تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 627 از 1130 اولاول ... 1275275776176236246256266276286296306316376777271127 ... آخرآخر
نمايش نتايج 6,261 به 6,270 از 11292

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

بله خيلي هم خوبه و ميتونه پرچ مناسبي باشه، منتها اندازه رو دقيق بگيريد كه خيلي كم و زياد نباشه.
    سالها پيش هم من براي لولاهاي كاپوت كامارو پرچ فولادي ساختم( پيچ فولادي به اندازه مناسب خريدم، اندازه هاي مورد نظر براي پرچ رو دقيقا طبق نمونه اصلي گرفته و به تراشكار دادم و در نهايت پرچهاي تراشيده شده از پيچهاي فولادي رو تحويل گرفتم)

البته كوبيدن اونها هم با گرم كردن در كوره آهنگري و كوبيدن با سنبه و پتك انجام شد( پيش يك آهنگر قديمي و پر حوصله كه خودمم شدم وردست و شاگردش!! )

چند روزي درگير اين كارا بودم و البته در نهايت لولاهاي خوبي از آب درآمد.
    براي ترمز در هم درست كردنش كار سختي نيست و مطمئن هستم اون دوست تراشكار شما خيلي راحت ميتونه طبق نمونه پرچ رو درست بكنه، اما براي احتياط محل پرچكاري و فرم اون رو هم نشونش بديد.

2. 7 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

دوستان من میخوام واسه نوا قفل مرکزی ببندم کسی اطلاعاتی داره بهم بده خودم میتونم اینکارا بکنم؟ممنون میشم

4. 2 کاربر از سعید سوپری بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودرو های آمریکایی mohamad.hejazi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

به زیبایی شورولت نوای شما که نمیرسه کامارو جان.
    مرتبه ولی ماشین فنر لول چیز دیگریست...
    اتوماته-کولر داره ولی سالم نیست-بخاری کاملآ سالمه-کمربندها کاملآ سالمه.
    داشبورد 2 تا ترک داره که میخوام با موم و قلم گیری درستش کنم.
    آمپر بنزین خرابه.
    مصرفش خوبه از اصفهان تا تهران 75 تا میسوزونه.
    لاستیکها 80%
    زیربند سالم
    گیربکس عالی
    موتور تو دور بالا صدای پیستون میده.
    آمپر آبش اصلآ بالا نمیاد
    تودوزی هم سالم
    بدنه هم دور گلگیرهاش کمی پوسیدگی داره ولی اتاقش خیلی سالمه
    تعویض پلاک هم میشه ولی چون قصد فروشش رو دارم پلاکش نکردم
    Last edited by mohamad.hejazi; 10-04-2013 at 15:58.

6. 6 کاربر از mohamad.hejazi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

دوستان من چندتا سوال دارم لطفا راهنماییم کنید نوای من فرمونش گیجه ودرجا هم که میچرخونم یه کم تق تق میکنه چه عیبی داره؟وکیوم ها بخاری که دریچه ها را بازو بست میکنه اصلا کار نمیکنه البته خود وکیوم ها سالمه عیب از کجا میتونه باشه؟چه جور میشه فهمید که لوله هایی که به وکیوم متصله سالمه؟برف پاکنش هم گاهی کار میکنه گاهی نمیکنه زمانی که کار نمیکنه برق اصلا تو کلیدش نمیاد منظورم اینکه از کلیدش نیست از جای دیگست مرسی از جوابهای خوبتون

8. این کاربر از سعید سوپری بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام به همه شما دوستان عزیز
    اول از همه سال نو شما دوستان مبارک باشه و انشاالله این سال سال خوبی برای همه ما آمریکایی سوارها در وهله اول(اگر درست نوشته باشم) و بعد برای همه ایرانیا باشه.باز هم ما اومدیم با یه سری سوال درباره ماشین.
    امروز داشتم چرخها رو بازدید میکردم که متوجه شدم که چرخ عقب سمت راننده یخورده روغن داده کامل که بازرسی شد متوجه شدم که واسکازینه که بیرون اومده البته تا کاسه رو در نیاوردم نمیدونستم که روغن داده.خودم حدس میزنم که از کاسه نمد چرخ عقب باشه.
    حالا میخواستم اگه کسی تا حالا این کاسه نمد رو عوض کرده یه توضیحی بده تا اگه بتونم خودم تو خونه عوضش کنم.

ممنون از راهنماییتون

10. این کاربر از aminbest بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

تشكر جناب حجازي
    اينجوري كه توضيح دادين ماشين سرپا و مرتبي بايد باشه و اگر يه دست بهش بكشن واقعا چيز بكري ميشه.
    اگه ماشين نداشتم حتما ميخريدمش! چون با اين وضع و روزگار رانندگي ملت، واقعا ديگه كمتر از بليزر جواب نميده!!
    ................
    جناب سعيد سوپري
    در مورد سيستم قفل مركز من تجربه زيادي ندارم، فقط چندباري توي دربهاي بيوك يكي از دوستان رو بازديد كردم( براي سرويس و تعمير بالابر شيشه) و پمپهاي متصل به قفل دربها رو ديدم كه خيلي حجيم و با كيفيت ساخته شده بود.
    ظاهرا بايد سيم كشي كامل رو انجام بديد و پمپها رو هم خريده و نصب كنين( طبق نمونه خود بيوكها) اما اينكه فرمان مركزي رو از كجا ميگيره نميدونم( احتمالا از رله قفل مركزي مثل نمونه هاي پرايد و پژو)
    در مورد گيج زدن فرمان، قبل از هرچيز بايد بپرسم كه لاستيكهاي زير ماشين چيه؟ آيا از نمونه هاي خارجي مثل هانكوك و مارشال استفاده كرديد و يا همون كيان تاير هاي معروف و قديمي كه ديگه ( خدا رو شكر!!) توليد نميشه ؟
    اگر كيان تاير باشه كه بيشترين دليلش همون تايرهاست كه به دليل نداشتن كيفيت و طراحي بد سطح تاير و عاجها، ماشين در بهترين شرايط هم فرمانش گيج ميزنه و بايد 100% تعويض بشه.
    متاسفانه قيمت تاير بشدت بالا رفته و تايرهاي هانكوك كه من هر 4 حلقه رو 660 تومان گرفته بودم( تابستان سال 91) پريروز قيمت كردم ، 1.500.000 تومان شده! حالا هركسي ماشين ميخره بايد قيمت تاير نو رو هم به اندازه يه هزينه تعمير نيم موتور در نظر بگيره.
    صداي تق تق از خيلي چيزا ميتونه باشه اما احتمالا سيبكهاي زير و بالاي طبقها فرسوده شده و البته روت وسط و سيبك بغل شاسي ( سمت مخالف جعبه فرمان و روي شاسي نصب شده)
    فكر ميكنم اگر يكي فرمان رو حركت بده و شما از زير تمام اين قطعات رو چك بكنين و ببينين صدا از كجا مياد بهتر باشه. البته اگر تا حالا جلوبندي رو تعمير نكرديد بهتره يه سرويس بشه.
    در مورد بخاري اگر لوله هاي متصل به اونها پاره يا جدا و قطع شده باشه دريچه ها كار نميكنه و بايد اين لوله ها و مدولاتور متصل به اونها كه پشت كليد كنترل دريچه هاست رو چك بكنين تا از سالم بودن تمام اين اجزاء مطمئن بشيد.
    براي اطمينان از سالم بودن دريچه ها و لوله ها بايد خودشون رو مستقيم چك بكنين( با باز كردن يونيت بخاري از زير داشبرد) و البته قبل از اون با تست دريچه ها از طريق روشن كردن فن و جابجا كردن كليد كنترل دريچه ها تا ببينين جهت ورود و وزيدن هوا از دريچه هاي بالا و زير پا تفاوت ميكنه يا نه؟
    صداي باز و بسته شدن اونها هم يكي ديگه از راههاي تشخيص است. البته دريچه تغيير هواي بخاري و كولر با سيم فولادي به كليد مربوطه متصل شده و لوله وكيوم نداره.
    در مورد موتور برف پاكن، احتمالا فيوز اون در جعبه فيوز كثيف شده و خوب برق بين دو پايه اتصال جعبه فيوز رد و بدل نميشه . فيوز رو در بيارين و پايه ها رو با سمباده نرم و كنتاكشور خشك تميز كنين.همين كار رو هم براي سوكت اتصال به خود موتور برف پاكن انجام بديد.
    اگر مشكل رفع نشد مشكل از ضعف سيم كشي هم ميتونه باشه كه فرسوده شده و نياز به نصب يه آفتمات براي تقويت جريان داره. يا شايد هم كوتاه شدن ذغالهاي موتور و يا خشك شدن گريس تيو گيربكس برف پاكن.
    گاهي اوقات ممكنه موتور مشكلي نداشته باشه و اتصال بازوها لق شده باشه كه اونها رو بايد چك كنين( با بازكردن سيني جلو شيشه و دسترسي به اهرمهاي برف پاكن و چك كردن محلهاي اتصال اونها)
    كلا يك سرويس كامل بايد روي ماشين انجام بديد، چون گويا خيلي وقته كه به اون رسيدگي نشده.
    ...............................
    كاسه نمد چرخ عقب رو بايد همزمان با بلبرينگ عوض كنين. البته گاهي هم ميشه جداگانه تعويض كرد كه اين به وضعيت بلبرينگ بستگي داره كه استاندارد باشه و يا ترميمي؟
    اما در كل براي هر دو مورد بايد پلوس از پوسته ديفرانسيال در بياد كه اينكار نياز به باز كردن درب ديفرانسيال و تخليه روغن، باز كردن شفت گرانويل، در آوردن خار سر ميل پلوس ، در آوردن دنده سر ميل پلوس و در كل بيرون كشيدن اون از داخل پوسته است تا دسترسي و امكان براي تعميرات بوجود بياد، چه براي تعويض بلبرينگ و يا كاسه نمد.

Last edited by camaro lt; 11-04-2013 at 07:36.

12. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

​ممنون از راهنماییهای پر محتواتون کامارو جان.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

چراغ عقب ماشین من شکسته بود(سمت شاگرد) و من تلق ایرانی براش گرفته بودم که چون چراغ سمت راننده فابریک بود چراغها از نظر نور تابه تا شده بودن و به همین دلیل یه چراغ عقب فابریک خیلی تمیز براش پیدا کردم(25000 تومان)
    برای تکمیل تشکیلات قفل مرکزی هم دو عدد کلید فابریک قفل مرکزی بیوک با سوکت گرفتم (15000 تومان) که تو چراغ برق دونه ای 30 تومان بود.
    ضمنا سپر ماشین هم باز کردم و چند تا عکس از اشکالاتش قرار میدم و اگه دوستان راهی برای تعمیرش دارن بگن.البته کسی رو پیدا کردم که اگه همین سپر رو بهش بدم و 50 تومان هم سر بدم یه سپر در حد نو بهم میده.همانطور که از تصاویر معلومه سپر در سمت راننده در 2 نقطه شکسته و همون قسمت ابکاریش هم از بین رفته.
    حالا دوستان نظر بدن که کدوم کار بهتره(تعمیر یا تعویض؟)

Last edited by MJ1970; 11-04-2013 at 20:39.

15. 3 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

چراغها رو با چه قيمت خوبي گرفتيد. فكر نميكردم اينقدر باشه، بخصوص كه با قاب و زهوار استيل فلزي اصلي هم هست.
    من فكر ميكنم اگر اون سپر جديد مشكلي نداشته باشه، با 50 تومان اضافه دادن خيلي بهتره كه عوضش كنين چون با اين پول و حتي چند برابر اون، شكستگي سپر ترميم نميشه، پس چه بهتر كه عوض كنين.
    ماشين شما قفل مركزي داشته، و يا قصد داريد براش نصب كنين؟ اگر نقشه برق و نصب اون رو بگذاريد راهنمايي خوبي براي همه ما است.
    ديروز يك اسپكشن والو خريدم 6000 تومان . البته يادمه سالها پيش قيمت اون 12000 تومان بود
    اميدوارم كار بده. كم كم دارم كولر رو راه ميندازم.
    بخاري و ترموستات رو هم از مدار خارج كردم، چون اينجا ديگه هوا گرم شده!

17. 3 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

در مورد چراغ اگه یه تلق فابریک میخواستم بگیرم (اصلی) 50000 تومان قیمت داشت.
    همانطور که قبلا عرض کردم دربهای جدیدی که برای ماشین نصب کردم بیوکی هستن و قفل مرکزی هم روشون هست و 2 تا کلید و یه رله کم داشت که فعلا کلیدهاش رو گرفتم و رله هم میشه پرایدی گذاشت ولی اصلیش باشه فکر کنم بهتره.سیمکشیش هم هنوز نصب نکردم و انشاله نصب کردم همینجا شرح میدم.
    اون قطعه که خریدید کارش چیه؟

19. 3 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 8 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 8 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •