تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 52 از 146 اولاول ... 24248495051525354555662102 ... آخرآخر
نمايش نتايج 511 به 520 از 1452

نام تاپيک: راهنمای خرید ابزارهای نجومی: تلسکوپ, دوربین دوچشمی و ...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

تلسکوپم شکستیه
    عدسی هاش
    f=12mm
    f=6mm100x
    f=4mm

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    شیراز

14 درخواست راهنمایی برای کار با تلسکوپ شکستی

منیه تلسکوپ شکستی دارم وکار باهاش رو بلد نیستم(رصد ماه وسیارات)اگه میشه به من کمک کنید اگه لازم هست چیزی بخرم هم به من بگبن

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گرامی :
    اورانوس و نپتون رو با چشم غیر مسلح نمیشه دید. با تلسکوپ دیده میشن. نپتون توی تلسکوپ های آماتوری یک نقطه است . شبیه ستاره. اورانوس به شکل قرص دیده میشه. چیزی از سطحش هرگز. حلقه زحل رو میبینید با شکاف کاسینی. با 7 - 8 تا قمر. دو تا نوار سطح مشتری رو میبینید و احتمالا لکه سرخ و چهار تا قمر. به سختی در شرایط مناسب کلاهک های قطبی مریخ رو میبینید . از زهره و عطارد هلال هاشون رو میبینید. همین.
    هر چهار تا پیشنهاد مناسبن ....
    با تشكر بسيار زياد. اين توضيح تون كامل و راضی كننده بود. من يكی از انتخابهامو حذف كردم و حالا سه تا انتخاب دارم :
    1- شکستی آپوکروماتیک ٦٦ میلی‌متری William Optics - ZenithStar 66 SD Apo & Petzval ED
    2- شكستي آپوکروماتیک دابلت مگرز ٧٢ میلی‌متری MEGREZ 72 Apo Doblet WO - William Optics
    3- 80 ميليمتری شكستی اوريون با پايه سمت-ارتفاعي VersaGo مدل 80ST - #24680

ولی سه تا سوال ديگه : 1- نظرتون چيه كه اصلا پايه نخرم... آيا بدون پايه نميتونم استفاده كنم؟ و يا نميتونم خودم يه پايه براش بسازم و نصب كنم؟ ..... 2- با توجه به اينكه شما گفتين :
    ماه در همه تلسکوپ های متداول با جزئیات عالی و کامل دیده میشه. برای توانایی تلسکوپ بهتره ماه رو مثال نزنیم.

يه فكر ديگه هم به ذهنم افتاد و اون اينكه اگه بخوام شرط 1 را حذف كنم ، چه نيازی دارم كه پول زيادی بپردازم؟!! آيا در اينصورت اينو بخرم خوب نيست؟ :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    3- توضيحاتتون در مورد چگونگي ديدن سيارات - كه يك به يك گفتين - خوب بود. لطفا در مورد ديدن طبيعت (زمين) هم توضيح بيشتري بدين.

يادآور مي شوم كه شروط من اينها بود و من شرط اول را حذف كردم :

نقل قول از خودم :
    با سلام.....
    من تلسكوپي ميخوام بخرم با شرايط زير :
    1- حذف شزط اول.
    2- ماه و اجرام مصنوعي (مثل ماهواره ها ، ايستگاه فضايي ، تلسكوپ هابل و غيره) را خيلي واضح باهاش ببينم.
    3- دورترين فواصل بر روي سطح زمين را بتونم ببينم (مناسب براي ديدن اجسام ريز و يا پرندگان كوچك از فواصل دور).
    4- حداكثر قيمت آن 600 هزار تومان باشه. (اگه با اينقدر پول نميشه محتاطانه بريد بالاتر!!! چون پول ندارم ... و يا شرط 1 «ديدن تمام سيارات با وضوح خوب» را ناديده بگيريد)
    5- نيازي به مشاهده اعماق بيشتر آسمان (مثل سحابيهاي دور دست) ندارم.

دارم براي خريد تلسكوپ مورد نظرم نزديك و نزديك تر ميشم. متشكرم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

بابک عزیز
    با توجه به آشنایی که شما با دست اندر کارات فروشگاه آسمان شب دارید یک خواهشی داشتم:
    من از روی سایت اوریون نگاه کردم 3 آیتم 890 میلیمتری داره ، سوا من اینکه که 80 میلیمتری اوریون که آسمان شب می فروشه کدام یک از این آیتم های سایت اصلی است؟ و آیا متعلقاتی که در سایت اوریون با اون تلسکوپ را می فروشند همون را اینجا آسمان شب می فروشه/ یا اینکخ چیزی ازش کم می کنه؟

آدرس دو آیتم 80 میلیمتری در سایت اصلی اوریون:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    کد:
    آدرس آیتم ارایه شده توسط فروشگاه آسمان شب:
    کد:

حـــــرفـه ای Babak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عزیز
    بدون پایه دوربین دوچشمی های متوسط هم کاراییشون رو از دست میدن. در مورد تلسکوپ حتی یک پایه کمی لرزان هم به معنی شکست شماست. اصلا برای پایه کم نزارید. بهترین تلسکوپ با یک پایه بد واقعا میشه زباله.
    برای کار شما پایه مناسب سمت ارتفاعی هست. پایه های استوایی مناسب کار شما نیستن.

شما به ازای هر سانتیمتر قطر شیئی میتونید نهایتا 20 برابر بزرگنمایی داشته باشید ( البته به شرط داشتن چشمی های مناسب) یعنی هر چه شیئی تون بزرگتر باشه بزرگنماییتون بالاتره.

نظر من اینه که از آکروماتیک ها استفاده کنید و سمت آپوکروماتیک ها نرید. کیفیت آپو ها بهتره اما توی مصرف شما چندان اهمیت نداره . جدا از اینکه قیمتشون بالاتره. به نظر من آکروماتیک ها کاملا جواب گو هستند.

شما بخاطر اینکه قصد دارید برای دیدن مناظر هم از دستگاهتون استفاده کنید بهتره لوله کوتاه بگیرید ( فاصله کانونی کوتاه) تا میدان دیدتون بیشتر باشه.

در هر صورت برای رسیدن به حد نهایی بزرگ نمایی باید یکی دو تا چشمی اضافه هم بخرید . 50 تا 100 تومن هزینه اینهاست.

کد:
    این رو پایه سمت ارتفاعی پیشنهاد منه.
    باز انتخاب با خودتونه.

این جا رو هم ببینید. اینها دوربین های فایند برد ( جستجو گر پرنده) هستن. البته اصلا مناسب نجوم نیستن
    کد:
    Last edited by Babak; 18-08-2009 at 20:29.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام و باز هم ممنونم Babak عزيز .
    تا حالا چند چيز رو مطمئنم و اون اينكه بايد شكستي بخرم از نوع آكروماتيك و پايه سمت - ارتفاعي و غيره. ولي درباره بقيه فاكتورها هنوز مردد هستم. طراحان نرم افزار (مهندسين) گاهي ميگن كه : بايد بسنجيم كه طرف ذينفع (حقيقي يا حقوقي) دقيقا چه نرم افزاري ميخواهد ؟ چون حتي خود ذينفع هم ممكن است نداند كه چه ميخواهد و بايد كارشناس نرم افزار كار «نياز سنجي» را انجام دهد.

اكنون من هم چنين شرايطي رو دارم و رفته رفته با اطلاعاتي كه بدست ميارم و با شناختي كه از محدوديت هاي تلسكوپ ها پيدا ميكنم ، گام به گام به خريد مناسب تر نزديك ميشم. براي مثال الان ميفهمم كه نميتونم چندين فاكتور را از يك تلسكوپ انتظار داشته باشم ............ به هر حال .... فكر ميكنم سوالم رو اينطور مطرح كنم كه :
    چه تلسكوپي بخرم كه فاكتورهاي زير (1 تا 5) را به ترتيب اولويت فراهم كند؟ ستاره هاي جلوي هر جمله نشانه ي اهميت آن براي بنده است :

بهترين تلسكوپي كه شروط 2 - 4 را طوری برآورده سازد كه شرط 1 تحت هيچ دليلي قرباني ساير شرايط نشود چيست؟ { لطفا طوري پيشنهاد دهيد كه ساير شرايط هم به نسبت تعداد ستاره هاي جلوي آنها رعايت شود (منظورم رعايت اولويت بندي است) ؟

1- ديدن مناظر زميني و طبيعت با امكان مشاهده ي اجسام هرچه دورتر و با توان تفكيك هر چه بالاتر * * * * *
    2- رصد ماه و احيانا اجرام مشابه نزديك تر. * * * *
    3- رصد سيارات * * *
    4- رصد اجرام دورتر به منظور لذت بردن از اعماق آسمان * *
    5- ديدن كهكشان هاي ديگر *

يك نكته ي مهم ديگر ، انصافاً با اين توضيح كاملي كه از نياز خودم دادم (!!! شايد هم اينطور نباشد) ، خودتان را بذاريد جاي من و بگوييد كه با اين اوصاف چه مي خريديد؟ اگه بيش از يك تلسكوپ از منظر شما مناسب آن چيزي است كه من ميخوام ، لطفا آن را كه ارزان تر است پيشنهاد كنيد. به عبارت ساده تر :

ارزان ترين تلسكوپي كه اولويت هاي مذكور با رعايت آنچه كه توضيح داده شد ، مهيا ميسازد، كدام است؟ ............ آخش ، جونم در اومد .... آره اين سوال انتهايي خيلي مهمه.

از توضيحات تان درباره مشكلات فقدان پايه براي يك تلسكوپ هم سپاسگزارم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

بابک عزیز پست قبلی بنده را ملاحظه کردید؟

حـــــرفـه ای Babak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عزیز
    1:
    کد:
    2:
    کد:
    3 :
    کد:
    البته قیمت دوتای اول با پایه موتور دار استوایی قیمت داده شده . با پایه سمت ارتفاعی 100 - 150 تومن ارزون تر میشن.

گزینه سوم هم خوبه البته کمی ( فقط کمی) از لحاظ کیفیت و میدان دید چشمی های همراه پایین تره از اریون.

امیر عزیز . اونیکه آسمان شب قیمت داده گزینه فاقد جوینده و چشمی و چپقیه. ( ارزونتره) و نکته اصلی اینه که آسمان شب نداره این تلسکوپ رو ( چند ساعت پیش آمار گرفتم)
    یا باید براتون بیارن از خارج یا بریم سمت یه گزینه دیگه ( البته سه پایه هم یادتون باشه که باید به سیستم اضافه بشه)
    همچنان این گزینه مناسبه شماست:
    کد:
    این تلسکوپ ها عمری نیستن . اگر آسمان رو یاد گرفتید و خواستید منجم بمونید باید برید سمت تلسکوپ های بزرگتر. 6 اینچ به بالا

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

ممنون بابک جان
    یه سوال :
    گالیله 400 سال پیش چه تلسکوپی داشت که دو تا قمر مشتری رو هم تونست کشف کنه؟

حـــــرفـه ای seymour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

ممنون بابک جان
    یه سوال :
    گالیله 400 سال پیش چه تلسکوپی داشت که دو تا قمر مشتری رو هم تونست کشف کنه؟
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] می تونی مشخصات کاملش رو چک کنی ..

یه نفر هم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سعی کرده یه نمونه اش رو بسازه و تجربیاتش رو کامل نوشته ...

11. این کاربر از seymour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •