تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 70 از 70 اولاول ... 20606667686970
نمايش نتايج 691 به 696 از 696

نام تاپيک: برنامه‌ی هفت

کاربر فعال انجمن هنر هفتم nar nia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

فراستی: دیگر به برنامه «هفت» نمی‌روم

مسعود فراستی منتقد برنامه‌ی زنده «هفت» که دیگر به عنوان منتقد در این برنامه سینمایی مقابل دوربین نمی‌رود، درباره‌ی علت حضور نداشتنش در برنامه سینمایی شبکه 3 سیما، گفت: در جشنواره فیلم فجر، مجری برنامه «هفت» اعلام کرد که قرار است نقد نرم برویم. من هم گفتم بفرمایید بروید، من نیستم.

به گزارش ایسنا، مسعود فراستی - منتقد سینما - درباره جزئیات این حضور نیافتن گفت: مجری و به قول خودش سردبیر برنامه‌ی «هفت» در داستان جشنواره طرفدار نقد نرم شد. از قبل هم در همین خط بود؛ به دلیل اینکه «هفت» برایش یک برنامه‌ی زرد است. یک برنامه پر از خبر و گزارش و مصاحبه با مسؤولان و چون خودش اهل نقد نیست، نقد را هم به‌معنای جدی، مساله‌اش نمی‌داند.

او ادامه داد: به همین دلیل تصمیم گرفتم که نباشم و دیگر به «هفت» نمی‌روم؛ این برنامه ارزش نقد را ندارد. از ابتدا هم گبرلو همین نظر را داشت. او در اوایل می‌گفت اگر فراستی نباشد، برنامه می‌افتد، اما احتمالا خودش توانسته است کارهایی انجام دهد.

فراستی در ادامه همچنین خطاب به محمود گبرلو - مجری دور جدید برنامه هفت - به کنایه گفت: او یاد گرفته است چگونه جلو دوربین بنشیند و لنز دوربین‌ها را به طرف خودش بچرخاند. امیدوارم اعتماد به نفسش بیشتر شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش در واکنش به برخی از رسانه‌ها که تحلیل کرده‌اند، حضور او در برنامه‌ی «ققنوس» علت جدایی‌اش از «هفت» شده است‌ و اینکه برنامه‌ی تلویزیونی «ققنوس» چقدر به این تغییر دامن زده است، توضیح داد: من پس از اینکه گفتم به برنامه «هفت» نمی‌روم، به «ققنوس» رفتم؛ البته مجری «هفت» خیلی اذیت شد از این که ما به برنامه «ققنوس» رفتیم، ولی امیدواریم کمتر اذیت بشود.

این منتقد سینما همچنین به این موضوع تاکید کرد که هیچ تیپی با زدن هیچ شخصیتی به شخصیت تبدیل نمی‌شود، بلکه شخصیت‌، سواد می‌خواهد.

فراستی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با ایسنا درباره‌ی علت حضورش در برنامه‌ی «هفت» تاکنون، گفت: من به خاطر نقد به برنامه «هفت» می‌رفتم، نه به خاطر شخص دیگری. حدود یک سال و اندی من و فریدون جیرانی برای این برنامه زحمت کشیدیم و حیف است.

او همچنین تاکید کرد:‌ اساسا به‌خاطر مخاطب، به «هفت» آمدم؛ ان‌شاء‌الله کار دیگری شروع کنیم که جواب مخاطب را بتوانیم بدهیم.

فراستی در پایان گفت‌وگویش درباره‌ی حوزه‌ی سینما ابراز کرد: بیشترین کمک به سینما، دور هم جمع شدن و ادای دوستی درآوردن و برای هم کف زدن نیست، سینما نقد می‌خواهد، بدون نقد جدی و سریع نیز جلو نخواهد رفت.

محمود گبرلو سردبیر و مجری برنامه تلویزیونی «هفت» که در آن به مسائل روز سینمای ایران می‌پردازد، پیش از این درباره‌ی تغییری که در رویکرد نقد فیلم و حضور منتقدان مختلف در این برنامه داشته‌اند، گفت: در زمان ورودم به برنامه «هفت» تمایل داشتم، از نظر منتقدان مختلف درباره‌ی مسائل سینمایی و بحث نقد آثار، استفاده کنیم، حال این فرصت فراهم شده و از این پس آقای فراستی دیگر به عنوان منتقد ثابت با ما همکاری نمی‌کنند.

این روزنامه‌نگار همچنین گفته است، در برنامه‌های آینده «هفت» سعی می‌کنیم نقد و نظرات مختلفی از طیف‌های گوناگون داشته باشیم، تا مسائل سینمایی از زوایا و نگرش‌هایی مختلف مورد بررسی قرار بگیرند.

گبرلو در پاسخ به این سوال که حضور مسعود فراستی در برنامه تلویزیونی «ققنوس» چقدر به این تغییر دامن زده است؟ گفته است: این موضوع ربطی به تصمیم اخیر من ندارد، دوست دارم «هفت» یک برنامه چندصدایی باشد و منتقدان مختلف در آن حضور یابند.

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

مدیر اجرایی سری اول «هفت» از منتقدش دفاع کرد

«هفت» اشتباه کرد/فراستی نقش قهرمان منفی را بازی می‌کرد

علیرضا حائری که مدیریت اجرایی سری اول برنامه‌ی سینمایی «هفت» را عهده‌دار بود، درباره‌ی رفتن مسعود فراستی از این برنامه اظهار نظر کرد.

او گفت:‌ فراستی در «هفت» نقش قهرمان منفی را بازی می‌کرد که تقابل را به اوج می‌رساند نه اینکه با او چنین قرار گذاشته باشند و ملزم به این نقش باشد ولی عملا چنین درآمد و اینگونه انتخاب شد.

حائری همچنین به این خصوصیت مسعود فراستی اشاره کرد که اگر باسوادترین هم نباشد، جزو با سوادترین منتقدان کشور است؛ گرچه گاهی بداخلاق.

وی در عین حال تصریح کرد: قطعا «هفت» دوم اشتباه کرد.

علیرضا حائری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه در این برنامه دوست داشت بیننده جذب شود و از لابه‌لای این مناظره‌ی بی‌تعارف چیزی فرا گیرد و همچنین سینما دغدغه‌اش شود، گفت: همان موقع فیلمسازان به ما ایراد می‌گرفتند که فراستی خشن و وحشیانه نقد می‌کند و من در پاسخ می‌گفتم، آیا فیلم دادگاهی ساخته‌اید یا دیده‌اید که متهم در یک طرف دفاع می‌کند و یک دادستان بی‌رحم در اثبات اتهام دلیل و مدرک می‌آورد؟

این تهیه‌کننده ادامه داد: با همین تقابل فیلمساز می‌تواند در یک سالن 40 متری فیلم جذاب خود را شروع کند و پایان دهد. حال شما به ما می‌گویید که دادستان را حذف کنید به دلیل اینکه بی رحم و صریح است و در واقع اساسا فیلم را تهی می‌کنید. این فرمول برنامه ما بود و هویت آن با یک منتقد سخت‌گیر گره خورده بود و «هفت دوم» فعلا از این حداقل هم بی‌بهره ماند. می‌ماند بحث‌ها و درگیری‌های صنفی که فقط برای 5000 نفر اهالی سینما و عده قلیلی از مردم می‌تواند جذاب باشد که به نظرم نشریات سینمایی به خوبی این امر را پوشش می‌دهند و چه نیازی به اشغال یک برنامه تلویزیونی پرهزینه است.

او در پاسخ به این پرسش که فراستی از زمانی که «هفت» شروع شد، همکار این برنامه بود و درباره‌ی علت اینکه چرا از این برنامه رفت، گفت: هر برنامه‌ای اگر جایگاهی بین مردم پیدا کند، به دلیل رعایت تعدادی اصول رسانه بوده است. مدتی است که به این فکر رسیده‌ام که اگر فیلم‌های سینمایی 12 اصل و رمز موفقیت و برنامه‌های تلویزیونی نیز اگر هشت اصل را رعایت کنند، جزو بهترین‌ها خواهند بود. یکی از این اصول تقابل است.

او ادامه داد: فراستی در «هفت» نقش بَدمَن یا قهرمان منفی را بازی می‌کرد که تقابل را به اوج می‌رساند نه اینکه با او چنین قرار گذاشته باشند و ملزم به این نقش باشد ولی عملا چنین درآمد و اینگونه انتخاب شد.

این تهیه‌کننده در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به اینکه متاسفانه زمانی که یک برنامه می‌گیرد، بعضی به این فکر می‌افتند که چرا این موفقیت باید از آن اینها باشد و چرا مال دیگری نباشد، گفت: آنها فراموش می‌کنند که این موفقیت با همان آدم‌ها وجود دارد و ماندگار است، نه اشخاص دیگر.

حائری گفت: زمانی که مدیر اجرایی این برنامه بودم بسیاری از کارگردانان قبل از اینکه در جلسه نقد فیلمشان در «هفت» حاضر شوند، نگران بودند که چه خواهد شد، اما من سعی کردم به آنها کمک کنم و البته بعضی نیز به کمک نیاز نداشتند و پیروز میدان بودند.

حائری همچنین با اشاره به اینکه این برنامه در تلاش بوده است تا تقابلی جدی و جانانه داشته باشد، خاطرنشان کرد: به برخی کارگردانان توصیه می‌کردم که اگر فراستی چنین گفت چگونه پاسخ دهند و در کجاها یک کلمه را قبول و از آن عبور کنند. هر دو طرف مباحثه باید قدرتمند ظاهر شوند. مردم از تعارفات خسته‌اند. باید نقد نکته‌سنج، صریح و قوی انجام شود و پاسخ نیز مستدل و محکم باشد تا لذت و دریافت بیننده از یک برنامه «تاک شو»ی چالشی به اوج برسد.

او در ادامه تصریح کرد: اینکه بگوییم انواع نظرها، نقدها و سلایقِ نقد باید در «هفت» باشد، حرف علمی در اصول برنامه‌سازی نیست. «هفت» باید تنوع را در شیوه‌های دفاع جستجو کند. یک عنصر کاریزماتیک باید ثابت نگه داشته شود تا بیننده تکلیف خود را بداند. حدود 10 الی 12 برنامه سینماییِ، تلویزیونی و رادیویی در صداوسیما وجود دارد. کاش برنامه‌سازان و منتقدانِ دیگر که قابلیت‌های خوبی هم دارند، می‌رفتند و آنها را آباد می‌کردند.

حائری همچنین به این خصوصیت مسعود فراستی اشاره کرد که اگر باسوادترین نباشد، حداقل اکثراً می‌پذیرند که جزو با سوادترین منتقدان کشور است؛ گرچه گاهی بداخلاقی می‌کند که آن هم شیرین و جذاب است.

علیرضا حائری که پیش از این مدیر اجرایی و نریتور «هفت» اول بود، اکنون تهیه‌کنندگی برنامه «زاویه» که مجله علوم انسانی شبکه چهار سیماست را بر عهده دارد.

او با اعتقاد بر اینکه «زاویه» تنها برنامه تلویزیونی متولی علوم انسانی به طور عام است، گفت: از دو سال پیش و همزمان با همکاری با «هفت»، تهیه‌کننده برنامه «زاویه» شبکه چهار سیما هستم که میزبان مناظره‌هایی در حوزه علوم انسانی است و مخاطبش فرهیختگان هستند.

به گزارش ایسنا، علیرضا حائری علاوه بر همکاری با «زاویه» و «هفت»، تهیه‌کننده برنامه «هزار و یک شب» بوده است.

او در خصوص ساخت بخش‌های جدید این برنامه گفت: در آینده‌ای نزدیک قرار است پخش این برنامه شروع شود.

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تسنیم نوشت :

مسعود فراستی منتقد مشهور سینمای ایران در یک گفتگوی مفصل با ویژه نامه نوروزی مجله مثلث از بازگشتش به تلویزیون سخن گفته است.

فراستی در این گفتگو کنار گذاشتن خودش از برنامه هفت را به نوعی «قهر» تعبیر کرده است و انتقادات تندی از گبرلو کرده است و ماندن خودش در هفت بعد از جیرانی را یکی از معدود اشتباهات زندگی اش دانسته است:"من همیشه به فریدون این انتقاد را داشتم که چرا برنامه اینقدر خبر و گزارش دارد و زرد است، اما دیدم گبرلوی مدعی ارزش، دو برابر زرد است. البته الان چهار برابر زرد است و برنامه هفتی که قبلا هفت بود الان هفت دهم هم نیست. او نیتش خیر است اما اینکاره نیست.ماندن در این برنامه جزو معدود دفعاتی بود که اشتباه کردم، باید یک مقدار جدی تر نگاه میکردم که با چه کسی طرف هستم، اما این کار را نکردم. من گفتم هر کس میخواهد باشد، هر کاری میخواهد با «هفت» بکند. من فقط با قسمت نقد آن کار دارم و با همین انگیزه هم آمدم."

فراستی در عین حال از پیامک بی‌پاسخی صحبت می‌کند که گبرلو به او زده است و از او در مورد حضور در برنامه نقد یکی از فیلم‌ها در لانه جاسوسی پاسخ خواسته است. پیامکی که فراستی آن را بدون پاسخ گذاشته است چون معتقد است به او ربطی نداشته است.

فراستی هفت را پایان گرفته می‌داند و از پیشنهاد مجری‌گری برنامه بعد از فریدون جیرانی به خودش خبر می‌دهد. پیشنهادی که او رده کرده است:"به من گفتند مجری باش و من هم گفتم نمیتوانم مجری باشم و بگویم فروش هر فیلم چقدر است."

بخش انتهای گفتگوی فراستی به تمایل فراستی برای بازگشت به تلویزیون و ارائه طرحی برای بازگشتش به تلویزیون با برنامه‌ای به سردبیری خودش خبر می‌دهد:"من یک طرح برنامه سینمایی به تلویزیون سفارش دادم که خودم هم سردبیر آن هستم. این برنامه اگر شکل بگیرد دو بخش دارد؛ یکی بحثهای جدی سینمای ایران مثلا فرم و محتوا و بخش دیگر هم نقد که هم نقد تاریخ سینمای ایران است هم جهان. خبری هم از خبر و گزارش در برنامه نیست."

خیال تریبون پرمخاطب تلویزیون ظاهرا به این زودی‌ها دست از سر فراستی برنخواهد داشت.

حـــــرفـه ای poonel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    زیـر خـط فـقـر

پيش فرض

کسی میدونه نتیجه نظر سنجی برنامه دیشب چی بود؟ میدونم گزینه 5 رای آورده اما درصد آرا به چه میزان بوده؟

پیش بینی شما از حضور گذشته در اسکار 2014 چیست؟
    1. نامزد بهترین فیلم خارجی زبان می شود
    2. نامزد سایر بخش های اسکار می شود
    3. برنده اسکار بهترین فیلم خارجی می شود
    4. برنده سایر بخش های اسکار می شود
    5. هیچ موفقیتی بدست نمی آورد

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2015

پيش فرض

اخبار حاکی از اینه که سری جدید برنامه هفت از اواخر مهر ماه با اجرای بهروز افخمی پخش میشه که البته به صورت غیر زنده و ضبط شده خواهد بود

پ.ن : این که این برنامه زنده پخش نمیشه نشان دهنده خیلی چیز هاست...

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

خیلی تر و تمیز یه برنامه ای که مثل نود داشت پا میگرفت رو به یه برنامه خنثی تبدیل کردن.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •