تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: بهترین ترانه‌ی این آلبوم کدام است؟

راي دهنده
85. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • غلط کردم غلط

39 45.88%
  • کو به کو

31 36.47%
  • رمیدیم

25 29.41%
  • نگار

31 36.47%
  • ستمگر

55 64.71%
  • شیرمردا

15 17.65%
  • من خود آن سیزدهم

41 48.24%
  • قراضه چین

38 44.71%
  • بهرام گور

18 21.18%
Multiple Choice Poll.
صفحه 5 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 69

نام تاپيک: محسن چاوشی - من خود آن سیزدهم

پروفشنال Amir..H's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    "گااااااا"

پيش فرض

کلا از البوم خوشم نیومد... تو این حال هوا اصلا از این اهنگای سرد خوشم نیومد...
    ولی معلومه مثه خیلیا اونم دلش خیلی پره..

آخر فروم باز ali_agha1981's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    بهشتی که جهنمش کردن..

پيش فرض

بهترین موسیقی :
    قراضه چین خیلی خوب بود...بعد از اون هم : رمیدیم و شیرمردا

بهترین تنظیم :
    رمیدیم ، که تنظیم کوشان حداد بود و واقعا مثل همیشه نوآورانه و زیبا بود..

. بهترین شعر، مربوط به کدام آهنگ آلبوم است؟
    این چه سوالیه برای این آلبوم ؟

بهترین آهنگ آلبوم : قراضه چین
    ضعیف ترین آهنگ به نظرم : غلط کردم به خاطر تنظیمش...!

در مورد آهنگ بهرام گور :
    من این آهنگ رو گوش دادم یاد آهنگ پشیمونم بهنام صفوی از البوم آرامش افتادم که دقیقا تراک آخر بود و ملودی اولش خیلی طولانی بود و آخرش یه شعر کوتاهی داشت...کسی میدونه به این سبک آهنگ ها چی میگن..؟؟

در مورد پسرفت و پیشرفت نسبت به آلبوم قبلی باید بگم ::

این آلبوم یه آلبوم خاصه و اصلا قابل مقایسه با آلبوم های قبلی چاوشی نیست...ولی در کل آلبوم بسیار قوی بود..
    یه آلبومی هست که چون از اشعار شاعران بزرگ ایران زمین استفاده شده هر کسی گوش بده تحسینش میکنه...و من به آلبوم از 10 ، 9 میدم...

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Altairezio's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    TaBrIz

پيش فرض

1. ضعیف ترین آهنگ آلبوم کدام است؟
    ضعیف ندیدم!
    2. بهترین شعر، مربوط به کدام آهنگ آلبوم است؟
    همه ی شعر ها از شاعران و مفاخر بلند آوازه ی ایرانی هستن و منجرات نظر قطع دادن ندارم!
      محتوای مخفی: داخل پارانتز! 
    (ولی با تعصب بخوام بگم من خود آن سیزدهم شعرش عالی بود!)

3. بهترین تنظیم، مربوط به کدام آهنگ آلبوم است؟
    تنظیمایه آلبوم عالی بودن و جای اما اگر نگذاشتن!(توضیحات بیشتر در پایین!)
    4. بهترین موسیقی، مربوط به کدام آهنگ آلبوم است؟
    بهترین موسیقی رو واسه بهرام گور و کو به کو و رمیدیم میدونم!(البته دلیل دارن که پایین توضیح دادم!)
    5. نسبت به آلبوم قبلی خواننده (پرچم سفید) پیشرفت بود یا پسرفت؟
    پیشرفت چشم گیر نسبت به همه ی آلبوم ها!
    *ــ_ــ*توضیحات و لایل*ــ_ــ*

دوستان من با حدود 4 روز شبانه روز گوش دادن به آلبوم نظر میدم !(البته بنده ی حقیر زیاد شایسته ی نظر دادن نیستم ولی دا نینیاخ!)
    آلبوم حدود 5 ساله که زیر ذره بین بود و حساسیت خاصی رو آلبوم بود!(چرا؟)
    این آلبوم محتواش چون از مشاعیر مشهور ایرانی بود خیلی حساس بود و اگه بد در میومد خیلی شخصیت خواننده ی محبوبش () زیر سوال می رفت و مورد پسند نمیشد شاید هم محسن رو کمرنگ می کرد!
    آهنگ ها خیلی با ظرافت تنظیم و میکس شده بودن و مطابق با محتوا و شعر آهنگ یه فضایی رو به شنونده تقدیم میکردن که محتوا رو درک کنه و در اون حال و هوا باشه!(مثلا" شعر بهرام گور : دوستان گفتن از این ترک خوششون نیومده!خوب این موسیقی رو من برا این انتخاب کردم که واقعا" بهترین فضا سازی رو کرده به نظر من!فضایی که من برداشت کردم یه فضایه همراه با حزن و وحشتو و دلهره و هیجان بوده!و اگه به محتوایه شعر دقت کنید میتونید به راحتی این حالتا رو درک کنید ! البته بیشتر این موسیقی متمرکز بود رو مفهوم واقعی شعر!)شعرایه دیگه هم به همون ترتیب !
    البته از تنظیم و موسیقی شیر مردا کمی ناراضیم!خوب اگه دقت کنید خیلی با اون چیزی که باید باشه تفاوت داره!(محتوا و آهنگ تناسب خاصی ندارن!)
      محتوای مخفی: خُب 
    شایدم من اشتباه میکنم!

من آهنگا رو در نگاه اول دوست نداشتم و اومدم و وقت گذاشتم و همه ی آهنگا رو میکس کردم به حالتی که خودم دوست داشتم ! ولی هر چی زور زدم نتونستم به اون چیزی که میخواستم برسم ،برسم!اومدم دیدمو به آهنگا عوض کردم و با خوندن و معنی کردن شعرا و فکر کردن روشون فهمیدم اون چیزی که من میخوام این شعرو با محتواش 180 درجه عوض میکنه!بعد با بیشتر گوش دادن تازه فهمیدم که چه کرده تنظیم کننده!
      محتوای مخفی: . 
    (اشتباه خودمو به صراحت میپذیرم!)

محتوای مخفی: . 

ولی بین همه ی آهنگا این رمیدیم و کوبه کو و بهرام گور بودن که بیشترین احساس رو داشتن و موسیقی متناسب با متن داشتن!
    آهنگ نگار که من اول از همه انتخاب کردم خوب بود و لی ه در حد عالی !
    آهنگ نگار و قراضه چین تقریبا" هدفی یکی داشتن!
    در مورد شیر مردا خیلی نمیخوام نظر بدم چون همونطور که میدونین ترک 6 هست دیگه!(اگه از اون لحاظ که من دیدم باشه ... هیچی هیچ !)
    از نواخته شدن سه تار و تنبور هم خیلی خوشم اومد!(تو آهنگ نگار هم از ویولنش خیلی خوشم اومد که واقعا" محشر بود!)
    در کل میتونم با جرات بگم پیشرفت خیلی عالی داشته!
    البته دور از انتظار هم نبود چون 5 سال کار برده! و از یه شاخه نیلوفر هم جلو زده!
    حال و هوایه آلبومو بیشتر نزدیک به آلبوم های نفرین و یه شاخه نیلوفر دیدم!
    نمیتونم بگم بهترینایه محسن توش بودن !چون تک آهنگ هایی هم محسن داره که اون ها هم خیلی عالی هستن!(مثل دیوار بی در)
    به آلبوم نمره ی بی نهایت رو میدم!

در آخر هم ممنون که وقت گذاشتین و نظر منو خوندین.

4. 15 کاربر از Altairezio بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن آفیس ebibarati's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    مالمير - MIR

پيش فرض

فکر کنم دوستان در مورد آهنگ بهرام گور به خاطر آهنگ اولش که زیاده بیشتر به عنوان یک کار ضعیف نظر میدن درست مثل موسیقی های سنتی که آهنگ اولش خیلی زیاده آدم کلافه میشه تا به شعرش برسه
    نظر دوستان چیه ؟

6. 2 کاربر از ebibarati بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

فکر کنم دوستان در مورد آهنگ بهرام گور به خاطر آهنگ اولش که زیاده بیشتر به عنوان یک کار ضعیف نظر میدن درست مثل موسیقی های سنتی که آهنگ اولش خیلی زیاده آدم کلافه میشه تا به شعرش برسه
    نظر دوستان چیه ؟
    قبول دارم چون طرفدارای محسن چاوشی بیشتر دوست دارن صدای محسن رو بشنون تا موسیقی و خیلی به این جور چیزا عادت ندارن ، قضیه ای که کم و بیش سر دو دقیقه آخر قطار هم پیش اومد اما با شدت کمتر

8. 5 کاربر از aazp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن آفیس ebibarati's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    مالمير - MIR

پيش فرض

قبول دارم چون طرفدارای محسن چاوشی بیشتر دوست دارن صدای محسن رو بشنون تا موسیقی و خیلی به این جور چیزا عادت ندارن ، قضیه ای که کم و بیش سر دو دقیقه آخر قطار هم پیش اومد اما با شدت کمتر
    آره دوست عزیز دقیقا به نکته خوبی اشاره نمودید روی آخرای آهنگ قطار هم خیلی بحث شد

10. 2 کاربر از ebibarati بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    -^.

پيش فرض

سلام و درود
    اميد وارم تا حالا از اين آلبوم محشر لذت برده باشين و از نظرات کوچيک من در مورد اين آلبوم بزرگ هم لذت ببرین.
    برخی ها بر این باور بودن که این آلبوم زیاد خوب نمیشه و دلیلشون زمان زیاد ساخت این آهنگ یا وسواس زیاد می دونستن که البته خودم من هم همین نظر رو داشتم و حق به جانب بودیم چون البوم هایی که زیاد روشون وسواس خرج داده بودند عالی در نیومده بود ولی وقتی که این آلبوم وارد بازار شد برعکس تصورات بود این رو میشه گفت یکی از نقاط مثبت البوم بود.
    يکي ديگه از نقاط مثبت کار اين بود که محسن صداش يه حالت بغض مانند داره که توي اين چند تا کار اخيرش خيلي به چشم یا گوش مي مومد يه جوري ميشه گفت خيلي زيادي روي شده بود ،من توقع داشتم که توي اين آلبوم هم این مورد وجود داشته باشه ولي اصلا اصلا نبود و هرجا که استفاده شده بود خيلي بجا بود و عالي .
    يکي از نقاط مثبت دیگش ، شعر آلبوم بود (جالبه بعضي ها ميان به شعر آلبوم گير ميدن ...)و يکي ديگه ملودي و آهنگ فوق العاده و محشر اين آلبوم بود.
    بهرام رو میشه برای ملودی مثال زد میشه گفت محسن داره اهنگ سازيش رو به رخ ميکشه .
    يکي از ترک هايي که نظر من رو خيلي به خودش جلب کرد ترک من خود ان سيزدهم هست مخصوصا وقتي داستان اين شعر رو فهميدم ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .
    ترک نگار از نظر ملودي خيلي برام جالب بود چون هم شاد و هم غمگين هست مخصوصا اون ويلونش -همچين موردي رو هم توي ترک بهرام داريم که اونجا خيلي خيلي مشهود تر هست- صداي محسن که همه چيز رو تکميل ميکنه و حسي که به اين اهنگ ميده مخصوصا اون جايي که ميگه به والله که جانانم تویی تو/بسلطان عرب جانم تویی ت
    غلط کردم غلط چیزی که خیلی به چشم میاد شعر اهنگ و همین طور ملودی کاملا متناسب باهاش هست . [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ترک کو به کو ملوديش عالی بود دقيقه ي 2.20 يه گيتار محشر داره و حسي که با صداي چاووشي به کار اضافه ميشه مثلا اونجايي که ته خنده اي ميکنه و ميگه خربزه در دهان مکن ، توي معني اين شعر شاعر داره اون يارويي که مسته رو مسخره مي کنه ... [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    کسی که آلبوم رو به ترتیب گوش داده ملودی ترک رمیدیم نظرش رو جلب کرده چون با حال و هوای دو تا قبلی فرق داره توی این ترک دور دوم خیلی بهتر شده . [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    نگار که یکی از بهترین ها بود. قسمتیش رو که بالاتر توضیح دادم و همین طور شعر زیبا و ملودی فوق العاده (گیتار و ویولون) [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    رای ها نشون می دن که ترک ستمگر بهترین ترک این آلبوم هست و نظر منم همینه "برو ای یار که ترک تو ستمگر کردم/حیف از آن عمر که در پای تو من سرکردم" [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    توی ترک شیر مردا ملودی به نظر من عالی نیست ولی از متوسط بالاتره ولی بجاش شعر و لحن خوندن چاووشی اون رو کاملا جبران کرده [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ترک من خود ان سیزدهم رو که بالاتر توضیح دادم
    ترک قراضه چین شعرش و اجراش عالی بود بهرام گور هم که بالاتر گفتم که ملودیش عالیه یعنی نمره ی 100 رو میگره
    البته این ها نظرهای من بود و من توی موسیقی تجربه ای تخصصی ندارم بلکه گفته هام بر اساس اهنگ هایی که گوش دادم و نظراتم بود .

رمیدیم
    ای عاشقان
    ای عاشقان
    بهرام
    پیشرفت فوق العاده

یا علی

12. 6 کاربر از Lord-Voldemort بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه abdolahe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Helm's Deep

پيش فرض

به همه رای دادم همش خوب بود ، مخصوصا اهنگ نگار و ستمگر

14. 3 کاربر از abdolahe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    || اراک ||

پيش فرض

"غلط کردم غلط" از دقیقه 1.30 به بعد!!!

"نگار" و "قراضه چين"

آخرشم نفهمیدیم تنظیم به کجاش میگن

"بهرام گور"

اگه بگیم پیشرفت نبوده پسرفت به هیچ وجه...

رو هم رفته نظرم رو این 4تاست: نگار - ستمگر - من خود آن سیزدهم - قراضه چین

-------

عاشق لحن خوندن این قسمتام:

به والله که جانانم تویی تو / بسلطان عرب آی جانم تویی تو ----- نگار

عشق و آزادگی و حسن و جوانی و هنر ----- من خود آن سيزدهم (نمیشه Bold کرد فقط اینکه قبل هنر هست)

شیران زده دم بر زمین پیش سگان کوی او ----- قراضه چين
    Last edited by I-Tech; 09-03-2013 at 03:04.

16. 2 کاربر از I-Tech بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hamed29's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    سیاره زمین

پيش فرض

ترتيب آهنگ ها از نظر شعر و صداي خواننده به نظر من اينطوريه:
    1 ستمگر
    2 کو به کو
    3 من خود آن سيزدهم
    4 غلط کردم غلط
    5 نگار
    6 رميدم
    7 قراضه چين
    8 شير مردا
    9 بهرام گور

البته بقیه انگار خیلی دقیق شدن و جزئیات رو هم نوشتن ولی آلبوم از هر نظر عاليه،کار متفاوت و جديدي هست که اشعار سنگين و گرانسنگ() شعرا رو به بهترين شکل اجرا کرده.

18. این کاربر از hamed29 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •