تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 46

نام تاپيک: ایا با فیلترینگ اینترنت موافقید؟

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

منم کاملاً با فیلترینگ و هرگونه تصمیم گیری دولت برای زندگی شخصی و امور روزانهء مردم مخالفم. به قول یکی از دوستان هیچکسی جلوی خانواده اش نمیره سایت مستهجن و هیچکس مسئول خلوت خصوصی کسی نیست. اگر سایتی اقدام به کلاه برداری و آزار اشخاص و سوء استفاده بکنه با شکایت خود اون اشخاص میشه نسبت به فیلترینگ و محاکمهء صاحبینش اقدام کرد ولی اینکه با یک سری معیار که اصلا حد و حدودشون معلوم نیست بیایم و 50% اینترنت رو فیلتر کنیم هم خنده داره و هم توهین آمیز. الان انواع و اقسام سایتهای اینترنتی از شبکه های اجتماعی، شبکه های اشتراک گذاری ویدئو و انواع فایل، سایتهای علمی!!! و ... فیلتر هستن. نتیجهء 50% از جستجوهای گوگلی به سایتهایی میرسه که فیلتر هستن. بعضی سایتها فقط و فقط به خاطر وجود کاراکترهای خاصی در اسمش و آدرس سایت!! فیلتر هستن. خب این یعنی چی؟ شما برای ورود به هر سایت مستهجن ابتدا یک پیغام دریافت میکنید که محتوای این سایت فلان است و .. که با این حال اگر علاقه به ورود داشته باشید میتونید وارد بشین. این انسانی ترین نوع فیلترینگ نیست؟ چرا باید همه چیز رو فیلتر کرد و بعد اومد و گفت ملت جنبه ندارن؟؟؟ خب این بی جنبگی از محدودیت نشآت گرفته دیگه. حالا هی به این محدودیت ادامه بدیم و هی توجیه کنیم که ما جنبه نداریم؟؟؟

2. این کاربر از vahidmir2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

منم کاملاً با فیلترینگ و هرگونه تصمیم گیری دولت برای زندگی شخصی و امور روزانهء مردم مخالفم. به قول یکی از دوستان هیچکسی جلوی خانواده اش نمیره سایت مستهجن و هیچکس مسئول خلوت خصوصی کسی نیست. اگر سایتی اقدام به کلاه برداری و آزار اشخاص و سوء استفاده بکنه با شکایت خود اون اشخاص میشه نسبت به فیلترینگ و محاکمهء صاحبینش اقدام کرد ولی اینکه با یک سری معیار که اصلا حد و حدودشون معلوم نیست بیایم و 50% اینترنت رو فیلتر کنیم هم خنده داره و هم توهین آمیز. الان انواع و اقسام سایتهای اینترنتی از شبکه های اجتماعی، شبکه های اشتراک گذاری ویدئو و انواع فایل، سایتهای علمی!!! و ... فیلتر هستن. نتیجهء 50% از جستجوهای گوگلی به سایتهایی میرسه که فیلتر هستن. بعضی سایتها فقط و فقط به خاطر وجود کاراکترهای خاصی در اسمش و آدرس سایت!! فیلتر هستن. خب این یعنی چی؟ شما برای ورود به هر سایت مستهجن ابتدا یک پیغام دریافت میکنید که محتوای این سایت فلان است و .. که با این حال اگر علاقه به ورود داشته باشید میتونید وارد بشین. این انسانی ترین نوع فیلترینگ نیست؟ چرا باید همه چیز رو فیلتر کرد و بعد اومد و گفت ملت جنبه ندارن؟؟؟ خب این بی جنبگی از محدودیت نشآت گرفته دیگه. حالا هی به این محدودیت ادامه بدیم و هی توجیه کنیم که ما جنبه نداریم؟؟؟
    یه زمانی میرسه ملت جلوی خانواده هم رخشاره های اونطوری میبینن وایستا !

اونها فکر ما رو تو دستشون گرفتن.

اما فیلترینگ چیز زیاد عجیبی نیست تو چین گوگل فیلتره

4. 2 کاربر از chapanah بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

به نظرم زیاد مهم نیست (موافق نیستم هرچند) چون الان هزاران نفر دارن از فیسبوک و یوتوب و .. استفاده میکنن !! دولت هم بهتره جای میلیارد ها تومن پول ریختن تو جوب واسه این کار بره فکر چیزای مهمتر باشه مثل اشتغال اعتیاد و اینا ولی خوبه که سایتای مخرررررب رو (که جوونا رو هدف میگیرن) رو منهدم کنن بجای فیلتره بی فایده :|

6. 3 کاربر از mahsa.hh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز lionf3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ایــــ تهــران ـــران

پيش فرض

جدا بعضی جاها دیگه خیلی زیاده روی میشه!
    الآن سایتی که آهنگِ بی کلام میزاره برا چی باید فیلتر بشه!
    یا بعضی از وبلاگ ها؟!
    در بعضی مواقع لازم و ضروری هست و در بعضی مواقع واقع افراطِ

8. 2 کاربر از lionf3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن طراحی صفحات وب kian98's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    در لباس هایم

12 شماره نمابر 02188429267 پاسخگوی کاربران در برابر فیلتر اشتباه

مدیر كل روابط عمومی ‌وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات گفت: "افرادی كه در فیلتر شدن سایت خود مشكل دارند، می‌توانند با شماره‌ی فكس اعلام كنند تا پیگیری لازم از سوی وزارت ارتباطات به عمل آید."

محمود هراتیان‌نژادی، درباره‌ی نحوه‌ی پیگیری كسانی كه سایت آن‌ها به اشتباه فیلتر شده است، اظهار كرد: بر روی سایت وزارت ارتباطات یك شماره‌ی فكس اعلام شده است و افرادی كه در فیلتر شدن سایت خود مشكل دارند، می‌توانند با این شماره‌ی فكس اعلام كنند تا پیگیری لازم از سوی وزارت ارتباطات به عمل آید.

مشاور وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات افزود: این شماره مربوط به فكس دفتر مدیر كل اجرایی فن‌آوری اطلاعات وزارت ارتباطات است و در صورت دریافت مشكل در این زمینه، هم به شركت فن‌آوری اطلاعات در وزارت‌خانه و هم به كمیته‌ی تعیین مصادیق فیلترینگ برای پیگیری اعلام خواهد شد تا مشخص شود سایت مذكور به چه علتی فیلتر شده است.

بر روی سایت وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات با آدرس [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در بخشی با عنوان فیلترینگ سایت آمده است: "اگر فکر می‌کنید سایت شما یا کسی که می‌شناسید، اشتباها فیلتر شده است، می‌توانید اعتراض خود را به نمابر 02188429267 - دفتر مدیر کل محترم اجرایی فن‌آوری اطلاعات - ارسال و از آن طریق پیگیری فرمایید."

کاربر فعال موسیقی راک و متال Metalhead56's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

خیلی این فیلترینگشون جوکه و سایتهایی فیلتره که مرغ پخته تو قابلمه خنده ش میگیره. بعنوان مثال عمده فعالیت من تو این سایت در زمینه موسیقیه و سایتهای موسیقی متال از هر ده تا لااقل هشت تاشون فیلتره و جالبه که اون دو تا که فیلتر نیستن هیچ فرقی با اون هشت تا از نظر محتوا ندارن.من از پایه با این موضوع مخالفم که یه عده بگن ما عقل کلیم و همه چیز رو میدونیم و ما تصمیم میگیریم که شما چی ببینید و بخونید و بشنوید.

11. 3 کاربر از Metalhead56 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

چون تاپیک در مورد فیلترینگ بود مناسب دیدم اینجا اطلاع رسانی کنم که از دیروز متوجه شدم سایت یوتیوب رفع فیلتر شده (حداقل روی نت من که مبین نت هست) و بدون مشکل میشه ویدئوها رو دید و دانلود کرد. دوستان دیگه هم تست کنن و اطلاع رسانی کنن که برای اونها هم یوتیوب باز هستش یا نه؟

13. 2 کاربر از vahidmir2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن علوم انسانی PLAΨMID's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

آیا با فیلترینگ موافقیم ؟؟؟؟؟
    مرغ پخته هم مخالفه ولی اصولا نظر ما زیاد محترم نمی باشد !!!!!
    ضمنا یوتیوب کمافی السابق فیلتره .

15. 4 کاربر از PLAΨMID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه arminba's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    هتل ترانسیلوانیا

پيش فرض

مطمئن باش هیشکی موافق نیست.
    ولی شیلترینگ سایت های غیراخلاقی خوبه ولی نه دیگه فیس بوک و توییتر و یوتیوب حتی بعضی
    از سایت های اموزش علمی هم جدیدا فیلترشدن ولی فکر نمیکنم از دست ما هم کاری ساخته باشه

17. 2 کاربر از arminba بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hamed29's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    سیاره زمین

پيش فرض

سلام

همونطور که همگان مستحضرید دور زدن فـ.ـ.ـ.ـ.ـ.ـیلـ ـتر کار 3 سـوته
    به نظر من این کار بیشتر برای کنترل کاربرانی هست که تازه وارد دنیای اینترنت و ... شدن
    مثلاً خود من؛ یادمه یه زمانی فقط بلد بودم مثل گنجشک به صفحه مانیتور نگاه کنم و دکمه های ماوس رو فشار بدم
    خوب چنین فردی ممکنه کاملاً ناخواسته وارد سایت هایی بشه که از نظر سن و ... مناسبش نیست
    مشخصه که خیلی از والدین نمیتونن کنترل خاصی داشته باشن
    نمیــشه گفت خود فرد تشخیص بده؛ چون وارد دنیای جدیدی شده که هنوز آشنایی باهاش نداره
    اینجا چیزی که باقی می مونه چیه؟ کلی سایت بـــــــــوق و کسی که خودش خیال میـکنه جنبه داره
    ضمن اینکه در چنین شرایطی جنبه به اون صورت معنایی نداره. مثل اینه که یه نفر بگه من جنبه ی مصرف مخدر رو دارم!

اما در مورد سایت هایی که نه بــــــــــــوق هستن و نه سیــــاسـ.ـی، مثل خیلی از سایت های موسیقی و ... جای تعجب داره که بعضی سایت ها فـ.ـ.ـ.ـ.ـ.ـیلـ ـترن و بعضی نیستن. سایت رو هم که زیر و رو میکنی مشخصه هیچ مورد خاصی نداره. حالا چرا فـ.ـ.ـ.ـ.ـ.ـیلـ ـتر شده؟ خدا داند!

در مورد سایت های 30یا30 مورددار هم که نمیشه توقع خاصی داشت

می مونه شبکه های اجتماعی که من حوصله شون رو ندارم و این سایت هم تنها انجمنی هست که در اون فعالیت میکنم
    شاید برخی بگن مشکل خاصی نداره؛ اما باید گفت که الان نداره، ماجرای توئیتر و ... رو که یادتون هست
    در واقع ظاهراً روش اینه: علاج واقعه پیش از وقوع باید کرد

در کل دلایل میتونن اینها باشن:

1 ) تا حدی محافظت از کاربران جدید و کنجکاو
    2 ) محدود کردن تعداد افرادی که به برخی سایت ها دسترسی دارن
    3 ) راضی نگه داشت برخی اقشار
    Last edited by hamed29; 14-11-2014 at 14:59.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •