تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 53 از 54 اولاول ... 343495051525354 آخرآخر
نمايش نتايج 521 به 530 از 536

نام تاپيک: همه چيز در مورد Database ها

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

با سلام.
    من یک برنامه دارم که در قسمت گزارش گیری آن که البته به جدول ها هم مربوط می شه مشکل دارم :
    1- می خواهم مثلا کاربر اسم و فامیل یا هر اطلاعات دیگری از مشتری را وارد کنه و بعد بر اساس آن اطلاعات جستجو انجام شود . حال اگر یک فیلد پیدا شد در فرم بعدی که گزارش در آن انجام می شود اطلاعات شخص گزارش شود و اگر چند فیلد پیدا شد یک پیغام بدهد و اطلاعات فیلد ها را نمایش دهد تا کاربر یکی از مشتری ها را انتخاب کند و از آن گزارش بگیرد . (مثلا می خواهم وقتی نام و فامیل مشتری وارد شد از تمام خرید های مشتری گزارش تهیه نمایم ).

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

البته یادم رفت بگم که من از sql 2005 استفاده می کنم و ابزار گزارش گیری هم از quick report استفاده می کنم .

حـــــرفـه ای مرد مباح's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    روي ميخ

پيش فرض

بهترین راه اینه که از Filter و بعدش RecordCount استفاده کنی.
    اگه 1 بود که راحته. اگه بیشتر بود یک فرم کمکی باید طراحی کنی و اونو توش نشون بدی.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

سلام علیکم... به خدا داره چشمام در میاد از بس دنبال چیز مورد نظرم گشتم تا صفحه حدود 30 گشتم اما پیدا نکردم. اگه میشه جواب سوال منو بدید. چون سخت محتاجم.
    من یک دیتابیس توی sql server 2000 حاوی 6 تا جدول ساختم. حالا یکی از اون جدول ها رو به وسیله ی ADOConnection به DBgrid داخل فرمم وصل کردم. یک ستون دارم به نام "شماره کد" که همه ی محتویالتش عدده. حالا با استفاده از یک Edit می خوام توی این ستون از DBGrid جستوجو کنم بطوری که بعد از اتمام جستوجو رکورد مورد نظر(یا همون فیلد مورد نظر) هایلایت بشه.
    ترجیحا می خوام بدون استفاده از دکمه باشه، یعنی وقتی می خوایم عدد 23 رو جستوجو کنیم، اول با زدن دکمه ی 2 بره سراغ کد 2 و سپس با اضافه کردن 3 بپره به 23. منظورم رو فهمیدید؟ حالا اگه نفهمیدید عیب نداره همون با دکمه هم باشه ایراد نداره.
    خواهش می کنم کمکم کنید. اگه ممکنه دقیقا کدش رو هم بزارید چون من یه آماتورم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

شما ميتونيد توي رويداد onchange واسه Edit تعريف كنيد كه با تغيير محتويات Edit اون رويداد اتفاق بيفته. sql كار نكردم اما توي اكسس ميشه:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

اگه بخواي فقط كد نوشته در Edit توي DBgrid هايلايت بشه از دستور Loucate استفاده كنيد:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

نمایش تمام فیلد های یک جدول در DBComboBox??

سلام
    من دو تا جدول دارم t1 و t2 اولی مستر و دومی دیتیل و بهم لینک شدن
    در t1 دوتا فیلد : code name
    در t2 دوتا فیلد: code c1

دو جدول با code بهم متصل شدن
    سوال من اینه میخوام تمام مقادیر فیلد name در DBComboBox نمایش داده بشه و کاربر مقدار خاصی رو که انتخاب میکنه کنترل در DBGrid1 بره به رکوردی که اون مقدار در اون هست

به عبارت دیگه من دارم یه نرم افزار قرآنی درست میکنم نام سوره ها و شماره اونا رو در جودل soore ذخیره کردم و در جدول ayat آیات هر سوره با شماره اون سوره ذخیره شده
    میخوام نام تمام سوره ها در combobox لیست بشه و کاربر هر سوره ای که انتخاب کرد اشاره گر بره به آولین رکورد در جدول ayat و اون سوره مورد نظر
    با تشکر

اگه نباشه جاش خالی می مونه mjt10063's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

در DBMS دو مذیت وجود دارد به نام
    لغت نامه داده و کاتالوگ سیستم
    از مهندسین محترم
    میخوام
    که اگرمطلبی در مورد این لغت نامه داده
    دارن
    دریغ نکنند
    با تشکر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

فایل mdf یک فایل sql هست و باید به صورت attach در sql استفاده کرد تا بهش لینک بشه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

نمایش تمام فیلد های یک جدول در DBComboBox??

سلام
    من دو تا جدول دارم t1 و t2 اولی مستر و دومی دیتیل و بهم لینک شدن
    در t1 دوتا فیلد : code name
    در t2 دوتا فیلد: code c1

دو جدول با code بهم متصل شدن
    سوال من اینه میخوام تمام مقادیر فیلد name در DBComboBox نمایش داده بشه و کاربر مقدار خاصی رو که انتخاب میکنه کنترل در DBGrid1 بره به رکوردی که اون مقدار در اون هست

به عبارت دیگه من دارم یه نرم افزار قرآنی درست میکنم نام سوره ها و شماره اونا رو در جودل soore ذخیره کردم و در جدول ayat آیات هر سوره با شماره اون سوره ذخیره شده
    میخوام نام تمام سوره ها در combobox لیست بشه و کاربر هر سوره ای که انتخاب کرد اشاره گر بره به آولین رکورد در جدول ayat و اون سوره مورد نظر
    با تشکر

باید بگم که اگه 2 تا جدول رو به هم لینک کرده باشی نیاز به هیچ کاری نیست و با انتخاب یک گزینه از combobox جدول دومت همه رکوردهای متناظر رو میاره

باید دید چطوری 2 جدول رو لینک کردی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •