تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 58

نام تاپيک: گیرنده دیجیتال سما

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

درود
    دوستان کلاً پلیرها امکان هماهنگ کردن زیرنویس ( مثل کاری که با km player توی ویندوز میشه کرد - زیرنویس رو جلو یا عقب برد ) رودارن یا نه ؟
    در مورد جلو رفتن مشكلي نداره ولي اگر عقب بروي زير نويس را پخش نميكنه . البته ظاهراً تمام دستگاه ها اين مشكل رو دارند.
    يك راه حل اين است كه به جاي استفاده از دكمه عقب (backward) از دكمه goto استفاده كني. من امتحان كردم جواب داد.
    Last edited by rezafloyd; 17-06-2012 at 12:23.

2. 2 کاربر از rezafloyd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

درود
    دوستان کلاً پلیرها امکان هماهنگ کردن زیرنویس ( مثل کاری که با km player توی ویندوز میشه کرد - زیرنویس رو جلو یا عقب برد ) رودارن یا نه ؟
    دوست عزيز مثل اينكه من درست سوال شما رو متوجه نشدم كه در پست قبلي جواب بالا رو دادم. چون در پليرها وقتي با دكمه backward‌ فيلم را به عقب برگردوني ، تا زمان رسيدن به جاي قبلي ، زيرنويس نشون داده نميشه .
    اما در مورد سوال شما (البته اگه اينبار درست متوجه شده باشم ) ، در خود پلير كاري نميتونيد بكنيد ، ولي اگر فرمت فيلم شما mkv باشه ميتونيد با استفاده از برنامه mkvtoolnix زمان زيرنويس را با (Time delay) درست كنيد. اگه فيلم mkv نبود ، ميتونيد با استفاده از نرم افزارهاي اديت زير نويس مثل subtitle workshop‌ آنها را درست كنيد.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Last edited by rezafloyd; 17-06-2012 at 12:38.

4. این کاربر از rezafloyd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام؛
    آقا من چند روز پیش با شرکت عرشیان تجارت سما (تهران) تماس گرفتم. خیلی شاکی بودند از دست کسایی که برچسب تقلبی بودن به گیرنده دیجیتال Sama AT-200 زدند. می گفت چطور میشه دستگاهی که چهار تا تاییدیه رسمی داره ( از صدا و سیما و ...) با هولوگرام اصلی، جنسش تقلبی باشه. گفت خود ما وارد کننده برند الکومکس بودیم ولی یک سری از برند الکومکس سوء استفاده کردند و از راه های غیر قانونی اقدام به فروشش کردند و ما اون برند رو جمع کردیم. البته می گفت این گیرنده تمام قابلیت های الکومکس 2012 رو داره و از اون هم بهتره. گفت او نهایی هم که می گن آپدیت نمیشه بهتره برن تو سایت رسمی سما و آپدیتش رو ببینند (یه آپدیت براش اومده)؛ من بعد از کلی تحقیق قصد داشتم الکومکس 2012 رو بخرم ولی چون دیگه تو بازار نبود و گفتند دیگه وارد نمیشه، به حرف شرکت سما اعتماد کردم (البته امروز دیدم سایت الکومکس ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) داره به صورت اینترنتی، گیرنده الکومکس 2012 رو می فروشه، حالا نمیدونم باز تو بازار اومده یا به صورت محدود داره می فروشه) و هفته پیش اون رو به قیمت 98 هزار تومن از قم خریدم (خیابان دورشهر، جنب پاساژ طوبی، کامپیوتری سبحان، نمایندگیش تو شهر قمه). تا امروز هم که ازش راضی بودم، امیدوارم در آینده هم همینطوری باشه و خراب نشه. خیلی سبک و جمع و جوره. خیلی داغ نمی کنه و کیفیتش هم خیلی خوبه. این فرمت ها که در ادامه میاد رو شخصا تست کردم ، مواردی رو هم که می گم عین واقعیته. هرکی این دستگاه رو داشته باشه حرف های من رو تایید می کنه :

*** فرمت های تصویری :
    avi (یه فایل سه گیگیه HD با زیر نویس فارسی گذاشتم راحت پخش کرد با کیفیت عالیه 1080p. زیر نویس رو هم عالی می آورد. اسم فایل با زیر نویس مربوطه باید یکی باشه تا زیر نویس خونده بشه، که البته همه اینو می دونند و من هم جهت یادآوری گفتم. عقب و جلو هم می کردی هیچ فرقی نمی کرد و صدا و تصویر درست درست بود و عقب و جلو نمی شد. چند تا دیگه هم کلیپ گذاشتم که اکثرش رو پخش کرد و فقط چند تا رو نیاورد که احتمالا یا به خاطر کانورت شدن بد بوده یا عدم تطبیق کدک ها)
    mkv (دو تا فیلم که یکیش اچ دی بود رو گذاشتم که با زیرنویسSRT به خوبی پخش کرد.چند تا کلیپ دیگه هم گذاشتم که مشکلی نداشت و همه رو پخش کرد)
    mp4 (بیست و سه تا تا کلیپ (هم اچ دی و هم غیر اچ دی) گذاشتم که راحت همه رو پخش کرد)
    dat (چهار تا کلیپ گذاشتم که راحت همه رو پخش کرد)
    mpeg ( هفت تا کلیپ گذاشتم که راحت همه رو پخش کرد)
    mov (دو تا کلیپ گذاشتم که راحت همه رو پخش کرد)
    flv (نوزده تا کلیپ گذاشتم ، به جز یکی، همه رو پخش کرد)
    wmv (بیست و چهار تا کلیپ گذاشتم که یازده تاشون رو پخش کرد و بقیه رو پخش نکرد. این فرمت دسته بندی های مختلفی داره که این گیرنده بعضیاش رو می خونه)
    3gp (هفده تا کلیپ گذاشتم که همش رو پخش کرد ولی تنها چهار تاش هم تصویر و هم صدا داشت، بقیشون تصویر داشتند ولی بی صدا بودند، کدک های صداشون رو نمی شناخت)
    vob ( این فرمت رو هم به خوبی اجرا می کنه. سه تا فیلم دی وی دی گذاشتم (VIDEO_TS , AUDIO_TS) که خیلی خوب پخش کرد. امکان انتخاب زیر نویس رو هم به وسیله دکمه Sub که روی کنترل قرار داره رو هم می ده و اگه زیر نویس فارسی روش باشه پخش می کنه. البته دوتا از فیلم ها زیرنویس فارسی داشت ولی نمی آورد و فقط زیرنویس انگلیسی رو پخش می کرد. شاید هم من بلد نبودم بیارمشون. اما یکی از فیلم ها رو زیرنویس فارسیش رو درست آورد.
    ts (چند تا کلیپ گذاشتم که دوتاش رو پخش کرد و بقیه رو نخوند)
    trp (یه کلیپ با این فرمت گذاشتم که پخش کرد)
    rmvb (این فرمت رو نمیشناسه و نمیخونه)
    rm (این فرمت رو نمیشناسه و نمیخونه)
    mts (فرمت خود گیرنده دیجیتاله. یعنی با این فرمت ضبط می کنه. البته توی کامپیوتر باید با 2.0.1 VLC Player ببینیش. با چند تا پلیر امتحان کردم که یا پخش نمی کرد یا بدون صدا بود. خود گیرنده هم که به راحتی پخش می کنه)
    فرمت های (m2ts,tp) رو هم نداشتم که تست کنم. تو کاتالوگش نوشته که این ها رو هم ساپورت می کنه.

*** فرمت های صوتی :
    wav,aac,wma,mp3 ؛هر چهار فرمت رو به خوبی اجرا می کنه، من خودم تستشون کردم؛ فرمت m4a رو نداشتم چند تا به این فرمت کانورت کردم که تیکه تیکه و خراب می خوند و درست اجرا نمی کرد. احتمالا خوب کانورت نشده بودند. چند تا فرمت دیگه رو هم تست کردم (ogg,amr,oga) که پشتیبانی نکرد، البته تو کاتالوگش این فرمت ها رو ننوشته که ساپورت می کنه و من همینجوری تست کردم.

*** فرمت های عکس :
    png,bmp,jpg ؛هر سه این فرمت ها رو به خوبی باز می کنه، من خودم تستشون کردم؛ فرمت gif رو هم تست کردم که ساپورت نکرد.البته تو کاتالوگش هم ننوشته که gif رو ساپورت می کنه و من همینجوری تست کردم.

*** به نظر من مهم سه تا فرمت mkv.avi.mp4 هست که این همه رو به خوبی ساپورت می کنه. زیر نویس فارسی SRT رو هم ساپورت می کنه واقعی و نه مثل بعضی گیرنده ها الکی؛ با همه چیزش ( تغییر سایز و تغییر رنگ (6 رنگ مختلف) و تغییر زمینه زیرنویس رو هم داره). ساب آی دی ایکس فارسی رو ولی ساپورت نمی کنه (اینو هم خودم تستش کردم و البته تو کاتالوگش هم نگفته که این فرمت رو ساپورت می کنه)، که این هم خیلی مهم نیست. چون اکثر زیر نویس ها SRT شون هست.
    *** تا اینجا که گیرنده خوبیه و من راضیم. 16 تا کانال تلویزیونی می گیره و 16 تا کانال رادیویی (تو شهر قم؛ هنوز شبکه ورزش اینجا فرستاده نشده). کیفیت سیگنالش هم خوبه . مال من 91 درصده. (البته کیفیت سیگنال به آنتن و سیم آنتن هم بستگی داره)
    *** یه کم کنترلش ضعیفه و باید روبروی چشمیش بگیری تا کار کنه. تعویض کانالش هم یه کم آرومه که اون هم در مقابل ویژگی هایی که پلیرش داره اصلا مهم نیست. پلیرش در مقایسه با سایر گیرنده ها، یه سرو گردن بالاتره. البته تا به امروز؛ مطمئنا همه مدل ها خودشون رو در طی زمان ارتقا می دند و پیشرفته تر می کنند.
    *** هنگام ضبط یه کانال می تونی به کانال های دیگه هم بری. و خودش کار ضبط رو انجام میده. البته اگه از کانال 1 تا 8 بذاری برای ضبط تو همین محدوده فقط میره و اگه از کانال 9 تا 16 بذاری برای ضبط تو این محدوده میره (موقع ضبط). سیستمش اینجوریه. یعنی موقع ضبط کانال یک، اگه خواستی شبکه ها رو عوض کنی، تا شبکه 8 امکان دیدن رو داری و بعد از پایان ضبط می تونی بقیه رو هم ببینی. اگه کانال 9 رو مثلا بذاری برای ضبط از 9 تا 16 رو می تونی موقع ضبط ببینی و روی کانال های 1 تا 8 نمیره. وقتی ضبط رو قطع کنی می تونی به همه شبکه ها بری. اینکه میتونی موقع ضبط کانال ها رو عوض کنی یه مزیت خیلی خوبیه.
    *** ساعتش هم تنظیمه و با امکانات کامل راحت میتونی برای ضبط، بهش تاریخ زمان بدی.
    *** کابل HDMI هم داخلش داره. که کیفیت رو خیلی بهتر می کنه. تلویزیون ما از این قدیمیاست (شهاب 2000) که پورت HDMI نداره. ولی خونه یکی از دوستام بردم و اونجا امتحان کردم که کیفیتش خیلی بهتر می شد با این کابل. البته همینطوری هم کیفیتش خوبه. کیفیت فیلم های اچ دی (1080p) رو هم تو خونه دوستم تست کردم. چون تلویزیون ما از این قدیمیاست و کیفیت واقعی فیلم های اچ دی رو نشون نمیده.
    *** بالای تله تکستش تو تلویزیون ما که یه تلویزیون قدیمیه معلوم نیست (خیلی کم) که این رو هم تو LCD دوستم امتحان کردم که اونجا کاملا درست بود.

اینم آدرس سایتش (برید یه سری بهش بزنید و اطلاعات تکمیلی رو از اونجا بگیرید) :

* من تعجب می کنم از دوستانی که می گند کیفیت تصویرش افتضاحه!!! ؛ مال من که عالیه، تازه اونم با این تلویزیون های قدیمی؛ تازه خونه دوستم با کابل HDMI امتحان کردم کیفیتش بهتر هم شد. نه نویز داره و نه فریز میشه. اگه کیفیت تصویر کسی با این گیرنده دیجیتال پایینه یا مشکل از آنتنه یا کابل آنتن. حقا و انصافا مشکل کیفیت تصویر نداره. مال من که اینجوریه.
    * هولوگرام هم روی دستگاه داره و هم روی جعبش. کارت گارانتی یکساله هم داخل جعبش هست. فریز نمیشه و نویز هم نداره. لبه های تصویرش هم شطرنجی نیست.
    * من زیرنویس رو عقب و جلو هم که می کنم زیرنویسش از بین نمیره و درست نشون میده.
    * خیلی خوب ضبط می کنه و به هیچ وجه کیفیت تصویر ضبط شده رو پایین نمیاره.
    * کیفیت تصویر فول اچ دی هم داره 1080p با کیفیت صدای دالبی. قابلیت پخش فیلم های 3D رو هم داره (البته من این رو خودم تست نکردم ولی تو کاتالوگش نوشته)
    * این حرف هم خنده داره که کسی بگه این گیرنده فرمت های کمی رو ساپورت میکنه. شک نکنید در حال حاضر، بین گیرنده های دیجیتال، بهترین ساپورت فرمت، مال Sama AT-200 و Elcomax MV-200 2012 هست. دوستی که گفته فرمت های کمی رو ساپورت می کنه، یا فرمت ها را نمی شناسه یا تست نکرده.
    * زیبایی هم یه امر نسبیه. به نظر من ظاهرش هم خوبه. البته ظاهر چه اهمیتی داره. قابلیت هاش مهمه. یه دستگاهی باشه با زیباترین ظاهر و پایین ترین قابلیت و یه دستگاهی باشه با ظاهر زشت و بالاترین قابلیت. کدوم رو انتخاب می کنید ؟
    من به شما دروغ نمیگم. من وقت گذاشتم و این مطالب رو تهیه کردم، برای استفاده دوستان. کسی هم که این گیرنده رو تهیه کنه و منصف باشه و نه مغرض، این حرف هایی که زدم رو تایید می کنه.

گفتم اطلاع رسانی کنم؛ همین. من کاملترین اطلاعات رو درباره این گیرنده برای استفاده دوستان، تو اینجا قرار دادم. هر کسی می خواد باور کنه، هر کسی هم می خواد باور نکنه. آدم مختاره هر چی دوست داره رو باور کنه. همه دنیا هم این گیرنده رو بخرند برای من سودی نداره، هیچ کسی هم نخره برای من سودی نداره. البته چند وقته دیگه مسلما گیرنده های خیلی بهتری هم تو بازار میاد. تکنولوژی رو به پیشرفت هست. دست روی دست زیاده. تا بوده چنین بوده و تا هست چنین است.
    موفق باشید.

6. 7 کاربر از alinababa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

سلام - من هم تست کردم البته همه فورمتهارو نداشتم ولی نتیجه رضایتبخش بود و به دوستان توصیه میکنم اگه دنبال یه دستگاه مولتی مدیای ارزون و کامل میگردن دستگاه سما عالیه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    Last edited by best-man; 15-07-2012 at 08:46.

آخر فروم باز meisam317's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    تبريز

پيش فرض

قبلا مخاستم Xvision 343 بخرم که با کم تحقیق به این تتیجه رسیدم که سما At200 خیلی بهتره مخصوصا ساپورت زیرنویس ، و چند تا چیز دیگه

بچه ها مخاستم بپرسم تو بازار به اندازه کافی موجوده آخه ما قراره به یکی سفارش بدیم تا واسمون تهیه بکنه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام؛ فعلا که تو بازار هست؛ دایی من همین هفته پیش یکی خرید. قم، دورشهر، جنب پاساژ طوبی، کامپیوتری سبحان، نمایندگیش تو قمه. شما هم باید تو شهر خودتون نمایندگیش رو پیدا کنید و از اونجا تهیه کنید. برید به آدرس زیر و اطلاعات لازم رو کسب کنید :

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

سلام دوستان.
    کسی خروجی صدای اپتیکال این گیرنده رو با سینمای خانگی و فیلمی با صدای ۶ کانال تست کرده؟
    امکان پخش صدای ۶ کانال با خروجی اپتیکال وجود داره؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

سلام.منم یه دونه [سما]گرفتم؛ از لحاظ گیرندگی و کیفیت تصویر ضعیفه من قبلا بلوسنس T16 داشتم مجبور شدم برای کامل شدن کانالها آنتن رو عوض کنم و بالاتر ببرم ولی مشکل اندازه زیرنویس نداره و سایز متوسطش بسیار عالیه فایلهای زیادی رو هم پخش میکنه..اگه سوالی بود در خدمتم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

دستگاه خوبیه من دیروزتوشیرازازنمایندگی خریدم 90تومان دستگاه کامل وخوبیه ولی فرمت فایل دوربین دیجیتال سونی من که mts هست روپخش نمیکنه وخیلی عجیبه چون که فرمت ضبط خودگیرنده mtsهست.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •