تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: بهترین ترانه‌ی این آلبوم کدام است؟

راي دهنده
46. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • امیر بی‌گزند

36 78.26%
  • دل من

16 34.78%
  • چنگیز

20 43.48%
  • این کیست این؟

12 26.09%
  • جنگ‌زده

12 26.09%
  • شیدایی

19 41.30%
  • شاه‌مقصود

7 15.22%
  • پریشان

19 41.30%
  • شرمساری

10 21.74%
  • آخرین اتوبوس

14 30.43%
  • تریاق

18 39.13%
  • متصل

23 50.00%
Multiple Choice Poll.
صفحه 6 از 6 اولاول ... 23456
نمايش نتايج 51 به 55 از 55

نام تاپيک: محسن چاوشی - امیرِ بی‌گزند

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

اینکه یه خواننده تمرکز زیادی روی یه موضوع مثلا جنگ داشته باشه هیج ایرادی نداره از نظر من ( به عنوان یه مخاطب قدیمی ) مخاطب هم هنرمند و نویسنده ای رو انتخاب میکنه و سراغ کارهاش میره که از موضوع و محتوای کارهاش خوشش بیاد. الان از نظر پویا بیاتی ائمه و مخصوصا امام زمان ( عج) از مهمترین موضوعاتی هستن که هنر باید بهش بپردازه از نظر یاس و هیچکس و شاهین فلانی و ... هم موضوعات اجتماعی ماژور خیلی مهمترن از نظر چاوشی هم تاریخ جنگ و وضعیت جنوب کشور در جنگ خیلی مهمه. نمیشه ازش انتقاد کرد که چرا وقایع کودتای 28 مرداد براش مهم نیست و برای سرنگونی مصدق و در ستایش دکتر فاطمی و در نکوهش شعبان بی مخ اثر ترانه ای نخونده.
    برای این خواننده مقاومت و جنگ در خوزستان مهمه دلیلشم اینه که برای این خواننده مقاومت و جنگ در خوزستان مهمه.
    اگه بیاد در مورد همین جنگ و خوزستان ترانه ای اجرا کنه و شما به هر دلیلی از اون ترانه خوشتون نیاد اونوقت میتونین انتقاد کنین و بگین که این ترانه ضعیف هست و فلان مشکل رو داره. من خودم ترانه بازار خرمشهر رو زیاد نپسندیدم چون با ریتم شاد و غنایی آباد نشدن خرمشهر رو به تصویر کشیده. ولی اینکه چرا این موضوع سوژه اصلی تعداد زیادی از ترانه هاش هست برمیگرده به چارچوب فکری و هدفش از خوانندگی و قابل استیضاح نیست.

در مورد کلیت آثار چاووشی هم من به شخصه واقعا امیدوارم این خواننده بتونه روزی آلبومی در حد و اندازه های یه شاخه نیلوفر رو ارائه کنه دوباره.

2. این کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه brothers000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    Tehran, Iran

پيش فرض

خب بالاخره بعد از بارها و بارها گوش دادن به این آلبوم تصمیم گرفتم نظرم رو در قالب سوالات قید شده ر پست اول اعلام کنم:

1. ضعیف ترین آهنگ آلبوم کدام است؟ بدون اغراق هیچکدام
    2. بهترین شعر، مربوط به کدام آهنگ آلبوم است؟ تمامی آهنگ ها با اشعار حضرت مولانا (امیر بی گزند، دل من، این کیست این؟، شیدایی، تریاق، متصل) + چنگیز، پریشان، جنگ زده
    3. بهترین تنظیم، مربوط به کدام آهنگ آلبوم است؟ تمامی آهنگ ها با تنظیم چاوشی و صفاریان (امیر بی گزند، دل من، چنگیز، این کیست این؟، پریشان، تریاق، متصل) + شرمساری، آخرین اتوبوس
    4. بهترین موسیقی، مربوط به کدام آهنگ آلبوم است؟ امیر بی گزند، چنگیز
    5. نسبت به آلبوم قبلی خواننده (پاروی بی‌قایق) پیشرفت بود یا پسرفت؟ ضمن وجود شباهت کلی بین هر دو آلبوم، ولی از لحاظ کیفی پیشرفت در سطح خیلی خوب وجود داشت (مخصوصا در مورد اجرای اشعار فاخر)

4. 3 کاربر از brothers000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Altairezio's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    TaBrIz

پيش فرض

خوب یه ماه بیشتر گذشت و تاپیک بسته نشد....
    شاید شانس من بود....
    من نقد کننده نیستم و کوچک تر اینم که شعری یا آهنگی رو نقد کنم....
    متفاوت ترین و مو به تن سیخ کن ترین آلبوم چاوشی بود....
    شاید آلبوم در نگاه اول فقط یه سری شعر سنتی و عارفانه و یه سری شعر امروزی نه چندان با اهمیت بیاد....

ترک اول میتونم بگم بهترینی بود که میشد گوش کرد و لذت بی نهایت برد....
    این ترک فقط مو به تنم سیخ کرد...ترکی که مدح و ستایشو به نظرم به خوبی به جا آورده .... انتخاب خوبی برا آلبوم بود...فضای این آهنگ ی چیز دیگس....مگه میشه این آهنگ اجرا بشه و کسی نتونه هم خوانی نکنه...

ترک دوم از ترکایی با فضای آهنگین شاد بود....ترکی که فضای آهنگیش شاید به اتفاق شایدم منظور دار برگرفته از شور شوق و تلاش داخلی یک مجنون برای رسیدن به هدفشه...
    این ترک فضای آهنگیش خیلی عالی بود ... هماهنگی آلت های بم با صدای محسن به نظرم خیلی به جا بود که بعضی جاها محزون بودن کلامو بیشتر نشون میداد

ترک سوم یه ترک خیلی امروزی بود که زیاد من دوست نداشتم فضاشو و حزن و اندوه زیادی داره که خیلی به اتفاقات امروزی جامعه شکایت داره....در کل این نیز بگذرد....

ترک چهارم.....ترک متضاد آهنگینی که ریاد دوست دناشتم فضاشو......جنب و جوش و تپش درونی عاشق رو هم خوب نشون میده که خیلی مورد پسند من نبود....

ترک پنجم که فقط میتونم بگم از کودکی تا بزرگی.....فقط مو تن سیخ کردن....یعنی فضای این عالی بود....دو تا ترک مربوط به کسایی که برا کشور زحمت کشیدن بود که یکیشون این بود و خیلی خیلی عالی بود....یعنی تاریخو عالی مرور کرد تا دوباره قشنگ بتونیم فراموش نکنیم.....مخصوصاً پیانو و 10 ،15 ثانیه ی آخر ترک...

ترک ششم....بعله به رسم همیشگی این جا یه شبهه داریم.....دوستان قدیمی تاپیک محسن میدونن در مورد چی شبهه دارم.....ترک معروف محسن تو هر آلبوم....
    این ترک درسته فضای بزن و برقضی داره ولی شعر و صدا و لحن گویش قشنگ میتونی کسی رو که دقیق گوش میکنه رو محزون کنه یا حتی به گریه بندازه.....

ترک هفتم با مقدمه عالی میره سراغ اصل ماجرایی که محسن برا پدرش خونده ولی این میتونه قصه ی خیلی از پدرای این سرزمین و یه قشر خاصی باشه....و چه عالی میگه " ... از سکه افتادی بابا ... "....خیلی عالی بود .... شاید خیلیا دوست نداشته باشن ولی من از شنیدنش لذت بردم....سنگ تموم گذاشته بود.....

ترک هشتم.....فقط میشه گفت لذت بود سراسر....از ریتم آهنگ تا دوست....."... ای خوب تر از لیلی ... "....

ترک نهم....وای این ترک عالی ریتمش شروع میشد....ترک دیگری از اون دو ترک....یعنی فضا بیست....مشکلاتو قشنگ بیان کرد.....

ترک دهم .... من این جور فضا ها رو کلاً روست ندارم که گیتار الکتریک و غیره دارن.....زیاد نمیتونم چیزی فکر کنم در موردش...فقط شعرشو دوست داشتم...

ترک یازدهم ،جان بود....اول ترک با یه قسمت گنگ شروع شد...که فکر کنم اینجوری قطو وصل کردن که انگار یکی در حال تموم شدن وقتش داره حرف میزنه...یا شاید قسمتی برعکس شده بود مثل اونچیزی که تو آهنگ "دوست داشتم "دیدیم...از اون آهنگایی بود که مو به تنم به شدت سیخ میشد...."... تو مست مست سر خوشی ... "وای .....بعد یه قسمت فاصله با بهترین قطعه موجود پر شده بود.....وای چیزی نمیگم فقط عمیق گوش کنین...ریتم آهنگ ، شعر ، تغییر اوج و خیز صدا ، تند و کند شدن ریتم .... آی....فقط میشه گفت عالی بود....

ترک دوازده...از جان و دل عاشق این ترکم...هم آهنگ .... هم شعر .... هم صدا .... وای مگه داریم...مگه میشه کسی گوش کنه و عاشق این قطعه نشده...فقط مو به تن سیخ میکنه از اول تا آخر....
    فضای آهنگ خیلی عالیه....فضایی که نشون از دلشوره و نگرانی و تپش و جنب و جوش داخلی شخصه....فاصله ها و قطعه های بی صدای میانی فقط میتونن احساس القاء کنن.... ".... متصل است او ... "
    قطعه ی پایانی ترک که میشه حسن ختام آلبوم هم عالی بود که من که لذت بردم از انواع ساز هایی که با هم آمیخته شدن.....
    امید وارم شما هم لذت برده باشید.

1. ضعیف ترین آهنگ آلبوم کدام است؟

نمیدونم....نمیتونم رو ترکی برچسب ضعیف بزنم....فقط میتونم بگم ترک سوم زیاد دوست داشتنی نبود...

2. بهترین شعر، مربوط به کدام آهنگ آلبوم است؟

شاید ترک اول شاید ترک آخر... انتخاب شدید سخته

3. بهترین تنظیم، مربوط به کدام آهنگ آلبوم است؟

امیر بی گزند

4. بهترین موسیقی، مربوط به کدام آهنگ آلبوم است؟

متصل

5. نسبت به آلبوم قبلی خواننده (پاروی بی‌قایق) پیشرفت بود یا پسرفت؟

هر آلبوم جای خودشو داره ولی این آلبوم فضای گرم تری نسبت به فضای قبلی داره...

===================
    در آخر متشکرم که وقت گذاشتین و پر حرفی منو خوندید....
    همونطور که اول نوشتم من نه تو این زمینه مهارتی دارم نه متخصصم....پس شاید خیلی اشتباه داشته باشم...من از دید خودم نوشتم که شاید یک هزارم آلبومم نفهمیدم....
    Last edited by Altairezio; 12-07-2016 at 12:30.

6. 3 کاربر از Altairezio بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Bobby Sands's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

آهنگ امیر بی گزندش عالیه ، اصلا انگار برای GOT خونده

ناظر انجمن موسیقی MILAD MGH's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Paddy's Pub

پيش فرض

با تشــکر از 46 نفـری که در این نظرسنجی شرکت کردن...

بعد از گذشت یک ماه، با نظر شما ترانه‌ی «امیر بی‌گزند» با 36 رأی به عنوان بهترین ترانه‌ی این آلبوم انتخاب شد.

با تشکر
    مدیریت انجمن موسیقی
    Last edited by MILAD MGH; 15-07-2016 at 13:06.

9. 5 کاربر از MILAD MGH بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 6 از 6 اولاول ... 23456

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •