تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 59

نام تاپيک: اطلاعات کامل در مورد پردازنده های Pentium 4 با سوکت 775 LGA

حـــــرفـه ای MaFia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2004
    محل سكونت
    Stockholm

پيش فرض

دوستان لطفا بحث اي ام دي رو اينجا نيارن
    اينجا تاپيك براي اين نوع پردازنده هست نه تاپيك براي اي ام دي و مقايسه

در مورد گرما 775 هم من اصلا قبول ندارم من الان يه 3 دو مگ كش دارم و رو دما هم حساس هستم اصلا تا حالا گرما بالايي ازش نديدم

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

تعصب زیادی خوب نیست . اینقدر جوش نخور .
    اگر در تاپیک یه سرچ کنی می بینی که ای ام دی های اتلون از 775 اینتل خیلی سردتر و با سرعت بیشتر کار می کنند .
    مخصوصا ای ام دی سوکت 939 که دیگه حرف نداره . البته من تجربه سوکت 754 را دارم و تعریف سوکت 939 را در تاپیک خوندم.

حـــــرفـه ای Gabana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

بحث تعصب نيست و تجربه به من اينو گفته كه :
    ما يه 2800 Lga 775 گرفتيم و بعد به خاطر دماي بالاش و صداي بسيار زياد فنش مجبور شديم عوضش كنيم
    اگه دقت كرده باشيد فن هاي Lga 775 هوشمند هستن و با دماي زياد سرعتشون بيشتر ميشه
    گاهي دور اين فن ها به حدي مي رسه كه صداش مخ آدمو مي خوره - حتي براي 3000 هم همين مشكل رو ديدم
    اما الان كه Amd 3000 هستش ديگه چنين مشكلي نيست و در سخت ترين شرايط دما از 45 بيشتر نميشه و فنش هم با 4000 هزار دور كاملا بي صدا مي چرخه :d

حـــــرفـه ای Mezzo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

اشتباه نكنيد. بحث دما صرفا مقايسه اي هست و تفاوت اونقدرها نيست كه باعث كاهش كارايي
    بشه. هر دو شركت در پردازنده هاي جديدشون فن آوري هايي براي تنظيم درجه حرارت و ولتاژ
    مصرفي ابداع كردن كه جاي هيچ نگراني باقي نميگذاره . (آن نگراني كه مثلا در مورد Athlon xp
    وجود داشت.) حالا AMD هاي جديد چند درجه خنكتر هستند ولي اين تنها دليل انتخاب AMD
    نميتونه باشه . چه بسا مواردي كه اينتل خيلي كاراتر نشون داده.(مثلا Video Encoding )
    بنابراين بسته به كاربرد بايد بين ايندو يكي رو انتخاب كرد .

حـــــرفـه ای Renjer Babi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    Canes Venatici

پيش فرض

سلام مطلبتون خیلی مفید بود

تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

به نظرم من امروزه فقط بايد اي ام دي خريد . اينتل جديد ديگه اينتل قبلي نيست كه سرد كار كند . الان دما اينتل 775 در حالت عادي 40 با بالا است و اگر كار ميكس انجام بدي خدا مي دونه تا چند ميره . در صورتي كه اي ام دي اينجوري نيست . در هنگامي كه سي پي يو كار سنگيني انجام نمي دهد از سي پي يو كمتري استفاده مي كند و فقط در كار هاي سنگين مثل ميكس و بازي از تمام قدرت سي پي يو استفاده مي كند . و به خاطر همين سردتر و با سرعت بيشتر كار مي كند .

حـــــرفـه ای Mezzo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

من اينتل Pentium 4 3GHz 2M Cache داشتم كه با فعال بودن EIST در حالت Idle دماي cpu حدود 36
    و در حالت Load 100% از 51 بالاتر نميرفت ( در 30 دقيقه) يك توضيح اينكه رساندن Cpu usage در Cpu هاي
    اينتل كه hyperthreading در اونها فعال باشه به 100% كم اتفاق مي افته و معمولا از 50% بيشتر نميشه
    مگه از نرم افزارهاي خاصي استفاده بشه . ولي در AMD (تك هسته اي) هر پردازش كوچكي ميتونه تمام توان
    cpu رو بصورت لحظه اي بگيره كه در اين حالت مثلا اگه موس در حال حركت باشه نشانگر پرش ميكنه يا لحظه اي
    فريز ميشه .(ميتونيد با فايل latency موجود در شاخه CPU-Z كه دانلود كردين امتحان كنيد)

براي AMD Athlon 64 3500 939 512K Cache با فعال بودن CNQ حداقل دما 33 و حداكثر 46 هست با حداكثر دور
    فن 2100 كه نشون ميده AMD در كنترل حرارت خيلي موفق بوده.

تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

من از هر كسي كه اي سي پي يو را خريده اظهار مي كند كه دما سي پي يو اينتلش به 63 رسيده . البته اينتل 2.8 بوده است . در 3. نمي دونم . ولي مثل اينكه از آقاي safir نيم سوز شده است .
    هر كسي سليقهع خاص خودش را دارد و نمي توان كسي را مجبور كرد حتما اينتل بخرد يا اي ام دي .
    در هر صورت موفق باشيد .

حـــــرفـه ای *Batman*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    Virtual Environment

پيش فرض

بابا خنك بودن Amd درست.ولي Ddr2 رو چيكارش ميكنيد؟
    1مگ كش رو چيكارش ميكنيد؟

من فقط به خاطر دو مورد بالا مجبور شدم اينتل بگيرم.الان هم از Ram با باس 533 استفاده ميكنم((ddr2))

اگه Amd دو تا مسئله بالا رو حل كنه من فرداش ميرم Amd ميگيرم.البته ميدونم كه Cpu با كش 1 مگ هم زده ولي قيمتش آسمونيه.

تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

درسته كه قيمتش آسمونيه ولي ارزش را دارد. اگر از ddr 2 پشتيباني نمي كند ولي با همان رم ddr 400 سرعتش از اينتل بيشتر .
    خودم 2.8 سوكت 754 داشتم با ddr 400 . از 3 اينتل بهتر كار مي كرد و خنكتر و سريعتر .
    البته خبر هايي شنيدم كه amd اخيرا سي ي يو هايي داده است كه ddr 800 را ساپورت مي كنند البته چندان موفقيت آميز نبوده است . تازه اگر بوده باشد به قول خودتون قيمتش آسمونيه .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •