تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: >>نکاتی کوچک با نتایجی بزرگ<<

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض >>نکاتی کوچک با نتایجی بزرگ<<

ســلام....

چند روز پیش به ذهنم رسید که نکات اجرایی که توی ساختمان یاد میگیرم رو اینجا براتون بنویسم البته خودم برای خودم مینویسم...گفتم چه بهتر که اینجا نوشته بشه هم دوستان دیگه استفاده میکنن هم یه آرشیو خوبی میشه......

حالا هدف ام چیه....

یه سری نکات ریزی توی ساختمان سازی هست که با رعایت کردن این نکات به مراتب کیفیت کار بالاتر میره....نکات کوچیکی هم هست با رعایت این نکات میتونید با هزینه کم نتایج بزرگ داشته باشید....منم تجربه زیادی نداریم ...این نکات تجربه های بزرگتر ها هست که من یادداشت کردم و سعی میکنم ازشون استفاده کنم 100% دوستان دیگه نکات بهتر و بیشتری بلد هستن که با هم کمک میکنیم و توی این تاپیک جمع آوری میکنیم....یه سری موارد هست که حالا پیش بریم خودتون میبینید حتما نباید کار اجرایی بکنید یا کار بزرگی دستتون باشه که این نکات به کارتون بیاد ...ممکنه توی منزل یا بیرون به مشکلی برخوردید با دونستن نکات ریز کارتونبا کیفیت بالاتر انجام میشه......

الان یه کم ممکنه گنگ باشه مطلب....تاپیک که جلو بره بیشتر با روند کار آشنا میشید ..در ابتدای کار کمی بی نظمی داریم توی ذهنم این هست که هر مرحله در ساختمان رو براش یه پست درنظر بگیرم اما ممکنه بعدا بخوام موضوعی رو اضافه کنم یا وستان دیگه پست بدن که کمی بی نظمی میشه این تاپیک رو میزاریم پله اول اگه خوب پیش رفتیم میام تمامی مراحل اجرای ساختمان رو براش تاپیکی در نظر میگیرم.....

ببخشید پر حرفی شد....امیدوارم تاپیک خوبی بشه هم کمی از این کپی پست ها جدا میشیم هم نکات خوبی یاد میگیرم.

==========
    تاپیک شامل نکات ریز برای بالا بردن کیفیت کار در ساختمان هست شامل عکس و فیلم آموزشی تا جایی که میشه سعی کنید کپی پست نباشه اما نکات خوبی بود حتما حتما بزارید....

2. 8 کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

رزرو جهت فــهرست بندی......

4. 2 کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

تخریب
    =======
    ایمنی : مهمترین نکته در این مرحله از ساختمان ایمنی هست...

- اگه ملکی رو دارید تخریب میکنید در زمانی که کارگر ها دارن دیواری رو تخریب میکنن...چون گرم کار هستن بی دقت کارشون رو میکنن زیاد دیده شده طرف میره روی دیوار وایمیسه بعد شروع میکنه زیر پاش رو خراب کردن...در این جور مواقع که ملکی رو تخریب میکنید حتما حتما شما از بیرون کارگر ها رو زیر نظر داشته باشید که اینجور مواقع بهشون تذکر بدید.....

- یه کفش ایمنی معمولی15 هزار تومان هست ...نگاه به این 15 تومن نکنید همین 15 تومن ممکنه جون یه نفر رو نجات بده...دستکش.. کلاه.هم فراموش نشه..

- به هیچ عنوان زیر بار حرف کارگر نمیرید که گرمه کلاه نمیزارم کفش نمیپوشم...سخته....فلانه بیساره....اگه دیگه خستتون کردن توی یه برگه مینویسد که وسایل ایمنی خریداری شده و هر اتفاقی بیوفته مسئولش خود کارگر هست...و بدید امضا کنه...

- دسته های کلنگ یا بیلی که نو خریده میشه چون هنوز استفاده نشده چوب اش ممکنه دست کارگر رو اذیت کنه...معمولا کارگرها ازش استفاده نمیکنن اینجور مواقع کافیه با یه شیشه روی دسته بکشید اینطوری اون زبری از بین میره...

- زمان تخریب در و پنجره ها وقتی دیوار به نصفه رسید (چارچوب بالا آزاد شد)حتما حتما در بیاد.چون پیش برید آوار تخریب شده میره پشتش و در نمیاد میمونه برای زمان خاکبرداری اون موقع هم. به مشکل میخوردید..
    Last edited by Mahdi/s; 23-09-2011 at 15:52.

6. 6 کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

خاکـــبرداری
    ==========

نکنه اول توی این مرحله هم ایمنی هست.......زیاد دیده شده زمانی که لودر داره کار میکنه کارگر ما بین کار داره آهن یا آجر..رو جمع میکنه...طبیعی هم هست چون بعضی مواقع نمیشه زمان تخریب اینا رو جدا کرد و وقتی لودر میاد و خاک رو برمیداره اینا آزاد میشن...خیلی خیلی حواستون باشه چون لودری ها اصلا حواسشون نیست..شما این مواقع باید از دور به زمین اشراف داشته باشید و به کارگر هم بگید که پشت لودر به هیچ وج نره....زیاد دیده شده کارگر رفته زیر لاستیک های لودر......

- اگر شب خاکبرداری میکنید تا میتونید از پرژکتور و نور افکن استفاده کنید هرچی بیشتر بهتر....اگه 2 تا کنتور دارید یه سری از نورافن ها رو از اون کنتور بگیرید یه سری از یه کنتور دیگه چون به مرور اینا داغ میشن و خاموش میشن تا سرد بشن ..برای اینکه توی کار وقفه نیوفته میتونید بار برق رو تقسیم کنید.

- نکته دیگه سازه نگهبان و مهار کردن خانه های اطراف هست که چون نکته خیلی خیلی خیلی مهمی هست و مطلب توی نت و کتاب درمورد اش کم نداریم ...فقط یه اشاره کوچک کردم.....بیشترنکات ریز مد نظر من هست بخاطر همین چیزی نیاوردم ازش.

8. 3 کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

دیـــــوار چینی
    =========
    خیلی بهتره که رو بیاریم به صنعتی سازی اما چند نکته در مورد سنتی سازی مینویسم...توی مرحله دیوار چینی نکات زیاد هست اما یه سری ها رو بناهای قدیمی بلد هستن و چیز جدیدی نداره براشون من اینارو همینطوری نوشتم اما بخواییم تمامیش رو بنویس نکات زیاده...

2 نکته خیلی مهم..

- اگر از آجر یا بلوک های سیمانی استفاده میکنید حتما حتما حتما باید توی بشکه های آب حداکثر 5الی 6ساعت خیس بخورن اگه زمان کافی نداشتید چند ساعت هم خوبه...اما هیچ وقت نزارید بصورت خشک استفاده بشه..

- ملاتی که درست میکنن رو حتما حتم باید تاکید کنید که حداقل 2 دور بچرخونن...یعنی قبل از آب ریختن سیمان با ماسه رو حتما حتما 2 دور خشک بچرخونن....بعدا آب اضافه کنن...(این نکته هم توی بتن درست کردن دستی مد نظر داشته باشید)
    با این کار علاوه بر بالا بردن مقاومت ملات.....چسبندگی بهتر ملات...پیوستگی ملات (یعنی سیمان کاملا با دانه های ماسه ترکیب شدن)....هم دارید
    -------------------------------

-زمان کار با آجر بعد از از یک متر.....1متر و نیم باید دوغ آب روی دیوار ریخته بشه....

- اگه طول دیوار زیاد هست و دیوار جزء دیوار های داخلی هست....نباید یک سره ساخته بشه...چون دیوار نشست میکنه...وقتی یک سره چیده بشه بعد از نشست کمی شکم میاره یا به قولی از حالت شاغول خارج میشه بعدا توی گچ کاری مجبورد میشید گچ بیشتر مصرف کنید...

-------------------

درحال تکمیل.
    Last edited by Mahdi/s; 27-09-2011 at 21:59.

10. 3 کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

کفــسازی
    ========
    خوب بعد از مدتی نه چندان کوتاه دوباره تصمیم به راه اندازی دوباره تاپیک گرفتم...انشاا... که بتونیم بهتر از قبل پیش بریم.

نکاتی رو براتون مینویسم که البته این کارها و این نکات برای ساختمانهای سنتی ساز هست و اصلا شما همچین چیزایی رو توی ساختمانهای صنعتی ساز نمیبینید..به هر حــال.....

1) اولین کار و مهمترین کار پوشاندن تمامی لوله های تاسیسات با ملات ماسه سیمان هست.....لوله های گاز ...تاسیسات گرمایشی.....و در آخر لوله های برق اگر از کف عبور داده شده.....

- حتما حتما قبل از پوشاندن لوله ها زیر اونها رو تمیز کنید و بعد روشون آب بریزید و در آخر با ملات بپوشونید......و تا جایی هم که میتونید سعی کنید لوله ها به کف چسبیده باشن تا علاوه بر مصرف کمتر مصالح کف تمام شده شما زیاد بالا نیاد.

- نیازی نیست ملات قویی باشه و میتونید از کمترین عیار برای ملاتتون استفاده کنید جهت مصرف کمتر سیمان.

2) در حال تکمیل

3)
    در حال تکمیل
    ----
    عکس ها بزودی به این پست اضافه میشود.

12. 2 کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •