تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 48

نام تاپيک: بحث پیرامون داستان،سبک، ایده و ... بازی ها

پروفشنال MARTIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    ایران عزیز,مازندران

پيش فرض

خوب در زمینه مستقل به نظر من باید بازیباز رو در روند روایت داستان قرار داد چون امکان از پیش رندر شده نیست.

مثلا جنگ ایران و عراق

برای شروع بازی با یه اهنگ دلهره اور نقشه ایران و نشون داده بشه که از طرف عراق داره بهش حمله می شه و نقشه همین طور بزرگ تر بشه.

بعد با همون دموی سه بعدی خود بازی البته با یه فیلتر که تصویر رو با گرافیک تر از درون بازی نشون بده

انبوه تانک های دشمن رو نشون بده که به سمت خرمشهر حرکت می کنن و مثلا خونه های گلی که بچه ها برای بازی درست کردن رو له می کنن و جلو می ان و یه ده بیست نفر سرباز عراقی که همراه تانک حرکت می کنن.

و تانک ها و توپ خانه ای دشمن که به سمت شهر شلیک می کنن.

حالا بازی از مثلا از برخورد یک موشک به زمین در حالی که کنار بازیباز می خوره شروع می شه ... همه دارن فرار می کنن و به این سمت و اون سمت می رن و صدای فریاد مردم می اد ...

حالا مثلا به بازیباز تو نقشه نشون داده می شه که به سمت مسجد جامع شهر حرکت کن ....

یا مثلا در یه داستانی که باید پدر طرف به دست دشمنان کشته بشه.
    بازیم با همون گرافیک بازی و با یه فیلتر خونه از بالا نشون داده بشه و به درون خونه بره مثلا دارن صبحانه می خورن بابا چایی میاره برای بچش (بچش همون کوچکی بازیبازه) همه می خندن و خوشحالن که یه دفعه گلوله ها شیشه های پنجره رو می شکنه...
    حالا بازی شروع می شه بابا به بازیباز می گه برو زیر تخت قایم شو بعد بازیباز که این کارو می کنه دشمنا می ان تو پدرش و کتک کاری می کنن و این در حالی که بازیباز صدا و پاهای اونا رو می بینه بعد ادم بدا باباشو می کشن...
    و بعد بازی مثلا به 10 سال بعد می ره و انتقام..

به نظر من اینجوری می شه دموی از پیش رندر شده رو دور زد.

2. 2 کاربر از MARTIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز iload's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خوب عنوان رو به بحث پیرامون داستان،سبک، ایده و ... برای ساخت بازی ها تغییر دارم . یه ساخت بازی اضافه کردم

---------- Post added at 02:51 PM ---------- Previous post was at 02:49 PM ----------

خوب در زمینه مستقل به نظر من باید بازیباز رو در روند روایت داستان قرار داد چون امکان از پیش رندر شده نیست.

مثلا جنگ ایران و عراق

برای شروع بازی با یه اهنگ دلهره اور نقشه ایران و نشون داده بشه که از طرف عراق داره بهش حمله می شه و نقشه همین طور بزرگ تر بشه.

بعد با همون دموی سه بعدی خود بازی البته با یه فیلتر که تصویر رو با گرافیک تر از درون بازی نشون بده

انبوه تانک های دشمن رو نشون بده که به سمت خرمشهر حرکت می کنن و مثلا خونه های گلی که بچه ها برای بازی درست کردن رو له می کنن و جلو می ان و یه ده بیست نفر سرباز عراقی که همراه تانک حرکت می کنن.

حالا بازی از مثلا از برخورد یک موشک به زمین در حالی که کنار بازیباز می خوره شروع می شه ... همه دارن فرار می کنن و به این سمت و اون سمت می رن و صدای فریاد مردم می اد ...

حالا مثلا به بازیباز تو نقشه نشون داده می شه که به سمت مسجد جامع شهر حرکت کن ....

بازیم با همون گرافیک بازی و با یه فیلتر خونه از بالا نشون داده بشه و به درون خونه بره مثلا دارن صبحانه می خورن بابا چایی میاره برای بچش (بچش همون کوچکی بازیبازه) همه می خندن و خوشحالن که یه دفعه گلوله ها شیشه های پنجره رو می شکنه...
    حالا بازی شروع می شه بابا به بازیباز می گه برو زیر تخت قایم شو بعد بازیباز که این کارو می کنه دشمنا می ان تو پدرش و کتک کاری می کنن و این در حالی که بازیباز صدا و پاهای اونا رو می بینه بعد ادم بدا باباشو می کشن...

میگم شما خیلی حیجانی سناریومینویسی ها

4. 2 کاربر از iload بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

مثلا جنگ ایران و عراق

من از این نوع سناریو نویسی اصلا خوشم نمیاد . البته یه زمانی اینجور صحنه ها مثل اینکه یکی بره یه جایی قایم بشه و ببینه که دارن پدرش رو میکشن و بزرگ بشه و بره انتقام بگیره و ... ! اینجور ایده ها یه زمانی جذابیت داشت اما الان خیلی دیگه کلیشه ای شده و نمیتونه جذاب باشه . قسمت هایی که شما تو سناریو گفتی یا اینجور سناریوهایی که پایه و اساس دقیقی ندارن شاید بتونن یه داستان خوب رو به وجود بیاره اما هیچ وقت نمی تونه شاهکار بشه چون یه سری نکاتی توش رعایت نشده !

من کلا از اینجور داستانهایی که در مورد تاریخ ایران باشه یا جنگ با عراق و ... اصلا خوشم نمیاد چون واقعا دیگه قدیمی و تکراری شده ! یا بازی سازی در مورد تاریخ یا پهلون های ایران !!؟!؟

انسان تخیل خیلی خیلی قوی داره و میتونه با فکرش دنیایی رو تو ذهنش خلق کنه که خیلی لذت بخش تر از دنیای واقعی باشه ! حالا واقعا حیف نیست به جای خلق اینجور داستانهای خیالی بیاییم در مورد رستم و سهراب و ... بازی بسازیم ؟

من اگه یه روزی هم مجبور بشم رو یه سناریو مربوط به 8 سال دفاع مقدس کار کنم نمیام یه چیزی بسازم که تا حالا 1000 بار بیشتر تو فیلم و بازی و ... دیده شده ! کسی که واقعا توانایی ساخت بازی رو پیدا میکنه حیفه رو اینجور سناریوها کار کنه ...
    Last edited by anti-military; 06-02-2011 at 21:22.

6. 5 کاربر از anti-military بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    مازندران

پيش فرض

این پی دی اف رو از سایت بنیاد گیر اوردم جلبه بخونید :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    موضوع : بررسی پروسه ساخت بازی رایانه (فیلم نامه - امکانات -منابع ) وکلا هر چیزی در زمینه ساخت بازی به آن نیاز دارید. ((خودم خوندمش کسایی که توی این زمینه ها مشکل دارن حتما بخوننش چون تماما به صورت حرفه ای بررسی شده و حتی جواب این تاپیک رو هم داده))
    Last edited by silsin; 06-02-2011 at 20:23.

8. 4 کاربر از silsin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال MARTIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    ایران عزیز,مازندران

پيش فرض

من از این نوع سناریو نویسی اصلا خوشم نمیاد . البته یه زمانی اینجور صحنه ها مثل اینکه یکی بره یه جایی قایم بشه و ببینه که دارن پدرش رو میکشن و بزرگ بشه و بره انتقام بگیره و ... ! اینجور ایده ها یه زمانی جذابیت داشت اما الان خیلی دیگه گلیشه ای شده و نمیتونه جذاب باشه .
    سلام رفیق.

این داستانه که بابای طرف و کشتن که حق با شماست فوق کلیشه است.
    این یه قسمت تغییر یافته از یه داستان که برای یه بازی که می خواستم خیلی سال پیش بسازم ولی یه اتفاق برام افتاد کلا بی خیال کامپیوتر شدم و متعاقبا ساخت بازی , برای خودم این داستان و ساخته بودم

اونجا مربوط می شد به شخصیت دوم و سوم (که بیست سال پیش براشون اتفاق افتاده بود) و اصلا هیچ کس خونه نبود و کلا اصلا بابا رو نمی کشتن و کلا موضوع درباره حمله به تاسیسات تحقیقاتی ایران در زمان حاظر بود نه بیست سال پیش می شد...

من این مثال و زدم که بگم بدون اون دمو های سنگین هم می شه هیجان داد به سناریو در اول بازی.

قسمت هایی که شما تو سناریو گفتی یا اینجور سناریوهایی که پایه و اساس دقیقی ندارن شاید بتونن یه داستان خوب رو به وجود بیاره اما هیچ وقت نمی تونه شاهکار بشه چون یه سری نکاتی توش رعایت نشده !
    از نظر داستان شاید نه ولی کلا می تونه بشه چون جاش و جلوه های بصری و گیم پلی و تبلیغات و غیره پر می کنه....

خیلی از بازی ها و فیلم های معروف پر هزینه به نظر من این طورن .

من کلا از اینجور داستانهایی که در مورد تاریخ ایران باشه یا جنگ با عراق و ... اصلا خوشم نمیاد چون واقعا دیگه قدیمی و تکراری شده ! یا بازی سازی در مورد تاریخ یا پهلون های ایران !!؟!؟
    در این مورد باهات موافق نیستم

این داستان جنگ ایران عراق که گفتم می شه گفت تازه عنوان بندی بازی بود که بازیباز و در نگاه اولبچسبونه پای بازی اصلا داستان گفته نشد...
    می شه همه نوع موضوعات که فکرشو کنی بزاری توش (یه کم فکر کن)

شما در صورتی باید خوشت نیاد که کلا از داستان های جنگی خوشت نیاد.

یا بازی سازی در مورد تاریخ یا پهلون های ایران !!؟!؟[
    ببین دوست من شما چیزی که می بینی داستان خام هستش و شاید برات جذابیت نداشته باشه.
    داستانی که می خواد بازی بشه یا فیلم بشه باید پرو بال داده بشه و زرق و برق دار بشه و خیلی از چیزا بهش اضافه و کم بشه.

من خدای جنگ و بازی نکردم ولی چیزایی که در موردش خوندم و شنیدم می بینی که چقدر از داستانش مردم خوششون اومده.

البته شاید بگی (که فکر نمی کنم بگی) اون ها اساطیر بهتر از ما دارن که واضح که این طور نیست ما به اساطیر خودمون نپرداختیم ما حتی نمی دونیم مردم ما در زمان هخامنشیان (مخصوصا کوروش) که شهرت جهانی داره چطور لباس می پوشیدند چه برسه به اساطیر ایران.
    البته نه این که نشه فهمید یا مدارکش نیست , نه, خیلی کم بهش پرداخته شده.

انسان تخیل خیلی خیلی قوی داره و میتونه با فکرش دنیایی رو تو ذهنش خلق کنه که خیلی لذت بخش تر از دنیای واقعی باشه ! حالا واقعا حیف نیست به جای خلق اینجور داستانهای خیالی بیاییم در مورد رستم و سهراب و ... بازی بسازیم ؟
    بله این هم خیلی خوبه.
    ولی این حرف شما مثل اینه یکی بگه چرا فیلم های خوانوادگی می سازید برین فیلم های اکشن بسازید...
    به هر حال هر کس سلیقه ای داره ولی باید تو اون مورد خوب کار کنه.
    -------------------------------------------------

در اخر هم می خوام بگم به نظر من کلیشه همیشه بد نیست و نباید اصرار داشته باشی که اصلا ازش استفاده نکنی (البته اصراری هم نیست که ازش استفاده کنی)بلکه باید یه جورایی وضعیت اتفاقش و تغییر بدی.
    Last edited by MARTIN; 06-02-2011 at 20:28.

10. این کاربر از MARTIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

ولی این حرف شما مثل اینه یکی بگه چرا فیلم های خوانوادگی می سازید برین فیلم های اکشن بسازید...
    به هر حال هر کس سلیقه ای داره ولی باید تو اون مورد خوب کار کنه.
    ممنون از توضیحات . در مورد این قسمت منظورم این نبود که داستان تخیلی باشه . منظورم این بود حتی تو یه بازی جنگی میشه چیزهایی قرار داد که تو دنیای واقعی اصلا نیست یا خیلی خیلی کم پیدا میشه !

در مورد شاخ و برگ دادن به داستان کاملا قبول دارم مثل همین داستان بازی مس افکت که در کل شاید داستان کلیش خیلی خاص به نظر نرسه ولی انقدر خوب و دقیق روش کار کردن که تبدیل به شاهکاری شده واسه خودش ...

12. 2 کاربر از anti-military بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه honestbud's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

به نظر من اینایی که دوستان گفتن خیلی مفید بود ولی برای ما اجراش امکان نداره مثل این که یادتون رفته ما بازی ساز مستقلیم و امکاناتمون کمه . هدف من از ایجاد این تاپیک این بود بحث کنیم برای بازی سازی خودمون که ما با این امکاناتی که داریم چه کاری میتونیم بکنیم که موفق بشیم ؟! من یه سوال دارم این سوپر میت بوی چجوری این همه صدا کرد ؟ مگه چی داره ؟ داستان پردازی خوبی داره ؟! گرافیک شاخی داره ؟

بیایم با هم بشینیم ببینیم با این امکاناتی که ما داریم چی میتونیم بسازیم ؟ ما که از همین اول نمیتونیم COD بسازیم. شاید خیلی به خودمون روحیه بدیم بگیم میتونیم خواستن توانستنه !؟ ولی بیایم واقع بین باشیم .

من به تنهایی یا با چند نفر چی میتونم بسازم ؟
    این سوال اصلی منه !
    رو این بحث کنیم که من و تو چه داستانی بسازیم تا موفق بشیم . ما که نمیتونیم اینجوری دمو بسازیم یا رندر بگیریم یا انیمیشن های به این واقع گرایانه ای ؟ میتونیم ؟ شاید بگیم اره میشه ؟ ولی تا بخواد بشه دیگه دیره چون خیلی طول خواهد کشید ؟

به نظر من باید رو مواردی کار بشه که قبلا کسی کار نکرده ؟! ولی نمیدونم چی ؟ مثلا بیایم یه سبک جدید بسازیم ؟! یا هر چیز دیگه !
    من به این فکر میکنم که بازیم تو دنیا صدا کنه نه تو دوتا مجله یا سایت !

---------- Post added at 12:37 PM ---------- Previous post was at 12:36 PM ----------

راستی یه نکته : از ALt3rnA , silsin خواهش میکنم دیگه با هم جدل نکنید .

ممنون
    سلام به همه.
    به نظر من اتفاقا برای بازی ساز های مستقل چیزی که بسیار بسیار مهمه و میتونه سرنوشت ساز باشه داشتان بازی و خلاقیت در خود بازی هستش.مثلا همین بازی BO رو ببینید!میره و توی IGF مستحق تمجید شناخته میشه و 5هزار -یورو یا دلار یادم نیست- برنده میشه و سازندش هم فقط 18 سال داره.

بهتره که ما روی داستان مانور بدیم و چون به قول شما امکانات رندر و دمو رو نداریم، بهتره که از خلاقیتمون استفاده کنیم تا یه جوری داستان بازی رو به دست پلیر بدیم که نه سیخ بسوزه و نه کباب(سیخ: پلیره و کباب:داستان بازی.منظورم این بود که نه پلیر احساس کنه که در روند داستان نقشی نداره مثل خیلی از بازی ها مثلا battelfield:bad company 2 و نه اینکه به کلی داستان رو بدیم دست پلیر که داستان رو با خاک یکسان کنه.مثلا فکر کنم بازی infamous این کار رو کمی انجام داده و یه جوریه که احساس میکنی داستان دسته تو هستش ولی کارگردان در نهایت به طور محترمانه بهت میفهمونه که خوب تو اصل داستان رو نمیتونی تغییر بدی)
    هر دو بازی برای PS3 بودن.

14. این کاربر از honestbud بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من اگه یه روزی هم مجبور بشم رو یه سناریو مربوط به 8 سال دفاع مقدس کار کنم نمیام یه چیزی بسازم که تا حالا 1000 بار بیشتر تو فیلم و بازی و ... دیده شده ! کسی که واقعا توانایی ساخت بازی رو پیدا میکنه حیفه رو اینجور سناریوها کار کنه ...

من با نظر شما کاملا موافقم.
    از گفتن این جمله قصد توهین به کسی رو ندارم و فقط میخوام که ذهنمون باز تر بشه،چون هر از چند گاهی خودم هم به این موضوع فکر میکنم و به خودم یاد آوری میکنم که :
    انسان حیوانی است که عقل و تفکر دارد(که میتواند تخیل داشته باشد) و اگر از آن استفاده نکند،چه بسا از حیوان نیز کمتر است، زیرا موجوداتی هستند که از ما سریعتر رشد میکنند،کمتر انرژی مصرف میکنند،قویترند، از ما بهتر میپرند،پرواز میکنند،بو میکشند، میشنوند و .... ولی در نهایت انسان با عقل و تخیل خود چیز هایی را اختراع کرده و می کند که از تمام آنان پیشی(منظورم گربه ملوس نیست ها) میگیرد

تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آقا این alan wake نسخه کامپیوتر نداره .خیلی ما بردو تو کف .ولی کالف خیلی باحال بود به طوری من و پسر خاله هام در یک روز از صبح ساعت 8 تا 8 شب نشتیم پشتش.

میخواستم بدونم این بازی که گفتین برای Xbox هستش؟
    برای PS3 نداره؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    مازندران

پيش فرض

کدومش رو می گی ؟ alan wake یا کالاف .
    اوی که فقط واسه ایکس باکس 360 . دومی هم همه کنسول ها.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •