تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 52

نام تاپيک: سريال سرزمين كهن

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

نامه امیر اقایی در رابطه با سریال توقیف شده سرزمین کهن

این تنها می تواند از فواید مخصوص فلات ما باشد که چند هفته است سربازان بی گناه سرزمینمان در اسارت اند و هیچ صدایی از کسی بر نمی آید.ما عادت داریم از سوراخ سوزن رد شویم و از درب دروازه نه !!!!
    صدای اعتراض بختیاری های عزیز را شنیدم که در چند روز گذشته؛ از هر ناسزا و پیامک گرفته تا تهدید و ارعاب فروگذار نبودند.
    سپاس می گویم مردم سرزمینی را که آنقدر صبور نبودند و نخواستند صبر پیشه کنند تا ببینند نه کمال تبریری ؛نه من ؛ و نه هیچ کس دیگری قصد بی احترامی به قومی را نداشته است.این ساده انگاری در رگ و خون ما جاری ست.یاد آور می شوم فیلمهای کمال تبریزی را که سالهاست توقیف است.یادآور می شوم ممنوع الکاری و جریمه ام را برای بازی نکردن در فیلمی که شما دوستش نداشتید.
    برادران عزیز بختیاری؛
    غیرتتان را می ستایم و به نوبه ی خود؛تنها می توانم بگویم قصد ما بی احترامی نبوده است.اساسآ قهرمان سریال سرزمین کهن یک بختیاری ست.اما یک سوال برایم باقی ست: آنروزهایی که برای مردم سرزمینم محکوم به ممنوع الکاری بودم؛از این خیل غیرت و جوانمردی؛چرا حتی شاخه ی گلی برای تسکین
    زخمهایم روانه ام نشد؟
    با احترام
    امیر آقایی
    ۱۷ فوریه ۲۰۱۴
    درود

من نمیدونم ماجرای اسارت گرفتن سربازها و اعتراض بختیاری ها چه ربطی به همدیگه داره ؟!
    این موضوع بیشتر اسارت سربازان بیشتر جنبه سیا.سی و مذ.هبی داره که به هیچ وجه ربطی به قضیه نداره که بخواد با اعتراض بختیاری ها مقایسه بشه .

از طرف دیگه خوشبختانه الان همه به اینرنت و فیسبوک دسترسی دارن و توی نت و پروفایل ها به طور کامل به این اسارت سربازان پرداخته و حمایت و همدردی شده .

در ضمن بختیاری ها ایشون رو سیبل خودشون قرار ندادن و به کلیت سریال اعتراض داشتن نه به بازیگری خاص . تا اونجایی هم که دیدیم و شنیدیم تا الان توهینی به کسی صورت نگرفته .

بازی نکردن در سریال و فیلمی خاص منتی بر سر مردم یا اقوام ایران نمیذاره که در ادامه بخوایم سر به سر یا بی حساب بشیم .
    مشکل فیلم لغت ها و صفت هایی است که خیلی راحت و در کمال بی خیالی به یک قوم نسبت داده میشه و از طرف دیگه انتظار داریم صدایی هم از کسی در نیاد و اصلی ترین حق اونا که اعتراض به این توهین هاست , در هیچ جایی صورت نگیره !

یعنی نمیشد این توهین ها رو کمتر کرد یا از لغات مناسب تری استفاده کرد ؟!
    کجای دنیا در فیلمهاشون با اقوام و ملتهاشون اینطوری برخورد میکنن که ما بکنیم .
    فیلم در مورد یک شخصیت و قهرمان بختیاری است درست ... ولی با این توهین ها و صفت دهی هایی که داره انجام میشه انقدر به این شخصیت و قوم ضربه میزنه که دیگه جایی برای بالا بردن قهرمان ملی نمیمونه .

حالا هم طوری شده که با یک اعتراض که کاملا هم به حق و به جا بوده برای دیگران ابراز تاسف میکنیم ... در صورتی که باید ایراد کار رو در خودمون و اطرافیانمون جستجو کنیم .

مشکل کار اونجاست که اینقدر ساکت بودیم و اعتراض نکرده و نکردیم که هر کسی هر حقی به خودش میده و در صورت اعتراض که کاملا حق این افراد هست , در کمال تعجب از اونا طلبکار هم میشیم .

این اولین بار نبوده که به اقوام و اقلیت های ایرانی توهین شده و آخرین بار هم نخواهد بود .

3. 2 کاربر از nar nia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Йeda's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    221B

پيش فرض

سلام

من به مسایل سیـا*سی کاری ندارم.
    ولی تا جایی که یادم میاد،همیشه با فیلمهای موفق،
    بازیگران موفق، کمدین های موفق، ورزشکاران موفق و ... مخالفت و
    حدالامکان جلوی فعالیت هاشون گرفته شده.

5. 3 کاربر از Йeda بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

درود

تا اسم موفق رو چی بذاریم و یک سریال موفق رو چی بدونیم .
    مگر این که توهین به قومیت ها و اقلیت ها رو هم به اسم موفقیت و جذابیت مصادره کنیم .

این بار دو.لت نبوده که جلوی پخش فیلم یا سریال رو گرفته ... خود مردمی بودن که این سریال رو دیدن و اعتراضشون رو نشون دادن .

7. این کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

WorkHard / P!ayHard pcforlife's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    S t r e t f o r d   E n d

پيش فرض

نکته جالب اینه که به قول رفقای محل کار، صدا سیما سخت ترین مراحل بازبینی رو داره! اگر مقصری این وسط وجود داشته باشه، مسئولین رسانه هست که روی مجموعه به درستی نظارت نکردن.
    مضاف بر این، این موضوع صرفا مردمی نبوده، اگر اعتراض نمایندگان مجلس و چند تن از رجال سیا؟سی نبود،فکر میکنم گوش شنوایی هم برای صدای مردم معترض احتمالا وجود نداشت.
    +
    در کل منم با توهین قومیتی و اتهام زدن به ناحق تاریخی به شخص یا قومی کاملا موافق نیستم، درباره ی سردار اسعد بختیاری هم اطلاع تاریخی ای ندارم که بتونم قضاوتی کنم، اما فکر میکنم در تاریخ مملکت خودمون اگر فرد، قوم و قبیله ای اشتباه یا خیانتی و... کردند، قرار نیست به تصویر کشیده نشده. و این به تصویر کشیده شدن به این معنی نیست که الان هم اون قوم یا ملت الزاما میتونن اشتباه کنن یا خائنن یا...
    من خودم اصالتا آذری هستم، اما توقع ندارم که تی وی درباره شاهان بی کفایت سلسله قاجار که ترک هم بودند، سریال یا فیلمی تولید نکنه. ضمن اینکه خیلی موقع ها مردم سریع به دل میگیرن و یه جورایی دچار توهم توطئه هستند. اگر یه فردی از یه قومی در نقش یه فرد دروغگو، احمق، قاتل و... باشه، به این معنا نیست که کل قوم اون کاراکتر همون ویژگی منفی رو دارند.

9. 6 کاربر از pcforlife بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن آموزش عالی pedram_sad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    My Sanctum

پيش فرض

بعد از سالها از این تلویزیون درب و داغون و خلاص ، یک سریال درست درمون که ارزش وقت گذاشتن و دیده شدن داشته باشه شروع به پخش کرد که اونم درش رو تخته کردن
    جایگزین سریال «سرزمین کهن» مشخص شد

فرهنگ > تلویزیون - ایسنا نوشت:
    به‌دنبال توقف پخش سریال «سرزمین کهن» کمال تبریزی به‌شکل موقت، برنامه‌ «یادگاری» این هفته جایگزین این سریال می‌شود.
    طبق اعلام روابط عمومی شبکه‌ سه سیما، برنامه‌ «یادگاری» که هر هفته پنج‌شنبه شب‌ها ساعت 23 روی آنتن می‌رفت، این هفته در باکس سریال «سرزمین کهن» کمال تبریزی قرار می‌گیرد. ضمن این‌که با پایان برنامه‌ «یادگاری» پنج‌شنبه این هفته، ساعت 23 و 30 دقیقه یک فیلم سینمایی از شبکه‌ سه سیما پخش خواهد شد.
    مدیر شبکه‌ی سه در نشستی که روز گذشته با قائم‌مقام رییس سازمان صداوسیما، قائم‌مقام معاونت استان‌ها و برخی اندیشمندان و اقوام بختیاری داشت، اعلام کرد: «به‌ خاطر اهانت سهوی که در پخش سریال «سرزمین کهن» به قوم بختیاری شده است، عذرخواهی می‌کنم.»
    مجید زین‌العابدین در این نشست اظهار کرد: «درون‌فهمی افرادی که خود از قوم بختیاری هستند، با درون‌فهمی افرادی که فقط تاریخ این قوم را می‌خوانند کاملا متفاوت است.»
    به گفته‌ی مدیر شبکه‌ سه، این تفاوت در درون فهمی موجب به‌وجود آمدن سوء‌تفاهم‌هایی می‌شود که نمونه‌ آن سریال «سرزمین کهن» است که بدون قصد و غرض از قبل طراحی شده به تاریخ این قوم اهانت کرده است و اگر اثبات می‌شد که قصد و غرضی در ساخت این سریال یا قصد توهین به قوم بختیاری مد نظر بود، با تمام عوامل آن برخورد می‌شد.
    زین‌العابدین همچنین در این نشست اعلام کرد که اصل تولید این سریال که مربوط به تاریخ معاصر ایران بود، کار فاخری بود؛ اما به‌دلیل اهانت‌هایی که در آن، به تاریخ بختیاری شده، فعلا متوقف شده است تا مورد بازنگری قرار گیرد.
    تا پیش از این، چهار قسمت از این سریال پخش شده
    برای این وضعیت باید نشست خون گریه کرد

11. 2 کاربر از pedram_sad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Rhodes's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    شیـــــSHZـــــراز

پيش فرض

جدا سريال خوبيه.
    عجب اين پسره صداي گيرايي داره.
    امير آقايي هم كه عالي.

Sent from my iPad using Tapatalk

آخر فروم باز XENON24's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

واکنش متفاوت محراب قاسم خانی به اتفاقات اخیر سریال «سرزمین کهن»: شما تهرانیها بى غيرت ترين مردم ايران هستين.

به گزارش سلام سینما، محراب قاسم خانی با انتشار متنی در صفحه شخصی فیس بوکش، واکنش متفاوتی به اتفاقات اخیر و اعتراضات اخیر قومی نسبتبه فیلمها وسریال ها داشته است.
    محراب قاسم خانی نوشت:

من از همينجا اعلام ميكنم كه شما مردم تهران بى غيرت ترين مردم ايران هستين. سالهاست توى سينما و تلويزيون هر چى دزد و قاتل و فاحشه و كلاه بردار و معتاد و خائنه اهل تهرانه ولى انگار نه انگار. حالا كافيه يكى با لهجه تركى يا لرى يا اصفهانى يا شمالى يا جنوبى توى يه فيلم يا سريال انگشت تو دماغش بكنه... خوب يه كم خجالت بكشيد از خودتون. از بقيه ياد بگيريد. اگه يه جو غيرت داشتين ٩٩٪ فيلم ها و سريال هاى ايرانى اصلاً ساخته نميشدن.
    به اميد روزى كه همه ما از هر قومى و با هر لهجه اى دست به دست هم بديم و با غيرت و تعصبمون جلوى ساخته شدن هر فيلم و سريالى رو بگيريم.
    Last edited by XENON24; 20-02-2014 at 21:40.

14. 16 کاربر از XENON24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hamed29's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    سیاره زمین

پيش فرض

واکنش متفاوت محراب قاسم خانی به اتفاقات اخیر سریال «سرزمین کهن»: شما تهرانیها بى غيرت ترين مردم ايران هستين.

به گزارش سلام سینما، محراب قاسم خانی با انتشار متنی در صفحه شخصی فیس بوکش، واکنش متفاوتی به اتفاقات اخیر و اعتراضات اخیر قومی نسبتبه فیلمها وسریال ها داشته است.
    محراب قاسم خانی نوشت:

من از همينجا اعلام ميكنم كه شما مردم تهران بى غيرت ترين مردم ايران هستين. سالهاست توى سينما و تلويزيون هر چى دزد و قاتل و فاحشه و كلاه بردار و معتاد و خائنه اهل تهرانه ولى انگار نه انگار. حالا كافيه يكى با لهجه تركى يا لرى يا اصفهانى يا شمالى يا جنوبى توى يه فيلم يا سريال انگشت تو دماغش بكنه... خوب يه كم خجالت بكشيد از خودتون. از بقيه ياد بگيريد. اگه يه جو غيرت داشتين ٩٩٪ فيلم ها و سريال هاى ايرانى اصلاً ساخته نميشدن.
    به اميد روزى كه همه ما از هر قومى و با هر لهجه اى دست به دست هم بديم و با غيرت و تعصبمون جلوى ساخته شدن هر فيلم و سريالى رو بگيريم.
    عجب اظهار نظری

به امید اون روز

16. 2 کاربر از hamed29 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز REZAHOSEYNGANI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تــــــــهران

پيش فرض

من که توهینی ندیدم تو سریال
    همه بختیاری ها هم که پیغمبر نیستن که.تو هر قومی ادم خوب و بد هست!
    کی قراره پخش بشه دوباره؟؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •