تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 10 اولاول ... 45678910 آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 96

نام تاپيک: بحث و بررسی داستان (!Bioshock Infinite ! (High Spoiler Alert

اگه نباشه جاش خالی می مونه Azhang's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    ولايت غريب

پيش فرض

یه سوال!یه جا هست اون دانشمندا دو تا پلاک گردنبند به الیزابت نشون میدن. یکی پرند یکی قفس؟ تاثیری در بازی داره؟ من پرنده رو انتخاب کردم!
    تا جایی که من میدونم کلا انتخاب هامون تو بازی در روند بازی و پایان بازی تاثیری نمیذارن!!!

2. 3 کاربر از Azhang بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Layken's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Sillent Hill

پيش فرض

سلام
    ابتدای کار جا داره از همه دوستانی که اینجا حضور داشتن و داستان رو بررسی کردن تشکر کنم کارتون عالی بود.
    از این که خیلی دیر به جمع دوستان میپیوندم ناراحتم اما بهم حق بدید که نمیشد از بازی جدا شد ، از الیزابت از بوکر از لول دیزاین فوق العاده محشر بازی
    از موسیقی از گیم پلی سرسام اور و اعتیاد اور بازی و مخصوصا از داستانش که دیگه تا مدت ها جای بحث داره.

من همه صحبت های دوستان رو از اول خوندم و میشه گفت اخرش باید بریم یک فیزیک دان پیدا کنیم ازش بپرسیم قضیه چیه اقا اول مرغ بود یا تخم مرغ

اما من یک مدل دیگه بازی رو بررسی میکنم که تمایل دارم نظرتون رو بدونم
    مورد اول : به نظر من کاش لوین روایت داستان بازی رو به شکلی متفاوت از این ارائه می کرد یعنی به جای این که همه چیو به یک باره در اون چند وقت اخر بازی روشن کنه کمی
    در طول بازی سر سوزن هایی به شکل یک سورپرایز به گیمر نشون میداد و این طوری نمیشد که اخر بازی به مرگ مغزی دچار بشیم

یعنی دقایق پایانی بازی شبیه یک شوک بود اما این شوک یک تفاوت خاص داشت ان هم این که الان کلیت جامعه هنری چه هفتم و چه هشتم چند سالیه با این
    مدل شوک ها اشنا هستن ، یعنی اخر بازی معلوم میشه یارو خودش همه کاره بوده و نفهمیده یا یادش رفته یا سرش به جایی خورده و فراموش کرده که در این بازی هم
    به جای این اتفاقات به شکل یک بحث { علمی - فیزیکدانی } با این قضیه روبرو میشیم و به ما مفهوم میکنه که همه کس و همه چیز بوکر بود و این احتمال زیاد است که
    بازیباز بعد از اتمام بازی یک لحظه تو ذهنش حالت تکراری بودن داستان و یا اون چیزی که مشاهده کرده رو احساس کنه اما چون درگیر روایت پیچیده ای شده زیاد وارد اون حس نمیشه

لوین میتونست مثل بایوشاک 2007 در این بازی هم سورپرایز قرار بده و ما رو برای هر چه راحت تر و بهتر هضم کردن قضیه اخر بازی اماده کنه و راحت با قضیه کنار بیاییم
    البته اینم بگم سیستم داستان کلی بازی طوری بود که کوچکترین سورپرایزی ممکن بود قضیه کلی داستان و اصل هدف رو لو بده چه بسا که در دور دوم بازی کردن میفهمیم که
    همه جا سرشار از نشانه هایی است که می خواد این مورد رو به ما بفهمونه ولی هممون میدونیم که در دور اول هیچ وقت نمی تونستیم در دور اول به این قضیه و اصل موضوع برسیم.

مورد دوم : به نظرم اخرهای بازی الیزابت سوای اون شخصیتی شد که در طول داستان بازی باهاش بودیم ، اخر بازی همه چی کلید کرد روی بوکر و الیزابت به شخصیت دوم تبدیل شد
    البته با توجه به اتفاقات اخر بازی این امر مهم بود ولی به نظرم لوین میتونست با همون قدرتی که الیزابت رو معرفی کرد و با ما همراه ساخت با همون قدرت هم دوشادوش بوکر بازی رو با الیزابت پایان میداد { البته شاید این نقطه رو من اشتباه می کنم } اما تو ذهنم درگیر این قضیه هستم و رفتار های الیزابت و این حس که انگار از اول همه چیو میدونسته و به یک باره اخر بازی میشه راوی جزییات زندگی بوکر کمی دگرگونی در من ایجاد کرد

مورد سوم : در طول بازی ما احساسات الیزابت رو نسبت به مادرش دیدیم حس خشم و نفرت الیزابت رو درک کردیم بعد ها حس الیزابت رو از این که فهمید پدرش کامستاک هست نیز فهمیدیم و درک کردیم اما اون لحظه ای که بوکر فهمید دخترش کسی نیست جز همین الیزابتی که مدت ها کنارش بودیم هیچ حسی رد و بدل نشد ، همذارپنداری نشد ، لوین میتونست یک 30 ثانیه وقت بزاره برای
    این که مثلا این دو به چشمان هم نگاه کنن ، همدیگرو د راغوش بگیرن ، بشینن چند ثانیه قبل از خفه کردن سریع بوکر به غروب افتاب نگاه کنن
    یا بوکر به الیزابت میگفت منو ببخش وای تو دخترمی من نمی دونستم منو ببخش که قمار کردم ببخش که فروختمت یا ببخش که در اون دنیا نامادریت رو کشتم جنایت کردم و این موارد به نظر من اگر دخیل در بازی بود حرفی نمی موند

چقد حرف زدم

4. 3 کاربر از Layken بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز AlexMercer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

در مورد مورد اول: نظر شخصی منه حامد جان: یکی از دلایل این که شما اعتیاد وار بازی رو انجام میدی همینه که تا اخر بازی هیچ چیزی از داستان لو نمیره. اگر گوشه ای از داستان در وسطای بازی لو میرفت فکر کنم اخر بازی به شکوهمندی حال نمیشد. برای مثال من گاهی شده داستان بازی های دیگه اینقدر کلیشه ای هستند که قبل از اتمام بازی میرم تو سایت ها یک guide میبینم که اگر اتفاق جذابی تو بازی هست از دستش ندم. یا مثل خیلی از وقت ها دوست من زود تر از من بازی رو تموم کرد ولی اینقدر جذب بازی شده بودم که هیچی ازش نپرسیده بودم. اگر یک درصد وسطای بازی این شبهه در ذهنومن ایجاد میشد که شاید بوکر بابای الیزابته یا کامستاک خوده بوکره تمام لذت پایان از بین میرفت

مورد دوم: از نظر من خود نویسنده از قصد اینکارو کرده. اوج داستان الیزابت جاییه که پیر میشه از اونجا به بعد داستان و سرنوشت در دستانه بوکره نه الیزابت. تا قبل از پیر شدن الی ماباید دنبالش مییرفتیم اما بعد از اون بوکر میدونه که چه اتفاقاتی ممکنه بیفته اگر موفق نشه پس نا خود اگاه دیگه داستان حول تلاش بی وقفه و قهرمان بازی بوکر میچرخه نه تلاش الیزابت برای فرار از کلمبیا یا کشتن پدرش.

مورد سوم: کاملا موافقم. البته این رو هم بگم. همونطور که من و شما در اخر بازی گیج شدیم بوکر مطمینا بیشتر از ما گیج شده و نمیتونه این همه اتفاقات رو پردازش کنه برای همین فرصت اینو نداره که بخواد احساسات بخرج بده. اخر بازی بوکر تبدیل میشه به یه غلام حلقه بدوش که واقعا از حرفای الیزابت و اتفاقات افتاده سر در نمیاره و هرچی الیزابت میگه گوش میده.

6. 3 کاربر از AlexMercer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز halflife g's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    دور دور دور....

پيش فرض

به نظر من فرم روايي داستان سورپرايز كننده و محشر نبود و من خودم همون اوايل بازي تونستم حدس بزنم كه از اون بازيهاس كه همه چي اخرش معلوم ميشهولي اينكه بوكر كامستاك بود آره سورپرايز كننده بود.....البته اين پايان تو بازيها تقريبا نو بود ولي به قول حامد تو فيلم و اينا شبيهشو زياد ديديم
    كليت داستاني و اتمسفر بايوشاك اصلي هم به نظرم بهتر از اين بايوشاك بود(ولي طراحي مراحلش خيلي بهتر بود)

ميمونه گيم پلي اش كه اونم به خاطر آسوني بازيش خيلي از امكانات و سلاحاي ديگه بدرد نمي خورد(بهتر بود سختي ١٩٩٩ از همون اول باز مي بود تا كسايي مثه من كه بيش از يه بار وقت نداشتن بازي رو انجام بدن از همون اول به اون مد دسترسي داشته باشن)

.
    Last edited by halflife g; 24-04-2013 at 08:24.

8. 2 کاربر از halflife g بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز AlexMercer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

نمیددونم فیلم memento شاهکار کریستوفر نولان رو دیدین یا نه؟ ولی یه جورایی اخرش مثل همونه!

10. 2 کاربر از AlexMercer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Layken's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Sillent Hill

پيش فرض

در مورد مورد اول: نظر شخصی منه حامد جان: یکی از دلایل این که شما اعتیاد وار بازی رو انجام میدی همینه که تا اخر بازی هیچ چیزی از داستان لو نمیره. اگر گوشه ای از داستان در وسطای بازی لو میرفت فکر کنم اخر بازی به شکوهمندی حال نمیشد. برای مثال من گاهی شده داستان بازی های دیگه اینقدر کلیشه ای هستند که قبل از اتمام بازی میرم تو سایت ها یک guide میبینم که اگر اتفاق جذابی تو بازی هست از دستش ندم. یا مثل خیلی از وقت ها دوست من زود تر از من بازی رو تموم کرد ولی اینقدر جذب بازی شده بودم که هیچی ازش نپرسیده بودم. اگر یک درصد وسطای بازی این شبهه در ذهنومن ایجاد میشد که شاید بوکر بابای الیزابته یا کامستاک خوده بوکره تمام لذت پایان از بین میرفت

مورد دوم: از نظر من خود نویسنده از قصد اینکارو کرده. اوج داستان الیزابت جاییه که پیر میشه از اونجا به بعد داستان و سرنوشت در دستانه بوکره نه الیزابت. تا قبل از پیر شدن الی ماباید دنبالش مییرفتیم اما بعد از اون بوکر میدونه که چه اتفاقاتی ممکنه بیفته اگر موفق نشه پس نا خود اگاه دیگه داستان حول تلاش بی وقفه و قهرمان بازی بوکر میچرخه نه تلاش الیزابت برای فرار از کلمبیا یا کشتن پدرش.

مورد سوم: کاملا موافقم. البته این رو هم بگم. همونطور که من و شما در اخر بازی گیج شدیم بوکر مطمینا بیشتر از ما گیج شده و نمیتونه این همه اتفاقات رو پردازش کنه برای همین فرصت اینو نداره که بخواد احساسات بخرج بده. اخر بازی بوکر تبدیل میشه به یه غلام حلقه بدوش که واقعا از حرفای الیزابت و اتفاقات افتاده سر در نمیاره و هرچی الیزابت میگه گوش میده.
    در مورد اول : نه علیرضا منظور من این نبود که همشو لو بده این طور که نمیشه
    منظور من این بود میتونست در روند روایت داستانی بازی کاری کنه که دیگه به یک باره حجم سنگینی از اطلاعات اخر بازی به روی ادم سرازیر نشه
    البته روایت داستان بازی عالی بود اما نه به اندازه پایان بازی ، پایانش مقداری پیچیده بود که میتونست از بغلش دو تا بازی مجزا بزنه بیرون

مورد دوم اره باهات موافقم

تا فردا شب نقد بازی رو قرار میدم کلیه نظرات ریز و درشت رو در اون نوشتم

12. 3 کاربر از Layken بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای mjorh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

به نظر من فرم روايي داستان سورپرايز كننده و محشر نبود و من خودم همون اوايل بازي تونستم حدس بزنم كه از اون بازيهاس كه همه چي اخرش معلوم ميشهولي اينكه بوكر كامستاك بود آره سورپرايز كننده بود.....البته اين پايان تو بازيها تقريبا نو بود ولي به قول حامد تو فيلم و اينا شبيهشو زياد ديديم
    كليت داستاني و اتمسفر بايوشاك اصلي هم به نظرم بهتر از اين بايوشاك بود(ولي طراحي مراحلش خيلي بهتر بود)

ميمونه گيم پلي اش كه اونم به خاطر آسوني بازيش خيلي از امكانات و سلاحاي ديگه بدرد نمي خورد(بهتر بود سختي ١٩٩٩ از همون اول باز مي بود تا كسايي مثه من كه بيش از يه بار وقت نداشتن بازي رو انجام بدن از همون اول به اون مد دسترسي داشته باشن)
    نبود ؟ واقعا ؟ ! الان این پستی که من میبینم ....نظرت رو بازی در حد 5 تا 7 هست !

عمرن اگه کسی بتونه آخر بازیو حدس بزنه ...یعنی 1درصد هم احتمال نمیدم کسی بفهمه آخر بازیو ! داستان رو داری زیر سئوال میبری شدید ! نه اتفاقا تو فیلم ها هم خیلی کم دیده بودیم همچین چیزی ، با مثلا Memento یا Inception هرچند مدلش شبیه اوناس ولی اصن نمیشه گفت آره دیگه شبیه فیلما بود بله ...!

خیلی جالبه به درد نمیخوره ! پس گیم پلی چه بازیی به درد میخوره ؟ فقط Half-Life و بس ؟ !

منظور من این بود میتونست در روند روایت داستانی بازی کاری کنه که دیگه به یک باره حجم سنگینی از اطلاعات اخر بازی به روی ادم سرازیر نشه
    اره قبول دارم ، ولی قبول کن نمیشد تلنگر زد واقعا ... تلنگر هم میزد البته ..اگه به واکسفون ها خوب گوش بدیم آخر بازی زیاد شوک زده نمیشیم ...

مورد سوم : در طول بازی ما احساسات الیزابت رو نسبت به مادرش دیدیم حس خشم و نفرت الیزابت رو درک کردیم بعد ها حس الیزابت رو از این که فهمید پدرش کامستاک هست نیز فهمیدیم و درک کردیم اما اون لحظه ای که بوکر فهمید دخترش کسی نیست جز همین الیزابتی که مدت ها کنارش بودیم هیچ حسی رد و بدل نشد ، همذارپنداری نشد ، لوین میتونست یک 30 ثانیه وقت بزاره برای
    این که مثلا این دو به چشمان هم نگاه کنن ، همدیگرو د راغوش بگیرن ، بشینن چند ثانیه قبل از خفه کردن سریع بوکر به غروب افتاب نگاه کنن
    یا بوکر به الیزابت میگفت منو ببخش وای تو دخترمی من نمی دونستم منو ببخش که قمار کردم ببخش که فروختمت یا ببخش که در اون دنیا نامادریت رو کشتم جنایت کردم و این موارد به نظر من اگر دخیل در بازی بود حرفی نمی موند
    آره میشد اینم ولی دوستمون گفت ...دیگه انقدر بوکر شوک زده شده بود که فکرش به اینجاها نرسید !

تا فردا شب نقد بازی رو قرار میدم کلیه نظرات ریز و درشت رو در اون نوشتم

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    دور دور دور....

پيش فرض

نبود ؟ واقعا ؟ ! الان این پستی که من میبینم ....نظرت رو بازی در حد 5 تا 7 هست !

عمرن اگه کسی بتونه آخر بازیو حدس بزنه ...یعنی 1درصد هم احتمال نمیدم کسی بفهمه آخر بازیو ! داستان رو داری زیر سئوال میبری شدید ! نه اتفاقا تو فیلم ها هم خیلی کم دیده بودیم همچین چیزی ، با مثلا Memento یا Inception هرچند مدلش شبیه اوناس ولی اصن نمیشه گفت آره دیگه شبیه فیلما بود بله ...!

خیلی جالبه به درد نمیخوره ! پس گیم پلی چه بازیی به درد میخوره ؟ فقط Half-Life و بس ؟ !

حرف به حرف پستمو اشتباه متوجه شدي.....

اتفاقا گفتم اخر بازي سورپرايز كننده هم بود(اشاره كردم به يكسان بودن بوكر و كامستاك)بلكه گفتم فرم رواييش شاهكار نبود ....يعني ميشد حدس زد كه همه چيز تو پايان و يكباره به گيمر نشون داده ميشه(ولي نميدوستيم چي ميشه اخرش)

من كي گفتم گيم پلي بدردنمي خوره؟؟؟گفتم چون آسون بود خيلي از امكانات(تفنگا و قدرتها) تو نرمال يا هارد بدردنميخورد
    من كل بازي رو رو نرمال فقط با آپگريد يك اسلحه و يك نيرو تموم كردم و بيش از ١٠ بار هم نمردم
    در صورتي كه بايوشاك ١ رو نرمال خيلي سختتر بود و بيشتر شما رو به چالش و تفكر تو انتخاب نيرو و سلاحا وادار ميكرد
    اين مساله تو بعضي نقدا و حتي خود انجمن بازي هم ذكر شده(تو gears جديد هم اين مشكل بود ولي چون از اول اخرين درجه سختيش باز بود ميشد با اون بازي كرد و بازي چالشي ميشد)
    در نتيجه اينجا هم اگه از اول باز بود مد ١٩٩٩ بهتر بود

+

كل پستم هم در مقايسه با بايوشاك ١ بود و اصلا ربطي به هاف لايف نداشت...هاف لايف اينجا چيكارس؟؟؟؟

.

حـــــرفـه ای mjorh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

حرف به حرف پستمو اشتباه متوجه شدي.....

اتفاقا گفتم اخر بازي سورپرايز كننده هم بود(اشاره كردم به يكسان بودن بوكر و كامستاك)بلكه گفتم فرم رواييش شاهكار نبود ....يعني ميشد حدس زد كه همه چيز تو پايان و يكباره به گيمر نشون داده ميشه(ولي نميدوستيم چي ميشه اخرش)

من كي گفتم گيم پلي بدردنمي خوره؟؟؟گفتم چون آسون بود خيلي از امكانات(تفنگا و قدرتها) تو نرمال يا هارد بدردنميخورد
    من كل بازي رو رو نرمال فقط با آپگريد يك اسلحه و يك نيرو تموم كردم و بيش از ١٠ بار هم نمردم
    در صورتي كه بايوشاك ١ رو نرمال خيلي سختتر بود و بيشتر شما رو به چالش و تفكر تو انتخاب نيرو و سلاحا وادار ميكرد
    اين مساله تو بعضي نقدا و حتي خود انجمن بازي هم ذكر شده(تو gears جديد هم اين مشكل بود ولي چون از اول اخرين درجه سختيش باز بود ميشد با اون بازي كرد و بازي چالشي ميشد)
    در نتيجه اينجا هم اگه از اول باز بود مد ١٩٩٩ بهتر بود

+

كل پستم هم در مقايسه با بايوشاك ١ بود و اصلا ربطي به هاف لايف نداشت...هاف لايف اينجا چيكارس؟؟؟؟

.
    lمیزنی تو سر بهترین بازیه امسال ...بعد میای میگی نزدم :

ميمونه گيم پلي اش كه اونم به خاطر آسوني بازيش خيلي از امكانات و سلاحاي ديگه بدرد نمي خورد(

خو این یعنی چی؟

آخه اول بازی قشنگ مینویسه اگه با شوتر آشنایی نداری اینو انتخاب کن ....دیگه یویی که هزارسال شوتر میزنی نباید که نرمال انتخاب کنی ! دی ! من خودم از اول هارد رفتم سر اون Lady Comstock پدرم دراومد ...سر سکانس آخری رسمن به فنا رفتم ...نمیدونم چجوری میگی خیلی آسون بود و اینا !

هف لایف هم به خاطر این گفتم که یو هی میخوای بگی غیر مستقیم که بازیی به خوبی و شاهکاری هف لایف دیگه نمیاد و بایوشاک ازون پایینتره و این حرفا !

حالا بیخیال تاپیک منحرف میشه ...بیا پروفایل بحث کنیم .

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    دور دور دور....

پيش فرض

lمیزنی تو سر بهترین بازیه امسال ...بعد میای میگی نزدم :

آخه اول بازی قشنگ مینویسه اگه با شوتر آشنایی نداری اینو انتخاب کن ....دیگه یویی که هزارسال شوتر میزنی نباید که نرمال انتخاب کنی ! دی ! من خودم از اول هارد رفتم سر اون Lady Comstock پدرم دراومد ...سر سکانس آخری رسمن به فنا رفتم ...نمیدونم چجوری میگی خیلی آسون بود و اینا !

هف لایف هم به خاطر این گفتم که یو هی میخوای بگی غیر مستقیم که بازیی به خوبی و شاهکاری هف لایف دیگه نمیاد و بایوشاک ازون پایینتره و این حرفا !

حالا بیخیال تاپیک منحرف میشه ...بیا پروفایل بحث کنیم .
    نه تو سرش نزنم .......نقدم هم تو تاپيك هست بهش 9.2 دادم اگه ميخواستم بزنم تو سرش اونجوري نقدشو نمي نوشتم
    نرمالش خيلي اسون باشه هم مشكلي نيس فقط گفتم اي كاش اون مد ١٩٩٩ از اول باز بود........تو چون خيلي رفتي تو حس همه چيزو تهاجمي مي بيني

+

من اصلا با هاف لايف كاري ندارم .....

منظورم فقط اين بود كه بايوشاك ١ رو بدلايل فلان خيلي بيشتر مي پسندم و به دلايل فلان واسم خيلي بهتر.....و اين ربطي به زير سوال بردن و هاف لايف و تو سر زدن و ......نداره

اينم بگم شايان نظرمو مخصوصا در مورد بايوشاك ١ ميدونه و اگه از خودش بيشتر فن سري نباشم كمتر نيستم

.
    Last edited by halflife g; 25-04-2013 at 23:27.

17. این کاربر از halflife g بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •