تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 51 از 428 اولاول ... 4147484950515253545561101151 ... آخرآخر
نمايش نتايج 501 به 510 از 4277

نام تاپيک: [پشتیبانی] موتور .::UDK Unreal Engine III ::. / آنریل انجین

کاربر فعال انجمن ساخت و توسعه بازی Prince_ of _Persia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نمی دونم اینو به این خاطر مطرح کردی که برخی از موتورها مثل Unity فریم ریت خیلی پایینی دارن و مجبورن از هر راهی برای بهتر کردنش استفاده کنن. ولی نگران نباش، این قدر موتور رندرر آنریل به خاطر Unreal Gemini خوب اوپتیمایز شده، که فریم ریت عالیه و نیازی به ضعیف کردن گرافیک بازی نیست. تا بعد.
    با این حرف مخالفم . یونیتی فریم ریت پایینی نداره و در صحنه های ساده و متوسط برای من فریمی در 5000 تا 6000 داره . فقط مشکلی که هست اینه که بعضی کاربران می یان سایه های ریل تایم رو روشن می کنند و با افت فریم شدیدی مواجه می شوند که این به این خاطر هست که از کار سایه سر در نمی یارند و نمی دونند که سایه ریل تایم چه حجم سنگینی از محاسبات رو روی دوش سیستم می اندازه و این مشکل انجین نیست البته مطمئنا از آنریل ضعیفتر هست ولی فریم ریت خوبی داره.

پروفشنال tovamohammad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

با این حرف مخالفم . یونیتی فریم ریت پایینی نداره و در صحنه های ساده و متوسط برای من فریمی در 5000 تا 6000 داره . فقط مشکلی که هست اینه که بعضی کاربران می یان سایه های ریل تایم رو روشن می کنند و با افت فریم شدیدی مواجه می شوند که این به این خاطر هست که از کار سایه سر در نمی یارند و نمی دونند که سایه ریل تایم چه حجم سنگینی از محاسبات رو روی دوش سیستم می اندازه و این مشکل انجین نیست البته مطمئنا از آنریل ضعیفتر هست ولی فریم ریت خوبی داره.
    جالبه نمی دونستم. از اونجا که با سیستم سایه ی آنریل مشکلی نداشتم، فکر نمی کردم اونجا همچین مشکلی باشه.

البته چیزی که من گفتم به خاطر عدم وجود Occlusion توی Unity هست که باعث میشه کل یه قسمت مرحله حتی اگه پشت یه دیوار هست رندر بشه. این رو تا جایی که من دونم نمیشه حل کرد. تنها راه حل این مشکل اضافه کردن این ویژگی به موتوره، که اونم فکر می کنم قراره توی نسخه ی بعدی اضافه بشه. درسنه؟

ه هر حال ممنون.
    Last edited by tovamohammad; 18-04-2010 at 16:21.

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

نینجا جان سلام

شما اون مسئله ای که می خواستی پلیر بدون اسلحه بازی رو شروع کنه رو هنوز داری یا مشکل حل شد؟ آخه یه راه دیگه غیر اون دو تا که گفته بودم برات پیدا کردم که معایب اونا رو نداره. خبرم کن. فعلا.
    Last edited by tovamohammad; 18-04-2010 at 18:44.

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

سلام
    این شات مال همین مجانیست !؟
    منم میخوام !!
    فایله EXE بهت میده یا داستانه (خروجیش)
    خودش رو چه طور یاد گرفتی
    وقت کردی لینک های خود برناه و آموزشیش رو برام بزار
    ممنون
    سلام دوست عزیز

بر خلاف موتور هایی مثل CryEngine ، این Epic بین موتور رایگان و موتور لایسنسش تفاوتی قائل نمی شه. بله UT3 و UDK از لحاظ قدرت تفاوتی ندارن، و شما اگه تخصص و نیروی انسانیشو داشته باشی می تونی Gears Of War 3 هم طراحی کنی. حتی جالبه بهت بگم که UDK یه سری امکانات جدید داره که هنوز به بیلد اصلی UT3 اضافه نشده، یعنی یه ذره قوی تر هم هست.

فایل Exe هم باید چیکار کنم که شما باور کنی؟ می گم همین دیروز یکی گرفتم ازش. فایلش 120 مگه، اگه نه آپش می کردم خودت ببینی.

لینکم مشکل نداره، فقط شما اول بگو خط خوب داری برای دانلود یا لینکه یه فروشگاه بهت بدم.

تا بعد.

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

حتی جالبه بهت بگم که UDK یه سری امکانات جدید داره که هنوز به بیلد اصلی UT3 اضافه نشده، یعنی یه ذره قوی تر هم هست.
    راجع به اونکه گفتم یه سری چیزاش از بیلد اصلی بالاتره، چند مورد هست که کار کنی می بینی، ولی به عنوان یه نمونه، به فرم های کوچیکتر توی عکسای زیر نگاه کن:

Generic Browser
    فرمی هست داخل UT3 که برای پیمایش و انتخاب Content ها (صدا، تکسچر، مش، فیزیک است، متریال، لایت مپ، و...)به کار میره:

Content Browser
    همون کار Generic Browser رو داخل UDK انجام میده. همون طور که می بینی هم قیافش دیگه ملال آور نیست و هم مهمتر اینکه امکانات بیشتری داره، از جمله سرچ خیلی قوی تر از UT3:

اگه مسئله ای بود بگو. تا بعد.
    Last edited by tovamohammad; 22-05-2010 at 04:28.

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

با سلام به همه...
    دو تا سوال دارم:
    1)- چطوری میشه مدل طراحی شده در 3dsmax رو توی UDK وارد کرد.
    2)- Script نویسی برای UDK کجا صورت میگیره (در چه محیطی؟)
    ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه...
    سلام دوست عزیز

نمی دونم چرا تا یک ساعت پیش هم این پست نبود، ولی الان یهو دیدم قبل پستای من اومده. عجیبه.

1. نکته که زیاد داره این قضیه ولی به طور کلی می تونی این کار رو بکنی: مدلت رو با فرمت ASE یا FBX ویا با پلاگین ActorX که داخل شاخه های UDK هست اکسپورت کنی، که البته من به شما همون ASE رو پیشنهاد می کنم. تکسچر ها رو هم که یه جایی مثلا فتوشاپ درست می کنی، باید TGA اکسپورت کنی. تا اینجا حله؟

بعد باید بیای داخل UDK ، توی قسمت Content Browser ، یه دکمه ی ایمپورت پایین سمت چپ هست. اونو بزن و اول مدلت رو ایمپورت کن. تو این زمان یه صفحه باز می شه که یه سری تنظیمات داره، فعلا کاری به بقیه نداشته باش، فقط یه اسم برای Package و یه اسم هم برای مدلت انتخاب کن و Ok رو بزن. بعد عکسات رو ایمپورت کن. فقط حواست باشه باید ابعاد عکسهات توانی از 2 باشه، مثلا 1024x1024 یا 512x256 . اگه هم می خوای نرمال مپ ایمپورت کنی، حتما حواست باشه توی تنظیمات، گزینه ی Compression Settings رو روی حالت TC_NormalMap بذاری. بعد باید از روی تکسچر هات یه متریال برای مدل بسازی که کاری نداره.

حالا دو قسمت کوچولوی دیگه مونده قبل اینکه از مدلت استفاده کنی. برای اینکار روی مدلت داخل پکیجی که درست کردی دابل کلیک کن تا صفحه ی Static Mesh Editor باز بشه. توی قسمت تنظیمات این گزینه رو پیدا کن:
    LODInfo -> [0] -> Elements -> [0] -> Material

حالا همین طور که مدلت بازه برو داخل پکیجت توی Content Browser و روی متریالی که ساختی کلیک کن. برگرد داخل Static Mesh Editor و اون فلش سبز رنگ رو کنار گزینه ی Material بزن. اگه همه جا رو درست اومده باشی، الان متریالت میافته روی مدل.

این مورد که می گم همیشه نیاز نیست ولی چون نمی دونی کی لازمه و کی نه، شما همیشه انجامش بده. توی همین صفحه ای که بازه اول دکمه ی پنجم از Toolbar رو بزن و بعد از منوی Collision گزینه ی Auto Convex Collision رو انتخاب کن. یه پنل با 3 تا اسکرول باز میشه. اسکرول ها رو تغییر بده و Apply رو بزن. این کار رو اینقدر ادامه بده تا یه مدل ساده از مدلت در بیاد. فقط حواست باشه هرچی اسکرول ها به راست نزدیکتر بشه پردازش مدلت سنگین تر میشه. این Collision برای فیزیک مدلته و اگه نسازیش کوچیکترین مشکلی که پیش میاد اینه که دوربین و کاربر از داخل مدلت رد می شن.

الان به نظرت میاد که اوه اوه چقده کار باید انجام بدم واسه یه ایمپورت ولی چند بار که این کار رو کردی، می بینی اونقد راهم زمان بر و سخت نیس و می شه تو 4-3 دقیقه همه اینارو انجام داد.

2. زبون اصلی توی آنریل Unreal Script هست که فایل هاش تکسته و با هر ادیتور تکستی می تونی کد نویسی کنی. البته 8-7 تا ادیتور هم برای Unreal Script هست ولی من توصیه می کنم اگه کارات سادس از ++Notepad استفاده کنی. اگه خواستی با اون کار کنی باید از سایت خود ++Notepad پلاگین زبون Unreal Script رو بگیری. اگه هم کارت پیچیده تره و یه چیز حرفه ای تر می خوای، باید بری nFringe رو بگیری. یه چنتا مزیت داره از جمله اینکه اجازه می ده توی Visual Studio (که حتما می دونی بزرگترین IDE موجوده) Unreal Script کار کنی.

البته فکر نمی کنم الان نیازی به کد نویسی داشته باشی. چون اینجا یه چیزی داره که اکثر موتور ها نداره: Unreal Kismet . این یه نرم افزاره برای Visual Scripting ، یا اسکریپت نویسی بصری. اینجا می تونی بدون کد نویسی قسمت اعظم طراحی مرحله، گیم پلی و هوش مصنوعی بازیتو انجام بدی بدون یه خط کد نویسی.

اگه باز مشکلی بود بگو. فعلا بای.
    Last edited by tovamohammad; 18-04-2010 at 21:55.

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

من خودم با ایمپورت مدل مشکل دارم هر کی تا حالا مدل ایمپورت کرده راهنمای کاملش رو بگه ، من خودم هرچی تلاش می کنم اخرش انجین قفل میکنه. یعنی dont send میده.
    سلام دوست عزیز

من با ایمپورت مدل مشکلی نداشتم ولی قبل اینکه راهشو بهت بگم این کار رو بکن، چون میگی پیغام Dont Sent می ده، احتمالش زیاده از این باشه:

دوستان یه لطفی بکنن همگی این چند خط رو بخونن چون مشکل متعارفیه و تا حالا خیلی ها پرسیدن:

هر زمانی که یه مشکلی از طرف خود UDK براتون پیش میاد، مخصوصا اگه پیغام Send / Dont Send دیدن. این کار رو انجام بدین:

برین توی شاخه ی UDK و مسیر زیر رو برین:
    C:\UDK\UDK-xxxx-xx\UTGame\Config

اول یه بکاپ از شاخه ی Config بگیرین که ضرر نداره. حالا همه ی فایل های داخل این شاخه که با UT شروع می شن رو پاک کنین. فقط اونایی که با UT شروع می شن رو. نگران چیزی هم نباشین، به محض اینکه UDK رو باز کنین هر کدوم از این فایلا رو که نیاز داشته باشه، دوباره می سازه.

البته من نمی گم هر مشکلی پیش اومد با اینکار حل میشه، مسئله های دیگه ای هم در بین هست. ولی این کار تو بیش از 80 درصد مواقع مشکل رو حل می کنه.

جناب بسیج شما هم این کار رو بکن اگه مشکلت حل نشد بگو. تا بعد.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

اقا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این جوابی که باسه این اقا دادی درسته ولی جواب مشکل منا ندادی ، من وقتی می خواه ایمپورت کنم انجین قبل می کنه . تا حالا کی خودش مودل ایمپورت کرده. لطفا بهم بگه.
    در ضمن من نمی دونم چه کسانی تو این سایت اطلاعاتشون خوبه ، لطفا معرفی کنید ، پیام خصوصی بگید . در ضمن کدومتو تا حالا این دو جلد کتاب انرل رو خونده؟

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

اقا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این جوابی که باسه این اقا دادی درسته ولی جواب مشکل منا ندادی ، من وقتی می خواه ایمپورت کنم انجین قبل می کنه . تا حالا کی خودش مودل ایمپورت کرده. لطفا بهم بگه.
    در ضمن من نمی دونم چه کسانی تو این سایت اطلاعاتشون خوبه ، لطفا معرفی کنید ، پیام خصوصی بگید . در ضمن کدومتو تا حالا این دو جلد کتاب انرل رو خونده؟
    جواب شما رو که دقیقا تو پست بعدیش دادم.، قرار شد بگی با اون کار مشکلت Send / Dont Send شما حل می شه یا نه.
    خب مثلا من ایمپورت کردم، حالا مشکلت با ایمپورت چیه؟

ما اینجا استاد زیاد داریم، شما همینجا که مسائلتو بگی، هم جواب می گیری و هم به درد بقیه می خوره.

اگه منظورت کتابای Mastering Unreal Technology از 3DBuzz هست که من کامل نخوندم، فکر نمی کنم هیچ وقتم بخونم، فقط هر زمان یه قسمتی رو اطلاعات می خوام می رم اون تیکه رو می خونم.

راستی انگار شما قبلا تو کار ترجمه این کتاب بودی، درسته؟ به کجا رسید کار؟

مسئله ای بود بپرس. فعلا.
    Last edited by tovamohammad; 19-04-2010 at 18:45.

10. این کاربر از tovamohammad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

ترجمه کتاب داره کامل می شه و تا چندین روز دیگه هم 100 صفحه اول که کار تایپشون داره تمام میشه را می زاریم.
    مشکل من همون بود که گفتم هر چی می خواهم درخت بازیم رو ایمپورت کنم موقع ایمپورت برنامه قفل می کنه یعنی dont send می ده.
    بله جواب داده خواهد شد ، بعدشم من کی گفتم که شما ها جواب ندید ، گفتم که یک تالار باسه خودتون راه ندازین که اینجوری یکی اومد تو سایتتون پشیمون نسه چون باید اول 50 صفحه رو بگرده اگه نبود بعد بیاد و بگه. بعدم استادایی که تو این زمینه اینجا هستا بگین می خواهم باشون صحبت کنم .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •