تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 53

نام تاپيک: قرار دادن پسورد برای بانک و باز کردن آن با دلفی

پروفشنال as13851365's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    لیبدرا

پيش فرض

مثل این که کسی حوصله ما را نداره تا جواب ما را هم بده اشکالی نداره

من دوباره تلاش خواهم کرد که در رابطه با کد کردن داده ها در بانک چیزی پیدا کنم اگر موفق شدم حتما به شما هم می گم

من دنبال این هستم :
    چطوری وقتی داده ها را کد کردیم و در بانک ذخیره کردیم وقتی که بانک را با جدول باز می کنیم یعنی داده های جدول را چه ***** کنیم چه نکنیم دوباره از کد خارج کنیم و در جدول نشان دهیم ؟

اگر کسی این کار را بلد است خواهشا بگوید در ضمن نمی خوام کامپوننتی را هم معرفی کنید خودتان به روش دستی این کار را انجام بدهید خیلی بهتر است

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    لیبدرا

پيش فرض

خوب مثل این که کسی نیست جواب بده !!!

خوب روش کد کردن داده ها در برنامه نویسی دلفی در پست بعدی خواهد آمد به امید دیدار

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    لیبدرا

پيش فرض

با سلام

روش های زیادی برای کد کردن داده ها وجود داره که یکی از رایجترین راهای آن این است که کد اسکی یک کاراکتر را با یه عدد جمع کنی و دوباره به کاراکتر تبدیل کنی و در بانک ذخیره کنی

1 ) ابتدا شما نباید از جدول در برنامه خود استفاده کنید ( چون من خارج کردن داده ها از کد را برای جدول نمی دانم )
    2 ) یک بانک درست می کنید و مانند مثال های قبل این بانک را به برنامه خود وصل می کنید مشکلی نیست

3 ) شما داده های را که می خواهید در بانک ذخیره کنید را با ادیت ها دریافت می کنید
    4 ) خوب حالا نوبت می رسه به این که برسی کنیم آیا داده تکراری است یا نه ؟ خوب ما در این برنامه خود دوتا تابع می نویسیم به این صورت که نام اولی را *کد* می گذاریم و نام دومین تابع را *دکد*

در تابع *کد* برنامه را طوری تنظیم می کنیم که وقتی مقداری را به این تابع ارسال کردیم این تابع این مقدار را به کد تبدیل کند و برای ما ارسال کند

در تابع *دکد* هم برنامه را طوری تنظیم می کنیم که وقتی داده ای را برایش ارسال کردیم این داده را از کد خارج کند

حالا شرح برنامه :

ما وقتی که می خواهید داده ای را در بانک ذخیره کنیم اول این داده را با تابع *کد* به کد تبدیل می کنیم بعد بانک را جستجو می کنیم تا داده تکراری نباشد بعد اگر مشکلی نبود داده را در بانک ذخیره می کنیم

وقتی می خواهیم داده ای را نمایش بدیم به این صورت که وقتی شماره دانشجوئی دریافت کرد نام و نام خانوادگی دانشجو را نشان بده با این صورت عمل می کنیم که ابتدا شماره دانشجوئی را با تابع *کد* به کد تبدیل می کنیم بعد بانک را جستجو می کنیم بعد اگر داده ای پیدا کردیم این داده ها را با تابع *دکد* از کد خارج می کنیم بعد داده ها را نمایش می دهیم

مشکل اصلی این است که من نمی تونم داده ها را هنگامی که در جدول نمایش می دم از کد خارج کنم اگر کسی این مشکل من را بتونه حل کنه خیلی ممنون می شم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

براي نمايش فيلدهاي كد شده در جدول به صورت از كد خارج شده
    مي توان به صورت زير عمل كرد بروي كنترل
    Table
    دابل كليك كرده تا ويرايشگر فيلد ظاهر شود سپس فيلدي كه كد شده است را انتخاب كرده
    سپس در قسمت رويدادها براي رويداد
    OnGetText
    كد زير را بنويسيد
    Text:=DeCode(Sender.AsString);
    و نيز براي رويداد
    OnSetText
    تك خط زير را بنويسيد
    Sender.AsString:=Text;

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    لیبدرا

پيش فرض

دوست عزیز خیلی ممنون که شما راهنمائی کردید من این کار را انجام می دم بعد نظر خودم را می گم

در ضمن فکر کنم این کارها یعنی کد کردن و دکدکردن تک تک رکوردها کمی وقت می بره
    آیا راهی است که بشه از اون راه امنیت بانک را تضمین کرد ؟

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    لیبدرا

پيش فرض

جواب داد خیلی ممنون

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

نحوه كار با بانكهاي پارادكس پسورد دار

براي دادن پسورد به بانك از طريق برنامه مي بايست به رويداد
    OnPassword
    از جلسه جاري بانك اطلاعاتي
    (Session)
    :پاسخ داد

procedure TfrmPass.FormCreate(Sender: TObject);
    begin
    Session.OnPassword := Password;
    end;

procedure TfrmPass.Password(Sender: TObject; var Continue: Boolean);
    var
    P: string;
    begin
    P := 'Your DB Password String';
    Continue := (P> '');
    Session.AddPassword(P);
    end;

procedure TfrmPass.FormShow(Sender: TObject);
    begin
    try
    Table1.Open;
    except
    ShowMessage('Could not open table!');
    Application.Terminate;
    end;
    end;

در اين صورت پسورد بانك در زمان اجرا توسط برنامه
    به بانك داده شده و صفحه پيش فرض دلفي براي گرفتن
    .پسورد ظاهر نخواهد شد

8. این کاربر از YBB بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    لیبدرا

پيش فرض

خوب از دوست خوبم YBB خیلی ممنون

من ترجیح می دم که از کد زیر استفاده کنم چون خیلی راحت باهاش کنار می آیم

Session.AddPassword('پسورد مورد نظر');
    Table1.Active:=true;

10. این کاربر از as13851365 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه chat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

راستیتش من به این فکر می کردم که کسی تا حالا نخواسته یا نتونسته این جواب را به این سوال من ( برای بانک پسورد گذاشتیم چطوری بانک را در دلفی باز کنیم )
    جواب این سوال :
    از قسمت ADO یک کامپوننت ADOTable را روی فرم قرار دهید بعد در قسمت Properties قسمت Connection String رو انتخاب کنید پنچره ای باز می شود که به صورت پیش فرض گزینه دوم انتخاب شده است و شما کافیست دکمه Build... را بزنید بعد یک پنچره باز می شه که دارای چهار زبانه است در زبانه اول کافیست گزینه Microsoft Jet 4.00 LE DB Provider را نتخاب کنید (پنجمین .....
    سلام
    شرمنده اين تاپيك قديمي رو چيز كردم.
    من اين كارهايي كه گفته شده را انجام دادم و زماني كه Test Connection رو ميزنم جواب ميده ولي زماني كه برنامه رو اجرا ميكنم ميگه كه پسورد شما اشتباه است. مشكل از كجاست؟

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    لیبدرا

پيش فرض

شما اول مشخص کنید که با چه بانکی کار می کنید !

اگه با بانک پارادکس کار می کنید این بانک رو بیخیال بشید بهتر است و به نظر من بهتر است که شما از بانک اکسس استفاده کنید

اگر از بانک اکسس استفاده می کنید به مراحل زیر توجه کنید :
    1 ) برای بانک پسورد انتخاب کنید
    2 ) یک ADOConnection روی فرم قرار بدید و روی گزینه ConnectionString دابل کلیک کنید و دکمه Build را انتخاب کنید در کادر باز شده در زبانه Provider گزینه Microsoft Jet 4.00 LE DB Provider را انتخاب کنید و روی دکمه Next کلیک کنید در صفحه بعد ( زبانه Connection ) شما باید نام بانک را وارد کنید

دقت کنید که هنگام وارد کردن نام بانک اگر قرار است که بانک در کنار برنامه قرار بگیرد بهتر است که فقط نام بانک را وارد کنید مثلا Bank.mdb

بعد از وارد کردن نام بانک در زبانه All شما روی گزینه Jet OLEDBatabase Password دابل کلیک کنید و پسوردی را که برای برنامه انتخاب کردید را وارد کنید

و برای اطمینان شما در زبانه Connection روی دکمه Text Connection کلیک کنید اگر پیغامی مبنی بر درست بودن داد که کار تمام است روی دکمه Ok کلیک کنید

3 ) مقدار LoginPromp مربوط به ADOConnection رو به False تغییر دهید

نکته : به نظر من بهتر است که مقدار Connected مربوط به ADOConnection رو False کنید و در رویداد OnShow فرم از دستور زیر استفاده کنید
    ADOConnection.open
    Adotable1.open
    .
    .
    .
    به ترتیب تمام جدول ها را باز کنید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •