تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 729 از 1130 اولاول ... 229629679719725726727728729730731732733739779829 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,281 به 7,290 از 11292

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

البته درجه ترموستات هم مهمه و نمیدونم علی اقا از چه درجه ای استفاده کردن.
    من یکبار در زمستان خیلی سرد سوار یه بیوک که اتفاقا مسافربر شخصی بود شدم و در یک مسیر کفی و سرعت بالا که باید خیلی هم خنک کار میکرد درجه ابش روی 100 درجه بود و ماشینش هم خیلی سالم و مرتب بود و مثل باد دور برمیداشت.
    اگر درجه ترموستات بالا باشه دیگه اصلا فرقی نداره که خنک کننده چقدر قدرت داره.

2. 6 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه shs_micro2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    yaZd

پيش فرض

يه دفعه بدون ترموستات چك كنن. ببينن چي ميشه.رادياتور هم ببرن راديات سازي بدن سيخ بزنه. اول پايه بعد فن و...

4. 2 کاربر از shs_micro2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

تشكر از شما،
    به هر حال اين مسئله هم راه حل خودش را داره و پيدا ميشه و اتفاقا امروز چند تا راه حل به نظرم رسيد كه شايد بعدا آزمايش بكنم.

در مورد وضعيت آب و هواي خوزستان، بايد بگم كه اينجا به معناي واقعي داغ هست و اصلا قابل مقايسه با گرماهايي كه در شهرهاي ديگه وجود داره نيست.
    اينجا حرارت در ( سايه) به راحتي از 46 و يا 48 درجه هم رد ميكنه و رسيدن دما به بالاي 52 تا 55 درجه هم خيلي عادي هست و گاهي هم ميتونه تا 57 درجه هم برسه( شايد هم كمي بيشتر)
    دقت كنيد كه اين دما در سايه هست و نه آفتاب مستقيم ، و علاوه بر اون دماي متصاعد شده از خود موتور و حرارت آب، گرماي بازتاب شده از سطح اسفالت و ديوارها ، حرارت موتور خودروهاي ديگه ، حرارت بازتاب شده از كندانسور به رادياتور را هم به اون اضافه ميشه و واقعا يك جهنم درست و حسابي براي ما تدارك ميبينه!
    اگر دماي هوا از 40 يا نهايتا 42 درجه بالاتر نرفته باشه، اونوقت تا حدي ميشه گفت تابستان ملايم و خوبي داريم، كه البته كم پيش مياد. ولي بيشتر از اون انگار يكباره تابستان پاي خودشو روي پدال گاز ميگذاره و ميتازونه!!
    فكر كنم اهواز از نظر گرما جزو چند شهر اول دنيا باشه و حتي در عربستان و آفريقا هم دما به اين حد بالا نباشه و چند درجه از ما خنكتر باشن.

توي جستجوهايي كه كردم تا ببينم چرا براي خودروهاي دهه 60 و 70 آمريكا ، فن اضافه نصب نشده، متوجه شدم شهر گرم اونها ( در آمريكا) لاس وگاس در ايالت نوادا هست كه ميانگين دما در گرمترين زمان سال به حدود 32 تا 35 درجه ميرسه كه درواقع اصلا هيچ به حساب نمياد و اگر تابستان ما هم اينطور بود، هيچ مشكلي نداشتيم و مثل بهار براي ما خنك به حساب مياد!
    بنابراين با اين مقدار حرارت كم مشخصه كه نيازي به فن اضافه براي زمان استفاده از كولر نداشتن.

تمام اين موارد را گفتم تا ذهنيت كاملي از وضعيت دماي هوا و تلاشي كه رادياتور و فن و پروانه و..براي خنك كردن موتور بايد انجام بدن، داشته باشيد.

ترموستات را فقط زمستان روي ماشين ميبندم و تابستان اصلا نميشه اين كار رو كرد چون در حالت عادي حتي موتور براي چند روز خاموش باشه، حرارت روي 55 تا 65 درجه مياد( يعني آب داخل رادياتور و سيلندر و سرسيلندر 65 درجه حرارت داره!)

وضعيت رادياتور هم خوبه چون كاملا تعويض شده و 5 لول هست و تمام لوله ها باز و سالم . پروانه و واترپمپ هم كاملا سالم و درست كار ميكنه. همينطور جنتها، درب رادياتور، مخزن اضافه و آب رادياتور و ضد جوش.

اگر بدون كولر باشه ،در گرمترين ساعات روز و در ترافيك تا 95 هم ميرسه اما حركت بكنم، پايين مياد. بقيه مواقع هم كه حرارت هوا كم باشه بازهم كمتر ميشه مثلا اوائل صبح و يا آخر شب.
    كندانسور( رادياتور كولر جلوي ماشين) هم كاملا تميز و خوبه و قبلا همه را چك كردم و كاملا شستشو دادم.
    مشكل اصولا از گرماي بيش از حد انتظار و طاقت فرساي خوزستان هست و گاهي حتي خودروهاي جديد امروزي هم كم ميارن و ميبينم كه كولر خاموش حركت ميكنن تا گرم نكنند،
    بالا رفتن حرارت بعد از خاموش كردن طبيعيه چون آب توي موتور نميچرخه و حرارت موتور رو ميگيره و بالا ميره اما به محض روشن كردن، آب خنك شده در رادياتور جايگزين اون ميشه و افت شديد حرارتي پيدا ميكنه.

6. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه shs_micro2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    yaZd

پيش فرض

اينجا تا 52 تو سايه داشتيم.تو آفتاب نميدونم.فقط خدا بهتون صبر بده.

8. 2 کاربر از shs_micro2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودروهای امریکایی diyukis's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    گرگان

پيش فرض

سیستم خنک کننده ال 90 بسیار خوب و دارای کارایی بالاست.امیدوارم بتونین با فن ال 90 مشکل خودتونو حل کنید.
    به عنوان یک ایده به نظر شما استفاده از موتور های 6 خطی الدزمبیل(یا موتورهای بهینه شده تر دهه 90 شوی) موثر تر نیست؟؟چون فکر میکنم موتورها در این دهه ها دارای سرسیلندر آلومینیومی هستند که بسیار کاراتر هستند از موتورهای دهه 70 با سرسیلندر چدنی .

10. 5 کاربر از diyukis بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه mard1169's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2014
    محل سكونت
    کرمان

پيش فرض

سلام به همه دوستان
    واقعا از پیدا کردن این فروم خوشحالم، و از مطالعه اون لذت بردم
    راستش یه سوال داشتم:
    یه شورلت نوا مدل 60 با ظاهر عالی ولی مشکلات اساسی فنی (موتوری، ترمز ، گیربکس، برقی) چند میارزه؟
    برای بازسازی میخوام البته بیمه و مدارکش درسته و دوگانه سوز هم هست، مالک میگه 5 میلیون، ایا میارزه که بخرمش؟
    پیشاپیش از نظر و راهنمایی شما بسیار ممنونم.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

امروز روي فن ال 90 كار كردم( طرح قديم) و نتيجه اونقدر بد بود كه اصلا به سوار كردن نكشيد و از نصب اون منصرف شدم.
    مشكل از توانايي و مقدار دبي جريان هوا بود كه در بهترين وضعيت 3/4 مقدار هوايي كه فن 206 ميتونست جابجا بكنه، وزش داشت و بدتر از اون اينكه بشدت لرزش و نامتوازن بود، اين در حاليه كه پروانه از بهترين جنس و مثلا بالانس شده بود.
    وقتي اين وضعيت را ديدم ديگه از نصب اون منصرف شدم چون كاملا مشخص بود كه نميتونه حتي به اندازه 206 توانايي خنك كردن داشته باشه، ديگه چه برسه به اينكه بهتر از اون باشه. شايد يكي از دلايل ،تعداد كمتر پروانه هاي فن ال 90 نسبت به پروانه فن 206 باشه.
    دياق فن ال 90 خيلي بزرگ و دست و پا گير بود و چون فرم و اندازه موتورهاي فن 206 و ال90 مشابه بودن، بنابراين از دياق 206 استفاده كردم و مال ال 90 را روي دياق 206 سوار كردم.

كلا فن 206 خيلي بهتر و قويتر و نرمتر از فن ال 90 كار ميكرد و در كاركرد فن ال 90 هيچ نشاني از قدرت بيشتر و سرعت بالاتر ديده نميشد، در حاليكه موتور اصلي با بهترين پروانه نصب شده بود. شايد كارايي اون فقط براي خود ال90 جواب بده و نه جاي ديگه.

قطعات موتور فن ال 90 ( طرح قديم) كه پروانه اون با خار به محور موتور متصل ميشه

دياق كه از اون استفاده نكردم

موتور فن

كل مجموعه را روي دياق 206 سوار كردم

بعد از اين نتيجه ناموفق، بازهم خوب فكر كردم تا ببينم چه راه حلهاي ديگه يا وجود داره؟ متاسفانه اين چند وقت اخير شورلت نوا كه كولر روشن باشه نديدم تا در مورد وضعيت فن اضافه و دماي كار اون سوال كنم.
    سري به تعميرگاه و اوراقي آمريكايي زدم و ديدم يك كاپريس اونجاست كه فن 206 داره. البته گنجايش بيشتر آب در رادياتور ، گردش آب بيشتر ( بخاطر واترپمپ ) سطح مقطع زيادتر در برخورد با هوا و پروانه بزرگتر نسبت به نوا از عواملي ميشه كه احتمالا كاپريس نسبت به نوا بهتر خنك كنندگي داره چون تعميركار ميگفت كه مشكلي نداره( حالا نداشتن مشكل از نظر اون ممكنه با نظر من فرق بكنه، مثلا من تا 85 را مناسب بدونم و اون 97 را هم مناسب بدونه)
    بازهم به همين نتيجه رسيدم كه مقدار جريان هوا در سرعت كم عامل گرم شدن ماشين در زمان استفاده از كولر هست و بايد اين مقدار كمبود را جبران بكنم.
    در فكر نصب فن دوم در سمت راست هستم و البته اين فن هرچي كه باشه، ديگه كشش دينام به اون اندازه نيست و حتما بايد ارتقاء پيدا بكنه.
    دينام الدزمبيل به لحاظر توانايي مقداري بهتر از نمونه فابريك نوا كار ميكنه( ظاهرا 75 آمپر برق ميده در برابر 65 آمپر نوا) اما بازهم به نظر من كمه و بايد بيشتر باشه( دينام 405 و 206 تا 90 آمپر برق توليد ميكنن)
    و البته نبود قطعات يدكي هم براي زمان تعمير مشكلساز هست و اينكه دست دوم اون 250 تومان قيمت داره كه از نظر من براي جنس دست دوم زياده.
    توي فروشگاه دينام كاپريس مدل 90 پيدا كردم ( نو) كه 300 تومان قيمت داشت و فروشنده ميگفت تا 120 آمپر برق توليد ميكنه كه اين براي دوتا فن و كولر و چراغها و بقيه تجهيزات برقي ماشين كافيه.
    اگر بتونم با نصب فن دوم جواب مناسب بگيرم، در اين صورت براي تامين برق مصرفي و ارتقاء دينام هم فكري ميكنم( يا دينام كاپريس يا الدزمبيل و يا شايد هم كاديلاك، هركدام كه از نظر قيمت و كارايي و كيفيت و قطعات و وفور قطعات يدكي بهتر بود)

براي اينكه اطلاعات بيشتري در مورد اين مدل دينام پيدا كنم كمي جستجو كردم و ديدم كه از همين فرم و شكل دينام در آمريكا براي شورلت كاپريس و ايمپالا ( مدلهاي متداول توي ايران تا 90 و 91 ميلادي) وجود داره كه در حالت دور موتور به اطلاح سِلو 110 آمپر و در دور موتور 1200 تا 220 آمپر برق توليد ميكنه و بيشتر ايمپالا و كاپريس هايي كه در نيروي پليس استفاده ميشه از اين نوع دينام دارن تا جوابگوي تجهيزات برقي شامل چراغ گردان روي سقف و انواع فلاشرهاي چشمك زن قوي در جلو و عقب، بيسيم ، پروژكتورهاي ثابت و چرخان و كامپيوتر و دوربين سرعت سنج و فيلمبرداري و عكاسي و...باشه
    پايه هاي اون به ظاهر تفاوت چنداني با پايه هاي دينام نصب شده روي نوا نداره و پولي اون هم گويا قابل تعويض با نوع تسمه اي ساده است.
    قيمت 349$

13. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

جناب mard1169
    به كلوپ خودروهاي آمريكايي خوش آمديد
    مشكلات فني زياد در حال حاضر، هزينه هاي بسيار سنگيني هم داره و چه بسا هزينه اونقدر زياد باشه كه حتي همان 5 ميليون هم ارزش نداشته باشه. مثلا موتور نياز به تعويض كامل داره، گيربكس تعويض بايد بشه، ديفرانسيال هم نياز به بازسازي اساسي داشته باشه .
    همين سه مورد اگر بطور درست و اصولي بخواد درست بشه، ميتونه به راحتي تا 8 ميليون هم هزينه داشته باشه، البته اگر وارد باشيد كه خودتون بخش اعظم كار را انجام بديد و بدونيد چه قطعاتي را از كجا با بهترين كيفيت و كمترين قيمت بگيريد، هزينه كمتر ميشه.
    ظاهر عالي هم بايد ديد تا بشه قضاوت كرد چون ممكنه اونهم ظاهر سازي باشه و عيب و ايرادات زيادي در اون وجود داشته باشه كه از ديد شما پنهان مونده.
    هرچند كه نميشه بطور دقيق از وضعيت اون ماشين بوسيله تعاريف و عكس، چيزي بدست آورد، اما اگر فكر ميكنيد لازمه، از بخشهاي مختلف ماشين تصاوير دقيق و واضح بگيريد( موتور، داخل اتاق، صندوق عقب، بدنه، داشبرد، سر شاسي و سپرها و جلوبندي، رودري ها و چراغ و تزئينات مختلف ، كف اتاق و...) و اينجا بگذاريد تا بهتر بشه نظر داد.
    مدارك ماشين هم اگر ايرادي داشته باشه به مشكل برميخوريد و اينطور كه شنيدم ديگه خودروهاي 25 سال به بالا رو انتقال سند و تعويض پلاك نميكنند.
    حتما از يك فرد آگاه، وارد و خبره به خودروهاي آمريكايي كمك بگيريد تا بتونيد ماشين را از همه نظر چك كنيد چون ريزه كاريهايي هست كه افراد بي تجربه و ناآگاه در مورد خودروهاي آمريكايي، از اون خبر ندارند و فاقد تخصص لازم براي پيدا كردن و تشخيص اين عيوب هستند كه ميتونه هزينه تعميرات را بسيار بسيار بيشتر بكنه.
    توجه داشته باشيد كه هزينه هاي تعميرات فني هم بسيار بالا رفته و غير قابل چشم پوشي است.
    موفق باشيد

Last edited by camaro lt; 24-08-2014 at 12:17.

15. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه mard1169's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2014
    محل سكونت
    کرمان

پيش فرض

جناب camaro lt از جوابتون خیلی ممنونم، فرمایشتون کاملا منطقی و درست بود
    اما عرض کنم که بنده دانش مختصری درباره تعمیر و بازسازی دارم و ابزارالاتی هم در این زمینه دارم، در حال حاضر عکسی ندارم که از ماشین بذارم ولیکن در توضیح وضعیت موتورش باید گفت : سرسیلندر باید عوض بشه، سیلندر لبه زده و باید تراشکاری بشه، رینگ و پیستون باید تعویض بشه , ...
    وضعیت موتور اصلی ترین عیب ماشینه، میخوام بدونم ایا امکانش هست خودم با کمک شما و سایر اساتید اینجا و مطالعه سایر منابع اینترنتی و کمک مکانیکهای بعضا" اشنا این تعمیر اساسی روی موتور رو انجام بدم یا خیر؟
    طبعا" اگه بخوام به تعمیرگاهها مراجعه کنم با توجه به اجرت خدماتشون خرید این ماشین به صرفه نیس، اما اگر بیش از 90% کار رو خودم انجام بدم چطور؟

17. 2 کاربر از mard1169 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

جناب camaro lt از جوابتون خیلی ممنونم، فرمایشتون کاملا منطقی و درست بود
    اما عرض کنم که بنده دانش مختصری درباره تعمیر و بازسازی دارم و ابزارالاتی هم در این زمینه دارم، در حال حاضر عکسی ندارم که از ماشین بذارم ولیکن در توضیح وضعیت موتورش باید گفت : سرسیلندر باید عوض بشه، سیلندر لبه زده و باید تراشکاری بشه، رینگ و پیستون باید تعویض بشه , ...
    وضعیت موتور اصلی ترین عیب ماشینه، میخوام بدونم ایا امکانش هست خودم با کمک شما و سایر اساتید اینجا و مطالعه سایر منابع اینترنتی و کمک مکانیکهای بعضا" اشنا این تعمیر اساسی روی موتور رو انجام بدم یا خیر؟
    طبعا" اگه بخوام به تعمیرگاهها مراجعه کنم با توجه به اجرت خدماتشون خرید این ماشین به صرفه نیس، اما اگر بیش از 90% کار رو خودم انجام بدم چطور؟
    معمولا داشتن اطلاعات اوليه در مورد نحو كاركرد موتورهاي خودرو ، آشنا بودن با قطعات و وظايف اونها، محل قرار گرفتن هر قطعه و مشكلات و صدماتي كه به هر بخش وارد ميشه و طريقه تعمير و نگهداري و تعويض هر قطعه، پيش نياز ابتدايي براي انجام كارهاي تعميراتي است و در ادامه با كسب تجربه و پيروي كردن از روشهاي مناسب تعميرات ميشه خيلي از كارها را انجام داد و ميتونم به جرات بگم كه كيفيت كار، در صورت صرف دقت و صبر و حوصله، به مراتب بهتر از نتيجه كار مكانيكهاي ديگه است( البته اينهم بستگي به شخصيت و ذات اون مكانيك داره!)
    به هر حال اينكه شما با اصول اوليه اين مسائل آشنا هستين خيلي خوبه، و ابزارهايي هم كه بطور معمول در بازسازي و تعميرات خودرو استفاده ميشه معمولا در دسترس همه هست( انوع آچارهاي تخت و رينگ، انواع بكسها و رابطها با دسته جغجغه اي و كمرشكن و..، آچارهاي دو سو و چهار سو، آچارهاي آلن و شش گوش، انبر دست و دم باريك و انبر قفلي ، سوهان ، انواع مته و دريل ، سنگ جت و فرز وسائل ديگه)
    اما بعضي وسائل خيلي خاص تر شده و فقط در موارد مشخصي به كار مياد كه معمولا گرانقيمت هم هستن، مثل جراثقال سقفي، جك سوسماري بزرگ، ترك متر، انواع پولي كش و..)
    نداشتن بعضي از اين وسائل ميتونه كار رو مشكل و يا حتي متوقف بكنه و يا ناچارا از تمهيداتي براي پيشرفت كار بجاي اين وسائل استفاده بشه.
    مثلا موتور بايد براي تعميرات كامل پياده بشه و اين نيازمند استفاده از جراثقال سقفي هست كه در صورت نبود آن، بايد موتور بصورت مجزا و قطعه قطعه جدا شده و با دست از توي محفظه موتور خارج بشه و البته بر سوار كردن هم به همين شكل كار انجام بشه كه زمان انجام كار را طولاني ميكنه.
    در كل ميتونم بگم انجام اين جور تعميرات بوسيله شما و با داشتن حداقل يك نفر كمك دست ، امكان پذير هست منتها زمان زيادي ميطلبه و بايد براي هر تعمير و انجام اون، قبلا مطالعات كافي زيادي انجام داده باشيد و از اهل فن ( بصورت حضوري) كمك فكري و عملي بگيريد تا بهترين نتيجه بدست بياد.
    توصيه ميكنم بخشهاي مختلف اين كلوپ را به دقت مطالعه كنيد و با تجربه هاي مختلف ما چند نفر ، فرم و وضعيت كار، مشكلات و كمبودها و كم و كاستي ها و ايرادات و ابزارهاي مورد استفاده ، ابداعات و ترفندها و ابتكارات و خلاقيتها و .... بيشتر آشنا بشيد تا بتونيد تصميم بهتر و دقيقتري بگيريد.

19. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 4 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 4 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •