تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: از نظر کارایی در شرایط یکسان کدام بهتر است؟

راي دهنده
26. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • وایو

8 30.77%
  • لنوو

13 50.00%
  • اچ پی؟

5 19.23%
صفحه 5 از 13 اولاول 123456789 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 122

نام تاپيک: مشاوره برای خرید لپ تاپ عمری!

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

درواقع عملا ۳ گیگ از رم داره خاک می خوره ولی تابحال ۱۰۰ بار رفیقام لپتاپ ۳ تنیشونو که ۸ گیگ رم داره به رخ من کشیدن
    بنابراین نتیجه می گیریم که کاربرد ها متفاوته. اما من دلیلی نمیبینم برای کارای عادی یه لپتاپ با چیپ گرافیکی مجزا و صفحه ی FullHD هزینه صرف کنم (حالا بگذریم که ایا چشم انسان می تونه فرق بین HD و FullHD رو در صفحه ی ۱۵ اینچ تشخیص بده یا نه)
    ببین همین صحبت شما کاملا خلاف آینده نگری و خرید لپتاپ به اصطلاح دوستمون عمری هست. ممکنه ی عده ای با ملاحظه ی فرمایشات شما حتی به این برداشت کاملا اشتباه برسند که خرید یک NetBook یا اولترابوک ارزانقیمت عاقلانه تر از خرید یک لپتاپ High-End هست!

بنده در 9 سال قبل (1383) دسکتاپ رو بجای ارتقا، کلا فروختم و از شر سیستمهای رومیزی برای همیشه خلاص شدم در عوض قویترین لپتاپ موجود در بازار ایران رو تهیه کردم که با ارز حدودا 870 تومانی اون دوران، بیش از 000'800'1 ت برام تمام شد و بعد از 9 سال! تا همین چند روز قبل در کنار لپتاپ اصلیم ازش بخوبی و روانی استفاده می کردم و به برادرم که خودش مهندس کامپیوتر هست بخشیدم. رم و HDD اون رو در طول چند سال بعد از حالت اولیه بترتیب 3 و 4 برابر اصل خودش ارتقا داده بودم و حتی از راه شیار توسعه و چندین کارت توسعه هم کلی درگاه کاربردی بهش اضافه کرده بودم تا حدی که براحتی امور جاری را انجام میداد و ویندوز هفت رو هم در کنارش بسرعت اجرا می کرد...

دوستانی داشتم که دو سال بعد از من از آلمان لپتاپ خریدند در حالیکه چند سال بعد از نظر من هیچ جایی برای نگهداریشون بهتر از سطل زباله وجود نداشت. چرا؟ چون آینده نگری که سیاست من بود مد نظر اونها نبود ...
    بیش از این به موضوع نمی پردازم چون حرف زیاده اما خارج از حوصله و موضوع تاپیک خواهد بود.

فقط اجمالا چون گفتنی ها گفته شد و دیگه حرف و توصیه ی خاص دیگری بنظرم باقی نمانده، روی حس آینده نگری به دوست ما پیشنهاد اکید دارم که حتما باید بروزترین سخت افزارها رو + نمایشگر FHD و اگر لمسی هم بود چه بهتر، _البته در حد و اندازه ی بودجه ای که دارند_ رو تهیه کنند .تدریجا نمایشگرهای 4K داره رواج پیدا میکنه (همین الان مدلهای سال قبل MacBook Pro دارای وضوح 2880x1800 هستند) و با این روند ما نباید اینطور برای یک FHD اما و اگر بیهوده بیاریم حالا چون برای شخص ما ممکنه توجیهی نداشته باشه
    حتی ممکنه امروز لمسی بودن به کارشون چندان نیاد ولی مرور زمانه و قطعا نسل بعدی سیستم عامل ها به ایشون ثابت خواهد کرد انتخاب بجایی داشتند یا خیر و باید افسوس بی فایده ی آینده نگر نبودن در اون زمینه ی خاص رو هم بخورند.

2. 5 کاربر از 3274 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

ببین همین صحبت شما کاملا خلاف آینده نگری و خرید لپتاپ به اصطلاح دوستمون عمری هست. ممکنه ی عده ای با ملاحظه ی فرمایشات شما حتی به این برداشت کاملا اشتباه برسند که خرید یک NetBook یا اولترابوک ارزانقیمت عاقلانه تر از خرید یک لپتاپ High-End هست!

بنده در 9 سال قبل (1383) دسکتاپ رو بجای ارتقا، کلا فروختم و از شر سیستمهای رومیزی برای همیشه خلاص شدم در عوض قویترین لپتاپ موجود در بازار ایران رو تهیه کردم که با ارز حدودا 870 تومانی اون دوران، بیش از 000'800'1 ت برام تمام شد و بعد از 9 سال! تا همین چند روز قبل در کنار لپتاپ اصلیم ازش بخوبی و روانی استفاده می کردم و به برادرم که خودش مهندس کامپیوتر هست بخشیدم. رم و HDD اون رو در طول چند سال بعد از حالت اولیه بترتیب 3 و 4 برابر اصل خودش ارتقا داده بودم و حتی از راه شیار توسعه و چندین کارت توسعه هم کلی درگاه کاربردی بهش اضافه کرده بودم تا حدی که براحتی امور جاری را انجام میداد و ویندوز هفت رو هم در کنارش بسرعت اجرا می کرد...

دوستانی داشتم که دو سال بعد از من از آلمان لپتاپ خریدند در حالیکه چند سال بعد از نظر من هیچ جایی برای نگهداریشون بهتر از سطل زباله وجود نداشت. چرا؟ چون آینده نگری که سیاست من بود مد نظر اونها نبود ...
    بیش از این به موضوع نمی پردازم چون حرف زیاده اما خارج از حوصله و موضوع تاپیک خواهد بود.

فقط اجمالا چون گفتنی ها گفته شد و دیگه حرف و توصیه ی خاص دیگری بنظرم باقی نمانده، روی حس آینده نگری به دوست ما پیشنهاد اکید دارم که حتما باید بروزترین سخت افزارها رو + نمایشگر FHD و اگر لمسی هم بود چه بهتر، _البته در حد و اندازه ی بودجه ای که دارند_ رو تهیه کنند .تدریجا نمایشگرهای 4K داره رواج پیدا میکنه (همین الان مدلهای سال قبل MacBook Pro دارای وضوح 2880x1800 هستند) و با این روند ما نباید اینطور برای یک FHD اما و اگر بیهوده بیاریم حالا چون برای شخص ما ممکنه توجیهی نداشته باشه
    حتی ممکنه امروز لمسی بودن به کارشون چندان نیاد ولی مرور زمانه و قطعا نسل بعدی سیستم عامل ها به ایشون ثابت خواهد کرد انتخاب بجایی داشتند یا خیر و باید افسوس بی فایده ی آینده نگر نبودن در اون زمینه ی خاص رو هم بخورند.

مرسی
    من خودم واقعا آینده نگر هستم
    همیشه تو بردهایی که طراحی میکنم کلی امکانات اضافه میذارم تا اگه روزی شرایط عوض شد اون برد بی مصرف نشه
    حتی وقتی یک کانفیگ 8 میلیونی انتخاب کردم یکی بهم گفت چه خبره؟ میخوای میمون سوم رو تو بفرستی فضا که این جور کانفیگی انتخاب کردی؟
    طرز تفکرم به شما خیلی نزدیکه
    فقط بودجم محدوده
    و اینکه من عجله ای ندارم
    اگه فکر میکنید ممکنه قیمتها بیاد پایین میتونم کمی صبر کنم

4. این کاربر از masoud_m_bf_m_bf بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

به نظر شما تو بوجه 4/500/000 چه لپ تاپی میتونه نیاز های منو ( کار کردن با مطلب و شبیه سازی ) تا 4-5 سال یا بیشتر ،برطرف کنه؟؟
    مانیتور هم ترجیحا کوچک باشه و کیفیت ساخت دستگاه بالا باشه
    کیفیت ساخت asus بالاتره یا سونی؟؟
    Last edited by chealbar; 08-01-2014 at 20:34.

6. این کاربر از chealbar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن لپ تاپ NOR-1's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

به نظر شما تو بوجه 4/500/000 چه لپ تاپی میتونه نیاز های منو ( کار کردن با مطلب و شبیه سازی ) تا 4-5 سال یا بیشتر ،برطرف کنه؟؟
    مانیتور هم ترجیحا کوچک باشه و کیفیت ساخت دستگاه بالا باشه
    کیفیت ساخت asus بالاتره یا سونی؟؟
    ایسوس تو 2013 خیلی بهتر از سونی عمل کرده
    ایسوس کلا لپ تاب هاش خوبه به مشخصات دستگاه نگاه کن
    نسبت به اون نرم افزار هایی که کار میکنی
    پیشنهاد من asus n550 jv که حالا بستگی به خودت داره تاچ باشه یا بلوری داشته باشه یا دی وی دی
    به جای هارد خود دستگاه یه ssd حداقل 256 بنداز و رمشو به 16 ارتقا بده
    اینطوری یه لپ تاپ فول داری
    در کل چون ضخامت دستگاه کمه لپ تاپ جمع و جوریه
    اگه 14 میخوای باید n46jv بگیری

8. 3 کاربر از NOR-1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

ایسوس تو 2013 خیلی بهتر از سونی عمل کرده
    ایسوس کلا لپ تاب هاش خوبه به مشخصات دستگاه نگاه کن
    نسبت به اون نرم افزار هایی که کار میکنی
    پیشنهاد من asus n550 jv که حالا بستگی به خودت داره تاچ باشه یا بلوری داشته باشه یا دی وی دی
    به جای هارد خود دستگاه یه ssd حداقل 256 بنداز و رمشو به 16 ارتقا بده
    اینطوری یه لپ تاپ فول داری
    در کل چون ضخامت دستگاه کمه لپ تاپ جمع و جوریه
    اگه 14 میخوای باید n46jv بگیری
    ممنون از راهنمایتون
    چطور باید هاردش با ssd عوض کنم؟؟؟؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

ممنون از راهنمایتون
    چطور باید هاردش با ssd عوض کنم؟؟؟؟
    قبلا توضیح داده شده:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اگر HDD رو هم در کنار SSD میخواید همزمان نصب داشته باشید باید از یک HDD Caddy استفاده کنید ...
    کلا سوالات مربوط به N550 رو در همون تاپیک بالا بپرسید

البته اگر امکان تهیه ی کانفیگ سفارشی هم داشته باشید بد نیست:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by 3274; 09-01-2014 at 11:15.

11. 2 کاربر از 3274 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه sezareta's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام به دوستان
    من هم خودم خیلی وسواس دارم برای انتخاب لپ تاپ یا pc اما اینجا بیشتربه کلیات پرداخته شد تا اینکه دقیقا به یک مدل مشخص برسیند که البته دوستان واقعا نکات خوبی روهم ذکر کردند ببینید آقای استارتر من خودم رشتم برق هست با کد ویژن و پروتیوس و کلا نرم افزارهای کامپایل کردن میکرو کار کردم با متلب و autocad و فتوشاپ و step7 و dialux و..... اینا کار کردم از رویتجربم اینا رومیخوام بهتون بگم شاید هم اشتباه باشه
    1: اگر بیشتر توی منزل از لپتاپ استفاده میکنی وکمتر توی دانشگاه و یا توی محیط کار خودت رو در گیر صفحه نمایش نکن و یه مانیتور 21 اینچ و یا بالاتر بگیر تا به قول خودت وقتی داری یه بورد میکرو با پایه های smd طراحی میکنی کور نشی و اون رو به لپ تاپ وصل کن
    2: فقحتما از لپ تاپ هایی با cpu هاسول استفاده کن
    3: ازذهنت هم دور کن که لپتاپت هارد ssd نداشته باشه
    و حالا پیشنهادهای من به ترتیب اولویت :

1 : asus n550jv (گرافیکش فقط ddr3 هست که از سرت هم زیاده چون گیم نمیزنی در دو سری لمسی و غیر لمسی هم هست) و باید DVD/RW اون رو در بیاری جاش یه هارد SSD بزاری
    2:
    MSI GE60 2OC که سری های گیم MSI کیفیت سخت افزار خوبی دارند گرافیکش هم DDR5 هست که البته به کارت نمیاد که اینمدل هم هارد SSD نداره و باید روش نصب کنی
    3:
    Acer v3 772 g سری جدیدش با نمایشگر 17.3 اینچی البته اگر اشتباه نکنم همراه با پردازنده هاسول و هارد ssd تولید شده که نمیدونم آیا توی بازار ایران الان هست یا نه البته Acer توی سری های v3 تا به حال موفق بوده و از بقیه مدل هاش یه سر و گردن بالاتر بوده

و در نهایت تجربه 15 ساله کار با pc و لپ تاپ در یک جمله :

لپ تاپ در مقابل Pc حکم اسباب بازی رو داره

قصد کل کل کردن هم ندارم اما باید یه خوره 100% کامپیوتر باشی تا این رو بفهمی
    اگر کسی خواست پیام خصوصی بده تا براش تفاوت های یه pc رو چه در کار های محاسباتی و چه در گیم توضیح بدم

13. 4 کاربر از sezareta بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه red_avalanche's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

کلن چند مدل رند تو هر برند و رده قیمتی تو بازار هست که بهتره از همونا انتخاب کنید، وگرنه مدلای پرت رو چنتا دونه یه شرکت
    وارد میکنه میده شرکتا براش گارانتی میکنن، فردا روزی به مشکل بخوره، برا گارانتیش پوست آدم کنده میشه، یه ماه آدمو
    سر میدوونن که قطعه از خارج وارد شه و اینجور بساطا، الان سونی مشکل داره با ایران خیلی محدود میاد و گرونتر از ارزش
    واقعیش. اسوس و لنوو هم حجم بالایی میاد هم خدماتشون بد نیست.
    چیزی به اسم سخت افزار عمری در آی تی مفهوم نداره، هر شیش ماه دنیای سخت افزار و نرم افزار دچار تغییر و
    تحول اساسی میشه، هنوز ویندوز 8 و نصب نکردی یه اُ اس جدیدتر و ناسازگار با سخت افزارای قبلیش میاد، اصلن
    سیاست شرکتهای تولید کننده سخت افزار و نرم افزار اینه که تند تند مردمو تشویق به تغییر محصول کنن، که فروش
    و در نتیجه سودشون بالا بره. خود من یه سری n اسوس گرفتم چون کارم زیاده باهاش و چند نفریم که استفاده میکنیم
    تو خونه، بدنه فلزی داره و محکمتره، وگرنه سری k میگرفتم که همون کانفیگ ارزونتره، اصلن به فکر مدت مصرفش
    نبودم، چون حداکثر عمر مفید لپتاپ یک سالو نیم تا دو ساله، نشون به نشون اینکه شرکتام دوسال حداکثر گارانتی
    میکنن محصولاتشونو

15. 2 کاربر از red_avalanche بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

سلام به دوستان
    من هم خودم خیلی وسواس دارم برای انتخاب لپ تاپ یا pc اما اینجا بیشتربه کلیات پرداخته شد تا اینکه دقیقا به یک مدل مشخص برسیند که البته دوستان واقعا نکات خوبی روهم ذکر کردند ببینید آقای استارتر من خودم رشتم برق هست با کد ویژن و پروتیوس و کلا نرم افزارهای کامپایل کردن میکرو کار کردم با متلب و autocad و فتوشاپ و step7 و dialux و..... اینا کار کردم از رویتجربم اینا رومیخوام بهتون بگم شاید هم اشتباه باشه
    1: اگر بیشتر توی منزل از لپتاپ استفاده میکنی وکمتر توی دانشگاه و یا توی محیط کار خودت رو در گیر صفحه نمایش نکن و یه مانیتور 21 اینچ و یا بالاتر بگیر تا به قول خودت وقتی داری یه بورد میکرو با پایه های smd طراحی میکنی کور نشی و اون رو به لپ تاپ وصل کن
    2: فقحتما از لپ تاپ هایی با cpu هاسول استفاده کن
    3: ازذهنت هم دور کن که لپتاپت هارد ssd نداشته باشه
    و حالا پیشنهادهای من به ترتیب اولویت :

1 : asus n550jv (گرافیکش فقط ddr3 هست که از سرت هم زیاده چون گیم نمیزنی در دو سری لمسی و غیر لمسی هم هست) و باید DVD/RW اون رو در بیاری جاش یه هارد SSD بزاری
    2:
    MSI GE60 2OC که سری های گیم MSI کیفیت سخت افزار خوبی دارند گرافیکش هم DDR5 هست که البته به کارت نمیاد که اینمدل هم هارد SSD نداره و باید روش نصب کنی
    3:
    Acer v3 772 g سری جدیدش با نمایشگر 17.3 اینچی البته اگر اشتباه نکنم همراه با پردازنده هاسول و هارد ssd تولید شده که نمیدونم آیا توی بازار ایران الان هست یا نه البته Acer توی سری های v3 تا به حال موفق بوده و از بقیه مدل هاش یه سر و گردن بالاتر بوده

و در نهایت تجربه 15 ساله کار با pc و لپ تاپ در یک جمله :

لپ تاپ در مقابل Pc حکم اسباب بازی رو داره

قصد کل کل کردن هم ندارم اما باید یه خوره 100% کامپیوتر باشی تا این رو بفهمی
    اگر کسی خواست پیام خصوصی بده تا براش تفاوت های یه pc رو چه در کار های محاسباتی و چه در گیم توضیح بدم
    به نظر شما اگه من pc بخرم بهتره؟؟؟؟
    اگر imac بگیرم چطوره؟؟؟

17. این کاربر از chealbar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه sezareta's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

به نظر شما اگه من pc بخرم بهتره؟؟؟؟
    اگر imac بگیرم چطوره؟؟؟
    دوست عزیز من خودم توی همین فروم لپ تاپ های صنعتی یه تاپیک زدم که برای خرید لپ تاپ راهنماییم کنند علتش هم اینه که من هم خدا رو شکر شاغل هستم و هم دوره های آموزشی plc و میکرو میرم این یعنی واقعا مجبورم همیشه سیستمم همرام باشه چونکه کارای پروگرمینگ و کامپایل کردن و .... که دارم خارج از خونه هست و مجبورم که سیستمم پرتابل و یا به عبارتی لپ تاپ باشه اما چند تا نکته اینکه بالاترین کشی که برای لپ تاپ ها هست 6 مگابایت هست صرف نظر از L3 CASH L2 CASH L1 CASH در حالی که برای PC تا 15 مگ کش هست بعد هر 1 الی 2 مگ کش تفاوت بسیار زیادی در کار های مالتی تسکینگ میاره دوم اینکه الان بهترین لپ تاپ موجود در ایران که من میشناسم سرعت باسش 1600 هست در حالی که برای PC فکر کنم 2400 یا 2333 یه همچین چیزی هست که توی کارهای محاسباتی بین مادربود 1600 و 2400 خیلی فرق هست
    بعد توی لپ تاپ فقط به چند گیگ بودن رم و نهایتا DDR3 بودنش اشاره میشه که رم خیلی گسترده تر از این هاست مثلا رم 2 کاناله یا چهار کاناله خود رم هم 1600 یا 2300 و... اینا داره الان برای PC رم 16 گیگ داریم که خودش به قیمت یه لپ تاپ یک میلیون تومنی هست باید اضافه کنم اگر خوره کامپیوتر باشی میتونی سیستم رو اورکلاک کنی و از ماکزیمم توان سیستم استفاده کنی که دیگه دست نیافتنی میشه
    الان توی لپ تاپ دعوا سر اینه که هارد SSD داره یا نه اما خود هارد SSD کلی مدل داره که توی PC دستت بازه هرکدوم رو که خواستی بزاری
    در مورد گرافیک که دیگه اصلا نمیشه صحبت کرد به خصوص وقتی که بعضیا میگند لپ تاپ برای گیم مگر اینکه بخواهند لپ تاپ در حد DRAGON MSI و اینا بردارند که یه مدل 8 میلیونی و یک مدل 10 میلیونی داره البته RAZOR هم یه مدل 11 میلیونی
    که اگر این سه تا مدل رو بزاریک کنار الان برا PC کارت گرافیک هست مثلا ASUS - GeForce GTX 690 - 4GB به قیمت 3.4 میلیون که خودش تقریبا با یه لپ تاب N550JV یا MSI GE60 2OC برابری میکنه بالاتر از این ها هم کارت گرافیک داریم اصلا ناعادلانه هست که مادر بورد های این لپ تاپ ها رو با چیپ ست های سری X79 که برا PC هست مقایسه کنید

در نهایت همه اینا برای کسی هست که عشقش کامپیوتره مثلا من خودم اگر نرم افزار متلب به جای اینکه در 2 دقیقه سیمولینک کنه در 40 ثانیه این کار رو انجام بده شب راحت تر خوابم میبره به عبارتی اگر تـــب سرعت توی کامپیوتر و لپ تاپ رونداری برو یه N550JV بردار DVD/RW اون رو باز کن جاش یه هارد SSD بنداز و خلاص اگر هم عشق بازی هستی یه MSI GE60 20C با قیمت 3.6 حدودا بگیر چونکه گرافیکش DDR5 هست

19. 4 کاربر از sezareta بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •