تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 10 اولاول 123456789 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 95

نام تاپيک: PC یا PS4

پروفشنال neon_91's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری

پيش فرض

اگه دلیل اصلی RDR 2 هست که به نظر من اشتباهه و اگه مثلا بازی های صد در صد انحصاری مثل TLOU باشه باز یه چی
    بین انتشار دو شماره بازی 7 سال فاصله ست و الان شرایط خیلی فرق کرده و همون طور که گفتم بازی هایی که مثلا مولتی پلتفرم باشن ولی برای پی سی نیان خیلی خیلی کمن
    الان ناشرای ژاپنی هم توی استیم زیاد شدن و شرکت هایی که کلا شاید به پی سی زیاد فک نمی کردن دیگه الان می دونن بازارا خوبی داره و کمتر شرکتی کلا بی خیال پی سی میشه مگه اینکه بازی کلا انحصاری مثلا سونی و نینتندو باشه که اونا کلا قضیه شون فرق داره
    حتی ممکنه بازیی برای PS4 و پی سی بیاد ولی برای Xbox One نه ولی اینکه همزمان برای جفت PS4 و Xbox One منتشر بشه ولی برای پی سی کلا نیاد دیگه تعداد بازی های کمی در حال حاضر اینجورین...
    راکستار هم شرکتی نیست که به راحتی از سودش بگذره و در مورد همین GTA 5 هم چندین بار سود کرد و یه بار روی کنسول نسل قبلی یه بار کنسول نسل فعلی و یه بار هم روی پی سی و الکی بازی به فروش 70 میلیون نسخه نمی رسه!
    برای RDR2 هم احتمالا بعد از اینکه برای PS4 و Xbox One منتشر کرد نسخه کامل با همه DLC ها و گرافیک آپدیت شده رو برای پی سی و شاید اسکورپیو منتشر می کنه و باز فروش تخیلی می کنه

کلا الان انحصاری ها کمترن و در مورد پی سی یه نکته اینکه با امولاتور ها کلا خیلی از پلتفرم ها رو راحت میشه رفت حتی بازی های Wii با امولاتور دلفین میشه رفت حتی با کیفیت بالاتر از نسخه اصلی
    بعد سونی هم جدیدا بازی های PS3 رو توی PS Now قرار میده که میشه یه اشتراک مثلا یه ماهه یا سه ماهه خرید و همه بازی هاشو رفت و فقط نت پرسرعت می خواد که کم کم نت داره وضعیتش بهتر میشه و چند سال دیگه همین استریم بازی کردن حتی توی ایران هم شاید متداول باشه... همین RDR هم در اصل چند وقت پیش برای پی سی انگار اومده چون توی PS Now قرار گرفته و کسی نت پرسرعت داشته باشه می تونه بره و ممکنه فرضا یه نسل دیگه جلو بریم بازی های PS4 هم توی PS Now بیان
    در مورد RDR من خودم روی X360 قبلا رفتم و واقعا شاید بهترین بازی تاریخ راکستاره و شماره دوم هم احتمالا باید خیلی عالی ظاهر بشه
    یه نکته هم اینکه مایکروسافت رابطش با پی سی خیلی خوب شده و آینده مشخص نیست و شاید حتی بعضی بازی های X360 هم برای پی سی منتشر کنه و همین RDR هم همزمان دو شماره برای پی سی بیاد
    هر چند که در مورد داستان مشکلی پیش نمیاد و مثل GTA داستان هر شماره معمولا جداست و می تونه اصلا شماره یک رو نده ولی شماره 2 رو منتشر کنه ولی همون طور که گفتم وقتی بازی توی PS Now اومده یعنی در اصل برای پی سی هم بازی موجوده

+

در مورد سیستم اینقدر هم نمیشه!
    من تقریبا زیر 3 تومن سیستم بستم و خیلی هم عالی
    اون سیستمی که شما میگید دیگه مثلا برای 4K هست که قاعدتا قیمت خیلی میره بالا
    وگرنه کسی بخواد می تونه با همین سیستم 3 تومنی هم اکثر بازی ها رو روی 1080 و 60 فریم بازی کنه
    میشه مثلا سیستم رو جوری بست که بعدا یه گرافیک رو ارتقا داد و کلا آپشن های زیادی وجود داره...

اتفاقا مثل قدیم نیست که دیگه خیلی از بازی ها پورتشون ضعیف باشه
    بعد بستگی داره منظور از پورت ضعیف چی باشه مثلا Dark Souls یکی از بهترین بازی های کنسول وقتی برا پی سی اومد به ظاهر شاید پورتش ضعیف بود چون موس و کیبورد که اصلا نمیشد و مشکل اصلی اینکه رزولوشن و فریم ریت جالب نبود
    ولی جالب با یه mod چند کیلوبایتی هم رزولوشن رو میشه بی نهایت بالا برد هم فریم ریت پایین بازی عالی میشه!
    من خودم همینو قبلا روی کنسول رفته بودم و فک نمی کنم روی پی سی بهتر باشه ولی همین چند وقت پیش که رفتم واقعا بهترین نسخه پی سیه و اون مشکل فریم هم که توی کنسول داشت رو دیگه نداشت

حالا در کل اگه پورت هم خوب نباشه معمولا با یه mod درست میشه
    حتی بازی های قدیمی هم که از نظر گرافیکی شاید یکمی مشکل باشه و بعضی ها نتونن برن اکثرا با یه mod مشکلشون حل میشه
    با بعضی mod ها انگار یه بازی ریمستر شده دوباره برا پی سی منتشر شده

یه نکته هم اینکه ممکنه پورت ضعیف نباشه و کرک مشکل داشته باشه و اون دیگه ربطی به پورت نداره
    اگه بحث خرید بازی باشه که کنسول هم باید اورجینال بخرن و پی سی هم مثلا کسی بازی اصلی رو بخره به مراتب از نسخه کرکی بهتره
    الانم که تخفیفات زمستونی استیم قرار داریم و تخفیفات بازی ها عالیه
    نکته ای که درمورد امولاتورها گفتید و اینکه خیلی از پلتفرم هارو میشه با اونا بازی کرد آیا واقعا امولاتوری وجود داره که بتونه مثلا بازی های ایکس باکس 360 رو روی پی سی اجرا کنه؟اونم بازی اوپن ورلدی مثل rdr مهم این نوع پلتفرم ها هستند. من که تا حالا دنبالش نرفتم چون فکر می کنم همش فیک و سرکاری هستند.
    اومدن بازی روی ps now رو می دونم ولی مشکل نت وجود است و به این زودی ها هم درست بشو نیست علاوه بر اون خرید اکانت هم خودش دردسر زیاد داره و به همین خاطر این گزینه مدنظر نیست.

کـاربـر بـاسـابـقـه MOHAMMAD2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

مثل اینکه اینجا همه طرفدار سفت سخت PC هستن
    ولی تجربه ای که من دارم به نظرم اگه کسی برای بازی بخواد کنسول خیلی بهتره
    من تابستون 93 با حدو 1700 یه سیستم بستم با مشخصات زیر که تو زمان خودش یه سیستم تقریبا معمولی بود
    i3 4130
    vga : 260x
    ram : 8

الان که دو سال گذشته بعضی بازی های جدید مثل Battlefield 1 رو که اصلا نمیتونم اجرا کنم بعضی هاشونم مثل Mafia III رو روی low با افت فریم بالا
    حالا اگه من همون زمان یه ps4 خریده بودم همه بازی های جدید رو با کیفیت متوسط و بدون افت فریم اجرا میکردم
    واقعیت اینه pc به درد کسی میخوره که بتونه هزینه اپدیت قطعاتش رو بده
    کسی که میخواد یه پولی بده و یه مدت راحت باشه کنسول بهتره
    حالا بعضیا میان میگن لذت گرافیک ultra و یا فریم 60 یه چیز دیگس ولی خب این برا همون سال اول هست یکی دو سال که بگذره اون سیستم دیگه با افت فریمش اعصاب ادمو خرد میکنه
    تازه قدیما همه بازی های pc راحت یه هفته ای کرک میشدن ، الان که دیگه نصفشون به این راحتی ها کرک نمیشن و از این نظر هم برتری خاصی نداره

3. این کاربر از MOHAMMAD2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Moderator vahidgame's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نکته ای که درمورد امولاتورها گفتید و اینکه خیلی از پلتفرم هارو میشه با اونا بازی کرد آیا واقعا امولاتوری وجود داره که بتونه مثلا بازی های ایکس باکس 360 رو روی پی سی اجرا کنه؟اونم بازی اوپن ورلدی مثل rdr مهم این نوع پلتفرم ها هستند. من که تا حالا دنبالش نرفتم چون فکر می کنم همش فیک و سرکاری هستند.
    اومدن بازی روی ps now رو می دونم ولی مشکل نت وجود است و به این زودی ها هم درست بشو نیست علاوه بر اون خرید اکانت هم خودش دردسر زیاد داره و به همین خاطر این گزینه مدنظر نیست.
    نه دیگه برای X360 که امولاتوری ندیدم و فک نکنم به این راحتی ها بتونن درست کنن و فعلا تا همون Wii امولاتور هست
    در مورد PS Now مشکل بیشتر نت هست و اگه کسی این مشکل رو نداره می تونه بره
    مشکل اکانت وجود نداره مثلا اکانت سه ماهه میشه خرید و اونم مثلا شریکی با دو سه نفر پول می ذاری زیاد درنمیاد
    بعد توی این سه ماهه میشه بیشتر بازی های مهمشو رفت و کسی هم که میره فقط برای انحصاری ها میره
    ولی خب شما اگه خیلی RDR براتون مهمه Xbox One هم گزینه بدی نیست چون بازی های Xbox 360 رو هم پشتیبانی می کنه و همین RDR هم شماره یکش رو میشه رفت و خیلی هم گرون نیست
    البته این Xbox One هم خیلی ها به خاطر همین که انحصاری هاش برای پی سی میاد از خریدش منصرف میشن مگه اینکه طرف مثلا دست دوم و با قیمت ارزون بخره...

من تابستون 93 با حدو 1700 یه سیستم بستم با مشخصات زیر که تو زمان خودش یه سیستم تقریبا معمولی بود
    i3 4130

الان که دو سال گذشته بعضی بازی های جدید مثل Battlefield 1 رو که اصلا نمیتونم اجرا کنم بعضی هاشونم مثل Mafia III رو روی low با افت فریم بالا
    حالا اگه من همون زمان یه ps4 خریده بودم همه بازی های جدید رو با کیفیت متوسط و بدون افت فریم اجرا میکردم
    حالا بعضیا میان میگن لذت گرافیک ultra و یا فریم 60 یه چیز دیگس ولی خب این برا همون سال اول هست یکی دو سال که بگذره اون سیستم دیگه با افت فریمش اعصاب ادمو خرد میکنه
    تازه قدیما همه بازی های pc راحت یه هفته ای کرک میشدن ، الان که دیگه نصفشون به این راحتی ها کرک نمیشن و از این نظر هم برتری خاصی نداره
    البته کسی خرید کنسول رو نفی نمی کنه منم گفتم کسانی که عاشق کنسول بودن که مطمئنا اکثرشون همون اول نسل خریدن و من دوستانی دارم که با کنسول میرن و لذت میبرن ولی اینجا موضوع یه چیز دیگست و بحث طرفداری نیست
    ویژگی مثلا کنسول PS4 بازی های انحصاریشه و مثلا من یه زمانی بخوام بگیرم به خاطر همونه
    ولی بازی های مولتی پلتفرم شما هر جوری حساب کنید پی سی بهتره نه اینکه حتما یه پی سی خیلی قدرتمند
    من خودم چند ماه پیش یه کیس با قیمت نه چندان بالا گرفتم که الان از کنسول های فعلی بهتر بازی ها رو اجرا می کنه و در مورد بازی هم نامحدود بازی هست که حتی بازی های قدیمی هم با کیفیت بهتر از نسخه اصلی میشه رفت
    خیلی از بازی های جدید رو 1080 و 60 فریم اجرا می کنه و بعضی بازی ها شاید باید کمی تنظیمات رو تغییر بدم
    قرار نیست مثلا سیستمی داشته باشیم که بازی هایی مثل بتلفیلد و ویچر 3 رو در بالاترین تنظیمات و رزولوشن بشه رفت
    بعضی بازی ها مثل همین ویچر 3 حتی روی پایینترین تنظیمات تازه میشن در حد کنسول ولی با 60 فریم

یه نکته هم اینه همه سیستم رو با مانیتور حساب می کنن ولی خب مانیتور مثل تی وی جداست
    همین PS4 Pro هم اگه کسی می خواد 4k بتونه ببینه تی وی 4k خیلی گرونه هر چند اصلا توی این رزولوشن کنسولی نیست و برا پی سی هم سیستم قوی می خواد
    بعد در مورد کنسول هم اگه کسی می خواد تجربه بهتر داشته باشه به طور متوسط بعد سه سال باید کنسول دیگه ای بخره و بالاخره هزینه هست
    چون اون جا که بحث افت فریم و اینا به خصوص در بازی های مولتی پلفترم زیاده و الکی نمیان کنسول بین نسلی بدن
    یعنی خلاصه من نمیگم کسی کنسول نخره ولی این نکته هایی که گفتم هم هست و بحث هزینه باشه اینجوری نیست که گفت پی سی باید خیلی هزینه کرد و کنسول خیلی ارزونتره

تازه در مورد بازی اگه کسی پایرت نمی کنه و بازی اصلی میره روی پی سی وضع بهتره
    حتی بازی های جدید رو میشه با قیمت خوب توی استیم خرید و اگه یکی دو سال هم بازی منتشر شده باشه که دیگه توی همین تخفیف زمستونی تخفیف فوق العاده داره که حتی قیمت میشه اندازه همین قیمت بازی کرکی که توی ایران می فروشن!
    مثلا همین Batman Arkham Knight که آپدیتش هم جدیدا کرک شدن توی فروشگاه ها میدن 24 تومن ولی همین بازی توی تخفیفات فعلی استیم قیمتش به 6 دلار رسیده
    و کلا ده ها بازی دیگه که میشه مثال زد که توی هیچ استور دیگه ای همچین تخفیفایی ندارن

5. این کاربر از vahidgame بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

البته کسی خرید کنسول رو نفی نمی کنه منم گفتم کسانی که عاشق کنسول بودن که مطمئنا اکثرشون همون اول نسل خریدن و من دوستانی دارم که با کنسول میرن و لذت میبرن ولی اینجا موضوع یه چیز دیگست و بحث طرفداری نیست
    ویژگی مثلا کنسول PS4 بازی های انحصاریشه و مثلا من یه زمانی بخوام بگیرم به خاطر همونه
    ولی بازی های مولتی پلتفرم شما هر جوری حساب کنید پی سی بهتره نه اینکه حتما یه پی سی خیلی قدرتمند
    من خودم چند ماه پیش یه کیس با قیمت نه چندان بالا گرفتم که الان از کنسول های فعلی بهتر بازی ها رو اجرا می کنه و در مورد بازی هم نامحدود بازی هست که حتی بازی های قدیمی هم با کیفیت بهتر از نسخه اصلی میشه رفت
    خیلی از بازی های جدید رو 1080 و 60 فریم اجرا می کنه و بعضی بازی ها شاید باید کمی تنظیمات رو تغییر بدم
    قرار نیست مثلا سیستمی داشته باشیم که بازی هایی مثل بتلفیلد و ویچر 3 رو در بالاترین تنظیمات و رزولوشن بشه رفت
    بعضی بازی ها مثل همین ویچر 3 حتی روی پایینترین تنظیمات تازه میشن در حد کنسول ولی با 60 فریم

یه نکته هم اینه همه سیستم رو با مانیتور حساب می کنن ولی خب مانیتور مثل تی وی جداست
    همین PS4 Pro هم اگه کسی می خواد 4k بتونه ببینه تی وی 4k خیلی گرونه هر چند اصلا توی این رزولوشن کنسولی نیست و برا پی سی هم سیستم قوی می خواد
    بعد در مورد کنسول هم اگه کسی می خواد تجربه بهتر داشته باشه به طور متوسط بعد سه سال باید کنسول دیگه ای بخره و بالاخره هزینه هست
    چون اون جا که بحث افت فریم و اینا به خصوص در بازی های مولتی پلفترم زیاده و الکی نمیان کنسول بین نسلی بدن
    یعنی خلاصه من نمیگم کسی کنسول نخره ولی این نکته هایی که گفتم هم هست و بحث هزینه باشه اینجوری نیست که گفت پی سی باید خیلی هزینه کرد و کنسول خیلی ارزونتره

تازه در مورد بازی اگه کسی پایرت نمی کنه و بازی اصلی میره روی پی سی وضع بهتره
    حتی بازی های جدید رو میشه با قیمت خوب توی استیم خرید و اگه یکی دو سال هم بازی منتشر شده باشه که دیگه توی همین تخفیف زمستونی تخفیف فوق العاده داره که حتی قیمت میشه اندازه همین قیمت بازی کرکی که توی ایران می فروشن!
    مثلا همین Batman Arkham Knight که آپدیتش هم جدیدا کرک شدن توی فروشگاه ها میدن 24 تومن ولی همین بازی توی تخفیفات فعلی استیم قیمتش به 6 دلار رسیده
    و کلا ده ها بازی دیگه که میشه مثال زد که توی هیچ استور دیگه ای همچین تخفیفایی ندارن
    من اون قیمتی که گفتم فقط کیس بود - مانیتور رو اصلا حساب نکردم !
    در مورد سال هم والا ps4 سال 2014 تا اونجایی که میدونم اومد چند روز دیگه هم 2017 میشه و به نظرم تا یک سال بعد 2017 هم هنوز بهترین کنسوله تا حالا ps5 یا کنسول نسل بعد بیاد ، پس هر جور حساب کنیم بازم عمر یه کنسول برای اجرا بازی های روز بیشتره
    در مورد هزینه هم والا من با یه مثال کاملا مشخص توضیح دادم
    من خودم هم الان pc دارم ولی تجربه شخصی خودمو گفتم ، حالا هر کسی بازم خودش باید تصمیم بگیره

حـــــرفـه ای mjorh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

i3 4130

خب شما دقت لازم رو نداشتید موقع خرید سیستم، کارت گرافیکی که گرفتید در زمان خودش هم ضعیف بوده، چه برسه الان.

و با تمام احترام، حرف شما صحت نداره،

بنچمارک خدمت شما :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اون وقت میگید "اصلا" نمیتونم اجرا کنم؟ این ویدیو برای نسخه بتا که بازی هنوز آپتمایز هم نشده هست و رو تنظیمات متوسط بازی نزدیک 60 فریم میده (تنظیمات خود پلی 4 هم همینه) ، اون وقت شما میگید اصلا نمیتونید اجرا کنید ...

واقعیت اونی که شما گفتید نیست، لطفا بدون آگاهی صحبت نکنید و اطلاعات غلط پخش نکنید، واقعیت اینِ که پی سی درحال حاضر از کنسول ها هم به صرفه تر و هم با کیفیت تر هست، بنده خودم 5 سال پیش سیستم عوض کردم، تا الان فقط ی کارت گرافیک تغییر دادم، کارت گرافیگ قبلیم از خود پلی 4 هم قوی تر بود ولی خب میخواسم کیفیت بهتری داشته باشم، و همین کارت جدیدم (970) تا 3 و 4 سال آینده بهتر از کنسول ها ج میده، درواقع سیستم بنده 8 سال میره (کارت گرافیک 5 سال) ، نه هزینه آنلاین میدم (60 دلار!) ، هزینه بازی های اصل هم ارزون تر هستن ...و کرک هم ک هست، حالا اینو حساب نمیکنم. درست شاید اول موقع خرید پی سی پول بیشتری بطلبه ولی در بلند مدت هم با کیفیت تر و هم مقرون به صرفه تر از کنسول هاست.

8. 2 کاربر از mjorh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

خب شما دقت لازم رو نداشتید موقع خرید سیستم، کارت گرافیکی که گرفتید در زمان خودش هم ضعیف بوده، چه برسه الان.

بنچمارک خدمت شما :

اون وقت میگید "اصلا" نمیتونم اجرا کنم؟ این ویدیو برای نسخه بتا که بازی هنوز آپتمایز هم نشده هست و رو تنظیمات متوسط بازی نزدیک 60 فریم میده (تنظیمات خود پلی 4 هم همینه) ، اون وقت شما میگید اصلا نمیتونید اجرا کنید ...

واقعیت اونی که شما گفتید نیست، لطفا بدون آگاهی صحبت نکنید و اطلاعات غلط پخش نکنید، واقعیت اینِ که پی سی درحال حاضر از کنسول ها هم به صرفه تر و هم با کیفیت تر هست، بنده خودم 5 سال پیش سیستم عوض کردم، تا الان فقط ی کارت گرافیک تغییر دادم، کارت گرافیگ قبلیم از خود پلی 4 هم قوی تر بود ولی خب میخواسم کیفیت بهتری داشته باشم، و همین کارت جدیدم (970) تا 3 و 4 سال آینده بهتر از کنسول ها ج میده، درواقع سیستم بنده 8 سال میره (کارت گرافیک 5 سال) ، نه هزینه آنلاین میدم (60 دلار!) ، هزینه بازی های اصل هم ارزون تر هستن ...و کرک هم ک هست، حالا اینو حساب نمیکنم. درست شاید اول موقع خرید پی سی پول بیشتری بطلبه ولی در بلند مدت هم با کیفیت تر و هم مقرون به صرفه تر از کنسول هاست.
    دوست عزیز چرا اینقدر اعصابت خرده !
    من نظر خودم رو گفتم و خیلی ها نظر من رو دارن
    برای بازی کنسول خیلی بهتره
    در مورد اون بازی هم من فقط یه مثال زدم
    خیلی بازی های جدید اومدن که من فقط میتونم با فریم پایین بازیشون کنم یا اصلا اجرا نکنم ولی ps4 با سخت افزار مشابه سیستم من راحت بدون لگ اجرا میکنه
    حالا هر کسی دوس داره میتونه بره pc بخره برا بازی دعوا که نداریم !

10. این کاربر از MOHAMMAD2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Gregar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    The North

پيش فرض

هر وقت تریلرها و گیم پلیهای بازیهای انحصاری رو میدیدم (اونم HD) هوس ps4 میکردم .
    به همه لحاظ بازی های خوبی به نظر میرسید . گرافیک هنری و گیم پلی و ...
    تا اینکه همینطوری واسه کاری پام به یه گیم سنتر باز شد و همون نگاه اول دیدم عجیبه . هیچ بازی ای توی پلی استیشن anti-aliasing نداشت یا خیلی پایین بود در حد شاید 2x . اونم روی تلویزیون Full HD نه 4k .

دیگه اونجا کلا قید ps4 رو زدم . اصلا بازی بدون anti-aliasing قابل تحمل نیست واسم

هر چند بعدا یکی ادعا کرد که با اپدیت دستگاه و بازی این مسئله رفع میشه ولی در هر حال اونجا به قدرت pc پی بردم . واقعا واسم سوال بود که چطوری بازی هایی مثل uncharted 4 و ... رو روی این کنسولهای چند سال گذشته با 60 فریم میارن .

12. 2 کاربر از Gregar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Moderator vahidgame's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من اون قیمتی که گفتم فقط کیس بود - مانیتور رو اصلا حساب نکردم !
    در مورد سال هم والا ps4 سال 2014 تا اونجایی که میدونم اومد چند روز دیگه هم 2017 میشه و به نظرم تا یک سال بعد 2017 هم هنوز بهترین کنسوله تا حالا ps5 یا کنسول نسل بعد بیاد ، پس هر جور حساب کنیم بازم عمر یه کنسول برای اجرا بازی های روز بیشتره
    در مورد هزینه هم والا من با یه مثال کاملا مشخص توضیح دادم
    من خودم هم الان pc دارم ولی تجربه شخصی خودمو گفتم ، حالا هر کسی بازم خودش باید تصمیم بگیره
    خب همون اواخر 2013 که این کنسول ها اومدن قیمتشون توی ایران چند بودن؟
    من که یادمه PS4 حدود 2 تومن و Xbox One هم تخیلی بالا بود!
    بعد مطمئنا اون موقع هم با 2 تومن یا یکمی بیشتر میشد یه کیس عالی بست
    بستگی داره چه جوری هم خرید کنیم که مثلا من خودم از جاهای ارزون خریدم و بعضی هاش هم با تخفیف به خاطر همین برام کاملا مقرون به صرفه بود
    خلاصه حرف اینه اگه دلار گرونه فرقی نداره همه چی گرونه و از نظر قیمت کنسول برتری خاصی نداره
    الانم بعضی جاها یه مدت PS4 ارزون می دادن به خاطر این بود که Pro اومده بود و می خواستن سریع رد کنن ولی باز گرون شده

بعد چه جوری تا 2017 این کنسول جواب داده و عمر اون از پی سی بیشتره؟ خب اگه اینجوری بود لزومی داشت PS4 Pro بعد سه سال از انتشار کنسول بدن؟!
    حالا باز یه نفر همون اوایل خریده براش یکمی کار کرده ولی الان کسی PS4 بخره دلیلش این نیست که بازی های روز رو بره و کلا به روز باشه
    در شرایط فعلی کسی مدل معمولی اونو بخره شاید دلیلش چند تا بازی خاص انحصاری باشه و مثلا کنسول رو دست دوم بخره و بعدا نسل تموم شد بفروشه
    ولی اینکه بازی های روز رو کیفیت خیلی خوب اجرا کنه و بخواد حرفه ای بازی کنه گزینه بهتر پی سی هست
    می تونه اون فرد مثلا در کنار پی سی یه کنسول هم برای انحصاری خیلی خوبش داشته باشه وگرنه پی سی با همون قیمت بازدهی بالاتری داره و اگه اون فرد در حد مثلا 100 دلار هم بیشتر خرج کنه دیگه یه سیستم خوب می تونه ببنده

هر وقت تریلرها و گیم پلیهای بازیهای انحصاری رو میدیدم (اونم HD) هوس ps4 میکردم .
    به همه لحاظ بازی های خوبی به نظر میرسید . گرافیک هنری و گیم پلی و ...
    تا اینکه همینطوری واسه کاری پام به یه گیم سنتر باز شد و همون نگاه اول دیدم عجیبه . هیچ بازی ای توی پلی استیشن anti-aliasing نداشت یا خیلی پایین بود در حد شاید 2x . اونم روی تلویزیون Full HD نه 4k .

دیگه اونجا کلا قید ps4 رو زدم . اصلا بازی بدون anti-aliasing قابل تحمل نیست واسم

هر چند بعدا یکی ادعا کرد که با اپدیت دستگاه و بازی این مسئله رفع میشه ولی در هر حال اونجا به قدرت pc پی بردم . واقعا واسم سوال بود که چطوری بازی هایی مثل uncharted 4 و ... رو روی این کنسولهای چند سال گذشته با 60 فریم میارن .
    در مورد 60 فریم که خیلی بازی ها 60 فریم نیستن و روی 30 قفلن
    ولی کنسول روی انحصاری ها سعی می کنن خوب کار کنن و بازی هم بهینه تر باشه
    نسل های قبلی میشد یه کنسول گرفت و بازی های مولتی پلتفرم رو رفت ولی الان زیاد اونجوری نیست (هر چند نسل قبلی هم از 2010 به بعد دیگه این وضعیت نبود)
    یعنی اول نسل که هی بحث 1080p بود و بعضی بازی ها شاید روی اون هم اجرا نمی شدن بعدش هم بحث فریم
    الان براساس وضعیت یه PS4 یا کنسول سوییچ نینتندو که بعدا میاد برا انحصاری ها یه نفر داشته باشه خیلی خوبه و واقعا انحصاری های خاصی دارن
    ولی برای مولتی پلتفرم ها و یه سری ویژگی ها مطمئنا پی سی لازمه و اینکه دیگه Xbox One هم انگار توی پی سی موجوده و همون طور که گفتم لایبرری پی سی خیلی بزرگه
    من خودم نسل قبلی یه مدتی رو Xbox 360 داشتم و بازی های خوبی داشت ولی الان رایگان هم Xbox One بهم بدن فایده ای برام نداره
    هم تقریبا همه بازی هاش روی پی سی موجوده هم اینکه میشه دسته اونو خرید و راحت به پی سی وصل کرد و حتی دسته PS4 هم الان استیم جدیدا کامل ساپورت می کنه

14. 2 کاربر از vahidgame بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای mjorh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

دوست عزیز چرا اینقدر اعصابت خرده !
    من نظر خودم رو گفتم و خیلی ها نظر من رو دارن
    برای بازی کنسول خیلی بهتره
    در مورد اون بازی هم من فقط یه مثال زدم
    خیلی بازی های جدید اومدن که من فقط میتونم با فریم پایین بازیشون کنم یا اصلا اجرا نکنم ولی ps4 با سخت افزار مشابه سیستم من راحت بدون لگ اجرا میکنه
    حالا هر کسی دوس داره میتونه بره pc بخره برا بازی دعوا که نداریم !
    چجوری به این نتیجه رسیدین که من عصبانیم؟ حتما نظرات رو با صدای بالا میخونید

مغلطه نکنید، "خیلی ها" ، کدوم خیلی ها؟

نظرتون غلطه، شواهد و مدارک نشون میدن که نظرتون غلطه (یک نمونه دادم، دیجیتال فوندری هم کلی مقاله داره )، پس بهتره به جای این که مغلطه کنیم و روی ناآگاهی خودمون پافشاری کنیم، کمی بریم تحقیق کنیم تا اظهارنظر غلط و بدون هیچ سندیتی مطرح نکنیم.

موفق باشید.

16. این کاربر از mjorh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال neon_91's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری

پيش فرض

بنچمارک خدمت شما :

بگذارید من تجربه ام رو در مورد پی سی که تنها و اولین و آخرین پلتفرم من بوده بیان کنم.تعویض پی سی من به تاریخ عضویت من در این فروم برمیگردهحالا با همون پی سی دارم بازی فال4 رو با تنظیمات صفر اجرا می کنم یعنی همه چیز رو آف است.بازی جی تی ای 5 رو هم رو متوسط به پایین اجرا کردم که به نظر من قابل قبول است بهرحال.حالا با این شرایط من باید طرفدار پی سی باشم ولی اینطوری نیست.دلیلشم این است موقعی که من سیستم می خرم انتظار دارم بازی ها رو اون با کیفیت بالا در زمان 2 سال اجرا بشه که حتی نصف زمان عمر یک کنسول تا کنسول بعدی نمیشه.موقعی که سیستم خریدم که اون موقع هم جز گرون ترین ها بود 1.5 تومن اون زمان که تازه دلارم 1100 بود.اولین اتقاق این بود جی تی ای 4 رو بالاترین اجرا نمیشد.خب حالا پورتش ضعیف بود ولی بازی مافیا 2 هم فریم که میگرفتم بعضی وقتا زیر 30 میومد و مجبور می شدم بعضی تنظیماتو کم کنم.اینجوری که جلو رفتم دیگه بازی هارو عادت کرده بودم رو تنظیمات بالا اجرا نکنم مثل فارکرای 3 بعضی بازی ها هم طرفش نرفتم.مشکل این است که بازی ها مثل سرعت نور پیشرفت می کنند و سیستم هاهم اگر بخوان از گرافیک بالایی که بازی ها برای پی سی ارائه می کنند بهره مند بشند باید ارتقا پیدا کنند.حالا ماهایی که میبینیم بازی ها چه شکوه و گرافیکی روی پی سی دارند ولی نمی تونیم با این کیفیت اجراش کنیم یه جورایی سرخورده میشیم و فکر می کنیم سیستم دیگه از مد افتاده حالا مشکلات لگ و فریز رو نمی گم .در حالی که برای کنسول اینطوری نیست و شما با این مسائل درگیر نیستی و دیگه گرافیک بازی روی کنسول مشخص است و شما میدونی که حداکثر همین گرافیک است بازی.اون کارت گرافیکی که شما میگید قیمتش از یه کنسول بیشتر است یعنی از کامپیوتر فقط قیمت کارت گرافیکش از کل کنسول بازی بالاتر است حالا سایر قطعاتش به کنار و خب باید هم بتونه کارایی بالایی باشه.ولی با این وجود زیاد به این مساله مطمئن نباشید و شاید همین 1 سال بعد بازی هارو با اون کیفیت مدنظر نتونید بازی کنید.حالا شاید بگید بازهم کیفیتش از کنسول بیشتره ولی با این وجود بازهم برای رسیدن کیفیت موردنظرتون میرید عوضش می کنید همون کاری که برای کارت گرافیک قبلیتون هم کردید.درضمن کامپیوتر فقط کارت گرافیک نیست درسته واسه بازی مهمترین است ولی رم و سی پی یو هم هست الان بازی های جدید رو ببینید چقدر رم می خواند حتی بعضی وقتا میبینی باید پاور رو هم عوض کنی و قضیه با یه کارت گرافیک حل نشه.من متعصب کنسول نیستم و اتفاقا فقط روی پی سی بازی کردم ولی دیگه خسته شدم سیستم مورد نیاز بازی هارو چک کنم ببینم چقدر بالاست و هربازی رو با ترس اینکه لگ و فریز داشته باشه بازی کنم.با این وجود اگر پول دستم بیاد بعید نیست پی سی بخرم ولی خب باید پول زیادی باشه و 2 3 تومن نمی تونه جوابگو باشه چون اینبار به 1 سال هم نمیرسه که از مد میفته

18. این کاربر از neon_91 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •