم برای شرکت در همه ملاقات های ایشان مجبور می شویم ملاقات های همزمان داشته باشیم و من از شرکت در برنامه ایشان محروم می شوم. تقریبا با همه کشورهای مهم و تاثیرگذار دیدار کرده ایم و امروز و فردا دیدارها ادامه دارد.
    سخنرانی: سخنرانی رییس محترم جمهور در مجمع عمومی با استقبال سیاسی و مطبوعاتی مواجه شده است. نه تنها امسال اسراییل تنها ماند و هیچکس اجلاس را ترک نکرد، بلکه در همه ملاقات ها و گفتگوهای رسمی و غیررسمی، همه کشورهای غربی و درحال توسعه سخنرانی رییس جمهور را نقطه عطفی دانستند.
    در سخنرانی امسال، ضمن حمایت قاطع از مردم فلسطین (تقریبا 95 درصد سخنرانان به موضوعاتی مثل سوریه و فلسطین در سخنرانی خود می پردازند) و حتی اشاره به آپارتاید در توصیف نحوه برخورد با فلسطینیان، اجازه ندادیم که اسراییل بتواند با سوء استفاده از برخی حرف ها و مظلوم نمایی، از دیگر کشورها باج خواهی کند. اسراییل پس از 8 سال باردیگر در مجمع عمومی منزوی شد. نه تنها کسی اجلاس را ترک نکرد، بلکه بسیاری از روسای هیئت ها درست قبل از سخنرانی به سالن اجلاس آمدند و پس از پایان آن رفتند.
    همانطور که در مجلس هم گفتم توانمندی ایران در هم افزایی آرمان ها و منافع ملی است و نه در تقابل و یا تزاحم آنها. این اعتدال در مفاهیم و بیان دیدگاه ها، به صورت حساب شده و هدفمند در سخنرانی دکتر روحانی لحاظ شده بود و به همین دلیل سخنرانی ضمن حفظ مواضع اصولی کشور، نشان دادن خودباوری مردم و مسئولین و ارائه یک دیدگاه جهانی متفاوت، تحریک آمیز نبود.
    امروز هم رییس جمهور در مجمع عمومی در مورد خلع سلاح هسته ای سخنرانی خواهند کرد. این سخنرانی به عنوان رییس جنبش عدم تعهد ارائه می شود و موضع مشترک همه اعضاست و لذا روی کلمه به کلمه آن در چندین جلسه عدم تعهد مذاکره شده است. به عبارت دیگر، در نگارش این سخنرانی علاوه بر نمایندگان ایران بیش از صد نمایندگی دیگر مشارکت کرده اند.
    1+5: امروز مذاکرات 1+5 و ایران برای اولین بار در 8 سال گذشته، درسطح وزرای خارجه تشکیل می شوذ. این یک شروع است، که برای نشان دادن اراده سیاسی برای حرکت به سمت حل موضوع همزمان با مجمع عمومی تشکیل می شود. اما وزرای 1+5 هم مثل بنده برنامه های فشرده ای دارند و لذا نمی توان توقع داشت که این جلسه طولانی باشد و یا مذاکرات در این جلسه به نتیجه برسد. از همین حالا جلسه بعدی برای اواخر مهر در مقر اروپایی ملل متحد در ژنو برنامه ریزی شده است. به هرحال به لطف پروردگار و با دعای شما خوبان امیدوارم شروع خوبی برای رسیدن به یک راه حل جامع باشد و نتیجه آن انشاءالله سربلندی کشور و رفاه مردم.
    بازهم عذر می خواهم که پس از چند روز تأخیر، باید زود از خدمت شما مرخص شوم. دیشب تا ساعت 11 با اعضای مهم اندیشکده های آمریکا دیدار داشتیم که حضور رییس جمهور در بخشی از آن در تصحیح دیدگاه های نخبگان موثر آمریکایی بسیار مثبت بود. الآن هم ساعت 20 دقیقه به 7 است و من ساعت 7 و ربع با یکی از ایرانیان برجسته که رییس یکی از دانشکده های مهم آمریکاست دیدار دارم. از ساعت 8 هم ملاقات با وزرا شروع می شود.
    خدانگهدار همه شما و چشم انتظار دعای خیر شما خوبان

پیج جواد ظریف

18. 4 کاربر از شاهزاده خانوم بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

میشه گفت دروغ هم نگفته
    نمیگم ما دموکراسی داریم و ...
    ولی خوب حداقل نسبت به کشور های منطقه مثل عربسستان و کویت و .. بهتریم خدایی
    در مورد گزینه نظامی هم دروغ نگفته واقعا اگه این جنگ بشه میتونه با جنگ جهانی سوم تبدیل بشه
    باید واقع بین بود و الکی جو گیر نشد!
    کویت رو به جرات میتونم بگم از ایران دموکرات تر هست . خودم کویت بودم و خیلی از مسائل اونجا رو از نزدیک دیدم .
    این گزینه رو میتونین از لیستتون حذف کنین .

در مورد جنگ و این جور چیزها هم باید بگم جناب استراو و دوستانشون جوگیر شدن .
    وگرنه چیزی که کاملا مشخصه تفاوت فاحش قدرت نظامی بین این دو کشور و همچنین همپیمانان آمریکاست .
    شما کافیه بودجه های نظامی دو کشور ایران و آمریکا رو با هم مقایسه کنید تا به این اختلاف عظیم پی ببرید .

تکنولوژی نظامی هم که نیاز به گفتن نداره .
    پس اون کسی که جوگیر شده ما نیستیم ... یک سری صحبت ها زده شده و صرفا در حد تعریف های الکی و بیخود بوده .

اون کسی که بخواد میتونه تفاوت ها و راست و دروع رو ببینه و تصمیم بگیره .

20. 2 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •