تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: بهترین ترانه‌ی این آلبوم کدام است؟

راي دهنده
49. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بلا تکلیف

13 26.53%
  • فیلم کوتاه

6 12.24%
  • کجا گمت کردم؟

20 40.82%
  • ادامه بده

13 26.53%
  • حرف‌های بی‌مخاطب

15 30.61%
  • گرامافون

10 20.41%
  • نوار

21 42.86%
  • حرف آخر

9 18.37%
  • تهران تهران

18 36.73%
  • شک می‌کنم

20 40.82%
Multiple Choice Poll.
صفحه 5 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 55

نام تاپيک: رضا یزدانی - خاطرات مبهم

کاربر فعال انجمن موسیقی rh.mohammad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

1. ضعیف ترین آهنگ آلبوم کدام است؟
    بعدی
    2. بهترین شعر، مربوط به کدام آهنگ آلبوم است؟
    سخته . ولی چون کلا دوست دارم ترانه های بی وزن و قافیه بیشتر جا باز کنن به ادامه بده رای میدم + بلاتکلیف
    3. بهترین تنظیم، مربوط به کدام آهنگ آلبوم است؟
    بلاتکلیف ، ادامه بده
    4. بهترین موسیقی، مربوط به کدام آهنگ آلبوم است؟
    حرفای بی مخاطب ، ادامه بده
    5. نسبت به آلبوم قبلی خواننده (ساعت فراموشی) پیشرفت بود یا پسرفت؟
    کلا رضا روند رو به رشد داره . من موسیقی این آلبوم رو خیلی دوست داشتم و به نظرم این کار رو واسه آلبوم بعدی سخت تر میکنه چون انتظارم یه آلبوم راک خیلی متفاوت و قویه .
    + نظر شما در مورد موزیک ویدئوهای این آلبوم چیست؟
    فقط یه بار دیدم . اینکه همچین کار نویی انجام داده جای تقدیر داره . ولی فکر میکنم حتی با وجود مشکلات موجود در ارشاد میشد خیلی بهتر از اینا کار کرد .

دوست دارم یه کم بیشتر راجع به ترک ها بنویسم که از دوستان بابت طولانی شدن نظرم عذرخواهی میکنم .

بلاتکلیف :
    من در اولین بررسی بیشتر از همه از این ترک خوشم اومد . به نظرم ترانه ی خیلی جالبی داره . حجم صداها خیلی خوبن .گیتار اول خیلی خوب شنونده رو آماده میکنه . تا قبل از کورس خیلی خوب فضاسازی میشه و بعد از اون درامز خیلی خوب پاساژ میزنه . سازای زهی هم اون پشت خوب دارن زمینه رو پر میکنن . سولوی وسط آهنگ خوب بود . به آهنگ میومد . هر چند افکتش میتونست بهتر باشه . البته اینا سلیقه ایه من از دید خودم گفتم و تنظیم کننده آهنگ نظر خودشو داره . من همیشه با صدای رضا و لحنای خاص خوندنش مشکل دارم . غلط میخونه . صداش کاملا میره عقب که هیچ جای دنیا تو موسیقی درجه یک اینجوری نمیخونن . آقا جان چرا اینجوری میخونی آخه؟همون معمولی خوندنت مگه چشه ؟
    اگه اون تحریرای رضا رو حذف کنیم این ترک واسه شروع عالیه و به نظرم یکی از بهترین تنظیماس تو کل کارای رضا .

فیلم کوتاه :
    موسیقی خوبه ولی یه مقدار زیادی یکنواخته . میتونست یه مقدار تغییر فاز بده . یا شاید یه مدلاسیون .
    من انتخاب ترانه های رضا رو دوست دارم . خاص خودشه . همیشه دنبال ترانه های تک و متفاوته .
    فقط ...باز بعضی تحریرا مثل "که از" ... رو بد میخونه و البته موارد مشابه رو مثل "درست کردم" و ...

کجا گمت کردم :
    نمیشه قبول کرد این موسیقی رو کارن ساخته . دقیقا همون موزیکیه که راجع بهش حرف زدم و نمیشه گفت تقلید نبوده و خودش ساخته و شانسی تا این حد شبیه شده .
    صدای افکت گیتار تو این آهنگ خیلی به آهنگ و فضاش میاد . خیلی خوب وارد میشه و کورس آهنگ رو خیلی جذاب میکنه .
    نمیدونم چه کاریه که حتما باید ترانه ی با وزن روش میخوند ؟ یه ترانه ی بی وزن خیلی بهتر روی این آهنگ میشست و یه جورایی میتونست حس یه آهنگ پاپ راک قوی غربی رو به آدم بده .
    صدای رضا تو این ترک عالیه . کاش همیشه این مدلی میخوند .

ادامه بده :
    موسیقی خیلی خوبی داره . خیلی غربی صدا میده . اولین بار که گوش کردم فکر کردم قراره یه کار پراگرسیو راک باشه ولی نشد متاسفانه...
    در همون ابتدای خوندن رضا یاد آهنگ چشمه ی خورشید عصار از آلبوم نهان مکن افتادم . همون حس رو بهم داد . واقعا این کار رضا خیلی به دلم نشست و خوشحالم که ترانش نه وزن داره نه قافیه و کلا فضای جدیدی داره . امیدوارم موسیقی ما کم کم به این سمت بره و از این کلیشه و قانونمند بودن درمیاد .
    هارمونی خیلی خوبی داره این آهنگ . کارن خیلی خوب با آکوردا بازی کرده . خیلی خوب فضاها رو متناسب با آهنگ عوض میکنه . و ... صدای رضا تو این آهنگ هم خوبه . داره کم کم حرف گوش میکنه ؟
    به نظرم بهترین ترک میتونه این ترک باشه .
    گیتار سولو زیباس و حس غربی داره خدا رو شکر . خوبه که رضا به سمت موسیقی غربی بره و کم کم از راک ایرانی دربیاد .

حرفای بی مخاطب:
    نمیدونم اون شیکر اول آهنگ واسه چیه ؟ جالب شروع نشد . مثل ترک حرفای شخصی که به نظرم شروعش جالب نبود .
    ترانش جالبه ولی منو فعلا جدب نکرده .
    اما نکات مثبتش :
    موسیقی و تنظیم خیلی خیلی خوبه . واقعا لذت بردم از موسیقیش و بارها به خاطر موسیقیش گوشش کردم . صدای رضا غیر از دو سه جا باز هم تو این ترک خوبه . این ترک از لحاظ آهنگسازی یکی از بهترین آهنگاییه که تو این چند ماه گوش کردم . دو مدلاسیون در یک ترک اون هم به شکلی فوق العاده زیبا . واقعا آفرین به کارن . خیلی هوشمندانه این ترک رو ساخته و واقعا روش کار کرده . شاید همچین مسائلی رو فقط بشه تو کارای کسایی مثل سیروان پیدا کرد . مثلا زندگی همین امروزه که به نظر من اگه بهترین نباشه یکی ار بهترین ترکای موسیقی ماست.
    تا اینجا بهترین آهنگسازی مال این ترکه

گرامافون :
    انگار کارن عاشق هارمونی های ناقص و آکوردای دیمینیشده . تو همه ترکاش باید باشه
    این کار تو فضای همون کاراییه که راست کار خود رضاس . موسیقی این ترک با اینکه دائم در حال تکراره ولی اصلا خسته کننده نیست . خدا رو شکر رضا هم کم کم داره خوب میخونه

نوار :
    بازم همون ترانه های خاص رضا . زیباس .
    افکت گیتار سولوی آخر آهنگ بازم میتونست بهتر باشه .
    راستش با این ترک هم هنوز کامل ارتباط برقرار نکردم ولی تنظیمش رو خیلی دوست دارم .

حرف آخر:
    صدای سازای زهی به نظر زنده نمیاد. کاش زنده ضبط میکردن . ترانش هم زیاد جالب نیست .
    ولی ایده ی تنظیمش خیلی عالیه . واقعا لذت بخشه موزیکش مخصوصا اون ویلن آخرش که اضافه میشه خیلی خوب فضاسازی میکنه شاید میتونست زودترم بیاد .
    خوبه که رضا تو هر سبکی میخونه . صداش تو این ترک هم خیلی خوبه . غیر از چند تا لغت مثل "تو" "پایان" و ...

تهران تهران :
    این ترک از همون اول که اومد جز قطعات مورد علاقه ی من از رضا بود . خیلی زیباس . هم ترانه هم صدای رضا هم موسیقی . سولوی خیلی زیبایی داره . تنظیم خیلی خوب پر و خالی میشه .
    اما نکته ی منفیش :
    وسط آهنگ که به جای رپ خونی برزو ارجمند اومده میتونست خیلی بهتر باشه . به نظرم اصلا جالب نبود . جای یه سولوی احساسی دیگه واقعا خالی بود اون وسط . یه موسیقی به این بلندی می طلبه حداقل یه دقیقه سولوی خوب داشته باشه .

شک میکنم :
    موسیقی فوق العاده زیبا . تنظیم عالی . ترانه زیبا . کار خیلی کاملی شده .
    البته اینکه این موزیک رو قبلا واسه فیلم ساخته بود و الان دوباره رضا روش خونده یه کم جای بحث داره که بی خیال .
    نمیدونم چرا کارن گفته این قطعه رو هر کسی نمیتونه بخونه . من که سختی ای توش حس نکردم . البته رضا خیلی با احساس میخونه این ترک رو و شاید منظورش احساسه خوندن رضاس .

همیشه انتظار همچین آلبومایی شیرینه چون میدونی قراره چی بدستت برسه .
    ممنون از کارن و رضا بابت این آلبوم امیدوارم کارن ترک راک بسازه چون نشون داد توانایی زیادی داره .
    Last edited by rh.mohammad; 05-03-2013 at 21:44. دليل: تصحیح نام رپ خون آهنگ تهران تهران با کمک کوروش :دی

2. 15 کاربر از rh.mohammad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Hamid Hamid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    خانه ام گلخانه ي يـــــــاس است

پيش فرض

سلام ...

اين پست رو در 2-3 زمان مختلف قراره بنويسم اميدوارم هنوز اون قضيه ی اوتو سيو برقرار باشه : دی

خب اولش كه شنيدم رضا يزدانی قراره آلبوم متفاوت نسبت به كارهای قبلش بيرون بده خوشم اومدش ... بعد دفعه ی اول كه آلبوم رو گوش دادم بجز ترك "بلاتكليف" كه راك بود از هيچ كدوم از ترك ها خوشم نيومد ولي خب مي دونيد كه صرف 1 بار گوش دادن به يه كار نميشه نظر داد و گفت كارها ضعيف هستند پس شايد ده ها بار گوش دادم به آهنگ ها و نظرم 100 درصد با نظر اوليه ام متفاوت شد فرق كردش ...

يه نكته ای رو بگم اينكه قيمت اين‌البوم فقط و فقط 3000 تومن هستش و نه بيشتر و دوستانی كه خودشون رو طرفدار می‌دونن به نظرم حتما اين آلبوم رو تهيه كنند كه شامل يك ديسك برای قطعات موسيقي هست و يك ديسك كه موزيك ويدئوها رو داره و به نظر بنده اين 3000 تومن از پول يك بسته آدامس هم شايد كمتر باشه اما خب ارزش هنر بيشتر از اين حرفا هستش و قطعا هنرمند برای اين البوم خيلي زحمت كشيده كه حيفه با پرداخت نكردن 3000 تومن اين كوچكترين قدردانی از ايشون دريغ بشه اما خود آلبوم :

چند وقت پيش يه بحث خيلي خوبی بودش ( اين چند وقت پيش كه ميگم يعني چميدونم شايد يه سال بيشتر ) كه آقا چرا ملت همه از كليشه ها می خونن و چرا اين روزها هرجا می شيني حرفای جماعت هنرمند ! و خواننده هيچ تفاوتی با هم نداره و همه دارن از تكرار مكررات می خونن كه خب من خودم با تمام وجود با اين قضيه موافقم و بهش ايمان دارم كه جماعت هنرمند اين روزها فقط دارن حرفایی كه در گذشته بارها شنيديم رو Over and over تكرار مي كنن و واسه يكی مثل من كه خيلي هم حوصله ی درست و حسابی نداره شنيدن اين آهنگ ها خيلي به نظرم جالب نيستش ... حالا به مورد ديگه هم هست اون كه آقايون از اشعار خيلي سطحی و پوچ هم خيلي تازگی ها استفاده می‌كنند كه خب منی كه شعر خيلي می خونم يه شعری مثل اينكه چميدونم : وقتی از در تو ميای رنگ گيسوت منو می كشه ! ( مثلا ديگه : دی ) خيلي مسخرس.

حالا اين 2 تا موضوع رو گفتم واسه اينكه اين آلبوم رضا يزدانی رو از 2 جهات از نظر شعر می شه در موردش حرف زد 1 _ اكثر كارها حرفای تازه ای‌ دارن 2 _ اكثر كارها اشعار خوب و قوی ای‌ دارند ( مثلا اگه يه شعری شايدم تا حدودی كليشه باشه اما از نظر كلام كار قوی و خوبی هستش

2-3 تا كار رو گوش دادم كه اصلا شوكه شدم كه چطور با استفاده از يه مسائل خاصی طرف چقدر قشنگ اومده خيلي چيزها رو گفته ... اگه قراره از خاطرات عشق گمشدش و حالا فراغ و دوری عشقش بگه مياد از يه وسيله و نمودی مثل ضبط صوت و نوار استفاده می كنه ... و اين واقعا برای‌من خيلي جالب و عالی بودش. حالا در مورد آهنگ ها تك تك حرف می‌ زنم ( اصلا انقدر حرف هست نمی‌دونم چي بگم و از كجا بگم: دی )

در مورد صدای رضا يزدانی صحبت كنم يكم ... من هرچی هی بيشتر گوش می‌دم به كاراش بيشتر به اين نكته می رسم كه سبك خوندن رضا يزدانی به نظرم شباهت خيلي زياده داره به سبك خوندن فريدون فروغي. حتما طرفداران فريدون می‌دونن كه فريدون يا آهنگ ها رو پايين می‌خوند يا يه جاهایی كلا بالا می‌خوند و يه جاهایی هم تلفيقي از اين 2 ... مثلا مثال برای پايين خوندنش " دو چشم سياه " و بالا خوندش هم آهنگ " مرغ گرفتار " . رضا يزدانی‌هم از نظر من يه همچين حالتی‌ می‌خونه مثلا تو آهنگ " برج " صداش پايين هستش و به نظر متفاوت هستش از يه آهنگی مثل آهنگ " حرفای بی مخاطب " و فكر می‌كنم كسي هستش كه تونسته اين تمايز رو در كارهاش ايجاد كنه و سبك خوندش 2 نوع متفاوت هستش ...

اما در مورد كارهایی كه شعر اون ها خيلي خوب و خاص بودش بايد بگم آثاری مثل : گرامافون / بلاتكليف / حرفای بی مخاطب / گرامافون / نوار بودش كه خيلي كلام خاص و نمونه ای داشت و واقعا خوشم اومدش.

در مورد موسيقي كه خب آهنگ بلاتكليف خيلي با سليقه ی من جور درميومد چون يه كار راك بودش و عرض كردم در گوش دادن مرتبه ی اول به آلبوم هم اين آهنگ رو خيلي خوشم اومدش اما كارهای ديگري هم بودن كه به نظرم خوب بودن مثل حرفای بی مخاطب و ... بقيه كارها هم خوب بودن انصافا و من كار ضعيف نديدم خيلي. شايد آهنگ شماره ی 2 به نام فيلم كوتاه رو خيلي كم گوش دادم و به نظرم خيلي شايد چيپ بودش وگرنه بقيه كارای جالبی بودن.

در مورد آهنگ شماره ی 8 يعنی "حرف آخر" بگم كه ياد يكی از آهنگ های‌آلبوم آخر آقای ابی افتادم .. كاری كه يه كم شايد ملوديش با اين‌آهنگ شبيه بودش و شعرش اين بود كه " تم آوای كليسا ... ورو معبد های هندو ... " يه قسمتش هم شبيه كار Resistance ار گروه Muse بودش.

يه قسمت هایی از اشعار اين آلبوم رو خيلي خوشم اومد كه اينجا مي نويسم :

نوار

يه ضبط و چندتا نوار كاست ... دلخوشی‌من فقط هميناست

خيلي گذشته اما واسه من نبودن تو هنوز معماست

نوار خالی صدای هق هق سهم من از تو فقط هميناست

حرفای بی مخاطب

چی می دونی از گذشته ی من توی دنيا له و لورده شدم

اگه ارباب هایی‌ هم بودن من برای‌خودم يه برده شدم

مثل اعتراض نطفه ببند روی‌ نت های‌كوك بی اعصاب

دنيا رو آب می بره امروز پاشو پاشو , پاشو از خواب

كجا گمت كردم

ما اهل هم بوديم هم شب و هم فانوس

كجا گمت كردم كجای‌ اين كابوس

پشت كدوم ابر بارونيه پاييز

كجای اين هق هق اين گريه ی‌ يكريز

بلاتكليف

من دچار آسمم اين هوا آلودس

تو اگه برگردی ماسك اكسيژن هست

...

وقتی‌ نيستی تو شب من قلب يادش می‌ره پمپاژ

می شه يه ماشين سنگين ته تاريخ يه گاراژ

خب حالا بريم سراغ سوالاتی كه پرسيده شده :

1. ضعیف ترین آهنگ آلبوم کدام است؟

به نظرم آهنگ فيلم كوتاه خيلي ديگه پاپ بودش و من زياد با سليقم جور درنيومد. هرچند همين آهنگ هم حرف تازه ای داشت و واسه ی من شعرش جالب بودش

2. بهترین شعر، مربوط به کدام آهنگ آلبوم است؟
    جلوتر عرض كردم : نوار / بلاتكليف / حرفای بی مخاطب

اما شايد بهترين از نظرم كجا گمت كردم كه خيلي بيشتر به خودم نزديكش می بينم.

3. بهترین تنظیم، مربوط به کدام آهنگ آلبوم است؟
    نظری ندارم ...

4. بهترین موسیقی، مربوط به کدام آهنگ آلبوم است؟

از لحاظ سبك راك خب قطعا موسيقي بلاتكليف. اما بخش غير راك آلبوم كه خب تمركز بيشتر آلبوم هم روی موسيقی غير راك بودش شايد حرف های بی مخاطب

5. نسبت به آلبوم قبلی خواننده (ساعت فراموشی) پیشرفت بود یا پسرفت؟
    ساعت فراموشی كه خب يه آلبوم خيلي خوبی بودش و چندتا از اون آهنگ ها رو من حقيقتا هنوز هم بارها و بارها گوش ميدم و نميشه ساعت فراموشي رو با اين‌البوم مقايسه كرد چون قرار شده كه سبك كار متفاوت باشه. اما آلبوم كار نو و تازه ای بودش و يه وجه جديدی از كار رضا يزدانی رو نشون می دادش. فقظ در مورد اين تغيير سبك اميدوارم مثل خيلي ها رضا يزدانی راهش رو گم نكنه ... هی همه سبكی رو امتحان كنه ( منظورم مثلا آقای سياوش قميشي هست ) كه ممكنه بعضی طرفدار هاش رو از دست بده و شايد برخی رو به خودش جذب كنه. در كل آلبوم خوبی بودش

+ نظر شما در مورد موزیک ویدئوهای این آلبوم چیست؟
    خب موزيك ويدئوها خيلي كارهای خاصی نبودش بنابراين من خيلي جذبش نشدم ... خيلي كارگردانی خاصی نداشت.

در آخر بگم كه اينا همه نظرات شخصی من هستش و من نه استاد هستم و نه چيز ديگه ای ... فقط هر از گاهی موسيقي گوش می دم و نظراتم هم قطعا با نظرات ساير دوستان متفاوت هستش و قطعا هم اشتباه داره و اين انجمن يعني جايی كه شماه به طور آزاد نظرت رو بگی

موفق باشيد

4. 13 کاربر از Hamid Hamid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال solo8's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    ایران-گرگان

پيش فرض

یکی از زیباترین های آلبوم اینجاس:

آهنگ نوار:

تو هر نواری یه ردپا از عشق تو مونده...

انگار یه دنیا فقط واسه تو آواز میخونده...

6. 6 کاربر از solo8 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال solo8's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    ایران-گرگان

پيش فرض

یه چیز جالب در مورد این آلبوم اینه که از وقتی اومده فک کنم من کلا یه 80-90 باری گوش دادم...

یه چیز جالب تر اینه که وقتی آلبوم تموم میشه بعد یکی 2 بار گوش دادن کلا هنذفری رو در میارم و بیخیال اهنگ گوش کردن میشم!!!!

یه جورایی بنظرم آهنگی نیس این نزدیکیا که بخوام گوش کنم و بازم منو به خودش بچسبونه و وادارام کنه بجا شنیدن گوش کنم!انگاری در خد این آلبوم چیزی نمیاد تو سرم!البته میدونم از بس گوش میکنم آخرش کم کم بدم میاد یه مدت ازش

8. 3 کاربر از solo8 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موسیقی و فوتبال داخلی Gilopa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

چیزی که مشخصه رضا هم کم کم متوجه این موضوع شد که اینجا ایرانه و زیاد نباید صرفا به ملودی کار اهمیت بدی و وکال نقش اصلی رو برای جذب مخاطب ایفا میکنه (البته این نکته رو بگم نه تنها در ایران بلکه در تمام جهان این صدای خوانندست که مهمه ) شما حتی به حوایز گرمی هم نگاه کنید چه خواننده هایی دارند همیشه جوایز رو درو میکنند ؟ افرادی چون ریحانا .. خواب این دسته افراد جنبه کاریزمایی که دارند به سواد موسیقیشون بر نمیگرده بلکه صرفا صدا و حذابیت چهرشون همه رو به طرفشون میکشونه ..خوانندگی خودش یه هنر و فاکتور مهمه و هر کسی از پسش بر نمیاد دنیای موسیقی در دید تبلیقات و تلویزیون خیلی درگیر کارهای خاص و هنری نیست و صرفا عامه مردم باید در نظر گرفته بشه .

بدون شک بهترین آلبوم داخلی امسال از نظر من همین آلبوم رضاست و هیچ شکی برای شخص بنده وجود نداره ..
    اشعار نسبتا قوی .. تنظیمهای حرفه ای .. صدای دستکاری نشده (خیلی مهمه ) ...

و باید بگم من به شخصه اصلا دوست ندارم موسیقی کشورم به سبک راک تمایل داشته باشه و بر عکس خیلی از دوستان اینو ایراد نمیدونم ! اینجا ایرانه و ما میتونیم با استعداد خودمون آثار هنزمندانه ای خلق کنیم .
    برای مثال استادانی چون مجید انتظامی موسیقیشون درسی برای خیلی از ارکسترهای بین المللیست بدون اینکه تقلیدی از موسیقی غربی توش وجود داشته باشه اما صرف ایرانی بودن و عدم تبلیقاتش باعث میشه مشهور نباشه خیلی . هر هنزمند واقعیی در هر استایلی که قعالیت کنه میتونه کاری قوی بیرون بده ..
    اینکه رضا استایلش تو این آلبوم تغییر کرده اصلا ایرادی نداره چون به همراه کارن همایونفر تونسته از پس آهنگسازی در سطح حرفه ای بر بیاد .. شما به آهنگ شک میکنم دقت کنید ! کاملا در سطح بالای بین المللیست و هیچ کمیتی از لحاظ ساختار موسیقی نداره و این اثر سالها در یاد همه خواهد موند و جاودانه خواهد ..

10. 10 کاربر از Gilopa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز آرش-19's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

خوب فکر کنم منم اینقدری آلبوم گوش کردم که چند خطی در موردش بنویسم.

من کسی هستم که همیشه شعر برام اهمیت ویژه ای داشته, اگر بگم همیشه شعر اولویت اول برام بوده دروغ نگفتم.
    خوشحالم که سال 91 با دو آلبوم که از نظر شعر و متن ترانه ها حرفی واسه گفتن نزاشتن به پایان می رسه, هر دو بی نظیر هستند. می دونم اینجا
    تایپیک رضا یزدانی نه چاوشی, ولی خالی از لطف ندیدم یادی هم از اون آلبوم کنم چون هر دو از این نظر سنگ تمام گذاشتن.
    اما کار رضا یزدانی جای تقدیر ویژه ای داره چون انتخاب این اشعار در بین این همه شاعر و البته شعر سطحی و بی مایه آفرین داره.

دوستان به جزء در مورد قطعات آلبوم صحبت کردن و منم باید تایید کنم اشعار البوم هرکدام حرف نو و جدیدی رو برای گفتن دارن, شاید بعضی
    سوژه ها تکراری بنظر بیاد ولی حتی برای گفتن این سوژهای کلیشه ای هم فن بیان نو و بدیعی بکار رفته و باید اعتراف کنم توی ایران فقط
    رضا یزدانی رو میبینم که این فن رو در اختیار داره. معتقدم یزدانی علاوه یک خواننده عالی یک راوی فوق العلاده هم هست. بارها و بارها با آهنگهاش
    تو داستانهای قشنگش شناور شدم و لذت بردم. به عنوان مثال برای من نوار یک داستان بود. داستانی از خاطرات مشترکِ قدیمی و مبهم.
    نه تنها این قطعه, اکثر آهنگهای یزدانی برام مثل داستان تعریف کردنه, باید بهش تبریک گفت که هنری داره که من تا حالا تو خواننده ایرانی ندیدم.

تنظیم های آهنگ, عالی کار شده. من دیوانه استفاده از گیتار الکتریک تو کارهای یزدانی هستم, همه چیز به اندازه و درست در سره جای خودش قرار داره.
    نمی تونم بگم کاهش غلظت راک آلبوم خوشحال شدم یا ناراحت, بهرحال وقتی به نتیجه نگاه می کنم طبیعتا راضی هستم و خوشحال و ازش لذت می برم
    ولی از طرفی کارهای راک رضا هم دوست داشتنی هستند, در کل پیشرفت آلبوم که مشهوده و من راضی هستم به عنوان یک طرفدار رضا یزدانی.

در آخر, امیدوارم یزدانی همینطور به پیشرفتش ادامه بده. امثال رضا یزدانی اعتبار موسیقی ایران هستند.
    Last edited by آرش-19; 10-03-2013 at 19:23.

12. 4 کاربر از آرش-19 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه EHSANRF's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

بچه ها من برای هدیه 2تا بلیت کنسرت 24 اسفند رضا یزدانی گرفتم که طرف نمیتونه بره... رو دستم موندن چکار کنم بنظرتون

ارسال شده از LT22i با استفاده از تپاتالک 2

14. این کاربر از EHSANRF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

R e b i r t h Kurosh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    همون جا ! :دی

پيش فرض

بچه ها من برای هدیه 2تا بلیت کنسرت 24 اسفند رضا یزدانی گرفتم که طرف نمیتونه بره... رو دستم موندن چکار کنم بنظرتون

ارسال شده از LT22i با استفاده از تپاتالک 2
    برو تو فیس‌بوک، صفحه‌ی رسمی رضا رو لایک بزن، بعد تو کامنت‌های مربوط به کنسرت بگو که دو تا بلیت داری
    تو روزای پایانی که بلیت فروشی تموم شده، معمولاً طرفدار زیاد داره ...

16. 2 کاربر از Kurosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه brothers000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    Tehran, Iran

پيش فرض

1. ضعیف ترین آهنگ آلبوم کدام است؟ هیچ کدام
    2. بهترین شعر، مربوط به کدام آهنگ آلبوم است؟ بلاتکلیف
    3. بهترین تنظیم، مربوط به کدام آهنگ آلبوم است؟ بلاتکلیف، نوار
    4. بهترین موسیقی، مربوط به کدام آهنگ آلبوم است؟ بلاتکلیف
    5. نسبت به آلبوم قبلی خواننده (ساعت فراموشی) پیشرفت بود یا پسرفت؟ بدلیل تغییر سبک (البته تا حدودی)، قابل مقایسه نیست
    + نظر شما در مورد موزیک ویدئوهای این آلبوم چیست؟ در کنار آلبوم صوتی میشه گفت نوآوری خوبی بود ولی جا واسه پیشرفت داره

18. این کاربر از brothers000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

R e b i r t h Kurosh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    همون جا ! :دی

پيش فرض

کد آهنگ‌های آلبوم خاطرات مبهم برای پیشواز ایرانسل و آوای انتظار همراه اول

کد آوای انتظار همراه اول

31791 بلاتکلیف
    31792 فیلم کوتاه
    31793 کجا گمت کردم
    31794 ادامه بده
    31795 حرفهای بی مخاطب
    31796 گرامافون
    31797 نوار
    31798 حرف آخر
    31799 طهران تهران
    31800 شک می کنم

ارسال به 8989

* * * * * * * * * * * * *

کد آهنگهای پیشواز ایرانسل

3315614 شک می کنم
    3315615 طهران تهران
    3315612 کجا گمت کردم
    3315613 نوار
    3315610 گرامافون
    3315611 حرف آخر
    3315609 فیلم کوتاه
    3315607 بلاتکلیف
    3315608 ادامه بده
    3315606 حرفهای بی مخاطب

ارسال به 7575
    عکس هاي ضميمه عکس هاي ضميمه

20. 4 کاربر از Kurosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •