تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: داوطلب کدام رشته در کنکور 90 هستید؟

راي دهنده
368. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • ریاضی

238 64.67%
  • تجربی

91 24.73%
  • انسانی

26 7.07%
  • هنر

13 3.53%
صفحه 4 از 515 اولاول 123456781454104504 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 5146

نام تاپيک: ✔ کــنــکــور 90 ؛ مشاوره ، برنامه ریزی ، شیوه های برتر

آخر فروم باز shabeashegha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

اینجانب با سابقه 2 سال کنکور دادن خدمت شما عرض میکنم وسواس... بزارید کنار بشینید عین یه پسر/دختر خوب تست بزنید روزی 2 ساعت هم بخونید خیلی ترکوندید !!! به خدا میتونم بگم 90% شرکت کننده ها همین 2 ساعت هم نمیخونن
    البته بنظرم این توصیه شما به کساییه که یا پایه قوی دارن یا سال چندمشونه دارن کنکور میدن وگرنه کسی که سال اولشه با این کار خودزنی میکنه چون محاله کسی بدون مطالعه بتونه با تست زدن به جایی برسه . بنظر من 60درصد وقت باید مطالعه مطالب و تسلط باشه و 40 درصد بقیه تست . البته با قسمت دوم که گفتین خیلی از شرکت کننده ها 2ساعت در روز هم نمیخونن کاملا موافقم. من کسایی رو دیدم همین امسال که یه روز در میون یه ساعت میخوندن آزمون آخرم زانوی غم بغل گرفته بودن که چرا اینطوری شد (منم توی ذهنم بهشون میگفتم اگه اینطور نمیشد باید میپرسیدید چرا اینطوری شد)

2. 4 کاربر از shabeashegha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن دانلود و آپلود nits's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    NeverLand

پيش فرض

1- بنده بر خلاف یک سری از دوستان با برنامه های پر شاخ وبرگ مخالفم و سایر کارهای اضافی .
    2- همیشه معتقدم که در انتخاب منبع آموزشی و تستی نهایت دقت رو به عمل بیارید و همیشه با یک و تنها یک کتاب کار کنید .
    3- برنامه ی هفتگی نریزید .چون ممکنه مشکلی پیش بیاد و به کلی برنامتون بریزه بهم .برنامه واسه هر روز .
    4- یک دفترچه سیمی بردارید .برنامه هرروز رو در یک طرف نوشته و در پایان روز نتایج اون روز رو در طرف مقابلش بنویسید .
    5- تستها رو قبل از اینکه مفهوم درس رو کامل متوجه نشده اید به هیچ وجه نزنید .اگر تستها رو خوب نمیزنید یا باید در انتخاب منبع کمک آموزشیتون تجدید نظر کنید یا باید دوباره مطالب درسی رو مرور کنید وبا دقت بیشتری بخونید
    6- حل مسایل گوناگون و کلنجار رفتن با سوالات ، ورزیدگی دانش آموز رو بیشتر میکنه . بنابراین تمرین بیشتر که توصیه ی بیشتر معلمان و اساتید هست رو یادتون نره
    7- تستها رو هرگز در اول کار در زمان کنکور حل نکنید .با خیالی آسوده به حل تست بپردازید و سعی کنید حداقل 5 دقیقه در حل تست کوشش به خرج بدید .اگر سوالی رو نتونستید حل کنید ( اگر چه 1 ساعت طول بکشه ) بهتر از اون هست که جواب سوال رو از جواب کسی دیگر ( منظور مولف بخونید )
    8- صبر و حوصله داشته باشید . هر دفعه قسمت کوچیکی از کار رو به دست بگیرید و بعد از اینکه دید بهتری نسبت به یک موضوع پیدا کردید باز هم جلو برید .جلوتر و جلوتر ...
    9- این حرفهایی که گفته میشه که یارو روزی 20 ساعت درس میخونه رو به کلی فراموش کنید. نه شما مثل اون یارو هستید و نه اون مثل شما . این روزی 20 ساعت واسه دانشمندان هوا فضاست . شما میخواهین یک آزمونی از کتابهای دبیرستانتون برگزار کنید .هر چه قدر سخت بگیرید سخت میشه کنکور ( البته ساده هم نگیرید .هیچ چیز رو تو زندگی دست کم نگیرید .)
    10 - اگر امید رو هم از شما بگیرن دیگه چیزی برای از دست دادن ندارید . صبحها زود از خواب پاشید . نهایت 6 صبح . روز اول ساعت 8 پاشید .چند روز بعد 7:30 . چند روز بعد 7 و همینجوری برسونید به 6 یا 5 .

این ها بیشتر توصیه های عمومی بودن . سایر مباحث تخصصی بمونه واسه بعد

کلا اینکه این توصیه های 1 تا 10 الکی بود. خودتون باشید . هر جور دوست دارید بخونید .هر جور راحتید .هیچکس از توانابی های شما خبر نداره .البته نباید زیاد شل بگیرید همه چیز رو .
    دیگه هیچی . موفق و پیروز باشید . بدرود
    Last edited by nits; 13-07-2010 at 20:46.

4. 7 کاربر از nits بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه reyhaneh_1370's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    ناکجا آباد

پيش فرض

آقا چرا کسی به سوالات یه عضو جدید جواب نمیده؟ الان که جمع پیشکسوتا هم جمعه
    1- سوالات عربی و دین و زندگی رو کجا بپرسیم؟
    2- ما دبیرمون گفت فیزیک یک فقط دو فصل آخر و فیزیک دو سه فصل آخر و فیزیک سه همشو بخونید الان تو برنامه گزینه دو فصل یک و دو فقط فرمولاشو بخونم یا متنا رو هم دقیق بخونم؟مثلا "روش فیزیک همان روش گالیله است" و از این حرفا که صفحات اولیه فیزیک 2 نوشته و این چیزا که فرمولی نیست هم لازمه مطالعش؟!

====
    ویرایش:
    البته منم که کنکوری 90 هستم اما اون طور که فکر کنم پور دستمالچی تو سی دی میگفت هفته ششم (هفته آخر دور دوم) واسه مروره که اگه کسی طبق برنامه پیش رفته باشه میتونه تو اون یه هفته مرور کنه یا عقب موندگی ها رو جبران کنه....فکر کنم تو اون هفته بشه این کتب رو خوند
    اگه عقلت درست کار بکنه ،گزینه 2 رو میزاری کنار!!!درست میشینی با قلم چی درس میخونی!
    Last edited by reyhaneh_1370; 14-07-2010 at 01:41.

6. این کاربر از reyhaneh_1370 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    گیلان _ رشت

پيش فرض

چند توصیه ی دوستانه ...
    خودتون رو درگیر برنامه ریزی های دراز مدت نکنید ، جز اینکه به خودتون استرس وارد کنید و الکی وقتتون تلف بشه چیز دیگه ای عایدتون نمیشه ... !!!
    امسال وقتتون رو برای دو چیز باید بزارید ، درس و استراحت ( تفریح و ... ) ، البته شاید بعضیها واسه ی چیزهای دیگه هم وقت بزارن ، مثلا سر کار برن یا ... ، ولی فقط سعی کنید بیشتر وقتتون رو صرف درس خوندن کنید ، هیچ کس مثل خودتون ، شما رو نمیشناسه و نمی تونه براتون برنامه ریزی کنه ...
    فقط در کنار خوندن به یک سری آزمون نیاز دارید برای رفع اشکال و محک زدن خودتون ، که توصیه می کنم حتما آزمونهای سنجش رو شرکت کنید و در کنار اون هم یکی از آزمونها مثل گزینه ی دو یا قلم چی یا گاج یا ... رو برید ...
    من در طول این دو سال که پشت کنکور بودم هم قلمچی ، هم گزینه ی دو و هم آزمونهای سنجش رو شرکت کردم ، با اطمینان کامل توصیه می کنم آزمونهای گزینه ی دو رو شرکت کنید ، واقعا فوق العادست ، هر سئوالش یک نکته از کتاب درسیه ( مخصوصا تخصصی ها ) ، اگر هم قلم چی رفتید سعی کنید سئوالات گزینه ی دو رو بگیرید و بررسی کنید ، البته توصیه می کنم اصلا قلمچی نرید ، واقعا چرت ترین سئوالها رو انتخاب می کنه ! یا ربطی به کتاب نداره یا دقیقا تمرین کتابه !! ، البته دوستانی که قلمچی میرن ناراحت نشن ، شاید برای خیلی ها جواب بده ، باز هم میگم خودتون ، خودتون رو بهتر می شناسید ...
    چند تا از آزمونهای قلمچی رو گیر بیارید و چند تا هم آزمونهای گزینه ی دو رو ، بعد با کتاب درسی مقایسه کنید ، اون موقع بهتر می تونید تصمیم بگیرید ...
    سعی کنید آزمونها فقط برای رفع اشکال و محک زدن باشه ، مثلا اوایل سال فقط برای محک زدن خودتون توی چند درس خاص آزمون بدید یا ... ، به فکر تراز و کل کل با دوستان ! نباشید ، ترازهای و رتبه های قلمچی و گزینه ی دو به درد هیچ کس نمی خوره ، بعد از دو ما فراموش میشه ، ولی تراز و رتبه ی کنکوره که همیشه با شماست !!

یک توصیه با تمام وجود !! :
    فقط منبعتون کتاب درسی باشه و در کنارش هم اگر نیاز بود کتابهای کمک درسی خوب بگیرید ، این مورد رو کاملا جدی بگیرید ، درگیر جزوه و ... نکنید خودتون رو ، جزوه فقط به درد امتحانات مدرسه می خوره که البته اگه امتحان کشوری باشه باز جزوه به هیچ دردی نمی خوره ...
    این توصیه ی آخر رو جدی بگیرید ، حداقل اگر چیزهای دیگه ای برای خوندن دارید کتاب رو یک دور بخونید و حتما تمرینات و مثالهای کتاب رو بررسی کنید ( حتما ! )
    البته من هم وقتی خودم رو جای شما می زارم نمی تونم به همین راحتی توصیه های بالا رو جدی بگیرم ، حیف و صد حیف که انسان تا تجربه نکنه نمی تونه عمق ماجرا رو درک کنه !!

به هر حال ، امیدوارم همگی موفق باشید ...
    Last edited by Mahmood_N; 14-07-2010 at 14:09.

8. 2 کاربر از Mahmood_N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه sarinagasemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

اگه یکی خلاصه نویسی نکنه چی میشه؟
    خلاصه کردن یه صفحه شیمی 1 ساعت طول میکشه ولی ماندگاری فوق العاده داره!دیگه دارم نا امید میشم
    کسی هست کمک کنه

آخر فروم باز seyyedi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

دوستان سلام
    البته بنظرم این توصیه شما به کساییه که یا پایه قوی دارن یا سال چندمشونه دارن کنکور میدن وگرنه کسی که سال اولشه با این کار خودزنی میکنه چون محاله کسی بدون مطالعه بتونه با تست زدن به جایی برسه .
    من با شما مخالفم
    همونطور که دوستمون گفتن اگه 2 ساعت مفید خوندن باشه کافیه
    توی تست زدن مطمئنا شما خیلی چیزا رو یاد میگیرید

خلاصه کردن یه صفحه شیمی 1 ساعت طول میکشه ولی ماندگاری فوق العاده داره!دیگه دارم نا امید میشم
    به این نمیگن خلاصه نویسی
    اگه توی خلاصه نویسی از فلش و مساوی هم استفاده کنید خوبه

من یک فصل شیمی رو توی یک صفحه و نه یک برگه آ4 توی حداکثر 45 دقیقه خلاصه میکردم

علی علی

11. 2 کاربر از seyyedi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه saeid_panah's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

کسی هست کمک کنه
    دوست عزیز من داوطلب 89 بودم الان داوطلب 90 میدونی چرا..................؟
    اول انکه برنامه ریزی نکردم گفتم برنامه رو روزانه تو ذهنم نگه میدارم میخوام چیکار بنویسم! ولی وقتی به ماه آخر رسیدم دیدم فرصت کمه و نتونستم اون طوری که باید، بخونم.
    دوم اینکه خلاصه نویسی نکردم این هفته های آخر که وقت مرور بود نمیتونستم این کار رو انجام بدم چون نمیدونستم این همه حجم رو چجوری بخونم...... تموم شدنی نیس.
    سوم اینکه به خودم مغرور شدم که زیست و شیمی رو بالای 80 میزنم(البته واقعا این قدرت رو دام چون خیلی روش سرمایه گذاری کردم) و همچنین ریاضی پیش رو خوب خوندم و به فیزیک و دروس عمومی اهمیت ندادم به خودم گفتم که آخر آخرها میخونم ولی وقت کم آوردم....... تو کنکور هم شیمی و زیست رو زدم ولی نه 80 درصد ریاضی و فیزیک هم تست هایی اومد که نتونستم جواب بدم!
    پس برنامه ریزی کن! برنامه ای هوشمندانه
    درس نامه هایی رو که تو کتابهای تست نوشته تماما تو یه دفتر جدید بنویس به همراه نکاتی که از تست یاد میگیری(این میشه خلاصه نویسی)
    مغرور نشو حتی اگه واقعا تو یک درس زرنگ باشی!
    در ضمن زیاد خودت رو درگیر حرف های مشاورهای مدرسه و تلویزیون نکن!
    Last edited by saeid_panah; 14-07-2010 at 16:24.

13. 2 کاربر از saeid_panah بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کسی هست کمک کنه

اینجوری که تو خلاصه نویسی رو واسه خودت تعبیر میکنی دقیقاً یه صفه شیمی یه ساعت طول میکشه!!!!
    معنی خلاصه نویسی این نیست که بشینی اما و اگر واو چون و زیرا و... رو حذف کنی بعد جمله ها رو دوباره از اول بنویسی دلت خوش باشه که خلاصه نویسی کردی!!!خلاصه نویسی ینی اینکه هرچی که فهمیدی بنویسی ،البته الان چون اول کاره به نظر من ارزششو داره که خلاصه نویسیات وقتتو بگیره... حداقل فایدش اینه که موقعی که بخوای دوره کنی دیگه مجبور نیستی کتاب و جزوه رو بخونی ،بعد از یه دوره کوتاه روی مطالب تست میزنی(البته این روش واسه اختصاصیا بهتره،چون واسه عمومی هرچقدرم کتابو بخونی ضرر نکردی!!!)
    مثلاً خودم کل شیمی پیش 1 و 2 و شیمی 2 و 3 رو واسه دوران جمع بندی تو 4 تا برگه خلاصه کردم که از این خلاصه ترم میشه!!!البته این روش فقط واسه جمع بندی خوبه اولای کار خلاصه ها طولانی تر باشه بهتره چون بیشتر تو ذهن میمونه
    یه مثال واست بزنم که متن زیرو چطور میتونی خلاصه نویسی کنی...البته این خودش خلاصه اس...
    ((کاتالیز گر ماده ای است که سرعت واکنشهای شیمیایی را اغلب افزایش داده ولی در واکنش مصرف نمی شود در واقع کاتالیزگرها سازو کار انجام واکنش را طوری تغییر می دهند که انرژی فعال سازی راکاهش می دهندتا واکنش دهنده ها راحت تر و سریعتر فراورده را تولید کنند))
    خلاصش:کاتالیزگر با تغییر مسیر واکنش موجب کاهش انرژی فعالسازی وافزایش سرعت واکنش می شود
    یه نکته دیگه اینکه خودت خلاصه نویسی کنی خیلی بهتر از اینه که از خلاصه های دیگران استفاده کنی،مگر اینکه کاملاً به اون مطلب تسلط داشته باشی!!!
    بعد از تست زدنم هر تستی رو که ایراد داشتی نکتشو اضافه میکنی به خلاصه نویسیات+نکات مهمی که دبیرتون گفته+تستایی که خود کتاب گفته نکتش مهمه حتی اگه تستو بلد بودی+تستایی که نکته جدید داشته که تاحالا باهاش برخورد نداشتی، یه دفترچه هم واسش کنار بزاری بد نیست!!!
    Last edited by Feryal777; 14-07-2010 at 16:31.

15. این کاربر از Feryal777 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه moraddad's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کسی هست کمک کنه
    بیچاره یه سوال پرسید همه ریختن سرش!
    من فقط تجربه خودمو بگم:
    من خیــــــــــــلی ضرر کردم که خلاصه نویسی نکردم!
    زیاد وسواس به خرج نده،درست میشه...

راستی شما فکر کنم امسال سوم باشی!
    به نظرم از الان کنکوری خوندن زوده!
    بازم هرجور خودت میدونی...

17. این کاربر از moraddad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه ehsan_manu's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

کسی جوابای کلیدی آزادو داره
    ریاضی عصر؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •