تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 632 از 1130 اولاول ... 132532582622628629630631632633634635636642682732 ... آخرآخر
نمايش نتايج 6,311 به 6,320 از 11292

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

در آغاز فعالیت sahand1114's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

ببخشید dodge challenger چه حدودی هست؟؟؟

ایمپالا مدل 64 چطور؟؟؟
    Last edited by sahand1114; 17-04-2013 at 14:53.

2. این کاربر از sahand1114 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

​جناب محمد من منتظر جواب شما در مورد گیربکس هستم؟ ممنونم
    سلام
    من اون 2 تا صافی کوچک رو زمانی تعویض کردم که گیربکس روی زمین بود و کاملا ازادی عمل داشتم ولی تعویض اونها از زیر ماشین ممکن نیست.البته متاسفانه زمانی که گیربکس رو جمع میکردم اصلا به فکر این نبودم که از مراحل کار عکس بگیرم و الان جزییات ریز رو خودم هم فراموش کردم .البته در مورد همین 2 صافی خودم هم فراموش کرده بودم که زیر ساعت بودن و برای تعویض باید ساعت گیربکس هم باز بشه .امروز به همین دلیل برای اطمینان با بهمن شورلت هم تماس گرفتم و ایشون گفتن که اون دوتا رو فقط موقع تعمیر تعویض کنید چون از زیر ماشین نمیشه عوض کرد.البته دلیلش هم یادم اومد و اینه که 4 عدد ساچمه روی مسیرهای روغن روی پوسته گیربکس قرار داره و ساعت گیربکس اونها رو نگه داشته و اگه حتی ساعت گیربکس هم باز کنن اونها پایین میریزه و امکان جاگذاری مجدد اونها روی کار نیست و ناگزیر باید گیربکس پیاده بشه .
    من این نکته رو فراموش کرده بودم و اینجوری یادم مونده بود که با باز کردن کارتل به راحتی تعویض میشن در حالی که :
    تصییح میکنم و فقط زمان تعمیر میشه ساعت رو پیاده کرد و اون 2 تا صافی ریز رو عوض کرد.
    اما در مورد تعویض روغن گیربکس اگر روغن رو چک کردید و متوجه شدید که زلال نیست و کثیف شده(داخل اون جرم صفحات گیربکس وجود داره) اونوقت روغن باید عوض بشه و اگر تمیز هست با توجه به قیمت بالای روغن هیدرولیک بهتره بهش دست نزنید و تا موقعی که گیربکس رو تعمیر نکردید با همون روغن کار میکنه و مشکلی نداره.
    اما اگر روغن کثیف بود و زلال نبود ابتدا باید یک ظرف (تشت نسبتا بزرگ به طوری که زیر تمام کارتل رو بگیره) زیر کارتل قرار بدید و بعد شروع به باز کردن کارتل کنید و کارتل که باز شد روغن داخل تشت میریزه و باید مراقب باشید روی چشم یا پوست شما نریزه چون اسیب میزنه (مخصوصا برای چشم)
    وقتی همه ی روغن خالی شد 2 پیچ صافی روغن زیر گیربکس رو باز کنید و اگر صافی توری بود و پاره نشده بود اون رو تمیز کنید و مجدد نصب کنید و کارتل رو ببندید (البته با واشر جدید و چسب مزدا) اگر هم صافی خراب بود یا از جنس کاغذی بود حتما تعویض کنید.
    در این تعویض روغن به طور کامل خالی نمیشه و مقداری داخل توربین میمونه ولی مشکلی نیست .فکر میکنم حدود 6 لیتر روغن برای این تعویض کافی باشه.
    ضمنا پست قبلی هم اصلاح کردم.

Last edited by MJ1970; 17-04-2013 at 19:25.

4. 5 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

اون ساچمه هاي مورد نظر رو من ديدم، در واقع يكجور سوپاپ يكطرفه به حساب مياد.
    به نظر شما اين امكان وجود داره كه بشه از مقدار كمي گريس براي چسبيدن موقتي ساچمه ها در محل خودشون استفاده كرد؟
    چون وقتي كمي گريس بزنيم( به مقدار خيلي كم) با چسبندگي خوبي كه گريس داره، اون ساچمه ها سرجاي خودشون باقي مانده و ميشه سنگ ساعت رو دوباره سوار كرد.
    البته بيشتر يه نظريه بود و بايد تست بشه تا از نتيجه اون مطمئن بشيم.
    گريس بلافاصله با اولين فشار روغن پاك شده و در روغن حل ميشه.
    .................
    دوست گرامي
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اتومبيلهايي كه نام ميبريد، كلا خاص و كمياب هستند و نمونه هاي سالم و تميز اونها كم و البته بسيار گرانقيمت است.
    نميشه الان بگم كه مثلا ايمپالا 64 نهايتا 20 تومان و يا چالنجر 25 تومان، چون در درجه اول كم بودن و خاص بودنشون خيلي روي قيمت تاثير ميگذاره، و در ادامه هر كسي براساس نظر و ديد خودش روي ماشيني كه داره قيمت ميگذاره، چون تعداد اونها كم و ارزش كلاسيك اونها زياده.
    الان ديگه براي خودروهاي متداول مثل بيوك ايران، نوا، كاپريس كلاسيك ، بليزر و يا چند نمونه ديگه هم نميشه بطور قاطع و صد در صد قيمتي داد، چون اونها پژو و پرايد نيست كه با قيمتهاي روز خودرو بالا و پايين بشه و ديگه جايگزيني ندارن، ديگه چه برسه به مدلهاي خيلي كمياب و خاص ، بخصوص از دهه 60 ميلادي!
    اگر بگرديد پيدا ميكنين و حتما در جستجوي خودتون متوجه اين شرايط خواهيد شد كه قيمتها، كيفيت و شرايط خودروهاي موجود چقدر ميتونه متفاوت باشه و تقريبا هيچ قاعده و چهارچوب مشخصي نداره، اما يه چيز رو كه هميشه براي من تجربه شده و صحت داشته به ياد داشته باشيد و اينكه:
    هيچ ارزاني بي علت نيست....

Last edited by camaro lt; 17-04-2013 at 20:45.

6. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

ممنونم از اطلاعات کاملتون جناب ام جی من امروز روغن هیدرولیک و همون فیلتر اولی را خریدم تا انشا اله فردا تعویض کنم از فکر اون دوتا فیلتر مخروطی اومدم بیرون چون باید کیت کامل بخرم تا اونا هم توش باشه وبه قول شما که گیربکس هم کامل باید پایین بیاد کیت راهم میگفت۵۰۰ تومن بیخیالش شدم.بازم ممنونم

8. 2 کاربر از سعید سوپری بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

این هم ایده ی جالبیه و اگه بخوبی انجام بشه و روغن هیدرولیک بتونه اون گریس رو بشوره خوبه.
    اما اگه بخواهیم تا اونجا پیش بریم فکر کنم تعمیر کامل راحت تره و با نظارت دقیقتری انجام میشه.البته امروز بهمن میگفت اکثر مکانیکها اون صافی ها رو برمیدارن و دیگه نصب نمیکنن و با این کار دیگه دردسر بسته شدن راه عبور روغن و کاهش فشار روغن رو حل میکنن!
    البته نمیدونم که این کار ممکنه چه مشکلی پیش بیاره؟
    شاید هم طراحی این 2 صافی کوچک مثل فیلتر ورودی کاربراتور باشه که من خودم حذفش کردم و از یه فیلتر بزرگ قبل کاربراتور استفاده کردم.فیلتر کاربراتور هم دقیقا همین مشکل رو داره که زود پر میشه و تعویضش هم معمولا باعث خرابی مهره ی ورودی کارب میشه.البته این هم شاید به خاطر بالا بودن کیفیت بنزین در ان زمان بوده؟
    ممکنه گیربکس هایی که اون زمان تولید شده جنس صفحاتش خیلی بهتر بوده و با تعویض صفحات با نمونه های تقلبی تولید براده در گیربکس زیاد شده و باعث بسته شدن صافی ها و در نتیجه افت فشار روغن شده.
    نمونه صفحه هایی که در بازار فروخته میشه اصلا کیفیت خوبی ندارن و حتی ضخامت گوشته ی یک طرف با طرف دیگر فرق داره!
    ویا اینکه ضخامتی بیشتر از نمونه اصلی دارن که باعث میشه براده در گیربکس افزایش پیدا کنه و صافیها زودتر بسته بشن.

10. 4 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بازم ممنون که به سوالای من جواب میدین...

به نظر شما برای شروع بهتره با چی شروع کنم که هم قیمتش کم باشه و هم بره من که تجربه چندانی ندارم مناسب باشه و قطعاتش به راحتی پیدا بشه؟؟؟

12. این کاربر از sahand1114 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بازم ممنون که به سوالای من جواب میدین...

به نظر شما برای شروع بهتره با چی شروع کنم که هم قیمتش کم باشه و هم بره من که تجربه چندانی ندارم مناسب باشه و قطعاتش به راحتی پیدا بشه؟؟؟
    بطور كلي انتخاب زيادي وجود نداره، و چه بخواهيم يا نه تعداد خودروهاي آمريكايي محدود به چند مدل متداول شده،( منظورم خودروهاي آمريكايي نچندان خاص كه شانس داشتن و نگهداري از اونها خيلي بيشتر از بقيه مدلها باشه)
    بيشترين تعداد مربوط به بيوك ايران و نوا است كه بخاطر واردات نسبتا زياد و توليد و مونتاژ در ايران هنوز نسبت به بقيه بيشترين تعداد رو دارن.
    بعد از اونها ، كاپريس كلاسيك، و كاديلاك سويل كه تعداد اونها هم نسبتا زياده
    كامارو در جايگاه بعدي كه بيشترين تعداد رو ميشه در بين كوپه هاي آمريكاي در ايران پيدا كرد.
    پونتياك ( ترانس آم و فاير برد) كه تعداد اونها به نسبت كامارو كمتره اما بازهم شانس خريد اون بيشتر از نمونه هاي كميابتر است.
    فورد ماستنگ( بيشتر مدلهاي مك وان 71 تا 73 ميلادي) كه تعداد اونها بازهم كمتر و البته قطعات هم كمتر و تعميراتش هم پر هزينه تر مشكلتره.
    همينطوري كم كم مدلها خاصتر و كمتر ميشه، بنابراين كاملا مشخصه كه بهترين انتخاب ميتونه نوا و بيوك باشه كه اونها با وجود تعداد بيشتر و فراواني قطعات و يدكي( به نسبت بقيه مدلها) انتخاب راحتتري به حساب مياد.
    تفاوت عمده بيوك ايران و نوا در فرم موتورهاست ( نوا 6 و بيوك 8 سيلندر) كه هركدام نكات مثبت و منفي خودش رو داره.
    البته اينهم مهمه كه بدونين داشتن يكي از اينها هم چندان راحت نيست و بايد فني باشيد و بتونين از پس مخارج و هزينه هاي اونها بر بيايي و البته حوصله دردسرهاي خاص كمبود قطعات و جستجو براي پيدا كردن يك قطعه و يا مورد تعميراتي رو داشته باشيد.

14. 3 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

بطور كلي انتخاب زيادي وجود نداره، و چه بخواهيم يا نه تعداد خودروهاي آمريكايي محدود به چند مدل متداول شده،( منظورم خودروهاي آمريكايي نچندان خاص كه شانس داشتن و نگهداري از اونها خيلي بيشتر از بقيه مدلها باشه)
    بيشترين تعداد مربوط به بيوك ايران و نوا است كه بخاطر واردات نسبتا زياد و توليد و مونتاژ در ايران هنوز نسبت به بقيه بيشترين تعداد رو دارن.
    بعد از اونها ، كاپريس كلاسيك، و كاديلاك سويل كه تعداد اونها هم نسبتا زياده
    كامارو در جايگاه بعدي كه بيشترين تعداد رو ميشه در بين كوپه هاي آمريكاي در ايران پيدا كرد.
    پونتياك ( ترانس آم و فاير برد) كه تعداد اونها به نسبت كامارو كمتره اما بازهم شانس خريد اون بيشتر از نمونه هاي كميابتر است.
    فورد ماستنگ( بيشتر مدلهاي مك وان 71 تا 73 ميلادي) كه تعداد اونها بازهم كمتر و البته قطعات هم كمتر و تعميراتش هم پر هزينه تر مشكلتره.
    همينطوري كم كم مدلها خاصتر و كمتر ميشه، بنابراين كاملا مشخصه كه بهترين انتخاب ميتونه نوا و بيوك باشه كه اونها با وجود تعداد بيشتر و فراواني قطعات و يدكي( به نسبت بقيه مدلها) انتخاب راحتتري به حساب مياد.
    تفاوت عمده بيوك ايران و نوا در فرم موتورهاست ( نوا 6 و بيوك 8 سيلندر) كه هركدام نكات مثبت و منفي خودش رو داره.
    البته اينهم مهمه كه بدونين داشتن يكي از اينها هم چندان راحت نيست و بايد فني باشيد و بتونين از پس مخارج و هزينه هاي اونها بر بيايي و البته حوصله دردسرهاي خاص كمبود قطعات و جستجو براي پيدا كردن يك قطعه و يا مورد تعميراتي رو داشته باشيد.
    ممنون که راهنمایی کردید...

قیمت نسبتا تر و تمیز هر کدوم تو چه حدودی هست؟؟؟

16. این کاربر از sahand1114 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    امروز تونستم کاسه نمد چرخ عقب رو عوض کنم.
    بعد از باز کردم چرخ به سراغ درب دفرنسیال رفتم.بعد از باز کردن پیچها و گذاشتن یک تشت زیر اون با پیچگوشتی یکمی لای درب رو باز کردم تا روغن خالی شه بعد از خالی شدن روغن درب رو کامل برداشتم و روغن اضافی رو که توی دفرنسیال بود با دست توی تشت خالی کردم.حالا نوبت به باز کردن پیچ نگهدارنده پین هوزینگ رسید.از بخت بد ما و کمکاری تعمیرکار قبلی که پیچ رو با انبرقفلی نه با آچار باز کرده بود هرچی زور زدیم نتونستیم پیچ رو باز کنیم و دیگه انبرقفلی هم اون پیچ رو نمیگرفت.

به ناچار از پدر گرامی کمک گرفتیم که تجربه در کار ابزار دقیق دارند و بعد از بازرسی پیچ با استفاده از فرز انگشتی دو طرق پیچ رو سابوندیم تا حداقل انبرقفلی بتونه اون رو بگیره البته با جای کم اون زیر واقعا کار سختی بود.حالا پیچ رو باز کردیم.بعد از چرخوندن هوزینگ با دست به آرامی پین رو در آوردیم و حواسمون بود که زیاد هوزینگ تاب نخوره که دنده هرزگردها از جای خودشون دربیان.

بعد با هول دادن پلوس به داخل و برداشتن خار U شکل پلوس رو کامل در آوردیم.بعد رفتیم سراغ کاسه نمد.اول با زور زدن و اهرم کوتاه نشد.در نمیامد.داخل یه فیلم تو یوتیوب دیدم که زد با سر پلوس به راحتی درش آورد گفتم بذار منم امتحان کنم و با کمال تعجب با کمی زور زدن کاسه نمد به راحتی در اومد.

کاسه نمد جدید رو جا زده البته با احتیاط و تمام این مسیر رو که گفتم برای بستن انجام دادم. واشر درب دفرنسیال رو از دوطرف چسب مزدا زدم و چسبوندم و درب رو گذاشته و پیچهای اون رو سفت کردم. خواستم روغن دفرنسیال تازه بریزم.که یادم اومد جایی خونده بودم که بهتره همیشه از روغن قبلی دفرنسیال استفاده بشه و اگه روغن جدید بریزیم امکان به زوزه افتادن دفرنسیال هست.پس روغن قبلی رو ریختم.

اینطور بود که ما امروز تونستیم کاسه نمد چرخ عقب رو عوض کنیم.البته بگم که من این اولین بار بود این کار رو میکردم و فقط تو یوتیوب فیلمهایی درباره عوض کردن اون دیده بودم و البته راهنمایی شما دوستان عزیز هم کمک بسیاری کرد. سخت نبود.البته برادرم و پدر گرامی میگفتن که بدیم بیرون عوض کنن ولی خودم خیلی دوست داشتم که حتما اینکار رو انجام بدم و انجام دادم و خدا رو شکر مشکلی هم پیش نیومد.
    این بود ماجرای امروز ما
    Last edited by aminbest; 18-04-2013 at 19:23.

18. 4 کاربر از aminbest بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

آقا بازم سلام من امروز فیلتر وروغن گیربکس را عوض کردم اما همچنان دیر دنده عوض میکنه باید دیگه چکار کنم همونطور که گفتم با دنده۱حتما باید۴۰تا پرکنه تا۲بده و۲که میخواد ۳ کنه باید به۶۰ رسیده باشه این مصرفم راهم خیلی بالا برده قبلی که داشتم رو۲۰ که میرسید یه کم گاز رو شل که میکردم سریع میرفت ۲ونهایتا با سرگاز وحالت عادی تا۵۰ تا برسه۳ را میداد اما ۱راکه تخته میکردم۶۰تا۷۰ را میرفت۲هم هنگام تخته۹۵تا ۳ هم خدا میدونه..حالا اینو چکار کنم زودتر دنده بده؟
    و بعد اینکه دنده ال۱ جا نمیره یعنی پایین ترین جایی که دنده را میارم ال ۲ هست و گاهی تو پار هم قفل نمیکنه میشه تو ضیح بدید اون تنظیمات زیر ماشین را چه جور باید تنظیم کنم که خوب بشه؟

20. 2 کاربر از سعید سوپری بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 9 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 9 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •