تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 43 از 53 اولاول ... 33394041424344454647 ... آخرآخر
نمايش نتايج 421 به 430 از 521

نام تاپيک: همه چیز درباره بازار لپ تاپ ( ایران ، دبی ، چین) و سیاست ها فروش شرکت های ایرانی ، ترفندها ، تقلب !!

اگه نباشه جاش خالی می مونه teknosys's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

سلام هيچ راهي براي تشخيص ريفر بودن لپ تاپ هاي اسوس از طريق شماره سريال دستگاهشون هست؟

سلام

دستگاه های ایسوس ؛ مثل برندهای آمریکایی راه های مشخصی برای اینکار ندارند.

اما یک راه هست که بیشتر تجربی بدست میاد. در ابتدا قصد داشتم مثل HP و Dell توضیح بدم، ولی واقعا منابع ایسوس کم هستند. پس تصمیم گرفتم که اگه قرار بر توضیح بصورت تجربی باشه، بهتره که یه راه آسون و دم دست تر رو توضیح بدم که عمومیت بیشتری داشته باشه.

خیلی مطلب جمع شده بود که متاسفانه بلا استفاده موند؛ چون ربط دادن مطالب به هم به صورت معتبر واقعا سخت بود.

در مورد روشی که گفتم ، حتما توضیح خواهم داد. هرچند شخصا اون روش رو نمیپسندم، و خیلی معتبر نیست.

موفق باشین.

2. 2 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

وایو ی من ساخت امریکاست، اما از همون جایی که خریدم خودش رجیستر کرد، حالا دیگه راهی وجود نداره بفهمم ریفر هست یا نه؟

سلام

در کل بعد از ریجستر توی صفحه آخری که پیغام تکمیل ریجستر میده ، بر روی Access Backstage کلیک کنید و فرم رو پر کنید . به یک آدرس جعلی که البته با Zip Code که وارد میکنید ، همخوانی داشته باشه؛ احتیاج خواید داشت.

با اینکار نه اینکه به شما مستقیما بگه دستگاه دارای چه وضعیتی هست، بلکه با تائید سریال دستگاه میشه متوجه شد که سریال دستگاه درست هست.

برای لپ تاپ سونی راه آنلاینی وجود نداره متاسفانه و براحتی برندهای آمریکایی نیست. تفاوت ساپورت بین برندهای آمریکایی و برندهای غیر آمریکایی واقعا فاحش هست.

برای مثال این عکسی از آنلاین چت با ساپورتر سونی هست در مورد دستگاه های Refurb و راه تشخیص آنها:

لینک Online chat :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    همونطور که می بینید، حتی نشانه های ظاهری رو هم ندارند. یعنی هیچ تفاوتی بین Refurb و NEW قائل نیستند. در جواب گفته که بصورت آنلاین انتشار داده نشده!!

قبلا برای لپ تاپ های Refurb بسته بندی متفاوتی وجود داشت، این رو هم شنیدم دیگه وجود نداره!!

از طرفی روی دستگاه های Refurb سفارش آمریکای سونی هم حروف RR حک میشد، این گزینه هم لغو شده، و تنها گزینه، همون طوری که همین ساپورتر هم میگه تماس تلفنی با ساپورتر هست.

تماسی که قطعا بی جواب خواهد ماند. چون IP رو میشه به آمریکا تغییر داد، اما شماره تلفن رو نـه!!

البته کاربر میتونه با کمی تحقیق و شناخت مدل ها و خرید از امکان معتبر خرید بهتری داشته باشه. برای شناخت مدل ها و تفکیک سری های Vaio به صفحه زیر برید:

کد:
    اگر سئوالی بود در خدمتتون هستم.

موفق باشین.

4. 6 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه g.reza23's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    _karaj_itsat_ir-tci_p30world

پيش فرض

سلام بر دوستان عزیز

من با مشکلی بزرگ روبرو شدم .

من حدود 2هفته پیش یک لپ تاپ مدل hp pavilion DV6-6050se(corei5-2410m –VGA : Ati 6770 radeon DDR5 HD) از طریق یکی از دوستانم که تو کار خدمات کامپیوتری هستش خریدم و باید بگم که خرید من چکی بوده (مقداری پول نقد وبقیه را یه چک دادم) .

حالا از اون روزی که خریدم 2هفته میگذره و من با مشکلات زیادی روبرو شدم و چون با این دوستم رودرواسی دارم نمیتونم همینجوری و بدون دلیل بهش بگم که لپ تاپش دست دو و یا مشکل دار هستش .

از شما خواهش میکنم به من کمک کنید تا درست تصمیم بگیرم.

مشکلات ایجاد شده را براتون میگم :

1. خودش از پاساژ رضا تهران از یکی ازدوستاش که تو کار خرید لپ تاپ از دبی هست خرید و همونجا هم بازش کرد و موقع تحویل به من کارتونش کهنه و بدون دسته و حتی پشت جعبه که باید پولم باشه یه چسب بزرگ روی ارم چسبیهhp زده بودن که به نظرم پولم قبلا باز شده بوده؟

2. وقتی برای اولین بار لپ تاپ باز کردم با آرم پاک شدهDV6 بالای LED مواجه شدم؟که در عکس هم مشخص شده.

کد:
    http://up.-------------.com/images/531wlivd8no8eb1tb4e.jpg
    بجای جاخالی تایپ کنید وطن دانلود -------------
    3. روی بدنه لپ تاپ زیر تاچ پد رنگ رفتگی که فکر کنم بر اثر مالش زیاد دست تو اون ناحیه ایجاد شده؟توی عکس مشخص شده.

کد:
    http://up.-------------.com/images/dp5hnyrw5pcgwiiqh2pp.jpg
    بجای جاخالی تایپ کنید وطن دانلود -------------
    4. برنامه های زیادی روش نصب شده بود از قبیل++c و انواع بازی ها وبرنامه بلوتوث متورولا (البته فکر کنم درایورش همینه؟) و همچنین لپ تاپ از قبل اسم گذاری شده بود و یک اسم عربی داشت (به اسم لال)؟

5. مهمترین دلیلم اینه که وقتی بازی prance of persia5 را روش نصب کردم همون اول موقع اجرای دموی بازی تصویرش پرپر میزد و یک خط نامرئی وسط تصویر میافتاد ولی تو اجرای بازی مشکل نداشت؟حتی بازی crysis2 را روش نصب کردم و درست نصب وبازی هم کردم. ولی بزرگترین مشکل امروز به وجود اومد ،وقتی میخواستم یک کلیپ تصویری با حجم 57mb و فرمت mp4 با نرم افزار Total Video Converter تبدیل کردم به فرمت divx و avi با کیفیت HD و حجم های 258mb و 340mb در حین اجرای فایل اصلی با حجم 57 اصلا به مشکل نخوردم ولی با اجرای فایلها با حجم های تبدیل شده 258 و 340 در حین اجراء به مشکل خوردم و تصویرش مثل تصویر دموی بازی prance of persia5 شد و حتی خیلی بدتر از اون شد در حالی که تصویرش پرپر میزد و چند تیکه میشد؟در حالی که همین فایلهای تبدیل شده روی کامپیوتر خانگیم درست و بدون نقص اجراء شدن ؟ چرا؟ یعنی واقعا مشکل کارت گرافیکه در حالی که کارت گرافیگ قوی روش نصب (ATI 6770 radeon DDR5 HD(؟دوستم میگه که مشکل از ویندوز اورجینال 64بیتی خود لپ تاپ که درست نصب نشده؟من چطوری دقیق تستش کنم؟البته یکی از دوستان نرم افزار 3dmark را پیشنهاد کردن ولی چون هجمش زیاد بود یکی دیگه برام پیشنهاد داد که furmark هستش ولی طریقه کارش را بلد نیستم؟اگه کسی بلد به من یاد بده؟

6. مشکل بعدیشم مربوط میشه به وصل نشدن به اینترنت که نه با کابل ودایل آپ و وایرلس وصل نمیشه و ارورشم diagnostics policy not runing میشه و حتی لپ تاپ اجزای وارد شدن به firewall را نمیدهد؟اینهم مشکل لپ تاپ است؟بجای جاخالی تایپ کنید وطن دانلود -------------

کد:
    http://up.-------------.com/images/hrsgb4tgo0jzx2959o6q.gif
    کد:
    http://up.-------------.com/images/z8uu33q5bt9x0imgg6cn.gif
    کد:
    http://up.-------------.com/images/kqli6hn1h6oq8zsiuj.gif
    کد:
    http://up.-------------.com/images/u1rdewr5u3u2lvi618lz.gif
    7. داغ کردن زیاد لپ تاپ هم عادیه؟با توجه به اینکه corei5 ؟

به نظرتون بهترین عکس العملی که من میتونم از خودم نشون بدم چیه؟

خواهش میکنم منو کمک کنید چون قضیه حساس و بحث یه عمر دوستیه .

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

[QUOTE]
    سلام بر دوستان عزیز

من با مشکلی بزرگ روبرو شدم .

من حدود 2هفته پیش یک لپ تاپ مدل hp pavilion DV6-6050se(corei5-2410m –VGA : Ati 6770 radeon DDR5 HD) از طریق یکی از دوستانم که تو کار خدمات کامپیوتری هستش خریدم و باید بگم که خرید من چکی بوده (مقداری پول نقد وبقیه را یه چک دادم) .

سلام

به سئوالات شما مثل شماره گذاری خدتون جواب میدم:

1. تمام لپ تاپ ها دارای پلمپ هستند، بین نحوه پلمپ کردن تفاوت هست، ولی هیچ کدوم از لپ تاپ ها از چسب معمولی برای پلمپ کردن استفاده نمیکنند.

2.تمام لپ تاپ های خانواده Pavilion ، همراه با سری دستگاه نوشته میشن. بالای مانیتور یا پایین. پس Pavilion خالی نوشته نمیشه. برای شما بایستی Pavilion DV6 نوشته شده باشه.

3. با بقیه قسمت های دستگاه مقایسه کنید، اگر بخاطر استفاده از دستگاه رنگ پریدگی بوجود بیاد، بقیه قسمت های دستگاه هم بایستی نشانه هایی از مستعمل بودن دستگاه وجود داشته باشه.

4. اسم اکانت ویندوز روی لپ تاپ نو HP هست. فقط اگر دستگاهی ویندوز نداشته باشه و بعدا توسط فروشنده نصب شده باشه ممکنه اسم اکانت ویندوز متفاوت باشه. نرم افزار ها هم مشخص هستن. نرم افزارهایی که مال شرکت نیست Trial ، و بقیه هم مختص خود HP هست.

5. چون به نظرمیاد ویندوز مادر نیست، مشکل نرم افزاری هست. تمام برندهایی که ویندوز مادر دارند به بهترین نحو درایورها روی ویندوز نصب هستند و به خوبی کار میکنند. به جز تعداد بسیار محدودی که خطای نرم افزاری در اونها وجود داره؛ که استثناء محسوب میشن.

6. این مشکلات هم احتمالا نرم افزاری باشه. اگه با تعویض ویندوز درست نشد، به تعمیرگاه ببرید.

7. داغ کردن یک دستگاه به عوامل زیادی بستگی داره، ولی خود داغ کردن، هیچوقت طبیعی نیست!!

بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که با استفاده از سریال نامبر، تاریخ ساخت دستگاه رو در بیارید:

کد:
    و

با استفاده از PN دستگاه زمان شروع و اتمام گارانتی رو در بیارید:

صفحات 34 و 36 همین تایپیک. HP (قسمت اول، دوم، سوم)

اگر سئوالی بود در خدمت هستم. فقط سئوالات نرم افزاری رو در جای مربوط به خودش، مطرح کنید.

موفق باشین.
    Last edited by teknosys; 17-07-2011 at 22:07.

7. 3 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir2im's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    زير آسمون خدا

5 asus n53sv

سلام

دستگاه های ایسوس ؛ مثل برندهای آمریکایی راه های مشخصی برای اینکار ندارند.

اما یک راه هست که بیشتر تجربی بدست میاد. در ابتدا قصد داشتم مثل HP و Dell توضیح بدم، ولی واقعا منابع ایسوس کم هستند. پس تصمیم گرفتم که اگه قرار بر توضیح بصورت تجربی باشه، بهتره که یه راه آسون و دم دست تر رو توضیح بدم که عمومیت بیشتری داشته باشه.

خیلی مطلب جمع شده بود که متاسفانه بلا استفاده موند؛ چون ربط دادن مطالب به هم به صورت معتبر واقعا سخت بود.

در مورد روشی که گفتم ، حتما توضیح خواهم داد. هرچند شخصا اون روش رو نمیپسندم، و خیلی معتبر نیست.

موفق باشین.
    دوست عزيز teknosys اكه ميشه اين روش رو سريع تر بگي.بعد در مورد asus n53svهم بگي اطلاعات خريد نكات و ...
    ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir2im's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    زير آسمون خدا

14

دوست عزيز teknosys اكه ميشه اين روش رو سريع تر بگي.بعد در مورد asus n53svهم بگي اطلاعات خريد نكات و ...
    ممنون
    دوست عزيز اگه زودتر جواب بدي ممنونم شنبه مي رم برا خريد لطفا سريعتر مرسي

حـــــرفـه ای payamf1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

اطلاعات مفیدی توی این تاپیک بود تقریبا نصفشو خوندم و واقعا نکات جالبی رو یاد گرفتم.

در مورد خریدن تعداد محصولات اپل و لپ تاپهایی از مارکهای ایسوس و سونی از دبی یه سری اطلاعات میخواستم.

اینکه از کجا خرید کنیم رو توی پست اول یه توضیحاتی دادین ولی بیشتر تاکید من روی اقدامات بعد از خرید هستش اینکه چطور خریدمون رو بیاریم توی ایران؟

برای مثال خدمتتون بگم من خودم در دیره قیمت لپ تاپ msi x600 رو بپرسیدم حدود 870 هزار تومان بود ولی همین لپ تاپ رو از شرکتی که نماینده فروش عمده این برند بود در ازای خرید بالای 8 عدد از اون مدل به من قیمت داد 280 هزار تومان. بله باورش سخته ولی این رو عینن تجربه کردم.
    این مورد واسم خیلی جالبه. اگه میشه یه توضیحی هم در مورد اینکه خرید هر محصول به تعداد نه چندان بالا (هر مدل 3 تا 5 دستگاه) بدید. مثلا من یخوام آیپد یا مک بوک یا آیپاد اپل رو هر مدل 5 تا بخرم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

سلام، لطفاً در مورد برند توشیبا هم مطالبی بنویسید
    مخصوصاً در مورد ملاحظات بعد از خرید

نکته بعدی اینکه
    اگر برای نت بوک ، خنک کننده کول پد تهیه کنیم و شکل فیزیکی کول پد به صورتی است که به صورت صاف و مستقیم لب تاپ روی آن قرار نمی گیرد بلکه برای راحتی کاربر سطحش کمی انحنا دارد ( پایین لب تاپ کمی پایین تر از مونیتور قرار می گیرد ) یعنی کمی حالت شیب دار دارد ، اینگونه استفاده از لب تاپ روی چرخش و طول عمر هارد دیسک تأثیر منفی ندارد؟ زیرا شنیدم هارد دیسک باید روی زمین صاف و مستقیم قرار بگیرد ولی با قرار گرفتن لب تاپ روی این کول پد لب تاپ و به دنبال آن هارد دیسک کمی نسبت به سطح زمین کمی کج و شیب دار قرار می گیرد.
    این مشکلی برای چرخش هارد و طول عمر مفید هارد دیسک ایجاد نمی کند؟
    Last edited by 7777; 28-07-2011 at 17:19.

12. این کاربر از 7777 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه a.braveboy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام

شما میتونید با سرویس تگی که همه لپ تاپ ها با هر اصالتی دارند متوجه اصالت دستگاه خودتون بشین. ولی باز هم به خاطر تنوع تخلفات افراد سودجو چندین راه به وجود میاد برای چک کردن مطمئن سرویس تگ!

سرویس تگ چیست؟ :

سرویس تگ (Service TAG) شماره ای هست که سیستم ساپورت دل برای شناسایی دستگاه شما به اون اختصاص داده. در لپ تاپ های Dell تمام مدل ها زیر دستگاه بر روی یک برچسب نوشته شده.

تشخیص اصالت دستگاه:

راه اول : اگر در شماره سرویس تگ دستگاه حرف R نوشته شده باشه یعنی دستگاه Refurb هست.

این راهی هست که توسط شرکت استفاده و پیشنهاد میشه ولی اگه برچسب رو عوض کنن چی؟ برید به راه دوم.

راه دوم: راه دوم پیدا کردن سرویس تگ اصلی که شرکت هست. میتونید سرویس تگ رو پیدا کنید و با برچسب زیر دستگاه مطابقت بدید. این کار دو روش داره . روش اول و البته آسونتر رفتن به بایوس دستگاه هست ، البته برای مدل های 2010 به بالا. به بایوس که برید در گزینه های اخر از ستون سمت چپ میتونید یا در پائین پنجره سرویس تگ دستگاه رو ببینید.

روش دوم هم راه آنلاین هست که شرکت برای پیدا کردن اتوماتیک سرویس تگ شما در نظر گرفته. شما باید دستگاه رو به اینترنت متصل کنید. به آدرس زیر برید :

سایت خاورمیانه:(مرورگر اینترنت اکسپلورر 6.0 به بالا توصیه میشه)

کد:
    وارد Home Page این سایت که شدید در قسمت پایین صفحه بر روی All Support Options کلیک کنید.

در صفحه ای که باز میشه خانواده دستگاه رو مشخص کنید. (فرض بر اینه که اول پست که مطالعه قبل از خرید هست رو خوندید و انجام دادین!)

بر روی Drivers & Download :

بر روی این گزینه کلیک کنید:

روی این گزینه کلیک کنید:

بعد از یه جستجو توسط سیستم شما به صفحه ای میرید که مختص دستگاه شماست . عکس دستگاه شما همرا با سرویس تگ شما در بالای صفحه موجود خواهد بود.

تا اینجا ما تونستیم اطلاعات قبل از خرید رو کسب کنیم ، نکاتی که باید رعایت کنیم موقع خرید رو کم و بیش متوجه شدیم . و در آخر سرویس تگ اصلی دستگاه رو پیدا کردیم.

نحوه استفاده از این سرویس تگ و بررسی نتایجی که سیستم ممکنه بده رو در پست بعدی خواهم گفت.

اگر تا اینجا سوالی داشتین در خدمت هستم .

موفق باشین.
    سلام عزیز بزرگترین مشکل در ایران اینه که فروشنده تا پول لپ تاپ رو ندی نمیزاره لپ تاپ رو روشن کنی
    حالا ما چه کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    شيراز

پيش فرض

سلام دوستان
    من می خوام برم دبی نمی دونم کجا باید برم که بازار لپتاپ فروشی ها باشه و همین طور چطوری می تونم تشخیص بدم که لپتاپ اوکی هست و نو و موردی نداره؟؟؟

با تشکر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •