تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 225 اولاول ... 345678910111757107 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 2247

نام تاپيک: VDSL / مخابرات استان تهران

داره خودمونی میشه farid_givehchin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    غربی ترین نقطه طهران

پيش فرض

عزیزان دچار سو تفاهم شدن...اگر پست صفحه قبل بنده رو بخونید متوجه میشید که FTTH فیبر تا داخل ساختمان شما میاد ولی در VDSL فیبر نوری تا محل کافوی نوری سر کوچه میاد دوستمون MMDFullHD هم به صورت مختصر توضیح دادن،اگر فیبر نوری تا محل کافوی انشعاب شما که تو خیابان های اصلی هستند اومده باشه اون کافو نوری هست(در مورد شکل و شمایلش هم توضیح دادم) و میتونید VDSL بگیرید حالا اگر شما درخواست FTTH بدید مخابرات اون فیبر نوری رو از کافو تا خونه شما میاره که با توجه به مسائل مربوط به اسفالت و مجوز حفاری فکر نمیکنم برای 1 واحد تکی همچین کاری انجام بدن و در ثانی تا زمانی که روی این سرعت ها دارن FTTH میدن اصلا نیازی نیست و همون VDSL 100 مگابیتی جوابگوی اکثرمون هست

تجهیزات DSLAM هم داخل این کافو های نوری (MDU) قرار دارن پایین عکس که منبع تغذییه و فکر میکنم سوییچ های کافو هست ،اون قسمت میانی که فیبر ها زرد رنگ هستن و مشخصه که میان و میرن داخل اون مبدل های بالای عکس که از اون مبدل ها(اگر اشتبا نگم DSLAM همین ها هستند) به مبدل انالوگ وصله و از اون مبدل های انالوگ به اون ترمینال هایی که سر دیگه شون رانژه میشه به خطوط تلفن ما متصل هست(شاید من دارم اشتباه میگم ولی تا جایی که فهمیدم همین جوری هست) سمت راست هم یک در جدا داره که ترمینال هارو با سیم رانژه وصل میکنن به ترمینال هایی که از پست های ابونه میاد این عکس که گذاشتم یه مقدار با اونی که دم خونه خودمون هست متفاوته و چون داشتن اینو تازه نسب میکردن داخلش شلوغه ولی روی دراش نوشته شده /+ADSL/ADSL2/ADSL2 و همینطور VDSL/VDSL2 ساپورت میکنن و همه اونایی که من دیدم برای هوآووی هستند
    Last edited by farid_givehchin; 04-03-2017 at 11:12.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2017

پيش فرض سوال درباره سایر شهرها

سلام علیکم
    واقعا از farid_givehchin عزیز به خاطر پست عالیشون ممنونم وتشکر می کنم( بلد نبودم دکمه تشکر رو بزنم!!!)
    یه سوال داشتم نمی دونم باید اینجا بپرسم یا نه (اگر نباید اینجا بپرسم پیشاپیش عذرخواهی می کنم)

من ساکن شیرازم. می خواستم بدونم کی برای نقاط دیگه ی کشور این سرویس میاد؟ آیا طرح ملی مخابرات هست؟ یا فقط مخابرات منطقه ای تهران این کار را کرده.

2 تا مصاحبه یکی از مسئولان مخابرات شیراز با خبرگزاری فارس انجام دادن. نظر شما دربارش چیه؟ آیا مفهوم اینو میده که بزودی شیراز هم دارای این امکان میشه؟ اگر میشه براساس این مصاحبه به همه این سیستم را میدن یا به برخی از مشترکان؟ (الان توی تهران به همه این خدمت را میدن؟)

جالبه توی اولین خبر گفته «رئیس ناحیه 3 مخابرات شیراز گفت: (تا یک ماه دیگر ) تمام تلفن‌های ثابت شیراز به سیستم فیبرنوری (ftth) مجهز می‌شوند.»
    بعد روز بعدش مصاحبه کرده گفته «عبدالرسول نجاتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز، اظهار داشت: با تعویض سیستم‌های قدیمی، (تا یک ماه آینده) سیستم جدید تلفن ثابت و دیتا بر بستر فیبر نوری به‌نام (ftth) در برخی نقاط شهر شیراز جایگزین خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی این فناوری جدید در کنار شبکه فعلیی و در نقاطی که دارای مشترکان متمرکز و تجاری هستند، انجام خواهد شد. تمام سیستم‌های تلفن ثابت به این فناوری جدید مجهز نخواهد شد و در حال حاضر تنها شاملل مشترکان متمرکز و تجاری خواهد بود.» ممنون

3. 2 کاربر از ahmad110110110 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه farid_givehchin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    غربی ترین نقطه طهران

پيش فرض

سلام علیکم
    واقعا از farid_givehchin عزیز به خاطر پست عالیشون ممنونم وتشکر می کنم( بلد نبودم دکمه تشکر رو بزنم!!!)
    یه سوال داشتم نمی دونم باید اینجا بپرسم یا نه (اگر نباید اینجا بپرسم پیشاپیش عذرخواهی می کنم)

من ساکن شیرازم. می خواستم بدونم کی برای نقاط دیگه ی کشور این سرویس میاد؟ آیا طرح ملی مخابرات هست؟ یا فقط مخابرات منطقه ای تهران این کار را کرده.

2 تا مصاحبه یکی از مسئولان مخابرات شیراز با خبرگزاری فارس انجام دادن. نظر شما دربارش چیه؟ آیا مفهوم اینو میده که بزودی شیراز هم دارای این امکان میشه؟ اگر میشه براساس این مصاحبه به همه این سیستم را میدن یا به برخی از مشترکان؟ (الان توی تهران به همه این خدمت را میدن؟)

جالبه توی اولین خبر گفته «رئیس ناحیه 3 مخابرات شیراز گفت: (تا یک ماه دیگر ) تمام تلفن‌های ثابت شیراز به سیستم فیبرنوری (ftth) مجهز می‌شوند.»
    بعد روز بعدش مصاحبه کرده گفته «عبدالرسول نجاتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز، اظهار داشت: با تعویض سیستم‌های قدیمی، (تا یک ماه آینده) سیستم جدید تلفن ثابت و دیتا بر بستر فیبر نوری به‌نام (ftth) در برخی نقاط شهر شیراز جایگزین خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی این فناوری جدید در کنار شبکه فعلیی و در نقاطی که دارای مشترکان متمرکز و تجاری هستند، انجام خواهد شد. تمام سیستم‌های تلفن ثابت به این فناوری جدید مجهز نخواهد شد و در حال حاضر تنها شاملل مشترکان متمرکز و تجاری خواهد بود.» ممنون

خواهش میکنم،خدمتتون عرض کنم که تعویض کافو های یک شهر کار راحتی نیست که یک ماه بتونند انجامش بدن باید سفارش بدن تا برسه بعد ترخیض کنن و بیارن و جاهاشونو درست کنند و فیبر بخوابونند (حتی موقعی کی فیبر میخوابونند یه چندتا برای بعدا و بک اپ هم میخوابونند من موقعی که چاه ارت میکندن فهمیدم اینو) که نیاز به جواز حفاری داره شهرداری راحت نمیده خود نصب کردنشونم طول میشکه،فیبرارو باید فیوژن کنن،کنتور برق میخوان،باید بیان اون مسی هارو برگردون کنن و در کل همچین راحتم نیست...حالا اینو اضافه کنید به تعویض تمام پست های ابونه که رو دیوار جلو در ساختمان هست میبینید که بیشتر از چند سال طول میکشه چون همین سیستم فاضلاب تهرانو گیر کردن دو سالیه،اینا داخل تهرانم فکر میکنم 2-3 سالی هست که شروع بع تعویض کردن و هنوز مناطقی هستند که کافوها مسی موندن پس اینا اولویت رو میذارن روی همون مناطق مرکزی و پرتراکم و تجاری اداری تا بعدا مسکونی هارو هم تعویض کنند،الان. تمام مناطق جدید و شهر های اطراف تهران و پروژه های مسکن مهر هم کافو های نوری نصب کردن،ولی واقعا من شک دارم که بخوان فیبرو بیارن داخل واحد شما...شاید برای یه برج و مجتمع بزرگ یا پاساژ با درخواست هیات مدیره انجام بدن ولی برای یکی دوتا خونه با عقل من یکی جور در نمیاد،استان های دیگه هم دارن کار میکنن و حتی شمال کشور قبل تهران سرویس vdsl میدادن و اینی که میگن ftth هم به علت توضیحات بالا که گفتم بیشتر مانور تبلیغاتی هست و یوزر خانگی حالا حالا ها دستش به این سرویس ها به دردش نمیخوره و وقتی هر جفت این ftth و vdsl دارن با 50 مگ دارن ارایه میشن ودر اینده هم به 100 مگ اپگرید میشه و vdsl هم تا 300 مگ میشه ببرنش بالا پس اینا جو روانیه که شمارو ترغیب کنن الکی الان پول فیبر کشی بدید که به هیچ دردی نمیخوره
    اکثر کسانی که اروپا و انگلیس و امریکا هستند ماکزیمم همین 100 مگ دارن حتی دوستان امریکا هستن باور کنید 8مگ دارن که تعرفه کمتری داره چون نامحدوده قابل قیاس نیست بعدم چند روز پیش سایت زومیت یه مطلب گذاشته بودن برای راه اندازی سرویس 2گیگابایتی چه تجهیزاتی لازمه که پول تجهیزات سرسام اور بود،چون اگر بدونید مودم هایی که تو خونه داریم پورت های شبکه اشون معمولا 100 مگی هست و اگه مثلا لینکسیس یا ایسوس رده بالا باشن 1 گیگابیتی هستند اون وای فای هم که نوشته 300 مگابیت و 900 مگابیت تحت شرایط ازمایشگاهی بوده و شما عمرا بهش نمیرسید
    اینجا کسی هست که با 4G سرعت پایدار مثلا با فاصله ده دقیقه بالاتر از 50 مگ گرفته باشه؟
    در مجموع نیازی به هزینه برای ftth نیست فعلا تا ببینیم ایرانیان نت میرسه به ایرانسل یا نه و همون vdsl حتی 50 مگی جواب میده،تو شهر های دیگه هم میدن کم کم باید تجهیزات نصب کنن شما داخل خیابون و کوچه های اطرافتون بررسی کنید ببینید کافو ها کنتور برق دارن؟اندازه و شکلشون کاملا با مسی ها فرق داره اینا بزرگترن و کنتور( که ازش سیم به سر تیر برق وصله) و دستگاه داخل حفاظ توری هست البته اینا یه تجهیزات پسیو هم دارن که فیبرا میان داخلشون و از اونجا توضیع میشن که کنتور ندارن ولی بازم میشه شناخت من عکس اونارم دارم داخلشو باید از بیرون جفتشونم بگیرم بفرستم
    اگه نوری شده باشند که در اینده نزدیک میدن اونام از پول بدشون نمیاد من قبل اینکه حتی تو ارتمیس فرمانیه پایلوت اجرا کنن عکساشو دیده بودم تو یکی از خبرای سایتشون که بازدید یکی از مدیران داشتن نشون میدادن به مدیرشون تست سرعت رو

چند روز پیش زنگ زده بودم راوبط عمومی طرف اومده با من کل کل کنه بگه تو چیزی بلد نیستی میگفت MP میدونی چیه گفتم نه ولی فکر میکنم Multi Protocol منظورتون باشه گفت نه پس بلد نیستی....قطع که کردم رفتم نگاه کردم دیدم دقیقا mpls منظورشون بوده اینا در کل یه درصد متصدی هاشون سواد فنی دارن و شک نکنید که فرق FTTH و VDSL رو نمیدونن

اینو همین الان دیدم اپراتور ایرانیان نت (اپراتور فیبر نوری سراسری) شروع کرده در محدوده جهان شهر کرج که از 2 سال پیش مشغول نصب تجهیزات و تست پایلوت بودن،سرویس ارایه میده میتونید ثبت نام کنید البته سرعت هاشون خیلی پایینه 2 مگ و 6 مگ نامحدودن و تعرفه خیلی مناسبی دارن 2 مگ نامحدود 29 تومن فوق العاده است
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Last edited by farid_givehchin; 05-03-2017 at 20:28.

5. 11 کاربر از farid_givehchin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2015
    محل سكونت
    دیار کریم پوست کلفت

پيش فرض

البته کافو های نوری رو بیشتر به جای استفاده از دستگاه های pcm که دیگه خط ندارن ، و هرجا که خط نداشتن ، زدن و گرنه هدف اصلی مخابرات ارائه اینترنت با کیفیت به شما دوستان عزیز نیست ..

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2015
    محل سكونت
    دیار کریم پوست کلفت

پيش فرض

سلام علیکم

بستگی به شلوغی اون منطقه خاص شهرتون شیراز داره دوست گرامی , و تعداد خط های تلفن درخواستی ، این کافو های نوری رو برای اینترنت نمیزنن و اینترنت در وهله دوم قرار داره .. خط های تلفن زیاد ثبت نام میکنن ، مخابرات هم کم آورده و دستگاه های pcm هم که خط رو درب منزل تقسیم میکنه جواب نمیده برای همین منطقه منطقه کردن و هر جا احتیاج بوده ... کافوی نوری زدن

داره خودمونی میشه kamkar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

بعد از 12 روز رفتم مرکز مخابراتی و گفتم قرار بود تماس بگیرید، چی شد.
    گفت هنوز به ما چیزی اعلام نکردن، گفتم یعنی چی و توضیح بیشتر خواستم.
    گفت آدرس ها رو بررسی میکنند و بهمون اعلام میکنن که میتونیم سرویس بدیم یا نه، هنوز به ما چیزی اعلام نکردند، ولی منتظر تماس باشید.
    اینو مدیرشون بهم گفت.

ضمنا دیگه vdsl و ftth ثبت نام نمیکردند.
    قبلش پیش یکی از اپراتورها بودم (همونا که پشت باجه میشینن) و در این مورد پرسیدم.
    گفت تجهیزات نداریم.

9. 2 کاربر از kamkar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

خواهش میکنم،خدمتتون عرض کنم که تعویض کافو های یک شهر کار راحتی نیست که یک ماه بتونند انجامش بدن باید سفارش بدن تا برسه بعد ترخیض کنن و بیارن و جاهاشونو درست کنند و فیبر بخوابونند (حتی موقعی کی فیبر میخوابونند یه چندتا برای بعدا و بک اپ هم میخوابونند من موقعی که چاه ارت میکندن فهمیدم اینو) که نیاز به جواز حفاری داره شهرداری راحت نمیده خود نصب کردنشونم طول میشکه،فیبرارو باید فیوژن کنن،کنتور برق میخوان،باید بیان اون مسی هارو برگردون کنن و در کل همچین راحتم نیست...حالا اینو اضافه کنید به تعویض تمام پست های ابونه که رو دیوار جلو در ساختمان هست میبینید که بیشتر از چند سال طول میکشه چون همین سیستم فاضلاب تهرانو گیر کردن دو سالیه،اینا داخل تهرانم فکر میکنم 2-3 سالی هست که شروع بع تعویض کردن و هنوز مناطقی هستند که کافوها مسی موندن پس اینا اولویت رو میذارن روی همون مناطق مرکزی و پرتراکم و تجاری اداری تا بعدا مسکونی هارو هم تعویض کنند،الان. تمام مناطق جدید و شهر های اطراف تهران و پروژه های مسکن مهر هم کافو های نوری نصب کردن،ولی واقعا من شک دارم که بخوان فیبرو بیارن داخل واحد شما...شاید برای یه برج و مجتمع بزرگ یا پاساژ با درخواست هیات مدیره انجام بدن ولی برای یکی دوتا خونه با عقل من یکی جور در نمیاد،استان های دیگه هم دارن کار میکنن و حتی شمال کشور قبل تهران سرویس vdsl میدادن و اینی که میگن ftth هم به علت توضیحات بالا که گفتم بیشتر مانور تبلیغاتی هست و یوزر خانگی حالا حالا ها دستش به این سرویس ها به دردش نمیخوره و وقتی هر جفت این ftth و vdsl دارن با 50 مگ دارن ارایه میشن ودر اینده هم به 100 مگ اپگرید میشه و vdsl هم تا 300 مگ میشه ببرنش بالا پس اینا جو روانیه که شمارو ترغیب کنن الکی الان پول فیبر کشی بدید که به هیچ دردی نمیخوره
    اکثر کسانی که اروپا و انگلیس و امریکا هستند ماکزیمم همین 100 مگ دارن حتی دوستان امریکا هستن باور کنید 8مگ دارن که تعرفه کمتری داره چون نامحدوده قابل قیاس نیست بعدم چند روز پیش سایت زومیت یه مطلب گذاشته بودن برای راه اندازی سرویس 2گیگابایتی چه تجهیزاتی لازمه که پول تجهیزات سرسام اور بود،چون اگر بدونید مودم هایی که تو خونه داریم پورت های شبکه اشون معمولا 100 مگی هست و اگه مثلا لینکسیس یا ایسوس رده بالا باشن 1 گیگابیتی هستند اون وای فای هم که نوشته 300 مگابیت و 900 مگابیت تحت شرایط ازمایشگاهی بوده و شما عمرا بهش نمیرسید
    اینجا کسی هست که با 4G سرعت پایدار مثلا با فاصله ده دقیقه بالاتر از 50 مگ گرفته باشه؟
    در مجموع نیازی به هزینه برای ftth نیست فعلا تا ببینیم ایرانیان نت میرسه به ایرانسل یا نه و همون vdsl حتی 50 مگی جواب میده،تو شهر های دیگه هم میدن کم کم باید تجهیزات نصب کنن شما داخل خیابون و کوچه های اطرافتون بررسی کنید ببینید کافو ها کنتور برق دارن؟اندازه و شکلشون کاملا با مسی ها فرق داره اینا بزرگترن و کنتور( که ازش سیم به سر تیر برق وصله) و دستگاه داخل حفاظ توری هست البته اینا یه تجهیزات پسیو هم دارن که فیبرا میان داخلشون و از اونجا توضیع میشن که کنتور ندارن ولی بازم میشه شناخت من عکس اونارم دارم داخلشو باید از بیرون جفتشونم بگیرم بفرستم
    اگه نوری شده باشند که در اینده نزدیک میدن اونام از پول بدشون نمیاد من قبل اینکه حتی تو ارتمیس فرمانیه پایلوت اجرا کنن عکساشو دیده بودم تو یکی از خبرای سایتشون که بازدید یکی از مدیران داشتن نشون میدادن به مدیرشون تست سرعت رو

چند روز پیش زنگ زده بودم راوبط عمومی طرف اومده با من کل کل کنه بگه تو چیزی بلد نیستی میگفت MP میدونی چیه گفتم نه ولی فکر میکنم Multi Protocol منظورتون باشه گفت نه پس بلد نیستی....قطع که کردم رفتم نگاه کردم دیدم دقیقا mpls منظورشون بوده اینا در کل یه درصد متصدی هاشون سواد فنی دارن و شک نکنید که فرق FTTH و VDSL رو نمیدونن

اینو همین الان دیدم اپراتور ایرانیان نت (اپراتور فیبر نوری سراسری) شروع کرده در محدوده جهان شهر کرج که از 2 سال پیش مشغول نصب تجهیزات و تست پایلوت بودن،سرویس ارایه میده میتونید ثبت نام کنید البته سرعت هاشون خیلی پایینه 2 مگ و 6 مگ نامحدودن و تعرفه خیلی مناسبی دارن 2 مگ نامحدود 29 تومن فوق العاده است

34448000
    شماره پردیس تو کرج

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

امروز رفته بودم مخابرات ، گفتم کی به کیه vdsl رو ثبتنام کردم
    ولی خب متاسفانه کسی نبود بشه باهاش صحبت کرد ...
    گفتن بررسی میکنیم تا یه هفته دیکه نهایت خبر میکنیم .
    ولی گفتن برای یک سری ها راه اندازی کردیم این منطقه
    اگه شدنی باشه خیلی به دردم میخوره ...

داره خودمونی میشه kamkar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

امروز رفته بودم مخابرات ، گفتم کی به کیه vdsl رو ثبتنام کردم
    ولی خب متاسفانه کسی نبود بشه باهاش صحبت کرد ...
    گفتن بررسی میکنیم تا یه هفته دیکه نهایت خبر میکنیم .
    ولی گفتن برای یک سری ها راه اندازی کردیم این منطقه
    اگه شدنی باشه خیلی به دردم میخوره ...
    کدوم منطقه هستید؟
    به من بعد از دو هفته هیچی نگفتن.

پروفشنال malek911's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

سلام.من یه ماهی بود که درخواست سرویس فیبرنوری داده بودم و از دیروز اومدن و از جعبه کافو تا محل شرکت رو کانال کندن و فیبرنوری رو از تو کانال کشیدن و جوش دادن و وصلش کردن به دیوار ساختمان شرکت.مرکز مخابراتیمون هم گفته سرعت تا 1 گیگا بیت هستش و هزینه کابل کشی و مودم هم رایگانه(گفتن مودم 600 تومنه و با هزینه 300 متر کابل کشی 15 تومن واسه مخابرات هزینه ورداشته ).60 تومن ماهیانه آبنمان داره با یک عدد ip ثابت یکساله و 500 گیگ حجم که در صورت تموم شدن حجم هر گیگ 1000 تومن میشه شارژ کرد.البته سرویسهای نامحدود هم میدادن که با همین سرعت 1 گیگ نامحدود 1 ماهه درمیومد 27 ملیون که کلا واسم منتفی بود.الان من واسه این سرویس 1 ساله با هزینه آبنمانش .1.400.000دادم.در ضمن میگفتن بر پایه gpan هستش که انگار تکنولوژی بهتریه که در جریانش نیستم.شنبه به احتمال قوی وصل میشه و یه تستهایی رو همینجا قرار میدم
    Last edited by malek911; 08-03-2017 at 11:46.

14. 9 کاربر از malek911 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •