تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 625 از 1130 اولاول ... 1255255756156216226236246256266276286296356757251125 ... آخرآخر
نمايش نتايج 6,241 به 6,250 از 11292

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام.
    علی آقا طبق فرمایش شما اون لامپ رو هم قرار دادم اما !!! خودم کامل گیج شدم. جریان چیه!!
    بذارید از اول توضیح بدم!
    آمپر 3 شاخه داره. یکی مثبت-منفی-روئستا باک
    بردم پای باتری چک کردم ببینم مشکلی هست یا نه
    مثبت به مثبت / دوتا منفی ها هم به منفی
    نتیجه اینه نشانگر به سمت E میره.! و کامل متوقف میشه!
    آمپر دیگه هم باز کردم و همین تست رو زدم دیدم فرقی نداره!
    قاعدتا پس باید مقاومت مشکل داشته باشه.!
    این با مقاومت + لامپ ( از نوع پشت آمپر خودش) قرار دادم بازم نتیجه همین بود.!
    یک سیم از صندوق کشیدم آوردم سر باتری گفتم شاید تو مسیر مشکل داشته باشه.! وصل کردم بازم از F رد شد و به سمت ساعت 3 رفت!
    سیم رو دوباره به منفی زدم رفت رویE !!!
    من فکر نکنم این به سمت F بره! یا همه مون داریم اشتباه میکنیم یا من یک جای کارم مشکل داره که هنوز متوجه نشدم!
    خب دستور چیه علی آقا؟؟؟؟
    فكر كنم يه چيزي رو درست انجام نداديد.
    قبل از هر كاري، نشانگر توي پانل رو سر جاي خودش ببنديد و اون رو بيرون چك نكنين.
    درجه توي باك رو هم به سيمهاي خودش متصل كنين.
    با باز كردن سوئيچ و تست معمولي ببينين چه اتفاقي ميافته؟
    با بالا و پايين بردن بازوي درجه توي باك، بايد درجه نشانگر هم به سمت پر و خالي حركت بكنه.
    اگر حركت نكرد يا درجه توي باك خرابه يا نشانگر صفحه( البته به شرطي كه سيم كشي سالم باشه)
    همين تست رو با دومين نشانگر صفحه هم انجام بديد تا ببينين اونهم همين مشكل رو داره يا نه؟
    سيم مثبت درجه توي باك رو به بدنه وصل كنين و باز سوئيچ باز بكنين و ببينين نشانگر توي صفحه كجا قرار ميگيره؟
    در نهايت اگه مشخص شد كه نشانگر توي صفحه ايراد داره( خراب شدن مقاومت پشت آمپر) از اون روش لامپ استفاده بكنيد( لامپ ريز و نه سايز بزرگ )
    متاسفانه من از راه دور نميتونم نظر قطعي بدم چون شما اون رو از محل خودش بيرون آورديد و به برق وصل كردين كه همين كار ممكنه به اون صدمه زده باشه. تا زماني كه لازم نيست نبايد بيرون از مدار برق ماشين، به اين درجات برق مستقيم وصل كرد.
    ================================

دوستان من اطلاعاتی در مورد کروز کنترل کاپریس میخوام چی هست؟کارش چیه؟
    كروز كنترل در اكثر ماشينهاي خارجي موجود در بازار وجود داره و كار اون تنظيم سرعت ثابت در يك مسير طولاني است.
    مثلا بفرض دارين با سرعت 80 يا 100 كيلومتر در اتوبان حركت ميكنين و قراره چند ساعت همين مسير رو طي كنين، براي اينكه نيازي به فشار پدال گاز و نگه داشتن اون در زمانهاي طولاني نباشه، سيستم كروز كنترل بصور خودكار( و با زدن دكمه) وارد عمل شده و سرعتي كه در همان موقع داريد رو ثابت نگه ميداره و ديگه نيازي نيست پاي شما روي پدال گاز فشار وارد بكنه.
    زماني كه ترمز رو فشار بديد بصورت خودكار ، كروز كنترل از مدار خارج ميشه و دوباره كنترل سرعت و پدال گاز در اختيار خودتون قرار ميگيره.
    در بعضي مدلها سيستم جوري عمل ميكنه كه در سربالايي به پدال گاز بيشتر فشار مياره تا افت توان و سرعت در سربالايي بر روي ماشين تاثير نگذاره و همچنان همان سرعت ثابت رو داشته باشه.
    كروز كنترل از قطعات پيچيده اي كه همزمان از سيستمهاي مغناطيسي و مكشي( ويكوم) و الكترونيكي و مكانيكي هستند استفاده ميكنه و در كاپريس كلاسيك هم وجود داره اما تابحال فقط يكي رو ديدم كه سالم بوده و كار ميداده و بقيه بعد از خراب شدن، بخاطر نبودن توان و اطلاعات فني و قطعات، ديگه كار نكردن و ماشين بدون كروز كنترل بوده.
    گويا براي بعضي از مدلهاي ماشين آمريكايي كيتهاي كروز كنترل وجود داره كه با نصب اونها ماشين اين قابليت رو پيدا ميكنه اما توي ايران نديدم و فقط بايد سفارش بديد تا از آمريكا براتون بفرستند.
    دكمه هاي كنترل كروز در كاپريس روي دسته راهنما سمت چپ قرار داره

برادرم تونست يه عكس از اون كامارو زرد بگيره، البته فقط از پشت سرش!!

2. 10 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال amir_toos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    كنار بارگاه امام رضا (ع)

پيش فرض

ممنون.
    من صبح که پنل رو باز کردم از پشت دنبال کردم ببینم کدوم سیم ها از روی سوکت به اون 3 شاخه میخوره!
    بررسی کردم دیدم یکی از سمت باک میاد-یک منفی- یک مثبت!
    طبق فرمایش شما سوئیچ رو باز کردم دیدم برق داره میاد! با مولتی متر دیجیتال چک کردم که مثبت و منفی رو پیدا کنم!
    ولتاژی بین 12-13 سر سیم بود! سر باتری هم همین!
    من اولش فکر کردم تو مسیر شاید یک مشکلی برای سیم باک هست. ناچار یک سیم بلند از محل سوکت صندوق به سمت باتری آوردم!
    به پایه وصل کردم. همین طور مثبت و منفی! بازم تائیری نداشت ( که در پست قبلی خدمتون عرض کردم)
    الان کنجکاو شدم! با استفاده از همون سیم بلند این دفعه برق مثبت رو وصل کردم! یک عدد لامپ کوچک ( از همون پشت آمپری ها + پاتروم مخصوص سوکت دار) بردم! اول وصل کردم به سیم برگشت باک! لامپ روشن نشد!
    به سیم اتصال بدنه زیر هم وصل کردم بازم روشن نشد!
    فکر کنم اتصال بدنه باک قطع شده!!!
    اومدم الان چک کنم دیدم شما پست گذاشتید. گفتم خدمتون بگم که جریان چیه!
    حالا الان یک استراحت کوتاهی کنم میرم سر وقت اتصال آهن اون زیر.! شاید همونه که داره اذیت میکنه ( خداکنه) باز دوباره نتیجه آزمایش ام رو میگم.
    خیلی خیلی متشکرم

4. 7 کاربر از amir_toos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    كنار بارگاه امام رضا (ع)

پيش فرض

مشکل پیدا شد..!
    در تو باکه!!!
    من سیم برق مثبت از باتری بردم زیر باک. با مولتی متر سیم برگشت از باک ( قهوه ای) رو چک کردم هیچ برقی ازش نمیاد!
    حتی به سیم اتصال زیر یک سیم دیگه از بدنه دادم که اطمینان داشته باشم بدنه وصله!
    مجبورم باک رو باز کنم ببینم جریان چیه.!

6. 5 کاربر از amir_toos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    كنار بارگاه امام رضا (ع)

پيش فرض

سلام به همگی دوستان عزیز.
    بالاخره بعد از اینکه مشکل رو پیدا کردم که از سمت باک هستش
    امروز وقت کردم و باک رو باز کردم.
    باز کردن باک دو پیامد خوبی در پی داشت.
    1- متوجه شدم سیم قهوه ای ( برگشت بدنه ) از جاش خارج شده. سوکت اون نر و مادگی هستش. جا زدم دیدم آمپر درست شد.! البته قبلش بنزین ها رو خالی کرده بودم.دوباره سر ریز کردم دیدم آمپر بالا میره و درست شده.
    2- شلنگ رفت بنزین خیلی خشک شده بود. متاسفانه قبلا شخص یا مکانیکی که این کار رو کرده متوجه نبوده که اینجا باک بنزین هست نه حوض آب! چون شلنگ آب استفاده کرده بود!!! همین طور شلنگ هوا بنزین هم پوسیده شده بود. خلاصه هر 3 شلنگ رو نو گذاشتم
    ----
    اما نتیجه کلی که در اینکار عاید من شد و بد نیست اینجا مطرح کنم که باعث گمراهی نشه چون خودم هم گمراه شده بودم!
    1-وقتی که سیم آمپر به بدنه وصل میشه باید کامل رو E قرار بگیره ( در صورتی که همه میگفتن F )
    2- اگر سیم جریان آمپر وصل نباشه از فول رد میشه و در حالت ساعت 3 قرار میگیره ( منظورم نشانگر درچه بنزین هستش)
    --
    ناگفته نماند این موارد در بیوک ( ایران) اینجوری هست. شاید تو هم خانواده ها اینجور نباشه!
    موفق باشید

8. 5 کاربر از amir_toos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

من تصور ميكردم باك رو باز كرديد و درجه بيرون از باك قرار داره و ميتونين اون رو با دست حركت بديد، بخاطر همين مرتب ميگفتم درجه رو بالا و پايين كنين!!
    توي باك رو هم بهتره خوب بگرديد چون گاها اشياء زائد و خارجي ميافته اونجا و ممكنه به بازوي درجه باك گير بكنه و مشكل بوجود بياره، اون لوله هاي رفت و برگشت بنزين هم تماما عوض كنين كه خيلي راحت بعد از خشك شدن ميتونه ترك بخوره و نشت بنزين بوجود بياد.
    حركت عقربه بنزين بعد از اتصال بدنه ممكنه بر اساس نوع سيم كشي و يا ادواتي كه سر راه سيم كشي باشه فرق بكنه، اما در هر صورت بايد به يه سمت متمايل بشه، لاستيك آب بندي دور حلقه درجه باك رو هم چك كنين اگر خراب بود حتما تعويض بشه.

10. 8 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان عزیز و تبریک بابت سال نو
    این عکس رو در تیونینگ تاک قرار داده بودن(حیف از اون ماشین سبز)
    Last edited by MJ1970; 05-04-2013 at 20:44.

12. 6 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

اون ريويرا 73 بود كه چند سال قبل توي نت عكسهاش رو ديدم .
    همينجا افتاده بود و از شيشه به جلو هيچي نداشت، و در واقع تنها يه بدنه خالي بدون موتور بود.
    پيگير اونهم شدم و گويا توي يه گاراژ اوراقي در اطراف تهران بود ( ظاهرا شهريار) و سند هم نداشت و قيمت چيزي حدود 5 يا 7 تومان گذاشته بود!!!
    حداقل به قيمت نداد كه يكي بخره و از قطعات سالم اون براي يدكي استفاده بكنه...

14. 7 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    كنار بارگاه امام رضا (ع)

پيش فرض

سلام.
    بالاخره یک صافکار پیدا کردم که هم ارزون باشه هم وارد باشه .
    رفتم صحبت کردم که 4تادر+2گلگیر جلو+ کاپوت+صندوق عقب جدا جدا بدم با راحتی کار کنه. اینا تموم شد ماشین رو ببرم روی عقبش کار کنه.
    چند وقتی بود تو این فکر بودم که یک کسی رو پیدا کنم که بابت میل ام کار کنه همین طور ماشین هم پیشش نخوابه!
    میخواستم بدونم من میخوام درها رو باز کنم سوکت برقش از کجا باید آزاد کنم؟ داخل در هست؟ تو اتاق هست؟! ( منظورم از جای گردگیرش هست)
    همین طور بیرون آوردن شیشه ها به چه صورته؟
    ممنون

16. 5 کاربر از amir_toos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودرو های آمریکایی mohamad.hejazi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

سلام.
    این بلیر هم تازه قسمت من شده.
    مدل 78
    اتومات
    ماشین بدی نیست ولی نگهش نمیدارم.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

18. 6 کاربر از mohamad.hejazi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال scope82's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Rain City

پيش فرض

سلام علی آقا
    سلام آقای حجازی
    سال نوتون مبارک
    امیدوارم سال خوبی رو پیش رو داشته باشید
    آقای حجازی؟ الآن چندتا ماشین دارید شما؟ اون ایمپالا قهوه ایه رو فروختی؟

20. 5 کاربر از scope82 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •