تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 51

نام تاپيک: آشتي خواهي ايرانيان

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2015
    محل سكونت
    دیار کریم پوست کلفت

پيش فرض

چیزی که مسلمه ایرانیان قبل از اسلام یه چیزی برای خود باوری داشتن ، مثل الان نبود که ,حالا شما بگین اون موقع آسفالت نبود مرکز مخابراتی نبود خطوط Adsl نبود انگار اینه از فضلیل اسلامه ، ایران قبل از اسلام قدرت بود ، بعد از اسلام نوکر دربار عرب بود ، هنوز هم هست , عربستان کافیه پیچ نفتشو یکم شل و سفت کنه ایران از اون ور میفته تو بغل امریکا

این جناب کاپیتان امریکا هم اگه اشتباه نکنم اهل شمال غرب هستند و از طرفدارای بابک خرمدین

2. 2 کاربر از حیزون بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال vxp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

چیزی که مسلمه ایرانیان قبل از اسلام یه چیزی برای خود باوری داشتن ، مثل الان نبود که ,حالا شما بگین اون موقع آسفالت نبود مرکز مخابراتی نبود خطوط Adsl نبود انگار اینه از فضلیل اسلامه ، ایران قبل از اسلام قدرت بود ، بعد از اسلام نوکر دربار عرب بود ، هنوز هم هست , عربستان کافیه پیچ نفتشو یکم شل و سفت کنه ایران از اون ور میفته تو بغل امریکا

این جناب کاپیتان امریکا هم اگه اشتباه نکنم اهل شمال غرب هستند و از طرفدارای بابک خرمدین
    بابک که برای وطنش مرد کجا و این بی وطنان کجا! ایشون بیشتر طرفدار افشین هستند تا بابک.
    آخرین گفتار بابک ( به نوشته کتاب حماسه بابک اثر نادعلی همدانی ) :

تو این معتصم خیال مکن که با کشتن من فریاد استقلال طلبی ایرانیان را خاموش خواهی کرد . نه ! این حماقت است اگر فکر کنی چون افشین وطن فروش را با زر خریده ای میتوانی ایرانیان را اسیر کنی . من مبارزه ای را آغاز کرده ام که ادامه خواهد داشت.من لرزه ای بر ارکان حکومت عرب انداخته ام که دیر یا زود آن را سرنگون خواهد نمود . تو اکنون که مرا تکه تکه میکنی هزاران بابک در شمال و شرق و غرب ایران ظهور خواهد کرد و قدرت پوشالی شما پاسداران جهل و ستم را از میان بر خواهد داشت ! این را بدان که ایرانی هرگز زیر بار زور و ستم نخواهد رفت و سلطه بیگانگان را تحمل نخواهد کرد.
    من درسی به جوانان ایران داده ام که هرگز آنرا فراموش نخواهند کرد . من مردانگی و درس مبارزه را به جوانان ایران آموختم و هم اکنون که جلاد تو شمشیرش را برای بریدن دست و پاهای من تیز میکند صدها ایرانی با خون بجوش آمده آماده طغیان هستند.مازیار هنوز مبارزه میکند و صدها بابک و مازیار دیگر آماده اند تا مردانه برخیزند و میهن گرامی را از دست متجاوزان و یوغ اعراب بدوی و مردم فریب برهانند . اما تو ای افشین . . . در انتظار روزی باش که همین معتصمی را که امروز مانند سگانی در برابرش زانو میزنی و وطن ات را برای او فروختی در همین تالار و روی همین سفره سرت را از بدن جدا کند .
    مردی که به مادر خود ( میهن ) خیانت کند در نزد دیگران قربی نخواهد داشت و هیچکس به فرد خود فروخته اعتماد نخواهد کرد . و بدینسان نخست دست چپ بابک بریده شد و سپس دست راست او و بعد پاهایش و در نهایت دو خنجر در میان دنده هایش فرو رفت و آخرین سخنی که بابک با فریادی بلند بر زبان آورد این بود:
    ” پاینده ایران “

4. 2 کاربر از vxp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال alex_love's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    URMIA

پيش فرض

بسیار متاسفم برای شما که تصوری چنین در مورد شمال غرب کشور دارید ! همین قدر شناخت شما از بابک خرمدین نشان از برداشت شما از شنیده ها و گفته های دیگران هست نه خواندن مطلبی در رابطه با تاریخ ایران ! شمال غرب کشور همواره خواهان افتخار و عزت ایران بوده و در این راه خونهای بسیار داده ! چه از مادها که ساکنان اولیه بودن، هخامنشیان که اول ساکن این منطقه بودن تا صفویه که تنها قدرت هزار سال اخیر این مملکت بوده تا دلاوران دوران مشروطیه تا دلاوران 8 سال جنگ تحمیلی تا همین امروز که شهیدانی برای حفاظت از خاک این کشور در مرزهای این استان تقدیم ایران میشود ! مردم تبریز و اذربایجان همواره وطن پرست ترین افراد این ممکلت بودند به گواه تاریخ ! جناب کاپیتان هم عقاید خودشون رو مطرح میکنن اگر اطلاعات و سواد کافی در مورد تاریخ ایران یا تاریخ مذهب داشته باشید میتونید جوابش رو بدید وگرنه با حرف های پوج و بی ارزش، جبهه گیری و سطح اطلاعات فردی چون شما بیشتر از ایشون آشکار (بخونید رسوا ! ) خواهد شد !

6. 2 کاربر از alex_love بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

ربطی نداره . ما حتا در جامعه علمی و پزشکیمون هم شاهد این هستیم که مصلحت اندیشی و رویکرد ایدئولوژیک همچنان رواج داره و خیلی وقت ها حقایق فدای مصلحت اندیشی میشه . نوشتار و گفتار زیباکلام هم از این قاعده خارج نبوده و نیست .
    بلی رویکرد مصلحت گرایانه در همه زمینه ها دیده میشه اما باید دید تا چه حد سخنان یا نوشتار اون شخص / گروه بر مبانی مستندات و مستدلل هست و تا چه حد بر مبنای ایدئولوژی که در این زمینه آراء زیبا کلام ایدئولوگ نیست.

امام غزالی هم کم مزخرف نگفتن . برای نمونه کتاب نصحیه الملوک ایشون رو مطالعه کنید تا به علم و منطق و استدلال بی کرانشون پی ببرین .
    غزالی بر فلاسفه و ارسطو هم ردیه نوشته ولی خود اون ردیه هم درش از فلسفه و منطق قدما و ارسطو استفاده شده کما اینکه بعد از اون ابن رشد میاد و بر غزالی ردیه می نویسه. به نوعی فلسفه قدیم یونان و فلسفه اسلامی و عصر روشنگری و فلاسفه مدرن در یک راستا و اسلوب هستند حتی اگر همدیگه رو در جایی نقد یا رد کنند.

البته خلافت اسلامی کتب و دست نوشته های دیگر ممالک رو میدزدید و با ترجمه اونا , آثار رو به اسم خودش ثبت میکرد . شما اگر در تاریخ هم بررسی کنید تا قبل از حمله تازیان ما شاهد هیچ گونه پیشرفت و پیشروی در نشر کتب یا معلومات علمی نبودیم .
    علم دزدیدنی نیست بلکه میراث مشترک جمیع بشر هست و قابل استفاده و ترجمه و بهره برداری برای تمام ملل.

ذات کشورگشایی مد نظر شما در بین اسلام تازیان هم وجود داشته ولی از اونجایی که پیش تر هم دیده شده دلستگی شما به فلسفه تازی , معنی و تعریف کشورگشایی رو در مباحث دچار تغییر و تحریف میکنه . زمانی که بحث ما ایران باستان هست کشورگشایی صورت خوبی نداره ولی وقتی مبحث تاریخ اسلام هست این کشورگشایی ها خیلی هم خوب بوده و باعث پشرفت ملل !
    قدر مسلم اینکه نمیشه بر مبنای استانداردهای امروزی در مورد گذشته قضاوت کرد مثلا نظریات کسی مثل لینکلن هم الان به نظر نژاد پرستانه میاد یعنی اگه لینکلن رو با هیتلر (برای مثال البته) مقایسه کنید فقط تقدم و تاخر زمانی هست که شاید باعث میشه لینکلن ارجح بشه. در خصوص خلافت اسلامی هم این ذات یک قدرت نوظهور در اون عصر بود که ابتدا از طریق کشورگشائی گسترش پیدا کنه ولی ویژگی بارزش که تساهل بود باعث میشه در زمان مأمون عباسی مناظرات بین ادیان رو داشته باشیم یا در زمان سقوط عثمانی میبینید نصف جمعیت استانبول اصلا مسلمان نبودند حالا مقایسه کنید با کشتارهایی که از مسلمانان شد در زمان از دست رفتن اندلس .

طبق اسناد از کوروش به عنوان یک واقعیت تاریخی یاد میشه حالا تلاش بی پایان پان ترک ها [No offense] یا مسلمانان میخواد تا کجا پیش بره رو من نمیدونم , ولی واقعیت تاریخی رو شما نمی تونین عوض کنید .
    واقعیت تاریخی رو نه مخالفان نه موافقان نمیتونند عوض کنند ، اما مساله اینجاست که بر پایه همون اسناد چیز خاص و متفاوتی از کوروش نیست که اون رو متفاوت کنه یا پیشرفتی برای بشریت محسوب بشه در صورتی که مثلا حمورابی که مقدم بر کوروش بوده و لوحه معروفش یه دست آورد مهم برای بشریت بوده مخصوصا در زمینه قانون گذاری. اگر اون حجم وسیع از شانتاژ و سرمایه گذاری عظیم پهلوی نبود کوروش الان در حاقظه تاریخی ایرانی ها بسیار کمرنگ بود چون تاثیر گذار نبود.

درباره تاریخ ایران و دستاوردهاش هم میشه بحث مفصلی کرد که خوشبختانه یا متاسفانه در حال حاضر از حوصله خارج هست .
    بله میشه مفصل بحث کرد به شرطی که یه دید کلی و واقع بینانه داشت و اینکه قیچی نکرد مقاطع دلخواه رو مثلا ایران پیش از هخامنشیان رو هم در نظر گرفت یا دوره سلوکیان هم جزئی از تاریخ ایران هست همونجور که دوره خلافت اسلامی و یا ایلخانان مغول هم قسمتی از تاریخ ایران رو تشکیل میدهند و همه این دوره های تاریخی در کنار یکدیگر به ایران شکل دادند پس نباید تاریخ ایران رو بدون اون دوره ها در نظر گرفت.
    Last edited by Captain_America; 22-06-2016 at 20:08.

پروفشنال green-mind's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2015
    محل سكونت
    Www.

پيش فرض

بابک که برای وطنش مرد کجا و این بی وطنان کجا! ایشون بیشتر طرفدار افشین هستند تا بابک.

تو این معتصم خیال مکن که با کشتن من فریاد استقلال طلبی ایرانیان را خاموش خواهی کرد . نه ! این حماقت است اگر فکر کنی چون افشین وطن فروش را با زر خریده ای میتوانی ایرانیان را اسیر کنی . من مبارزه ای را آغاز کرده ام که ادامه خواهد داشت.من لرزه ای بر ارکان حکومت عرب انداخته ام که دیر یا زود آن را سرنگون خواهد نمود . تو اکنون که مرا تکه تکه میکنی هزاران بابک در شمال و شرق و غرب ایران ظهور خواهد کرد و قدرت پوشالی شما پاسداران جهل و ستم را از میان بر خواهد داشت ! این را بدان که ایرانی هرگز زیر بار زور و ستم نخواهد رفت و سلطه بیگانگان را تحمل نخواهد کرد.
    من درسی به جوانان ایران داده ام که هرگز آنرا فراموش نخواهند کرد . من مردانگی و درس مبارزه را به جوانان ایران آموختم و هم اکنون که جلاد تو شمشیرش را برای بریدن دست و پاهای من تیز میکند صدها ایرانی با خون بجوش آمده آماده طغیان هستند.مازیار هنوز مبارزه میکند و صدها بابک و مازیار دیگر آماده اند تا مردانه برخیزند و میهن گرامی را از دست متجاوزان و یوغ اعراب بدوی و مردم فریب برهانند . اما تو ای افشین . . . در انتظار روزی باش که همین معتصمی را که امروز مانند سگانی در برابرش زانو میزنی و وطن ات را برای او فروختی در همین تالار و روی همین سفره سرت را از بدن جدا کند .
    مردی که به مادر خود ( میهن ) خیانت کند در نزد دیگران قربی نخواهد داشت و هیچکس به فرد خود فروخته اعتماد نخواهد کرد . و بدینسان نخست دست چپ بابک بریده شد و سپس دست راست او و بعد پاهایش و در نهایت دو خنجر در میان دنده هایش فرو رفت و آخرین سخنی که بابک با فریادی بلند بر زبان آورد این بود:
    ” پاینده ایران “

[

والا من این گفته این نویسنده رو جایی ندیدم چیزی که نوشتند این بوده که وقتی یک دستش و میبرند با دست دیگش صورتش و خونی میکنه میپرسند چرا این کار و میکنی در جواب میگه هنگام مرگ رویم زرد میشود من صورت م را سرخ میکنم که موقع مرگ مبادا گمان کنید از بیم مرگ رنگم زرد شده

بحق که در کنار کوروش و.... یکی از شخصیت های بزرگ تاریخ ایران بوده . .
    یادش گرامی

9. 3 کاربر از green-mind بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2015
    محل سكونت
    دیار کریم پوست کلفت

پيش فرض

بسیار متاسفم برای شما که تصوری چنین در مورد شمال غرب کشور دارید ! همین قدر شناخت شما از بابک خرمدین نشان از برداشت شما از شنیده ها و گفته های دیگران هست نه خواندن مطلبی در رابطه با تاریخ ایران ! شمال غرب کشور همواره خواهان افتخار و عزت ایران بوده و در این راه خونهای بسیار داده ! چه از مادها که ساکنان اولیه بودن، هخامنشیان که اول ساکن این منطقه بودن تا صفویه که تنها قدرت هزار سال اخیر این مملکت بوده تا دلاوران دوران مشروطیه تا دلاوران 8 سال جنگ تحمیلی تا همین امروز که شهیدانی برای حفاظت از خاک این کشور در مرزهای این استان تقدیم ایران میشود ! مردم تبریز و اذربایجان همواره وطن پرست ترین افراد این ممکلت بودند به گواه تاریخ ! جناب کاپیتان هم عقاید خودشون رو مطرح میکنن اگر اطلاعات و سواد کافی در مورد تاریخ ایران یا تاریخ مذهب داشته باشید میتونید جوابش رو بدید وگرنه با حرف های پوج و بی ارزش، جبهه گیری و سطح اطلاعات فردی چون شما بیشتر از ایشون آشکار (بخونید رسوا ! ) خواهد شد !
    من متاسفم اگه شما حرف منو به اشتباه به تمام آذری ها تعمیم دادین منظور من این نبود , آذری ها مسلما افراد محترمی هستند و احترامشون سر جای خودشونه , شهراشون هم که تو ایران سره .. ولی اگه بحث نژاد پرستی مطرح بشه هیچ گروهی تو ایران قدرت پان ترک ها و تعصب اونا رو ندارن ! خود بنده از سر نادانی و مد بودن اون موقع , قضیه شاید مال حدود 10 سال پیش باشه تو یه فروم ایرانی شاید دو تا جک ترکی گفتم ، یه بابایی به اسم پیام از تهران هر چی بود جمع کرد از ایران و ترکیه ! هر چی میخواستن به من گفتن .. اون وقت شما میگین همه ی مردم شمال غرب و قفقاز گلن

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2015
    محل سكونت
    دیار کریم پوست کلفت

پيش فرض

این درست دوست گرامی , ولی بابک تنها نمونه این افراد نبود , ابومسلم خراسانی بود , صفاریان بودند , حسن صباح هم هدفش همون بود , پیروز هم که عمر رو کشت فارس بود نه ترک, ولی بابک شده ملعبه ی دست یه عده که خودتون بهتر میدونین چه تفکری دارن

همین آقای خلخالی که یه روز میخواستن تخت جمشید رو با بلدوزر صاف کنن چرا از قلعه ی بابک شروع نکردن ؟ نه راستی چرا ؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    URMIA

پيش فرض

من متاسفم اگه شما حرف منو به اشتباه به تمام آذری ها تعمیم دادین منظور من این نبود , آذری ها مسلما افراد محترمی هستند و احترامشون سر جای خودشونه , شهراشون هم که تو ایران سره .. ولی اگه بحث نژاد پرستی مطرح بشه هیچ گروهی تو ایران قدرت پان ترک ها و تعصب اونا رو ندارن ! خود بنده از سر نادانی و مد بودن اون موقع , قضیه شاید مال حدود 10 سال پیش باشه تو یه فروم ایرانی شاید دو تا جک ترکی گفتم ، یه بابایی به اسم پیام از تهران هر چی بود جمع کرد از ایران و ترکیه ! هر چی میخواستن به من گفتن .. اون وقت شما میگین همه ی مردم شمال غرب و قفقاز گلن
    من حرف شما رو تعمیم ندادم ! شما بدون هیچ اشاره ای به گروه خاصی با کنایه به مردم اذربایجان و طرفداران بابک ، غیر مستقیم یا مستقیم به مردم این منطقه توهین کردید . همه ی اذربایجان طرفدار بابک خرمدین هستن . بابک نشانه ی ازادمردی و دلیری و مبارزه با زر و زور هست . شما که نسبت به این شخص تاریخی اطلاعی ندارید نباید طرفداران اون رو اینگونه خطاب کنید .

همین ، یعنی تنها برخورد شما همین بوده و با همین یک برخورد نتیجه گیری هم میکنید ؟! تاسف میخورم برای شما ! من در یک ساعت میتونم با استفاده از ایمیل های ده دقیقه ای صد تا یوزر تو همین پی سی وورد درست کنم ! این که یک نفر یا چند نفر حالا به دلیلی مشخص به شما حمله کردن واقعا دلیلی هست بر چنین نتیجه گیریی ؟!

در آذربایجان، در کردستان، در خوزستان در بلوچستان در همه جای این خاک ، همه به قوم خود ، به زبان خود به فرهنگ خودشون و به خاک خودشون متعصب هستن و براش جون و خونشون رو میدن . اینکه یک اذری یا ترک ، به زبان خودش متعصب هست دلیلی بر پانترک بودن نیست ! دلیلی بر نژادپرستی نیست بلکه والاترین درجه ی انسانیت هست . اگر این تعصب نبود الان این کشور هم نبود ! اگر شما متعصب نیستید پس بی غیرتید ! برای این خاک هم بی غیرتید !

اینکه شما بدون خوندن مطالب جناب کاپینان امریکا ایشون رو به جهت و گروه خاصی در این پست اشاره کردید تعمیم میدید هم جای تاسف داره ! به امکان زیاد مطالب رو نخوندید ! هزار بار تو متونشون گفتن که خوبیش رو میگید بدیش رو هم بگید این یعنی ایشون پانترک هستن !؟ شما اطلاعات و سواد پاسخ گویی به فردی رو ندارید چرا ایشون رو متهم میکنید ؟! اگه سوادش رو داری قانعش کن !

اینکه شما به خاطر مد بودن یا هر چیزی جک ترکی بگید و انتظار عکس و العمل نداشته باشید از نادانی فرد گوینده هست (که اشاره هم کردید ! ) هر عملی عکس العملی هم داره ! قانون سوم نیوتن !

مورد اخر هم اینه که همه ی پان ها ، چه پانترکها چه پانفارسا چه پانکردها و چه پان ... همه افراد نااطلاعی هستند که توسط یک عده سودجو (پیشتر شوروی سابق و رفقا ) که هدفشون ایجاد اختلاف در این مرز و بوم هست و تکه تکه کردن این خاک هست گمراه شدند . با صحبت و قانع کردن این افراد میشه اونها رو به راه راست هدایت کرد نیاز به فحاشی (شما خیر، یکی دیگر از دوستان) نیست ! فحاشی از جانب هر گروهی و به هرگروه یا شخصی نشان دهنده ی فرهنگ خانوادگی اون شخص هست .

13. این کاربر از alex_love بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    URMIA

پيش فرض

این درست دوست گرامی , ولی بابک تنها نمونه این افراد نبود , ابومسلم خراسانی بود , صفاریان بودند , حسن صباح هم هدفش همون بود , پیروز هم که عمر رو کشت فارس بود نه ترک, ولی بابک شده ملعبه ی دست یه عده که خودتون بهتر میدونین چه تفکری دارن
    بابک تنها نمونه نبوده مشخصا، ولی بدون شک جز ده فرد برجسته ی تاریخ این کشور بوده ! اطلاعات تاریخی کم خودتون رو به رخ نکشید !

همین آقای خلخالی که یه روز میخواستن تخت جمشید رو با بلدوزر صاف کنن چرا از قلعه ی بابک شروع نکردن ؟ نه راستی چرا ؟
    بغض و کینه ی شما نسبت به بابک و مردم اذربایجان از پست هاتون مشهود هست ! این یا بغض و کینه است یا حسادت !
    اولا قلعه بابک در زمان انقلاب ، خرابه ای بیش نبوده ! ثانیا بسیار دور افتاده و سخت المسیر بوده ! همین الان هم هر کسی نمیتونه بره اون بالا !
    از طرفی شما اصلا دلیل خلخالی رو برای کوبش تخت جمشید میدونید ؟! چرا ندانسته سخن میگید !؟ کتاب خاطرات این فرد در بازار موجود هست،(خواندنش برای هر ایرانی واجب هست =از باب سردمداران انقلاب) .
    از طرفی دیگر اگر خلخالی طرف قلعه بابک میومد خونش ریخته میشد و بلدزرهاش سرش خراب میشدن ! این غیرت اذربایجانی و ایرانی هست ( همون کاری که مردم مرودشت به نوعی انجام دادند ) چیزی که شما در مورد این خاک و بوم هم زره ای ازش ندارید !
    Last edited by alex_love; 23-06-2016 at 00:20.

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

بلی رویکرد مصلحت گرایانه در همه زمینه ها دیده میشه اما باید دید تا چه حد سخنان یا نوشتار اون شخص / گروه بر مبانی مستندات و مستدلل هست و تا چه حد بر مبنای ایدئولوژی که در این زمینه آراء زیبا کلام ایدئولوگ نیست.
    خود زیبا کلام گفته که گذشته من با محمد پیوند خورده . پس با توجه به همچین صحبتی میشه متوجه شد که رویکرد فکری این شخص هر چقدر هم که به اصطلاح اصلاح طلب و میانه رو باشه , یک رویکرد اسلامی مذهبی است .
    علم دزدیدنی نیست بلکه میراث مشترک جمیع بشر هست و قابل استفاده و ترجمه و بهره برداری برای تمام ملل.
    بله علم باید در اختیار همه قرار بگیره . ولی اینکه به یک کشور هجوم ببری و کتابی رو دزدیده و بعد از ترجمه به اسم خود سند بزنی خیلی تفاوت در معانی و تعریف اون هست و هیچ ربطی به جایگاه علم در جامعه جهانی نداره.

قدر مسلم اینکه نمیشه بر مبنای استانداردهای امروزی در مورد گذشته قضاوت کرد مثلا نظریات کسی مثل لینکلن هم الان به نظر نژاد پرستانه میاد یعنی اگه لینکلن رو با هیتلر (برای مثال البته) مقایسه کنید فقط تقدم و تاخر زمانی هست که شاید باعث میشه لینکلن ارجح بشه. در خصوص خلافت اسلامی هم این ذات یک قدرت نوظهور در اون عصر بود که ابتدا از طریق کشورگشائی گسترش پیدا کنه ولی ویژگی بارزش که تساهل بود باعث میشه در زمان مأمون عباسی مناظرات بین ادیان رو داشته باشیم یا در زمان سقوط عثمانی میبینید نصف جمعیت استانبول اصلا مسلمان نبودند حالا مقایسه کنید با کشتارهایی که از مسلمانان شد در زمان از دست رفتن اندلس .
    پس با همین قدر مسلم مد نظر شما نمیشه در مورد گذشته ایران باستان هم قضاوت کرد . کاری که به وفور در پست های کپی شده شما دیده میشه و نه خبری از نگاه نقادانه است و نه خبری از نگاهی بی طرف .
    عزیز شتر سواری که دولا دولا نمیشه . این ذات قدرت نوظهور هم به طور حتم شامل هخامنشیان و کوروش و داریوش هم میشده . پس نمیشه که شما بر حسب نیاز این خصیصه رو در ایران باستان بکوبین و در صدر اسلام مورد تعریف و ستایش قرار بدین .
    تساهل در دوره هخامنشیان هم بوده و بعد از فتح جایی خبری از دین اجباری یا جزیه یا قطع سر نبوده و عیسا به دین خود و موسا به دین خود بود .
    با همون دیدگاه شما میشه نتیجه گرفت که مغرب و اندلس و ... مایملک مسلمانان نبودند و به زور شمشیر و کشتار به دست اومده بودن و به همین روش هم اندلس رو از دست دادن . چیز عجیبی نیست . حداقل برای تازیان که به جنگ و خونریزی عادت و علاقه داشتن .

واقعیت تاریخی رو نه مخالفان نه موافقان نمیتونند عوض کنند ، اما مساله اینجاست که بر پایه همون اسناد چیز خاص و متفاوتی از کوروش نیست که اون رو متفاوت کنه یا پیشرفتی برای بشریت محسوب بشه در صورتی که مثلا حمورابی که مقدم بر کوروش بوده و لوحه معروفش یه دست آورد مهم برای بشریت بوده مخصوصا در زمینه قانون گذاری. اگر اون حجم وسیع از شانتاژ و سرمایه گذاری عظیم پهلوی نبود کوروش الان در حاقظه تاریخی ایرانی ها بسیار کمرنگ بود چون تاثیر گذار نبود.
    شاید از دید شما متفاوت دیده نشه ولی حداقل جامعه تاریخی جور دیگه ای فکر میکنه .
    از طرف دیگه ابن خلدون در کتابش گفته : وقتی داریوش سوم به دست الکساندر کشته میشه و کنترل کامل به دست الکساندر میافته اون دستور به نگهداری کتب علمی ایرانیان میده . به نوعی الکساندر از جایگاه و کیفیت اون کتب آگاه بوده و به این ترتیب علوم از ایران به یونان منتقل میشه .
    بله میشه مفصل بحث کرد به شرطی که یه دید کلی و واقع بینانه داشت و اینکه قیچی نکرد مقاطع دلخواه رو مثلا ایران پیش از هخامنشیان رو هم در نظر گرفت یا دوره سلوکیان هم جزئی از تاریخ ایران هست همونجور که دوره خلافت اسلامی و یا ایلخانان مغول هم قسمتی از تاریخ ایران رو تشکیل میدهند و همه این دوره های تاریخی در کنار یکدیگر به ایران شکل دادند پس نباید تاریخ ایران رو بدون اون دوره ها در نظر گرفت.
    حرف بنده هم همینه .
    Last edited by B3HZ@D; 23-06-2016 at 16:26.

16. 2 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •