تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 54 از 904 اولاول ... 44450515253545556575864104154554 ... آخرآخر
نمايش نتايج 531 به 540 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

حـــــرفـه ای heinrich_himmler's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

ضمن اینکه می گم برخی اوقات (فقط برخی اوقات) در دست اندازه ها هم این صدا می آید.
    باید شنید صدا رو، چون نمی تونم احتمالا رو می گم:
    سیبک فرمان: بیشتر به صدای غرغر می خوره
    گشاد کردن بربرینگ چرخ: صدای دوتا فلز که به هم بخورن
    شکستن یه قسمت از شاسی: صدای تق بلند هنگام اکثر ترمزها تو حرکت کند و اکثر مواقع موقع حرکت کردن و بعضی وقتا دست انداز
    ....

آخر فروم باز 2299's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    همین نزدیکی

پيش فرض

با دوباره استارت زدن در حقیقت دوباره استارتر با فلایویل درگیر میشه.
    وقتی که ماشین خاموشه استارت میاد روی فلایویل و چرخ دنده ها با هم درگیر میشن و استارت با سرعتی حدود 200 تا 300 دور بر دقیقه موتور رو می چرخونه که بلافاصله بعد روشن شدن شما مسیر استارتو قطع می کنی و ماشین روشن می مونه.
    حالا اگه وقتی ماشین روشنه این کارو بکنی در حقیقت داری یه استارتیو که توانایی چرخیدن بیش از 300 دور بر دقیقه رو نداره با یه موتوری که داره حداقل 800 دور بر دقیقه (حالت درجا کار کردن موتور) دوران می کنه درگیر میکنی! اینجا چون استارت نمیچرخه شروع می کنه به دندانه رد کردن که اون صدای جیغ رو میده. گاهی اوقات هم دندانه رد نمی که و کلا دل و رودشو واست میریزه کف ماشین حالشو ببری!!
    البته لازم به ذکر هست برای جلو گیری از این اتفاق پشت پینیونی که فلایول رو میچرخونه یک کلاچ یکطرفه هست که اجازه نمیده فلایویل استارت رو بچرخونه و اون دندنه هرز میگرده

---------- Post added at 11:55 AM ---------- Previous post was at 11:51 AM ----------

سلام دوستان

من یک ماشین مدل 2001 دارم؛ البته من خارج از کشور هستم و احتمال زیاد مدل ماشین بنده رو ندونید.
    به هر حال، هفته ی پیش صفحه کلاچ رو عوض کردم، از دیروز در لرزش های خاصی یک صدایی شبیه به کوبیدن چکش به یک جعبه ی چوبی از سمت راست خودرو می اد.
    مثلا اگر در سرعت 20 یا 30 دنده را در 5 قرار بدم و به پدال گاز ضربه بزنم این صدا ایجاد میشه، یا اگر سربالایی باشه و در همان سرعت 20 با دنده 4 یا 5 گاز بدم به صورت ممتد صدا شنیده میشه، 4-5 باری هم در دست اندازهای شدید، این صدا به در آمد.

من دوشنبه ماشین رو می برم تعمیرگاه ولی خواستم یک حدسی داشته باشم تا دستم باشه که مشکل چی می تونه باشه.
    البته صدا، صدایی خاص هست و مثل صدای مثلا کمک فنر نیست، یک صدایی هست انگار از داخل یک جعبه یک صدای چکش شدید بیاید، 1 بار هم بعد از اینکه با دنده ی 5 در سرعت پایین در سربالایی داشتم صدا رو چک می کردم یک صدای ممتد مانند صدایی که از تسمه ی موتور گاهی به صورت سوت در می آید البته خیلی ضعیف تر شنیدم.

به نظر دوستان مشکل چه می تونه باشه. ممکن هست از گیربکس باشه؟ یا از بدنه، شاسی، نمی دونم جای دیگه ای هست؟

سپاس گزارم.
    مشکل از پلوس ها نیست ؟

پروفشنال soooot's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    فعلا توي مردمك چشم شما !

پيش فرض

سلام
    ماشینم 206 تیپ 2 جدید هست ( چهار چرخ ABS ) چزخ های جلو دیسکی چرخ های عقب کاسه ای ( فکر کنم! )
    تازه تحویل گرفتم
    تا الان دو سه بار بعد از اینکه یه مدت تو ترافیک بودم و زیاد گاز دادم و ترمز گرفتم یه دفعه چراغ ABS روشن شده و یه بوق کوچیک هم زده و بعد از چند لحظه هم خاموش شده.
    مشکل از چیه؟ اصلا مشکلی هست؟ چرا اینجوری میشه؟

آخر فروم باز shifter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    uk.ac.ir

پيش فرض

چند روز پيش با حالت خواب الود داشتم كنار دوستم ميرفتم (كل كل) بعد دنده رو اشتباه عوض كردم(4به 3 به جاي 5) و دور موتور چند لحظه رفت بالاي 7 هزار حدودا و الان ديدم كه اطراف فكر كنم پمپ هيدروليك فرمان چرب و. روغني شده!! يعني واسه دور بالا بوده؟؟!

5. این کاربر از shifter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز 2299's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    همین نزدیکی

پيش فرض

چند روز پيش با حالت خواب الود داشتم كنار دوستم ميرفتم (كل كل) بعد دنده رو اشتباه عوض كردم(4به 3 به جاي 5) و دور موتور چند لحظه رفت بالاي 7 هزار حدودا و الان ديدم كه اطراف فكر كنم پمپ هيدروليك فرمان چرب و. روغني شده!! يعني واسه دور بالا بوده؟؟!
    ربطی نداره اونجا مال اکثر ماشینایی که من دیدم روغنی هست که مشکل ار در اون هست
    اصولا ماشینا رو 6000 تا 6500 کات آف میکنن

7. این کاربر از 2299 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Javad-ht's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    206 من تو نیم کلاج دنده یک بعضی وقتا بدجور میلرزه و میکوبه!
    جوری که آدم فکر میکنه یکی داره با سنگ 5-6 بار میزنه زیر پای راننده!
    یکی میگفت مشکل از دسته موتوراس!
    نظر اساتید چیه؟
    9000 کار کرده!

آخر فروم باز total_overdose's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کاکو شیرازیم ما.

پيش فرض

سلام
    206 من تو نیم کلاج دنده یک بعضی وقتا بدجور میلرزه و میکوبه!
    جوری که آدم فکر میکنه یکی داره با سنگ 5-6 بار میزنه زیر پای راننده!
    یکی میگفت مشکل از دسته موتوراس!
    نظر اساتید چیه؟
    9000 کار کرده!
    سلام
    بعید میدونم از دسته موتور باشه با این کیلومتر کارکرد.
    احتمالا از دیسک و صفحه هست و به احتمال بیشتر از بلبرینگ صفحه کلاچ.

10. این کاربر از total_overdose بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال sinasalar2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

پخش سیستم ماشینم مشکل پیدا کرده ! مدل ماشین منcorolla 2008 هست که وقتی روشن میشه و گزینه disk رو انتخاب میکنم یه ارور میده به نام error 1!!! اخرین cd رو که گذاشتم داخلش و نتونس اجراش کنه این مشکل رو پیدا کرد حتی وقتی cd رو عوض میکنم روی سی دی های دیگه هم همین ارور رو میده و اصلا سی دی رو نمیخونه، حتی نه میتونم cd بزارم توش نه میتونم سی دی از توش در بیارم !! مشکل کجاست ؟

حـــــرفـه ای heinrich_himmler's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

ربطی نداره اونجا مال اکثر ماشینایی که من دیدم روغنی هست که مشکل ار در اون هست
    اصولا ماشینا رو 6000 تا 6500 کات آف میکنن
    اگه دور موتور بیش از حد بالا بره چون چرخش پولی پمپ هیدرولیک به طور مستقیم با سرعت دورانی موتور رابطه مستقیم داره فشار مدار هیدرولیک بالا رفته و اگه میزان روغن کمی بیش از مقدار تعیین شده در منبع ذخیره باشه قلیان می کنه.

در مورد کات آف هم 2299 درست می فرمایند اما این برای شرایط عادی تعریف شده نه مواقعی که عامل بیرونی موتور رو وادار به دوران معکوس می کنه. معکوس شدید دنده از سبک به سنگین میتونه حتی سرعت دوران رو تا 8500 و بالاتر هم ببره! یعنی حالتی بیش از حد تعریف شده روی گیج دور سنج موتور.

13. این کاربر از heinrich_himmler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز yoosef_st's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام.
    روآی سال من که معرف حضورتون هست
    من حدودا یک ماه پیش بردم برای چک اولیه، اونجا برای تنظیم فرمان هم کرد ، 4 چرخ رو بازدید کرد و ترمز دستیم رو هم رگلاژ کرد. خب تا اینجا؟
    اما آقا ما همین که از تعمیرگاه اومدیم بیرون تا همین امروز فرمونمون مشکل پیدا کرده.
    وقتی میپیچم فرمون بر نمیگرده سر جاش! خصوصا توی دور زدن کامل که هیچی! یه جورایی پشت ماشین لیز میخوره اصلا!
    بعد روی خط کشی های کف خیابون مثل خط کشی عابر هم که میرم لاستیکهام سوت میکشه.
    میدونم احتمال زیاد مشکل از تنظیم نبودن چرخهامه. یعنی طرف گند زده با این تنظیم کردنش!
    اما من شک دارم که جعبه فرمونم مشکل داشته باشه. چون سر پیچها هم یه صدای تق تقی هم از جلوی ماشین میاد.
    حالا از کجا بفهمم این مشکل از جعبه فرمون هست یا نه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •