تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: قدرتمند ترین حکومت ایران قبل از سال 1300 خورشیدی رو چی میدونید؟؟؟

راي دهنده
105. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • ماد ها

5 4.76%
  • هخامنشیان

71 67.62%
  • سلوکیان ( جانشیان اسکندر مقدونی )

0 0%
  • اشکانیان

2 1.90%
  • ساسانیان

10 9.52%
  • طاهریان

0 0%
  • صفویان

11 10.48%
  • افشاریه

3 2.86%
  • زندیه

1 0.95%
  • قاجاریه

2 1.90%
صفحه 4 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 63

نام تاپيک: قدرتمند ترین حکومت ایران

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط bi;8. با1301
    رضا شاه یک کشور عقب مانده و مفلوک گرفتار هزار جور بدبختی از بیماری و اعتیاد گرفته تا جنگ داخلی و بحران تجزیه و ... رو از قاجار ملعون گرفت و در طی 20 سال حکومت خودش خدمات ارزنده ای به ایران داشت. پسرش هم راه او رو به خوبی ادامه داد و در نهایت کشوری قرن بیستمی که کره جنوبی و ترکیه و امارات اون موقعا توی خوابشون بود که اونجوری باشند در دوران زمامداری اونها شکل گرفت .

و حکومت بعدی با همان سرعت ایران را به عصر قاجار برگرداند...

پ ن: به نشانه اعتراض به اینکه نظرسنجی خیلی ناقص بود رای خودمو به قاجار دادم .

پ ن : نکته ی جالب اینه که زندیه هیچ رایی نداشته !! حکومتی که اگر سقوط نمیکرد و البته مساله ی اصلی اینکه جایگزینش قاجار نمیبود امروز دنیای ما این شکلی نمیبود ... تنها شاهی که خودش رو شاه ننامید و برای خود عنوان وکیل الراعایا را برگزید... حکومتی که میشه در نوع خودش اونو سکولار و دموکرات دونست! من به جرات میگم اگر این اتفاق ها نمیفتاد قرن ها بعد از اون ایران گرفتار حکومت مذهبی نمیشد... چون این قاجار بود که تخم خرافات مذهبی رو در ذهنهای بیمار عوام کاشت .

پ ن : در نظر مردم ما متاسفانه حکومت افشاریه بخاطر قلدری نادرشاه حکومت خوبی نمود پیدا کرده ... این حکومت تنها کارش کشورگشایی بوده نه دستاورد علمی یا چیز مفید دیگه ای (در ایران فقط یک حکومت دستاورد ها و پیشرفتهای علمی داشته و اون پهلوی بوده)

پ ن : از دیگر مشگلات مردم ما اینه که گرفتار توهماتی تاریخی اند و چون الان هیچ حرفی برای گفتن ندارند به سمت و سوی هخامنشیان میرند و از اونها افسانه میسازند...

پ ن : مدیر عزیز اگر حرفهای حقیر برای انجمن ممکنه مشگل ایجاد کنه لطف کنید و فقط ویرایش کنید نه حذف !

ممنون
    رضا شاه قلدر نبود فقط نادر قلدر بود، بیچاره نادر.

خیلی از تاپیک های دیگه ی من به همین علت اصلا خذف شدند، اگه قرار بود اسم حکومت پهلوی اینحا باشه، باید حکومت اسلامی رییس جمهور های ما هم میبود، چه تفاوتی هست؟ در ضمن من میخواستم نظر سنجی کامل باشه و طی مشورت با یکی از مدیران تصمیم گرفتیم وارد پهلوی نشیم،
    نمیدونم چرا با وجود هخامنشی و ساسانی به قاحار رای دادید،
    و در آخر​ کاشکی نادر نبود تا هنوزم افغان ها بر ما حکومت میکردن، ایرانیان قدر نشناس هستند. تمام . . /

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

رضا شاه قلدر نبود فقط نادر قلدر بود، بیچاره نادر.

خیلی از تاپیک های دیگه ی من به همین علت اصلا خذف شدند، اگه قرار بود اسم حکومت پهلوی اینحا باشه، باید حکومت اسلامی رییس جمهور های ما هم میبود، چه تفاوتی هست؟ در ضمن من میخواستم نظر سنجی کامل باشه و طی مشورت با یکی از مدیران تصمیم گرفتیم وارد پهلوی نشیم،
    نمیدونم چرا با وجود هخامنشی و ساسانی به قاحار رای دادید،
    و در آخر​ کاشکی نادر نبود تا هنوزم افغان ها بر ما حکومت میکردن، ایرانیان قدر نشناس هستند. تمام . . /
    بنده به این پست پاسخی داده بودم و بخاطرش یک اخطار دریافت کردم

صرفا" خواستم اعلام کنم که حرفهایی برای گفتن داشتم نه اینکه فکر کنید پاسخی نداده و حرفی نداشته ام .

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

عظمت و پیشرفتگی نسبی هخامنشیان تو جهان اون روز، برابره با قدرت نسبی فعلی آمریکا و روسیه و چین و ژاپن کنار هم.

4. 3 کاربر از danial_848 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Hamid2545's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    خوانسار

پيش فرض

به نظرم ایران زمان هخامنشی رو نمیشه همینطوری گذاشت کنار بقیه و قیاس کرد و تو رای گیری حتما همه جا اول هست ولی به احترام نادر شاه که به نظرم بهترین شاه تاریخ ایران هست رای به افشاریه دادم
    نادر شاه خدمات بسیاری به ایران کرد ولی مثل گاو هفت من شیر ده تمام خدمات خود را خراب کرد و جنایاتی کرد که از او به عنوان سفاک ترین شاهان نام می برند حماقت و سفاکی نادر باعث شد بدون جانشین کشته شود و جنگ های داخلی بعد از مرگ او یبن بازماندگان افشاریه و زندیه و قاجاریه و روی کار امدن قاجاریه و عقب ماندگی ایران در همه زمینه ها مدیون حماقت و سفاکی نادر است
    دوست من تاریخ را بهتر مطالعه کنید و زود قصاوت نکنید .

6. 3 کاربر از Hamid2545 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

من قدرت واقعی رو در آزادی های مردم میبینم به نظرم در این خصوص اشکانیان سرآمد باشند.

آخر فروم باز mili_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    ! My Dreams

پيش فرض

من قدرت واقعی رو در آزادی های مردم میبینم به نظرم در این خصوص اشکانیان سرآمد باشند.
    ' مجلس مهستان ' افتخاری بود برای بشریت که البته به همین دوره ی اشکانیان تعلق داره

9. این کاربر از mili_k بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    خوانسار

پيش فرض

چرا سلسله پهلوی را در نظر خواهی شرکت ندادید ؟ مگه نه این بود که سرنوشت هم اکنون ما و تاریخ معاصر ما به سلسله پهلوی ربط دارد ؟

11. 2 کاربر از Hamid2545 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    خوانسار

پيش فرض

اولا در همان ازادی های سیاسی اشکانیان سرآمد نبودند ثانیا آزادی مردمی تنها ملاک انتخاب نیست اگرچه اشکانیان خدمات بیشماری به ایران کردند که بزرگترین انها مقاومت در مقابل رومیها بود ولی به پای هخامنشیان نمی رسیدند که ایران را شکل دادند و بزرگترین امپراتوری زمان خود رابوجود اوردند و... ان آزادی های مردمی زمان هخامنشیان هم بود فقط زمان ساسانیان ان هم به تدریج دیکتاتوری مذهبی و روحانیون زردشتی سلطه پیدا کردند و کار را به جائی رساندند که فاجعه حمله اعراب وحشی شکل گرفت .

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

اولا در همان ازادی های سیاسی اشکانیان سرآمد نبودند ثانیا آزادی مردمی تنها ملاک انتخاب نیست اگرچه اشکانیان خدمات بیشماری به ایران کردند که بزرگترین انها مقاومت در مقابل رومیها بود ولی به پای هخامنشیان نمی رسیدند که ایران را شکل دادند و بزرگترین امپراتوری زمان خود رابوجود اوردند و... ان آزادی های مردمی زمان هخامنشیان هم بود فقط زمان ساسانیان ان هم به تدریج دیکتاتوری مذهبی و روحانیون زردشتی سلطه پیدا کردند و کار را به جائی رساندند که فاجعه حمله اعراب وحشی شکل گرفت .
    با استانداردهای امروزی دموکراتیک تر بودند نسبت به بقیه حکومت ها.
    هخامنشیان هم ایران رو تشکیل ندادند، ایرانیان مردم بومی هستند که هزاران سال در فلات ایران زندگی میکنند پس یه امپراطوری دوهزار و اندی سال پیش نمیتونه مبدا این مردم و این تمدن باشه. بزرگترین امپراطوری زمان خودشون بودند و بزرگترین درصد جمعیت جهان رو شامل میشدند ولی سرآمدی خاصی نداشتند مثلا امپراطوری مغول بزرگترین امپراطوری یکپارچه تاریخ بشریت هست یا از یونان باستان دموکراسی برای جهان به جای مونده یا از دوران طلائی اسلام علم و فن و... ولی هخامنشیان یه ویژگی بارز و خاصی رو منجر نشدند.

تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    خوانسار

پيش فرض

با استانداردهای امروزی دموکراتیک تر بودند نسبت به بقیه حکومت ها.
    هخامنشیان هم ایران رو تشکیل ندادند، ایرانیان مردم بومی هستند که هزاران سال در فلات ایران زندگی میکنند پس یه امپراطوری دوهزار و اندی سال پیش نمیتونه مبدا این مردم و این تمدن باشه. بزرگترین امپراطوری زمان خودشون بودند و بزرگترین درصد جمعیت جهان رو شامل میشدند ولی سرآمدی خاصی نداشتند مثلا امپراطوری مغول بزرگترین امپراطوری یکپارچه تاریخ بشریت هست یا از یونان باستان دموکراسی برای جهان به جای مونده یا از دوران طلائی اسلام علم و فن و... ولی هخامنشیان یه ویژگی بارز و خاصی رو منجر نشدند.
    راجع به این که ساکنان قبلی ایران قبل از ورود آریائی ها چه کسانی بودند و چه تمدنی داشتند مدارک معتبری پیدا نشده ولی قدر مسلم اینکه هیچ حکومت قدرتمندی نداشتند و تمدن شکوهمندی هم نداشتند شاید مشتی قیائل متفرقه با رسوم و عادات و قوانین قبیله ای زندگی می کردند ولی بعد از ورود آریائی ها حکومت و دولت تشکیل دادند و کشور خود را ایران ( کشور اریائی ها ) نام گذاشتند از این رو در همه منابع تاریخی تاریخ ایران با مادها شروع می شود نه قبل از آن
    ولی اهمیت هخامنشیان و بخصوص کورش کبیر در این است که برای اولین بار یک امپراتوری بسیار قدرتمند در منطقه وسیعی از متمدن ترین مناطق زمین تشکیل دادند و اقوام مختلفی با فرهنگ های مختلف را بر اساس عدالت و درستکاری بنیان نهادند ( حداقل در زمان کورش که اینگونه بود ) با نگاه به مردم و اقوام خارج از امپراتوری ( از قول تاریخ نویسان ان دوره ) نشان می دهد که در چه بربریت و وحشی گری بسر می بردند . قبول که امپراتوری هخامنشی اولین امپراتوری تاریخ نبود ولی تا زمان خود بزرگترین امپراتوری قبل از خود بود و تا هزار سال بعد همچنان بزرگترین امپراتوری جهان حساب می شد. امپراتوری بر اساس اتحاد تمامی اقوام و ملل تابعه و عدالت محوری ( در زمان کورش مردم بسیاری از کشورها سلطه پارس ها را بر سلطه پادشاهان زورگو و ستمگر ترجیح می دادند و حتی شهر بابل با کمک و خواسته مردم ان بدست کورش کبیر افتاد ) حتی از منظر اختراعات و ابتکارات داریوش بزرگ ده ها طرح و نقشه و ابتکار در زمان خودش اورد که می توان داریوش را مخترع ان طرح ها دانست ( طرح هائی همچون : سیستم جاسوسی قدرتمند - تقسیم کشور به ساتراب ها و ... - سیستم پستی مدرن - بیمه و... ) در ضمن حقوق بشر هم از کورش کبیر به جا مانده و احتمالا جورج واشنگتن هم از کورش الهام گرفته بود .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •