تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 9 اولاول 123456789 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 89

نام تاپيک: مقایسه ی ماشین گاز سوز با بنزین سوز

آخر فروم باز BLACK-BLACK's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تهرون,لواسون,دارآباد

پيش فرض

امروز یک مطلبی از یکی از دوستا شنیدم بنظرو اومد که برای مطرح کردن جالب باشه
    ذوستم یک پراید گازسوز تازه تحویل گرفته و وقتی در مورد قدرت موتور با گاز ازش پرسیدم ,گفت که بهش توصیه کردن که تا
    2000تای اول گاز نزنه که واصه موور ضرر داره
    حالا میخوام ببینم از دوستان کسی تا حالا همچین مطلبی شنیده و اگه شنیده توضیح علمی واسش داره؟
    احتمالا این مطلب رو برای اب بندی بهشون گفته چون معمولا توصیه میکنن تو چند صد کیلومتر اول ماشین از یه حدی بیشتر بهش فشار نیاد در مورد دلیل علمیشم من چیزی نمیدونم./

اگه نباشه جاش خالی می مونه fa13's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

احتمالا این مطلب رو برای اب بندی بهشون گفته چون معمولا توصیه میکنن تو چند صد کیلومتر اول ماشین از یه حدی بیشتر بهش فشار نیاد در مورد دلیل علمیشم من چیزی نمیدونم./
    با اجازه اساتید و اهل فن
    تا اونجا که من یادمه آب بندی مال قدیم بود که تکنیک های ساخت انقدر پیشرفته نبود و قطعات دارای ضراتی بودن که احتمال آسیب رسوندن به موتور رو داشت و کلا نیاز بود که قطعات با هم خوب مچ بشن امروزه با تکنیک های جدید نیاز زیادی به این مورد نیست هر چند هنوز هم توصیه به آرام راندن در چند هزار تای اول میشه که بد هم نیست
    علت این هم که گفته بنزین بزن برای اوایل کارکرد ماشین برا اینه که این ماشین ها کلا بنزین سوز هستن و گاز یه آپشن اضافه و شاید غیر معمول برای اوناست و خشک کار کردن موتور میتونه در ابتدا به موتور آسیب بزنه هر چند در کیلومتر های بالا هم گاز توصیه نمیشه و در شرایط اجبار میتونه گزینه مناسبی باشه
    اینم دلیل علمیش با توجه به اطلاعاتی که داشتم

آخر فروم باز avecina.ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    باس 1333

پيش فرض

سلامم..
    آب بندی مال قدیم بود که تکنیک های ساخت انقدر پیشرفته نبود و قطعات دارای ضراتی بودن که احتمال آسیب رسوندن به موتور رو داشت و کلا نیاز بود که قطعات با هم خوب مچ بشن
    آب بندی مال قدیم نیستش.. مال خط تولید قدیمی و موتور قدیمی هستش که بسلامتی هر دو تاش تووی خودروسازیهای ما وجود دارد..

4. 5 کاربر از avecina.ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز sise's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Anywhere but here

پيش فرض

کسی تجربه گازسوز رو پراید داشته ؟ برا کفی میخوام ؟
    این کارخونه ای ها با بیرون درست میکنن خیلی فرق داره ؟
    خوبه.

فرقی ندارن. فقط کمک کارخونه ایها از اول به تناسب سنگینی کپسولها تعبیه شده.

6. 2 کاربر از sise بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Farshadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

قبلا هم یه همچین بحثی رو داشتیم میگردم پیدا میکنم و میذارم. یکی از دوستان که رشته تحصیلیش هم مربوط به این حرفا بود نظرات جالبی داد.

اما من در همین حد میتونم به زبان ساده اظهار نظر کنم.

شتاب و قدرت و کشش و ...:
    که گاز cng در کل قدرت و شتاب ماشین رو کمتر میکنه (نسبت به بنزین). اینو به راحتی میشه در تجربه و یا کاغذ مثل مشخصات فنی پراید دوگانه در سایت سایپا فهمید.
    ولی گاز LPG اصلا اینجوری نیست و اتفاقا خیلی هم قوی و خوب میسوزه.

آسیب و صدمه به موتور:
    در گاز CNG من از برخی افراد که استفاده زیاد کردن پرسیدم و گفتن که بله . ماشین صدمه دیده(نسبت به بنزین). عده کمتری هم گفتن که مشکلی ایجاد نکرده. ولی در کل به نظرم حتی برای ذره ای هم که شده مشکل ایجاد میکنه. چون این موتور برای بنزینه. برای چرب سوزیه. برای بنزین با اکتان فرضا 90-95 حالا اینکه این هم خشک تره هم ضعیفتره.
    در گاز LPG باز هم بهتره در این زمینه. چون چرب تره و قویتره از CNG . حتی برای مثال اگه کسی پیکان داشته باشه و روی موتور کاغذش مونده باشه و نگاه کنه میبینه در قسمت سوخت LPG هم ذکر شده... (بقیه ماشین ها رو توجه نکردم)

ایمنی و ...:
    در مورد ایمنی با قاطعیت میگم در ایران CNG از LPG بهتره. (البته منظورم اینایی هست که نمایندگی های مجاز این کار انجام میدن و برگ بیمه هم میدن)
    چون اولا CNG رو به صورت های استاندارد و تحت نظارت میزنن و برگ بیمه میدن. در حالی که برای LPG برگ بیمه نمیدن و اگه اتفاقی ناشین از سوخت و سوخت رسانی بیوفته بیمه خود ماشین هم هیچ پشتیبانی ازت نمیکنه.
    دوما اینکه قدرت LPG بیشتره. اشتعالش سریتره و خلاصه اینکه خطرناکه حسن...!

نکته مهم:
    تمامی مطالب مربوط به دوگانه سوزهایی هست که موتورشون پایه گاز سوز نیست.
    موتور پایه گاز سوز موتوریه که روز اول برای گاز طراحی شده. آلیاژش با این ماده سازگار هستن و ... .
    خودرو هایی مثل 405 و پراید و سمند(البته به جز این مدل آخریه) و روا و 206 .... به هیچ وجه پایه گاز سوز نیستن.
    مشخصه که برخی خودرو ها با تغییر کمی حتی با نفت و گازوئیل و ... هم کار میکنن. ولی این دلیل بر سازگاری نیست.

پیروز و آزاد باشید

8. 7 کاربر از Farshadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه tatu_lover1366's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    mashhad

پيش فرض

یکی از دوستان که رشته تحصیلیش هم مربوط به این حرفا بود نظرات جالبی داد.
    فکر کنم منظورت من باشم فرشاد جان
    ولی این سوالی که من کردم میخوام ببینم کسی مثل این حرفو که من زدم شنیده و اگر شنیده پایه علمی واسه این صحبت هست
    آخه کل ماجرا از اینقراره که این حرفو دوستم که باهم همکاریم زد و اینکه اون مهندسی نفت خونده و من گاز برای همین نتونستیم همدیگرو متقاعد کنیم واسه همین دنبال یک دلیل علمی واسش میگردم ببینم من اشتباه میکنم یا اون

10. این کاربر از tatu_lover1366 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

رفیقم روآ 86
    کولر زد با گاز تو سر بالایی میامد.
    این ضرر نداره واسه ماشیننش؟

داره خودمونی میشه Ali.Soleymani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    A-H-W-A-Z

14 مخالفت!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام دوستان من
    من بابام سمند 86 داداشم سمند 87 دو تاش معمولی و خودمم پراید 141 86 دارم.
    سه تاشون گاز سوز(فابریک کارخانه) ، با پرایدم 165 با سمند بابام 183 در آوردم.
    از اهواز رفتیم مشهد و برگشتیم اکثر جاها هم که گاز بود گاز میزدیم. خیلی از گردنه ها هم با گاز رفتیم.
    خدا وکیلی تفاوت بسیار کمی با بنزین داره. واقعا تعجب میکنماینطوری میگین.
    فیلم 165 تا هم که با پراید رفتم هست. با n79 گرفتم پسوندش mp4ره. قصد دارم 3gpش کنم اگه خواستین براتون بزارم.
    حس میکنم اونایی که ماشینشون گازسوزه این حرفارو میزنن صف گاز از این شلوغ تر نشه

13. این کاربر از Ali.Soleymani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه click_dez's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    خونشون

پيش فرض

من تو شهر خودمون با گاز که میرم واقعا تفاوت رو احساس میکنم با اینکه جاده ها کاملا صاف هستن
    تو مسافرت که اصلا حرفش رو نزن
    ولی یه جایی بود تو سفر که گاز زدیم مسئول جایگاه گفت اینجا باک هوا گیری میشه که هم گاز بهتر میسوزه و هم شتابش بهتر میشه که انصافا راست میگفت خیلی فرق کرد

اگه نباشه جاش خالی می مونه tatu_lover1366's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    mashhad

پيش فرض

فیلم 165 تا هم که با پراید رفتم هست
    برادر من مشکل سر ماکزیمم سرعت نیس،بحث اینه که چقدر طول کشید تا به این سرعت رسیدی؟
    10km باید بری تا با گاز به این سرعت برسی؟
    واسه اینکه نگی پامو که گزاشتم رو گاز بعد 10 ثانیه به این سرعت رسیدم
    باید بگم که ما در ماشینهای درون سوز برای سوختن بهتر سوخت در سیلندر آن را متراکم میکنند که شما به صورت (تراکم .. به .. در کاتولوگ همه ماشینها میبینید) مثلا واسه سمند که شما میگید این میزان 1 به 10 می باشد که برای بنزین طراحی شده نه گاز
    نتیجه اینه که گاز به اون سطح تراکم نمیزسه چون ماهیت گاز داره ولی بنزین مایس،پس کار مکانیکی حاصل از احتراق از بنزین کمتر شده و پیستون در سیلندر در هر بار فاصله عمودی کمتری را طی کرده در نتیجه میل لنگ به ازای هر با حرکت پیستون گردش کمتری داشته و بقیش هم که واضحه
    جدای اینکه دمای افروزش گاز با بنزین متفاوت میباشد و فقط بازده حرارتی آن با بنزین یکی می باشد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •