تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 145 اولاول 123456781454104 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 1443

نام تاپيک: سریال مختارنامه

اگه نباشه جاش خالی می مونه btheme's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

بابا زود تر پخشش كنن مرديم از دست سريال آبكي تلويزيون

پروفشنال Perpetual's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

امیدوارم سریال قشنگی از آب در بیاد چون موضوع خوبی داره و بازیگر های توانایی توش بازی می کنن.

3. این کاربر از Perpetual بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز s_paliz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

کارگردانش تجربه بالایی از سریال امام علی داره..
    صحنه هاش رو که نشون میداد خیلی جذاب بود.
    جنگیدنشون رو هم طبیعی درست کردن.

امیدوارم سریال موفقی بشه.

آخر فروم باز Guts's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

مثل همون امام علی هم بشه عالیه واقعاً، من که از بس سریال های خارجی دیدم خسته شدم دلم می خواد بعد از مدت ها یه سریال با کیفیت ایرانی ببینم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه MichaelMoore's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    تــــــــــی وی

پيش فرض

سریال قشنگی باید باشه
    کسی میدونه با چه نوع دوربینی فیلمبرداری شده نوعش باید تازه باشه تو فیلمبرداری فیلمای ایرانی

حـــــرفـه ای M3HRD@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    دالان ســـبز WEb►ByNvAyAn.BlOgFa.CoM

پيش فرض

داستان مختار به گوشه هاي از ايران وايراني ربط داره و خوشحالم از ساخت اين مجموعه و
    بهتر از ساخت سريال هاي مثل يوسف پيامبر است كه هيچ ارتباطي با ايران ندارد...

WorkHard / P!ayHard pcforlife's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    S t r e t f o r d   E n d

پيش فرض

20 میلیارد تومان هزینه ساخت سریال «مختارنامه» شده است
    دستمزد براد پیت برای دو ماه حضور در نقش آشیل، برابر با 10 سال هزینه عوامل «مختارنامه» است.

سینمای ما - یکی از نویسندگان 'مختارنامه' گفت: «تنها دستمزد بازیگر اصلی یک فیلم تاریخی هالیوودی (براد پیت) برای دو ماه حضور در نقش آشیل، برابر با 10 سال هزینه برای عوامل مختارنامه است، و این یعنی مظلومیت شیعه در آیینه تلویزیون و رسانه.»

20میلیارد تومان هزینه ساخت یک سریال

محمد بیرانوند، نویسنده سریال تاریخی مذهبی "مختارنامه" با مقایسه مجموعه‌سازی در ایران و هالیوود گفت: «سیاهی لشگر هالیوود هم حرفه‌ای این کار است، سیاهی لشگر مختار اما کارگری است که نه سکوت در صحنه را می‌داند، نه به ارزش کاری که می‌کند واقف است، باید چند سال او را نشاند و فلسفه هنر و تاثیر آنرا برایش مرور کرد.»
    بیرانوند درباره قرار و مدارهایی که منجر به نوشتن و بعد ساختن "مختارنامه" شد، اظهار کرد: «قرار بود پنجه در پنجه جومونگ و گلادیاتور بزنیم، بودجه سریال "مختار" اما بیست میلیارد تومان است و آشیل که داستان عاشقانه‌ای است، بالغ بر 200 میلیون دلار هزینه برداشته است، توجه کنید فیلمی 120دقیقه‌ای 200 میلیون دلار اعتبار دارد حال آن که مختارنامه چهل قسمت پنجاه دقیقه‌ای است.»
    وی اضافه کرد: «تنها دستمزد بازیگر اصلی آن فیلم هالیوودی (براد پیت) برای دو ماه حضور در نقش آشیل، برابر با 10 سال هزینه برای عوامل مختارنامه است، و این یعنی مظلومیت شیعه در آیینه تلویزیون و رسانه.»
    وی اظهار کرد: «داوود میرباقری به گواهی سریال امام علی(ع) و رعنا، فیلم سینمایی آدم برفی و مسافر ری و نمایش‌هایی مثل دندون طلا و عشق‌آباد، هم فهم درام شرقی را دارد و هم این که از نظر تکنیکی و فنی بر ابزار کار تسلط بسیار چشمگیری دارد، او هنرمند نمایش ایرانی است، تعزیه را می‌شناسد، نقالی و فرهنگ قهوه خانه را خوب می‌فهمد، دغدغه مذهبی داشته و دارد و از تاریخ مذهبی خود هم شناخت نسبی خوبی دارد.»
    شایان ذکر است شنیده‌ها حاکی از آن است که صداوسیما از محل دریافت آگهی‌های بازرگانی برای "مختارنامه" بیش از دو برابر اعتبار صرف شده را کسب کرده است.
    منبع خبر: سینمای ما
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

9. 4 کاربر از pcforlife بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن هنر هفتم nar nia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

پشت صحنه سریال تاریخی مختارنامه

سریال تاریخی مختارنامه به کارگردانی داود میرباقری پس از 6 سال مراحل مختلف تولید از روز جمعه 9 مهر ماه از شبکه اول سیما پخش می شود.
    عکس/ مسعود پاکدل

11. این کاربر از nar nia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن هنر هفتم nar nia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

در آستانه پخش سريال از تلويزيون عنوان شد؛
    ميرباقري: نماز ظهر عاشورا سخت‌ترين بخش ساخت «مختارنامه» بود

خبرگزاري فارس: كارگردان مجموعه تلويزيوني مختارنامه گفت: پلان نماز ظهر عاشوراي امام حسين (ع) يكي از سخت‌ترين كارها بود و اين كه من بتوانم بيننده را به يك باوري برسانم تا آن شرايط را حس كند و كار را قبول كند، بسيار سخت و دشوار بود.

به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، داوود ميرباقري در گفت و گوي ويژه خبري شبكه دو سيما درباره انتخاب شخصيت مختار براي ساخت سريال گفت:انتخاب مختارنامه با من نبود و من خود را براي توليد سريال سلمان فارسي آماده مي كردم كه از سوي تلويزيون ساخت اين سريال به من پيشنهاد شد. به همين منظور مدتي براي پژوهش روي شخصيت مختار وقت خواستم و در طول پژوهش به شخصيت مختار گره خورديم و مختار مثل يك طوفان ما را با خود برد و هشت سال درگير كرد.
    وي ادامه داد: مختار شخصيتي بود كه به دليل ظرافت‌ها و رمز و رازهايي كه داشت در دوره تاريخي پر تلاطمي توانست بر شيعيان كه به نگاه‌هاي خاصي درگير بودند، رهبري كرده و حكومتي بنا كند. بعد از شهادت حضرت علي(ع) دوره كوتاهي كه مربوط به دوره امام حسن (ع) بود تا قيام مختار و تشكيل دولت و حكومت به دست وي، دولت مختار اولين دولت شيعي است كه زمام امور را به‌دست مي‌گيرد.
    ميرباقري اظهارداشت: بررسي پرونده و تشكيل حكومت اين نهضت و آسيب‌هايي كه بعد از اين تشكيل منجر به شكست مي‌شود، مواردي بود كه گمان كردم مي‌تواند براي اين دوره تاريخي مفيد و موثر باشد، به همين دليل نيتم اين بود چيزي كه به درد تاريخ امروز ما نيز مي‌خورد، به تصوير بكشم.البته من هيچ وقت در زندگي باور نمي كردم كه روزي بخواهم به قيام مختار بپردازم اما الان به وجود حسن نيتي در آن رسيده‌ام و اميدوارم در طول هشت سالي كه اين مجموعه ما را درگير خود كرد به آن اهداف معين شده رسيده باشم.
    وي در توضيح بيشتر پيرامون شخصيت مختار عنوان داشت: مختار شخصي است كه شخصيت چهار امام (ع) را درك كرد و وقايع بزرگي از جمله وقايع كربلا در آن دوران اتفاق افتاد. هرچند پرداختن به عاشورا به عنوان موضوعي مستقل كار بسيار سختي است، اما شايد به عنوان حاشيه در كاري كه قبل و بعد آن را در بر مي‌گيرد، مفيد باشد. ما در اين مجموعه در پي آن بوديم كه شخصيتي محوري و همچنين وقايع تاريخي را كه در زمان اين شخصيت به وقوع مي‌پيوندد براي مخاطب بازگو كنيم. البته هنر نمايش اقتضاء مي‌كرد كه اين قصه را حول يك شخصيت بنا كنيم اما از عمده حوادث تاريخي زمان مختار غافل نبوديم.
    كارگردان مجموعه تلويزيوني امام علي(ع) ادامه داد: در سريال مختار، ما توانستيم 50 دقيقه به موضوع حادثه عاشورا بپردازيم، آن هم در سه مقطع مختلف از جمله داستان حضرت عباس(ع)، وهب و زهير بن قين و با توجه به ارتباط شخصيت مختار با حادثه كربلا تلاش كرديم كه سري نيز به داستان قاتلين امام حسين(ع) بزنيم و خوشحاليم از اينكه مختارنامه به واقعه كربلا متبرك شد. نگاه و كار كردن درباره حادثه عاشورا بسيار دشوار است و واقعاً جرأت و جسارت مي‌خواهد كه درباره اين موضوع مستقيم، بشود اقدامي صورت داد.
    ميرباقري درباره شيوه تعليق اين سريال براي نگه‌داشتن مخاطب نيز گفت: مشكلات سريال «مختارنامه»، نسبت به مجموعه امام علي(ع) كمتر بود و ما در مجموعه امام علي(ع) مشكلات بياني فراواني داشتيم اما اين محدوديت‌ها در «مختارنامه» وجود نداشت و در آن منعي براي شخصيت محوري كار نداشتم به همين دليل تعليق‌ها خيلي قوي‌تر از مجموعه امام علي(ع) است. من خيلي نگران تعليق‌ها نيستم و نگراني من بيشتر به لايه‌هايي از كارم برمي‌گردد كه بتواند خوب به بيننده منتقل شود.
    وي ادامه داد: «مختارنامه» دوره‌اي را به تصوير مي‌كشد كه همه روي هم شمشير مي‌كشند. چرا اين اتفاق مي افتد و خواص كجا هستند؟ اين‌ها نكاتي است كه به نظر من به سريال مختار وزن مي‌دهد. اين سريال تقابل دين با دين است. هركس در آن دوره تأويل و تعريفي از دين دارد و ما تنها يك قرائت صحيح داريم كه قرائت اهل بيت است. اينها لايه‌هايي است كه بايد رويش مكث شود و اميدوارم فضايي به‌وجود بيايد كه اين لايه‌ها هدر نروند. يك بخش هنر ماست كه بايد كار را جذاب ساخته باشيم و بخش ديگر فضايي است كه اين بحث را مطرح مي‌كند و اهميت پرداختن به اين مقوله را فراهم مي‌كند.
    ميرباقري تصريح كرد: سريال «مختارنامه» حرف و روايت مختار نيست. بررسي اين ديدگاه‌ها، بافت فرهنگي، اجتماعي و عقدتي است. عراق در آن سال‌ها وضعيت فرهنگي عجيبي داشته است و ما سعي كرده اين اين مسائل را نشان بدهيم و نهادهاي فرهنگي را بررسي كنيم.
    ميرباقري در پاسخ به اين سئوال كه نمادسازي و غلو جزء فيلم و درام است، شما چقدر به اين مسئله در پرداخت شخصيت مختار توجه كرده‌ايد و آيا او در اين سريال قديس تصوير شده يا يك آدم معمولي؟ اظهار داشت: مختار كار بزرگي كرده است و نمي‌توان به سادگي از او گذشت. ما همزمان با قيام مختار، نهضت توابين را هم داريم كه رهبر آن، سليمان بن صرد خزايي است و اولين دعوت نامه را براي امام حسين(ع) مي‌فرستد ولي اين نهضت در مصاف با يزيد شكست خورده و همه كشته مي‌شوند. هنر مختار اين است كه در چنين جامعه متكثري، قيامي را جهت‌دهي كرد و آن را به نقطه‌اي رساند كه هدفش است. ما ناگزير بوديم كه از او شخصيتي بسازيم كه نقاط قوت و ضعف دارد و در پروسه‌اي كه درگير آن است، ديدگاه‌هاي خود را اصلاح مي‌كند. در حال حاضر اصراري ندارم كه درباره شخصيت مختار حرف بزنم، چون سريال هنوز پخش نشده و اثر ديده نشده است.
    وي ادامه داد: مختار دو همسر داشته كه پيامبر به خاطر يكي از آنها همواره مختار را مذمت مي‌كرد، اما همسر ديگر او نقطه مقابل بود و زماني كه او را پس از كشته شدن مختار دستگير كردند، گفتند كه مختار را تكفير كن تا از مرگ نجات يابي. اين زن در پاسخ گفت من چطور مي توانم مردي را انكار كنم كه نماز شب او ترك نمي شد؟ همين جاي ماجراي مختار مرا گرفتار و اسير خود كرد. آن شرايط را تخيل و مجسم كنيد. پاي شرافت، حيات، مرگ و زندگي در ميان است. من بنابر همين شواهد، مختار در ذهنم شكل گرفت و او طبعا يك قهرمان است و آنچه كه من ساخته‌ام، اين نشانه در او هست.
    ميرباقري اظهارداشت: اصلا بحث هاي تاريخي را كنار بگذاريم. مقطع تاريخي را با وجود مدارك موجود ببينيم. شايد نتوانيد خود را كاملا منطبق با تاريخ كنيد مگر جاهايي كه بسيار واضح و برگرفته از قرآن است. بر همين اصل ما يك شخصيت دراماتيك ساخته‌ايم تا مخاطب او را دوست داشته باشد و با او همراه شود و تمام ويژگي هاي دراماتيك يك قهرمان را دارد.
    وي تصريح كرد: مخاطب سريال مختارنامه آخر سريال احساس خوبي نسبت به اين شخصيت خواهد داشت. البته همه مختار اين وجهه اش نيست. جريان هاي فكري دوره مختار لايه‌هاي بسياري دارد. مثل همين چيزهايي كه امروز هم خود ما گرفتار آن هستيم. اين مسائل تا جاهاي خطرناكي هم پيش مي رود و مضامين روانشناختي آن دوره مي تواند به دوره فعلي ما كمك كند تا انتخاب بهتري داشته باشيم و همه اين مسائل در طراحي كار مد نظر من بوده است.
    كارگردان مجموعه تلويزيوني «مختارنامه» درباره روند توليد اين سريال نيز گفت: توليد سريال به طور مستمر 7 سال طول كشيد و 2 سال هم خودم درگير آن بودم. در كل حدود 9 سال طول كشيد. ظرفيت عظيمي از بازيگران سينما و تلويزيون هم در آن حضور دارند و 60 بازيگر اصلي و 200 الي 300 هنرپيشه فرعي نيز در آن ايفاي نقش كرده اند. كار در نهايت بالاي 2 هزار دقيقه شده و در 40 قسمت بالاي 50 دقيقه بسته شده است.
    وي ادامه داد: ما براي ساخت اين سريال لوكيشن هاي متنوعي داشته ايم و از اقليم هاي گوناگوني از جنوب، ‌كوير، ‌كوهستان تا دكورهاي وسيع و همچنين ساخت كعبه در احمدآباد مستوفي داشته ايم و با توجه به ابعاد سنگين و گسترده مختارنامه اين پروژه خيلي براي تلويزيون گران در نيامده است و اين را مي توان از تصاوير تشخيص داد. فكر مي كنم اين سريال در قالب تصوير مي تواند از خودش دفاع كند.
    ميرباقري تصريح كرد: ايم سريال با توجه به ابعاد گسترده اش، خيلي زود جمع شد. مجموعه مختارنامه معادل 20 فيلم سينمايي تاريخي است كه در دل اين سريال ساخته شده است.
    وي درباره سخت ترين پلاني كه در اين مجموعه داشته است نيز تصريح كرد: سخت ترين پلان مختارنامه واقعه كربلا بود. هر وقت به پلان كربلا فكر مي كردم، دوست نداشتم آن را بگيرم و فكر مي كردم كه هنوز آماده نيستم. خدا، خدا مي كردم كه اين بخش دير شود و همين اتفاق افتاد تا اينكه خودش به سراغم آمد و احساس كردم ديگر وقتش است كه به سراغ كربلا بروم. مهمترين پلان نيز واقعه كربلا و زماني است كه حضرت ابوالفضل (ع) لب رودخانه علقمه مي آيد. سخت ترين بخش كار بود و من روي اين تصوير حدود 4 ساعت كار كردم و آن را طول مي دادم تا شرايط روحي ام مساعد شود. پلان نماز ظهر عاشوراي امام حسين (ع) نيز يكي از سخت ترين كارها بود و اينكه من بتوانم بيننده را به يك باوري برسانم تا آن شرايط را حس كند و كار را قبول كند، بسيار سخت و دشوار بود.
    وي در پايان سخنان خود درباره شخصيت هاي منفي اين سريال نيز گفت: شخصيتهاي منفي سريال پخمه و احمق نيستند و آنها شخصيت‌هايي زيرك، مدير و مدبر هستند و تحليل و فكر و برنامه دارند.

اگه نباشه جاش خالی می مونه m64m64's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

بچه ها ساعت چند پخش میشه امشب؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •