تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 37 اولاول ... 567891011121319 ... آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 370

نام تاپيک: نرم افزارهای زمین شناسی + آموزش

داره خودمونی میشه masbeh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

11 ......

درسته متوجه شدم ولی این 1- خطواره ها رو از کجا میشه تهیه کرد ؟!2- یعنی ایا برای مناطق ایران تهیه شده؟ !3- ایا باند های ماهواره های لندست این میادین رو مشخص میکنه؟ !
    4-آیا شدت میدان مغنازیسی فقط برای آهن کار برد دارد یا مثلا واسه کانه روی و مس هم میشه استفاده کرد ؟
    5- با چه وسایلی ای داده ها برداشت میشه ؟

1. به اين خطواره ها منحني ميزان يا خطوط همتراز ميگن. اگه به هر كدوم از اين خطها توجه كني روشون يه عدد نوشته و اين يعني اينكه منطقي كه بين 2 خط واقع شدن شدت ميدان مغناطيسي شون بين مقداريه كه رو ي2 خط نوشته شده....اگه متوجه نشدي بگو بيشتر توضيح بدم...

2. بله. براي ايران تهيه شده. سال تهيه ش يادم نيست ولي ميدونم نقشه مغناطيس هوايي ايران تهيه شده...فك كنم از سايت ngdir.com بتوني دانلودش كني.

3. ماهواره هايي مثل لندست گيرنده مغناطيسي ندارن كه بتونن اين داده ها رو برداشت كنن. همچنين روشهاي ژئومغناطيس محدوديت ارتفاع دارن و اگر فرض كنيم ماهواره لندست گيرنده مغناطيس هم داشته باشه نميتونه اطلاعات خوبي به ما بده. اين جور داده ها معمولا يا زميني برداشت ميشن و يا با هواپيما در ارتفاع كم....

4. اين داده ها معمولا براي كانيهاي مغناطيسي كاربرد داره. مثلا در اكتشاف كروميت از اين روش هم استفاده ميشه چون كروميت معمولا مگنتيت رو هم به همراه داره. براي اكتشاف كانيهايي مثل مس و روي كمتر استفاده ميشه....

5. اين داده ها با دستگاه هاي ژئومغناطيس برداشت ميشه كه با توجه به نوع برداشت و اكتشاف تنوع زيادي دارن. ولي اصول كلي همه اونا اندازه گيري ميدان مغناطيسي هستش.

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

11 .......

لطفا توضیحات مفید هم در این زمینه ارائه فرمایید

اين مقاله رو يه نگا كن.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    فك كنم جوابتو بگيري. اگه بازم مشكلي داشتي بگو.....

راستی ایا تصاویر گوگل ارث با رزولیشن زیر یک متر میتونه کمک کنه ! منظورم اینه که چون باند های مختلف نداره آیا میتونه مفید باشه در زمین کاری ما !
    فك نكنم ازش بشه استفاده خاصي كرد....البته چون تجربه كار باهاشون رو ندارم بازم مطمئن نيستم.
    Last edited by masbeh; 24-12-2009 at 10:41.

پروفشنال Fxsignal's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

با سلام و خسته نباشید

2. بله. براي ايران تهيه شده. سال تهيه ش يادم نيست ولي ميدونم نقشه مغناطيس هوايي ايران تهيه شده...فك كنم از سايت ngdir.com بتوني دانلودش كني.
    بله دانلودشون کردم ولی تنها بدی که داره این هست که مثلا در پهنه فارس که تقریبا فاقد محیط های ولکانیکی و در کل آتشنشانی است خطواره های مغناطیسی وجود دارد

3. ماهواره هايي مثل لندست گيرنده مغناطيسي ندارن كه بتونن اين داده ها رو برداشت كنن. همچنين روشهاي ژئومغناطيس محدوديت ارتفاع دارن و اگر فرض كنيم ماهواره لندست گيرنده مغناطيس هم داشته باشه نميتونه اطلاعات خوبي به ما بده. اين جور داده ها معمولا يا زميني برداشت ميشن و يا با هواپيما در ارتفاع كم....
    ! جدیدا کشورهای غربی و پیشرفته روشی به کار میبرند که با کمک آن به این رخنمون ها تسلط دارند ! چون وقتی اطلاعات محیط های مناسب و پتانسیل دار و ازشون خواستم انها خیلی با اطمینان از نشان دادن محیط های آهن-روی- مس سخن گفتند ( ولی ذخیره و ... مشخص نکردند ) فقط محیط های دارای کانی رو مشخص میکنند ! اینها با چه روشی میتوانند ! مگه همین تصاویر ماهواره ای نیست !
    4. اين داده ها معمولا براي كانيهاي مغناطيسي كاربرد داره. مثلا در اكتشاف كروميت از اين روش هم استفاده ميشه چون كروميت معمولا مگنتيت رو هم به همراه داره. براي اكتشاف كانيهايي مثل مس و روي كمتر استفاده ميشه....
    پیجویی کانی" روی " هم به این شکل است ! مثلا با استفاده از تصاویر ماهواره ای چطور میشه زون ها و کانسار ها رو تشخیص داد ؟

در ادامه عسكهاي ماهواره اي كه داري خيلي ميتونه تو مرحله مقدماتي اكتشافت كمكت كنه البته قبل از هر چيز بايد مختصات عكست رو بدوني و بايد بدوني كه عكسي كه تهيه كردي تو زونهاي آهن دار هست يا نه؟؟؟ .
    خوشبختانه تصاویر ماهوارهای تقریبا کل ایران رو که حدودا 80 عکس با باند های مختلف ( حدودا 16 گیگابایت ) هست رو تهیه کردم

یک سوال : با با نرم افزار ENVI و قرار دادن نسبتی باند ها میشه چقدر جلو رفت ! منطورم این 2 سوال است !
    1-آیا در زمینه این مقوله و پیدا کردن زون ها و مناطق آهن دار ایا نرم افزار که فقط مخصوص این کار باشد وجود دارد ! آگر هست معرفی نمایید !
    2- ایا تصاویر ماهواره لندست ETM + کفایت میکنه یا نه !
    3- به نظر شما میشه این رویه رو پیش گرفت !
    الف ) با استفاده از تصاویر لندست ETM و یک نرم افزار حرفه ای و قوی محیط مناسب رو پیدا کرد ! سپس با استفاده از تصاویر ماهواره ای با رزولیشن زیر 1 متر دقیقا محیط های آهن دار رو شناسایی کرد ! و یا نه تصاویر با رزولیشن زیر 1 متر با تصاویر ETM با رزولیشن 15-30 متر فرقی نمیکنه ؟ یا نه اصلا باید از ابتدا تصاویر با رزولیشن زیر یک متر و تهیه کرد و ETM اصلا کارایی ندارد ؟!!؟؟
    4- به نظر شما تصاویر IRS و ETM و spotو Aster رو از لحاظ کاری ما کدام بهترند ( مقایسه فرمایید و بهترین رو از لحاظ انجام پروژه من مشخص فرمایید )

متشکرم از پاسخ های شما و منتظرم
    Last edited by Fxsignal; 24-12-2009 at 18:25.

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

11 ....

با سلام و خسته نباشید

بله دانلودشون کردم ولی تنها بدی که داره این هست که مثلا در پهنه فارس که تقریبا فاقد محیط های ولکانیکی و در کل آتشنشانی است خطواره های مغناطیسی وجود دارد

! جدیدا کشورهای غربی و پیشرفته روشی به کار میبرند که با کمک آن به این رخنمون ها تسلط دارند ! چون وقتی اطلاعات محیط های مناسب و پتانسیل دار و ازشون خواستم انها خیلی با اطمینان از نشان دادن محیط های آهن-روی- مس سخن گفتند ( ولی ذخیره و ... مشخص نکردند ) فقط محیط های دارای کانی رو مشخص میکنند ! اینها با چه روشی میتوانند ! مگه همین تصاویر ماهواره ای نیست !
    پیجویی کانی" روی " هم به این شکل است ! مثلا با استفاده از تصاویر ماهواره ای چطور میشه زون ها و کانسار ها رو تشخیص داد ؟

خوشبختانه تصاویر ماهوارهای تقریبا کل ایران رو که حدودا 80 عکس با باند های مختلف ( حدودا 16 گیگابایت ) هست رو تهیه کردم

یک سوال : با با نرم افزار ENVI و قرار دادن نسبتی باند ها میشه چقدر جلو رفت ! منطورم این 2 سوال است !
    1-آیا در زمینه این مقوله و پیدا کردن زون ها و مناطق آهن دار ایا نرم افزار که فقط مخصوص این کار باشد وجود دارد ! آگر هست معرفی نمایید !
    الف ) با استفاده از تصاویر لندست ETM و یک نرم افزار حرفه ای و قوی محیط مناسب رو پیدا کرد ! سپس با استفاده از تصاویر ماهواره ای با رزولیشن زیر 1 متر دقیقا محیط های آهن دار رو شناسایی کرد ! و یا نه تصاویر با رزولیشن زیر 1 متر با تصاویر ETM با رزولیشن 15-30 متر فرقی نمیکنه ؟ یا نه اصلا باید از ابتدا تصاویر با رزولیشن زیر یک متر و تهیه کرد و ETM اصلا کارایی ندارد ؟!!؟؟
    4- به نظر شما تصاویر IRS و ETM و spotو Aster رو از لحاظ کاری ما کدام بهترند ( مقایسه فرمایید و بهترین رو از لحاظ انجام پروژه من مشخص فرمایید )

متشکرم از پاسخ های شما و منتظرم

سلام

در پهنه فارس که تقریبا فاقد محیط های ولکانیکی و در کل آتشنشانی است خطواره های مغناطیسی وجود دارد
    اون عكسي كه شما ديديد فكر كنم عكس زير باشه....

من نمي دونم اين نقشه رو چطوري تهيه كردن ولي خطوطي كه توش نمايش داده شده خطوط تراز نيست....بنظرم بهتره شما اول منطقه ت رو مشخص كني(مثلا منطقه نوبران يا قم يا ...) بعد از بخش بر گرفتن ngdir فايلشو بگيري.
    در ضمن تو منطقه فارس اگه مغناطيس نشون نمي داد بايد به نقشه ايراد مي گرفتيم...چون اين منطقه يكي از مناطق افيوليت دار ايرانه كه افيوليت هم سرشار از كانيهاي آهن و منيزيم داره....

ميشه بيشتر توضيح بدي...اونا ميتونن از روي زونهاي متالوژني و كاني زايي كه تو كشورشون يا تو هر جاي دنيا شناسايي كردن بگن كه تو هر منطقه چه كاني زايي ممكن اتفاق افتاده باشه....لطفا در مورد روشهاشون بيشتر توضيح بده.
    در ضمن بوسيله مغناطيس سنجي به راحتي در مورد وجود آهن در يك منطقه ميشه نظر داد و همينطور با عكسهاي ماهواره اي در صورتي كه ذخيره(هر ذخيره اي) روي سطح زمين رخنمون داشته باشه ميشه شناسائيش كرد.

در مورد روي يا بهتر بگم سرب وروي معمولا از روشهاي گراني سنجي(در ژئوفيزيك) و روشهاي ليتو و هيدرو ژئوشيميايي(در ژئوشيمي) استفاده ميشه....

1. فك كنم باشه ولي من نميشناسم. ولي بنظرم با استفاده از نرم افزارهايي مثل ArcGIS, ENVI ميشه همون كارا رو انجام داد.

2. اگه از نظر مالي مشكلي نداري تصاوير بهتر تهيه كني خب بهتره!! ولي من اگه جاي تو باشم با همون ETM كار ميكنم. در ضمن اينم بگم كه استفاده از تصاوير ماهواره اي مرحله مقدماتي اكتشافه و صرف اينكه تصاوير يه منطقه رو اميد بخش نشون دادن نمي تونيم بگيم اون ناحي كاني سازي اقتصادي داره.

3. همونطور كه گفتم استفاده از تصاوير مرحله اول اكتشافه...ولي در كل روالش اينه كه ابتدا با تصاوير با رزولوشن خوب كار ميكنن.(البته قيمت هم در اين زمينه خيلي تعيين كننده است)

4. فك كنم تو سوال قبل جوابشو گرفته باشي....در ضمن SPOT ماهواره هست و نه سنجنده...

5. این کاربر از masbeh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

در ضمن اينم بگم كه استفاده از تصاوير ماهواره اي مرحله مقدماتي اكتشافه و صرف اينكه تصاوير يه منطقه رو اميد بخش نشون دادن نمي تونيم بگيم اون ناحي كاني سازي اقتصادي داره
    بر این نکته واقف هستم ولی اگر همین مرحله با اصول انجام شه و نواحی امیدبخش مشخص تر شه هم در وقت و هزینه صرفه جویی بسیار شده است

2- شما محبت میکنید یک فایل از ژئومغناطیس یک منطقه ایران رو به من بدید( لینک یا فایل ) تا به برنامه بدهم ! چون من هر چه در سایت گشتم این عنوان رو ندیدم ! یا به برنامه نیمتونستم بدم ( شایدم من کم توجه بودم ) ؟

3-

ميشه بيشتر توضيح بدي
    با شرکتی که در کانادا بود در تماس بودنم آنها مدعی بودند در صورتی که تصاویر ماهواره GEOEYE یا ایکنوس یا ... ازشون بخرم تمام کانی های فلزی اون منطقه رو شناسایی و به من میدند ( البته فقط رخنمون ها ) ولی مثلا گفته بودند از زینک ( روی ) تا مس و آهن میتونند با تصاویر ماهواره ای تشخیص دهند ؟

4- با استفاده از تصاویر ETM رخنمون های در حدود چه سطحی میشه بررسی کرد !( چون دوستی میگفت فقط کانسار های بزرگ رو میشه تشخیص داد باETM که اونا هم اغلب ثبت محدوده شدند )

5- سازمان زمین شناسی و نقشه برداری کشور اقدام به فروش تصاویر ماهواره IRS میکند ! آیا شما از قیمت آن اطلاع دارید ( هر کیلومتر یا هذ scene ) ! و آیا سنسور های مغناطیسی یا باند های تشخیص مغناطیس داره ؟ ( به نظر شما مفید است یا خیر )

6- بعد از اینکه نواحی امید بخش مشخص شد آیا با همین تصاویر میشه شدت میدان ها و یا تایپ کانی مثل هماتیت / مگنتیت و .. رو مشخص کرد ! مثلا مکان 1 شدتش از مکان 2 بیشتر است و امکان اینکه در مکان 1 مگنتیت باشه بیشتر است تا هماتیت ؟؟
    Last edited by Fxsignal; 24-12-2009 at 19:45.

تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

آیا در زمینه این مقوله و پیدا کردن زون ها و مناطق آهن دار ایا نرم افزار که فقط مخصوص این کار باشد وجود دارد !
    نام علمی یا مناسب این نرم افزار برای جستجو در " گوگل" چه میباشد !؟
    Last edited by Fxsignal; 24-12-2009 at 19:53.

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

11 .....

بر این نکته واقف هستم ولی اگر همین مرحله با اصول انجام شه و نواحی امیدبخش مشخص تر شه هم در وقت و هزینه صرفه جویی بسیار شده است

2- شما محبت میکنید یک فایل از ژئومغناطیس یک منطقه ایران رو به من بدید( لینک یا فایل ) تا به برنامه بدهم ! چون من هر چه در سایت گشتم این عنوان رو ندیدم ! یا به برنامه نیمتونستم بدم ( شایدم من کم توجه بودم ) ؟

3-

با شرکتی که در کانادا بود در تماس بودنم آنها مدعی بودند در صورتی که تصاویر ماهواره GEOEYE یا ایکنوس یا ... ازشون بخرم تمام کانی های فلزی اون منطقه رو شناسایی و به من میدند ( البته فقط رخنمون ها ) ولی مثلا گفته بودند از زینک ( روی ) تا مس و آهن میتونند با تصاویر ماهواره ای تشخیص دهند ؟

4- با استفاده از تصاویر ETM رخنمون های در حدود چه سطحی میشه بررسی کرد !( چون دوستی میگفت فقط کانسار های بزرگ رو میشه تشخیص داد باETM که اونا هم اغلب ثبت محدوده شدند )

5- سازمان زمین شناسی و نقشه برداری کشور اقدام به فروش تصاویر ماهواره IRS میکند ! آیا شما از قیمت آن اطلاع دارید ( هر کیلومتر یا هذ scene ) ! و آیا سنسور های مغناطیسی یا باند های تشخیص مغناطیس داره ؟ ( به نظر شما مفید است یا خیر )

6- بعد از اینکه نواحی امید بخش مشخص شد آیا با همین تصاویر میشه شدت میدان ها و یا تایپ کانی مثل هماتیت / مگنتیت و .. رو مشخص کرد ! مثلا مکان 1 شدتش از مکان 2 بیشتر است و امکان اینکه در مکان 1 مگنتیت باشه بیشتر است تا هماتیت ؟؟
    سلام

لينك زير لايه هاي رقومي مغناطيس منطق محتلف ايران هستش. تو محيط ArcGIS ميدونم باز ميشه. از رو لايه اي كه برات باز ميكنه ميتوني داده هايي كه با اون نقشه رو تهيه كردن استخراج كني.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    مرسي كه توضيح دادي....
    ماهواره هاي IKONOS و GEOEYE فاقد سنسورهاي ژئومغناطيس هستند.اين شركت ها در واقع براي اينكه مشتريان بيشتري جذب كنن يه سري خدمات رايگان يا خيلي ارزان هم بهشون ميدن. مثل آناليز هاي Remote sensing و .... همونطور هم كه خودت گفتي فقط رخنمون ها رو بهت نشون ميدن. روشهاي ژئومغناطيس و تقريبا همه روشهاي ژئوفيزيك براي شناخت زير زمين بكار ميرن.
    فك كنم تو با اين همه پشتكار و علاقت اگه از اول تو رشته معدن يا زمين شناسي بودي خيلي موفق ميشدي.

4. منم قبلا فكر ميكردم كه با ETM فقط كانسارهاي با رخنمون بزرگ رو ميشه تشخيص داد. ولي يه دوستي داشتم كه روي اين تصاوير براي اكتشاف مس كار ميكرد و با اين تصاوير 3 ناحيه اميدبخش رو مشخص كرد و وقتي روي اين نواحي اكتشافات تكميلي انجام داد ديد يكي از اين نواحي ميتونه كانسار اقتصادي بشه(البته حجمش هم زياد نبود)...در ضمن اينم بگم كه ما تا وقتي نفت داريم كمتر كسي روي معدن سرمايه گذاري ميكنه چون دولت زياد حمايتش نميكنه به همين خاطر خيلي از مناطق هستن كه روشون هنوز كار نشده....بنظرم تصاوير ETM براي اكتشاف زياد هم بد نيستن ولي اگه ميتوني از تصاوير بهتر و با كيفيت تر استفاده كني خيلي بهتره.

5. اونطور كه تو سايت سازمان نوشته بود هر شيت 50 هزار تومنه. و همونطور كه گفتم فك نكنم هيچ ماهواره اي سنسور مغناطيس داشته باشه( بازم نمي دونم...بشر دو پاست ديگه... يه دفه ديدي رو يه ماهواره نصب كردنو جوابم گرفتن........اگه موردي ديدي كه سنسور مغناطيس داشت لطف كن به منم خبر بده.)

6. با تصاوير ماهواره اي نميشه..ولي اگه داده هاي مغناطيس منطقه مورد نظرتو داشته باشي ميشه اين كارو كرد و هماتيت رو از مگنتيت جدا كرد. ولي بازم نميشه فقط به مغناطيس اكتفا كرد چون با اينكه خاصيت مغناطيسي هماتيت از مگنتيت خيلي كمتره ولي ممكنه توده هماتيت به حدي بزرگ باشه كه شدت ميدان مغناطيسش با يه توده كوچك مگنتيت برابري كنه و دچار اشتباهت كنه....

9. 2 کاربر از masbeh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

11

نام علمی یا مناسب این نرم افزار برای جستجو در " گوگل" چه میباشد !؟

geomagnetic software

آخر فروم باز Sharim's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    A Stairway To Heaven

پيش فرض

سلام دوستان عزیز

یک درخواست داشتم
    من یک نقشه زمین شناسی دارم که میخام برش قائم یک قسمت از اون رو به روش کینک رسم کنم
    نرم افزاری سراغ دارید که بتونه بهم کمک کنه ؟
    نقشه به صورت یک عکس jpg روی کامپیوتر هست .
    طبق روش سنتی باید به صورت دستی رسم کنم ، ولی این کار خیلی وقت گیر و پر خطا است ، به همین خاطر دنبال یک نرم افزار برای این کار میگردم

البته با cad میشه به صورت یک کار طراحی نقشه رو درآورد اما میخام ببینم نرم افزار هوشمندی برای این کار وجود داره

ممنون

تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

سلام
    لينك زير لايه هاي رقومي مغناطيس منطق محتلف ايران هستش. تو محيط ArcGIS ميدونم باز ميشه. از رو لايه اي كه برات باز ميكنه ميتوني داده هايي كه با اون نقشه رو تهيه كردن استخراج كني.
    سلام این لینک ها رو قبلا داشتم و بهصورت عکس هستند ! ایا اطلاعات خاصی دارند ؟ به نظر شما این با همین برنامه Quickmag تولید نشده ؟

فك كنم تو با اين همه پشتكار و علاقت اگه از اول تو رشته معدن يا زمين شناسي بودي خيلي موفق ميشدي.
    ممنونم از لطفت والا هر انسان هرچه اطلاعاتش در هر زمینه بیشتر باشه مسلما خیلی بهتر . من خودم دوست دارم تمام حرفه ها رو یاد بگیرم !
    اما در زمینه کشف کردن هر چیز خیلی از خودم پشتکار نشون میدم !
    خدا کنه سرانجامش به خیر بکشه و دانشی و تجربه ای به ما افزوده شده !

4. منم قبلا فكر ميكردم كه با ETM فقط كانسارهاي با رخنمون بزرگ رو ميشه تشخيص داد. ولي يه دوستي داشتم كه روي اين تصاوير براي اكتشاف مس كار ميكرد و با اين تصاوير 3 ناحيه اميدبخش رو مشخص كرد و وقتي روي اين نواحي اكتشافات تكميلي انجام داد ديد يكي از اين نواحي ميتونه كانسار اقتصادي بشه(البته حجمش هم زياد نبود
    دوست عزیز من شما واقعا اطلاعات خیلی بالایی دارید !
    من حدس میزنم شما بسیار بسیار انسان فهمیده و بزرگواری هستید . . . لطفا به این 2 سوال من هم پاسخ بدهید !
    1- شما در پست های قبلی فایل دادید که نشون میداد چطور میشه با ترکیب باندها به نقاط ملموس رسید ! من متنش رو مطالعه کردم و از یه نسبت ترکیب * نسبت دیگر بیان کرده بود ولی در مورد اینکه چطور به صورت علمیتر بررسی کرد رو هیچ نگفته بود ! دوست دارم شما یک متنی رو معرفی کنید که بگه " با استفاده از نرم افزار ENVI ( من نرم افزار pci و oasis montaj 7 نیز دارم ) بصورت علمی به تحلیل و بررسی رخنمون های آهن دسترسی پیدا کنم" ( متن فارسی - انگلیسی - فرانسه - و ژاپنی فرقی نمیکنه تا حد متوسط میتوانم ترجمه کنم )- در واقع به بررسی تخصصی رخنمون های فلزی ( آهن - مس و ... ) با استفاده از تصاویر ماهواره و با کمک نرم افزار ENVI
    2- سوال دوم من کمی اقتصادی تر است ! من اینگونه بیان میکنم ؟ الان من در جستجوی کانی آهن هستم و در ابتدای کار بر روی تصاویر ماهواره دارم مطالعه میکنم ! مثلا در یک شیت تصویر ماهواره بیان میکند که رخنمونی از فلز آهن وجود دارد ( با استفاده از ترکیب باند ها ) ! خوب من برای جستجوی صحرایی محیا میشود و به سراغ منطقه مورد نظر میرویم و بعد متوجه میشیم که رخنمون مورد نظر توجیه اقتصادی ندارد ولی در کنار همین رخنمون چند رخنمون قوی از مس و روی و قلع وجود دارد ! حال به ابتدای کار نیگاه میکنیم که ای کاش ما از ابتدا بر روی چند کانسار کار میکردیم !؟
    با این مقدمه طولانی به این نتیجه گیری میرسیم که اگر بشود چند مورد ( مثلا روی - قلع و مس ) رو هم با تصاویر ماهواره رخنمون هاش رو پیدا کرد امیدی به امید های ما برای پیدا کردن مستعدترین جا محیا میشه ؟ پس اگر امکانش هست در مورد مقاله هایی در زمینه پتانسیل یابی مناطق مس و قلع- روی از طریق تصاویر لندست ( با کمک نرم افزار های زمین شناسی ) هم یه توضیح ... و یا لینک مقاله و یا کتابی رو قرار بدهید !
    5. اونطور كه تو سايت سازمان نوشته بود هر شيت 50 هزار تومنه
    . الف)ماهواره IRS هم مثل لندست دارای باندهای مختلفی است و ایا ترکیب باندهای هم مثل لندست است ؟
    ب) هر شیت معمولا چند کیلومتر است ؟

بسیار سپاسگذار و ممنونم
    Last edited by Fxsignal; 29-12-2009 at 00:06.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •