تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 18 اولاول ... 5678910111213 ... آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 180

نام تاپيک: بیت کوین | BITCOIN

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

@ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] @ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ممنون بابت جواب دادن به سوالاتم
    1- کیف پول بلاک چین .اینفو معتبره؟ یا حتما باید کیف دستکاپ نصب کنم
    نظرم رو exodus خیلی وقته میخوام همه ارزامو انتقال بدم به این کیف پول ولی کامزد بالا مانع شده
    2- برای تبدیل بیت کوین به بیت کوین کش از بلاکچین.اینفو استفاده کردم هیچ قسمتی برای تعیین کارمزد نداره مثل اینکه از اسنپ شیفت استفاده میکنه
    امروز با سایت چنجلی آشنا شدم مثل اینکه کارمزدش کمه فقط میترسم قضیه بیترکس پیش بیاد!
    3- فرهاد اکسچنج نزدیک سه ماهه دارم تو بازارش کار میکنم و بیت کوینام نزدیک 10تومن همونجاست
    مواقعی هم که نیاز داشتم خیلی راحت پولمو نقد کردم برداشتم
    نمیدونم باهاش کار کردید یا نه ولی برای تایید کد اس ام اس میفرسته به موبایلتون که باید وارد کنید تا تراکنش ( انتقال بیت کوین ، قرار دادن در بازار ، نقد کردن) تایید بشه
    خوبیش اینه دفترش تو تهرانه به مشکلم خورد میشه رفت پیگیری کرد
    فقط یه مشکل داره کارمزد نمیشه تایین کرد خودش کارمزد انتقال بیت کوین تعیین میکنه که دو سه روز پیش مبلغش شد 60 تومن!
    ببینید Blockchain.info کیف پول شما رو انکریپت شده آنلاین ذخیره می کنه و فقط در مرورگر خودتون decrypt میشه و اپن سورس هست (اگه به ادعاش باور کنید البته، چون مشخص نیست سورسی که منتشر میشه دقیقا همونی باشه که روی سرور هست). توصیه من همونیه که دوستمون گفت یعنی اکثریت بیتکوین هاتون رو آفلاین پیش خودتون نگه دارید و اون مقداری که حالا باهاش میخواید ترید کنید و ... رو در Electrum یا همین Blockchain بگذارید. این اکسچنج ها خیلی از این بدتر هستند چون پولتون عملا در کیف پول اونهاست. یادتون رفته چه بلایی سر Mintpal و Cryptsy و MtGox اومد؟

من کلیدهای خصوصی خودم رو انکریپت کردم و در USB های مختلف در گاوصندوق های بانک های مختلف نگهداری می کنم. اطلاعات هم Stripe شده است. وقتی بخوام استفاده کنم روی یک سیستم آفلاین ترنزکشن رو sign می کنم و میرم از سیستم دیگه که متصل هست به اینترنت یا از سایت های ویژه اینکار Broadcast میکنم. بله قطعا کمی دردسر داره این کار ولی خیالم راحته که بیتکوین هام امن هستن و روزی نمی رسه که فلان سایت رو باز کنم و ببینم باز نمیشه و همه بیتکوین ها دزدیده شده.

2. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه marde tanhayi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    هر جا تنهایی باشه

پيش فرض

یکی از دوستان راه حل ارزانتر خرید بیت کوین را پرسیده بود
    راه حل اینهکه از اکسچنجر ها استفاده کنید
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    این لیستشونه که معتبرترین اونها مطمئنا با تراکنش بالای روزانه هست
    البته این روش گاهی گرون تر از طرافی های داخل کشور در میاد چون پرفکت مانی رو که می خواهید به بیت کوین تبدیل کنید هزینه و کمیسون زیادی را می گیرند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

ببینید Blockchain.info کیف پول شما رو انکریپت شده آنلاین ذخیره می کنه و فقط در مرورگر خودتون decrypt میشه و اپن سورس هست (اگه به ادعاش باور کنید البته، چون مشخص نیست سورسی که منتشر میشه دقیقا همونی باشه که روی سرور هست). توصیه من همونیه که دوستمون گفت یعنی اکثریت بیتکوین هاتون رو آفلاین پیش خودتون نگه دارید و اون مقداری که حالا باهاش میخواید ترید کنید و ... رو در Electrum یا همین Blockchain بگذارید. این اکسچنج ها خیلی از این بدتر هستند چون پولتون عملا در کیف پول اونهاست. یادتون رفته چه بلایی سر Mintpal و Cryptsy و MtGox اومد؟

من کلیدهای خصوصی خودم رو انکریپت کردم و در USB های مختلف در گاوصندوق های بانک های مختلف نگهداری می کنم. اطلاعات هم Stripe شده است. وقتی بخوام استفاده کنم روی یک سیستم آفلاین ترنزکشن رو sign می کنم و میرم از سیستم دیگه که متصل هست به اینترنت یا از سایت های ویژه اینکار Broadcast میکنم. بله قطعا کمی دردسر داره این کار ولی خیالم راحته که بیتکوین هام امن هستن و روزی نمی رسه که فلان سایت رو باز کنم و ببینم باز نمیشه و همه بیتکوین ها دزدیده شده.
    یه سایت خیلی باحال وجود داره که از متد Secret Sharing استفاده میکنه.
    میتونید سایت رو بیاید روی یک USB ذخیره کنید، اینترنت رو قطع کنید و روی VM یک لینوکس بیارید بالا و Seed-تون رو وارد کنید، تعداد اشتراک ها و Threshold رو مشخص کنید که بعدش بهتون یه رشته ی Hex میده که بعدا میتونید هر کدوم از اینا رو در یک جایی ذخیره کنید (مثلا همون گاوصندوق های بانک) و بعدش با استفاده از کلید هایی که تو Threshold مشخص کردید، دوباره بازسازیش کنید.

سایته : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این حرکت که تراکنش ها رو بصورت آفلاین امضا میکنید خیلی باحال بود، ایول.

5. این کاربر از VorteX01 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه amirtehrani93's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

یه بابایی بالا گفته بود صرافی فرهاد اکسچنج رو برای خودش انبار بیت کوین کرده که من به اون صرافی باور ندارم .
    من از قسمت بازارش خرید کردم نگو بازار مال خودشونه و هدف جذب پول مخردم است بعد اینکه پول رو گرفتن باید منتظر تایید طرف مقابل باشد که 3 روز بعد با دعوا و در گیری بیت کوینه های من را داد ان هم زمانی که ارزان شده بود
    دومین خرید را هم با تاخیر 24 ساعته واریز کرد که در ان هم ضرر کردم
    اصلا صرافی خوبی نیست خود فرهاد در سالهای فبل با روش های اموزش ف ا رک س چرند خودش مردم رو سر کیسه می کرد
    دوست عزیز به بابایی یعنی چی؟ من تجربیات خودمو گفتم
    مزایا و معایبشم گفتم
    گفتم اگه بحث کارمزد بالای بیت کوین نبود خودم انتقال میدادم به یه کیف دسکتاپ
    در مورد فرهاد اکسچنج من تو این چندماهی که نزدیک 10 تومن کارکردم مشکلی ندیدم
    درست شاید پول زیادی نباشه ولی شده من کل حقوقمو تبدیل به بیت کوین کردم پول لازم شدم از طریق سایت فرهاد سریعا نقدش کردم
    یا این اواخر تو بازارش خوب سود کردم
    در مورد بازارش واقعا کم لطفی کردید
    برای مثال عرض میکنم قیمت 0.01 بیت کوین تو همه سایتا ایرانی 800 تومنه به جرئت میگم تو خود فرهاد پایین تره
    حالا دوحالت داره اگه فرهاد موجود نداشته باشه طرف با قیمت بالاتر میذاره تو بازار شایدم با قیمت پایین به فروشنده بستگی داره
    حالت دوم هم فرهاد موجود داره طرف برای اینکه نه خودش ضرر کنه نه خریدار یه قیمت پایین تر از فروش سایت و بالاتر از خرید سایت میذاره
    من خیلی پیش اومده از بازار به قیمت پایین خرید کنم همون لحظه هم اومده به حسابم تعجب میکنم شما میگید باید تایید بشه و ...
    تنها مشکل من با سایت فرهاد کارمزدشه که نمیشه کمش کرد و فقط هم بیت کوین داره

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

راستش ببینید تمامی کیف پول های که بر پایه وب هستند امن نیستند. (چرا که سید ها و کلید های خصوصی شما رو نگه میدارند و با هک کردن این ها تمامی فاند های شما از دست میرن.
    بهترین راه حل استفاده از Paper Wallet ها (که خیلی کاربردی نیستند!) و یا استفاده از Hardware Wallet ها هست (TREZOR یا LEDGER NANO). در غیر این صورت روی یک سیستمی لینوکس که عموما به اینترنت متصل نیست Electrum Wallet رو نصب کنید. از Seed-تون نهایت نگهداری و مواظبت رو بکنید و 90% فاند هاتون رو به اون انتقال بدید. 10 درصد باقیمانده رو بزارید روی یک والت برپایه وب (مثله همون Blockchain.info Wallet که خودتون هم گفتید) و از اون برای استفاده روزانتون استفاده کنید.
    اگر قبل از تاریخ 31-جولای بیت کوین داشتید به همون اندازه بیت کوین کش دارید و اگر تا قبل از تاریخ 24 اکتبر (تاریخ دقیقش رو تو اینترنت سرچ کنید) بیت کوین داشتید، به همون اندازه بیت کوین گلد Bitcoin Gold دارید.
    برای Claim کردن هر کدوم تو اینترنت سرچ کنید ولی خواهشا، خواهشا و دوباره میگم خواهشا قبلش مطالعه کامل داشته باشید در غیر اینصورت تمامی بیت کوین هاتون رو احتمالا از دست میدید!
    من پیشنهاد میکنم بیت کوین هاتون رو به بیت کوین کش تبدیل نکنید بلکه بهتر که مستقیم ریال رو به بیت کوین کش تبدیل کنید.
    متاسفانه من از این 2 سایت استفاده نکردم و دلیلش هم نگران ID Verification هم هستم، یک دفعه فاندهاتون رو بهشون انتقال میدید بعدش میآن میگن باید Verify بشی! (دوستان بهتر میتونن کمک کنند)
    اگر فاند های شما در فرهاد اکسچینج باشه و فرهاد اکسچینج هک شه، دست شما به هیچ جا بند نیست. متاسفانه تمامی ارز های این مدلی این شکلی هستند و شما مسئولیت کامل فاند ها را به عهده میگیرید. در نتیجه اهمیت نداره که دفتر فرهاد اکسچینج کجا باشه یا از 2FA استفاده کنه، وقتی فاند های شما رفت، دیگه رفت. طرف که هک میکنه به تمامی Seed ها و Private Key ها دسترسی پیدا میکنه در نتیجه میتونه تمامی فاند های شما (و بقیه افراد) رو خرج کنه. (اتفاقی که برای Mt.Gox افتاد و چی شد؟ آیا به قربانیان بیت کوین هاشون رو برگردوندند؟ خیر!)
    کارمزد رو بعضی از والت ها میزارن شما خودت تعیین کنید (TREZOR/Electrum/Blockchain.info Wallet) ولی اون وقت این مشکل وجود داره که طرف بیاد کم کارمزد بده و هیچ وقت اون تراکنش تایید نشه! در نتیجه سعی کنید از کارمزد های از پیش تعیین شده استفاده کنید.
    واقعیتش من اطلاعاتم در مورد کیف پول ها خیلی پایینه
    الان کیف پول jaax یا exodus جزو آنلاین حساب میشن؟ اینارو نصب کنی کلید خصوصی یادداشت کنی و برنامه رو پاک کنی باز احتمالش هست مشکلی پیش بیاد؟
    چون شما فرمودید رو یه کامپیوتر لینوکس که به اینترنت متصل نباشه واسم سوال شد
    ارزون ترین والت سخت افزاری چه قیمتیه؟ از کجا میشه تهیه کرد؟ کرج و تهران باشه عالیه

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

پس یعنی به برنامه هایی مثل exodus و jaax هم اعتباری نیست؟
    کیف های سخت افزاری هم مشکل دارن؟ چون کارایی که شما میکنید خیلی پیچیدست
    من اصلا نمیدونم انکریپت رو usb و ترنزکشن و .... اگه سایتی و یا آموزشی چیزی هست بخونم اطلاعاتم بره بالا ممنون میشم

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

یه سایت خیلی باحال وجود داره که از متد Secret Sharing استفاده میکنه.
    میتونید سایت رو بیاید روی یک USB ذخیره کنید، اینترنت رو قطع کنید و روی VM یک لینوکس بیارید بالا و Seed-تون رو وارد کنید، تعداد اشتراک ها و Threshold رو مشخص کنید که بعدش بهتون یه رشته ی Hex میده که بعدا میتونید هر کدوم از اینا رو در یک جایی ذخیره کنید (مثلا همون گاوصندوق های بانک) و بعدش با استفاده از کلید هایی که تو Threshold مشخص کردید، دوباره بازسازیش کنید.

سایته : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این حرکت که تراکنش ها رو بصورت آفلاین امضا میکنید خیلی باحال بود، ایول.
    خیلی خوبه این سایت ها وجود دارن. من مال خودم رو قدیما درست کردم اون زمان از این چیزها نبود و دستی انجامش می دادم. ابتدا OpenSSL بعد یکی یکی Stripe کردن خروجی روی فایل های مختلف و ...

پس یعنی به برنامه هایی مثل exodus و jaax هم اعتباری نیست؟
    کیف های سخت افزاری هم مشکل دارن؟ چون کارایی که شما میکنید خیلی پیچیدست
    من اصلا نمیدونم انکریپت رو usb و ترنزکشن و .... اگه سایتی و یا آموزشی چیزی هست بخونم اطلاعاتم بره بالا ممنون میشم
    همه اش به این بستگی داره که چقدر ریسک پذیر هستید برای از دست دادن همه بیتکوین هاتون و چقدر بیتکوین دارید. اون برنامه ها خودشون امن هستن ولی ممکنه کامپیوتری که باهاش کار می کنید امن نباشه. خیلی از ویروس ها و malware ها هستند که هیچ کاری نمی کنن که شما متوجه بشید ویروسی شدید ولی به محض اینکه بتونن به کلید خصوصی شما دسترسی پیدا کنن اون رو می فرستن و همه بیتکوین یا سایر آلت کوین های شما رو می دزدن.

10. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

خیلی خوبه این سایت ها وجود دارن. من مال خودم رو قدیما درست کردم اون زمان از این چیزها نبود و دستی انجامش می دادم. ابتدا OpenSSL بعد یکی یکی Stripe کردن خروجی روی فایل های مختلف و ...

همه اش به این بستگی داره که چقدر ریسک پذیر هستید برای از دست دادن همه بیتکوین هاتون و چقدر بیتکوین دارید. اون برنامه ها خودشون امن هستن ولی ممکنه کامپیوتری که باهاش کار می کنید امن نباشه. خیلی از ویروس ها و malware ها هستند که هیچ کاری نمی کنن که شما متوجه بشید ویروسی شدید ولی به محض اینکه بتونن به کلید خصوصی شما دسترسی پیدا کنن اون رو می فرستن و همه بیتکوین یا سایر آلت کوین های شما رو می دزدن.
    آرمان جان اگه وقت داشتی میشه یه توضیح مختصر و ساده در مورد نگهداری امن بیت کوین بدی ؟
    اینکه گفتی رو فلش و بانک و .... دقیقا چه چیزی ریختی رو فلش؟
    الان من یه لپ تاپ ارزون بگیرم ویندوز بزنم + آنتی ویروس و فایروال
    روش اکسدوس نصب کنم و همه موجودیم انتقال بدم و کلا لپ تاپ بذارم کنار دوباره یکسال بعد آنلاین بشم امنتیتش بالاست؟
    این روش با کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس امنیتنش فرقی نمیکنه؟

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

آرمان جان اگه وقت داشتی میشه یه توضیح مختصر و ساده در مورد نگهداری امن بیت کوین بدی ؟
    اینکه گفتی رو فلش و بانک و .... دقیقا چه چیزی ریختی رو فلش؟
    الان من یه لپ تاپ ارزون بگیرم ویندوز بزنم + آنتی ویروس و فایروال
    روش اکسدوس نصب کنم و همه موجودیم انتقال بدم و کلا لپ تاپ بذارم کنار دوباره یکسال بعد آنلاین بشم امنتیتش بالاست؟
    این روش با کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس امنیتنش فرقی نمیکنه؟
    شما کلید‌های خصوصیتون رو باید بکاپ بگیرید در نهایت. اونها رو میشه گذاشت در یک فایل، انکریپت کرد (بوسیله OpenSSL یا سایر نرم افزارها) و بعد خروجی رو تکه تکه کرد به همراه Redundancy و ذخیره کرد در فلش. من الان با این شیوه 6 فلش دارم که فقط 4 تاش نیازه برای بازسازی کلیدهای خصوصی. هر وقت نیاز باشه روی یه کامپیوتر آفلاین اینها رو بازسازی می کنم، معامله رو انجام میدم و در نهایت خروجی رو بعدا میارم روی یک سیستم آنلاین و Broadcast می کنم.

شیوه ای که شما هم گفتید امنیتش حداقل از اکسچنج ها خیلی خیلی بالاتره. نقطه ریسکش اینه که ممکنه خود لپتاپ مشکل پیدا کنه پس بکاپ بگیرید از والتتون در جای دیگه. البته به جای ویندوز بهتره لینوکس استفاده بشه. کیف های سخت افزاری هم در نهایت بهتر هستند چون این پروسه رو اتوماتیک انجام میدن و احتمال ویروسی شدن و هک شدنشون پایین تره نسبت به یه لپ تاپ. ولی بهتره 2 تا بگیرید، یکی رو فقط بذارید برای بکاپ و در جای امن نگه دارید.

13. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

هر چیزی وقتی خوبه که تازه به سر زبون ها افتاده و عده اندکی در موردش میدونن یا شنیدن یا به زبون میارن
    وقتی مادربزرگ دوست بنده اون روز حین سبزی پاک کردن در مورد بیت کوین حرف میزد یعنی فاتحه باید خوند براش!
    اینکه بیام بگیم سال پیش 600 دلار بود الان شده 15000 دلار (البته تا 19 هم رفت ) خیلی دردی رو از فقرا دوا نمیکنه!
    همانطور که دیدیم خیلی ها در رقم های بالا خرید زدن و بازارگردان به حرکتی حساب شده آماتورها رو از میدان به درد کرد و بیت کوین ها رو جمع کرد تا روز از نو روزی از نو بشه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •