تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 56

نام تاپيک: كوروش بزرگ

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    آبیه آسمون

پيش فرض دانلود کتاب ترجمه متن استوانه کوروش بزرگ

دانلود کتاب ترجمه متن استوانه کوروش بزرگ

متنی که پس از دریافت کتاب، مشاهده خواهید کرد؛ ترجمه دقیق و لغت به لغت متن استوانه گلی کوروش بزرگ – که در بین الهنرین یافت شد – می باشد؛ کوروش بزرگ نخستین پادشاه دودمان هخامنشی”ست. این ترجمه توسط موزه بریتانیا ارائه گردیده است.

لینک دانلود :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    رمز ( پسورد ):
    www.tarikhema.ir

Last edited by nafas; 23-01-2011 at 21:27.

2. این کاربر از nafas بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز lahij_web's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    زير خروارها خاك ...

پيش فرض

سلام
    من همیشه یه سوال بزرگ تو ذهنم بوده . از اونجایی که گاهی تعصب هر اول رو تو بحث های ما ( متاسفانه ) میزنه هیچ وقت این سوالم رو مطرح نمیکردم ! چون جواب منطقی براش نمیدیدم .
    ولی خب ...
    راستش درسته که کورش کبیر بسیاااااااااااار دادگستر و منصف بوده و افکارش تو اون برهه تاریخی منحصر به فرد ... ولی با همه این اوصافی که از کورش شنیدم این تضاد تو ذهنم بوده که قبل از ورود آریایی ها ( که به عنوان اقوام و اجداد ما معروف شدند ) به سرزمین ما اقوای در این سرزمین زندگی میکردند ...
    ( من اطلاعات ناقصی درباره اون اقوام دارم و فقط درباره گیل ها و دیلم های اون زمان مطالعه دارم )
    تو کتاب های مختلف تاریخ گیل و دیلم و افسانه گیلگمش و ... مستقیم و غیرمستقیم بیان شده که با ورود میهمانان ناخوانده به این سرزمین اقوام این سرزمین از هم پاشونده شده و شاید ( به استباط من : قتل عام ) شدند ؟! ( نه به این مضمون ) و تنها به دلیل موقعیت استراتژیک و هم پیمانی گیل ها و کادوس ها و ... ( که بعدا در کنار آریایی ها در مقابل دشمن شمشیر میزدند ) نتونستن به این مناطق تجاوز کنن .
    ...
    من پیش خودم فکر میکردم که اگر اصلا نگاهی هم به این مطالب بالا نندازیم و اعتقادی هم به درستیش نداشته باشیم که شاید اینطور هم باشه ، بالاخره ساکنان اولیه این سرزمین و اجداد ما چه کسانی بودند که محو شدند و الان ما روی کورش اینقدر مانور میدیم ؟
    ممنون میشم اگر توضیحاتی از دوستانی که مطالعه بیشتری دارند بشنوم .

حـــــرفـه ای ***Spring***'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    ♠♠♠♠♠♠♠

5. 3 کاربر از ***Spring*** بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Haj_Amoo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    پادشاهی قدسی اخوت برحق

پيش فرض

به نظر شما منظور از ذوالقرنین در قران همان کوروش کبیر است؟
    احتمالن : خیر!!!
    سلام ...
    علیکم سلام جناب اسپرینگ! لینک صفحه‏هایی که دادین مربوط به آموزش و مقالات هست و فکر کنم نشه توی اون بحث بحث کرد!! ولی این‏جا جای بحث و پرسش و پاسخ بازه!! درست میگم دیگه؟!
    ===
    از دوستان کسی منبع معتبری که زرتشتی بودن کورش رو نشون بده سراغ داره؟!

حـــــرفـه ای ***Spring***'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    ♠♠♠♠♠♠♠

11

علیکم سلام جناب اسپرینگ! لینک صفحه‏هایی که دادین مربوط به آموزش و مقالات هست و فکر کنم نشه توی اون بحث بحث کرد!! ولی این‏جا جای بحث و پرسش و پاسخ بازه!! درست میگم دیگه؟!
    سلام ...

برای گفتگو و بحث نبود ... لینکها برای استفاده دوستان و علاقه مندان ، برای آشنایی و به عنوان منبع و مرجع معرفی شدند ...

8. این کاربر از ***Spring*** بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

سلام
    من همیشه یه سوال بزرگ تو ذهنم بوده . از اونجایی که گاهی تعصب هر اول رو تو بحث های ما ( متاسفانه ) میزنه هیچ وقت این سوالم رو مطرح نمیکردم ! چون جواب منطقی براش نمیدیدم .
    ولی خب ...
    راستش درسته که کورش کبیر بسیاااااااااااار دادگستر و منصف بوده و افکارش تو اون برهه تاریخی منحصر به فرد ... ولی با همه این اوصافی که از کورش شنیدم این تضاد تو ذهنم بوده که قبل از ورود آریایی ها ( که به عنوان اقوام و اجداد ما معروف شدند ) به سرزمین ما اقوای در این سرزمین زندگی میکردند ...
    ( من اطلاعات ناقصی درباره اون اقوام دارم و فقط درباره گیل ها و دیلم های اون زمان مطالعه دارم )
    تو کتاب های مختلف تاریخ گیل و دیلم و افسانه گیلگمش و ... مستقیم و غیرمستقیم بیان شده که با ورود میهمانان ناخوانده به این سرزمین اقوام این سرزمین از هم پاشونده شده و شاید ( به استباط من : قتل عام ) شدند ؟! ( نه به این مضمون ) و تنها به دلیل موقعیت استراتژیک و هم پیمانی گیل ها و کادوس ها و ... ( که بعدا در کنار آریایی ها در مقابل دشمن شمشیر میزدند ) نتونستن به این مناطق تجاوز کنن .
    ...
    من پیش خودم فکر میکردم که اگر اصلا نگاهی هم به این مطالب بالا نندازیم و اعتقادی هم به درستیش نداشته باشیم که شاید اینطور هم باشه ، بالاخره ساکنان اولیه این سرزمین و اجداد ما چه کسانی بودند که محو شدند و الان ما روی کورش اینقدر مانور میدیم ؟
    ممنون میشم اگر توضیحاتی از دوستانی که مطالعه بیشتری دارند بشنوم .
    خوب اجداد ما و انسانهای امروزی ساکنانی بودند 25 تا 60 هزار سال پیش برای خودشون تو مناطق مختلف جهان و ایران فر میخوردند و برای زنده موندن تلاش میکردند و شباهت فیزیکی نزدیکی به شامپانزه ها داشتند..تازه قبل از اون هم میشه تا 20 میلیون سال پیش رفت که اولین اجداد انسانها با نام کپی برای خودشون جانگولک بازی در میاوردند تو دنیا...حالا ما میایم روی امریکا به عنوان کشور قدرتمند حال حاضر جهان مانور میدیم ...

بنظر من خیلی نمیخواد به عقب بری که میرسی به پیدایش حیات روی کره زمین..و نظرم اینه که تعصب بزار کنار و واقعیت بچسب که همینی که از تاریخ میدونیم هست نه یه نقل قول جانب دارانه برای نفی تاریخ ایران..پس همونطور که خودت اشاره کردی تعصبت که باعث این گفته هات میشه بزار کنار..

من نمیدونم کشوارای دیگه به چیزی که ندارند افتخار میکنند یا افراد بزرگ بخودشون میچسبونند...ولی تو اینجا چیزی که دارند زیر سوال میبرند و خودشون میخوان خودشون بی هویت جلوه بدن..امان از دست انگلیس که تو این 30 سال به هدف خودش رسیده با وجود افرادی با نگرش و فکر شما...

یه پیشنهاد مشدی برات دارم و اینکه نمیخواد گذشته خودتو با چند تا نقل قول جانبدارانه زیر سوال ببری .........به اینده کشورت و اوضاع احوالش برس که واقعا الان و تو این موقعیته که ما هیچی نداریم با وجود استعمار پیر..

ایران با نام کورش زنده هست و منشور کورش تو دنیا مطرح هست و نه چیزی که نوکران امروز انگلیس و روسیه به دنیا نشون میدن

10. این کاربر از iranmjh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    زير خروارها خاك ...

پيش فرض

خوب اجداد ما و انسانهای امروزی ساکنانی بودند 25 تا 60 هزار سال پیش برای خودشون تو مناطق مختلف جهان و ایران فر میخوردند و برای زنده موندن تلاش میکردند و شباهت فیزیکی نزدیکی به شامپانزه ها داشتند..تازه قبل از اون هم میشه تا 20 میلیون سال پیش رفت که اولین اجداد انسانها با نام کپی برای خودشون جانگولک بازی در میاوردند تو دنیا...حالا ما میایم روی امریکا به عنوان کشور قدرتمند حال حاضر جهان مانور میدیم ...

بنظر من خیلی نمیخواد به عقب بری که میرسی به پیدایش حیات روی کره زمین..و نظرم اینه که تعصب بزار کنار و واقعیت بچسب که همینی که از تاریخ میدونیم هست نه یه نقل قول جانب دارانه برای نفی تاریخ ایران..پس همونطور که خودت اشاره کردی تعصبت که باعث این گفته هات میشه بزار کنار..

من نمیدونم کشوارای دیگه به چیزی که ندارند افتخار میکنند یا افراد بزرگ بخودشون میچسبونند...ولی تو اینجا چیزی که دارند زیر سوال میبرند و خودشون میخوان خودشون بی هویت جلوه بدن..امان از دست انگلیس که تو این 30 سال به هدف خودش رسیده با وجود افرادی با نگرش و فکر شما...

یه پیشنهاد مشدی برات دارم و اینکه نمیخواد گذشته خودتو با چند تا نقل قول جانبدارانه زیر سوال ببری .........به اینده کشورت و اوضاع احوالش برس که واقعا الان و تو این موقعیته که ما هیچی نداریم با وجود استعمار پیر..

ایران با نام کورش زنده هست و منشور کورش تو دنیا مطرح هست و نه چیزی که نوکران امروز انگلیس و روسیه به دنیا نشون میدن
    والله ما نفهمیدیم چرا همیشه به مقابله میرسیم تا به مذاکره ! یه سوال پرسیدیم همه چیز زیر سوال رفت ! بابا مگه ما دشمن تاریخمونیم ! ؟
    تعصب رو تو سرتاسر جملاتت با تمام وجودم لمس میکنم !
    Iranmjh جان ! عزیزم بخدا یکی از دلایلی که این سناریو ها برام لالایی تکراری شده همین آتیش تند شما و افرادی مثل شماست که فقط سنگ تاریخ رو رو سینه میکوبن !
    من درباره تاریخ معاصر با آقا کورش صحبت میکنم ، نه شامپازه ها و بوزینه ها دوست من !
    قبل از اینکه به مشکل اینگیلیس پیر ! رسیدگی کنیم بزا صورت مسئله رو که توسط شما پاک میشه پیدا کنیم !
    ...
    راستش به موازات صحبت های شما ، من فقط یه تاریخ میبینم که پشتش قایم میشیم و بودیم بودیم ما گوش دنیا رو کر کرده !
    خوب اجداد ما و انسانهای امروزی ساکنانی بودند 25 تا 60 هزار سال پیش برای خودشون تو مناطق مختلف جهان و ایران فر میخوردند و برای زنده موندن تلاش میکردند و شباهت فیزیکی نزدیکی به شامپانزه ها داشتند..
    خب حالا این فر شما کلید کرده رو کوروش بزرگ ؟!
    به زیدی میگم طرفدار کدوم تیمی؟! ( از بغل دستیش میپرسه : کی قهرمان جهان شد امسال !؟ میگه اسپانیا ! ) میگه همه جا اسپانیا ! ( بلا تشبیه البته ! )
    حالا ما میایم روی امریکا به عنوان کشور قدرتمند حال حاضر جهان مانور میدیم ...

امان از دست انگلیس که تو این 30 سال به هدف خودش رسیده با وجود افرادی با نگرش و فکر شما...
    اگر انگلیس با یک سوال من درباره اجدادم و انسان هایی مثل خودم به هدفش میرسه پس امان از بورکینافاسو که با افرادی با تفکر شما به هدف خودش رسیده !
    ایران همیشه زنده هست چه با کورش چه بی کورش ....
    کورش هم همیشه زنده هست و جاودانه . چون متعلق به همه دنیا و بشریته و نام ایران رو رو سینه ش داره ...
    کسی منکر این قضیه نیست و نخواهد بود .
    اما کاش این تاثیرات و منش های اساطیری جایی در زندگی فعلی ما باز کنه و منشور کورش بزرگ سرلوحه زندگیمون باشه .
    صلح متعلق به همه مردم دنیاست ...
    Sorry این پستم همش Spam بود ! با این تضاد بحث کاملا بی فایده ست و من جواب سوالم رو نمیگیرم !
    .........

12. این کاربر از lahij_web بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

10

شما هر جوری دوست داری فکر کن...

فقط میگم بچسب وضعیت فعلی رو که هیچی برامون نذاشته و اونچیزی که برامون مونده رو.. داره با تفکراتی از این دست از ما میگیره...
    الان مشکل ما وضعیت ناجور و فلاکت بار ایران امروز هست، نه اینکه چند هزار سال پیش یکی اومده تو دوران وحشیگری منشوری داده که دنیای امروز به اون مینازه ...
    همه مشکلات امروز و مسائل تاریخی دیگه ای که وجود داره و از لحاظ تاریخی و زمانی نزدیکتر هست به ما یعنی برای شما هضم شده و الان رسیدی به 3000 سال پیش...
    اصل مطلبم اینکه به فکر امروز ایران و اینده باشید...گذشته فقط اعتباره که به ما میده اونهم زمانی که از همه لحاظ رو به جلو باشیم.
    خدا اخر عاقبت مارو بخیر کنه
    ایران =کوروش بزرگ--بدون کوروش ایران (امروز) با وجود حکمرانان فعلی هیچی نیست!

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    زير خروارها خاك ...

پيش فرض

قطعا همه آزادن هرطور بخوان فکر کنن . ( نظر شخصی منه ! باز نری رو بحث حکومت و .. ! ) .
    اتفاقی که من ازش حرف میزنم 1 روز قبل از تاریخ نزدیکیه که شما روش اینقدددددر مانور میدی !
    به هر حال باشه ! ادامه پرسش و پاسخ رو بی فایده میبینم
    ...
    قربون آدم چیز فهم ... ما عقبیم و از اعتبارمون میخوایم برای پوشوندن عیبها و معضلاتمون استفاده کنیم ! بهتره که جلوبریم و بعد به اعتبارمون ببالیم ...

ایران =همه ایرانی ها ( و نه آریایی ها ) --

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

10

ببینید دوست عزیز نوع نوشتار شما مشخص هست که اصلا شما تو باغ گفته های من نیستی و نظرات منو از روی موضعی که نسبت به موضوع مورد بحث داری.. جواب میدی و فقط میخوای منکر بعضی مسائل باشی..که بنظر من این تفکر و نگرش محصول 30 ساله انگلیس تو ایران هست.
    بگذریم بنده هم حرفی ندارم مگه غیر از اینه که همه ایرانی ها و حتی اقوام دیگر کشوارهای دورو برمون یک نژاد هستند..

ما در ایران سه زبان داریم: پارسی.ترکی.عربی و باقی لهجه و گویشهای پارسی هست

که دو زبان عربی و ترکی تحمیل شده هست و مردمان این مناطق حتی در گستره وسیعتر مانند عراق کویت سوریه ترکیه جمهوری جعلی اذربایجان و حتی در شرق نواحی جنوب غرب پاکستان و افغانستان در گذشته به پارسی صحبت میکردند.

زبان -- گویش -- لهجه
    زبان که توضیح دادم

گویش:گویشهای زبان پارسی شامل: کردی لری بلوچ لک تالشی مازندرانی گیلکی و...هست که هر یک تو مقطع تاریخی خاص مونده و در جا زده و فقط پارسی به روز و پیشرفته همینی هست که من دارم مینویسم.

و لهجه: مانند اصفهانی یزدی مشهدی شیرازی و ... لهجه های زبان پارسی هست.

حتی منطقه اذربایجان و ترکیه و حتی عراق از لحاظ نژادی همانند سایر نقاط ایران هم نژاد هستند و فقط زبانشان تغییر کرده و در گذشته به پارسی صحیت میکردند. و برای همین هست که میگوییم ترک زبان و نه ترک نژاد و یا عرب زبان.........

منظورم اینه که همه ما ایرانی هستیم و این مسائلی که العان خیلی ها از ان استفاده میکنند تا تفرقه بندازند بین مردم ایران همه ساخته شده توسط استعمار هست،،، حال به هر شکل..منظور من از استعمار :هر عامل خارجی که برای کسب منافع خود حاضر به هر کاری برای گسستگی بین ایرانیان باشه.از روسیه حرومزاده بگیر تا انگلیس .......

خلاصه ما ایرانی هستیم و اعتبارمون به ایرانی بودنمان هست و هر گسستگی بین اقوام ایرانی باعث ضعیف شدن اون قوم میشه و این موضوع همون هدف استعمار هست.

کوروش نشانه یک ایرانی غیور و نماد ایران قدرتمند هست و ایرانی حاضر با توجه به همین تاریخ و نشانه پر غرور،،،،،،میتواند ایرانو به سمت پیشرفت سوق بدهد.

16. 2 کاربر از iranmjh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •