تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 46

نام تاپيک: بد روشن شدن پرايد در هواي سرد

آخر فروم باز Sha7ab's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Airstrip One

پيش فرض

منم تازگی این مشکلو دارم. روی بنزین که روشن میکنم دور موتور روی 500 وامیسته و روی گاز هم ماشین خاموش میشه! چراق چک هم کلا روشنه !!

کاربر فعال انجمن اتومبیل dash_mehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

منم تازگی این مشکلو دارم. روی بنزین که روشن میکنم دور موتور روی 500 وامیسته و روی گاز هم ماشین خاموش میشه! چراق چک هم کلا روشنه !!
    من احتمال میدم مشکل از اویل پمپ و دلکو باشه.

آخر فروم باز moz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

من پراید 80 کاربرات دارم
    اویل خیلی مشکل روشن شدن داشت، هر جا میبردم بدتر میشد ، بهتر نمیشد. خلاصه بردم پیش یه مکانیک ، گفت تایم موتور به هم ریخته ، 5 دقیقه ای درستش کرد ، الان چه صبح ، چه شب با نیش استارت روشن میشه و شتاب و قدرت موتور خیلی بیشتر شده .

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Airstrip One

پيش فرض

من پراید 80 کاربرات دارم
    اویل خیلی مشکل روشن شدن داشت، هر جا میبردم بدتر میشد ، بهتر نمیشد. خلاصه بردم پیش یه مکانیک ، گفت تایم موتور به هم ریخته ، 5 دقیقه ای درستش کرد ، الان چه صبح ، چه شب با نیش استارت روشن میشه و شتاب و قدرت موتور خیلی بیشتر شده .
    منم بعد اینکه تسمه تایم عوض کردم فکر کنم اینطور شد.

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

منم بعد اینکه تسمه تایم عوض کردم فکر کنم اینطور شد.
    پس اگه تایم کردن بلد نیستی ببر یه مکانیکی برات تایم کنند
    تایم گیری پراید واقعا هیچ کاری نداره من موندم چه جوری برات بد تایم کردن.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

من کل تاپیک رو نخوندم
    اما اگه منظور شما اینه که عد از چندین بار استارت زدن و بعضی وقتها این استارت زدن خیلی زیاد میشه و ماشین روشن نمیشه بهتره قبل از روشن کردن ماشین چند بار پدال گاز رو تا انتها فشار بدید و بعد اقدام به استارت زدن کنید .انشاء الله که با همون تک اول روشن میشه

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Airstrip One

پيش فرض

پس اگه تایم کردن بلد نیستی ببر یه مکانیکی برات تایم کنند
    تایم گیری پراید واقعا هیچ کاری نداره من موندم چه جوری برات بد تایم کردن.
    راحته? میشه یه توضیحی بدی شاید خودم تونستم

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    تهران

13

راحته? میشه یه توضیحی بدی شاید خودم تونستم
    ببین عزیزم اگر بلد نیستی این جوری یاد نمی گیری.
    درسته من گفتم راحته ولی برای یه مکانیک.

1. تمام در پوش های جلوی موتور رو برمی داری
    2. تسمه تایم رو از فولی (پولی) ها خارج میکنی
    3. در سوپاپ رو هم برمیداری
    4. قیچی کردن می دونی چیه؟ باید سیلندر 4 رو قیچی کنی
    5. وقتی در سوپاپ رو برمیداری سوپاپ های دود رو در یک طرف و سوپاپ های هوا رو در یک طرف دیگه میبینی. قسمتی که فولی ها قرار گرفتند جلوی موتور محسوب میشه و از این طریق اخرین سوپاپ هارو (سیلندر 4) قیچی میکنی (یعنی باید به طور دقیق به سوپاپ های سیلندر 4 نگاه کنی و میل سوپاپ رو با بوکس مخصوص بگردونی و هنگامی که سوپاپ هوا در حال بسته شدن و سوپاپ هوا در حال باز شدن بود و دو سوپاپ در یک خط قرار گرفتند اون موقع با دست دو سوپاپ رو بالا و پایین میکنی و اگر خلاصی نداشت سیلندر 4 قیچی شده)
    6. حالا با بوکس مخصوص میل لنگ رو می چرخونی و باید قبل از این کار شمع سیلندر 1 رو دربیاری و بجای شمع یک پیچ گوشتی متوسط بکنی تو سوراخ شمع و با یک دست پیچ گوشتی رو در سوراخ نگه داری و با یک دست هم میل لنگ رو بچرخونی
    7. وقتی میل لنگ رو چرخوندی تا جای که پیستون 1 بالا اومد و به سر پیچ گوشتی زد و پیچ گوشتی رو تا بالا ترین نقطه اورد و همون لحظه که دوباره پیچ گوشتی به سمت پایین حرکت کرد پیستون در نقطه مرگ بالا قرار داره و موتور تایم شده
    8. حالا تسمه سفت کن رو شل می کنی تا تسمه راحت تر روی فولی ها قرار بگیره
    9. تسمه تایم رو از پایین و از فولی میل لنگ شروع میکنی به انداختن و بعد به سمت تسمه سفت کن میاری و از بغل اون رد میکنی و بعد هم می اندازی روی فولیه میل سوپاپ.
    10. حالا تسمه سفت کن رو هول میدی به سمت تسمه تا خوب تسمه رو سفت کنه و بعد پیچش رو سفت میکنی.
    11. در اخر هم تمام قاب ها و در سوپاپ رو می بندی و تمام

امیدوارم متوجه شده باشی ولی بهتره یه مکانیک انجام بده که بیشتر از 15 دقیقه طول نمیکشه هزینش هم فکر کنم حدود 15 الی 20 تومن باشه.

توضیحات رو برای بهتر خوانده شدن به دو رنگ نوشتم

9. 3 کاربر از dash_mehdi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

منم یه دونه 132 SL دارم.
    مدل آذر 89
    از همون ابتدا وقتی صبح ها میخواستم روشنش کنم، باید چیزی در حدود 2 ثانیه استارت رو نگه میداشتم تا روشن شه.
    البته وقتی میخوام با نیش استارت روشنش کنم،که اونهم روشن نمیشه(وقتی ماشین سرد هست و 1 روز خوابیده)؛وقتی برای دومین بارنیش استارت رو میزنم روشن میشه.

فکر کنم مشکل از سیستم سوخت رسانی باشه
    نظر شما چیه؟
    در ضمن ماشین بسیار خوب و پرشتابه و از بابت این چیزا مشکل نداره و فقط اول صبح، استارت 2 ثانیه ای رو مخه

اگه نباشه جاش خالی می مونه pishooo2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

منم یه دونه 132 SL دارم.
    مدل آذر 89
    از همون ابتدا وقتی صبح ها میخواستم روشنش کنم، باید چیزی در حدود 2 ثانیه استارت رو نگه میداشتم تا روشن شه.
    البته وقتی میخوام با نیش استارت روشنش کنم،که اونهم روشن نمیشه(وقتی ماشین سرد هست و 1 روز خوابیده)؛وقتی برای دومین بارنیش استارت رو میزنم روشن میشه.

فکر کنم مشکل از سیستم سوخت رسانی باشه
    نظر شما چیه؟
    در ضمن ماشین بسیار خوب و پرشتابه و از بابت این چیزا مشکل نداره و فقط اول صبح، استارت 2 ثانیه ای رو مخه
    نمیدونم این چیه واقعا اما به نظرم استارت اول رو که میزنی روشن نمیشه واسه استارت دوم ساسات ماشین عمل میکنه نمیدونم اما صبح ها معمولا تو هوای سرد 2 تا استارت باید بزنی و این که اگه صبح ها خیلی بد روشن میشه دایی من یه پراید داشت که اگه صبح 20000 تا استارت هم میزدی روشن نمیشد اما الان حدود 1 دقیقه سوییچ رو باز میکنه بعد از 1 دقیقه تک استارت روشن میشه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •