تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 21 اولاول ... 45678910111218 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 205

نام تاپيک: میخوام برم یه شهر دیگه زندگی کنم کجا رو پیشنهاد میکنید ؟

پروفشنال migmig3000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

برای مهاجرت از تهران شهرهای اصفهان و شیراز خیلی خوبن. شهرهای شمالی هم خیلی خوبن فقط نباید انتظار امکانات کلانشهر ها رو داشته باشی.مناطق غربی به جز ایلام هم برای زندگی مناسبه و آب و هواش به جز تابستان که این چند سال اخیر گرد و خاکش زیاد شده در بقیه فصل ها خوبه.

2. این کاربر از migmig3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای YAHYA-PRO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

كردستان هم كه مشخص هست به دليل درگيريهاي قوميتي كه داره و نوع رفتارهايي كه اونجا حاكم هست از نظر من در رده پايين امنيتي هست
    درگیریهای قومیتی ؟نوع رفتار ؟امنیت پایین؟
    دوست عزیز شما اینا رو از کجا میدونی ؟ شما خودت شاهد درگیری های قومیتی و نوع رفتار مردم این منطقه و امنیت پایینش بودی یا از کسی شنیدی ؟

اخه ما محلمون یه مدرسه داریم که عیدا و تابستونا پایگاه میشه و غالبا قشر فرهنگی مسافر بخاطر این که هتل ها و مسافرخونه ها پر میشن میرن اونجا برای اسکان
    پارسال ما با چند نفر آشنا شدیم که میگفتن قبل از این که بیایم بهمون گفتن نرید اونجا سر آدما رو به راحتی میبرنضد انقلاب ها اونجا هستن و هیچی حالیشون نیست برید اونجا میگیرنتون و از این حرفا
    حالا ما هم گوش میکردیم و کف کرده بودیم عجب آدمایی شاخی بودیمو خبر نداشتیم

من در مورد استان خودم کرمانشاه میگم (البته آمار دقیق شهرهای دیگش رو ندارم) مثلا شهرستان پاوه که جز شهرهای مرزی هست و بر طبق گفته شما درگيريهاي قوميتي و امنیت پایین داره ، عنوان پاک ترین (از لحاظ اعتیاد) و امنیترین ( زندان این شهر بخاطر کم بودن زندانی تا مرز تعطیلی رفت) شهر کشور رو داشته (حتی روستایی هم بود که اسمش خاطرم نمونده اونم پاکترین روستای کشور شده بود)

کلا بهتره این چیزا رو بشنوید و باور نکنید
    بحث امنیتی هم مربوط به مرزها هست و البته فکر نمیکنم کسی برای زندگی بره لب مرز

4. 8 کاربر از YAHYA-PRO بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

سلام

دوستان چابهار هم پیشنهاد میشه ها.یه منطقه آزاد تجاری شیک و تمیزه.اون طور که من شنیدن آب و هوای بهاری و معتدلی داره.بلاخره به اقاینوس نزدیکه.اونطور که تو ویکی پدیا خوندم جمعیتش فقط 70 هزار نفره
    چابهار جون میده برای یه زندگی ساده و آروم با یه شغل تجاری.من که عاشق همچین جاهایی هستم.در ضمن کلی خارجی هم دور و برت هست.....مخصوصا هندی ها.......

6. 3 کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

R e b i r t h Kurosh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    همون جا ! :دی

پيش فرض

خب من هم تجربه‌ی خودمو بگم ...

من سال‌ها در تهران و کرج زندگی کردم
    دو سال پیش به اجبار برای تحصیل اومدم بابلسر (مازندران)

الان دو سالی میشه همین جا زندگی می‌کنیم ...

بابلسر یه شهر توریستی کوچیک و زیبائه ...

امکاناتش در حد خودش خوبه

مثلاً رستوران خوب توش پیدا میشه
    پارک یه چند تایی داره، اما کوچیکن و بزرگ‌ترینشون به بوستان‌های محلی تهران هم نمی‌رسه !
    مراکز خرید خوبی داره، اما تو خود شهر نیستن، چند کیلومتر باید به سمت دریاکنار برید ...
    برندهای مختلف تهران مثل رستوران بوف، آیس‌پک، بستنی نعمت، برندهای لباس مثل آدیداس، زارا و ... شعبه دارن
    تعداد توریستای تهرانیش به خصوص آخر هفته‌ها و روزهای تعطیل بسیار بسیار زیاده
    جاهای تفریحی خوبی داره

مثلاً سواحل بابلسر تو کل مازندران لنگه ندارن ... (پارکینگ‌های ساحلی 9 گانه‌ی بابلسر)

یا رودخانه و پل‌های فلزی بابلسر فوق‌العاده زیبا هستن ...
    تجربه‌ی قایق سواری (چه پدالی و چه موتوری) تو رودخونه و دریا تجربه‌ی لذت‌بخشیه ...

در فاصله‌ی سی چهل کیلومتری شهر، جنگل‌های بابل کنار از بهترین جنگل‌های تفریحی کل شمال به حساب میان

از نظر درمانی، یکی دو بیمارستان و کلینیک خوب داره که جواب نیازهای بیمارا رو میده ... اگه نداد هم شهر بابل نزدیکه و اونجا امکاناتش خیلی بهتره

ترافیک نداره اصولاً، مگر روزای تعطیل، اون هم یه سری خیابون‌های خاص (مثلاً خیابون کنار رودخانه یا خیابون منتهی به پارکینگ‌ها)

مهم‌ترین مشکل این شهر مردمشن ...
    خیلی مذهبی‌تر از مردم گیلانن ...
    کلاً نقطه‌ی مقابل اون ور خزرن

و الا از هر نظر واسه زندگی مناسبه ...

8. 6 کاربر از Kurosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

شمال: محمود آباد
    جنوب: قشم
    شرق: ؟
    غرب: کرمانشاه
    مرکز: شیراز - اصفهان

کاربر فعال انجمن لپ تاپ mehrdad8086's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دقیقا من خودم دیگه واقعا داره حالم از تهران و دود و ترافیک و اعصاب خوردیش به هم می خوره عاشق اینم که برم کیش زندگی کنم ولی نمیدونم برای کار پیدا کردن تو کیش از کجا باید شروع کنم.
    من چند باری هم برای تریح هم برای ماموریت کیش رفتم......
    ببینین جزیره زیبای کیش با اینکه کوچیکه ولی برای تفریح و تعطیلات عالیه.
    سکوت اولین چیزیه که اونجا به چشم میاد.از ول وله تهران و استرس خبری نیست.ترافیک اصولا نداره .جالبه چراغ راهنمایی (قرمز!!!) نداره.حداقل من ندیدم.بوق زدن خیلی کم .....(البته اینا زمان عید صادق نیست و تکذیب میشه).....
    این از آرامش.....ولی کار.اونجا کارهای خدماتی خوبه و اجرتهای بالایی هم می گیرن.مثل خدمات ساختمان و و و....حتی کامپیوتر هم بدک نبود......
    اگر بتونین گرمای تابستون رو تحمل کنین پیشنهاد میشه.
    به نظر تکه ای از اروپا ست.....(به شوخی)

11. این کاربر از mehrdad8086 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه delta_3000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

الحق که گفتن : همه جای ایران سرای من هست

من خودم تبریزم اما بارها به خودم گفتم ای کاش اخلاق مردم اینجا مثل ارومیه بود که اگه بود همه تهرون اینجا سرازیر می شدن

( البته این به معنای بدی در خلق و خو نیست بلکه نوعی غرور بیش از حد و مفرط در برخی مردم شهرمون هست )

در هر حال منم در مقام مقایسه , تهران رو انتخاب می کنم چون یه گوشه میشینم و زیاد ترافیک و دود و دم دید , نیستم

با این حال شمال و کیش هم به نظر برای تفریح خوبه اما برای یک زندگی طولانی بیش از حد کوچیک و محدود و برای توسعه کاری محدود به نظر می یان علل خصوص برای فردی مثل من که خیلی کوچیک رو نمی پسندم

با این حال تبریز با اون فاکتورهایی که اعلام شده مخصوصا زندگی واقعا تایید میشه اما جاهای دیدنی به هیچ عنوان علل خصوص که جاهای تفریحی پارک و اینها خیلی محدوده ( البته مر مقیاس بالا و در قیاس با تهران عرض می کنم )

اصفهان هم جای بسیار خوب و دنجی برای زندگیه , هم به لحاظ شهری و هم به لحاظ خلق و خوی مردم ( البته بحث فامیل و دوست و آشنا هم در انتخاب مکان به نظر ضرروی می اد)

اما فاکتور تهران جدای از ترافیک و آلودگی میشه به نزدیکی به شمال و دسترسی به توچال و موارد دیگه که کمی متمایز تر از شیراز و اصفهان می کنه

اما در کل اینم بگم از مرام و اخلاق شیرازیا هم نمیشه گذشت که اگه بی نظیر نباشه کم نظیره

در کل هر جایی در هر حال خوبی و بدی هایی برای زندگی خواهد داشت و از قدیم گفتن هیچ عروسی بی عیب نیست

بنابراین امیدوارم با توضیحات بنده حقیر و سایر عزیزان گل , استارتر تاپیک و سایر خوانندگان عزیز , توضیحات خوبی رو گرفته باشن
    Last edited by delta_3000; 24-02-2013 at 05:21.

13. 4 کاربر از delta_3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Khan gholi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

این تجربیات من از مسافرت رفتن مجردی بوده که سعی داشتم بفهم تو شهر های دیگه اوضاع چگونه هست؟اگر اشتباه می کنم نظر و برداشت شخصی هست
    اصفهان: من چون مشهدی هستم به غذا خیلی اهمیت میدم ولی تو اصفهان هر چی گشتم یک دونه رستوران بیشتر نبود که غذاهاشم جالب نبود. البته مرغ سوخاری و پیتزا فروشی بود ولی غذا خوری نداشت.اینطور که من فهمیدم مردم اصفهان بیشتر ترجیح میدن داخل خونه غذا بخورند.اوضاع کار خوبه ولی فقط افراد بومی استخدام می شوند و غیر بومی در کار نیست.قیمت خونه ها و اجاره ها خوبه.خیابون خیلی تمیز هست ولی خیابان هاش دو لاین بیشتر نیست. اتوبوس هاش خیلی شلوغه ولی تاکسی کرایه اش کمه(2 سال پیش نرخ پایه مشهد 150تا 200 بود اونجا 75 یا 100 تومان).مکان های دیدنی زیادی داره.از بالای اتشگاه که نگاه می کردم دیدم شهر نسبتا متوسطی هست و بزرگ نیست.دعوا هایی که من دیدم بیشتر در حد لفظی بود(یک مقدار جالب بود).تو خیابان اصلا ندیدم سیگار بکشند.من تو 3 پل تاریخی که بودم گشتی ندیدم که بیاد مزاحم جوان ها بشه ندیدم(راحت سر ظهر رو سی و سه پل داشتنمیدادند .چون شهر گردشگردی مثل بقیه شهر ها اگر بفهمند قیمت دستت نیست خوب جیب هات خالی میشه.مسافر خونه هاش کمه.

شیراز:شهر بسیار اروم و مردمان لوتی وار داره خیلی راحت میشد باهاشون صمیمی بشی.فقط نمیدونم چرا یک سوال رو باید سه مرتبه می پرسیدی تا جواب می گرفتی.تعداد زیادی باغ داره برای طرفداران طبیعت که حتما فصل بهار باید برید.خیابان ها با اینکه به مقدار کافی لاین داره ولی به نسبت خودش ترافیک زیادی داره.کرایه تاکسی ها مقداری از اصفهان گرونتر بود.اماکن دیدنی مثل حمام وکیلش داخل شهر 5 تا 6 داره ولی تعداد زیادی خارج شهر هست مثل پارسه که 75 کیلومتری شیراز هست.وسائل الکتریکی نسبت به مشهد گرون تر بود.رستوران های خیلی خوبی داره.اب و هوا خوبی داشت.از اصفهان گرم تر بود.

تهران :اول که رسیدم سوار مترو شدم ببینم واقعا شلوغه؟اره ولی نه بطوری که خنده بازار نشون میده هر چند فکر کنم 7 تا خط داره.دیدم بعضی ها دارند با MP3 اهنگ گوش می دهند گفتم عجب حالی دارند بعد که پیاده شدم فهمیدم علتش تعداد زیاد موتور هست که واقعا گوشات اذیت میشه.بعلت وسعت شهر مسیرهای خیلی طولانی هست.کرایه تاکسی مقداری گرون هست.یک چیز خیلی جالب اینکه نگاه کردم همه صورتها 3 تیغه بود.خیابون بالاشهر زیبا بود و درخت قدیمی که جلوه خاصی داده بود.خطوط اتوبوس ها پر سرعت زیادی داره.کرایه خونه ها که همه میدونن چه خبره.مسافرخونه هاش هم خوبه.درامدها بالاست ولی خرج ها هم بالاست.هوا الوده است جالبیش اینکه روزی که من رفته بودم بارون اومده تازه هوا بهتر شده بودبازم داغون بود.تهران جزو چند شهر دنیاست که هر کسی بره یک سال اونجا بمونه اگر شرایطش رو داشته باشه همونجا میمونه.ولی من با اینکه تئاتر , مکان های تفریحی ,مراکز خرید داره و مردمش بر خلاف مشهد بسیار علاقه مند به مسئولین هستند ولی من به علت ازدحامی که داره واقعا نمی تونم توش زندگی کنم.تهرانی ها نمی تونند تو شهرهای دیگه زندگی کنند چون به بزرگی و همین مسائلی که گفتم عادت کردند

15. 3 کاربر از Khan gholi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

اگه اهل بیرون رفتن ، پیک نیک و فضای سبز گل بلبل هستی کرمانشاه عالیه از این نظر . فضای سبزش خیلی زیاده ،آب و هوا هم که بینظیره مخصوصا شب های تابستون.
    اگه هم اهل غذا هستی کباب های اینجارو هیچ جای دنیا نداره قول میده!

17. 3 کاربر از amir0831 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

سلام.
    چند وقت پیش از سامانه پیامک یکی از آزانس های مسافرتی پیامکی دریافت کردم برای ویزای دائم و زندگی به شرط تحصیل در رشته کامپیوتر برای استرالیا.

فکر می کنم استرالیا گزینه خوبی باشد.
    Last edited by V E S T A; 27-02-2013 at 13:34. دليل: حذف هایپرلینک - تبلیغات خلاف قوانین انجمن

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •