تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 11 اولاول 123456789 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 104

نام تاپيک: مقاله : تيونينگ محصولات ايران خودرو از 180 اسب بخار تا 450

پروفشنال bbp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

يك كلام دوستان البته من با توجه به اسم تايپيك عرض ميكنم.
    تيونينگ محصولات ايرانخودرو كاري بي ارزش هست...
    حالا يه سوال تا حالا سمند ديديد كه با موتور اصلي خودش اما انگولك بدون هدرز و ... 0تا100 8 ثانيه بزنه؟
    اگر ديديد يه ندا هم به من بديد تا ببينيم دومي پيدا شده...
    دردسر تعويض موتور و عواقب و همچنين خرجي كه براش ميكنيد اصلا منطقي نيست...
    مثلا در پست اول موتور Mi16 كه به قول دوستمون 4-5 ميليون خرجش ميشه...(در صورتي كه با زير و بم تيونينگ با خرج نصف و تاثير بهتر)

اما در كل هر ماشيني براي كاربردي...

2. 3 کاربر از bbp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

خب دوست عزیز نظر شما همم درست و منطقی .هر کس علاقه ای داره روشی داره
    همونطور که من به شما نمیتونم ایرادی بگیرم چون واقعا از روی حساب کتاب حرفی رو زیدن فکر نکنم شما هم به چند تا از طرحهای من چیزی بگین
    مثلا من حاضرم کلی =ول فقط خرج یه ماشین قدیمی آمریکایی یا آلمانی بکنم یا حتی حاضرم از یه رنو 5 هیولا بسازم .
    ولی به نظر من هم با چند تا تغییر توی متور پژو یا سمند میشه پرفورمانس بهتری گرفت
    در مورد سوالتون هم اون امکان نداره چون با توجه به وزن و توان موتور سمند باید نزدیک 13 باشه توی حالت استاندارد و حتی اگه گیربکس هم دستکاری بشه و ضریب دنده ها تغییر کنه باز هم فکر نکنم اون 5 ثانیه اختلاف رو داشته باشه .
    در کل ولی با کمی خرج معمولی مثلا تغییر هدرز تنضیم دوباره گیربکس نصب فلیتر اسپورت و تغییر سیستم اگزوز به نوع اسپورت بشه نزدیک 2 ثانیه شاید کمی بیشتر شتاب رو بالا برد .در این وضعیت با تغییر شمعها و وایرها هم میتونه موثر باشه
    در کل سیستم مکانیکی موتور تغییر ینمیکنه ولی سیستم احتراق و تخلیه وضعیت بهتری پیدا میکنه.

4. 5 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Farshadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

يك كلام دوستان البته من با توجه به اسم تايپيك عرض ميكنم.
    تيونينگ محصولات ايرانخودرو كاري بي ارزش هست...
    حالا يه سوال تا حالا سمند ديديد كه با موتور اصلي خودش اما انگولك بدون هدرز و ... 0تا100 8 ثانيه بزنه؟
    اگر ديديد يه ندا هم به من بديد تا ببينيم دومي پيدا شده...
    دردسر تعويض موتور و عواقب و همچنين خرجي كه براش ميكنيد اصلا منطقي نيست...
    مثلا در پست اول موتور Mi16 كه به قول دوستمون 4-5 ميليون خرجش ميشه...(در صورتي كه با زير و بم تيونينگ با خرج نصف و تاثير بهتر)

اما در كل هر ماشيني براي كاربردي...
    سلام.

به نظر من ایرانخودرو که خودش محصولی نداره و فکر کنم منظور زننده تاپیک ( سهیل عزیز) هم از محصولات ایرانخودرو بیشتر روی 206 و 405 بوده که دو خودروی پژو هستن و حتی در قسمت تقویت با اسب های بالا هم ذکر شده که نمیشه از این جدیدا و شاسی ایران خودرویی استفاده کرد.

در مورد انگولک کاری موتور من تقریبا با رامین موافقم.

ببینید، این ماشینایی که ما داریم راجع بهش بحث میکنیم، (سمند و 405 و ...) به دلیل اینکه ضریب تراکمشون بالاست نمیشه زیاد روی افزایش قدرتشون از ناحیه توربو ها حساب کرد. واسه همین از یه حدی به بعد جز تعویض موتور راهی نیست.

البته یه مشکل دیگه هم اینه که به قولتون روی محصولات ایرانخودرو خفن کار کردن اشتباهه و من هم با این حرفتون موافقم چون ماشیناش یه جوریه که اگه مثلا چندین میلیون خرج کنی تازه به توانایی های حرکتی زیادی دست پیدا نمیکنی. در حالی که هزینه مشابه بر روی میتسو ها (گالانتای v-r4 و لنسر ها) و یا بر روی bmw ها و ... نتیجه حرکتی بهتری میده.

6. 3 کاربر از Farshadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز poria_mc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام.

به نظر من ایرانخودرو که خودش محصولی نداره و فکر کنم منظور زننده تاپیک ( سهیل عزیز) هم از محصولات ایرانخودرو بیشتر روی 206 و 405 بوده که دو خودروی پژو هستن و حتی در قسمت تقویت با اسب های بالا هم ذکر شده که نمیشه از این جدیدا و شاسی ایران خودرویی استفاده کرد.

در مورد انگولک کاری موتور من تقریبا با رامین موافقم.

ببینید، این ماشینایی که ما داریم راجع بهش بحث میکنیم، (سمند و 405 و ...) به دلیل اینکه ضریب تراکمشون بالاست نمیشه زیاد روی افزایش قدرتشون از ناحیه توربو ها حساب کرد. واسه همین از یه حدی به بعد جز تعویض موتور راهی نیست.

البته یه مشکل دیگه هم اینه که به قولتون روی محصولات ایرانخودرو خفن کار کردن اشتباهه و من هم با این حرفتون موافقم چون ماشیناش یه جوریه که اگه مثلا چندین میلیون خرج کنی تازه به توانایی های حرکتی زیادی دست پیدا نمیکنی. در حالی که هزینه مشابه بر روی میتسو ها (گالانتای v-r4 و لنسر ها) و یا بر روی bmw ها و ... نتیجه حرکتی بهتری میده.

دقیقا!
    شما اگه همین خرجی که مثلا روی یه سمند یا 405 میخواید انجام بدید اگه روی یه هوندا سیویک یا میتسوبیشی لنسر انجام بدید واقعا اتومبیلی دارید که دهن همه باز میمونه! در حالی که روی سمند تغییرات ظاهری بیشتر جواب میده تا تغییر موتور و ...!

8. 5 کاربر از poria_mc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

واقعا خوب گفتین دوست عزیز
    ولی خداییش بحث های اینچنینی خیلی جذاب هستن دوس دارم همیشه ادامه داشته باشن یه چیزایی خوبی یاد میگیرم.

10. 2 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال bbp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

خب دوست عزیز نظر شما همم درست و منطقی .هر کس علاقه ای داره روشی داره
    همونطور که من به شما نمیتونم ایرادی بگیرم چون واقعا از روی حساب کتاب حرفی رو زیدن فکر نکنم شما هم به چند تا از طرحهای من چیزی بگین
    مثلا من حاضرم کلی =ول فقط خرج یه ماشین قدیمی آمریکایی یا آلمانی بکنم یا حتی حاضرم از یه رنو 5 هیولا بسازم .
    ولی به نظر من هم با چند تا تغییر توی متور پژو یا سمند میشه پرفورمانس بهتری گرفت
    در مورد سوالتون هم اون امکان نداره چون با توجه به وزن و توان موتور سمند باید نزدیک 13 باشه توی حالت استاندارد و حتی اگه گیربکس هم دستکاری بشه و ضریب دنده ها تغییر کنه باز هم فکر نکنم اون 5 ثانیه اختلاف رو داشته باشه .
    در کل ولی با کمی خرج معمولی مثلا تغییر هدرز تنضیم دوباره گیربکس نصب فلیتر اسپورت و تغییر سیستم اگزوز به نوع اسپورت بشه نزدیک 2 ثانیه شاید کمی بیشتر شتاب رو بالا برد .در این وضعیت با تغییر شمعها و وایرها هم میتونه موثر باشه
    در کل سیستم مکانیکی موتور تغییر ینمیکنه ولی سیستم احتراق و تخلیه وضعیت بهتری پیدا میکنه.

خوب نظر هر كس در رابطه با پولي و عشقي داره متين و هيچ جاي بحثي نيست...

در رابطه با اون سمند هم گفتم كه در حالت موتور xu7 با انگولك كاري كه من خودمم هم باورم نشد تا اينكه توي پيست تست شتابش رو ديدم و باورم شد...(اين سمند تا سرعت 100 با ماكسيما يكي ميره و مزدا 3 رو كلا قورت ميده به عينه ديدم)

در واقع به قول رفيقمون اساس و بنيه ماشين رو از زير تا بالا رو دوباره سازي كرد كه شايد ديگه بهش نگن xu7 چون حتي حجم ماشين هم تغيير كرده و اين با خرجي انجام شده كه كاملا سري هست و شايد باورتون هم نشه...

بگذريم در رابطه با تيونينگ بروي ماشينهاي ديگه من با حرف دوستمون آقا فرشاد نسبت با محصولات ايرانخودرو 100% موافقم و واقعا جواب ميده تا ماشيناي بي جنبه فرانسوي(به فرانسوي بازها برنخوره چون من خودم پرشيا دارم و سوء تفاهمي پيش نياد)اگر هم خدا بخواد دارم به سمت ژاپن يا آلماني شدن ميرم چون حركت در اين زمينه خيلي بهتره تا زمان فعلي...
    كلا اگر آدم دنبال موضوع خاصي هست چه بهتر كه به شكل درستش اين كار انجام بشه...
    اگر ماشين قدرتي و خوب برا كل كل يه گلف خوب و حسابي تيونينگ ولي نه يه ماشين معمولي براي شهر و استفاده روزمره گاهي اوقات هم يه حالي به موتور و دور موتور امثال پژو بد نيست تو اين رنج(در اين رابطه يه مثال:يكي از دوستان كه سمند lx مدل86 داره با تست دستگاه 5 گاز مشخص شد co2 خروجي عدد 10.2 رو نشون ميداد و همين تست بروي ماشين خودم كه مدل 82 هست عدد 13.3 كه عددي بسيار استاندار و كمي بهتر از حد نرمال هست بدست اومد كه اين دوست عزيزمون با ماشين استاندارد اونم از نوع سمند عشق كل كل و استفاده نا بجا از ماشينش روداشت كه به ضعيف شدن رينگ پيستونش ختم شده كه خودش هم باورش نميشد)

راستي 206 رو براي اين كار من خيلي قبول دارم چون تاثيرپذيري خوبي داره اما مشكل عمده ماشيناي فرانسوي اصطحلاك بالاشونه كه آدم رو اذيت ميكنه (يكي از دوستان قصد تيونينگ ماشينش رو داشت كه يه 405 بود اين كار رو با تعويض ميل سوپاپ و تعويض سوپاپ ها با زاويه هاي ديگه و شمع و فيلترو... كه واقعا هم خوب جواب داد اما چند روز پيش بود كه فهميدم موتور عزيز ياتاقان فرمودند اونم از دو جهت ياتاقان شاتون و علت رو كه جويا شديم اين بود كه بالاي موتور قوي اما پايين و زير موتور استاندارد و عدم هماهنگي باعث اين بدبياري شد...
    پس هرچيزي با توجه به ظرفيتش مثلا يه گالانت Vr4 چه خوشكل جناب آقاي 330i و جناب آقاي آزرا رو جر واجر ميكنن...قيمت 330i كجا و vr4 كه 16-17 تومن قيمت داره مجا.

تمامي حرفهاي بالا نظرات شخصي منه و حداقل تا اونجايي كه يادم بود رو بيان كردم حالا اگر دوستان خوششون اومد باعث افتخار هست و اگر هم نه كه ميگم براي خودم بود ديگه.

موفق باشيد دوستان.

12. این کاربر از bbp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه 405BAZ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    United Kingdom-India-Iran

پيش فرض

خوب ببخشيد من يه چند روزي نبودم .

عجب !!!

بايد عرض كنم كه موتور mi16 o رو خريدم . موتور اور هال شده - تيون شده همه چيزش شرحه شرحه شده و به همراه آب بندي 30 روزه روي ماشين اولش جمع شده ...

175 اسب بخار صاحب قبلش كه از بزرگان تيونينگ تاك هست با دستگاه ازش گرفته . جالب اينجاست كه بدونيد اين موتور با كليه لوازم و متعلقاتش همچنين به هراه برگ سبز گمركي 2.5 ميليون تومن تموم شد ...

حداكثر هم 200 خرج نصب و ستاپ ....

خوب من با 3 تومن يه 405 تنه لش رو به يه غول 175 اسبي تغيير ميدم ...

خوب ؟ كي ميتونه با نصف خرج اين و بدون تعويض موتور به اين قدرت دست پيدا كنه ؟؟؟؟؟ لطفا براي من توضيح بديد !

چون مايلم ياد بگيرم . حتي اگر با همون 3 ميليون هم بشه بدون تعويض موتور ! باز هم مايلم بدونم چه جوري از موتور 8 سوپاپ ميخواد اين دوستمون ماشين با همين قدرت بسازه ...

در ضمن دوم :
    ديدم كه دوستان نوشتند اگر هوندا سيويك رو هزينه كني بهتره و نميدونم ماشين هاي ايران خودرو لش هستند و ..

خوب . اونهايي كه ماشين باز نيستند اينطوريند . مهم اينه كه بياي يه ماشين لش رو به يه اژدر تبديل كنيد ...

هوندا سيويك در حالت سرحال و عادي ميتونه كل يه 405 عادي رو بزنه ...

بگذريم ... !

در نهايت در مورد اون سمندي كه 8 ثانيه 0 تا 100 ميزد !
    قطعا اون سمند اولي نبوده و اخري هم نبوده . من 405 ي كه الان زير پامه مدل 87 هست و صفر كيلومتره . همين الان كه دارم تايپ ميكنم 1 ساعته كه از سفر بازگشتم . ( تهران به گرگان ) با اينكه هيچ كاري روش انجام داده نشده !! جز لاستيك 205 و ارتفاع ولي تمام 405 ها رو ميزنه و قورت ميده !! از دست ايران خودرو در رفته !

در ضمن سوم

معيار سنجش شما براي 0 تا 100 زدن چي بوده !!

شب همگي خوش

در ضمن ...

14. 5 کاربر از 405BAZ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال bbp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوست عزيز حدس ميزدم تيونينگ تاكي باشيد احيانا اون آقايي كه گفتيد از شاخهاي تي تي هست آقا مصطفي نيست...!
    خوب منم از تي تي ها هستم و در جريان كار قرار دارم مثلا توربو محسن 206...
    راستش حال و حوصله ندارم توضيح بدم چون تو تي تي هستي و خودتم ميدوني به قول يكي از دوستان سوپر شاخ تو تي تي بحث و جدل براي اين قضايا بي فايده هست...
    راستي يادم رفت بهتون mi16 رو تبريك بگم ايشالا باهاش خوب خوب بگازيد و اميدوارم براتون بي دردسر باشه...
    ياد حرف دوست خوبمون افتادم كه تو كار لوازم اسپورت هستن و انصافا هم حقيقت رو گفتن و چشم من رو براي اين كارها باز كرد:لوازم اسپورت كار عاقلانه تري نسبت به تعويض موتور حداقل براي اينجور ماشيناست.

راستي يادم رفت 405 جديد مبارك بعضي اوقات اينجوري در مياد 0-100 استاندارد زديد؟
    راستي اگر ممكنه آيديتون رو توي تي تي برايم pm كنيد...
    منم از همون اول گفتم هر كس با پول و عشقي كه داره هر كاري كه ميكنه براي خودش كرده حالا در هر ضمينه اي منم ديگه بيشتر از اين ادامه نميدم چون ميترسم مثل خيلي از بحثهاي تي تي به كل كل و دلخوري هاي بي مورد ختم بشه.

موفق باشيد دوستان...
    Last edited by bbp; 12-02-2009 at 10:59.

16. این کاربر از bbp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه 405BAZ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    United Kingdom-India-Iran

پيش فرض

سلام مجدد .

عزيزم ! يه وقت برداشت بد از ارسال من نكرده باشي . اينجا هم مثل تي تي و خيلي جاهاي ديگه محلي براي بحث و تبادل نظر هست و نه چيز ديگه

اين موردي كه الان گفتم رو خودم قبل از اينكه اينجا انجمن بشه براش تاپيك قوانين زدم و اين مورد رو هم اضافه كردم

به هر حال چيزي كه برام مبرمه اينه كه از رفقاي خودم هستي بدون شك ميدوني از كجا فهميدم ؟؟؟

دوست خوبمان محمد رضا جرجاني:
    آيا لاكپشت بيشتر از خرگوش راه را نميشناسد ؟(روحش شاد)
    ايم امضاي يكي از دوستان من در تي تي هست كه الان نام كاربريش يادم رفته ولي بدون شك مطمئنم خودتي !!!!

خدابيامرزه محمد رضا رو . ما بچه يك محل بوديم ..

نام كاربري من هم چه در اينجا و چه در تي تي و ... Nomber1 بوده ولي در پي سي چون با مديراي اينجا كارمون به جاهاي باريك كشيد بن كردند ! و من هم از اين نام كاربري جديد هرزگاهي استفاده ميكنم ...

خوب مطمئنم الان قطعا من رو شناختي !

فرشاد جاد بابت اين ارسال عذر ميخوام .

آخر فروم باز 2299's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    همین نزدیکی

پيش فرض

آقا سهيل من با اجازه id ون دوستتو ميگم sport line
    آقا سهيل اين كه ميگن ecu رو امگا هست اسم ecu هست يا چيز ديگه ايه ؟؟؟؟؟
    با چه برنامه اي ecu رو دست كاري ميكنن ؟؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •