تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 80 از 130 اولاول ... 307076777879808182838490 ... آخرآخر
نمايش نتايج 791 به 800 از 1298

نام تاپيک: درخـــــواســـــت مــــدار خـــــود را ايــــــنــــــجـــــا مــــطـــرح كــنــيـــد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

با عرص سلام و خسته نباشيد.براي برنامه زير نياز به كمك دارم.
    برنامه اي براي كد كردن ديتا توسط ميكرو كنترولر و حافظه.( به زبان ماشين)
    لطفا برام ميل كنيد.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داره خودمونی میشه zahra m's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام من يه پروژه مدار با متلب دارم بايد ماتريس حالت مدار را براي هر مداري با متلب بدست بيارم ولي اصلا نميدونم بايد چه كار كنم؟خيلي به كمكتون نياز دارم اينم آدرس ايميلم خيلي خيلي............ فوري!saghar1818@yahoo.com

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

اقا پژمان کار این ایسی رو میدونید؟؟
    راستی اقا
    پزمان وقتی مدار تست کریستال رو ساختم باید وقتی کریستال سالمه led روشن بشه؟؟؟
    من الان مونتاژ کردم چه کریستال وصل باشه چه ناز روشن میشه مدار رو هم چند بار بررسی کردم درست بود؟چیزی به نظرتون نمیرسه؟؟
    راستی روی کریستال من نوشته 24000 ایا این مدار به دردش میخوره؟
    Last edited by sheshdang; 24-05-2010 at 13:39.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سلام آقا پژمان
    راستی یه سوال خیلی پیش پا افتاده دارم.چون هنوز برام حل نشده می پرسم.
    در مداری که چند روز پیش زحمتش را کشیدید(مدار بدونه میکرو)،سر منفی باطری را به GND متصل کردید.
    حلا که من مدار را ساختم باید آن را به کجا متصل کنم؟چون در اولین بار که مدارم را به باطری متصل کردم LED ها
    چند بار درست چشمک میزدند،بعد سرعتشون میرفت بالا،و بعد خاموش می شدند ودیگه رشن نمی شدند.وبا قطع و وصل کردن مدار از باطری،LED ها یک چشمک کوچولو میزنن و دیگه کار نمی کنند.
    لطف می کنید مثل همیشه باز کمکم کنید.
    با تشکر
    خدا حافظ

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اقا پژمان کار این ایسی رو میدونید؟؟
    راستی اقا
    پزمان وقتی مدار تست کریستال رو ساختم باید وقتی کریستال سالمه led روشن بشه؟؟؟
    من الان مونتاژ کردم چه کریستال وصل باشه چه ناز روشن میشه مدار رو هم چند بار بررسی کردم درست بود؟چیزی به نظرتون نمیرسه؟؟
    راستی روی کریستال من نوشته 24000 ایا این مدار به دردش میخوره؟
    اون یه آیسی مبدل DC به DC هستش.یعنی مثلا ولتاژ 12 ولت رو تبدیل میکنه به 20 ولت یا برعکس.
    وقتی کریستال سالمه LED روشن میشه. وقتی هم کریستال تو مدار نباشه LED باید خاموش باشه. امکان نداره بدون کریستال LED روشن شه. نور LED کمه یا زیاد؟؟ بهتره خازن C1 و C2 رو به عدسی 220 پیکو فاراد و C3 رو به عدسی 100 نانو تغییر بدید. مطمئنید که پایه های ترانزیستورها رو درست وصل کردید؟؟؟ کریستال 24K بدردش میخوره ولی بیشتر باشه بهتره.

6. این کاربر از Peji2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام آقا پژمان
    راستی یه سوال خیلی پیش پا افتاده دارم.چون هنوز برام حل نشده می پرسم.
    در مداری که چند روز پیش زحمتش را کشیدید(مدار بدونه میکرو)،سر منفی باطری را به GND متصل کردید.
    حلا که من مدار را ساختم باید آن را به کجا متصل کنم؟چون در اولین بار که مدارم را به باطری متصل کردم LED ها
    چند بار درست چشمک میزدند،بعد سرعتشون میرفت بالا،و بعد خاموش می شدند ودیگه رشن نمی شدند.وبا قطع و وصل کردن مدار از باطری،LED ها یک چشمک کوچولو میزنن و دیگه کار نمی کنند.
    لطف می کنید مثل همیشه باز کمکم کنید.
    با تشکر
    خدا حافظ
    منظورتون علامت زمینه؟ اونو لازم نیست به جایی وصل کنید(دکوره!!). وقتی مدار روشن میشه قبل از فشردن کلید باید ثانیه ای 2 بار LED ها چشمک بزنن. (اینو تو پروتئوس هم میتونید امتحان کنید) برای تست قسمت چشمک زن پایه ی کلکتور ترانزیستورو از مدار قطع کنید دراین صورت LED ها باید دائم چشمک بزنن و فشردن کلید هم تاثیری نداره. LED ها هم باید کاملا شبیه هم باشن.

8. این کاربر از Peji2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

بازم سلام
    ببخشید آقا پژمان
    در این مدار ما IC اول یا همون U1 با اتصال به باطری خیلی سری داغ میکنه. و وقتی داغ می کنه LED ها خاموش میشه و دیگه روشن نمی شه و با ید صبر کنم تا IC خنک بشه.حلا با ید چه کار کنم؟
    راستی من مقاومت 3k6 پیدا نکردم و بجاش مقاومت 3k3 استفاده کردم(R2).
    لطفا کمکم کنید.
    دستتون درد نکنه.
    خدا حافظ

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

من از پیگیری و جواب های حرفه ای که به ما میدی بسیار متشکرم
    اره تشخصیص پایه ها رو با کمک شما یاد گرفتم دوباره هم چک کردم راستی اینو قبلش بگم من c1 ,c2 رو 220uf و 50v گرفتم مشکلی از این نیست؟؟؟ و اون خازن 100 رو هم 50v گرفتم ایا مشکل از اینها ینست و یا باید یک رنج خاصی میگرفتم؟؟

اقا پژمان وقتی این مودم ر وبا باطری روشن کنم باطری 12 ولت باشه باید چند ولت بدم به باطری تا شارژ بشه؟؟ و اینکه این باطری برای چند ساعت میتونه مودم ر روشن نگه داره مطرف مودم 12 ولت 1 امپر هست؟؟ اگر خودم باید پیدا کتم باید از کجا پیدا کنم؟؟؟چجوری؟؟؟
    یک سوال
    مثلا من نیاز به مقاومت 330 کیلو دارم الان من اگه دو تا مقاومت 100 رو به یک مقاومت 30 وصل کنم ایا میشه 330 یا چنین کاری امکان پذیر است و ایا در مورد خازن ها صدق میکند؟؟
    ایا باید قانون سری و موازی رو یاد بگیرم من تو سایت ها گذشتم ولی درست متوجه نشدم اگر زیاد طول و دراز و اذیت کننده نیست یه توضیح اگر متونید بدید ممنون میشم؟؟
    Last edited by sheshdang; 25-05-2010 at 14:19.

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بازم سلام
    ببخشید آقا پژمان
    در این مدار ما IC اول یا همون U1 با اتصال به باطری خیلی سری داغ میکنه. و وقتی داغ می کنه LED ها خاموش میشه و دیگه روشن نمی شه و با ید صبر کنم تا IC خنک بشه.حلا با ید چه کار کنم؟
    راستی من مقاومت 3k6 پیدا نکردم و بجاش مقاومت 3k3 استفاده کردم(R2).
    لطفا کمکم کنید.
    دستتون درد نکنه.
    خدا حافظ
    احتمالا یا اون آیسی سوخته یا یه نقطه از مدار اشتباه وصل شده. دلیل دیگه ای نداره. اگه از سوکت استفاده کردید آیسی ها رو باهم عوض کنید تا معلوم شه خرابه یا نه. اگه مقاومت 3K3 گذاشتید اشکالی نداره.(فقط یه کم LED ها سریعتر چشمک میزنن).

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من از پیگیری و جواب های حرفه ای که به ما میدی بسیار متشکرم
    اره تشخصیص پایه ها رو با کمک شما یاد گرفتم دوباره هم چک کردم راستی اینو قبلش بگم من c1 ,c2 رو 220uf و 50v گرفتم مشکلی از این نیست؟؟؟ و اون خازن 100 رو هم 50v گرفتم ایا مشکل از اینها ینست و یا باید یک رنج خاصی میگرفتم؟؟

اقا پژمان وقتی این مودم ر وبا باطری روشن کنم باطری 12 ولت باشه باید چند ولت بدم به باطری تا شارژ بشه؟؟ و اینکه این باطری برای چند ساعت میتونه مودم ر روشن نگه داره مطرف مودم 12 ولت 1 امپر هست؟؟ اگر خودم باید پیدا کتم باید از کجا پیدا کنم؟؟؟چجوری؟؟؟
    یک سوال
    مثلا من نیاز به مقاومت 330 کیلو دارم الان من اگه دو تا مقاومت 100 رو به یک مقاومت 30 وصل کنم ایا میشه 330 یا چنین کاری امکان پذیر است و ایا در مورد خازن ها صدق میکند؟؟
    ایا باید قانون سری و موازی رو یاد بگیرم من تو سایت ها گذشتم ولی درست متوجه نشدم اگر زیاد طول و دراز و اذیت کننده نیست یه توضیح اگر متونید بدید ممنون میشم؟؟

مقدار خزنهایی که گفتید مشکلی نداره ولی بهتره همونایی که گفتمو بذارید.
    به باتری 12 ولت بدید. نمیدونم مودم چقدر مصرف میکنه ولی اگه یه آمپر متر رو با باتری یا آداپتوری که به مودم وصله سری کنید مشخص میشه.
    دو تا مقاومت 100K با مقاومت 30K سری بشه میشه 230K . دوتا مقاومت که با هم سری بشن معادلش میشه جمع اونا. اگه با هم موازی بشن میشه : (R1*R2) / (R1+R2 ).
    در خازن قضیه برعکسه. دو تا که با هم موازی بشن معادلش میشه جمعشون و اگه با هم سری بشن میشه:
    (C1*C2) / (C1+C2 ).
    اون کتابی که گفتید همش فرموله رو بخونید!! یا حداقل یه سری به کتاب درسی فیزیک 3 بزنید!

این مدار تست اتصال :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    هشت مقاومت سمت چپ میکرو 22K هستن. 24 تا مقاومت سمت چپ از بالا پایین مقدارشون اینه:
    22K
    62K
    22K
    62K
    ....(تا آخر همینجوره)

24 مقاومت سمت راست هم اینه:
    33K
    100K
    16K
    33K
    100K
    16K
    ...(سه تا سه تا تکرار میشه تا آخر)

نحوه اتصال درست LCD رو هم که قبلا گفتم. LCD چهار صفحه داره که هرصفحه 6 تا نشون میده.(P1 = N یعنی قطعه و P1 = C یعنی وصله)
    البته این مدار بعضی موقع ها ممکنه بعضی اتصالات رو اشتباه بنویسه. دقیقتر میخاستم درست کنم اما پایه های میکرو کنترلر نسبت به 48 پایه کم بود(نیاز به دو تا میکرو داشت) .دیگه این مدار ازین ساده تر نمیشه! ولی در کل خوب کار میکنه.

13. این کاربر از Peji2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •